Logistyka - informacje o kierunku, uczelniach i pracy - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-21, 20:55   #61
niby nic
Zakorzenienie
 
Avatar niby nic
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 403
Dot.: wybór kierunku studiów - logistyka a transport

no to jeszcze sie zobaczy dziekuje
__________________
Can we pretend that airplanes in the night sky are like shooting stars
I could really use a wish right now..


niby nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 22:29   #62
ashandie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 168
Dot.: wybór kierunku studiów - logistyka a transport

I jak Ci na tym transporcie? (googłowałam, ale strasznie mało o tym transporcie można znaleźć - albo mi to słabo wychodzi ;p)
Ja maturke dopiero w tym roku piszę, ale zastanawiam się nad studiowaniem inżynierii środowiska, gospodarki przestrzennej lub (trochę mniej) właśnie transportem
Pierwszym moim pomysłem było budownictwo, ale podobno tam straszne cięcia są, a poza tym jestem leniem xD
Zamierzam iść na pg
ashandie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-28, 22:05   #63
mln
Rozeznanie
 
Avatar mln
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 954
Logistyka - gdzie?

Jestem w klasie maturalnej i chcę studiować logistykę. Rozważam podjęcie studiów w moim mieście, na Uniwersytecie Szczecińskim, albo na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu (międzynarodowe stosunki gospodarcze specjalność logistyka). Wiem, że ogólnie UE ma lepsze opinie niż US, ale czy jest tak samo w przypadku logistyki? Bo jeżeli byłaby na podobnym poziomie na obu uczelniach, to nie warto byłoby wyjeżdżać. Może któraś z Was studiuje logistykę na tych uczelniach, albo też się nad nimi zastanawia? Z góry dziękuję za wszystkie rady .

---------- Dopisano o 23:05 ---------- Poprzedni post napisano o 22:05 ----------

A może są tu jakieś absolwentki/studentki logistyki na innych uczelniach? Jestem ciekawa Waszych opini, czy było ciężko, czy polecacie, czy trudno jest znaleźć po tym pracę?
mln jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-28, 22:56   #64
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Logistyka - gdzie?

Informacja z pierwszej ręki: o pracę łatwo, ale uzależnione jest od tego ile jesteś w stanie w to włożyć, na ile się zgodzisz (np wczoraj z powodu wichury niektórzy mieli urwanie głowy bo towar nie mógł być dowieziony na czas i trzeba było dzwonić poza godzinami pracy...), jakie są twoje możliwości, czy jesteś elastyczna... Tak naprawdę 90% sukcesu to ty, nie studia. Wszystko i tak wychodzi w praktyce, studia to niewielki procent wiedzy choć nie mówię że nieprzydatnej, bo jak najbardziej się pewne rzeczy przydają i uczą logicznego myślenia.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-29, 06:07   #65
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Logistyka - gdzie?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-29, 18:14   #66
milutek
Wtajemniczenie
 
Avatar milutek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 219
Dot.: Logistyka - gdzie?

ja jestem absolwentką logistyki, spedycji i transportu. Kierunek byl bardzo ciekawy, baaaardzo duzo przedmiotow specjalistycznych, duzo nauki. Praca jako spedytor byla jednak dla mnie rozczarowaniem. przedsiebiorstwa transportowe sa bardzo...hmm jakby to napisac specyficzne no i wiekszosc spedytorow to faceci. Niestety okazalo sie ze to nie jest oje powolanie
__________________
milutek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-29, 23:00   #67
mln
Rozeznanie
 
Avatar mln
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 954
Dot.: Logistyka - gdzie?

Dziękuję za odpowiedzi
Generalnie jestem dosyć zdecydowana jeśli chodzi o kierunek, dobrze, że nikt mi go nie odradza. Większy mam problem z wyborem uczelni. Program jest dosyć podobny, tylko nie wiem jak jest z realizacją, gdzie są lepsi wykładowcy, itp.
A Wy gdzie studiowałyście/studiujecie?
mln jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-29, 23:45   #68
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Logistyka - gdzie?

Nikt ci nie odradza bo kierunek sam w sobie jest dobry z założenia gorzej z praktyką
Cytat:
no i wiekszosc spedytorow to faceci. Niestety okazalo sie ze to nie jest oje powołanie
prawda


Trochę dylemat, bo uniwersytet ekonomiczny ma lepszą renomę, ale z kolei kierunkiem są stosunki gospodarcze a logistyka tylko specjalizacją. Jak jest na us?
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 18:23   #69
mln
Rozeznanie
 
Avatar mln
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 954
Dot.: Logistyka - gdzie?

Co do płci to nie koniecznie, moja mama kiedyś (niestety dawno) pracowała jako logistyk i miała w pracy więcej kobiet, to chyba zależy od firmy.
Na US logistyka jest jako osobny kierunek, ale jak czytam o UE to niby oferują podobne wykształcenie, tylko np są dwa języki obce zamiast jednego, no ale w logistyce to z pewnością zaleta nie wada.
Chętnie zobaczyłabym jakiś ranking robiony według kierunków, to znaczy np jest ranking, gdzie najlepiej studiować informatykę, niestety nie mogę znaleźć nic podobnego z logistyką.
mln jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-26, 14:49   #70
tanizaki
Wtajemniczenie
 
Avatar tanizaki
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: GZM
Wiadomości: 2 505
Dot.: Logistyka - gdzie?

Ja na Twoim miejscu wybrałabym US, skoro tam logistyka jest kierunkiem a nie specjalnością.

Po pierwsze są dwa "rodzaje" logistyki. Do mniemam, że Ciebie interesuje logistyka w transporcie. Praca jako spedytor?
W tej dziedzinie wykształcenia nie oferuj UE na kierunku Gospodarka.
Absolutnie nie zgodze się z Toba, że UE i US oferuje podobne wykształcenie.
__________________
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach."

INSTAGRAM
tanizaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-26, 16:59   #71
mln
Rozeznanie
 
Avatar mln
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 954
Dot.: Logistyka - gdzie?

Dzięki za odpowiedź. Jak czytałam oferty to wydawało mi się, że koniec końców ma się podobne wykształcenie, ale może masz rację. Zastanawiam się, czy lepiej być logistykiem po kierunku technicznym czy ekonomicznym?
mln jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-26, 17:13   #72
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Logistyka - gdzie?

Treść usunięta

Edytowane przez mm444
Czas edycji: 2011-12-26 o 17:14
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-26, 19:59   #73
mln
Rozeznanie
 
Avatar mln
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 954
Dot.: Logistyka - gdzie?

To znaczy wiem, że na UE wszytsko będzie bardziej od strony ekonomicznej, a na US niekoniecznie, zastanawiam się tylko co jest bardziej korzystne, z czym łatwiej sobie potem poradzić, itd.
mln jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-26, 22:17   #74
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Logistyka - gdzie?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-27, 13:48   #75
mln
Rozeznanie
 
Avatar mln
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 954
Dot.: Logistyka - gdzie?

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Szczerze mówiąc trochę na to liczyłam, bo stale słyszę, albo "jedź do Poznania, uniwersytet w Szczecinie jest do niczego", albo "nie warto wyjeżdżać" i tak w kółko, na zmianę. Chciałabym wiedzieć, czy idąc na konkretną uczelnię nie zamknę sobie drogi do jakiejś w miarę znośnej pracy.
mln jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 12:30   #76
froggy4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 32
Jakie są perspektywy po kierunku Logistyka?

Są tu może absolwenci tego kierunku lub osoby które mogą coś powiedzieć o perspektywach zatrudnienia?
froggy4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 12:43   #77
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Jakie są perspektywy po kierunku Logistyka?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 13:24   #78
tanizaki
Wtajemniczenie
 
Avatar tanizaki
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: GZM
Wiadomości: 2 505
Dot.: Logistyka - gdzie?

Poziom trudności na obu uczelniach(przypuszczam) będzię podobny.
Jeśli masz wielkie ambicje i aspiracje to wybierz logistykę z tytułem inżyniera.
__________________
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach."

INSTAGRAM
tanizaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 14:13   #79
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Jakie są perspektywy po kierunku Logistyka?

Perspektywy są takie jakie sama sobie stworzysz...
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-29, 17:20   #80
skimos
Zakorzenienie
 
Avatar skimos
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 5 414
Dot.: Jakie są perspektywy po kierunku Logistyka?

przede wszystkim ułatwi to znalezienie pracy w transporcie i spedycji, ale też licz się z tym że wiele osób już tam pracujących dopiero robi zaocznie logistykę i zawsze Ci z doświadczeniem będą mieli lepiej.
Wg mnie w ogóle logistyka to kierunek gdzie warto iść, jak się już pracuje w temacie.
Ja miałam zajęcia też ogólniejsze, dużo produkcji, mechaniki, może jako jakiś planista produkcji by się praca znalazła.

Możesz sobie popatrzeć na ogłoszenia o pracy w tym sektorze na chwilę obecną, niewiele się od kilku lat zmienia jeśli chodzi o rodzaj ogłoszeń i ich ilość.
Ja po logistyce, ze znajomością hiszpańskiego, wylądowałam w księgowości w korporacji ale dobrze musiałam zakręcić żeby się wbić do firmy.
Licencjat z logistyki daje duże możliwości jeśli chodzi o późniejszą mgr - można iść zarówno na coś z zarządzania, produkcji, mechaniki jak i finansów (wszystkiego się trochę "liźnie" na tych studiach), zresztą widzę że w ogóle teraz to i po np. stosunkach międzynarodowych spokojnie można się na mgr z finansów dostać
__________________
Bzium Bzium i Tadam!


skimos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 17:28   #81
mln
Rozeznanie
 
Avatar mln
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 954
Dot.: Logistyka - gdzie?

Cytat:
Napisane przez tanizaki Pokaż wiadomość
Poziom trudności na obu uczelniach(przypuszczam) będzię podobny.
Jeśli masz wielkie ambicje i aspiracje to wybierz logistykę z tytułem inżyniera.
To na politechnice, prawda? Obawiam się, że może nie być w moim otoczeniu, ale jeszcze to sprawdzę.
mln jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 19:30   #82
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Logistyka - gdzie?

Treść usunięta

Edytowane przez mm444
Czas edycji: 2011-12-29 o 19:32
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 20:18   #83
mln
Rozeznanie
 
Avatar mln
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 954
Dot.: Logistyka - gdzie?

Zastanawiałam się trochę nad PP, ale wtedy musiałabym zdawać na maturze fizykę (innych przedmitów nie biorę pod uwagę, bo nie mam ich rozszerzonych), a to chyba trochę wykracza moje możliwości, tzn może dałabym radę, ale na pewno byłoby ciężko, dlatego chyba muszę pozostać przy uniwersytetach.

Jeśli chodzi o transport to pewnie też jest warty uwagi, ale zdecydowałam się na logistykę, bo to taki kompromis studiów ekonomicznych z technicznymi, nie wiem, czy studia niemalże czysto techniczne są dla mnie.
mln jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 20:25   #84
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Logistyka - gdzie?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 21:46   #85
mln
Rozeznanie
 
Avatar mln
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 954
Dot.: Logistyka - gdzie?

Wiem, że są jeszcze inne przedmioty, ale z nich tylko informatykę mam rozszerzoną, chociaż i tak bardziej w teorii (mam 1 godzinę tygodniowo, więc za wielę się tam nie nauczę), a pozostałe mam/miałam tylko na podstawie.
Wiem, że nie uniknę fizyki, ale generalnie jakoś sobie z nią radzę (mam rozszerzoną), tylko gorzej by było z przygotowaniem do matury, bo nigdy nie zakładałam, że będę ją zdawać i musiałabym zrobić masę powtórek, a czasu jest już nie za wiele.
mln jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 22:06   #86
kometeq
Raczkowanie
 
Avatar kometeq
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wieluń
Wiadomości: 342
Dot.: Logistyka - gdzie?

ja skończyłam technikum logistyczne, zdałam egzamin zawodowy, dostałam się na studia i.. oświeciło mnie, że chyba to nie to.

ale kierunek dobrze płatny, tylko bez doświadczenia ciężko. To, czego uczy się w szkole/ na studiach to jedno.. a to, co później trzeba wiedzieć to dwie historie.
Przede wszystkim zwróć uwagę na język - to jest podstawa i można zostać logistykiem lub spedytorem bez wykształcenia, ale z językiem, w odwrotnej kolejności - nigdy. Angielski i niemiecki biegle to podstawa, przynajmniej jeśli chodzi o firmę większą niż kilka samochodów w koło komina..
Na Uniwersytecie Łódzkim, wszystko ładnie, pięknie, ale języka żadnego. dla mnie to absurd i takie studia mijają się z celem..

tak jak dziewczyny pisały, logistyka jest specyficzna i trzeba trochę lubić tematykę motoryzacji bo bez tego uczenie się nacisku na osie, korytarzy transportowych czy obliczanie długości czasu pracy w kierowcy są nudne i męczące, pewnie dlatego spedytorzy to w większości mężczyźni.
__________________
gonimy za szczęściem, a nie mamy czasu być szczęśliwi..




http://kometeq.soup.io/
kometeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 22:59   #87
mln
Rozeznanie
 
Avatar mln
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 954
Dot.: Logistyka - gdzie?

Cytat:
Napisane przez kometeq Pokaż wiadomość
tak jak dziewczyny pisały, logistyka jest specyficzna i trzeba trochę lubić tematykę motoryzacji bo bez tego uczenie się nacisku na osie, korytarzy transportowych czy obliczanie długości czasu pracy w kierowcy są nudne i męczące, pewnie dlatego spedytorzy to w większości mężczyźni.
A to ciekawe, wcześniej o tym nie słyszałam, chociaż w Szczecinie pewnie mi padnie na statki, a one są mi nieobce, że tak powiem . Z językami akurat nie ma problemu, bardzo je lubię, uczę się angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego.
mln jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-31, 08:29   #88
froggy4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 32
Dot.: Jakie są perspektywy po kierunku Logistyka?

Wiadomo że doświadczenie jest bardzo ważne ale tak jest na każdych studiach.Magister z mechaniki po logistyce?raczej z inżynierii produkcji bo sa wspólne przedmioty takie jak towaroznawstwo,zarządzani e produkcją,jakosć itp
froggy4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-31, 17:02   #89
froggy4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 32
Dot.: wybór kierunku studiów - logistyka a transport

Myli się ten który twierdzi że studenci logistyki będą gorzej postrzegani.Regularnie przeglądam oferty pracy i m.in oferty na stanowiska logistyczne i w 90% wymagano studiów ekonomicznych i często zaznaczali że preferują kierunek "logistyka" .Dlatego wszytkim którzy mają tego typu wątpliwości polecam spojrzeć na ogłoszenia pracy a nie sugerować się mylnymi uwagami

---------- Dopisano o 18:02 ---------- Poprzedni post napisano o 17:47 ----------

Dla przykładu:

http://www.urzadpracy.pl/portal/pl/1...fpr112615.html


http://www.pracuj.pl/praca/planista-...oferta,2303082


http://www.pracuj.pl/praca/specjalis...oferta,2322542

http://www.pracuj.pl/praca/planista-...oferta,2322485

froggy4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-01, 18:54   #90
skimos
Zakorzenienie
 
Avatar skimos
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 5 414
Dot.: Jakie są perspektywy po kierunku Logistyka?

Inżynieria produkcji jak najbardziej, ale np. ja miałam bardzo dużo przedmiotów z produkcji, więc myślę że spokojnie już z licencjatem z logistyki można by iść na odpowiednie stanowisko, bo przecież logistyka to nie tylko transport A idąc na mgr z inżynierii produkcji po prostu powielałabym wiele przedmiotów.
Logistyka otwiera wiele drzwi jeśli chodzi o mgr, jak mówię, spokojnie mogłabym iść na coś z transportu, produkcji, ale też zarządzania (na logistyce pisałam licencjat o motywacji pracowników ), towaroznawstwa, ochrony środowiska, mechaniki właśnie (ale wiadomo, trzeba mieć do tego łeb) czy finansów. U nas było "liźnięte" wiele przedmiotów i tak naprawdę jak się człowiek dobrze zakręci to się dostanie dalej na mgr, oczywiście będzie mu ciężej bez ściśle kierunkowego licencjatu, ale nie widzę tutaj problemu z dostaniem się.

Jeśli chodzi o samą logistykę i pracę w tym kierunku po studiach to transport, spedycja, produkcja (z magazynowaniem etc) - w tych dziedzinach jest się po tych studiach wykształconym.

Niemniej jednak oczywiście może na innych uczelniach jest inaczej.. trzeba by porównać siatki godzin.
__________________
Bzium Bzium i Tadam!



Edytowane przez skimos
Czas edycji: 2012-01-01 o 18:56
skimos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-29 14:04:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:47.