Rossmann-płatność kartą - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > ROSSMANNiaczki

Notka

ROSSMANNiaczki Forum ROSSMANNiaczki to miejsce, w którym znajdziesz informacje o promocjach sieci Rossmann, konkursach, kodach promocyjnych przeznaczonych tylko dla Wizażanek.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-14, 23:02   #1
Jwoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 4

Rossmann-płatność kartą


Witajcie.
Za każdym razem, gdy robię zakupy w Rossmann i płacę kartą typy paypass, to kasjerka wyciąga rękę po kartę, pomimo iż kwota do zapłaty jest poniżej 50 zl, więc wystarczy kartę zbliżyć i po wszystkim. Zastanawiam się od czego to zależy, bo gdy robię zakupy np.w Lidlu, czy Realu, to kasjer nie wyciąga ręki po kartę, nawet w sytuacji gdy kwota do zapłaty przekracza 50 zł. Po prostu sama zbliżam, albo wsuwam karté i wbijam pin.
Chcę rownież nadmienić, że terminale ww Rossmannie sa zawsze na wyciągnięcie ręki dla klienta, więc po co to przekazywanie karty?
Spotkałyście się z podobną sytuacją?
Czasami mam ochotę powiedzieć " nie, sama mogę to zrobić"
Pozdrawiam
Jwoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 23:21   #2
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Rossmann-płatność kartą

A mnie akurat denerwuje, że wszyscy zakładają, że mam paypassa a ja mam wciąż kartę starego typu. I musze mówić czasem że to karta starego typu więc trzeba nią przelecieć po tym urządzonku. Od czego to zależy? Od niczego, to tak mało istotne, że szkoda gadać
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 23:37   #3
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Rossmann-płatność kartą

Cytat:
Napisane przez Jwoo Pokaż wiadomość
Witajcie.
Za każdym razem, gdy robię zakupy w Rossmann i płacę kartą typy paypass, to kasjerka wyciąga rękę po kartę, pomimo iż kwota do zapłaty jest poniżej 50 zl, więc wystarczy kartę zbliżyć i po wszystkim. Zastanawiam się od czego to zależy, bo gdy robię zakupy np.w Lidlu, czy Realu, to kasjer nie wyciąga ręki po kartę, nawet w sytuacji gdy kwota do zapłaty przekracza 50 zł. Po prostu sama zbliżam, albo wsuwam karté i wbijam pin.
Chcę rownież nadmienić, że terminale ww Rossmannie sa zawsze na wyciągnięcie ręki dla klienta, więc po co to przekazywanie karty?
Spotkałyście się z podobną sytuacją?
Czasami mam ochotę powiedzieć " nie, sama mogę to zrobić"
Pozdrawiam
Ja ma akurat kartę starego typu, jednak mój chłopak ma paypasa i zawsze mówi, że będzie płacił paypassem i nikt nie robi problemu. Może kasjerki są przyzwyczajone do płatności ,,starego" typu. Wystarczy, że im powiesz że będziesz płaciła zbliżeniowo z pinem i nie powinny robić problemu.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 23:55   #4
GgochaA
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 420
Dot.: Rossmann-płatność kartą

Nie musisz mówić "nie, sama mogę to zrobić". Wystarczy że powiesz "zapłacę zbliżeniowo" i tyle. Kasjerka nie jest duchem świętym żeby wiedzieć czy karta którą wyciągasz z portfela jest zbliżeniowa czy nie.
GgochaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 00:55   #5
Nealinne
Zakorzenienie
 
Avatar Nealinne
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Płd.
Wiadomości: 12 956
Dot.: Rossmann-płatność kartą

A mi się wydaje, że oni mają w Rossmannie tak z góry narzucone. Byłam akurat dzisiaj i kobieta chciała zapłacić paypassem. Kasjerka wyciągnęła rękę po kartę, sprawdziła czy jest podpisana, nie była, więc kasjerka poprosiła o pokazanie dowodu osobistego. Może jakieś względy bezpieczeństwa czy coś
__________________
"Przepraszam wszystko, że nie mogę być wszędzie.
Przepraszam wszystkich, że nie umiem być każdym i każdą."
Nealinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 07:40   #6
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: Rossmann-płatność kartą

yyy u mnie zawsze się kobitka pyta - czy zbliżeniowo czy tradycyjnie.
__________________

LadySith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 08:05   #7
cochonnetta
Wtajemniczenie
 
Avatar cochonnetta
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 167
Dot.: Rossmann-płatność kartą

Raczej nie mają tego odgórnie narzucone, bo mnie zawsze kasjerka pyta czy płacę zbliżeniowo.

Chociaż w jednym sklepie (nie R.) spotkałam się z tym, że Pan niechętnie przystał na płacenie zbliżeniowe, bo podobno często ludzie używają kradzionych kart .
cochonnetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-15, 08:34   #8
kevschaa
Zakorzenienie
 
Avatar kevschaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 356
Dot.: Rossmann-płatność kartą

ja wczoraj przy płatności powiedziałam "płacę kartą zbliżeniowo" i nikt nie wyciągał ku mnie macek
kevschaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 09:01   #9
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Rossmann-płatność kartą

Cytat:
Napisane przez Jwoo Pokaż wiadomość
Witajcie.
Za każdym razem, gdy robię zakupy w Rossmann i płacę kartą typy paypass, to kasjerka wyciąga rękę po kartę, pomimo iż kwota do zapłaty jest poniżej 50 zl, więc wystarczy kartę zbliżyć i po wszystkim. Zastanawiam się od czego to zależy, bo gdy robię zakupy np.w Lidlu, czy Realu, to kasjer nie wyciąga ręki po kartę, nawet w sytuacji gdy kwota do zapłaty przekracza 50 zł. Po prostu sama zbliżam, albo wsuwam karté i wbijam pin.
Chcę rownież nadmienić, że terminale ww Rossmannie sa zawsze na wyciągnięcie ręki dla klienta, więc po co to przekazywanie karty?
Spotkałyście się z podobną sytuacją?
Czasami mam ochotę powiedzieć " nie, sama mogę to zrobić"
Pozdrawiam
Po pierwsze, nie wszystkie karty mają możliwość płatności zbliżeniowo.
Po drugie: kasjerka nie jest duchem świętym i nie wie, czy Twoja karta ma taką możliwość.
Po trzecie: kasjerka nie wie, czy życzysz sobie zbliżeniowo zapłacić*.

A po czwarte, to nie rozumiem problemu.
Jak gdzieś jestem i kasjer mówi, że np. 17.85 do zapłaty, to mówię: zbliżeniowo, przykładam karte i koniec.

*ja zawsze biorę kartę klienta, patrzę czy ma paypassa i zawsze pytam: zbliżeniowo, czy przez PIN? Nie każdy, kto ma paypassa życzy sobie placić zbliżeniowo.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 09:14   #10
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Rossmann-płatność kartą

Cytat:
Napisane przez Nealinne Pokaż wiadomość
A mi się wydaje, że oni mają w Rossmannie tak z góry narzucone. Byłam akurat dzisiaj i kobieta chciała zapłacić paypassem. Kasjerka wyciągnęła rękę po kartę, sprawdziła czy jest podpisana, nie była, więc kasjerka poprosiła o pokazanie dowodu osobistego. Może jakieś względy bezpieczeństwa czy coś
o prosze w koncu ktos tak zrobil, bo ja jeszcze sie z tym nie spotkalam
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 09:23   #11
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Rossmann-płatność kartą

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
o prosze w koncu ktos tak zrobil, bo ja jeszcze sie z tym nie spotkalam
Też się z tym rzadko spotykam, moja karta jest niepodpisana a pytają mnie o dowód w jednym na jakieś 20 sklepów...
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-15, 09:34   #12
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Rossmann-płatność kartą

Cytat:
Napisane przez Aaniol_apokalipsy Pokaż wiadomość
Też się z tym rzadko spotykam, moja karta jest niepodpisana a pytają mnie o dowód w jednym na jakieś 20 sklepów...
Czemu nie podpiszesz karty?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 09:37   #13
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Rossmann-płatność kartą

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Czemu nie podpiszesz karty?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
wlasnie, karta bez podpisu jest niewazna
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 09:39   #14
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Rossmann-płatność kartą

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
*ja zawsze biorę kartę klienta, patrzę czy ma paypassa i zawsze pytam: zbliżeniowo, czy przez PIN? Nie każdy, kto ma paypassa życzy sobie placić zbliżeniowo.
Dokładnie, ja sobie nie życzę jeżeli nie widzę terminala z wyświetloną kwotą a zdarzają się miejsca gdzie terminal stoi gdzieś pod ladą (w aptece się z tym spotkałam) i nie widzę momentu wbijania kwoty.


A co do Rossmanna, to ja zawsze mówię, że zapłacę zbliżeniowo, kasjerka włącza terminal i płacę. W takiej sytuacji o kartę poproszono mnie raz (i nie było to w R.) w celu sprawdzenia czy karta jest podpisana.

---------- Dopisano o 10:39 ---------- Poprzedni post napisano o 10:39 ----------

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
o prosze w koncu ktos tak zrobil, bo ja jeszcze sie z tym nie spotkalam
A ja się z tym spotykam bardzo często.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 10:05   #15
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Rossmann-płatność kartą

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
wlasnie, karta bez podpisu jest niewazna
Miałam ją podpisać markerem do płyt, ale zgubiłam marker i czeka sobie na to aż wreszcie kupie nowy. Dlaczego jest nieważna? Zawsze sądziłam, że przy niepodpisanej karcie trzeba po prostu mieć przy sobie dowód, a że i kartę i dowód noszę zawsze w portfelu to brak podpisu nie stanowi dla mnie żadnego problemu.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 10:11   #16
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Rossmann-płatność kartą

Cytat:
Napisane przez Aaniol_apokalipsy Pokaż wiadomość
Miałam ją podpisać markerem do płyt, ale zgubiłam marker i czeka sobie na to aż wreszcie kupie nowy. Dlaczego jest nieważna? Zawsze sądziłam, że przy niepodpisanej karcie trzeba po prostu mieć przy sobie dowód, a że i kartę i dowód noszę zawsze w portfelu to brak podpisu nie stanowi dla mnie żadnego problemu.
no tak mowia zawsze, ze nie to, ze niewazna, ze nie mozna uzywac raczej, ale jak przysylaja i prosza o podpis i jest na to miejsce, to jest bardzo wazne

lepiej szybko podpisz
http://www.comperia.pl/artykuly/o_ka...z-podpisu.html
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 10:15   #17
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Rossmann-płatność kartą

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
no tak mowia zawsze, ze nie to, ze niewazna, ze nie mozna uzywac raczej, ale jak przysylaja i prosza o podpis i jest na to miejsce, to jest bardzo wazne

lepiej szybko podpisz
http://www.comperia.pl/artykuly/o_ka...z-podpisu.html
Podpiszę i to zaraz
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 10:21   #18
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Rossmann-płatność kartą

Niektóre dziewczyny chyba nie potrafią czytać ze zrozumieniem.. Autorce chodzi o to, że w rossmanie musi dać kartę do ręki (bez względu czy jest zbliżeniowo czy nie) a w innych sklepach sama przykłada czy tam wkłada kartę bez dawania jej do ręki kasjerce.. Tutaj nie chodzi o zbliżeniową czy tradycyjną tylko dawanie do ręki...

Ja osobiście spotkałam się z tym, że niektóre kasjerki proszą do ręki i same wkładają czy przykładają zbliżeniowo a inne pozwalają klientowi samemu się obsłużyć.. (bez względu na sklep). Myślę, że to zależy od kasjerki i od tego jak się wywiązuje ze swoich obowiązków. Ja pracując kiedyś w Realu na kasie miałam obowiązek sprawdzania podpisów z kart kredytowych i podpisu składanego na paragonie tym dla sklepu.
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 10:24   #19
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Rossmann-płatność kartą

tu nie chodzi o czytanie ze zrozumieniem, tylko zakladanie "dziwnych" wątków i pytan

bo jak napisalas, to zalezy od kasjera i w sumie to pierdoła, ale jak ktos chce gadac o pierdołach to gadamy nie
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-15, 10:37   #20
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Rossmann-płatność kartą

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
tu nie chodzi o czytanie ze zrozumieniem, tylko zakladanie "dziwnych" wątków i pytan

bo jak napisalas, to zalezy od kasjera i w sumie to pierdoła, ale jak ktos chce gadac o pierdołach to gadamy nie
To, że ktoś zakłada "dziwny" wątek nie oznacza, że powinno się na niego odpowiadać w taki sposób jakby się go nie przeczytało ze zrozumieniem. Zdziwiłabyś się czego ludzie szukają w Internecie a przekopywanie się przez dziesiątki postów nie na temat jest dosyć uciążliwe.
Niektórzy szukają odpowiedzi na pytania czy ciąża z palca jest możliwa a niektórzy czy dawanie karty do ręki kasjerce jest czymś normalnym. Nie nam oceniać czy pytanie jest od czapy. Możliwe, że ktoś nie wie czy coś jest normą czy nie i dlatego pyta i zdobywa wiedzę w Internecie.
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 12:38   #21
Jwoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 4
Dot.: Rossmann-płatność kartą

Cytat:
Napisane przez GgochaA Pokaż wiadomość
Nie musisz mówić "nie, sama mogę to zrobić". Wystarczy że powiesz "zapłacę zbliżeniowo" i tyle. Kasjerka nie jest duchem świętym żeby wiedzieć czy karta którą wyciągasz z portfela jest zbliżeniowa czy nie.
Masz rację. Za każdym razem to mówię, jednak nie przynosi to zamierzonego efektu.


Dziękuję, za Wasze odpowiedzi
Jwoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 08:28   #22
HoneyIlove
Zakorzenienie
 
Avatar HoneyIlove
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠
Wiadomości: 3 119
Dot.: Rossmann-płatność kartą

Cytat:
Napisane przez Jwoo Pokaż wiadomość
Chcę rownież nadmienić, że terminale ww Rossmannie sa zawsze na wyciągnięcie ręki dla klienta, więc po co to przekazywanie karty?
Spotkałyście się z podobną sytuacją?
Czasami mam ochotę powiedzieć " nie, sama mogę to zrobić"
Pozdrawiam
mnie również zawsze pytają czy tradycyjnie czy chce zbliżeniowo a kartę do ręki chcą dlatego że sprawdzają na kogo karta stoi - w sumie się nie dziwię mam konto razem z mężem ale ja mam karte tylko bo on twierdzi że nie potrzebuje i raz byliśmy na stacji i nie chciało mi się z nią iść i dałam mu żeby zapłacił i babka upierdliwa widziała że jestem w aucie obok stacji to nie musiałam iść żeby zapłacić bo od tż karty nie chciała przyjąć
__________________
"... czasem to wspomnienia są jedynym pocieszeniem a śmierć jedynym wyjściem..."
HoneyIlove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 11:12   #23
Wenaa
Raczkowanie
 
Avatar Wenaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 467
GG do Wenaa
Dot.: Rossmann-płatność kartą

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
wlasnie, karta bez podpisu jest niewazna
Mnie się za każdym razem w ROSSMANNIE czepiają, że karta jest niepodpisana, a ja im mówię, że była podpisana, ale zwykłym cienkopisem i się w portfelu zmazało, nie będę specjalnie do tego celu kupować specjalnego markera, który i tak mi gdzieś zginie :P W żadnym innym sklepie nie mam takiego problemu.

---------- Dopisano o 12:05 ---------- Poprzedni post napisano o 12:04 ----------

Cytat:
Napisane przez HoneyIlove Pokaż wiadomość
mnie również zawsze pytają czy tradycyjnie czy chce zbliżeniowo a kartę do ręki chcą dlatego że sprawdzają na kogo karta stoi - w sumie się nie dziwię mam konto razem z mężem ale ja mam karte tylko bo on twierdzi że nie potrzebuje i raz byliśmy na stacji i nie chciało mi się z nią iść i dałam mu żeby zapłacił i babka upierdliwa widziała że jestem w aucie obok stacji to nie musiałam iść żeby zapłacić bo od tż karty nie chciała przyjąć
U mnie nigdy takiego problemu nie było, mój Tż zawsze bierze moją kartę do sklepu i się nie czepiają.

---------- Dopisano o 12:12 ---------- Poprzedni post napisano o 12:05 ----------

A tak apropos kart płatniczych to oglądałam ostatnio jakiś program i ostrzegali aby nie dawać nikomu swojej karty, kto zniknie nam z oczu bo może np. pójść na zaplecze i szybko skserować naszą kartę a potem posługiwać się nią do płatności w internecie, podobno były takie przypadki. Do niektórych płatności w internecie wystarczy numer karty, data ważności i kod zabezpieczający znajdujący się na odwrocie karty.
__________________
Wenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 11:32   #24
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Rossmann-płatność kartą

Jeśli sprzedawca zwraca uwagę na niepodpisaną kartę, to przecież można go poprosić o coś do podpisu.
Ja niektóre karty podpisuję zwykłym długopisem i jest ok.

Karta bez podpisu jest nieważna i nie dziwię się, że kasjerki w rossmanie zwracają na to uwagę, bo nikogo nie interesuje, czy ktoś ma ochotę kupić cienkopis, czy nie, tylko ma mieć podpisaną kartę i tyle.

Co do sytuacji na stacji: kasjerka nie jest duchem świętym i nie wie, że Katarzyna Nowak na karcie to akurat kobita siedząca w aucie, a nie ktoś inny

W życiu nie zdarzyło mi się, żeby pracownik poszedł z moją kartą na zaplecze, no chyba stojąc przy kasie widzimy, co dzieje się z naszą kartą. Akcja z kserowaniem jest co najmniej dziwna, no chyba, że ktoś daje kartę i się w ogóle nie interesuje jej losem.

Edytowane przez Dotka90
Czas edycji: 2014-04-16 o 11:37
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 15:54   #25
_stardust
Rozeznanie
 
Avatar _stardust
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 933
Dot.: Rossmann-płatność kartą

pracowałam na kasie, i tam menadżerowie sklepu pouczyli mnie, że nawet przy płatności zbliżeniowej mam brać kartę do ręki, ponieważ jeśli karta jest nieważna lub nie ma na niej środków to klient po dotknięciu terminala może zwyczajnie wybiec ze sklepu, a jednak przyjęcie płatności w tym urządzonku trwa kilka sekund.
choć osobiście też wolę sama sobie 'dotykać' niż dawać kartę komuś do ręki, w końcu po to chyba wymyślono ten sposób?:P
_stardust jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 20:35   #26
milionmalychkawalkow
Zadomowienie
 
Avatar milionmalychkawalkow
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Habana
Wiadomości: 1 305
Dot.: Rossmann-płatność kartą

Cytat:
Napisane przez Jwoo Pokaż wiadomość
Witajcie.
Za każdym razem, gdy robię zakupy w Rossmann i płacę kartą typy paypass, to kasjerka wyciąga rękę po kartę, pomimo iż kwota do zapłaty jest poniżej 50 zl, więc wystarczy kartę zbliżyć i po wszystkim. Zastanawiam się od czego to zależy, bo gdy robię zakupy np.w Lidlu, czy Realu, to kasjer nie wyciąga ręki po kartę, nawet w sytuacji gdy kwota do zapłaty przekracza 50 zł. Po prostu sama zbliżam, albo wsuwam karté i wbijam pin.
Chcę rownież nadmienić, że terminale ww Rossmannie sa zawsze na wyciągnięcie ręki dla klienta, więc po co to przekazywanie karty?
Spotkałyście się z podobną sytuacją?
Czasami mam ochotę powiedzieć " nie, sama mogę to zrobić"
Pozdrawiam
Ja mam w pracy terminal, który stoi tuż obok klienta, dość daleko ode mnie, na wysokim barze i rzadko sie zdarza, by ci klienci sami ogarnęli, ze mogą ją tam wsunąć, zazwyczaj mi ją podają i muszę się gimnastykować.
__________________


IG
👊 🔥♀ 💥 ✊
intersekcjonalizm | siostrzaństwo | moc kobiet
g i r l o n f i r e
milionmalychkawalkow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-21, 21:38   #27
Iselle
Zadomowienie
 
Avatar Iselle
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: woj. śląskie - Zagłębie
Wiadomości: 1 475
GG do Iselle
Dot.: Rossmann-płatność kartą

a ja się nie spotkałam żeby sprzedawca za kogoś zbliżał kartę- chyba tylko raz udzielono mi pomocy bo czytnik nie czytał i kobitka próbowała przodem i tyłem karty bo pewnie myślała że to moja wina :P
ja tak się zagalopowałam że:
a) często przy każdym płaceniu mówię "może być zbliżeniowo" a tu się okazuje że oni nie mają paypassa tylko zwykły czytnik zjadający kartę :P
b) jest mi autentycznie smutno kiedy przekraczam 50 zł i muszę wbijać PIN; w zaprzyjaźnionej Naturze jak przychodzi do płatności zanim poznam sumę, pytam "załapałam się na zbliżeniowe?"
Iselle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum ROSSMANNiaczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-21 22:38:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:27.