Mamy Sierpniowe 2021 cz 2! - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2021-03-08, 10:12   #151
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

A będziecie kupować jakieś szlafroki czy coś w tym stylu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-08, 10:17   #152
dorotka1066
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 668
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez ParoleParole Pokaż wiadomość
A będziecie kupować jakieś szlafroki czy coś w tym stylu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, ja planuję kupić jeden cieniutki bawełniany, bo w domu mam tylko taki gruby, puchaty. Już dawno planowałam sobie kupić coś na sezon wiosenno-letni, ale tak mi jakoś schodziło. Wiem, że w lipcu/sierpniu będzie ciepło, ale myślę, że taki cienki szlafrok nie zajmie dużo miejsca w walizce, a zawsze może się przydać, żeby narzucić coś na siebie np. Idąc na badania czy spacerując po korytarzu.
Ale ja ogólnie bardzo lubię chodzić w szlafroku i w domu spędzam w nim sporo czasu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dorotka1066 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-08, 10:26   #153
uno_deluxe
Rozeznanie
 
Avatar uno_deluxe
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 838
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Umówiłam się na badania połówkowe, 22 marca o 11:30, można dopisać
Myślę, że szlafrok to dobry pomysł! Ja w domu używam takiego 'ręcznikowego' albo puchatego, no i jakiś seksi się znajdzie
uno_deluxe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-08, 10:29   #154
amiyaa
Zadomowienie
 
Avatar amiyaa
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 264
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Mi można dopisać połówkowe na 13.04

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
amiyaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-08, 11:01   #155
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
Tak jak dziewczyny piszą, wietrzenie, wietrzenie, wietrzenie.
U mnie w szpitalu był np. całkowity zakaz używania majtek siatkowych. Bo sztuczne. Ewentualnie pozwalali na zwykłe bawełniane majtki, a najlepiej bez, te wielkie wkładki i tak się trzymają między nogami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja miałam takie siatkowe ale wielorazowe z bawełny, mega wygodne, przewiewne i podpaska nie uciekała.
Cytat:
Napisane przez maasslankaa Pokaż wiadomość
Dzień dobry najlepsze życzenia dla wszystkich kobiet!

Obudziłam się bez bólu brzuchu, ale wczoraj strachu się najadlam :/

Nigdy nie nosiłam koszul nocnych, pewnie też ciężko będzie mi się przyzwyczaić do takiej koszuli poporodowej no i jestem raczej niechętna żeby świecić gołym tyłkiem publicznie, ale wiem, że jednak bez bielizny będzie najlepiej. Temat porodu wydaje się jeszcze tak odległy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Po porodzie naturalnym będzie Ci wszystko jedno, zresztą na CC też biorą na golasa. Oni tam nie patrzą na Ciebie jak na nagą kobietę, tylko jak na kolejną z setek tysięcy pacjentek.
Cytat:
Napisane przez ParoleParole Pokaż wiadomość
Zamawiałam tam pierwsze ciuchy dla Malucha i pieluchy. Jakościowo mega przyszly więc obstawiam, że koszule też będą fajne.



W ogóle jak planujecie kupować koszule to rozmiar większe? Bo w sumie bawełna się rozciągnie. Te co mam teraz koszule to obstawiam, że brzuch ciążowy zmieszczą (chyba ).
Ale jak jest po porodzie? Ten brzuch chyba od razu nie znika?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Położna na szkole rodzenia mówiła że dwa dni po porodzie brzuch ma wielkość tak na 34-36tc. Ja już tego nie pamiętam, ale rzeczywiście dużo nie zmalał. W domu za to spadał mi dość szybko i po tygodniu, zakładając spodnie z szeroką gumka nie było już go wcale widać.

Ja miałam na poród 3 koszule, 1 wielka w której rodziłam i 2 na zmianę. Zużyłam 2 bo ani się nie pocilam ani nie pobrudzilam w czasie połogu. Gdzieś je mam więc może tylko dokupie na wszelki wypadek. Wszystkie były też do kp więc po praniu używałam ich w domu.
Na codzien też spię w koszuli więc to żadna zmiana dla mnie.

Mam masę chęci do sprzątania a od wczoraj mam niemoc. Chwaliłam córkę że nie choruje to od sobotniej nocy zaczęła kaszleć. Niby tylko rano i ma trochę kataru ale już do przedszkola nie poszła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-08, 11:10   #156
amiyaa
Zadomowienie
 
Avatar amiyaa
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 264
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Mi bardzo zmalał brzuch od razu po porodzie, miałam dość płaski jeszcze w szpitalu, tylko był taki mięciutki No ale gigantycznego do porodu też nie miałam Także to wszystko zależy i nie ma się co źle nastawiać za wczasu

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
amiyaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-08, 11:21   #157
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez amiyaa Pokaż wiadomość
Mi bardzo zmalał brzuch od razu po porodzie, miałam dość płaski jeszcze w szpitalu, tylko był taki mięciutki No ale gigantycznego do porodu też nie miałam Także to wszystko zależy i nie ma się co źle nastawiać za wczasu

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Ja miałam ogromny po porodzie tak jak mówisz był bardzo miękki, ale od razu mi nie zszedł. Tylko że ja szczupła nie byłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-03-08, 11:31   #158
Gozdzik11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 224
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez kropelkaa Pokaż wiadomość
Dzień dobry
Potrzebuje porady, bo nie wiem czy to normalne objawy czy nie, bo to moja pierwsza ciąża, ale chyba zadzwonię do lekarza jutro, bo wizyta dopiero w piątek. No więc wczoraj już bolało mnie podbrzusze raz po lewej raz po prawej stronie, ale myślałam, że może się wszystko rozciąga. Dziś wstałam boli mnie na środku podbrzusze, nawet jak kichnęłam to aż tak zarwało, do tego mam jakiś dziwny ucisk? Jakby mi się chciało do łazienki na dłuższa potrzebę... A tak nie jest. Wczoraj było to samo. Do tego od jakiegoś już czasu zauważyłam, że gdy nawet chce mi się mocno siku to, gdy pójdę do łazienki leci mały strumień, bardzo bardzo powoli. Nie wiem czy to aż tak normalne. Najbardziej martwi mnie ten ból podbrzusza drugi dzień jakoś. Nie wiem czy mam się czym denerwować czy bez sensu moje nakręcanie.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
Ja mam bardzo podobne objawy. Często mnie coś tam kłuje, mam takie czasem parcie na pęcherz i też mi tak czasem powoli leci xD. Mówiłam mojej lekarce o tym, bo sama nie wiem czy to jakieś skurcze, czy dziecko się wypina. Ona powiedziała, że to jest normalne. Sprawdziła mi szyjkę itp i wszystko było ok. Niepokoić powinien ból jak na okres, całego podbrzusza ( a mnie bardziej punktowo kłuje) i gdyby cały brzuch twardniał. Wtedy kazała mi zwiększyć dawkę magnezu. Ale ja i tak zwiększylam trochę tą dawkę, bo właśnie też mam czasem takie wątpliwości jak Ty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gozdzik11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-08, 12:00   #159
Ally__28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 243
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cześć w kolejnym wątku!
Próbowałam nadrobić zaległości, trochę się udało, ale nie na 100%, planuje teraz być na bieżąco.
Parę dni temu miałam pogrzeb w rodzinie i w ogóle ostatnie 2 tyg były do dupy. Ale jakoś trzeba się ogarnąć.
U mnie wg 15tc+3, brzuch sie robi widoczny, praktycznie z dnia na dzień wybuliło, jak patrze bokiem wydaje się duży jak na taki wczesny etap. Dostalam w prezencie Mustelę więc się smaruje, ale sama kupiłam sobie produkty z Nacomi, mają super bezpieczny i naturalny skład. Masło do brzucha przepięknie pachnie, polecam
Polecam przy okazji stronę strokao.pl, ciekawe analizy kosmetyków, dużo jest serii kosmetyków opisanych też dla dzieci, więc nam się przyda
Co do zakupów nie mamy nic jeszcze, czekamy do połówkowych, sporo ciuszków dostanę od rodzinki.
Połówkowe mam w 19tc+5, chce przełożyć na tydzień później, zobaczymy czy się uda.
Mam małe pytanie, co ile macie wizyty u ginekologa? Mnie jedna przepadnie właśnie z powodów rodzinnych, mogę umówić się do innego lekarza, tylko to będzie 6 tygodni od poprzedniej wizyty i zastanawiam się czy nie za późno.


Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
Ally__28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-08, 12:20   #160
cilium
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 330
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez Ally__28 Pokaż wiadomość
Cześć w kolejnym wątku!
Próbowałam nadrobić zaległości, trochę się udało, ale nie na 100%, planuje teraz być na bieżąco.
Parę dni temu miałam pogrzeb w rodzinie i w ogóle ostatnie 2 tyg były do dupy. Ale jakoś trzeba się ogarnąć.
U mnie wg 15tc+3, brzuch sie robi widoczny, praktycznie z dnia na dzień wybuliło, jak patrze bokiem wydaje się duży jak na taki wczesny etap. Dostalam w prezencie Mustelę więc się smaruje, ale sama kupiłam sobie produkty z Nacomi, mają super bezpieczny i naturalny skład. Masło do brzucha przepięknie pachnie, polecam
Polecam przy okazji stronę strokao.pl, ciekawe analizy kosmetyków, dużo jest serii kosmetyków opisanych też dla dzieci, więc nam się przyda
Co do zakupów nie mamy nic jeszcze, czekamy do połówkowych, sporo ciuszków dostanę od rodzinki.
Połówkowe mam w 19tc+5, chce przełożyć na tydzień później, zobaczymy czy się uda.
Mam małe pytanie, co ile macie wizyty u ginekologa? Mnie jedna przepadnie właśnie z powodów rodzinnych, mogę umówić się do innego lekarza, tylko to będzie 6 tygodni od poprzedniej wizyty i zastanawiam się czy nie za późno.


Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
Ja mam zazwyczaj co 4 tygodnie, w praktyce chodziłam do tej pory co 3 bo chciałam zweryfikować jakieś nowe objawy teraz między wizyta a połówkowymi mam 3 tygodnie odstępu a później kolejna wizyta po 4 tyg od połówkowych. Najważniejsze jest to jak się czujesz, jeśli nic niepokojącego się nie dzieje to myślę że nie powinno być problemu z dłuższą przerwa

Samych dobrych chwil w dniu naszego Święta Dziewczyny!!! 🥰 Fajnie że dużo z Was ma już doświadczenie odnośnie porodu, koszul, pierwszych ubranek itp można się czegoś przydatnego dowiedzieć, z racji braku doświadczenia raczej podczytuje niż pisze w tych sprawach ale dobrze wiedzieć co się sprawdza a na co nie warto zwracać uwagi

Powiedzcie coś odnośnie poduszek ciążowych - jaka Wam się najlepiej sprawdziła? Co prawda brzuch jeszcze nie jest zbyt duży ale myślę że niedługo zacznę się rozglądać, wiem że są różne kształty itp i nie wiem co wybrać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cilium jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-08, 12:20   #161
maasslankaa
Raczkowanie
 
Avatar maasslankaa
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 301
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez Ally__28 Pokaż wiadomość
Cześć w kolejnym wątku!
Próbowałam nadrobić zaległości, trochę się udało, ale nie na 100%, planuje teraz być na bieżąco.
Parę dni temu miałam pogrzeb w rodzinie i w ogóle ostatnie 2 tyg były do dupy. Ale jakoś trzeba się ogarnąć.
U mnie wg 15tc+3, brzuch sie robi widoczny, praktycznie z dnia na dzień wybuliło, jak patrze bokiem wydaje się duży jak na taki wczesny etap. Dostalam w prezencie Mustelę więc się smaruje, ale sama kupiłam sobie produkty z Nacomi, mają super bezpieczny i naturalny skład. Masło do brzucha przepięknie pachnie, polecam
Polecam przy okazji stronę strokao.pl, ciekawe analizy kosmetyków, dużo jest serii kosmetyków opisanych też dla dzieci, więc nam się przyda
Co do zakupów nie mamy nic jeszcze, czekamy do połówkowych, sporo ciuszków dostanę od rodzinki.
Połówkowe mam w 19tc+5, chce przełożyć na tydzień później, zobaczymy czy się uda.
Mam małe pytanie, co ile macie wizyty u ginekologa? Mnie jedna przepadnie właśnie z powodów rodzinnych, mogę umówić się do innego lekarza, tylko to będzie 6 tygodni od poprzedniej wizyty i zastanawiam się czy nie za późno.


Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
Ja mam co 4 tygodnie i strasznie mi się zawsze dłuży...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
maasslankaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-08, 12:24   #162
Gozdzik11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 224
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez Ally__28 Pokaż wiadomość
Cześć w kolejnym wątku!
Próbowałam nadrobić zaległości, trochę się udało, ale nie na 100%, planuje teraz być na bieżąco.
Parę dni temu miałam pogrzeb w rodzinie i w ogóle ostatnie 2 tyg były do dupy. Ale jakoś trzeba się ogarnąć.
U mnie wg 15tc+3, brzuch sie robi widoczny, praktycznie z dnia na dzień wybuliło, jak patrze bokiem wydaje się duży jak na taki wczesny etap. Dostalam w prezencie Mustelę więc się smaruje, ale sama kupiłam sobie produkty z Nacomi, mają super bezpieczny i naturalny skład. Masło do brzucha przepięknie pachnie, polecam
Polecam przy okazji stronę strokao.pl, ciekawe analizy kosmetyków, dużo jest serii kosmetyków opisanych też dla dzieci, więc nam się przyda
Co do zakupów nie mamy nic jeszcze, czekamy do połówkowych, sporo ciuszków dostanę od rodzinki.
Połówkowe mam w 19tc+5, chce przełożyć na tydzień później, zobaczymy czy się uda.
Mam małe pytanie, co ile macie wizyty u ginekologa? Mnie jedna przepadnie właśnie z powodów rodzinnych, mogę umówić się do innego lekarza, tylko to będzie 6 tygodni od poprzedniej wizyty i zastanawiam się czy nie za późno.


Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
Ja miałam mieć teraz co 4 tygodnie, ale poszłam na dodatkową wizytę po dwóch tygodniach 🤦 i tak głupio wychodzi bo połówkowe mam w piątek, a w sobotę mam u mojej ginki wizyte, bo akurat wtedy jest w mojej przychodzi. Więc będę mieć wizytę dzień po dniu, a potem znowu miesiąc czekania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gozdzik11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-08, 12:25   #163
uno_deluxe
Rozeznanie
 
Avatar uno_deluxe
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 838
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Ja też mam wizyty co 4 tygodnie. A poduszkę mam w kształcie litery U i sprawdza się dobrze póki co


Sent from my iPhone using Tapatalk
uno_deluxe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-08, 12:52   #164
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

U mnie tez juz wizyty co 4 tygodnie. Trochę szkoda, ale dobrze ze mam detektor i jestem na bieżąco co się u mojego Synka dzieje


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-08, 12:57   #165
dorotka1066
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 668
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Ja też mam wizyty co 4 tygodnie, to chyba taki standard. Teraz będę miała połówkowe po 2 tygodniach. Robi je moja lekarka, ale nie w ramach wizyty, trzeba się umawiać oddzielnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dorotka1066 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-08, 12:59   #166
Niunia20
Rozeznanie
 
Avatar Niunia20
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Łowicz/Sochaczew
Wiadomości: 840
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez uno_deluxe Pokaż wiadomość
Ja lubię koszule nocne, szczególnie na lato, też sobie kilka zamówię takich z możliwością karmienia. Podobno takie z rozpięciem na boku bądź z zatrzaskiem na magnesy, nie sprawdzają się; np. tych z magnesem nie można prać w pralce, a która mama ma czas na ręczne pranie?
Powyżej wkleiłam linki do zamówienia z Next, jeśli ktoś ma ochotę spojrzeć
W jakich rozmiarach zamowilas te rzeczy z next? 56 na początek czy odrazu 62
__________________
"dziecko to taki szczęśliwy początek człowieka"
Niunia20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-08, 13:12   #167
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez uno_deluxe Pokaż wiadomość
Ja od niej też nigdy nie mam zamiaru niczego kupować
Czy takie koszule będą okay?
Ok, tylko nie jest za krótka? Musisz doliczyć brzuch i żeby Ci tyłka nieodslaniala bo na zdj wydaje się krótka

Cytat:
Napisane przez sowa2806 Pokaż wiadomość
Ja mam na myśli takie luźne spodenki jak są od piżamy A nie spodenki jeansowe.
5 lat temu pierwsze dni po porodzie męczylam się w koszuli straszliwie, a potem (byłam w szpitalu 7 dni po porodzie, bo mały miał żółtaczkę) wskoczylam poprostu w leginsy, bo już miałam dosyć tego, że śledź mi ciągle wypada. Ja rodziłam w czasie, kiedy szpitale również były zamknięte dla odwiedzających, co niesamowicie sobie cenię. Było zdecydowanie więcej pracy przy maluszkach, bo z dziewczyna z sali zajmowałysmy się nimi na zmianę kiedy np. jedna z nas chciała się umyć. Za to nie było tłumu mężów, babć, teściowych I całej reszty odwiedzających, przy których człowiek jeszcze bardziej się wstydzi i krępuje.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale to i tak raczej nie pochodzisz od razu po porodzie. Później to jasne. Wiem że w wieku szpitalach jest zakaz piżam, a jedynie koszule

Cytat:
Napisane przez dorotka1066 Pokaż wiadomość
Mnie ostatnio wyskakują na fb reklamy sklepu Dolce Sono i tam właśnie są koszule do karmienia w atrakcyjnych cenach. Wg opisu 100% bawełny. Mam zamiar zamówić 1-2 sztuki na próbę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dolce sonno są super. Tanie a jakość super. Miałam przy córce, teraz też je zabiorę do szpitala, ja miałam 2 i mi starczyły, teraz wezmę 3 albo 4 bo to jednak ciepło może być. Ciepłej niż w grudniu na pewno

Cytat:
Napisane przez ParoleParole Pokaż wiadomość
Zamawiałam tam pierwsze ciuchy dla Malucha i pieluchy. Jakościowo mega przyszly więc obstawiam, że koszule też będą fajne.



W ogóle jak planujecie kupować koszule to rozmiar większe? Bo w sumie bawełna się rozciągnie. Te co mam teraz koszule to obstawiam, że brzuch ciążowy zmieszczą (chyba ).
Ale jak jest po porodzie? Ten brzuch chyba od razu nie znika?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Brałam taki rozmiar jak nosiłam. Jedynie na długość trzeba patrzeć bo jak dojdzie Ci brzuch to i koszula będzie krótsza i żeby Ci tylek na wierzch nie wylazł brzuch nie znika od razu, na pewno jest mniejszy ale jeszcze parę dobrych dni jest.


Cytat:
Napisane przez ParoleParole Pokaż wiadomość
A będziecie kupować jakieś szlafroki czy coś w tym stylu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja chyba nie. Mam jeden w domu, co prawda dość ciepły, ale albo go wezmę albo jakaś bluze/sweterek/narzutkę cienka.

Cytat:
Napisane przez uno_deluxe Pokaż wiadomość
Umówiłam się na badania połówkowe, 22 marca o 11:30, można dopisać
Myślę, że szlafrok to dobry pomysł! Ja w domu używam takiego 'ręcznikowego' albo puchatego, no i jakiś seksi się znajdzie
Zaraz dopisze


Cytat:
Napisane przez amiyaa Pokaż wiadomość
Mi można dopisać połówkowe na 13.04

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Zaraz dopisze


Cytat:
Napisane przez Ally__28 Pokaż wiadomość
Cześć w kolejnym wątku!
Próbowałam nadrobić zaległości, trochę się udało, ale nie na 100%, planuje teraz być na bieżąco.
Parę dni temu miałam pogrzeb w rodzinie i w ogóle ostatnie 2 tyg były do dupy. Ale jakoś trzeba się ogarnąć.
U mnie wg 15tc+3, brzuch sie robi widoczny, praktycznie z dnia na dzień wybuliło, jak patrze bokiem wydaje się duży jak na taki wczesny etap. Dostalam w prezencie Mustelę więc się smaruje, ale sama kupiłam sobie produkty z Nacomi, mają super bezpieczny i naturalny skład. Masło do brzucha przepięknie pachnie, polecam
Polecam przy okazji stronę strokao.pl, ciekawe analizy kosmetyków, dużo jest serii kosmetyków opisanych też dla dzieci, więc nam się przyda
Co do zakupów nie mamy nic jeszcze, czekamy do połówkowych, sporo ciuszków dostanę od rodzinki.
Połówkowe mam w 19tc+5, chce przełożyć na tydzień później, zobaczymy czy się uda.
Mam małe pytanie, co ile macie wizyty u ginekologa? Mnie jedna przepadnie właśnie z powodów rodzinnych, mogę umówić się do innego lekarza, tylko to będzie 6 tygodni od poprzedniej wizyty i zastanawiam się czy nie za późno.


Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
Ja co 4 tyg. Jak trafiają się prenatalne czy połówkowe to wyjdzie częściej ale to inny lekarz niż moja.


Nie wiem czy jesteście zapisane w rosmanie w klubie rosne. Ale ja dodałam sobie termin porodu i przyszedł mi mail że mogę odebrać oliwkę nawilżająca dla siebie za 1gr. Dziś odebrałam

Dzień dobry. Wszystkiego najlepszego Kobiety z okazji naszego święta


Wysłane z mojego DUB-LX2 przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-08, 14:01   #168
uno_deluxe
Rozeznanie
 
Avatar uno_deluxe
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 838
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez Niunia20 Pokaż wiadomość
W jakich rozmiarach zamowilas te rzeczy z next? 56 na początek czy odrazu 62
Najmniejsze rozmiary wzięłam 56-62, bo wcześniej jest rozmiar 56, 50, i 44 cm i uznałam, że to lepsze wyjście. Mniejsze ciuszki mam z h&m. Zobaczymy, czy to była dobra decyzja

Zmierzyłam koszulę, którą wrzuciłam na poprzedniej stronie, sięga mi nieco za kolana

Edytowane przez uno_deluxe
Czas edycji: 2021-03-08 o 14:10
uno_deluxe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-08, 14:09   #169
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Ja mam narazie jedna rzecz w rozmiarze 56. Wszystko 62 i 68. Planuje pod sam koniec dokupic małe ciuszki.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-08, 14:22   #170
Passata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 220
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cześć, dziękuję za miłe słowa na temat domku moich dziewczyn . Tak się nagle pojawił, że dziś przygotowując obiad nie mogłam wymierzyć odległości od blatu i ciągle się obijałam .

Pamiętajcie kochane o filtrze mineralnym dla naszych maluszków, na lato. I jeśli jeszcze nie macie dobrym termometrze (Pan Tabletka robił fajne zestawienie).

Najlepszego z okazji naszego święta. Dla mnie szczególnie ważne, bo jestem dość aktywna jeśli chodzi o nasze prawa.

Poszłam na bonprix obejrzeć koszule, lista zamknęła się chyba na 25 pozycjach, większość to sukienki 🤣. Ale oczywiście drogą eliminacji przypuszczam, że zostaną ze 4.

Wizyty mam póki co co 3-4 tygodnie, ale to się zmieni im dalej. Pani dr daje mi wybór, zawsze się pyta, czy wytrzymam bez niej 4 tygodnie 🤣.

W końcu dzień bez bólu głowy!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Passata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-08, 14:30   #171
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez cilium Pokaż wiadomość
Ja mam zazwyczaj co 4 tygodnie, w praktyce chodziłam do tej pory co 3 bo chciałam zweryfikować jakieś nowe objawy teraz między wizyta a połówkowymi mam 3 tygodnie odstępu a później kolejna wizyta po 4 tyg od połówkowych. Najważniejsze jest to jak się czujesz, jeśli nic niepokojącego się nie dzieje to myślę że nie powinno być problemu z dłuższą przerwa

Samych dobrych chwil w dniu naszego Święta Dziewczyny!!! 🥰 Fajnie że dużo z Was ma już doświadczenie odnośnie porodu, koszul, pierwszych ubranek itp można się czegoś przydatnego dowiedzieć, z racji braku doświadczenia raczej podczytuje niż pisze w tych sprawach ale dobrze wiedzieć co się sprawdza a na co nie warto zwracać uwagi

Powiedzcie coś odnośnie poduszek ciążowych - jaka Wam się najlepiej sprawdziła? Co prawda brzuch jeszcze nie jest zbyt duży ale myślę że niedługo zacznę się rozglądać, wiem że są różne kształty itp i nie wiem co wybrać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Miałam w kształcie litery C od koleżanki, była mi niezbędna w 3cim trymestrze. Teraz kupię tylko do karmienia i będę z niej korzystać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-08, 14:39   #172
luuucynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 225
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

czeeść

z tymi genami to nigdy nic nie wiadomo. u mnie starsza córka i z wyglądu i z charakteru to cała ja (blondynka, niebieskie oczy, spokojna, raczej cicha),a młodsza cały mąż też i z wyglądu i z charakteru (brunet, oczy zielone i nerwus jakich mało) trzecie to już musi być mieszanka

ja mam wizyty co 4 tygodnie i jak dla mnie ok, tym bardziej, że młode już nieźle fika w brzuchu więc jakoś się nie martwię.
jutro wizyta i mam nadzieję, że wreszcie zwolnienie bo mdłości i kiepskie samopoczucie nie odpuszcza...

a co do koszul to ja nie cierpię ale wezmę trzy zresztą z poprzedniego porodu :P bo w szpitalu na początku szybciej i wygodniej jest w takiej koszuli. trzeba się wietrzyć, co chwilę jakieś obchody, badania. ale jak wracam do domu to już tylko swoje wygodne ciuchy. zresztą połóg wcale nie musi być tragiczny

co do ubranek to ja nie mam ulubionych sklepów. zwykle jak droższy ciuch to lepsza jakość ale jak potem widzę te ciuchy w marchewce albo uzielenione od trawy to pepco jest super - nie szkoda się rozstać żłobek i przedszkole to zagłada dla ubrań

Edytowane przez luuucynka
Czas edycji: 2021-03-08 o 14:43
luuucynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-08, 15:02   #173
uno_deluxe
Rozeznanie
 
Avatar uno_deluxe
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 838
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez Passata Pokaż wiadomość
Cześć, dziękuję za miłe słowa na temat domku moich dziewczyn . Tak się nagle pojawił, że dziś przygotowując obiad nie mogłam wymierzyć odległości od blatu i ciągle się obijałam .

Pamiętajcie kochane o filtrze mineralnym dla naszych maluszków, na lato. I jeśli jeszcze nie macie dobrym termometrze (Pan Tabletka robił fajne zestawienie).

Najlepszego z okazji naszego święta. Dla mnie szczególnie ważne, bo jestem dość aktywna jeśli chodzi o nasze prawa.

Poszłam na bonprix obejrzeć koszule, lista zamknęła się chyba na 25 pozycjach, większość to sukienki 🤣. Ale oczywiście drogą eliminacji przypuszczam, że zostaną ze 4.

Wizyty mam póki co co 3-4 tygodnie, ale to się zmieni im dalej. Pani dr daje mi wybór, zawsze się pyta, czy wytrzymam bez niej 4 tygodnie 🤣.

W końcu dzień bez bólu głowy!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Warto też pamiętać obecnie o filtrze dla Nas, bo bardzo łatwo można się nabawić przebarwień
uno_deluxe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-08, 15:20   #174
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez uno_deluxe Pokaż wiadomość
Najmniejsze rozmiary wzięłam 56-62, bo wcześniej jest rozmiar 56, 50, i 44 cm i uznałam, że to lepsze wyjście. Mniejsze ciuszki mam z h&m. Zobaczymy, czy to była dobra decyzja

Zmierzyłam koszulę, którą wrzuciłam na poprzedniej stronie, sięga mi nieco za kolana
A to bardzo spoko długość

A ten filt maluchowi potrzebny? I tak raczej leży w gondoli ciągle nie znam się, mam grudniowa córkę

Wysłane z mojego DUB-LX2 przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-08, 15:33   #175
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez Nemmireth_ Pokaż wiadomość
A to bardzo spoko długość

A ten filt maluchowi potrzebny? I tak raczej leży w gondoli ciągle nie znam się, mam grudniowa córkę

Wysłane z mojego DUB-LX2 przy użyciu Tapatalka
Oj tak, dla dziecka potrzebna jest wysoka ochrona. Jeśli jesteś w stanie całkowicie ochronić dziecko przed słońcem to ok ale wątpię że to się uda, a takiego maluszka łatwo poparzyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-08, 15:36   #176
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Ale żeście dzisiaj nasmarowały
Koszule. Miałam z dolce sonno, o te: https://slodkisen.com.pl/pl/p/Koszul...lce-Sonno-/398 są super, tanie, nic się z nimi nie stało w praniu (używałam przez całe kp- 1r4m), jedną miałam w swoim stabdardowym rozmiarze, a dwie w większym, ale są lekko oversize i wolę tę jedną. Miałam 3, ale jak będą upały bez odwiedzin, to chyba jeszcze 2 lub 3 dokupie (zmieniałam rano i wieczorem, bo byłam super mocno upocona). No i nie są kolorowiaste i bez dziecinnych obrazeczków.
Do porodu miałam 2 koszule z pepco (po dychu były) i miałam wenę na szycie i zrobiłam sobie rozpinanie z przodu na całej długości. Świetne rozwiązanie.
Brzuch po porodzie. Rany, ale to była śmieszna galareta ale po 5-7dniach się obkurczyło wszystko i normalnie wyglądałam (no skóra została troche rozlazła)
Wizyty. Ja mam co 3 tygodnie, teraz się trafiło po 4, ale to po to żeby się zgrało z połówkowymi.
Poduszka. Mam w kształcie U i ją ubóstwiam wielka, więc jak małego nad ranem biorę do nas, to poduszka wylatuje, ale przez większość nocy się relaksuję
Filtry. Dziecku kupiłam Sunbrella, te 2 lata temu Sroka o... dobrze o nim pisała. Aaa o sobie to jakoś nie pamiętałam...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-08, 15:40   #177
kropelkaa
Zakorzenienie
 
Avatar kropelkaa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 776
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Dzień dobry

Cytat:
Napisane przez uno_deluxe Pokaż wiadomość
kropelka obejrzyj sobie ten filmik: https://youtu.be/130CZD0HEh4
sa w nim zawarte informacje jak np. prawidłowo wstawać, kłaść się, podnosić z łóżka- bardzo ważne, a prawie nikt o tym z ciężarna nie rozmawia :/


Sent from my iPhone using Tapatalk
O dzięki, mam gdzieś zapisana do obejrzenia te szkole rodzenia jeszcze się nie zebrałam ale właśnie na pewno warto

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
Tak jak dziewczyny piszą, wietrzenie, wietrzenie, wietrzenie.
U mnie w szpitalu był np. całkowity zakaz używania majtek siatkowych. Bo sztuczne. Ewentualnie pozwalali na zwykłe bawełniane majtki, a najlepiej bez, te wielkie wkładki i tak się trzymają między nogami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A ja właśnie sobie myślałam, że pewnie będę leżała w majtkach chociażby tych siateczkowych z podpaska a trochę wietrzyć. A to piszecie ze cały czas wietrzyć bez majtek o.


Cytat:
Napisane przez ParoleParole Pokaż wiadomość
Zamawiałam tam pierwsze ciuchy dla Malucha i pieluchy. Jakościowo mega przyszly więc obstawiam, że koszule też będą fajne.



W ogóle jak planujecie kupować koszule to rozmiar większe? Bo w sumie bawełna się rozciągnie. Te co mam teraz koszule to obstawiam, że brzuch ciążowy zmieszczą (chyba ).
Ale jak jest po porodzie? Ten brzuch chyba od razu nie znika?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dobrze, ze napisałaś bo też mi się ciągle wyświetlają reklamy tej firmy to coś zamówię.
Ja chyba wezmę większy rozmiar L mam nadzieje, ze będzie ok.


Cytat:
Napisane przez ana909 Pokaż wiadomość
Ja miałam takie siatkowe ale wielorazowe z bawełny, mega wygodne, przewiewne i podpaska nie uciekała.Po porodzie naturalnym będzie Ci wszystko jedno, zresztą na CC też biorą na golasa. Oni tam nie patrzą na Ciebie jak na nagą kobietę, tylko jak na kolejną z setek tysięcy pacjentek. Położna na szkole rodzenia mówiła że dwa dni po porodzie brzuch ma wielkość tak na 34-36tc. Ja już tego nie pamiętam, ale rzeczywiście dużo nie zmalał. W domu za to spadał mi dość szybko i po tygodniu, zakładając spodnie z szeroką gumka nie było już go wcale widać.

Ja miałam na poród 3 koszule, 1 wielka w której rodziłam i 2 na zmianę. Zużyłam 2 bo ani się nie pocilam ani nie pobrudzilam w czasie połogu. Gdzieś je mam więc może tylko dokupie na wszelki wypadek. Wszystkie były też do kp więc po praniu używałam ich w domu.
Na codzien też spię w koszuli więc to żadna zmiana dla mnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pewnie tak jak piszesz to tylko dla nas wydaje się dziwne i krępujące lezenie nago w szpitalu dla personelu to normalne. Ja jeszcze nie mam żadnej koszuli musze coś zamówić.


Cytat:
Napisane przez Gozdzik11 Pokaż wiadomość
Ja mam bardzo podobne objawy. Często mnie coś tam kłuje, mam takie czasem parcie na pęcherz i też mi tak czasem powoli leci xD. Mówiłam mojej lekarce o tym, bo sama nie wiem czy to jakieś skurcze, czy dziecko się wypina. Ona powiedziała, że to jest normalne. Sprawdziła mi szyjkę itp i wszystko było ok. Niepokoić powinien ból jak na okres, całego podbrzusza ( a mnie bardziej punktowo kłuje) i gdyby cały brzuch twardniał. Wtedy kazała mi zwiększyć dawkę magnezu. Ale ja i tak zwiększylam trochę tą dawkę, bo właśnie też mam czasem takie wątpliwości jak Ty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na szczęście nie boli takich jak na okres nie mam tylko takie kłucie jak piszesz więc pewnie to normalne. Ja już nie rozumiem z tym pęcherzem raz leci normalnie raz bardzo wolno właśnie też magnez biorę dodatkowo więc oby było lepiej.


Cytat:
Napisane przez cilium Pokaż wiadomość
Ja mam zazwyczaj co 4 tygodnie, w praktyce chodziłam do tej pory co 3 bo chciałam zweryfikować jakieś nowe objawy teraz między wizyta a połówkowymi mam 3 tygodnie odstępu a później kolejna wizyta po 4 tyg od połówkowych. Najważniejsze jest to jak się czujesz, jeśli nic niepokojącego się nie dzieje to myślę że nie powinno być problemu z dłuższą przerwa

Samych dobrych chwil w dniu naszego Święta Dziewczyny!!! Fajnie że dużo z Was ma już doświadczenie odnośnie porodu, koszul, pierwszych ubranek itp można się czegoś przydatnego dowiedzieć, z racji braku doświadczenia raczej podczytuje niż pisze w tych sprawach ale dobrze wiedzieć co się sprawdza a na co nie warto zwracać uwagi

Powiedzcie coś odnośnie poduszek ciążowych - jaka Wam się najlepiej sprawdziła? Co prawda brzuch jeszcze nie jest zbyt duży ale myślę że niedługo zacznę się rozglądać, wiem że są różne kształty itp i nie wiem co wybrać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wcześniej jakos wypadało co 3 tygodnie teraz mam co 4 tygodnie wizyte.
Ja mam poduszke Poofi w kształcie litery C. Na początku było mi niewygodnie spać, ale juz się przyzwyczaiłam i teraz wygodnie mi się na niej śpi polecam

Dziewczyny wszystkiego dobrego z okazji Dnia Kobiet, zdrowia i szczęśliwych rozwiązań
Ja dziś miałam trochę porządkowy dzień, uporządkowałam ubrania w szafie część poszła do oddania, część do wyrzucenia i zwolnila się cala półka w szafie

Wysłane z mojego SM-T290 przy użyciu Tapatalka
kropelkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-08, 15:47   #178
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Kropelka ja też dziś robiłam porządek w szafie, ale że mam wspólna z mężem - muszę go zmusić żeby w końcu wyrzucił rzeczy w których nie chodzi od lat, ale które przecież ciągle są dobre...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-08, 16:04   #179
kropelkaa
Zakorzenienie
 
Avatar kropelkaa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 776
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez ana909 Pokaż wiadomość
Kropelka ja też dziś robiłam porządek w szafie, ale że mam wspólna z mężem - muszę go zmusić żeby w końcu wyrzucił rzeczy w których nie chodzi od lat, ale które przecież ciągle są dobre...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To u nas jest dokładnie odwrotnie ja gromadze ubrania, bo myślę, a jeszcze założę przecież dobre itd mój mąż często robi czystki w szafie i jak dla mnie wyrzuca dobre rzeczy

Wysłane z mojego SM-T290 przy użyciu Tapatalka
kropelkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-08, 16:32   #180
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez ana909 Pokaż wiadomość
Oj tak, dla dziecka potrzebna jest wysoka ochrona. Jeśli jesteś w stanie całkowicie ochronić dziecko przed słońcem to ok ale wątpię że to się uda, a takiego maluszka łatwo poparzyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W sumie dziecko cały czas w gondoli no ale pewnie coś kupimy

Wysłane z mojego DUB-LX2 przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-05-18 22:21:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:39.