Trądzik: hormony, anytkoncepcja - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-18, 13:10   #31
camila84
Przyczajenie
 
Avatar camila84
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6
Talking Dot.: Pigułki, a cera

cześć dziewczyny, to ja się chyba musze pochwalić doborem lekarki, bo mnie odrazu odradziła te pożeracze kobiecych narządów, miałam to samo, myślałam, że tylko ja mam buzie jak placek z kruszonką, najpierw przez dwa lata z przerwami leczyłam się antybiotykami, wreszcie jak zaczęłam zauważać efekty, na buzi dobre na żołądku nie, to przerzuciłam się na tabletki, tylko moja pani doktor poradziła, żeby brać normalne bo i tak wpływają na cere, narazie nie odstawiam, bo to najlepszy środek , całuje was mocno...
camila84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-18, 17:56   #32
agnieszka_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: pokój kolo opola
Wiadomości: 15
Dot.: Pigułki, a cera

Czesc.Ja bralam dosc dlugo DIANE35 i musialam odstawic z powodu problemow z zylami.Bardzo sie balam ze tradzik wroci i znowu zacznie sie ten koszmar,ale nic takiego sie nie stalo.Cera pozostala bez zmian przez dlugi czas,ale problemy po czesci wrocily,ale to z innego powodu i to dopiero po dwoch latach.W tej chwili biore regolon,bo diane troche sie boje ze wzgledu na moje problemy z krazeniem,a ona niestety jest dosc silna.Ja tez nie jestem juz nastolatka,bo mam 26 lat i chyba nigdy nie pogodze sie z tym ze mam tradzik.
agnieszka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-19, 11:46   #33
Melvina
Rozeznanie
 
Avatar Melvina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 608
Dot.: Pigułki, a cera

Zaczęłam brać pigułki zeby mieć ładną cerę, pierwsze logest potem cilest. Cerę miałam gładziudką, ale niestety przytyłam aż 8kg, teraz niczego nie biorę, wzięłam się ostro za ćwiczenia, może uda mi sie zrzucic chociaż połowę do lata Po odstawieniu też miałam wysyp różnych krost i pryszczy chyba jednak wróce do pigułek, twarz to w końcu nasza wizytówka, a te dodatkowe kilogramy zawsze można jakoś zatuszować.
Melvina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-19, 13:33   #34
Auryna
Raczkowanie
 
Avatar Auryna
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 377
GG do Auryna
Red face Dot.: Pigułki, a cera

Skończyłam brać Dianę w styczniu-teraz mam problemy z cerą, trądzik powrócił ale jakiś inny-guzowaty, nawet na szyi mam krosty!!! Brałam tabletki 2 lata.Zmieniłam gina i ten nie jest zadowolony że az 2 lata trułam się. Zlecił zrobienie badań hormonalnych-TSH-mój wynik to 0,038-katastrofalny (min.to 0,5), reszta hormonów też pewnie do bani. Ale nie wrócę do Diany.
Auryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-20, 18:49   #35
Kasandra79
Raczkowanie
 
Avatar Kasandra79
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 232
Dot.: Pigułki, a cera

Czesc dziewczyny dzieki za odpowiedzi i za cenne informacje. Dzisiaj jest pierwszy dzien jak nie biore tabletek. Zobaczymy co bedzie sie działo ??? Boje sie na sama mysl o wysypie pryszczy.
Kasandra79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-23, 16:32   #36
Kasandra79
Raczkowanie
 
Avatar Kasandra79
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 232
Dot.: Pigułki, a cera

Moja twarz zaczeła strasznie sie swiecic. Wyglada jakby była mokra. Przygotowuje sie na najgorsze. Czekam na pryszcze.....
Kasandra79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-23, 19:05   #37
anucha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 36
Dot.: Pigułki, a cera

Cytat:
Napisane przez Kasandra79
anucha a co to jest dermacol???? I jaka jego cena??
Sorki, ale nie zauwazylam Twojego pytania.
Jezeli jeszcze nie wiesz co to jest dermacol juz mowie.
To kryjacy czeski podklad do twarzy, uzywany takze w teatrze. Nie jest drogi, ok 10zl, swietny jako korektor, w krytycznych sytuacjach stosowalam go na cala twarz. Ale niestety moze dawac efekt maski. mozna mieszac z innym podkladem, i wtedy naprawde niezle to wyglada.
Pozdrawiam.
A moze nie bedzie tak zle. Jezeli juz zaczyna sie swiecic Twoja cera zacznij ja odtluszczac, bibulkami matujacymi.
A wogole to moze....
Pryszcze moze tak szybko wcale sie nie pojawia.
Jezeli jednak...to uderzaj od razu do dobrego dermatologa, a najlepiej do takiego , który ma gabinet medycyny estetycznej, bo sa swietne zabiegi na takie wysypy . Gdybys byla z Bydgoszczy to bym Ci polecila swietnego....
anucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-05-23, 19:57   #38
Kasandra79
Raczkowanie
 
Avatar Kasandra79
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 232
Dot.: Pigułki, a cera

anucha dzieki za odpowiedz. Mam nadzieje,ze bedzie dobrze,ale szykuje sie na najgorsze. Dzisiaj kupiłam sobie witaminki capivit A+e i codziennie walcze z cera robiac sobie nowe maseczki
Kasandra79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 19:24   #39
daphne81
Wtajemniczenie
 
Avatar daphne81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 331
GG do daphne81
Dot.: Pigułki, a cera

Brałam już rożne tabletki: microgynon, logest, cilest, femoden a najlepiej reaguje mój organizm na diane 35. Po microgynonie przytyłam 2 kg i byłam tak opuchni eta, że lepiej nie mówić, nie miałam ochoty na seks i ciągle ryczałam a dotego na twarzy pojawił mi się wąsik no i wogóle włosy zaczeeły rosnąć mi w niepotrzebnych miejscach. Wróciłam do diane i wszystko jest w normie, nawwt brzuch mnie przestal bolec, no i to paskudne, zbędne owłosienie wreszcie znikneło . Dla mnie dianka to zbawienie.
daphne81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 21:25   #40
Kasandra79
Raczkowanie
 
Avatar Kasandra79
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 232
Dot.: Pigułki, a cera

Ja po DIANIE przytyłam 8 kg. Byłam strasznie opuchnieta,chodziłam ciagle wkurzona, łapałam dołki, no i brak ochoty na sex. Porazka.
Kasandra79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-27, 10:24   #41
jucha
Wtajemniczenie
 
Avatar jucha
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 191
Dot.: Pigułki, a cera

a możesz powiedzieć co do za badanie to TSH? bo ja mam w czerwcu zrobić badanie na testosteron, ale za co opdowiada tak naprawdę ten hormon?
jucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-28, 17:56   #42
duchota
BAN stały
 
Avatar duchota
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 85
GG do duchota
Unhappy Jeanine a trądzik...

Witam wszystkich
Mam pewne pytanie dot. tabletek antykoncepcyjnych Jeanine i ich właściwości leczniczych zwłaszcza w stosunku do cery... Mam cerę niestety trądzikowa (pospolity), borykam się z nia już od ponad dwóch lat (mam 17,5). Jakieś 4 miesiace temu nawet dawałam sobie z nia rade, wszystko jakby wracało do normy. Zostałam umowiona na wizyte u ginekologa, gdyż mialam problemy z nieregularnym cyklem. Pani doktor postanowila przepisac mi Jeanine, również dla poprawy stanu cery... Niestety już po pierwszym tygodniu zazywania tabletek okrropnie mnie obsypało! Starałam sie z tym walczyć środkami, ktorych do tej pory uzywalam, troszke pomogło. Ale do czego zmierzam, właśnie skonczylam drugie opakowanie J. i problem jest, ale stosunkowo mniejszy Czytając różne fora zauwazylam, że kobiety już po pierwszym opakowaniu zaobserwowały poprawe cery, włosów itp... Co najciekawsze, mnie rowniez zniknely krostki na dekolcie i plecach, nawet stan wlosow i paznokci uległ poprawie, jednak skóra twarzy nadal szaleje
Pani ginekolog przepisała mi Davercin, antybiotyk zawierajacy erytromycyne, używam własnie 3 opakowanie i są "jakieś" poprawy. Niedługo znów mam wizyte i lekarz zadecyduje o zmianie leku... Z drugiej strony jeśli to mi nie pomoże, to co?? Diane35, która jest ponoć znacznie słabsza?....
Zawsze uwazałam sie za osobe silna psychicznie, ale stan mojej cery doprowadza mnie już do łzawej furii. Czy te tabletki mi po prostu nie służą?? A może organizm reaguje tak na hormony i w następstwie teraz sie wszystkich "śmieci" pozbywa?? Czy ktoś jeszcze ma taki problem?...

Z góry dziekuje za każda cenna wypowiedź,

Pozdrawiam


Edytowane przez duchota
Czas edycji: 2005-05-28 o 17:59
duchota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-30, 13:28   #43
duchota
BAN stały
 
Avatar duchota
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 85
GG do duchota
Dot.: Jeanine a trądzik...

Ok, z tego co wyłapałam na forum medycyny estetycznej to jest chyba powszechne i normalne. Wszystko wyjaśni się za dwa tygodnie u lekarza.
duchota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-30, 13:58   #44
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Jeanine a trądzik...

ja stosuje Jeanine od miesiącu po paskudnych Diane 35 - nie zauważyłąm poprawy cery ale pogorszenia też nie..... zobaczymy za miesiąc..... są jeszzzce podobno podobne tableki Yaśmin.....
Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-31, 18:31   #45
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: Jeanine a trądzik...

Czesc Juz tu kiedys o tym pisalam. Jestem na Jeanine od pol roku i bardzo mi sluza. Chociaz poprawe stanu cery ( taka naprawde zauwazalna )odczulam okolo 3 opakowania. Z tym ze ja stosowalam zmasowany atak rowniez z zewnatrz ( czyli blokery UV + effaclar K+ inne kosmetyki do takiej niefajnej cery ). Moze Twoja cera reaguje tak bo wychodzi z niej to co bylo wczesniej ( tu pomogloby oczyszczanie u kosmetyczki ), ale moze tez za duzo aplikujesz lekow ktore strasznie niszcza skore, wysuszaja itd. Diane 35 jest silniejsze od Jeanine ale to najgorsze swinstwo. Nie zdecydowalabym sie na nia ponownie.
A moze powinnas zrobic badania wykryja przyczyne tradziku? Ja po 5 latach walki dowiedzialam sie (przypadkowo... ) ze zle mi pracuja jajniki i w tym caly problem. Dlatego mnie Jeanine pomaga. Ale u Ciebie moze to byc inna przyczyna...Pozdrawiam i nie poddawaj sie - to jest uciazliwe ale da sie wygrac
April007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 19:43   #46
duchota
BAN stały
 
Avatar duchota
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 85
GG do duchota
Dot.: Jeanine a trądzik...

Troszke mnie pocieszyłas Ostatnio wzielam sie za gruntowne oczyszczenie skory twarzy i robie sobie intensywne maseczki, musze przyznac, że pomaga. Za pare dni zaczne trzecie opakowanie tych tabletek, zobaczymy co bedzie po nim... W zasadzie znalazlam dokladny opis leku w internecie, jest wymieniony problem, ktory ja mam. Nasilenie łojotoku, ktore mija po 2-3 cyklach zazywania... Nad kosmetyczka sie poważnie zastanawiam, ale najpierw musze skonsultowac to z moimi rodzicami, w koncu to oni maja kase w kieszeni A ci sa sklonni, żeby ulżyc mi w cierpieniach, wiec bardzo mozliwe ze skorzystam z takich usług
Z leków na razie stosuje tylko Davercin z przepisu pani ginekolog. Dawniej leczyłam sie już skinorenem, differinem, metronidazolem itp + pasty (niemile wspominane), potem skora wracala do normy wiec przestalam jezdzic do dermatologa.

Badania też by mi się sprzydały, w zasadzie nikt w mojej rodzinie nie mial zbyt duzych problemow z trądzikiem, wiec ja jestem jakimś wybrykiem, cóż zdarza sie:P

Aaa, nie wiedzialam, że Diane jest silniejsza wywnioskowalam tak z pewnego opisu o konskiej dawce hormonow w Jeanine (bardzo łatwo znajdywalny artykul na googlach:P)
Dzieki za odpowiedz i pozdrawiam
duchota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-04, 13:10   #47
Aga3012
Raczkowanie
 
Avatar Aga3012
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 90
Wink Dot.: Badania hormonalne

hejka,nie wiem czy jeszcze ci się przydadzą moje rady ale co tam
ja zawsze robię badania hormonalne prywatnie w Szpiatalu na Karowej w Warszawie. Badania hormonalne robi się dwa razy w miesiącu ,najpierw 5-6 dzień cyklu a potem 21-22 dzień cyklu. najważniejsze to zbadać sobie poziom estrogenu i progesteronu ważne jest abyś badania robiła na czczo i w te dni, które ci skazłam.tak mi powiedział mój endokrynolog, bo to ten lekarz zna się na hormonach najlepiej.Nie musisz mieć żandego skierowania, chyba,ze chcesz iść państwowo do kliniki lub szpitala.Bo chyba tylko tam można takie badania państwowo zrobić. Powodzenia
Aga3012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-05, 16:17   #48
karusia23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 24
Dot.: Badania hormonalne

Ja robiłam badania poziomu wszystkich meskich hormonów skierowanie dostałam od dermatolog w związku z łojotokowym zapaleniem skóry. Warto żebyś wcześniej poszła na przykład do endokrynologa zeby powiedział badenie których hormonów bedzie koniecznie. na skierowanie na bezpłatne badanie nie ma szans. Badania prywatnie to koszt 250 - 350 zł. Same badania to dopiero początek, należy znaleść ginekologa- endokrynologa który je zinterpretuje i przepisze kuracje. Jeśli chodzi o Warszawe to znam dobrego. Trzeba z tym bardzo uwazać bo jak lekarz nie bedzie w tym doświatczony może wywołać całkowity rozstrój hormonalny i problemy z zajsciem w ciąze w przyszłości.
karusia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-07, 18:59   #49
kiniusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 128
Dot.: Jeanine a trądzik...

hej ho dziewuszki
ja zarzywam diane od roku z przerwa 5 miesieczna (wtedy zarzywalam mercilon)
ehhh
moja historia jest prosta
wybuch pryszczy-diane 35 rewelacyjna pomoc
odstawienie - najpierw male babelki, potem wielkie guziory pani ginekolog stwierzdila wracamy do diany
mam ja zarzywac do grudnia
potem ewentulanie jeaninne
qrcze nie chce 2 raz tego przechodzic wiec oby jeanine dobrze dzialala na cere no albo bedzie sie trzeba szarpnac na dobrego dermatologa:/
kiniusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-08, 14:15   #50
kafetka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: stepy akermanskie :)
Wiadomości: 1 595
Dot.: Jeanine a trądzik...

mialam te same tabletki i taki sam problem! idz do lekarza niech ci je zmieni bo te autentycznie powoduja burze pryszczy zarowno na twarzy jak i plecach!
kafetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-08, 16:42   #51
Kasandra79
Raczkowanie
 
Avatar Kasandra79
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 232
Dot.: Jeanine a trądzik...

Hejka mi piguły pomogły z cera po 3 cyklu. Brałam Diane na pryszcze rewelacja, ale jest duzo skutków ubocznych - nie polecam. Ale co za wygoda, bez pryszczy eh .....
Kasandra79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-08, 17:33   #52
kiniusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 128
Dot.: Jeanine a trądzik...

bez pryszczy komfortowo za 10 zl na miesiac.....
boze nienawidze pryszczy i chyba wole sie truc...niz zyc z tym paskudztwem
kiniusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-08, 20:18   #53
Milka1981
Raczkowanie
 
Avatar Milka1981
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 86
Dot.: Jeanine a trądzik...

Ja trulam sie Diane 3 latka - no i nie mialam wiekszych problemow z cera. W sierpniu w zeszlym roku odstawilam, clae szczescie nie spowodowalo to u mnie wysypu pryszczy. Cera zaczela sie przetluszczac, pojawilo sie pare krostek na plecach. Za to do dzis mam problemy z okresem. Moj cykl zupelnie sie rozregulowal i przez pierwsze pol roku zupelnie nie wiedzialam co sie ze mna dzieje! Zaluje ze tak dlugo bralam Diane - teraz sie martwie kiedy wszystko wroci u mnie do normy. Jesli ktos w najblizszym czasie planuje dzieci to szczerze odradzam Diane!
Milka1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-09, 12:34   #54
duchota
BAN stały
 
Avatar duchota
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 85
GG do duchota
Dot.: Jeanine a trądzik...

Dzięki dziewczyny
tak sie składa że 17. czerwca mam wizyte u ginekologa, prawdopodobnie zmieni mi jeanine na diane... ciekawe co to da:/ tymczasem lecze tradzik masą leków...
duchota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-11, 17:28   #55
kiniusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 128
Dot.: Pigułki, a cera

ja to chyba nie odstawie diany bez problemow:/
kiniusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-11, 19:12   #56
Kasandra79
Raczkowanie
 
Avatar Kasandra79
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 232
Dot.: Pigułki, a cera

Dziewczyny nadal jestem bez zadnego pryszcza. ale przygotowuje sie na najgorsze. Czekam na miesiaczke.
Kasandra79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-11, 20:27   #57
eloszek 1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4
Dot.: Pigułki, a cera

wiesz tabletki Ci nie pomoga moja znajoma jek sie nie myle to ma ok 30 lat zawsze miała tradzik i nic jej nie pomagało zaden dermatolog, tabletki potm skorzystała z porady kliniki dermatologicznej ale dokładnie nie wiem gdzie ale moze w Katowicach i wszystko znikło pa pozdrawiam
eloszek 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-12, 08:34   #58
kiniusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 128
Dot.: Pigułki, a cera

wlasnie ze tabsy super pomagaja gozej jak sie odstawi.....
kiniusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-12, 15:32   #59
naked21
Wtajemniczenie
 
Avatar naked21
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 2 029
GG do naked21
Dot.: Pigułki, a cera

ja bralam 3 lata HARMONET, bardzo mi pomogl na tradzik, ale pol roku temu postanowilam go odstawic, zeby zobaczyc jak moj organizm sie zachowa... to bylo straszne. okres mam co 2 miesiace, wysyp pryszczy, napiecie przedmiesiaczkowe itp zakupilam juz nowe opakowanie tableteczek i czekam teraz na okresik zeby zaczac znow je brac.. waga mi sie nie zmienila, ani podczas brania, ani po odstawieniu, natomiast stan cery strasznie . buzka
__________________
"Lubię ten stan, rozkoszne sam na sam. Cisza i ja. Cisza, ja i czas(...)"
naked21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-12, 20:51   #60
Kasandra79
Raczkowanie
 
Avatar Kasandra79
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 232
Dot.: Pigułki, a cera

Własnie czekam na pierwszy okres bez tabletek i juz sie boje. Zaczeły mi wyskakiwac PRYSZCZE !!!!!! na brodzie.
Kasandra79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-04 16:07:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:37.