pomocy .. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-16, 22:56   #1
hooope13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1

pomocy ..


mam 16 lat, chodzę właśnie do 1 klasy technikum ...
pierwszą miesiączkę miałam jakoś pod koniec 1 klasy gimnazjum..
ostatnią miesiączkę dostałam prawie trzy tygodnie temu i dalej ją mam .. nie wiem co mam zrobić .. nie jest ona zbyt obfita ani bolesna ale strasznie mnie to martwi .. kiedyś zdarzało mi się że trwała ona dwa tygodnie i się kończyła i przez 2 miesiące nie miałam jej ...
strasznie się boję .. nigdy jeszcze nie byłam u ginekologa.. a mamie też się wstydzę powiedzieć !
co robić ?! pomocy !
hooope13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 23:05   #2
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: pomocy ..

idź do lekarza! nikt Ci tu nie postawi diagnozy...
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 23:54   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: pomocy ..

Jak możesz miec 16 lat i chodzic do technikum?

Powiedz mamie-swoja drogą jak można takich rzeczy nie zauwazac u wlasnego dziecka-dostaniesz jakies anemii i idz do gina.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 00:34   #4
Misery_Machine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 34
Dot.: pomocy ..

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Jak możesz miec 16 lat i chodzic do technikum?

Powiedz mamie-swoja drogą jak można takich rzeczy nie zauwazac u wlasnego dziecka-dostaniesz jakies anemii i idz do gina.
Autorka może mieć 16 lat, bo w tym wieku teraz kończy się gimnazjum i zaczyna szkołę średnią

I nie wiem dlaczego Twoim zdaniem jej matka musiała to zauważyć, raczej nie zagląda córce do majtek...

Edytowane przez Misery_Machine
Czas edycji: 2012-12-17 o 00:35
Misery_Machine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 16:08   #5
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: pomocy ..

Cytat:
Napisane przez Misery_Machine Pokaż wiadomość
Autorka może mieć 16 lat, bo w tym wieku teraz kończy się gimnazjum i zaczyna szkołę średnią

I nie wiem dlaczego Twoim zdaniem jej matka musiała to zauważyć, raczej nie zagląda córce do majtek...
No tak, w sumie masz racje z tym technikum.

dwa -dziewczyna ma 3 tygodnie okres a jej matka o tym nie wie-dla mnie to dziwne i smutne, świadczy o braku więzi i zaufania. I nie trzeba zaglądać w majty aby widzieć co się dzieje, chociażby glupie zuzywanie podpasek.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 17:20   #6
OoDestinyoO
Wtajemniczenie
 
Avatar OoDestinyoO
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Trzy metry nad niebem.
Wiadomości: 2 624
Dot.: pomocy ..

Powiedz mamie i jak najszybciej do lekarza.
OoDestinyoO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 17:39   #7
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: pomocy ..

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
dwa -dziewczyna ma 3 tygodnie okres a jej matka o tym nie wie-dla mnie to dziwne i smutne, świadczy o braku więzi i zaufania. I nie trzeba zaglądać w majty aby widzieć co się dzieje, chociażby glupie zuzywanie podpasek.
No wybacz, ale są takie rodziny, gdzie to nie świadczy o braku więzi czy zaufania. Mam z mamą bardzo zażyłe kontakty i mówię jej o wielu rzeczach, ale są takie sprawy, o których ona wiedzieć nie musi i ona szanuje moją prywatność - czy mam jakieś problemy natury fizjologicznej czy nie. Kiedy uznaję za stosowne, mówię jej o tym.

Tak poza tym - zużywanie podpasek - co to ma do rzeczy? Dziewczyna może sama sobie kupować, albo mieć zapas. Moja mama NIGDY nie zwraca uwagi która z nas ile ich zużywa. Nie ma, to kupuje nowe. W śmietnik nie zagląda i nie analizuje, bez przesady. Nie podsłuchuje pod drzwiami łazienki czy coś odklejam.

Autorko - powiedz mamie o problemie, ona powinna umówić Cię do lekarza. My niestety nie pomożemy.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-22, 19:26   #8
Carillon
Zadomowienie
 
Avatar Carillon
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 126
GG do Carillon
Dot.: pomocy ..

Mieć przez dwa tygodnie okres jest trochę nienormalne. Zwłaszcza gdy ma się go przez 3 tygodnie. Dziwię się że wcześniej nie porozmawiałaś o tym z mamą czy to normalne.
U mnie mama zauważa że mam okres. Zawsze mnie na twarzy wysypało i to zawsze przed okresem. No i było widać jak idę z podpaską do łazienki.
Carillon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-22, 20:01   #9
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: pomocy ..

Cytat:
Napisane przez hooope13 Pokaż wiadomość
mam 16 lat, chodzę właśnie do 1 klasy technikum ...
pierwszą miesiączkę miałam jakoś pod koniec 1 klasy gimnazjum..
ostatnią miesiączkę dostałam prawie trzy tygodnie temu i dalej ją mam .. nie wiem co mam zrobić .. nie jest ona zbyt obfita ani bolesna ale strasznie mnie to martwi .. kiedyś zdarzało mi się że trwała ona dwa tygodnie i się kończyła i przez 2 miesiące nie miałam jej ...
strasznie się boję .. nigdy jeszcze nie byłam u ginekologa.. a mamie też się wstydzę powiedzieć !
co robić ?! pomocy !
Moja droga jesli zdarza się tak długie krwawienie to powinnaś to skonsultować z ginekologiem. Jeśli uprawiasz seks może to być wynik ciąży pozamacicznej, jesli nie uprawiasz to pewnie zaburzenia hormonalne. W Twoim wieku rzadko zdarzają się poważne dolegliwości takie jak np mięśniaki, które powodują właśnie długotrwałe krwawienia, więc nie powinnaś sie martwić. Jeśli wstydzisz się pójsć do ginekologa to rozważ może ginekologa, którą jest kobieta. Będzie Ci łatwiej. Nie ma się czego wstydzić, dla pani doktor takie badanie jest po prostu wykonywaniem czynności zawodowych. Przykro mi, ze nie możesz się wygadać mamie. Córka powinna mieć dobre relacje z matką, często niestety tak nie jest. Współczesne matki są dzisiaj zabiegane, nie mają czasu na rozmowy z dziećmi i wynik tego jest właśnie taki, jak w Twoim przypadku. Masz opory przed rozmową z matką bo pewnie mało rozmawiacie. Powinnaś jednak się przełamać i pogadać z nią. Sama jestem matką nastolatka, i muszę z nim rozmawiać na każdy temat bo samotnie go wychowuję. Matka na pewno Cię zrozumie. Odważ się i nie zwlekaj zbyt długo bo dostaniesz anemii itp. a po co Ci to? POWODZENIA
__________________
Zapraszam na mój blog http://podwierzba.blogspot.com/
apows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-23, 13:36   #10
Carillon
Zadomowienie
 
Avatar Carillon
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 126
GG do Carillon
Dot.: pomocy ..

Ale w sumie myślę że nie ma czego tu się wstydzić. Bo nie zrobiłaś nic złego, a nie jest to z twojej winy. Powiedz mamie o tym jak o przeziębieniu
Ja się kiedyś skaleczyłam tamponem z aplikatorem i dostałam infekcji(Byłam w tedy w gimnazjum). I weź tu porozmawiaj z mamą i wytłumacz jej całą sytuacje. A tak to idziesz do mamy i mówisz że mój okres trwa już 3 tydzień. I koniec tłumaczenia
Carillon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 20:08   #11
Weronika1993
Raczkowanie
 
Avatar Weronika1993
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 67
Dot.: pomocy ..

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
No tak, w sumie masz racje z tym technikum.

dwa -dziewczyna ma 3 tygodnie okres a jej matka o tym nie wie-dla mnie to dziwne i smutne, świadczy o braku więzi i zaufania. I nie trzeba zaglądać w majty aby widzieć co się dzieje, chociażby glupie zuzywanie podpasek.
Jeśli nie mają wspólnego zapasu podpasek to nie ma się co dziwić. Poza tym dla mnie to nic dziwnego, sama nie lubię rozmawiać z mamą o takich sprawach. To nie musi mieć nic wspólnego z brakiem więzi i zaufanie, może po prostu głupio jej o tym mówić.
Weronika1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:49.