Który to w końcu tc?! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-24, 21:59   #1
kasienkaa27
Raczkowanie
 
Avatar kasienkaa27
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 87

Który to w końcu tc?!


Witam szanowne forumowiczki!

16-ego stycznia tegoż roku stwierdziłam, że czas zrobić test ciążowy, gdyż ostatnia miesiączka była pod koniec listopada 2012 wyszły dwie grubaśne krechy! Od razu zadzwoniłam do swojej ginekolog i na dzień następny miałam umówioną wizytę... Szłam z duszą na ramieniu, bo dziwiło mnie to, że niby ciąża a brak jakichkolwiek objawów. Jedynie ból piersi i oczywiście brak miesiączki.

Pani doktor zbadała najpierw "ręcznie" cytologia itd... nic nie powiedziała.
Następnie przesiadka na leżanke i tam USG dopochwowe. Pani doktor stwierdziła, że jest to niby 5tc z hakiem i że nie ma zarodka :/ dostałam jednak zapewnienia, że wszystko jest OK i mam przyjść za miesiąc.. Dostałam jeszcze skierowanie na badanie moczu, morf. itd... nie zapisała mi kwasu foliowego, co ponoć jest ważne we wczesnej ciąży?! Sama nie wiem... od kilku dni przestały mnie boleć tak mocno piersi... i nadal brak jakichkolwiek objawów. Czuję się super. Poza tym, że czasem tak mocno kręci mi się w głowie iż ledwo idę...

Czy powinnam się niepokoić?
Dodam, że nieświadoma ciąży lekko wypiłam w grudniu ((
kasienkaa27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 23:31   #2
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: Który to w końcu tc?!

Nie martw sie, wiele kobiet nie odczuwa zadnych objawow, ja nawet bym nie pomyslala, ze jestem w ciazy, gdybym sie nie zorientowala, ze okres opoznia sie o 2 tygodnie, olalam to, bo mam policystyczne jajniki, Tz namowil mnie na test i wyszlo, ze jestem w ciazy, dopiero po jakims miesiacu od testu dostalam ostrych mdlosci i do tej pory je mam, piersi tez mnie poczatkowo bolaly, w glowie mi sie kreci tez, radze wtedy cos zjesc, choc moze glodu nie odczuwasz i jakis napoj tylko nie gazowany, jestem w 4 miesiacu i dopiero teraz odczuwam dziudziusia. Moja znajoma w ciazy w ogole nie miala mdlosci ani nawet piersi jej nie bolaly, dziwila sie jak zaczelam wymiotowac mocno, teraz nawet perfumy mi przeszkadzaja, ciesz sie, ze nie masz mdlosci. Pewnie zarodka nie bylo widac, bo byl jeszcze jakby w drodze, nie zagniezdzil sie, nie umiem tego jakos normalnie opisac, kwas foliowy mozesz sobie kupic w aptece i przyjmowac, ja po kwasie czulam sie jeszcze gorzej i ladowalam nad toaleta. Jem za to teraz duzo warzyw ktore posiadaja ten kwas. Jesli cos by sie dzialo sadze, ze lekarz by Ci powiedzial. Jesli sie martwisz mozesz sie przejsc do jakiegos innego lekarza, zeby sprawdzil czy z dzieciaczkiem wszystko w porzadku, nie stresuj sie, bo to zle dziala na was oboje.
Dodatkowo nie przemeczaj sie, nie chodz na kregle czy cos w tym rodzaju, ja przez wizyte na kregielni wyladowalam w nocy w szpitalu z ostrym krwotokiem, ruch jest wskazany jakies spacery, basen itp.

Edytowane przez Syl993
Czas edycji: 2013-01-24 o 23:33
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 09:31   #3
niut80
Zadomowienie
 
Avatar niut80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 059
Dot.: Który to w końcu tc?!

dziecko.haczewski.pl/

Tu masz świetny kalkulator. Czasem ciąza jest wg USG młodsza niż to wynika z daty ostatniej miesiączki, bo owulacja się mogła spóźnić, jajo się mogło długo zagnieżdżać itp. nie ma powodów do paniki. Syl993 ma rację - zmień lekarza jak masz wątpliwości.
niut80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 10:34   #4
Papuga69
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 440
Dot.: Który to w końcu tc?!

Cytat:
Napisane przez kasienkaa27 Pokaż wiadomość
Witam szanowne forumowiczki!

16-ego stycznia tegoż roku stwierdziłam, że czas zrobić test ciążowy, gdyż ostatnia miesiączka była pod koniec listopada 2012 wyszły dwie grubaśne krechy! Od razu zadzwoniłam do swojej ginekolog i na dzień następny miałam umówioną wizytę... Szłam z duszą na ramieniu, bo dziwiło mnie to, że niby ciąża a brak jakichkolwiek objawów. Jedynie ból piersi i oczywiście brak miesiączki.

Pani doktor zbadała najpierw "ręcznie" cytologia itd... nic nie powiedziała.
Następnie przesiadka na leżanke i tam USG dopochwowe. Pani doktor stwierdziła, że jest to niby 5tc z hakiem i że nie ma zarodka :/ dostałam jednak zapewnienia, że wszystko jest OK i mam przyjść za miesiąc.. Dostałam jeszcze skierowanie na badanie moczu, morf. itd... nie zapisała mi kwasu foliowego, co ponoć jest ważne we wczesnej ciąży?! Sama nie wiem... od kilku dni przestały mnie boleć tak mocno piersi... i nadal brak jakichkolwiek objawów. Czuję się super. Poza tym, że czasem tak mocno kręci mi się w głowie iż ledwo idę...

Czy powinnam się niepokoić?
Dodam, że nieświadoma ciąży lekko wypiłam w grudniu ((
Powinnaś zażywać kwas foliowy i mam nadzieje że to robisz. Na Twoim miejscu zmieniłabym lekarza
Papuga69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 12:34   #5
bigmummy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: warszawa/ grochów
Wiadomości: 10
Dot.: Który to w końcu tc?!

Ja także na początku ciąży zmieniłam lekarza ponieważ Pani doktor była zbyt mało rozgadana. Pfff co ja pisze. Ona nic mi nie mówiła ani nie tłumaczyła.
Zmieniłam na mężczyznę i nie żałuję. A kwas foliowy zaczęłam brać od 2 miesiąca ciąży ponieważ nieświadoma swojego stanu byłam akurat wtedy w Anglii (wakacje) i nie miałam nawet jak iść do lekarza. Dopiero po powrocie.
bigmummy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 12:40   #6
thea2
Zadomowienie
 
Avatar thea2
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 252
Dot.: Który to w końcu tc?!

Na pewno nie martw się na zapas Miałam bardzo podobną sytuację, na pierwszym usg było widać tylko pęcherzyk bez zarodka. Mimo że lekarz kazał mi się nie martwić, ja panikowałam i płakałam, że dzidzia się nie pojawi. Po tygodniu biło już serduszko Okazało się, że ciąża jest młodsza o tydzień niż wynika z terminu ostatniej miesiączki. A teraz synuś fika w brzuszku aż miło Podejrzewam, że i w Twoim przypadku tak będzie, pewno owulacja się spóźniła lub masz po prostu dłuższe cykle.
Co do objawów, to każda kobieta ma przecież inaczej, więc tym się nie sugeruj Ja na początku odczuwałam ból brzucha (taki jak przed miesiączką) i ból piersi. Do tego bardzo wyraźnie czułam smaki. Byłam też bardzo zmęczona i ospała. Mdłości i inne dolegliwości pojawiły się później.

Najważniejsze to nie denerwować się na zapas. I faktycznie dobrze, abyś brała ten kwas foliowy. On jest bez recepty. Może Twoja lekarka zapomniała Ci o tym powiedzieć- możesz do niej zadzwonić i zapytać, czy powinnaś brać sam kwas foliowy, czy może zestaw witamin z kwasem A jeśli coś Cię niepokoi, to tak jak dziewczyny wyżej radziły- zmień lekarza.
__________________
Nasz kochany Synuś
thea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:10.