Szybka jazda, śmierć w oczach. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-01-19, 15:35   #31
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 730
Dot.: Szybka jazda, śmierć w oczach.

Mnie w ogóle dziwi taki bezmyślny pośpiech. Wczoraj widziałam jak kobieta przebiegała na czerwonym przez ruchliwą drogę dwujezdniową, żeby potem stać 10 min. na przystanku za pasami.
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-19, 17:20   #32
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Szybka jazda, śmierć w oczach.

Ludzie ostatnio się strasznie spieszą. W kolejkach niecierpliwi, to i za kierownicą. Nie dostosowują jazdy do przepisów. Mnue też to przeraża. Wyprzedzanie przed pasami, przed zakrętem. Nie wiem jak można tak narażać innych na drodze.
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi

Edytowane przez groszek75
Czas edycji: 2019-01-19 o 17:23
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-20, 00:21   #33
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Szybka jazda, śmierć w oczach.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
No to gdzie tyle jechał?


Po autostradzie albo drodze ekspresowej to nie widzę tragedii.



Sama podczas deszczu wolę jechać szybciej niż wolniej (jednak zgodnie z przepisami, ale to inna sprawa), bo jak się jedzie wolniej widoczność jest dużo gorsza.

---------- Dopisano o 23:21 ---------- Poprzedni post napisano o 23:00 ----------




No oczywiście, że tak.


Najlepiej jest mieć perspektywę z trzech stron.


A perspektywa z trzech stron jest taka, że jednak najczęściej łamią przepisy i nic sobie z nich nie robią rowerzyści - w moim odczuciu.


Kierowców się prawie w ogóle nie boję jak jestem pieszym/rowerzystą.


A jak jestem pieszym/kierowcą boję się rowerzystów.


Mimo wszystko kierowca musi zdać prawo jazdy, znać przepisy. A rowerzysta wystarczy, że ma rower tak naprawdę. Pieszy też nie musi się znać, ale porusza się na tyle wolno, że zawsze mam czas na reakcję. A rowerzysta potrafi wyskoczyć jak Filip z konopii.


W życiu nie widziałam, żeby kierowca przejechał na czerwonym świetle - nie że na późnym pomarańczowym, tylko grzecznie dojechał między stojącymi samochodami, wjechał na śluzę dla rowerów i ruszył w drogę. A rowerzystów tak widuję raz na dwa tygodnie minimum. Notoryczne wymuszanie pierwszeństwa (no bo nie muszą znać przepisów ruchu drogowego ani znaków, które ich obowiązują jednak jak jadą jezdnią).



Oczywiście nie znaczy to, że ty taka jesteś, czy każdy rowerzysta. Ja winię brak wyobraźni. Kierowca wie jak to jest być pieszym czy rowerzystą, ci dwaj nie mają pojęcia często jak to jest być kierowcą. I to naturalne, ale czasem robią takie rzeczy, że gdybym jechała 3 sekundy wcześniej, to nie było by czego z delikwenta zbierać. I to jest mocno niepokojące.
Ile robisz km na rowerze w sezonie? Ja nie jakoś dużo, ale też nie mało- ok. 3 tys. I naprawdę uwierz mi, ale kierowcy czesto zachowują się koszmarnie.
A o zachowaniu bezpiecznego odstępu między samochodem a rowerem, to chyba większość w ogóle nie słyszała.

Kierowca wie jak być rowerzysta? Spora część ludzi ostatni raz na rowerze była w podstawówce.

I uważam, że najlepszą grupa są ludzie którzy jezdza dużo na rowerze i samochodem. Znają dwie strony, wszystkie problemy etc. Ryzyko wypadku dużo mniejsze.


Ja przyznam że zdarza mi się jeździć te 10-20 km/h wiecej poza terenem zabudowanym, a mimo to ponad 90% aut mnie wyprzedza i szybko znikają mi z oczu.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez 7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Czas edycji: 2019-01-20 o 00:24
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-21, 14:05   #34
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Szybka jazda, śmierć w oczach.

mnie ostatnio prawie skasował jeden debil. wieczór, śliska droga, padający śnieg i osiedlowa ulica. koleś jechał spokojnie koło 80-100 km/h, a ja jechałam przeciwnym pasem. dobrze, że jechałam maksymalnie 40km/h, bo kretyn wjechałby we mnie czołowo. miał na tyle dużą prędkość, że na zakręcie go wywaliło na mój pas.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-21, 17:40   #35
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Szybka jazda, śmierć w oczach.

Nam kiedyś babka tak wjechała, w 2 letni samochód 1 stycznia . Osiedlowa droga,wąsko odświeżona, nie wyrobila zakrętu,my nie mieliśmy gdzie odbić i bum. Za szybko jechała. Do tego zupa od mamy mi się wylala
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-21, 17:49   #36
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Szybka jazda, śmierć w oczach.

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Ja mam takie sytuacje niemal codziennie, jako że przechodzę przez trzy-cztery przejścia z podwójnymi pasami. Zawsze rozglądam się pięć razy... Kierowcy totalnie zapominają o zakazie wyprzedzania na pasach.
Sytuacja z minionych wakacji.
Droga w mieście, kilkadziesiąt metrów za światłami - pasy. Dochodzę z córkami, trzymam je za ręce - zatrzymał się autobus. Całkowicie, a nie, że tylko zwolnił. Wchodzę ostrożnie i absolutnie nie idę dalej, tylko wychylam głowę - fru! jedno auto drugim pasem (bo stojący przed pasami autobus widocznie był w pelerynie niewidce). Fru! nastepny! w tym momencie mi się słabo zrobiło... Trzeci - zatrzymał się z piskiem opon, gdy kierowca autobusu widząc, co idioci robią - zaczął przeraźliwie trąbić.
Nie ogarniam - miejsce, gdzie od jednych świateł do drugich jest jakieś 200m w sumie może, gdzie na tym odcinku są 2 przejścia dla pieszych i skrzyżowanie. GDZIE ci kretyni mają mózg? Nie myślą o pieszym normalnie wchodzącym na drogę (w przeciwnym razie we 3 już byśmy nie żyły), ale nawet o swoim tyłku nie myślą - przecież by do końca życia z ciupy nie wyleźli za to. Normalni ci ludzie?

Ta sama droga - jadę 40km/h (akurat ostatnia jazda na kursie moja), nagle mi pieszy włazi na pasy (światła) - dałam radę zahamować przy tej prędkości przed pasami oczywiście, ale tuż obok mnie osobówka śmignęła, że hej. 80 jak nic miał kierowca na blacie. Gdyby był po mojej stronie pasa, to by w człowieka rąbnął na śmierć.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-21, 18:26   #37
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Szybka jazda, śmierć w oczach.

Niedawno jakiś debil kręcił bączki na dwujezdniowej, oblodzonej drodze. Przywalił w autobus. Dobrze że nikogo nie zabił.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-21, 20:20   #38
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Szybka jazda, śmierć w oczach.

Cytat:
Napisane przez _Sliwka_6 Pokaż wiadomość
W zeszłym tygodniu jakiś małolat trąbił na mnie bezczelnie, bo tak się spieszył, a ja jechałam zgodnie z ograniczeniem prędkości... Aaaaaa! Aaaaa! Jak ja nie cierpię takich wariatów szybkości! No szlag mnie trafia. Szlag jaśnisty wręcz. Gdyby pozwalały mi na to warunki fizyczne, tobym chyba w mordę lała :/
Zrób tak, jak ja- z tyłu mam nalepkę o treści: "Jeśli chcesz się umówić- zatrąb". Jak trąbają inaczej to odbierasz
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-21, 20:49   #39
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Szybka jazda, śmierć w oczach.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Zrób tak, jak ja- z tyłu mam nalepkę o treści: "Jeśli chcesz się umówić- zatrąb". Jak trąbają inaczej to odbierasz
To ja na samochodzie do nauki jazdy miałam "Nie trąb proszę bo wrzucę wsteczny".
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-21, 20:57   #40
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: Szybka jazda, śmierć w oczach.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
To ja na samochodzie do nauki jazdy miałam "Nie trąb proszę bo wrzucę wsteczny".
Działało?
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-21, 21:08   #41
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Szybka jazda, śmierć w oczach.

Cytat:
Napisane przez AuroraCoriolis Pokaż wiadomość
Działało?
Chyba tak bo nikt nigdy nie zatrąbił, nawet jak mi na początku non stop gasł samochód przy ruszaniu na zielonym
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-21, 21:24   #42
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Szybka jazda, śmierć w oczach.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Chyba tak bo nikt nigdy nie zatrąbił, nawet jak mi na początku non stop gasł samochód przy ruszaniu na zielonym
Ah, stare dobre czasy!

Na mnie w L-ce też nie trąbili za wiele. Jednak wielu kierowców stosuje taryfę ulgową.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-21, 21:30   #43
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Szybka jazda, śmierć w oczach.

Nie no, żeby trąbić na elke, to już trzeba byc chorym na mózg. ;S

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-21, 23:19   #44
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: Szybka jazda, śmierć w oczach.

ja mysle o zakupie kamerki. i serio mysle co niektore wyczyny gdzies zgłaszac. Bo pal szesc jakby taki jeden debil z drugim narazał tylko siebie, ale same wiecie ze tak fajnie to nie jest i nie bojmy sie tego uzyc to potencjalni mordercy. Kiedys ktos wyprzedzał auto przede mną na podwojnej ciagłej na zakrecie i pod górkę kierowca z naprzeciwka nie miałby zadnych szans. wyprzedzanie nie wiem jak to okreslic na 4tego? na drodze jednojezdniowej tez widziałam. wyprzedzanie na pasach gdzie jedno auto juz sie zatrzymało zeby kogos przepuscic tez.
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 00:02   #45
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Szybka jazda, śmierć w oczach.

Znajomy z Bielska opowiadał mi o pewnym kawałku drogi na ekspresówce, zwanym zakrętem idiotów (wpiszcie sobie na youtube zakręt idiotów Bielsko-Biała) - mimo wielu znaków informujących o zakręcie i o zmniejszeniu dopuszczalnej prędkości w ciągu niecałego roku było tam już ponad 100 wypadków.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 00:20   #46
MissScully
Rozeznanie
 
Avatar MissScully
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 643
Dot.: Szybka jazda, śmierć w oczach.

Nie rozumiem idei tego wątku, zwłaszcza po tym co się zadzialo w Gdańsku, zwlaszcza że wpisują się osoby dorosłe...
Wypisujecie jakie jesteście na drodze świetne, a inni gorsi.
Po co?
Lepiej się poczułyście?
MissScully jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 01:44   #47
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Szybka jazda, śmierć w oczach.

Cytat:
Napisane przez MissScully Pokaż wiadomość
Nie rozumiem idei tego wątku, zwłaszcza po tym co się zadzialo w Gdańsku, zwlaszcza że wpisują się osoby dorosłe...
Wypisujecie jakie jesteście na drodze świetne, a inni gorsi.
Po co?
Lepiej się poczułyście?
Połącz dla mnie wątki, proszę?

Co się działo w Gdańsku ostatnio w związku z ruchem drogowym?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 06:06   #48
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Szybka jazda, śmierć w oczach.

Cytat:
Napisane przez MissScully Pokaż wiadomość
Nie rozumiem idei tego wątku, zwłaszcza po tym co się zadzialo w Gdańsku, zwlaszcza że wpisują się osoby dorosłe...
Wypisujecie jakie jesteście na drodze świetne, a inni gorsi.
Po co?
Lepiej się poczułyście?
Hej, ale o co Ci chodzi? Ja jestem z Gdańska- stała się tutaj rzecz straszna, ale nie ma ona związku z tematem tego wątku. Żadna z nas nie mianowała się też mistrzem kierownicy. Przeciwnie- uważam, że jestem kiepskim kierowcą ( w długą trasę z pewnością się nie wybiorę). Mam jednak to do siebie, że myślę za kierownicą i pamiętam, że na drodze nie jestem sama i że mój błąd może kosztować innego kierowcę/pieszego zdrowie/życie. I że znaki drogowe poziome i pionowe są na jezdni w jakimś celu. Chcesz ryzykować i stracić swoje życie- powieś się w stajni na lejcach (za Sapkowskim, zart taki czarny) ale nie baw się przy okazji życiem niewinnych ludzi. Oni chcą żyć. Pooglądaj sobie zapisy z kamerek samochodowych a zobaczysz, do czego zdolni są głupi ludzie na drodze- włącza im się syndrom boga i uważają, że auto daje im nieśmiertelność. Najsmutniejsze jest to, że przez takich ludzi Ty możesz stracić życie. Ja miałam już kilka razy okazję stracić moje lub patrzeć jak ktos je traci(wpychanie się bez kierunkowskazu, wyprzedzanie na trzeciego, spychanie z pasa ruchu, wyprzedzanie na zakręcie, nie wspominam o wyprzedzaniu na przejściu, gdy ja się zatrzymałam, by pieszych przepuścić). Nie wspominam o pedalarzach na drodze (nie mam na myśli rowerzystów a pedalarzy a to różnica), których nie obowiązują żadne przepisy.

Takie zachowania należy pietnować, zgłaszać filmiki na policję i zrobić wszystko, by tacy piraci stracili uprawnienia do kierowania pojazdami. Nie zawsze jest to możliwe, oczywiście (jeśli jesteś synem prokuratora możesz sobie nawet bezkarnie urządzić rajd po ulicy Monte Cassino w Sopocie)
https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci...c-n111708.html
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 06:59   #49
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Szybka jazda, śmierć w oczach.

Cytat:
Napisane przez MissScully Pokaż wiadomość
Nie rozumiem idei tego wątku, zwłaszcza po tym co się zadzialo w Gdańsku, zwlaszcza że wpisują się osoby dorosłe...
Wypisujecie jakie jesteście na drodze świetne, a inni gorsi.
Po co?
Lepiej się poczułyście?
A co ma jedno do drugiego? Ludziom się ostatnio nieźle poprzestawiało w głowach, bo już nigdzie chyba nie da się wyrazić swojego zdania (czasem przeciwnego), żeby ludzie nie wyskakiwali z hejtem czy gdańskiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-22, 08:31   #50
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Szybka jazda, śmierć w oczach.

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
A co ma jedno do drugiego? Ludziom się ostatnio nieźle poprzestawiało w głowach, bo już nigdzie chyba nie da się wyrazić swojego zdania (czasem przeciwnego), żeby ludzie nie wyskakiwali z hejtem czy gdańskiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czytałam ostatnio negatywną recenzję jakiegoś klubu a tam pierwszy komentarz "Ludzie, Owsiak zrezygnował z wośp, świat się kończy a wy tu o jakichś klubach pier...cie. Ogarnijcie się!!!".
Tak że ten
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 09:51   #51
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: Szybka jazda, śmierć w oczach.

Cytat:
Napisane przez marianna144 Pokaż wiadomość
ja mysle o zakupie kamerki. i serio mysle co niektore wyczyny gdzies zgłaszac. Bo pal szesc jakby taki jeden debil z drugim narazał tylko siebie, ale same wiecie ze tak fajnie to nie jest i nie bojmy sie tego uzyc to potencjalni mordercy. Kiedys ktos wyprzedzał auto przede mną na podwojnej ciagłej na zakrecie i pod górkę kierowca z naprzeciwka nie miałby zadnych szans. wyprzedzanie nie wiem jak to okreslic na 4tego? na drodze jednojezdniowej tez widziałam. wyprzedzanie na pasach gdzie jedno auto juz sie zatrzymało zeby kogos przepuscic tez.
kupuj, kupuj , moze kogos nauczysz rozumu.

Ja mam tez ten problem,ze moj ojciec jest takim piratem drogowym . Na szczescie rzadko jezdzi poza miastem a w miescie go troche hamuja swiatla ale ja sie boje z nim jezdzic . Jesli ma 200m do czerowych swiatel an drodze z ograniczeniem do 60 to przyspiesza do 100 i hamuje z piskiem opon-serio czesto sie boje ,ze nie wyhamujemy. Prosze, krzycze, warcze na niego i nic - on uwaza,ze super jezdzi. Mama tez tlumaczy i jak grochem o sciane-wiecej szczescia niz rozumu, chociaz mielismy juz raz wypadek jak wypadlismy z zakrtu 90 stopni, gdzie ojciec probowal podczas deszczu wyprzedzac-na szczescie droga byla pusta wiec tylko sie stoczylismy jakims zboczem, bo boje sie myslec oc by bylo jakby jechal ktos z naprzeciwka. I nie wiem co z nim zrobic
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 10:01   #52
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Szybka jazda, śmierć w oczach.

Mój brat jeździ o wiele za szybko, nawet po mieście jeździ jak wariat, próbowałam mu coś mówić ale nie trafia. I to nawet jak jedzie z dzieckiem
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 10:54   #53
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Szybka jazda, śmierć w oczach.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Znajomy z Bielska opowiadał mi o pewnym kawałku drogi na ekspresówce, zwanym zakrętem idiotów (wpiszcie sobie na youtube zakręt idiotów Bielsko-Biała) - mimo wielu znaków informujących o zakręcie i o zmniejszeniu dopuszczalnej prędkości w ciągu niecałego roku było tam już ponad 100 wypadków.
To prawda. Znaki są od bodajże 2-3 km przed tym zakrętem, potem po kolei ograniczniki prędkości, a ludzie i tak nie wierzą w sumie to dziwie sie, ze ze wzgledow bezpieczenstwa nie postawili tam radaru - bo to jest chyba jedyne, co jest w stanie zmusić kierowców do zwolnienia.
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 12:20   #54
MissScully
Rozeznanie
 
Avatar MissScully
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 643
Dot.: Szybka jazda, śmierć w oczach.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Hej, ale o co Ci chodzi? Ja jestem z Gdańska- stała się tutaj rzecz straszna, ale nie ma ona związku z tematem tego wątku. Żadna z nas nie mianowała się też mistrzem kierownicy. Przeciwnie- uważam, że jestem kiepskim kierowcą ( w długą trasę z pewnością się nie wybiorę). Mam jednak to do siebie, że myślę za kierownicą i pamiętam, że na drodze nie jestem sama i że mój błąd może kosztować innego kierowcę/pieszego zdrowie/życie. I że znaki drogowe poziome i pionowe są na jezdni w jakimś celu. Chcesz ryzykować i stracić swoje życie- powieś się w stajni na lejcach (za Sapkowskim, zart taki czarny) ale nie baw się przy okazji życiem niewinnych ludzi. Oni chcą żyć. Pooglądaj sobie zapisy z kamerek samochodowych a zobaczysz, do czego zdolni są głupi ludzie na drodze- włącza im się syndrom boga i uważają, że auto daje im nieśmiertelność. Najsmutniejsze jest to, że przez takich ludzi Ty możesz stracić życie. Ja miałam już kilka razy okazję stracić moje lub patrzeć jak ktos je traci(wpychanie się bez kierunkowskazu, wyprzedzanie na trzeciego, spychanie z pasa ruchu, wyprzedzanie na zakręcie, nie wspominam o wyprzedzaniu na przejściu, gdy ja się zatrzymałam, by pieszych przepuścić). Nie wspominam o pedalarzach na drodze (nie mam na myśli rowerzystów a pedalarzy a to różnica), których nie obowiązują żadne przepisy.

Takie zachowania należy pietnować, zgłaszać filmiki na policję i zrobić wszystko, by tacy piraci stracili uprawnienia do kierowania pojazdami. Nie zawsze jest to możliwe, oczywiście (jeśli jesteś synem prokuratora możesz sobie nawet bezkarnie urządzić rajd po ulicy Monte Cassino w Sopocie)
https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci...c-n111708.html
Chyba przesadziłaś...przypisuje sz mi wyboldowane zachowania ...w imię czego?

Przykre, zwłaszcza spod pióra Moderatora...

---------- Dopisano o 13:20 ---------- Poprzedni post napisano o 13:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Połącz dla mnie wątki, proszę?

Co się działo w Gdańsku ostatnio w związku z ruchem drogowym?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Skala oceniania innych. Skala wypisywania złych własnych opinii, których adresatem jest inny człowiek.
Dodawać anonimowość?
Wystarczy?
MissScully jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 13:15   #55
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Szybka jazda, śmierć w oczach.

Cytat:
Napisane przez MissScully Pokaż wiadomość
Chyba przesadziłaś...przypisuje sz mi wyboldowane zachowania ...w imię czego?

Przykre, zwłaszcza spod pióra Moderatora...

---------- Dopisano o 13:20 ---------- Poprzedni post napisano o 13:18 ----------


Skala oceniania innych. Skala wypisywania złych własnych opinii, których adresatem jest inny człowiek.
Dodawać anonimowość?
Wystarczy?
Przetłumaczy to ktoś? Bo dalej nie rozumiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 15:04   #56
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Szybka jazda, śmierć w oczach.

Cytat:
Napisane przez MissScully Pokaż wiadomość
Chyba przesadziłaś...przypisuje sz mi wyboldowane zachowania ...w imię czego?

Przykre, zwłaszcza spod pióra Moderatora...

---------- Dopisano o 13:20 ---------- Poprzedni post napisano o 13:18 ----------


Skala oceniania innych. Skala wypisywania złych własnych opinii, których adresatem jest inny człowiek.
Dodawać anonimowość?
Wystarczy?
Zaraz, bo się pogubiłam.
Dlaczego uważasz, że przypisuję Tobie te zachowania? Jesli uznałaś, że pisanie w 2 osobie liczby pojedynczej oznacza zwracanie się do Ciebie i oskarżanie Cię o cokolwiek to chyba nastąpiło zwyczajne nieporozumienie. Przepraszam, jeśli tak odebrałaś mój wpis. Nie znam Ciebie, więc oskarżanie Ciebie o cokolwiek byłoby skrajnie nieodpowiedzialne i krzywdzące.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 15:16   #57
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Szybka jazda, śmierć w oczach.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Zaraz, bo się pogubiłam.
Dlaczego uważasz, że przypisuję Tobie te zachowania? Jesli uznałaś, że pisanie w 2 osobie liczby pojedynczej oznacza zwracanie się do Ciebie i oskarżanie Cię o cokolwiek to chyba nastąpiło zwyczajne nieporozumienie.
Albo przewrażliwienie bo ja np kompletnie tak tego nie odebrałam, żebyś w swoim wpisie personalnie zwracała się do tej wizażanki.

A ja nadal nie rozumiem co ten wątek ma wspólnego z tym co się stało w Gdańsku, że wizażanka tak się zbulwersowała.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 15:21   #58
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Szybka jazda, śmierć w oczach.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Albo przewrażliwienie bo ja np kompletnie tak tego nie odebrałam, żebyś w swoim wpisie personalnie zwracała się do tej wizażanki.

A ja nadal nie rozumiem co ten wątek ma wspólnego z tym co się stało w Gdańsku, że wizażanka tak się zbulwersowała.
Wiesz,ludzie mają różny stopień wrażliwości. Mam nadzieję, że udało mi się wyjaśnić nieporozumienie.

Nie wiem, co ten wątek ma wspólnego z tym, co się stało w Gdańsku, ale jeśli Miss Scully jest z Gdańska to trzeba też zrozumieć- wszyscy tutaj byliśmy w szoku i trudno nam się z tego otrząsnąć. Ja nie byłam w stanie ani funkcjonowac normalnie, ani moderować efektywnie przez kilka dni. Nie wszyscy jeszcze się zdołali otrząsnąć.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 15:23   #59
matcha
Zadomowienie
 
Avatar matcha
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 1 042
Dot.: Szybka jazda, śmierć w oczach.

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Przetłumaczy to ktoś? Bo dalej nie rozumiem.
Ja też nie rozumiem
Również poproszę o wytłumaczenie.
__________________
Nic tak nie rozpala człowieka, jak gorąca herbata.
matcha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 15:32   #60
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Szybka jazda, śmierć w oczach.

Cytat:
Napisane przez matcha Pokaż wiadomość
Ja też nie rozumiem
Również poproszę o wytłumaczenie.
Trudno, o już o to proście zainteresowaną

Ja chciałam jedynie wyjaśnić nieporozumienie wywołane moim postem, co uczyniłam.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-02-01 21:40:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:51.