slodycze, slodycze, slodycze - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-13, 12:01   #1
@guśka
Przyczajenie
 
Avatar @guśka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 27

slodycze, slodycze, slodycze


Ciekawa jestem jakie sa wasze ulubione slodycze dostepne w USA, a niedostepne w Polsce. Moj TŻ za tydzien wraca i zastanawiam sie co pysznego moglby mi kupic..., macie jakies propozycje? Czym Wy sie tam objadacie?
@guśka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-13, 18:07   #2
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: slodycze, slodycze, slodycze

bleeeee tu slodycze sa okropne (przynajmniej dla mnie).Wszystko jest mdle,maslane brrrr na sama mysl mnie rzuca.I to kolorowe frosting-cukier puder wymieszany z maslem i dodatkiem barwnikow-no ochyda.Z takich slodyczy do przewiezienia to moge polecic tylko oatmeal rasin cookis-tylko te jem.No moze jeszcze oreo cookies,ale tylko z mlekiemJa bardzo lubie wszelkie desery i slodycze,ale musze przyznac ze tutaj bardzo cierpie bo na prawde mi nie smakuja.Tylko w restauracji czasem znajde cos smacznego np,creme brule albo fried ice cream,lubie tez brownie sundee.We wloskich restauracjach,ale tych lepszych mozna spotkac pyszne cannoli i ricotta pie-jedyne ciasto,ktore mi przypomina polski sernik,bo to amerykanskie cheesecake jest okropne-slone,robione z cream cheese.Moze dziewczyny cos Ci poleca lepszego,bo ja jeszcze nie znalazlam tu nic coby mnie zachwycilo.Wlasnie pytalam meza i powiedzial,ze klasyka beda oreo cookies
__________________
03.29---60
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-13, 18:17   #3
@guśka
Przyczajenie
 
Avatar @guśka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 27
Dot.: slodycze, slodycze, slodycze

Oj.... az tak zle?? Ostatnio jak moj maz byl w USA to poprzywozil mi jakies m&msy, snickersy itp. ale to wszystko przeciez jest i u nas, w dodatku za tym nie przepadam. jedyne co mi nawet smakowalo to czekoladki reeses (nie pamietam dokladnej nazwy). A te oatmeal rasin cookies i oreo cookies to jakies ciasteczka??
@guśka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-13, 18:23   #4
bzyku
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 796
Dot.: slodycze, slodycze, slodycze

Ja też nie przepadam za tutejszymi słodyczami. Wiem jednak, że dzieci mojego męża brata, które mieszkały tu kilkanaście lat i powróciły do Polski tęsknią za marshmallows i twizzlersami, które jak dla mnie są obrzydliwe
bzyku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-13, 18:27   #5
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: slodycze, slodycze, slodycze

Ja tez nie przepadam tu za slodyczami-wszytko takie sztuczne-mam tylko jeden ulubiony- Batonik Payday .
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-13, 18:31   #6
@guśka
Przyczajenie
 
Avatar @guśka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 27
Dot.: slodycze, slodycze, slodycze

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf
Ja tez nie przepadam tu za slodyczami-wszytko takie sztuczne-mam tylko jeden ulubiony- Batonik Payday .
Szkoda, ale dzieki za podpowiedzi, wyprobuje wszystkich waszych ulubionych Powiem mezusiowi zeby mi kupil na sprobowanie Ostatnio mam manie na punkcie wszystkiego co slodkie, wiec mimo wszystko juz sie nie moge doczekac czegos nowego Ale jego oczywiscie najbardziej
@guśka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-13, 18:34   #7
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: slodycze, slodycze, slodycze

Ten batonik jest ciekawy-na zewnatrz ma slone orzeszki a w srodku slodka mase biala-pycha
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-13, 18:50   #8
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: slodycze, slodycze, slodycze

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf
Ja tez nie przepadam tu za slodyczami-wszytko takie sztuczne-mam tylko jeden ulubiony- Batonik Payday .


hehehehehe swietna nazwa jedno z moich ulubionych slowek
__________________
03.29---60
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-13, 18:52   #9
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: slodycze, slodycze, slodycze

Cytat:
Napisane przez @guśka
Oj.... az tak zle?? Ostatnio jak moj maz byl w USA to poprzywozil mi jakies m&msy, snickersy itp. ale to wszystko przeciez jest i u nas, w dodatku za tym nie przepadam. jedyne co mi nawet smakowalo to czekoladki reeses (nie pamietam dokladnej nazwy). A te oatmeal rasin cookies i oreo cookies to jakies ciasteczka??

tak to sa ciastka dostepne w kazdym sklepie spozywczym
__________________
03.29---60
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-13, 19:49   #10
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: slodycze, slodycze, slodycze

uwielbiam reeses. w kazdej formie, ale najbardziej cups. maja tez wafelki, cukierki, batoniki. dalabym sie pocwiartowac za nie zawsze przywoze znajomym z Polski.
Poza tym czekoladki hersheys rozne, ja je bardzo lubie, np. hersheys kisses. chociaz moi znajomi z Polski akurat nimi sie nie zachwycili
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 02:13   #11
bzyku
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 796
Dot.: slodycze, slodycze, slodycze

Naprawdę takie dobre ? To te z masłem orzechowym? Jakoś zbyt apetycznie mi nie wyglądają, ale może rzeczywiście trzeba będzie wypróbować
bzyku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-14, 04:36   #12
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: slodycze, slodycze, slodycze

Cytat:
Napisane przez bzyku
Naprawdę takie dobre ? To te z masłem orzechowym? Jakoś zbyt apetycznie mi nie wyglądają, ale może rzeczywiście trzeba będzie wypróbować
ja uwielbiam, niesamowite polaczenie, smak jakiego nigdzie indziej wczesniej nie uswiadczylam. w ogole w Stanach pokochalam maslo orzechowe, wczesniej nie wydawalo mi sie zachecajace. chociaz staram sie jesc jak najmniej, bo wiadomo, tuczace, choc podobno nawet zdrowe w niewielkich ilosciach tylko mi ciezko poprzestac na niewielkich ilosciach
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 10:01   #13
@guśka
Przyczajenie
 
Avatar @guśka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 27
Dot.: slodycze, slodycze, slodycze

Cytat:
Napisane przez vanilla_sky
uwielbiam reeses. w kazdej formie, ale najbardziej cups. maja tez wafelki, cukierki, batoniki. dalabym sie pocwiartowac za nie zawsze przywoze znajomym z Polski.
Poza tym czekoladki hersheys rozne, ja je bardzo lubie, np. hersheys kisses. chociaz moi znajomi z Polski akurat nimi sie nie zachwycili
WOW!! Nawe nie wiedzialam ze sa jakies inne rodzaje reesesow oprocz cup Dzieki Vanilla, wlasnie odwiedzilam stronke hersheys i juz nie moge doczekac sie tych pysznosci, a reesesy orzechowe sa na prawde pyszne! Czekam wiec z niecierpliwoscia rowniez na smackersy, ktore tak zachwalacie (o ich istnieniu rowniez nie mialam pojecia). Powiedzialam mezowi zeby mi kupil o smaku watermelon, moze jeszcze sie skusze na jakies inne
@guśka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 13:52   #14
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: slodycze, slodycze, slodycze

Cytat:
Napisane przez @guśka
WOW!! Nawe nie wiedzialam ze sa jakies inne rodzaje reesesow oprocz cup Dzieki Vanilla, wlasnie odwiedzilam stronke hersheys i juz nie moge doczekac sie tych pysznosci, a reesesy orzechowe sa na prawde pyszne! Czekam wiec z niecierpliwoscia rowniez na smackersy, ktore tak zachwalacie (o ich istnieniu rowniez nie mialam pojecia). Powiedzialam mezowi zeby mi kupil o smaku watermelon, moze jeszcze sie skusze na jakies inne
fajne sa tez smackersy o smaku skittles, sa rozne rodzaje - tropikalne, berries itp. sa mieciutkie i slodziutkie
ciesze sie, ze sie objesz pysznymi Reeses teraz maja tez nowe ciekawostki, np. Reeses dla chocolate lover (ma wiecej czekolady) i dla peanut lover (ma wiecej masla orzechowego) ,przepyszne Reeses w bialej czekoladzie (duze cups) i ciasteczka Reesesowe... mmm, ide, bo slinka cieknie na klawiature
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 16:58   #15
pattyt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Chicago, IL
Wiadomości: 124
GG do pattyt
Dot.: slodycze, slodycze, slodycze

Rowniez za amerykanskimi slodyczami nie przepadam ale moge polecic ci gume cynamonowa no po prostu uwielbiam
pattyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 17:12   #16
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: slodycze, slodycze, slodycze

Cytat:
Napisane przez pattyt
Rowniez za amerykanskimi slodyczami nie przepadam ale moge polecic ci gume cynamonowa no po prostu uwielbiam

tak tak pyszna jest..tylko buzia pozniej troche boli)))))
__________________
03.29---60
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 17:52   #17
bzyku
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 796
Dot.: slodycze, slodycze, slodycze

Cytat:
Napisane przez pattyt
Rowniez za amerykanskimi slodyczami nie przepadam ale moge polecic ci gume cynamonowa no po prostu uwielbiam
W tej gumie cynamonowej chyba coś jest Moja kuzynka wyjeżdżając do kraju kupiła sobie niezły zapasik
bzyku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 17:56   #18
@guśka
Przyczajenie
 
Avatar @guśka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 27
Dot.: slodycze, slodycze, slodycze

kiedys maz mi przywiozl jakies plasterki cynamonowe (rozpuszczaly sie w buzce) ale byly feeee.... ale to chyba cos zupelnie innego Powiem mu zeby mi tez je przywiozl, a pozniej Wam opisze czy mi smakowaly Kurcze, nie wiem tylko czy on bedzie wiedzial o jakie mi chodzi...:/
@guśka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 14:17   #19
pewal
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3
Question Dot.: slodycze, slodycze, slodycze

Po co przywozić słodycze z USA skoro można je kupić w Polsce? Może w USA są tańsze ale za bagaż w samolocie też trzeba zapłacić, albo paczkę na którą czeka się 5-6tygodni - więc wychodzi na jedno... Polecam sklep Coś słodkiego. Mają przystępne ceny, szybką i darmową wysyłkę, albo allegro tam też pełno słodyczy z USA
pewal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-24, 06:31   #20
subox
Przyczajenie
 
Avatar subox
 
Zarejestrowany: 2017-02
Lokalizacja: Sunnyvale, California
Wiadomości: 3
Dot.: slodycze, slodycze, slodycze

Na poniższym filmiku znajduje się test chipsów w USA. W Polsce nie ma chipsów z kokosów, wodorostów lub nawet o smaku jalapeno.
__________________
Zapraszamy na nasz vlog z życia i podróży po Kalifornii i okolicach:
youtube.com/c/kaszubwkalifornii (kliknij)
subox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-27, 15:22   #21
Viridian
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 213
Dot.: slodycze, slodycze, slodycze

Jeżeli przez czipsy z wodorostów rozumiesz prażone algi, to można je kupić w Polsce w sklepach z żywnością azjatycką, np. koreańską. Kokosowe zresztą też.
Viridian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-05, 14:13   #22
Floridzianka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 99
Dot.: slodycze, slodycze, slodycze

Cytat:
Napisane przez @guśka Pokaż wiadomość
Ciekawa jestem jakie sa wasze ulubione slodycze dostepne w USA, a niedostepne w Polsce. Moj TŻ za tydzien wraca i zastanawiam sie co pysznego moglby mi kupic..., macie jakies propozycje? Czym Wy sie tam objadacie?
Hej no wiec to sa rzeczy ktore ja przywoze dzieciakom z Polski albo wysylam w paczce:

-Weathers Originals (karmelki smietankowe i wersja hallowenowa zielone jabluszko)
-M&Msy - peanut butter (maslo orzechowe), z migdalami, teraz wyszly z karmelem
-Flipps - pretzle (takie male pretzelki) w bialej i mlecznej czekoladzie
-Nestle butterfingers (smakuja podobnie do Reeses tylko sa bardziej chrupkie)
-Reeses maja babeczki, maslo do smarowania pieczywa i platki sniadaniowe
-Jet Puffed Marshmallow Creme - maslo do pieczywa/slodyczy zrobione z marshmallows
-Pringlesy
-Welch's Fruit Snacks (gumisie zrobione z sokow owocowych)
-York Patties (male smietankowo mietowe ciasteczka w gorzkiej czekoladzie)
-Generalnie osoby z Europy nie przepadaja za HErsheys ale ta ich biala czekolada cookies-creme jest akurat super
-Nutella z ciasteczkami lub Nutella z pretzelkami
-Niedawno wyszly batoniki Oreo Milki polecam

Generalnie jak wchodzisz tutaj do supermarketow to tyle jest roznych rzeczy polki polki i jeszcze wiecej polek ze slodyczami, snackami itp. Trudno jest mi sobie przypomniec teraz co jeszcze wysylam. Zazwyczaj zgarniam wszystko do koszyka i laduje do kartonu ile wlezie Pamietam tylko ze jak mieszkalam jeszcze w Polsce i moja mama wracala ze Stanow to zawsze ja prosilam o przywiezienie Pecan Pie (sprzedaja w kazdym supermarkecie w pudelkach). Takie ciasto (a raczej placek) kupowala dzien, dwa dn przed i wkladala do podrecznego bagazu. Nigdy nie moglam sie tym ciastem najesc i zawsz e chcialam wiecej. Dlopiero mi przeszlo jak sie przeprowadzilam do USA

Edytowane przez Floridzianka
Czas edycji: 2017-05-05 o 14:33
Floridzianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-05 15:13:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:40.