Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69. - Strona 68 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-10-15, 05:27   #2011
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Pisałam, że widziałam pierwszy raz w życiu taki rodzaj zabawy, nie że to dziecko widziałam pierwszy raz Znamy się już trochę, jednak rodzicielstwo mocno ich przygniotło i nie są już tak chętni na spotkania jak wtedy, gdy dziecka nie było, więc spotykamy się bardzo rzadko.
Dziękuję za pokazanie swojego punktu widzenia Limonka Kasiunia788742 też dziękuję za komentarz.
Jeśli nadarzy się okazja, by wpleść coś w tym temacie do rozmowy, to może uda mi się jakoś delikatnie zasugerować przyjrzenie się zachowaniom dziecka pod kątem spektrum.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-15, 06:01   #2012
avocado77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 337
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Miałam w piątek kosmetyczny zabieg laserowy, który okazał się bardzo bolesny w trakcie i po. Jestem po dwóch nieprzespanych nocach, bo tak mnie piecze.

Na skórę używam Avene Cicalfate i podobne. Co mogę jeszcze połknąć, żeby normalnie funkcjonować? Apap nie działa.
avocado77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-15, 07:59   #2013
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Dzisiaj po raz pierwszy spotkałam się z dzieckiem, które przez całą godzinę układało zabawki w rzędach. Długie rzędy na cały pokój z dużych zabawek, pod kanapą malutkie zabawki też w zgrabnym rzędzie. Fiksacja na pojazdy.
Czytałam wielokrotnie, że coś takiego pojawia się przy zespole Aspergera, ale jednocześnie nie jest to żadna podstawa do diagnozy...
Nie poruszać tego tematu z rodzicami dziecka czy warto wspomnieć, aby może wyczulić ich na ten temat?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Brzmi jak mój syn. Sprawdzaliśmy go pod tym kątem, ale lekarka i psycholog powiedzieli, że raz, to jest niejaka norma w tym wieku. Dwa, jeden objaw przy dziecku, które dobrze się komunikuje i nie ma innych nietypowych objawów to zbyt mało. Syn uwielbiał ustawiać samochody w rzędach, potrafił robić to godzinami według różnych kryteriów. Dziś tego nie robi (6 lat), chyba że się bawi i konstruuje miasto, no to wiadomo, parking i te sprawy
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-15, 07:59   #2014
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5 035
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez avocado77 Pokaż wiadomość
Miałam w piątek kosmetyczny zabieg laserowy, który okazał się bardzo bolesny w trakcie i po. Jestem po dwóch nieprzespanych nocach, bo tak mnie piecze.

Na skórę używam Avene Cicalfate i podobne. Co mogę jeszcze połknąć, żeby normalnie funkcjonować? Apap nie działa.
A osoba wykonująca zabieg ostrzegała, że tak będzie? Powinna coś zalecić w takim razie. Cały obszar Cię boli czy są bardziej bolesne miejsca? Na te najbardziej może schładzanie by pomogło przetrwać.
Może ibuprom skoro apap nie działa?

Wysłane z mojego CPH1931 przy użyciu Tapatalka
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-15, 08:05   #2015
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez rukolka Pokaż wiadomość
Zwiększone ryzyko raka endometrium. Rok bez okresu to bardzo długo, nie powinno się czekać dłużej niż 3 miesiące z pójściem do lekarza. Muszą być zaburzone poziomy hormonów w organizmie. Co do tabletek to nie mam pojęcia. Może podczas ich przyjmowania endometrium nie narasta i można ich nie odstawiać? Ale nie znam się na tym.
Ja tak właśnie robię. Endometrium jest cienkie co lekarz potwierdził na usg.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-15, 09:23   #2016
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez SteveS Pokaż wiadomość
Brzmi jak mój syn. Sprawdzaliśmy go pod tym kątem, ale lekarka i psycholog powiedzieli, że raz, to jest niejaka norma w tym wieku. Dwa, jeden objaw przy dziecku, które dobrze się komunikuje i nie ma innych nietypowych objawów to zbyt mało. Syn uwielbiał ustawiać samochody w rzędach, potrafił robić to godzinami według różnych kryteriów. Dziś tego nie robi (6 lat), chyba że się bawi i konstruuje miasto, no to wiadomo, parking i te sprawy
Dzięki za informację Czyli może to być też zupełnie normalne zachowanie, a ja już coś wymyślam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-15, 09:28   #2017
avocado77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 337
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

[1=9cf1d31d279bad27b001c12 cbf2de6a056fa95f2_6583802 d27f04;89690517]A osoba wykonująca zabieg ostrzegała, że tak będzie? Powinna coś zalecić w takim razie. Cały obszar Cię boli czy są bardziej bolesne miejsca? Na te najbardziej może schładzanie by pomogło przetrwać.
Może ibuprom skoro apap nie działa?

Wysłane z mojego CPH1931 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

Twarz jest ok, ale szyja i dekolt dramat. Najmniejszy dotyk, np. wodą przy myciu, straszne palenie.
avocado77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-10-15, 09:41   #2018
wiejskie_ziemniaczki89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-04
Wiadomości: 181
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

[1=9cf1d31d279bad27b001c12 cbf2de6a056fa95f2_6583802 d27f04;89690517]A osoba wykonująca zabieg ostrzegała, że tak będzie? Powinna coś zalecić w takim razie. Cały obszar Cię boli czy są bardziej bolesne miejsca? Na te najbardziej może schładzanie by pomogło przetrwać.
Może ibuprom skoro apap nie działa?

Wysłane z mojego CPH1931 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Po zabiegach laserowych nie wolno brać Ibupromu.

Najlepiej byłoby zadzwonić i zapytać co robić w takiej sytuacji, bo samemu łatwo można sobie zaszkodzić.

Wysłane z mojego 2201117SY przy użyciu Tapatalka
wiejskie_ziemniaczki89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-15, 10:04   #2019
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5 035
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez wiejskie_ziemniaczki89 Pokaż wiadomość
Po zabiegach laserowych nie wolno brać Ibupromu.

Najlepiej byłoby zadzwonić i zapytać co robić w takiej sytuacji, bo samemu łatwo można sobie zaszkodzić.

Wysłane z mojego 2201117SY przy użyciu Tapatalka
Przed zabiegiem nie można, po też? To nie wiedziałam.
Najlepiej byłoby się dowiedzieć u źródła właśnie. Może przez IG albo FB uda się skontaktować, jeśli tel nie odpowiada. Jest weekend, więc różnie może być.

Wysłane z mojego CPH1931 przy użyciu Tapatalka
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-15, 10:06   #2020
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Pisałam, że widziałam pierwszy raz w życiu taki rodzaj zabawy, nie że to dziecko widziałam pierwszy raz Znamy się już trochę, jednak rodzicielstwo mocno ich przygniotło i nie są już tak chętni na spotkania jak wtedy, gdy dziecka nie było, więc spotykamy się bardzo rzadko.
Dziękuję za pokazanie swojego punktu widzenia Limonka Kasiunia788742 też dziękuję za komentarz.
Jeśli nadarzy się okazja, by wpleść coś w tym temacie do rozmowy, to może uda mi się jakoś delikatnie zasugerować przyjrzenie się zachowaniom dziecka pod kątem spektrum.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przeczytałam wcześniejszy post i tak: nie sugerowałabym czegokolwiek. Zachowania, które opisujesz są jak najbardziej w normie rozwojowej dwulatka a robienie diagnostyki "na wszelki wypadek" mija się z celem, szczególnie w tym wieku.

Avocado, skontaktowałabym się z osoba robiąca zabieg i powiedziała co się dzieje. Paracetamol przeciwbólowo to generalnie najlepszy wybór po takich zabiegach, NSAIDy czy np. aspiryna jakby mniej, nie ryzykowałabym bez konsultacji ze specjalista.
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-15, 11:36   #2021
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Ma dwa lata. Gada trochę, kontakt łapie, całkiem wesołe. Coś ma z niedotykaniem włosów i nie są strzyżone, bo jest to zbyt problematyczne. Ale sam daje się przytulać. Fiksacja na pojazdy to całe spacery podporządkowane temu, żeby zobaczyć jakąś śmieciarkę czy coś innego na czterech kółkach. Ale równie dobrze może to być po prostu zwykłe zamiłowanie
Chyba masz rację i lepiej nie wspominać o tym, by nie wystraszyć niepotrzebnie.
Łatwo tak przeczytać coś gdzieś i później widzieć te objawy, które chce się widzieć...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Z włosami to nie ma co przesadzać. Znam 3 latka któremu nie wolno dotykać włosów pod żadnym pozorem bo się złości i nie ma mowy o ścięciu i rozczesaniu ich szczotka/grzebieniem itd. Aha No jedynie mama może mu rozczesać wlosy ALE tylko ręka XD bo tak mu robi od dziecka i nie scina włosów XD wiec ma już do ramion i tylko grzywkę lekko podcinana jest na centymetr XD


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 12:36 ---------- Poprzedni post napisano o 12:33 ----------

[1=695d786c3492781c3fd020c 39a3abf990173eddf_6577a2b 887a02;89690281]Z obserwacji i ze słyszenia powiedziałabym, że taka fiksacja na pojazdy (wypatrywanie śmieciarek, koparek, radiowozów itd.) jest normalna. Z włosami też niektóre dzieci w podobnym wieku mają problem.

Enviado desde mi SM-A705FN mediante Tapatalk[/QUOTE]


I tez miało faza na śmieciarkę XD od zabawek po prawdziwa śmieciare XD


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-10-15, 11:37   #2022
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Przeczytałam wcześniejszy post i tak: nie sugerowałabym czegokolwiek. Zachowania, które opisujesz są jak najbardziej w normie rozwojowej dwulatka a robienie diagnostyki "na wszelki wypadek" mija się z celem, szczególnie w tym wieku.

Avocado, skontaktowałabym się z osoba robiąca zabieg i powiedziała co się dzieje. Paracetamol przeciwbólowo to generalnie najlepszy wybór po takich zabiegach, NSAIDy czy np. aspiryna jakby mniej, nie ryzykowałabym bez konsultacji ze specjalista.
Cytat:
Napisane przez Kamilaa21 Pokaż wiadomość
Z włosami to nie ma co przesadzać. Znam 3 latka któremu nie wolno dotykać włosów pod żadnym pozorem bo się złości i nie ma mowy o ścięciu i rozczesaniu ich szczotka/grzebieniem itd. Aha No jedynie mama może mu rozczesać wlosy ALE tylko ręka XD bo tak mu robi od dziecka i nie scina włosów XD wiec ma już do ramion i tylko grzywkę lekko podcinana jest na centymetr XD


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dzięki za głosy rozsądku

Chciałam też spytać o kolejną rzecz, już taką mocno przyziemną:
Czy znacie jakieś konta IG, które tworzone są w takim klimacie jak to? https://instagram.com/maybeboth?igshid=MzRlODBiNWFlZA==
Czyli ktoś mówi o ważnych dla niego rzeczach jednocześnie szykując się do wyjścia, malując się, gotując, sprzątając itd.
Jakoś zaciekawił mnie taki model.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-15, 11:58   #2023
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez avocado77 Pokaż wiadomość
Twarz jest ok, ale szyja i dekolt dramat. Najmniejszy dotyk, np. wodą przy myciu, straszne palenie.
Pisałaś jakiś czas temu, że twarz Cię piecze po nałożeniu kremu od dłuższego czasu. Że się tak zapytam- to co do jasnej ciasnej Cię podkusiło na laser??? Jaka kosmetyczka nie zrobiła z Tobą wywiadu i zrobiła zabieg z użyciem laseru???
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-15, 12:57   #2024
karawanna
Zakorzenienie
 
Avatar karawanna
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy
Wiadomości: 8 317
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Domol do czyszczenia pralki - ktoś używał, warto?

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
karawanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-15, 13:08   #2025
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Ma dwa lata. Gada trochę, kontakt łapie, całkiem wesołe. Coś ma z niedotykaniem włosów i nie są strzyżone, bo jest to zbyt problematyczne. Ale sam daje się przytulać. Fiksacja na pojazdy to całe spacery podporządkowane temu, żeby zobaczyć jakąś śmieciarkę czy coś innego na czterech kółkach. Ale równie dobrze może to być po prostu zwykłe zamiłowanie
Chyba masz rację i lepiej nie wspominać o tym, by nie wystraszyć niepotrzebnie.
Łatwo tak przeczytać coś gdzieś i później widzieć te objawy, które chce się widzieć...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Patrzy w oczy? Boli go dotykanie lub nie pozwala, nie lubi? Albo wręcz wpada na różne przedmioty, przewraca się? Ma nadwrażliwość na hałas, zapachy, nie lubi metek? Macha rączkami" na surykatkę"? Chodzi na palcach? Wycofuje się z kontaktu kiedy jest wiele osób lub mówi głośniej jakby niedosłyszał?Ma stały rytm dnia i nie lubi zmian ( jazda autem inną trasą np.), nie mówi?



Tutaj zadałąbym te pytania, akurat zabawa autami i ustawianie ich rzędami to takie stereotypowe myślenie jak wygląda autyzm


Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Pisałam, że widziałam pierwszy raz w życiu taki rodzaj zabawy, nie że to dziecko widziałam pierwszy raz Znamy się już trochę, jednak rodzicielstwo mocno ich przygniotło i nie są już tak chętni na spotkania jak wtedy, gdy dziecka nie było, więc spotykamy się bardzo rzadko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Może rodzice coś podejrzewają ale nie chcą o tym mówić głośno, bardzo wielu rodziców nie chce znać prawdy, nie chce diagnozować dzieci. I wielu nauczycieli w przedszkolach przeacza sprawę bo ciche dziecko jest bezproblemowe.


Cytat:
Napisane przez Kamilaa21 Pokaż wiadomość
Z włosami to nie ma co przesadzać. Znam 3 latka któremu nie wolno dotykać włosów pod żadnym pozorem bo się złości i nie ma mowy o ścięciu i rozczesaniu ich szczotka/grzebieniem itd. Aha No jedynie mama może mu rozczesać wlosy ALE tylko ręka XD bo tak mu robi od dziecka i nie scina włosów XD wiec ma już do ramion i tylko grzywkę lekko podcinana jest na centymetr XD


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 12:36 ---------- Poprzedni post napisano o 12:33 ----------

To by mi dało do myślenia pod kątem nadwrażliwości sensorycznej która często towarzyszy autyzmowi.


I tez miało faza na śmieciarkę XD od zabawek po prawdziwa śmieciare XD


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________


Edytowane przez żurawinka
Czas edycji: 2023-10-15 o 13:09
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-15, 14:23   #2026
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Patrzy w oczy? Boli go dotykanie lub nie pozwala, nie lubi? Albo wręcz wpada na różne przedmioty, przewraca się? Ma nadwrażliwość na hałas, zapachy, nie lubi metek? Macha rączkami" na surykatkę"? Chodzi na palcach? Wycofuje się z kontaktu kiedy jest wiele osób lub mówi głośniej jakby niedosłyszał?Ma stały rytm dnia i nie lubi zmian ( jazda autem inną trasą np.), nie mówi?



Tutaj zadałąbym te pytania, akurat zabawa autami i ustawianie ich rzędami to takie stereotypowe myślenie jak wygląda autyzm






Może rodzice coś podejrzewają ale nie chcą o tym mówić głośno, bardzo wielu rodziców nie chce znać prawdy, nie chce diagnozować dzieci. I wielu nauczycieli w przedszkolach przeacza sprawę bo ciche dziecko jest bezproblemowe.

Na bank nie jest chory XD po prostu taki wiek i kaprysy z włosami bo tak został wychowany ze mu w domu włosów nie czeszą ani nie ścinają xd. A nie jakiś autyzm bo akurat pod każdym innym względem jest normalny tylko te włosy to najwiekSzze dziwactwo.




Aż mi się przypomniało ze podobało mu się czesanie innych dzieciaków czy to zabawek szczotka i chciał miec taka w domu ale do dziś nie ma bo nie kupiono mu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-15, 14:51   #2027
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Patrzy w oczy? Boli go dotykanie lub nie pozwala, nie lubi? Albo wręcz wpada na różne przedmioty, przewraca się? Ma nadwrażliwość na hałas, zapachy, nie lubi metek? Macha rączkami" na surykatkę"? Chodzi na palcach? Wycofuje się z kontaktu kiedy jest wiele osób lub mówi głośniej jakby niedosłyszał?Ma stały rytm dnia i nie lubi zmian ( jazda autem inną trasą np.), nie mówi?



Tutaj zadałąbym te pytania, akurat zabawa autami i ustawianie ich rzędami to takie stereotypowe myślenie jak wygląda autyzm






Może rodzice coś podejrzewają ale nie chcą o tym mówić głośno, bardzo wielu rodziców nie chce znać prawdy, nie chce diagnozować dzieci. I wielu nauczycieli w przedszkolach przeacza sprawę bo ciche dziecko jest bezproblemowe.
Dziękuję za te pytania, one rzeczywiście dają jakiś większy obraz i nie widzę tych zachowań u tego dziecka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-15, 14:57   #2028
ciasteczkowa_panna
Raczkowanie
 
Avatar ciasteczkowa_panna
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 180
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Ma dwa lata. Gada trochę, kontakt łapie, całkiem wesołe. Coś ma z niedotykaniem włosów i nie są strzyżone, bo jest to zbyt problematyczne. Ale sam daje się przytulać. Fiksacja na pojazdy to całe spacery podporządkowane temu, żeby zobaczyć jakąś śmieciarkę czy coś innego na czterech kółkach. Ale równie dobrze może to być po prostu zwykłe zamiłowanie
Jak miałam 3-5 lat to miałam absolutną fiksacje na punkcie pociagów, regularnie prosiłam o spacer na dworzec żeby zobaczyć stojącą tam zabytkową lokomotywe i tak dalej. Kolejowy konik przeszedł mi już jakoś w zerówce
ciasteczkowa_panna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-15, 15:02   #2029
avocado77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 337
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Pisałaś jakiś czas temu, że twarz Cię piecze po nałożeniu kremu od dłuższego czasu. Że się tak zapytam- to co do jasnej ciasnej Cię podkusiło na laser??? Jaka kosmetyczka nie zrobiła z Tobą wywiadu i zrobiła zabieg z użyciem laseru???
Wyleczyłam to. Po kilku chybionych lekach, znalazłam lek, który pomógł mi dosłownie w godzinę i po kilku tygodniach zdecydowałam, że jestem już w takim stanie, że jest ok. Miałam najładniejszą twarz od lat, poważnie. A miałam już wykupiony zabieg i nie chciałam kolejny raz przekładać.

I faktycznie teraz, po laserze twarz - gdzie miałam te problemy - jest ok. Jestem oczywiście czerwona, ale nie boli. Szyja i dekolt to dramat.

Edytowane przez avocado77
Czas edycji: 2023-10-15 o 15:05
avocado77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-10-15, 16:01   #2030
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Szukam sposobu na „klapiące” buty na obcasie - niestety są bez zabudowanej pięty, maja tylko pasek na kostkę i przy ponoszeniu nogi stopa się odrywa od samego buta, co jest mega niewygodne. Nie chcę kupować nowych, bo potrzebuję ich na jeden wieczor (impreza przebierana). Myślałam, ze może taśma dwustronna da radę? Ktoś miał kiedyś podobny problem?
Nuova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-15, 16:09   #2031
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez karawanna Pokaż wiadomość
Domol do czyszczenia pralki - ktoś używał, warto?

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
Jest w porządku. Wolę co prawda dr beckman, ale domol jest tańszy i łatwiej dostępny, więc stosuje zamiennie. Na pewno warto pralkę przeczyścić raz na kilka miesięcy.
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-15, 16:23   #2032
karawanna
Zakorzenienie
 
Avatar karawanna
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy
Wiadomości: 8 317
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez PumpkinEyes Pokaż wiadomość
Jest w porządku. Wolę co prawda dr beckman, ale domol jest tańszy i łatwiej dostępny, więc stosuje zamiennie. Na pewno warto pralkę przeczyścić raz na kilka miesięcy.
Dzięki! Myślisz że powinien pomóc na nieprzyjemny zapach z pralki?

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
karawanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-15, 16:27   #2033
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez karawanna Pokaż wiadomość
Dzięki! Myślisz że powinien pomóc na nieprzyjemny zapach z pralki?

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
Powinno, ale jeśli pranie brzydko pachnie samo w sobie po praniu to polecam albo obficie wypłukać je w occie przed praniem albo dodać octu zamiast płynu do płukania do prania. Często to kwestia wejścia detergentu w reakcje z barwnikami w odzieży. U mnie pomogło, a już myślałam, że nie będzie nadziei.
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-15, 18:06   #2034
karawanna
Zakorzenienie
 
Avatar karawanna
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy
Wiadomości: 8 317
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez PumpkinEyes Pokaż wiadomość
Powinno, ale jeśli pranie brzydko pachnie samo w sobie po praniu to polecam albo obficie wypłukać je w occie przed praniem albo dodać octu zamiast płynu do płukania do prania. Często to kwestia wejścia detergentu w reakcje z barwnikami w odzieży. U mnie pomogło, a już myślałam, że nie będzie nadziei.
Ooo dzięki, nie wiedziałam o tym. Z pralki zdarza się że samo w sobie pachnie nieprzyjemnie, ale od jakiegoś czasu zdarza się że i pranie po wyjęciu z pralki czuć taka "stęchlizną". I rzeczywiście zbiegło się to w czasie ze zmianą produktów których używam do prania. Wypróbuję ten sposób z octem

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
karawanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-15, 18:09   #2035
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez wiejskie_ziemniaczki89 Pokaż wiadomość
Po zabiegach laserowych nie wolno brać Ibupromu.

Najlepiej byłoby zadzwonić i zapytać co robić w takiej sytuacji, bo samemu łatwo można sobie zaszkodzić.

Wysłane z mojego 2201117SY przy użyciu Tapatalka
Ja na zabieg laserem (usuwanie naczynek) dostalam zel z arniki i chlodzilam go w lodowce. Tak powiedziala mi kosmetyczka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-15, 18:14   #2036
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez avocado77 Pokaż wiadomość
Wyleczyłam to. Po kilku chybionych lekach, znalazłam lek, który pomógł mi dosłownie w godzinę i po kilku tygodniach zdecydowałam, że jestem już w takim stanie, że jest ok. Miałam najładniejszą twarz od lat, poważnie. A miałam już wykupiony zabieg i nie chciałam kolejny raz przekładać.

I faktycznie teraz, po laserze twarz - gdzie miałam te problemy - jest ok. Jestem oczywiście czerwona, ale nie boli. Szyja i dekolt to dramat.
Ale to i tak powinnaś odczekać i to z miesiąc lekko. Nie wiem, co to za lek, antybiotyk czy steryd czy jeszcze coś innego, ale ja nawet z podrażnieniem nie szłam na laser żeby sobie bubu nie narobić. Z bardziej inwazyjnymi zabiegami no to niestety trzeba czekać a nie na siłę upiększać cerę. A mówiłaś o tym, co stosowałaś w wywiadzie przed zabiegiem? Bo jeżeli tak to reklamuj zabieg, bo może Ci tak już zostać.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-15, 19:12   #2037
6roove
Zakorzenienie
 
Avatar 6roove
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: głównie z fotela ;)
Wiadomości: 4 512
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez karawanna Pokaż wiadomość
Ooo dzięki, nie wiedziałam o tym. Z pralki zdarza się że samo w sobie pachnie nieprzyjemnie, ale od jakiegoś czasu zdarza się że i pranie po wyjęciu z pralki czuć taka "stęchlizną". I rzeczywiście zbiegło się to w czasie ze zmianą produktów których używam do prania. Wypróbuję ten sposób z octem

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
Po praniu zwykle zostaje woda między uszczelkami, może zatęchnąć, , to też może być przyczyną nieprzyjemnego zapachu, ja tam zawsze wycieram te resztki wody z uszczelki między bębnem a drzwiami do sucha.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

6roove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-15, 19:14   #2038
karawanna
Zakorzenienie
 
Avatar karawanna
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy
Wiadomości: 8 317
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez 6roove Pokaż wiadomość
Po praniu zwykle zostaje woda między uszczelkami, może zatęchnąć, , to też może być przyczyną nieprzyjemnego zapachu, ja tam zawsze wycieram te resztki wody z uszczelki między bębnem a drzwiami do sucha.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też wycieram to miejsce plus regularnie czyszcze filtr i pojemnik na płyn/proszek, ale niestety ten charakterystyczny zapach i tak się co jakiś czas pojawia

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
karawanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-15, 19:21   #2039
6roove
Zakorzenienie
 
Avatar 6roove
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: głównie z fotela ;)
Wiadomości: 4 512
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez karawanna Pokaż wiadomość
Też wycieram to miejsce plus regularnie czyszcze filtr i pojemnik na płyn/proszek, ale niestety ten charakterystyczny zapach i tak się co jakiś czas pojawia

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
To może rzeczywiście coś z reakcją detergentów i barwników, nie wiedziałam o tym, poczytam w wolnej chwili.
Co jakiś czas puszczam też pranie na 90st i dodaje ocet, to fajnie "odświeża" bęben.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

6roove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-15, 19:24   #2040
avocado77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 337
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Ale to i tak powinnaś odczekać i to z miesiąc lekko. Nie wiem, co to za lek, antybiotyk czy steryd czy jeszcze coś innego, ale ja nawet z podrażnieniem nie szłam na laser żeby sobie bubu nie narobić. Z bardziej inwazyjnymi zabiegami no to niestety trzeba czekać a nie na siłę upiększać cerę. A mówiłaś o tym, co stosowałaś w wywiadzie przed zabiegiem? Bo jeżeli tak to reklamuj zabieg, bo może Ci tak już zostać.
Tak jak piszę, twarz, na której miałam wyleczone podrażnienie, goi mi się po zabiegu bardzo dobrze. Zostało tylko trochę zaczerwienienia, gdybym nałożyła trochę podkładu to w ogóle nie byłoby widać, że w piątek po południu miałam coś robionego.

Szyja i dekolt, na którym podrażnienia przed zabiegiem nigdy nie miałam i gdzie nigdy nie stosowałam leków, są potwornie czerwone i bolą. Wydaje mi się, że po prostu zbyt głęboko poszła. Zaczynała robić właśnie od dekoltu i było to potwornie bolesne. Twarz bolała znacznie mniej. Plus, nie znam się na tym, ale może jak jechała nie dostosowała głębokości do kształtu ciała, bo szczególnie obolałe mam obojczyki.

Albo ten zabieg zawsze ma takie skutki - robię po raz pierwszy i nie wiedziałam.
avocado77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-26 23:18:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:43.