Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII - Strona 71 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2015-05-12, 18:57   #2101
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Ten dok³adnie bym wybra³a

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-15, 10:51   #2102
Mina1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomo¶ci: 180
Question Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Witajcie Dziewczyny


Czy mo¿ecie poleciæ mi profesjonaln± farbê permanentn± (oprócz Wella Koleston), która:

- ma odcienie br±zu nie rudziej±ce ju¿ na samym pocz±tku (tzn. kolor np. 5/0 wyjdzie neutralny-bez rudo¶ci)

- nie zrobi rudawego odrostu

-nie niszczy mocno w³osów

- sprawia, ¿e w³osy s± pe³ne blasku

- d³ugo nie p³owieje i nie wy³ania szybko rudo¶ci na wierzch


Nie mam do¶wiadczenia z farbami typu Alfaparf, Inebrya, Allwaves...

L'Oreal odpada na wstêpie, bo wszystkie farby tej marki powoduj± u mnie mocne wypadanie w³osów.
Mina1991 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-15, 11:09   #2103
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomo¶ci: 6 714
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Mina taka idealna farba nie istnieje
A je¶li kiedy¶ tak± znajdziesz to daj nam znaæ


Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Weronisia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-18, 13:27   #2104
Mina1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomo¶ci: 180
Question Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Wiadomo, ¿e farba zawsze w³osy w jaki¶ sposób zniszczy...
Chodzi mi o to by te zniszczenia nie by³y drastyczne

Obieca³am sobie nie farbowaæ ju¿ w³osów...

Ale teraz- kiedy nie farbujê ich ju¿ 5 miesiêcy, zauwa¿y³am, ¿e przy odro¶cie moje w³osy wcale nie s± jakie¶ super ³adne- za to bardzo porowate i pozbawione blasku- taki matowy ciemny br±z...

Uwa¿am, ¿e po farbie s± ³adniejsze...

Tylko Wella Koleston zawsze wywleka³a ten rudawy okropny odcieñ na wierzch...

A ja chcê naturalnego br±zu, który nie wymaga mixtonu...


Czyta³am recenzje o Inebrya i widzê, ¿e dziewczyny sobie chwal±...

Tylko nie wiem jak wychodz± odcienie naturalne- rudawo czy nie...
Mina1991 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-18, 15:49   #2105
Beata.
Zakorzenienie
 
Avatar Beata.
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomo¶ci: 9 097
GG do Beata.
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

To zalezy jakie kto ma wlosy u mnie wzmocnione natury nie sa rudawawe, sa br±zowe ale nie rudawe
__________________

Beata. jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-18, 15:56   #2106
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Mo¿e poszukaj jakiej¶ z popielem, skoro bardzo nie chcesz rudego po³ysku?

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-19, 13:18   #2107
Mina1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomo¶ci: 180
Smile Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Chyba spróbujê

A powiedzcie dziewczyny która permanentna profesjonalna farba jest waszym faworytem?
Mina1991 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2015-05-19, 13:35   #2108
Beata.
Zakorzenienie
 
Avatar Beata.
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomo¶ci: 9 097
GG do Beata.
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Mina musisz spróbowaæ i sama wybraæ najbardziej Ci pasuj±c±.
Ja preferuje Inebrayê, bo najmniej mnie swedzi po niej g³owa
Dodatkowo ma bardzo dobry stosunek jako¶ci do ceny.
Koleston jest wg mnie przyjemniejszy w nak³adaniu , lubiê tez Londê.
Ale wypróbowa³am wiele farb, wiec mam porównanie

I moim zdaniem, aby pozbyæ sie rudych odcieni trzeba jednak kilka razy zafarbowaæ natur±. Kolor musi sie utrwaliæ.
Odrêbn± kwestia jest czy to czy widzimy we w³osach to faktycznie rudo¶æ czy tez br±z. Bo naturalne br±zy ró¿ni± siê od zimnych br±zów .
Oczywi¶cie mo¿na och³adzaæ tonerami, ale u mnie szybko sie wyp³ukuj±. Nie przepadam za nimi.
__________________

Beata. jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-19, 14:09   #2109
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomo¶ci: 6 714
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Mina u mnie Inebrya w kolorze 5/0 i 5/1 niestety wyp³uka³a sie na rudawo. Nawet gorzej ni¿ po Kolestonie.
Ale ja mam w³osy blond, wiêc br±zy mog± chwytaæ u mnie inaczej ni¿ u ciebie skoro masz br±z.

Je¶li nie chcesz siê bawiæ w mixtony, to szukaj farb z 1 po przecinku, ale u mnie to nic nie dawa³o.

Za to nie wiem czemu tak siê bronisz przed mixtonem? Przecie¿ to nic trudnego. Po prostu do farby dodajesz troche mixtona i gotowe. ¯adna to filozofia A efekt jest na prawdê powalaj±cy
Weronisia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-19, 16:28   #2110
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Cytat:
Napisane przez Mina1991 Poka¿ wiadomo¶æ
Chyba spróbujê

A powiedzcie dziewczyny która permanentna profesjonalna farba jest waszym faworytem?rosi:
Wella koleston.

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-20, 13:32   #2111
Mina1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomo¶ci: 180
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Macie jeszcze jakie¶ typy?


Korci mnie by spróbowaæ farb Inebrya...

Na palecie na stronie sklepu HAIRPRO ³adne odcienie
Mina1991 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-23, 18:14   #2112
Alien :*
Zakorzenienie
 
Avatar Alien :*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 3 122
Nie wiem ju¿ czym malowaæ w³osy, nic nie zdaje egzaminu

Mam nadziejê, ¿e wreszcie kto¶ mi pomo¿e, bo naprawdê nie wiem ju¿ co robiæ.


Farbujê w³osy na ciemny br±z. Najpierw u¿ywa³am farby zio³owej Khadi, nie zda³a egzaminu - kolor by³ bury, zmywanie - ekspresowe. Potem zaczê³am chodziæ do fryzjerki, ale problem jest podobny - kolor taki jaki chcê mam do pierwszego mycia - potem jest du¿o ja¶niejszy, jak przy szamponetce, a po 3 tygodniach ca³y pofarbowany odrost odcina siê widocznie od do³u w³osów, bo farba siê z niego strasznie zmywa. Br±z siê zmywa, zostaje miedziany czy nawet czerwonawy odcieñ. Nie chcê i nie mogê farbowaæ tak czêsto ci±gle tych samych w³osów, bo mam s³abe. Zaczê³am nawet myæ tylko 2 razy w tygodniu, co mi niezbyt pasuje, ale efekt w³a¶ciwie bez zmian.
Postanowi³am wypróbowaæ szamponetkê, z nadziej±, ¿e bêdê ni± malowaæ w³osy co 2 tygodnie, efekt spierania bêdzie taki sam jak po farbie, a zniszczenia mniejsze no i bêdê mog³a malowaæ sama. Niestety, szamponetka (zmiesza³am Joannê z Deli±) praktycznie zmy³a siê po 1 myciu, po³ysk jaki¶ tam zosta³, ale widaæ ju¿ odrosty gdzie zmy³a siê farba.
Co by¶cie mi poradzi³y? Próbowaæ jeszcze z szamponetk±, mo¿e nastêpnym razem bêdzie lepiej? Zmieniæ fryzjerkê? A mo¿e farbê, mo¿e to wina tego, ¿e br±z ma czerwony poblask?
Panicznie obawiam siê, ¿e jak bêdê ci±gle farbowaæ te same w³osy, zaczn± ³amaæ siê jak kiedy¶ po wielokrotnym rozja¶nianiu. Dodam, ¿e u¿ywam szamponu do w³osów farbowanych, mam w³osy zadbane.
Alien :* jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-25, 09:23   #2113
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ³ódzkie
Wiadomo¶ci: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Weronisia mo¿e mog³aby¶ mi doradziæ - chodzi mi o color touch. Chcia³abym sobie miêdzy farbowaniami och³adzaæ kolor samym muxtonem, mo¿e tym fioletowym, bo najwiêcej chyba ¿ó³tego siê pojawia, ew. niebiesko-fioletowym. Czy wystarczy jak zmieszam sam mixton z wod± 1.9%, w stosunku 1:2 ??? Czy dodaæ do tego jeszcze szampon i lepiej zapieniæ?
MorganLeFay jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-25, 13:15   #2114
rumpleteazer
Zadomowienie
 
Avatar rumpleteazer
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomo¶ci: 1 622
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Morgan, a nie boisz siê, ¿e bêdziesz mieæ niebieskawe w³osy? Przy blondzie ba³abym siê, ¿e w takiej ilo¶ci jak± sugerujesz mieszanka "wgryzie" siê w bardziej zniszczone partie w³osów. Ja bym sugerowa³a na pocz±tek kilka cm mixtona.
__________________
rumpleteazer jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-25, 13:35   #2115
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomo¶ci: 5 120
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Cytat:
Napisane przez Alien :* Poka¿ wiadomo¶æ
Mam nadziejê, ¿e wreszcie kto¶ mi pomo¿e, bo naprawdê nie wiem ju¿ co robiæ.


Farbujê w³osy na ciemny br±z. Najpierw u¿ywa³am farby zio³owej Khadi, nie zda³a egzaminu - kolor by³ bury, zmywanie - ekspresowe. Potem zaczê³am chodziæ do fryzjerki, ale problem jest podobny - kolor taki jaki chcê mam do pierwszego mycia - potem jest du¿o ja¶niejszy, jak przy szamponetce, a po 3 tygodniach ca³y pofarbowany odrost odcina siê widocznie od do³u w³osów, bo farba siê z niego strasznie zmywa. Br±z siê zmywa, zostaje miedziany czy nawet czerwonawy odcieñ. Nie chcê i nie mogê farbowaæ tak czêsto ci±gle tych samych w³osów, bo mam s³abe. Zaczê³am nawet myæ tylko 2 razy w tygodniu, co mi niezbyt pasuje, ale efekt w³a¶ciwie bez zmian.
Postanowi³am wypróbowaæ szamponetkê, z nadziej±, ¿e bêdê ni± malowaæ w³osy co 2 tygodnie, efekt spierania bêdzie taki sam jak po farbie, a zniszczenia mniejsze no i bêdê mog³a malowaæ sama. Niestety, szamponetka (zmiesza³am Joannê z Deli±) praktycznie zmy³a siê po 1 myciu, po³ysk jaki¶ tam zosta³, ale widaæ ju¿ odrosty gdzie zmy³a siê farba.
Co by¶cie mi poradzi³y? Próbowaæ jeszcze z szamponetk±, mo¿e nastêpnym razem bêdzie lepiej? Zmieniæ fryzjerkê? A mo¿e farbê, mo¿e to wina tego, ¿e br±z ma czerwony poblask?
Panicznie obawiam siê, ¿e jak bêdê ci±gle farbowaæ te same w³osy, zaczn± ³amaæ siê jak kiedy¶ po wielokrotnym rozja¶nianiu. Dodam, ¿e u¿ywam szamponu do w³osów farbowanych, mam w³osy zadbane.
Typowe niestety dla khadi. Te¿ kiedy¶ probowa³am khadi, ale henna zawsze da ten ciep³awy odcieñ, który jest dla mnie beznadziejny. Nie wiem jaki masz naturalny kolor, ale ja ciemny popielaty br±z i jedynie chce "pog³êbiaæ i ujednolicaæ" naturalny kolor, który mi p³owieje od s³oñca. Od henny ju¿ dawno odst±pi³am, farbowa³am gencjan±.. efekty fajne (och³odzenie, przyciemnienie, bardzo naturalnie - u mnie przynajmniej), ale farbuje na fioletowo g³owê a po 2 myciach najczê¶cie jnie ma ju¿ ¶ladu. Teraz zaczê³am z szamponetk± Joanny Hebanowa czerñ i efekt super, po 3 myciach w³osy s± dalej ciemne, nie maj± ¿adnych ciep³ych odcieni. Poza tym nie starga³a mi ani skóry g³owy ani nie wysuszy³a wlosów, wiêc póki co jestem zadowolona
Ja bym na Twoim miejscu och³odzi³a kolor gencjan± i zobaczy³a czy dalej siê zmywa na czerwono.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - To³stoj

Moja pielêgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2015-05-25 o 13:38
earthpace jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-25, 13:36   #2116
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ³ódzkie
Wiadomo¶ci: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Pewnie ¿e siê bojê ja siê kompletnie nie znam na mixtonach wiec proszê o radê to kupic taki mixton sam fioletowy? I z czym to rozrobic i w jakich proporcjach? Bo nie chcê go dodawac do normalnego farbowania garnierem tylko miedzy farbowaniami odswiezyc kolor.

Edytowane przez MorganLeFay
Czas edycji: 2015-05-25 o 13:38
MorganLeFay jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-25, 14:18   #2117
rumpleteazer
Zadomowienie
 
Avatar rumpleteazer
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomo¶ci: 1 622
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Cytat:
Napisane przez MorganLeFay Poka¿ wiadomo¶æ
Pewnie ¿e siê bojê ja siê kompletnie nie znam na mixtonach wiec proszê o radê to kupic taki mixton sam fioletowy? I z czym to rozrobic i w jakich proporcjach? Bo nie chcê go dodawac do normalnego farbowania garnierem tylko miedzy farbowaniami odswiezyc kolor.
Poczekajmy na opiniê Weronisi, ona wiêksze cuda ni¿ ja robi³a Niemniej jak zmieszam 7.0 z kilkunastoma cm mixa to w³osy wychodz± mi bardzo ciemne.
Wiem, ¿e Ty chcesz sam mix, bez farby, ale obawiam siê, ¿e przy proporcjach jakie zasugerowa³a¶, to co bêdziesz k³ad³a na g³owê osi±gnie po 15 minutach kolor gencjany a Ty dostaniesz zawa³u. Jest szansa, ¿e kolor szybko zejdzie, ale pytanie czy na koñcach i s³abszych partiach kolor szarawy nie pozostanie na d³ugo. Przy ciemniejszych w³osach nie widzialabym problemu, ale pamiêtam jakie Ty masz ja¶niutkie.
__________________

Edytowane przez rumpleteazer
Czas edycji: 2015-05-25 o 14:25
rumpleteazer jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-25, 14:50   #2118
Alien :*
Zakorzenienie
 
Avatar Alien :*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 3 122
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Cytat:
Napisane przez earthpace Poka¿ wiadomo¶æ
Typowe niestety dla khadi. Te¿ kiedy¶ probowa³am khadi, ale henna zawsze da ten ciep³awy odcieñ, który jest dla mnie beznadziejny. Nie wiem jaki masz naturalny kolor, ale ja ciemny popielaty br±z i jedynie chce "pog³êbiaæ i ujednolicaæ" naturalny kolor, który mi p³owieje od s³oñca. Od henny ju¿ dawno odst±pi³am, farbowa³am gencjan±.. efekty fajne (och³odzenie, przyciemnienie, bardzo naturalnie - u mnie przynajmniej), ale farbuje na fioletowo g³owê a po 2 myciach najczê¶cie jnie ma ju¿ ¶ladu. Teraz zaczê³am z szamponetk± Joanny Hebanowa czerñ i efekt super, po 3 myciach w³osy s± dalej ciemne, nie maj± ¿adnych ciep³ych odcieni. Poza tym nie starga³a mi ani skóry g³owy ani nie wysuszy³a wlosów, wiêc póki co jestem zadowolona
Ja bym na Twoim miejscu och³odzi³a kolor gencjan± i zobaczy³a czy dalej siê zmywa na czerwono.



Nie chcê sama kombinowaæ, bo kompletnie nie mam do tego talentu :/ te¿ sk³aniam siê ku szamponetkom, bo daj± to, na czym bardzo mi zale¿y - blask, no ale gdyby tylko kolor trzyma³ siê odrobinê d³u¿ej...
Alien :* jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-25, 15:21   #2119
rumpleteazer
Zadomowienie
 
Avatar rumpleteazer
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomo¶ci: 1 622
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Morgan.
Mysia tak pisze na ten temat. Przy ciemnych w³osach nie bawi³abym siê w tak± aptekê, ale przy jasnych mo¿e warto zacz±æ w ten sposób:
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20150525_162109.jpg (54,6 KB, 12 za³adowañ)
__________________
rumpleteazer jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-25, 18:21   #2120
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomo¶ci: 6 714
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Ja och³adzam mixtonem moje w³osy. Dajê ze 3cm mixtona i tyle samo oxy, dodajê mój szampon, troszeczkê wody, dos³ownie kapkê , bo nie cierpiê jak mi siê leje wszystko na twarz a przy oxy 1,9 % woda jest praktycznie zbêdna. Potrzebna jest tylko przy 6%. Chodzi tylko o rozchylenie ³usek w³osa.

Morgan je¶li masz ¿ó³ty odcieñ to wystarczy ci sam fioletowy mixton.
A czemu nie u¿yjesz gotowych szamponów/p³ukanek fioletowych?
Mixton splukuje siê tak samo szybko jak te gotowe plukanki.
Weronisia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-25, 18:33   #2121
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ³ódzkie
Wiadomo¶ci: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Cytat:
Napisane przez rumpleteazer Poka¿ wiadomo¶æ
Morgan.
Mysia tak pisze na ten temat. Przy ciemnych w³osach nie bawi³abym siê w tak± aptekê, ale przy jasnych mo¿e warto zacz±æ w ten sposób:
Faktycznie wczesniej chyba przesadzilam z tymi proporcjami Zamowie ten mixton i sprobuje co¶ pokombinowaæ
Jestem na wakacjach w Chorwacji... czwarty dzien pada deszcz Tak¿e siedzê i kombinujê co tu z wlosami zrobiæ, tak dla zabicia czasu
Cytat:
Napisane przez Weronisia Poka¿ wiadomo¶æ
Ja och³adzam mixtonem moje w³osy. Dajê ze 3cm mixtona i tyle samo oxy, dodajê mój szampon, troszeczkê wody, dos³ownie kapkê , bo nie cierpiê jak mi siê leje wszystko na twarz a przy oxy 1,9 % woda jest praktycznie zbêdna. Potrzebna jest tylko przy 6%. Chodzi tylko o rozchylenie ³usek w³osa.

Morgan je¶li masz ¿ó³ty odcieñ to wystarczy ci sam fioletowy mixton.
A czemu nie u¿yjesz gotowych szamponów/p³ukanek fioletowych?
Mixton splukuje siê tak samo szybko jak te gotowe plukanki.
Masz racjê, muszê wrociæ do tych moich p³ukanek chyba... Tylko akurat teraz kolezanka bêdzie zamawiala sobie farbê wiêc mnie kusi ¿eby przy okazji zamówiæ sobie ten mixton.
MorganLeFay jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-25, 18:52   #2122
rumpleteazer
Zadomowienie
 
Avatar rumpleteazer
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomo¶ci: 1 622
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Morgan, mam nadziejê, ¿e jutro bêdzie ju¿ s³onecznie.

Trochê przesadzi³a¶, to fakt wiêc odezwa³am siê, choæ porada Weronisi cenniejsza. Ba³am siê, ¿e jak Weronisia nie odezwie siê przez dwa dni, to trzeciego napiszesz, ¿e masz granatowe w³osy

Mcromance, zagl±dasz tu czasem? Nadal pracujesz dniami i wieczorami? Co masz na g³owie?
__________________
rumpleteazer jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-25, 20:17   #2123
mcromance
Zakorzenienie
 
Avatar mcromance
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: D¿emowe Zag³êbie
Wiadomo¶ci: 4 284
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Cytat:
Napisane przez rumpleteazer Poka¿ wiadomo¶æ
Mcromance, zagl±dasz tu czasem? Nadal pracujesz dniami i wieczorami? Co masz na g³owie?
Zagl±dam czasem, ale pisaæ mi siê ju¿ nie chce.

Tak, przed³u¿yli mi sta¿ na kolejne 3 miesi±ce, wiêc nadal mam 8h sta¿u + 1-4h dorywczej roboty przy sklepie ebay (zle¿y od dnia). Ledwo ¿yjê, ale póki co muszê tak ci±gn±æ, bo nie wiem czy mnie kto¶ zatrudni
Dzi¶ skoñczy³am 30 minut temu i czujê siê jakbym maraton przebieg³a...

A na g³owie resztki po Kolestonie + resztki po WCT 6/71 chyba. W³osy i tak zwi±zujê w pracy, wiêc nie obchodz± mnie ostatnio wcale.
__________________
Powa¿ne uzale¿nienie od k-popu i k-dram.
Na szczê¶cie jedyne.


Nie udzielam ¿adnych porad przez PW, proszê nie pisaæ.
mcromance jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-25, 20:30   #2124
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Cytat:
Napisane przez Weronisia Poka¿ wiadomo¶æ
Ja och³adzam mixtonem moje w³osy. Dajê ze 3cm mixtona i tyle samo oxy, dodajê mój szampon, troszeczkê wody, dos³ownie kapkê , bo nie cierpiê jak mi siê leje wszystko na twarz a przy oxy 1,9 % woda jest praktycznie zbêdna. Potrzebna jest tylko przy 6%. Chodzi tylko o rozchylenie ³usek w³osa.

Morgan je¶li masz ¿ó³ty odcieñ to wystarczy ci sam fioletowy mixton.
A czemu nie u¿yjesz gotowych szamponów/p³ukanek fioletowych?
Mixton splukuje siê tak samo szybko jak te gotowe plukanki.
A ile trzymasz na w³oskach?

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-25, 21:51   #2125
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomo¶ci: 6 714
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Poka¿ wiadomo¶æ
A ile trzymasz na w³oskach?.
Staram siê 15-20 minut. Nieraz ciut krócej.
Weronisia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-26, 10:08   #2126
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

A dziêki. Chcê sobie och³odzic górê ombre jakim¶ MiXtonem w³a¶nie, bo siê rudo¶ci pojawiaj±, a tych nienawiwdzê. Dó³ za to chcê jeszcze bardziej oz³ocic, wiêc eksperymenty czas zacz±æ :-D

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-26, 10:56   #2127
blekitka
Raczkowanie
 
Avatar blekitka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: warszawa
Wiadomo¶ci: 365
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Cze¶æ Dziewczyny, trochê Was poczyta³am i prawdê mówi±c, to nie wiele rozumiem z tego. Potrzebuje pomocy i porady, czy dam radê w domu ufarbowaæ w³osy na jednolity kolor. Dorad¼cie mi jak± farbê kupiæ, z tymi kropkami i literkami w oznaczeniu, wiêc od Was chcia³bym dostaæ konkretny numer konkretnej farby. Rozwa¿am domowy sposób, bo ostatnio u fryzjera siê dowiedzia³am, ¿e jak chce równomierny kolor to na czarno mam ufarbowaæ i witki mi opad³y. Najgorzej to z okre¶leniem koloru, chcia³abym br±z w ciep³ym odcieniu, bo mam jasn± cerê i niebieskoszare oczy. Zazwyczaj mia³am farbowane tak na oko po palecie kaleston na 5/0 z jakimi¶ dodatkami. w za³±cznikach moje i kolor, który chcia³abym uzyskaæ.
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg bok.jpg (129,4 KB, 18 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg odrost.jpg (135,7 KB, 22 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg efekt.jpg (24,0 KB, 29 za³adowañ)
blekitka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-26, 13:38   #2128
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomo¶ci: 6 714
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Blekitka ja na twoim miejscu wziê³abym 6/00 lub ciemniejsza 5/00 ¿eby dobrze pokryæ siwki.
Twój naturalny kolor jest do¶æ ciemny, ale my¶lê, ¿e 6/00 by³aby bezpieczniejsza. 5 mog³oby wyj¶æ bardzo ciemno.
Je¶li chcesz odcieñ ciep³y, to w³a¶ciwie 6/00 powinno wystarczyæ, bo to jest naturalny br±z i na 100% nie jest zimny. Je¶li jednak okaza³by siê dla ciebie za ma³o ciep³y, to nastêpnym razem pomieszasz z ciep³ym odcieniem np. 6/3, 6/7 .

Je¶li siê zdecydujesz na Koleston lub Inebrya, to do tego potrzebujesz oxy 6%.

Edytowane przez Weronisia
Czas edycji: 2015-05-26 o 13:39
Weronisia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-26, 14:26   #2129
blekitka
Raczkowanie
 
Avatar blekitka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: warszawa
Wiadomo¶ci: 365
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Cytat:
Napisane przez Weronisia Poka¿ wiadomo¶æ
Blekitka ja na twoim miejscu wziê³abym 6/00 lub ciemniejsza 5/00 ¿eby dobrze pokryæ siwki.
Twój naturalny kolor jest do¶æ ciemny, ale my¶lê, ¿e 6/00 by³aby bezpieczniejsza. 5 mog³oby wyj¶æ bardzo ciemno.
Je¶li chcesz odcieñ ciep³y, to w³a¶ciwie 6/00 powinno wystarczyæ, bo to jest naturalny br±z i na 100% nie jest zimny. Je¶li jednak okaza³by siê dla ciebie za ma³o ciep³y, to nastêpnym razem pomieszasz z ciep³ym odcieniem np. 6/3, 6/7 .

Je¶li siê zdecydujesz na Koleston lub Inebrya, to do tego potrzebujesz oxy 6%.
Weronisa bardzo dziêkujê a powiedz mi ile trzymaæ farbê na odrostach i na d³ugo¶ci ?
blekitka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-26, 15:32   #2130
rumpleteazer
Zadomowienie
 
Avatar rumpleteazer
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomo¶ci: 1 622
Dot.: Br±zowow³ose - ploty i inne g³upoty, a czasem jakie¶ farbowanie ;) czê¶æ VII

Mcromance, ja te¿ rzadko siê odzywam, bo nie mam nic ciekawego do napisania. Ale od czasu do czasu zagl±dam i monitorujê

Blekitka, niez³y fryzjer.. Twoje oczekiwania nie s± jakie¶ kosmiczne. Tak, najlepiej wszystkich pofarbowaæ na "skrzyd³o kruka", to nie bêdzie marudzenia o rudej po¶wiacie i z³otym poblasku
Ja trzyma³abym tyle ile wskazuje producent w ulotce.
__________________
rumpleteazer jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2022-11-20 00:40:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:27.