Reklamacja w Poczcie Polskiej. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-09, 10:59   #1
extramocna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 107

Reklamacja w Poczcie Polskiej.


cześć dziewczyny,

pierwszy raz w życiu zdarzyła mi się taka oto historia:
czekając na windę, mój chłopak przypadkiem zauważył walającą się rozerwaną przesyłkę... patrzymy, a ona jest zaadresowana na nas!! Rozerwana, w środku nic, ktoś zwyczajnie ukradł zawartość... Pytanie moje, dlaczego listonosz nie zostawił awizo, tylko rzucił paczkę gdzieś tam przypadkowo??!!
Zaraz idę na pocztę i chcę złożyć reklamację, tylko... jak udowodnię, że to nie ja rozerwałam paczkę, ale ktoś inny?? Sytuacja chyba beznadziejna, tym bardziej, że na przesyłce bardzo mi zależało...
Czy którejś z Was zdarzyło się coś podobnego, jeśli tak, to jak dochodziłyście swoich praw? Byłabym wdzięczna za odpowiedzi...

Aha, dodam jeszcze, że przesyłka była międzynarodowa, jeśli ma to jakieś znaczenie...

Pozdrawiam serdecznie!
extramocna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 11:14   #2
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Reklamacja w Poczcie Polskiej.

Sprawa jest skomplikowana. Czy przesyłka zmieściłaby się do skrzynki? Listonosz może twierdzić że tam ją wrzucił. Jeśli nie i jeśli nie dałaś upoważnienia do wrzucania poleconych do skrzynki, sprawdź na poczcie czy pokwitowano jej odbiór, może dowcipny listonosz podpisał się za Was?

Ja kiedyś znalazłam zniszczoną zawartość w skrzynce, w środku. Pani naczelnik widać zaprzyjaźniona z listonoszem dowodziła mi, że ktoś mi ją wyjął dla żartu, zniszczył i włożył z powrotem... Nic nie wskórałam.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 11:28   #3
extramocna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 107
Dot.: Reklamacja w Poczcie Polskiej.

hm... no właśnie tak mi się wydaje, że trudno będzie coś udowodnić...
paczuszka prawdopodobnie się nie zmieściła, skoro była rzucona, ale nie mogę tego udowodnić, bo skoro jest rozerwana, to trudno powiedzieć, jaką miała "grubość"... zostało mi tylko zniszczone opakowanie...

taka jest widać nasza poczta, Tobie nie uznano reklamacji, mojej mamie, która kiedyś chciała coś zaprenumerować na poczcie też nie - straciła pieniądze i nie otrzymała ani jednego numeru prenumerowanego pisma...
extramocna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 11:44   #4
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Reklamacja w Poczcie Polskiej.

Podstawy do reklamacji masz o ile polecony dostajesz do ręki (jeśli nie złożyłaś na poczcie zgody na wrzucanie ich do skrzynki), bo taki odbiór wymaga Twojego podpisu. Mało tego, listonosz powinien ten odbiór potwierdzić numerem Twojego dowodu dla własnego bezpieczeństwa.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 12:02   #5
tola3804
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 429
Dot.: Reklamacja w Poczcie Polskiej.

Tylko nie wiadomo, czy to był polecony...
__________________
tola3804 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 12:14   #6
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Reklamacja w Poczcie Polskiej.

Autorka wątku napisała, że to paczka. Wszystkie paczki są rejestrowane i wymagają podpisu przy odbiorze.

Chyba, że tak sobie tylko napisała... Extramocna - co to było, paczka czy list, a jeśli list to jaki??
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 12:24   #7
extramocna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 107
Dot.: Reklamacja w Poczcie Polskiej.

Paczka, tylko że dosyć mała, moim zdaniem właśnie powinnam dostać awizo...
Żadnych podpisów na poczcie nie składałam...
extramocna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-09, 12:53   #8
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Reklamacja w Poczcie Polskiej.

Cytat:
Napisane przez extramocna Pokaż wiadomość
Paczka, tylko że dosyć mała, moim zdaniem właśnie powinnam dostać awizo...
Żadnych podpisów na poczcie nie składałam...
Czy mała czy duża, nie ma znaczenia. Nie ma też znaczenia, że wygląda jak paczka. Pudło do 2kg można nadać jako zwykły list.

Jeśli masz na opakowaniu nalepkę paczki z numerem to była paczka, jeśli tylko ręcznie wypisane adresy, to masz list.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 13:32   #9
extramocna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 107
Dot.: Reklamacja w Poczcie Polskiej.

Właśnie nie wiem, bo to była przesyłka z USA, mam zieloną nalepkę z kodem kreskowym i numerem, ale wydaje mi się, że tam wszystkie przesyłki międzynarodowe mają taką samą nalepkę, bez względu na to jak duża jest przesyłka. Tak mi się wydaje, ale mogę się mylić...
extramocna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 14:28   #10
cal
Raczkowanie
 
Avatar cal
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: twin peaks
Wiadomości: 352
Dot.: Reklamacja w Poczcie Polskiej.

najpierw pogadaj z listonoszem jeśli jest taka możliwość,to niekoniecznie jest jego wina.różne rzeczy mogły się wydarzyć,nie wiem.
A jeśli sprawa się nie wyjaśni to na poczcie skierują Cie do osoby odpowiedzialnej za reklamacje na listonoszy i tam wyjaśnią Ci co można z tym zrobić
cal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 14:39   #11
-agniesia-
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 083
Dot.: Reklamacja w Poczcie Polskiej.

Ja dzisiaj też się zdenerwowałam na pocztę i chcę złożyć reklamację: otóż zamówiłam parę rzeczy na allegro na początku czerwca, w międzyczasie był strajk, więc wiedziałam, że przesyłka się opóźni, ale strajk minął a tu cicho. Parę dni temu poszłam spytać na poczcie, czy nie ma jakiejś przesyłki na moje nazwisko- nie było. Dziś nadawca dzwoni, że paczkę odesłano z powrotem z dopiskiem, że nie odebrano w terminie. A ja żadnego awiza nie dostałam! Czy któraś z Was miała taką sytuację? Bo chcę iść na pocztę złożyć reklamację i domagać się zwrotu pieniędzy za ponowną przesyłkę. Całe szczęście, że sprzedawca z allegro to rozsądny człowiek... Poczta Polska
-agniesia- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-09, 15:52   #12
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: Reklamacja w Poczcie Polskiej.

Z tą naszą pocztą może być ciężko...
Ja jakiś czas temu toczylam "wojnę"z pocztą o moją zaginioną paczkę.
Między innymi rozmawiałam z pewną panią,na jakimś ważnym stanowisku w poczcie,która powiedziała mi tak-"no nie oszukujmy się,wszędzie kradną"
Tak więc na pocztach kradną i nic się z tym nie zrobi...ekstra
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 17:56   #13
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Reklamacja w Poczcie Polskiej.

Cytat:
Napisane przez -agniesia- Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj też się zdenerwowałam na pocztę i chcę złożyć reklamację: otóż zamówiłam parę rzeczy na allegro na początku czerwca, w międzyczasie był strajk, więc wiedziałam, że przesyłka się opóźni, ale strajk minął a tu cicho. Parę dni temu poszłam spytać na poczcie, czy nie ma jakiejś przesyłki na moje nazwisko- nie było. Dziś nadawca dzwoni, że paczkę odesłano z powrotem z dopiskiem, że nie odebrano w terminie. A ja żadnego awiza nie dostałam! Czy któraś z Was miała taką sytuację? Bo chcę iść na pocztę złożyć reklamację i domagać się zwrotu pieniędzy za ponowną przesyłkę. Całe szczęście, że sprzedawca z allegro to rozsądny człowiek... Poczta Polska
Norma.

Ja na poczcie jestem co drugi dzień z firmowymi listami. Ciągle widzę ludzi składających zażalenia na:
- brak awiza
- awizo w skrzynce choć byli w domu (standard!)
- awizo powtórne choć nie dostali pierwszego
- awizo wrzucone dziś z datą sprzed tygodnia np.
Nie ma tygodnia, bym nie była świadkiem takich akcji.

Listonosz zapomniał awizować Ci przesyłki, a najpewniej nosi kartki przy doopie i zapomniał wrzucić do skrzynki.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 18:03   #14
-agniesia-
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 083
Dot.: Reklamacja w Poczcie Polskiej.

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Norma.

Ja na poczcie jestem co drugi dzień z firmowymi listami. Ciągle widzę ludzi składających zażalenia na:
- brak awiza
- awizo w skrzynce choć byli w domu (standard!)
- awizo powtórne choć nie dostali pierwszego
- awizo wrzucone dziś z datą sprzed tygodnia np.
Nie ma tygodnia, bym nie była świadkiem takich akcji.

Listonosz zapomniał awizować Ci przesyłki, a najpewniej nosi kartki przy doopie i zapomniał wrzucić do skrzynki.
Awiza w skrzynce chociaż byłam w domu już mi się zdarzały i od czasu do czasu awizo z datą wcześniejszą też. Ale teraz to listonosza chyba uduszę, jak go zobaczę. Nie dość, że czekałam na przesyłkę miesiąc, to jeszcze muszę zapłacić za ponowne jej wysłanie :/
-agniesia- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 19:04   #15
nagi_aniolek
Zakorzenienie
 
Avatar nagi_aniolek
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 147
Dot.: Reklamacja w Poczcie Polskiej.

u mnie sie zdarzalo, ze jak nie bylo mnie w domu, to paczki odbierali sasiedzi i zostawiali mi przed drzwiami i były to przesyłki warte nie kilkanaście, a kilkaset złotych. :/
__________________

Pieniądze szczęścia nie dają, dopiero zakupy.
Marilyn Monroe
nagi_aniolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 15:44   #16
extramocna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 107
Dot.: Reklamacja w Poczcie Polskiej.

cześć dziewczyny,

złożyłam reklamację, wszyscy, z którymi rozmawiałam na poczcie byli strasznie zdziwieni tą sytuacją... ponoć w naszym rejonie jest jakiś nowy listonosz, bo ten, który był tu zawsze, jest na urlopie... no cóż... nowy, nie nowy, powinien znać swoje obowiązki!!

moja reklamacja ma być rozpatrzona w terminie ok. 3 miesięcy (bo była to przesyłka zagraniczna), genialna prędkość, przyznacie...

pozdrawiam Was ciepło!
extramocna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 00:44   #17
Nicoletta
Zadomowienie
 
Avatar Nicoletta
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 662
GG do Nicoletta
Dot.: Reklamacja w Poczcie Polskiej.

Drogi Wizażanki, nie chciałam zakładać następnego wątku, a tu koleżanka pisze o reklamacji, o której i ja chcę napisać. Otóż, mam bardzo skomplikowaną sytuację. Od znajomej z za granicy otrzymałam perfumki, w tejże paczce w ramach oszczędności wysłała ona zapakowane już perfumy dla innej osoby, które ja miała wysłać z Polski tej osobie z Wrocławia. Wysłałam to 20 czerwca priorytetem. A znajoma dziś pisze, że tamta osoba nadal nie otrzymała paczki! Powiecie - gdzie problem? Złożyć reklamację. Ale właśnie tutaj tkwi problem - nie mogę znaleźć dowodu nadania, przekopałam całe mieszkanie...
Czy któraś z Was miała podobny problem? Jak z nim sobie poradzić? A może sytuacja jest beznadziejna?
Nicoletta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 10:37   #18
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Reklamacja w Poczcie Polskiej.

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
- brak awiza
- awizo w skrzynce choć byli w domu (standard!)
- awizo powtórne choć nie dostali pierwszego
- awizo wrzucone dziś z datą sprzed tygodnia np.
u mnie na osiedlu to była norma-> nie docierały prenumeraty, rachunki, paczki, brak awiz itd.
po kilkunastu (pisało całe osiedle) pisemnych /mailowych reklamacjach (żadna nie została rozpatrzona pozytywnie- "nie doszukano się nieprawidłowości") mamy nowego listonosza i jest już dobrze (odpukać).
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 10:41   #19
-agniesia-
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 083
Dot.: Reklamacja w Poczcie Polskiej.

Cytat:
Napisane przez Nicoletta Pokaż wiadomość
Drogi Wizażanki, nie chciałam zakładać następnego wątku, a tu koleżanka pisze o reklamacji, o której i ja chcę napisać. Otóż, mam bardzo skomplikowaną sytuację. Od znajomej z za granicy otrzymałam perfumki, w tejże paczce w ramach oszczędności wysłała ona zapakowane już perfumy dla innej osoby, które ja miała wysłać z Polski tej osobie z Wrocławia. Wysłałam to 20 czerwca priorytetem. A znajoma dziś pisze, że tamta osoba nadal nie otrzymała paczki! Powiecie - gdzie problem? Złożyć reklamację. Ale właśnie tutaj tkwi problem - nie mogę znaleźć dowodu nadania, przekopałam całe mieszkanie...
Czy któraś z Was miała podobny problem? Jak z nim sobie poradzić? A może sytuacja jest beznadziejna?
Wydaje mi się, że do reklamacji dowód nadania jest niezbędny. Tym bardziej, że na nim był numer nadania, a oni chyba tylko po nim są w stanie prześledzić losy paczki.
-agniesia- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-23, 00:41   #20
extramocna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 107
Dot.: Reklamacja w Poczcie Polskiej.

czesc dziewczyny,

Nicoletta, niestety nie wiem, co Ci poradzic... mimo ze nie masz tego dowodu nadania, to mozesz zlozyc reklamacje, tylko wtedy pewnie niewiele mozesz wskorac... ale mimo wszystko probuj.

ja zlozylam moja reklamacje; bylam zaskoczona, bo pani z poczty przyszla do mnie do mieszkania, zeby wyjasnic sprawe. Jednoczesnie sie dowiedzialam, ze raczej nie dostane zadnego odszkodowania, tylko odpowiedz pisemna na moje zazalenie...
no i moze jeszcze tyle, ze listonosze (bo okazalo sie, ze w tym terminie bylo ich dwoch w naszym rejonie i nie wiadomo ktory byl odpowiedzialny za ta sytuacje) zostana sprawdzeni...
extramocna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-05, 12:55   #21
madiaa
Raczkowanie
 
Avatar madiaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 368
Dot.: Reklamacja w Poczcie Polskiej.

Odkopuję wątek . Otóż mam pytanie dot. zaginionej wysyłki na poczcie.
Wysyłka szła z Anglii. Oczywiście nie doszła. Sprzedawca nie miał żadnego negatywu dot. oszustwa itp. Po prostu wysyłka zaginęła. Sprzedający złożył reklamację. Napisał mi, że takie rozpatrzenie reklamacja ze względu na wysyłkę międzynarodową trwa do dwóch miesięcy.

Szukałam w regulaminie na allegro, ale nie znalazłam. Co jeśli poczta nie uzna reklamacji??? Mam czekać czy domagać się teraz zwrotu pieniędzy od sprzedającego?
madiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-16, 13:29   #22
madiaa
Raczkowanie
 
Avatar madiaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 368
Dot.: Reklamacja w Poczcie Polskiej.

up! podbijam. Doradzi ktoś?
madiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:46.