Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;) cz.VII - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-02-21, 11:38   #541
Linn13
Rozeznanie
 
Avatar Linn13
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 845
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dzisiaj dalej mam dzień z atrakcjami, więc może być ciężko z łączeniem. Próbowałam się skontaktować z moją ginekolog i nie odbiera...
Ale na 99% zrobię przerwę, bo ostatnie dwa opakowania już łączyłam ze względu na wyjazd


Cóż... ginekolog oddzwonila i powiedziała, że najlepiej byłoby połączyć opakowania, ale skoro dalej wymiotuje to nie ma sensu. Kazała mi zrobić przerwę 7 dniową od wczoraj i potem przez 2 tyg się dodatkowo zabezpieczać...
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Edytowane przez Linn13
Czas edycji: 2017-02-21 o 12:31
Linn13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 13:08   #542
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Linn13 Pokaż wiadomość
Dzisiaj dalej mam dzień z atrakcjami, więc może być ciężko z łączeniem. Próbowałam się skontaktować z moją ginekolog i nie odbiera...
Ale na 99% zrobię przerwę, bo ostatnie dwa opakowania już łączyłam ze względu na wyjazd


Cóż... ginekolog oddzwonila i powiedziała, że najlepiej byłoby połączyć opakowania, ale skoro dalej wymiotuje to nie ma sensu. Kazała mi zrobić przerwę 7 dniową od wczoraj i potem przez 2 tyg się dodatkowo zabezpieczać...
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale po co się dodatkowo zabezpieczać, ulotka prawdę ci powie
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 13:27   #543
Linn13
Rozeznanie
 
Avatar Linn13
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 845
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Ulotka niespecjalnie udzieliła mi odpowiedzi... jednak wolę słuchać ginekolog

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Linn13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-23, 12:50   #544
Azathra
Raczkowanie
 
Avatar Azathra
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 76
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny, czy tabletki z morwą białą mogą mieć wpływ na antykoncepcyjne?
Azathra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-25, 13:24   #545
Dance Macabra
Zadomowienie
 
Avatar Dance Macabra
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 1 086
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej dziewczyny, mam problem. Dostałam swoje pierwsze tabletki anty ze względu na policystyczne jajniki. Jestem przy pierwszym pudelku, wczoraj wzięłam 11 tabletkę. Problem jest w tym ze mam cały czas od świąt krwawienia, do tej pory były skąpe i ponoć tabletki miały je zatrzymać a jest coraz gorzej. Od pięciu dni bardzo boli mnie podbrzusze i caly czas mam obfite krwawienie ze skrzepami. Wizytę u swojego lekarza mam dopiero jak zakończę trzecie pudełko, a to jeszcze dużo czasu. Strasznie się przez to męczę. Próbowałam dostać się do innego lekarza ale wszyscy nie mają terminów na NFZ, a prywatnie mnie zwyczajnie nie stać. Nie wiem czy czekać aż krwawienie samo przejdzie czy może znacie jakieś środki na złagodzenie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dance Macabra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-25, 16:45   #546
Linn13
Rozeznanie
 
Avatar Linn13
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 845
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Dance Macabra Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, mam problem. Dostałam swoje pierwsze tabletki anty ze względu na policystyczne jajniki. Jestem przy pierwszym pudelku, wczoraj wzięłam 11 tabletkę. Problem jest w tym ze mam cały czas od świąt krwawienia, do tej pory były skąpe i ponoć tabletki miały je zatrzymać a jest coraz gorzej. Od pięciu dni bardzo boli mnie podbrzusze i caly czas mam obfite krwawienie ze skrzepami. Wizytę u swojego lekarza mam dopiero jak zakończę trzecie pudełko, a to jeszcze dużo czasu. Strasznie się przez to męczę. Próbowałam dostać się do innego lekarza ale wszyscy nie mają terminów na NFZ, a prywatnie mnie zwyczajnie nie stać. Nie wiem czy czekać aż krwawienie samo przejdzie czy może znacie jakieś środki na złagodzenie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja przy swoim pierwszym opakowaniu krwawiłam praktycznie przez 3 tygodnie. I było to właśnie takie obfite ze skrzepami. Największy tampon po 3 godzinach przeciekał.
Krwawienie ustało dopiero w przerwie (czyli wtedy kiedy powinno się pojawić). Przy drugim opakowaniu już nie krwawiłam. Moja ginekolog stwierdziła, że to całkiem normalne i skoro ustało to jest ok. Dodam, że biorę Belarę.

Ale ja nie mam policystycznych jajników, więc nie wiem czy coś pomogłam.
__________________

Linn13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-25, 17:36   #547
Dance Macabra
Zadomowienie
 
Avatar Dance Macabra
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 1 086
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Linn13 Pokaż wiadomość
Ja przy swoim pierwszym opakowaniu krwawiłam praktycznie przez 3 tygodnie. I było to właśnie takie obfite ze skrzepami. Największy tampon po 3 godzinach przeciekał.
Krwawienie ustało dopiero w przerwie (czyli wtedy kiedy powinno się pojawić). Przy drugim opakowaniu już nie krwawiłam. Moja ginekolog stwierdziła, że to całkiem normalne i skoro ustało to jest ok. Dodam, że biorę Belarę.

Ale ja nie mam policystycznych jajników, więc nie wiem czy coś pomogłam.
Zobaczę jak to będzie wyglądało po tych trzech opakowaniach bo nie pomyślałam i odrazu wykupiłam. Nie wiem czy to normalne ale jestem po nich chwilami strasznie nerwowa i łapią mnie jakieś depresyjne stany.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dance Macabra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-02-25, 17:59   #548
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Dance Macabra Pokaż wiadomość
Zobaczę jak to będzie wyglądało po tych trzech opakowaniach bo nie pomyślałam i odrazu wykupiłam. Nie wiem czy to normalne ale jestem po nich chwilami strasznie nerwowa i łapią mnie jakieś depresyjne stany.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To dopiero pierwsze opakowanie.. tez tak mialam, moze nie tak obficie ale podbrzusze bolalo jak n miesiaczke i tak 2tyg bez przerwy. od nowego opakowania jak reka odjal. Wiem jakie to zalamujace ale tu na forum dziewczyny mi doradzily ze juz i tak mi nic to nie da jak odstawie bo byc moze to przejsciowe skutki uboczne. Przemeczylam sie wiec to pierwsze opakowanie a potem juz bylo ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-25, 18:02   #549
Dance Macabra
Zadomowienie
 
Avatar Dance Macabra
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 1 086
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
To dopiero pierwsze opakowanie.. tez tak mialam, moze nie tak obficie ale podbrzusze bolalo jak n miesiaczke i tak 2tyg bez przerwy. od nowego opakowania jak reka odjal. Wiem jakie to zalamujace ale tu na forum dziewczyny mi doradzily ze juz i tak mi nic to nie da jak odstawie bo byc moze to przejsciowe skutki uboczne. Przemeczylam sie wiec to pierwsze opakowanie a potem juz bylo ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam nadzieje ze u mnie też się wszystko unormuje. Przy miesiaczce która trwa już dwa miesiące ponad i się pogarsza od tabletek naprawdę można stracić chęci do życia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dance Macabra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-25, 20:26   #550
Azathra
Raczkowanie
 
Avatar Azathra
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 76
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej, biorę tabletki zawsze regularnie i pilnuje żeby nie przeszkodziło im nic we wchłanianiu. 13 lutego dostałam antybiotyk, który brałam przez kolejny tydzień 14, 15 i 16 lutego odbywalam stosunki z chłopakiem natomiast w prezerwatywie i bez wytrysku. Od ok. 4 dni boli mnie podbrzusze i mam uplawy.. czy mogę podejrzewać ciążę? Robić test?
Azathra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-26, 05:23   #551
Feianne
Przyczajenie
 
Avatar Feianne
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 8
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny ratujcie!
Pierwszy tydzień i zapomniałam przyjąć 3 tabletki yasminnele wzięłam ja dopiero po 24h, był stosunek nawet kilka bo mieliśmy 3 dni urlopu , kończył we mnie te kilka dni przed, w dzień pominięcia stosunek bez wytrysku, 3 dni po pominięciu miałam niesamowity ból podbrzusza, a od tygodnia mam lekkie żóltawe upławy - wcześniej miałam lekką nadrzerkę - nie leczyłam jej antybiotykiem tylko jakaś maścią z apteki, teraz właśnie po tym wszystkim - też miałam lekkie pieczenie plus lekkie uplawy (żółto-białe) mam do dziś - przeszło pieczenie, chyba dziś zrobię test minęło 10 dni. Czy jest to możliwe że mogę być w ciązy? Nigdy nie zdażyło mi się, że pominęłam tabletkę ;/ nie, że jestem przerażona samą ewentualną ciążą, tylko nie zdawałam sobie sprawy, palę papierosy, ostatnio dość dużo, i wypiłam parę lampek wina no i dalej biore tabletki i raczej przeraża mnie myśl, że przez własną głupotę coś narobiłam ;/

Edytowane przez Feianne
Czas edycji: 2017-02-26 o 05:25
Feianne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-26, 13:16   #552
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Feianne Pokaż wiadomość
Dziewczyny ratujcie!
Pierwszy tydzień i zapomniałam przyjąć 3 tabletki yasminnele wzięłam ja dopiero po 24h, był stosunek nawet kilka bo mieliśmy 3 dni urlopu , kończył we mnie te kilka dni przed, w dzień pominięcia stosunek bez wytrysku, 3 dni po pominięciu miałam niesamowity ból podbrzusza, a od tygodnia mam lekkie żóltawe upławy - wcześniej miałam lekką nadrzerkę - nie leczyłam jej antybiotykiem tylko jakaś maścią z apteki, teraz właśnie po tym wszystkim - też miałam lekkie pieczenie plus lekkie uplawy (żółto-białe) mam do dziś - przeszło pieczenie, chyba dziś zrobię test minęło 10 dni. Czy jest to możliwe że mogę być w ciązy? Nigdy nie zdażyło mi się, że pominęłam tabletkę ;/ nie, że jestem przerażona samą ewentualną ciążą, tylko nie zdawałam sobie sprawy, palę papierosy, ostatnio dość dużo, i wypiłam parę lampek wina no i dalej biore tabletki i raczej przeraża mnie myśl, że przez własną głupotę coś narobiłam ;/
Wyglada raczej na grzybice

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-01, 13:00   #553
Lollygirl90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 2
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Po poradę przychodzę ja sprawa wygląda tak że w czasie 7 dniowej przerwy brałam przez 5 dni cipropol kilka dni po skończeniu zaczęłam brać nowe opakowanie tabletek kontracept pytałam lekarza czy jest możliwość zajścia w ciążę bo po 5 dniach od zażywania cipropolu miałam stosunek lekarka powiedziała że nie ma interakcji, ale ze ja panikuje po 2 tygodniach zrobiłam 2 testy i oba negatywne ale teraz odczuwam lekki ból jajnikow i podbrzusza czym to może być spowodowane ?
Lollygirl90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-01, 14:05   #554
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Lollygirl90 Pokaż wiadomość
Po poradę przychodzę ja sprawa wygląda tak że w czasie 7 dniowej przerwy brałam przez 5 dni cipropol kilka dni po skończeniu zaczęłam brać nowe opakowanie tabletek kontracept pytałam lekarza czy jest możliwość zajścia w ciążę bo po 5 dniach od zażywania cipropolu miałam stosunek lekarka powiedziała że nie ma interakcji, ale ze ja panikuje po 2 tygodniach zrobiłam 2 testy i oba negatywne ale teraz odczuwam lekki ból jajnikow i podbrzusza czym to może być spowodowane ?
1. Jeżeli nie ma interakcji to w ciąże nie zajdziesz.
2. Testy negatywne, więc sobie wmawiasz objawy ciąży.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-01, 18:57   #555
kooalla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 125
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Ja mam pytanie dotyczące środków wspomagających organizm podczas stosowania antykoncepcji. Wszędzie trąbią o asequrelli- ale mam wrazenie ze jest to suplement przereklamowany. Czy może warto się wspomóc jakimiś innymi witaminami, ewentualnie zmienić dietę aby zapobiec skutkom ubocznym antykoncepcji?

Pozdrawiam
kooalla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-01, 19:25   #556
Witaminka2017
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 24
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej mam pytanie, juz 3 miesiac biorę tabletki ale dopiero dzisiaj strasznie drętwieje mi prawe udo. Moja mama mówiła mi że jak była w ciąży to była jej pierwsza oznaka ze jest w ciąży, czy to mozliwe ze ja tez moge byc? Biorę tabletki zawsze o tej samej porze (+-5minut) i dotychczas było wszystko w porządku
Witaminka2017 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-01, 19:35   #557
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Witaminka2017 Pokaż wiadomość
Hej mam pytanie, juz 3 miesiac biorę tabletki ale dopiero dzisiaj strasznie drętwieje mi prawe udo. Moja mama mówiła mi że jak była w ciąży to była jej pierwsza oznaka ze jest w ciąży, czy to mozliwe ze ja tez moge byc? Biorę tabletki zawsze o tej samej porze (+-5minut) i dotychczas było wszystko w porządku
Raczej objaw niedoboru magnezu, który swoją drogą często pojawia się przy braniu tabletek anty, ponieważ osłabiają przyswajalność.
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-02, 08:13   #558
WickedVirgo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wrocek
Wiadomości: 494
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej, czy ktoś się orientuje, czy suplementacja naturalną witaminą e oraz c wpływa negatywnie na tabsy?. Słyszałam coś o dawce wit C, powyżej której może ona nabałaganić >1000 mg ale z drugiej strony, gdyby faktycznie mogło to wpłynąć mocno na skuteczność, to producent napisałby o tym w ulotce? . Co myślicie? tzn ja i tak myślę że u mnie to by była dawka z 500 mg + to co zjem (ale tam tego wiele nie będzie). Dzięki za wszelkie odpowiedzi.

O i jeszcze znalazłam coś takiego: ,,W latach 80-tych i 90-tych pojawiały się doniesienia wskazujące na możliwość występowania interakcji pomiędzy wysokimi dawkami witaminy C a antykoncepcją hormonalną. Ostatnie badania z 1993 i 1995 roku potwierdziły jednak, że dawka 1000 mg nie wpływa na zachowanie się w organizmie dwóch substancji wchodzących w skład antykoncepcji hormonalnej: etynyloestradiolu i lewonorgestrelu."
WickedVirgo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-02, 11:11   #559
bencowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 358
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Biorę Axia Conti (24+4), pominęłam tabletkę z końca trzeciego tygodnia. Do tabletek białych, licząc dzień dzisiejszy, pozostało mi 5 rożowych. Pominiętą tabletkę wzięłam przed upływem 24 godzin.
Czy w tej sytuacji muszę usunąć białe tabletki z opakowania i rozpocząć nowy blister?
bencowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-02, 11:22   #560
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez bencowa Pokaż wiadomość
Biorę Axia Conti (24+4), pominęłam tabletkę z końca trzeciego tygodnia. Do tabletek białych, licząc dzień dzisiejszy, pozostało mi 5 rożowych. Pominiętą tabletkę wzięłam przed upływem 24 godzin.
Czy w tej sytuacji muszę usunąć białe tabletki z opakowania i rozpocząć nowy blister?
Ulotka!
Cytat:
W przypadku pominięcia tabletki w 3. tyg. (dzień 15. do 24.) możliwe są dwa warianty postępowania. Jeżeli przez 7 dni poprzedzających pominięcie tabletki preparat był stosowany prawidłowo można wybrać jedno z poniższych zaleceń bez konieczności stosowania żadnych dodatkowych metod antykoncepcyjnych, w przeciwnym wypadku należy wybrać zalecenie A i przez 7 dni stosować barierowe metody antykoncepcyjne. A - Pominiętą tabletkę należy przyjąć jak najszybciej, nawet jeśli oznacza to jednoczesne przyjęcie dwóch tabletek, następne tabletki przyjmować o zwykłej porze, aż do czasu zakończenia przyjmowania tabletek zawierających substancje czynne. Należy wyrzucić 4 tabletki białe (placebo) z ostatniego rzędu i od razu rozpocząć przyjmowanie tabletek z następnego opakowania (krwawienie z odstawienia wystąpi po dokończeniu drugiego opakowania, w trakcie przyjmowania tabletek może wystąpić plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe). B - Można przerwać przyjmowanie tabletek z aktualnego opakowania, rozpocząć stosowanie tabletek placebo z ostatniego rzędu przez okres do 4 dni, wliczając te dni, w których pominięto przyjmowanie tabletek, a następnie rozpocząć nowe opakowanie. Jeśli pominięto kilka tabletek, a podczas stosowania tabletek placebo nie wystąpiło krwawienie z odstawienia należy uwzględnić możliwość zajścia w ciążę.
B już nie możesz zrobić, bo przyjęłaś pominiętą tabletkę, więc żeby utrzymać zabezpieczenie musisz zrobić A.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-06, 15:30   #561
Trinitty90
Raczkowanie
 
Avatar Trinitty90
 
Zarejestrowany: 2017-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 97
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dołączam do wątku Biorę tabletki belara od niespełna roku i NIE-schizuję się ciążą Przynajmniej jeszcze mi się zdarzyło
Trinitty90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-06, 19:20   #562
Strokrotkaaa
Raczkowanie
 
Avatar Strokrotkaaa
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 291
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez bencowa Pokaż wiadomość
Biorę Axia Conti (24+4), pominęłam tabletkę z końca trzeciego tygodnia. Do tabletek białych, licząc dzień dzisiejszy, pozostało mi 5 rożowych. Pominiętą tabletkę wzięłam przed upływem 24 godzin.
Czy w tej sytuacji muszę usunąć białe tabletki z opakowania i rozpocząć nowy blister?
Także biorę te tabletki. Mój problem polega na tym że po prostu zgubiłam jedną tabletkę. Wyleciała mi z ręki i już jej nie znalazłam. Była to tabletka z 3 tygodnia. I tu rodzi się w mojej głowie pytanie czy powinnam dalej przyjmować to opakowanie czy zacząć nowe opakowanie bądź zacząć brać tabletki placebo.

Edytowane przez Strokrotkaaa
Czas edycji: 2017-03-06 o 19:25
Strokrotkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-06, 19:22   #563
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Strokrotkaaa Pokaż wiadomość
Także biorę te tabletki. Mój problem polega na tym że po prostu zgubiłam jedną tabletkę. Wyleciała mi z ręki i już jej nie znalazłam. Była to tabletka z 3 tygodnie. I tu rodzi się w mojej głowie pytanie czy powinnam dalej przyjmować to opakowanie czy zacząć nowe opakowanie bądź zacząć brać tabletki placebo.
Mozesz wziac do konca to opakowanie i przejsc do nastepnego. A to byla tabletka aktywna czy placebo?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-06, 19:24   #564
Strokrotkaaa
Raczkowanie
 
Avatar Strokrotkaaa
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 291
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
Mozesz wziac do konca to opakowanie i przejsc do nastepnego. A to byla tabletka aktywna czy placebo?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak. Tabletka aktywna.
Strokrotkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-06, 19:26   #565
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Strokrotkaaa Pokaż wiadomość
Tak. Tabletka aktywna.
Wez do konca i zacznij nowe opakowanie albo mozesz dobrac ta tabletke z innego opakowania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-07, 08:25   #566
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Strokrotkaaa Pokaż wiadomość
Tak. Tabletka aktywna.
Rownie dobrze mozesz wziac jedna tabletke mniej, wystarczy ich 14, ale wtedy wszystko sie przesuwa o jeden dzien do przodu

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-07, 17:44   #567
papciekapcie
Rozeznanie
 
Avatar papciekapcie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 537
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej! Biorę tabletki już prawie trzeci rok i do tej pory nie miałam takiej sytuacji jak teraz.
Żeby nie było, nie schizuję że jestem w ciąży, bo nie pominęłam żadnej (może opóźniłam o kilka godzin), dodatkowo używam prezerwatyw.
Biorę ovulastan, (wcześniej kontracept i okres zawsze pojawiał się w miarę normalnie), i okres pojawia się bardzo późno. Często dwa dni/ dzień przed wzięciem kolejnej tabletki. Problem polega na tym, że dziś o 22 powinnam wziąć kolejną tabletkę, ale nie dostałam jeszcze okresu. Mam ból podbrzusza, wyszły mi pryszcze, wszystko wskazuje na to, że ten okres dostanę.
Tylko teraz pytanie, czy gdybym nie dostała tego okresu do godziny 22, mogę wziąć pierwszą tabletkę z nowego blistra, czy zahamuję tym okres i lepiej poczekać do jutra?
papciekapcie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-07, 17:46   #568
d169664e00d109aa737daf198b1aecbf032d7859
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 34 402
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez papciekapcie Pokaż wiadomość
Hej! Biorę tabletki już prawie trzeci rok i do tej pory nie miałam takiej sytuacji jak teraz.
Żeby nie było, nie schizuję że jestem w ciąży, bo nie pominęłam żadnej (może opóźniłam o kilka godzin), dodatkowo używam prezerwatyw.
Biorę ovulastan, (wcześniej kontracept i okres zawsze pojawiał się w miarę normalnie), i okres pojawia się bardzo późno. Często dwa dni/ dzień przed wzięciem kolejnej tabletki. Problem polega na tym, że dziś o 22 powinnam wziąć kolejną tabletkę, ale nie dostałam jeszcze okresu. Mam ból podbrzusza, wyszły mi pryszcze, wszystko wskazuje na to, że ten okres dostanę.
Tylko teraz pytanie, czy gdybym nie dostała tego okresu do godziny 22, mogę wziąć pierwszą tabletkę z nowego blistra, czy zahamuję tym okres i lepiej poczekać do jutra?
Może się zdarzyć przy braniu pigulek, że nie będzie krwawienia z odstawienia. Nie jest to powód do niepokoju.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
d169664e00d109aa737daf198b1aecbf032d7859 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-07, 18:24   #569
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez papciekapcie Pokaż wiadomość
Hej! Biorę tabletki już prawie trzeci rok i do tej pory nie miałam takiej sytuacji jak teraz.
Żeby nie było, nie schizuję że jestem w ciąży, bo nie pominęłam żadnej (może opóźniłam o kilka godzin), dodatkowo używam prezerwatyw.
Biorę ovulastan, (wcześniej kontracept i okres zawsze pojawiał się w miarę normalnie), i okres pojawia się bardzo późno. Często dwa dni/ dzień przed wzięciem kolejnej tabletki. Problem polega na tym, że dziś o 22 powinnam wziąć kolejną tabletkę, ale nie dostałam jeszcze okresu. Mam ból podbrzusza, wyszły mi pryszcze, wszystko wskazuje na to, że ten okres dostanę.
Tylko teraz pytanie, czy gdybym nie dostała tego okresu do godziny 22, mogę wziąć pierwszą tabletkę z nowego blistra, czy zahamuję tym okres i lepiej poczekać do jutra?
Wez tabletke

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-08, 11:00   #570
Trinitty90
Raczkowanie
 
Avatar Trinitty90
 
Zarejestrowany: 2017-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 97
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez papciekapcie Pokaż wiadomość
Hej! Biorę tabletki już prawie trzeci rok i do tej pory nie miałam takiej sytuacji jak teraz.
Żeby nie było, nie schizuję że jestem w ciąży, bo nie pominęłam żadnej (może opóźniłam o kilka godzin), dodatkowo używam prezerwatyw.
Biorę ovulastan, (wcześniej kontracept i okres zawsze pojawiał się w miarę normalnie), i okres pojawia się bardzo późno. Często dwa dni/ dzień przed wzięciem kolejnej tabletki. Problem polega na tym, że dziś o 22 powinnam wziąć kolejną tabletkę, ale nie dostałam jeszcze okresu. Mam ból podbrzusza, wyszły mi pryszcze, wszystko wskazuje na to, że ten okres dostanę.
Tylko teraz pytanie, czy gdybym nie dostała tego okresu do godziny 22, mogę wziąć pierwszą tabletkę z nowego blistra, czy zahamuję tym okres i lepiej poczekać do jutra?
Tak jak piszą dziewczyny może sie zdarzyć, ze tego krwawienia nie będzie i powinnaś normalnie wsiąść pierwszą pigułkę z nowego opakowania.Mi też się tak raz zdarzyło przy belarze i zaczęłam kolejne opakowanie normalnie. Najważniejsze aby zachować systematyczność żeby nie przerwać ochrony przed ciążą.
Trinitty90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-07 10:57:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:46.