Odwołać ślub? - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-05-29, 19:39   #241
Dwight_Schrute
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 2 226
Dot.: Odwołać ślub?

Cytat:
Napisane przez vanja__se Pokaż wiadomość
Ja odczuje ulgę, ale co z druga strona? Blokuje mnie myśl, ze zniszczę mu życie, ze juz zniszczyłam i zmarnowałam mu kilka lat zycia, jakieś plany i nadzieje na przyszłość. Martwię sie, ze nigdy sie nie.otrzasnie albo, ze sobie cos zrobi.
Czasu nie cofniesz.
Jedyne co możesz teraz zrobić dla niego to zdecydowanie zakończyć to małżeństwo.
Powiedz mu prawdę, nie ukrywaj niewygodnych faktów.
Im dłużej zwlekasz tym większą krzywdę robisz jemu i sobie.
Dwight_Schrute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-29, 19:48   #242
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Odwołać ślub?

Cytat:
Napisane przez vanja__se Pokaż wiadomość
Cześć, nie chciałam zakładać nowego wątku, więc odkopuję stary, choć temat nadal aktualny. Niestety nie posłuchałam niczyjej rady, nawet osób, które tutaj pisały i od 2 lat jestem mężatką - ogromnie nieszczęśliwą. Praktycznie od samego początku życia małżeńskiego kompletnie nie dogaduję się z mężem, który bagatelizuje wszystkie problemy i uważa, że przesadzam. Dość często się kłócimy, a jeszcze częściej mamy "ciche dni". Duszę się w tym związku i od dawna myślę o rozwodzie. I tutaj pojawia się problem, kilka miesięcy temu rozmawiałam z mężem o moich wątpliwościach co do tego związku i o tym, że jestem zwyczajnie nieszczęśliwa. Nawet zamieszkaliśmy osobno i podjęliśmy terapię, która jednak nie przyniosła efektów Mam wrażenie, że nie potrafimy ze sobą rozmawiac, w ogóle nie cieszymy się sobą, a wspólne mieszkanie tylko zaakcentowało różnice między nami. Najbardziej chciałabym się po prostu rozstać i rozwieść z mężem, chciałabym żeby znalazł sobie kogos innego i ułożył z tą osobą życie. On jednak nie zgadza się na rozwód. Mam okropne wyrzuty sumienia,że nie potrafię z nim żyć, nie potrafię go kochać i być szczesliwa w tym związku, czuję się fatalnie z tym, że zmarnowałam mu tyle lat życia. Nie widzę żadnego rozwiązania, wyjścia z tej sytuacji
Całe szczęście on nie ma nic do gadania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-29, 19:50   #243
dekko27
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 531
Dot.: Odwołać ślub?

Cytat:
Napisane przez vanja__se Pokaż wiadomość
Ja odczuje ulgę, ale co z druga strona? Blokuje mnie myśl, ze zniszczę mu życie, ze juz zniszczyłam i zmarnowałam mu kilka lat zycia, jakieś plany i nadzieje na przyszłość. Martwię sie, ze nigdy sie nie.otrzasnie albo, ze sobie cos zrobi.
Nie wiesz jaka będzie jego reakcja. Wiec co zamierzasz trwac 50 lat żeby mu nie sprawić bolu? On zasluguje na kobiete, która będzie go kochac i podziwiać. Daj mu szanse na milosc prawdziwą.
Czas leczy rany, a Ty wlasnie powinnas pokazac mu prawdę, niż trzymać go w iluzji. I tak nie mieszkacie razem, nie pociąga Cie, nie akceptujesz go. Moim zdaniem bardziej to strach przed zmianami i wzięciem odpowiedzialności za cos ważnego. On sobie poradzi, wyjdzie z tego jak wiekszosc ludzi. Nie możesz brac odpowiedzialności za jego uczucia. Za pozno. Teraz możesz tylko dac mu i sobie szanse na szczęście.To najlepsze i jedyne co możesz zrobić. Mysle, ze ten związek i tak się skończy....szkoda czasu przedluzac i reanimować trupa.

Edytowane przez dekko27
Czas edycji: 2019-05-29 o 19:53
dekko27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-29, 22:30   #244
Jogurtowe_love
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 294
Dot.: Odwołać ślub?

Autorko, napisalam Ci wiadomość na priv
Jogurtowe_love jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-30, 06:03   #245
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Odwołać ślub?

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-18 o 15:41
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-30, 07:51   #246
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Odwołać ślub?

Autorko, czemu tak usilnie chcesz samą siebie unieszczęśliwić? Karę sobie wymyśliłaś? Idź do psychologa. Może sobie poukładasz i się nieco wzmocnisz psychicznie, zanim podejmiesz kroki w kierunku rozwodu.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-30, 11:25   #247
niemanicka
Wtajemniczenie
 
Avatar niemanicka
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 283
Dot.: Odwołać ślub?

Gratuluję odwagi powrotu do wątku sprzed lat. Myślę, że mnóstwo ludzi popełnia takie błędy w życiu. Nie musisz być konsekwentna i w to brnąć. Nie przerzucaj całej winy na siebie, on też chyba był swiadomy jakie uczucia do niego żywisz, czy okazujesz mu miłość, czy w ogóle tego potrzebował. Mozesz zmienić swoją sytuację szukając wspólnego języka i zyjac w przyjazni lub rozwodzac sie. Nie musisz być az tak konsekwentna, ze jak powiedzialas A przy zareczynach, B na ślubie to musisz kontynuować aż do C. Oczywiście łatwo jest pouczać, ja mam nadzieję że pomyślisz o sobie i swoich konsekencjach trwania w takim związku - czy on zaspokaja twoje potrzeby czy cię niszczy, a nie tylko że zrujnujesz mu życie - sobie samej możesz rujnować? Myślisz że on jest tak bardzo szczesliwy w takim zwiazku?
niemanicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-05-30, 12:14   #248
Dwight_Schrute
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 2 226
Dot.: Odwołać ślub?

Cytat:
Napisane przez niemanicka Pokaż wiadomość
Nie przerzucaj całej winy na siebie, on też chyba był swiadomy jakie uczucia do niego żywisz, czy okazujesz mu miłość, czy w ogóle tego potrzebował.
Piękny przykład wymagania od mężczyzny żeby czytał w myślach.
Dwight_Schrute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-30, 12:26   #249
wlosomaniaczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wlosomaniaczkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3 261
Dot.: Odwołać ślub?

Cytat:
Napisane przez vanja__se Pokaż wiadomość
Przez moje wątpliwości nasz związek staje się coraz gorszy, on nie potrafi mnie zrozumieć, ale ja wiem, że bez niego sobie nie poradzę i już nigdy nie poznam kogoś lepszego.
Dlaczego tak uważasz? Nie potrafiłabyś się sama utrzymać czy o co chodzi?


A mąż nie jest od dawania rozwodu, od tego jest sąd.
wlosomaniaczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-30, 14:08   #250
niemanicka
Wtajemniczenie
 
Avatar niemanicka
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 283
Dot.: Odwołać ślub?

Cytat:
Napisane przez Dwight_Schrute Pokaż wiadomość
Piękny przykład wymagania od mężczyzny żeby czytał w myślach.
O uczuciach można i trzeba rozmawiać w związku, nie trzeba się niczego domyślać. Nie zakładam, że autorka kłamała i mówiła oraz pokazywała ze kocha, kiedy tak nie było
niemanicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-30, 15:47   #251
Dwight_Schrute
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 2 226
Dot.: Odwołać ślub?

Cytat:
Napisane przez niemanicka Pokaż wiadomość
O uczuciach można i trzeba rozmawiać w związku, nie trzeba się niczego domyślać. Nie zakładam, że autorka kłamała i mówiła oraz pokazywała ze kocha, kiedy tak nie było
To może przestań zakładać albo nie zakładać i przeczytaj sobie ten wątek od początku.


W sumie będę taki miły i ci streszczę.

Po przeczytaniu wpisów autorki wyłoni ci się obraz po części wyrachowanej, a po części wystraszonej 24 latki, niepracującej studentki, która pomimo braku uczuć postanawia wziąć ślub. Wspomina o tym, że rozmawiała z narzeczonym i mówiła, że nie jest jej miłością życia, a później powtarzała we wpisach na forum, że jednak go kocha. Czyli według twojego "zakładam" można założyć, że jemu mówiła taką samą "prawdę".

Wmówiła sobie uczucie ze strachu i wyrachowania (bo jej atrakcyjność zanika z czasem, nikogo innego już nie znajdzie, inny jej tak nie pokocha, nie będzie wierny, nie zapewni tego co obecny).

Przyznała, że seks nie jest dobry. Nie ma tej przyjemności jaką odczuwała z poprzednim partnerem. W zasadzie to obecny narzeczony był/jest plastrem. Dobry materiał na męża więc czemu by go sobie nie zaklepać? Jeśli tego nie zrobi może później żałować.


Z resztą według niej miłość i tak przemija, a ich związek jawi się jako zgodny i idealny (pozbawiony miłości z jej strony, ale jak wyżej).
Dwight_Schrute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-31, 19:43   #252
dekko27
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 531
Dot.: Odwołać ślub?

Cytat:
Napisane przez niemanicka Pokaż wiadomość
O uczuciach można i trzeba rozmawiać w związku, nie trzeba się niczego domyślać. Nie zakładam, że autorka kłamała i mówiła oraz pokazywała ze kocha, kiedy tak nie było
Mysle, ze nie tylko swojego partnera ale przede wszystkim siebie oklamywala. Wmawiala sobie milosc, albo mile uczucia a to gasło. Nie da się kochac kogos na silę. Strach przed zmianami, samotnoscia można tez pomylić z prawdziwym zaangażowaniem.
dekko27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-31, 20:09   #253
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 663
Dot.: Odwołać ślub?

Cytat:
Napisane przez vanja__se Pokaż wiadomość
Ja odczuje ulgę, ale co z druga strona? Blokuje mnie myśl, ze zniszczę mu życie, ze juz zniszczyłam i zmarnowałam mu kilka lat zycia, jakieś plany i nadzieje na przyszłość. Martwię sie, ze nigdy sie nie.otrzasnie albo, ze sobie cos zrobi.
Przecież już wie że chcesz rozwodu, więc to nie tak, że jak go nie weźmiecie to nagle czas przestanie być zmarnowany, życie zniszczone i nastanie sielanka. Już za późno, klamka zapadła.
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-31, 21:58   #254
kicimordka
Raczkowanie
 
Avatar kicimordka
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 417
Dot.: Odwołać ślub?

Uożeszwmordę. Przeczytałam od początku i jestem zszokowana. Wow.

Cytat:
Napisane przez vanja__se Pokaż wiadomość
Ja odczuje ulgę, ale co z druga strona? Blokuje mnie myśl, ze zniszczę mu życie, ze juz zniszczyłam i zmarnowałam mu kilka lat zycia, jakieś plany i nadzieje na przyszłość. Martwię sie, ze nigdy sie nie.otrzasnie albo, ze sobie cos zrobi.
Te kilka lat temu też to mówiłaś. Że boisz się jak on zareaguje na rozstanie. Ale z drugiej strony jak Ty sobie poradzisz.
Kobieto, on ma wyprany mózg przez jego miłość do Ciebie. Nie chce rozwodu, chce Cię mieć przy sobie, wie, że go nie kochasz od dawna, może nawet od zawsze, ale póki jesteś jego żoną to jeszcze może sobie wmówić i wyprzeć to. Nie może się z tym pogodzić. A Ty to wykorzystujesz .

Gdy czytałam ten wątek, cały czas miałam w głowie jedno pytanie. W duszy z terapią dla Ciebie, ale dlaczego nikt mu nie pomógł? Dlaczego nikt go nie odciągnął z tego bagna? Biedny facet.

Zniszczyłaś mu życie, zniszczysz jeszcze bardziej nie ważne co zrobisz. W końcu się obudzi z tej iluzji. Zrób mu przysługę i wnieś o unieważnienie ślubu z Twojej winy i nie przeciągaj tego.
kicimordka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-01, 20:45   #255
vanja__se
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 131
Dot.: Odwołać ślub?

Cytat:
Napisane przez Jogurtowe_love Pokaż wiadomość
Autorko, napisalam Ci wiadomość na priv
Nie dotarła żadna wiadomość od Ciebie
vanja__se jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-02, 13:07   #256
glossyzuz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 730
Dot.: Odwołać ślub?

niby martwisz się o niego. a w jakiż to sposób obecna sytuacja jest dla niego dobra? tak na logikę, co jest dobrego w tym, że ma żonę, która go nie kocha, z która nie mieszka, nie odzywa się do niej?
glossyzuz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-02, 23:06   #257
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Odwołać ślub?

Odmawia rozwodu przez złośliwość?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 17:34   #258
vanja__se
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 131
Dot.: Odwołać ślub?

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Odmawia rozwodu przez złośliwość?
Odmawia bo nie przyjmuje takiej opcji do wiadomości, byłoby mu wstyd, że wziął rozwód, nie widzi sensu życia beze mnie. Poza tym uważa,że przesadzam i wymyślam problemy zamiast żyć z dnia na dzień.
vanja__se jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 17:44   #259
Dwight_Schrute
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 2 226
Dot.: Odwołać ślub?

Cytat:
Napisane przez vanja__se Pokaż wiadomość
Odmawia bo nie przyjmuje takiej opcji do wiadomości, byłoby mu wstyd, że wziął rozwód, nie widzi sensu życia beze mnie. Poza tym uważa,że przesadzam i wymyślam problemy zamiast żyć z dnia na dzień.
Sama miałaś takie podejście jak on teraz. Tak właśnie widziałaś wasze małżeństwo.

Wydaje mi się, że kogoś poznałaś i dlatego chcesz rozwodu.
Dwight_Schrute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-03, 17:48   #260
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Odwołać ślub?

Cytat:
Napisane przez vanja__se Pokaż wiadomość
Odmawia bo nie przyjmuje takiej opcji do wiadomości, byłoby mu wstyd, że wziął rozwód, nie widzi sensu życia beze mnie. Poza tym uważa,że przesadzam i wymyślam problemy zamiast żyć z dnia na dzień.
Aha, płacz i zgrzytanie zębów do uśmiechniętej śmierci, bo co ludzie powiedzo
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 17:57   #261
kicimordka
Raczkowanie
 
Avatar kicimordka
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 417
Dot.: Odwołać ślub?

Cytat:
Napisane przez Dwight_Schrute Pokaż wiadomość
Sama miałaś takie podejście jak on teraz. Tak właśnie widziałaś wasze małżeństwo.

Wydaje mi się, że kogoś poznałaś i dlatego chcesz rozwodu.
Raczej potrzebowała 3 lat, ślubu i większych komplikacji, by dojrzeć do tej decyzji, która była oczywista już wtedy.
kicimordka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 18:17   #262
f284c48a05423b409a451c4db0eed2c1276616e1_6008c4288f43f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 634
Dot.: Odwołać ślub?

Cytat:
Napisane przez kicimordka Pokaż wiadomość
Raczej potrzebowała 3 lat, ślubu i większych komplikacji, by dojrzeć do tej decyzji, która była oczywista już wtedy.
Jeszcze nie dojrzała, ma ten sam problem co wtedy.
f284c48a05423b409a451c4db0eed2c1276616e1_6008c4288f43f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 18:18   #263
vanja__se
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 131
Dot.: Odwołać ślub?

Nie poznałam nikogo nowego. Raczej jego niechęć do rozwodu jest spowodowana tym, że na co dzień naprawdę dobrze funkcjonujemy jako para, nie mamy jakiś większych konfliktów, więc obiektywnie brak jest podstaw do rozstania.
vanja__se jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 18:27   #264
kicimordka
Raczkowanie
 
Avatar kicimordka
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 417
Dot.: Odwołać ślub?

[1=f284c48a05423b409a451c4 db0eed2c1276616e1_6008c42 88f43f;86873151]Jeszcze nie dojrzała, ma ten sam problem co wtedy.[/QUOTE]
Ale bierze ją trochę poważniej pod uwagę, to może za 3 lata w końcu będzie ten rozwód.

Cytat:
Napisane przez vanja__se Pokaż wiadomość
Nie poznałam nikogo nowego. Raczej jego niechęć do rozwodu jest spowodowana tym, że na co dzień naprawdę dobrze funkcjonujemy jako para, nie mamy jakiś większych konfliktów, więc obiektywnie brak jest podstaw do rozstania.
Jego niechęć jest spowodowana tym, że skoro go nie kochałaś a i tak go poślubiłaś, no to czemu teraz rozwód. Możecie funkcjonować dalej jako para . Ma cię dla siebie i tylko to się dla niego liczy. Obydwoje pałacie do siebie egoistyczną miłością. On maniakalno-egoistyczną, bo nie chce dopuścić do siebie faktu, że ty go od dawna nie kochasz. A t.y egoistyczną, bo on cię wspiera, robi za ciebie różne rzeczy, jest ci łatwiej, bo się tobą opiekuje, a ty nie musisz dawać nic w zamian. Tylko być i brać.
kicimordka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 18:29   #265
Dwight_Schrute
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 2 226
Dot.: Odwołać ślub?

Cytat:
Napisane przez vanja__se Pokaż wiadomość
Nie poznałam nikogo nowego. Raczej jego niechęć do rozwodu jest spowodowana tym, że na co dzień naprawdę dobrze funkcjonujemy jako para, nie mamy jakiś większych konfliktów, więc obiektywnie brak jest podstaw do rozstania.
W takim razie co się zmieniło, że przestał ci odpowiadać związek z nim?

Jest tak jak sobie wyobrażałaś, że będzie. Więc?
Dwight_Schrute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 20:02   #266
dekko27
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 531
Dot.: Odwołać ślub?

Cytat:
Napisane przez Dwight_Schrute Pokaż wiadomość
W takim razie co się zmieniło, że przestał ci odpowiadać związek z nim?

Jest tak jak sobie wyobrażałaś, że będzie. Więc?
Po prostu się odkochała, a jest z przyzwyczajenia i przywiązania.
Blokujecie sobie tylko drogę do poznawania innych osob.
dekko27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 20:48   #267
vanja__se
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 131
Dot.: Odwołać ślub?

Cytat:
Napisane przez dekko27 Pokaż wiadomość
Po prostu się odkochała, a jest z przyzwyczajenia i przywiązania.
Blokujecie sobie tylko drogę do poznawania innych osob.
Dokładnie tak jest
vanja__se jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 21:24   #268
Dwight_Schrute
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 2 226
Dot.: Odwołać ślub?

Cytat:
Napisane przez vanja__se Pokaż wiadomość
Dokładnie tak jest
Przecież nigdy tak naprawdę męża nie kochałaś.

Przewidywałaś, że małżeństwo będzie takie jakie jest teraz.

Czemu nagle przestał ci się podobać pomysł na taki związek?
Dwight_Schrute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 21:59   #269
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Odwołać ślub?

bo pewnie wyobrażenia były w stylu "po ślubie on się zmieni".

Do rozwodu nie potrzeba zgody obu stron. Będzie trudniej (mediacje), ale to kwestia determinacji.
Niech ona będzie winna rozpadu małżeństwa i już.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett

Edytowane przez Elfir
Czas edycji: 2019-06-03 o 22:01
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-06, 15:51   #270
vanja__se
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 131
Dot.: Odwołać ślub?

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
bo pewnie wyobrażenia były w stylu "po ślubie on się zmieni".

Do rozwodu nie potrzeba zgody obu stron. Będzie trudniej (mediacje), ale to kwestia determinacji.
Niech ona będzie winna rozpadu małżeństwa i już.
Taka opcja nie wchodzi w grę, jedynie rozwód bez orzekania o winie.
vanja__se jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-07 23:26:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:11.