Majówki 2017 cz. I ! <3 - Strona 77 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-07-10, 22:53   #2281
vikuniaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 054
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez gornek Pokaż wiadomość
Maks spi od 20, ale ja nie mogę. Zaczęłam czytać o obniżonym napięciu mięśniowym o przyczynach itp i połowa nam sie zgadza, ale nie potrzebnie zaczęłam oglądać filmiki co powinny robić 3 miesięczne dzieci ( Maks zaraz będzie miał 3) i sie poryczałam. Bo wydaje mi sie, ze za mało czasu poświęcam jemu zeby ćwiczyć i nabywać umiejętności i przez to nie podnosi główki, nie chwyta zabawki jest mi cholernie z tym zle, ale nie ma mi kto pomoc w domu. Nawet jakby ktoś głupi obiad zrobił to było by mi lżej. Nie chce zeby odstawał od reszty dzieci, staram sie wszystko pogodzić ale jednak musze cos zaniedbać zeby więcej uwagi poświecić dziecku.?
Czuje sie zła matka ;(


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wlasnie dlatego nie czytam internetow, zeby mi glupie pomysly do glowy nie przychodzily w kwestii rozwoju dziecka. Ogarniasz wszystko chyba najlepiej z nas wszystkich, bo i codziennie spacery, i Maksiu ma rytuały, i stałe pory drzemek itd., a gadasz glupoty. Od jego wieku musisz odliczyć ilość tygodni, których ci brakowało w ciąży do pelnych 40stu (jeżeli urodziłaś w 37+ to 3, itd.)


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:53 ---------- Poprzedni post napisano o 23:49 ----------

Happiness, ja mówię po rosyjsku z rodzicami i ogólnie z rodziną, oprócz TŻ.

Mówicie, że fajnie, że meningokoki są refundowane, a ja narazie się przekonuję w tym, zeby wcale nie szczepic .


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
mom to be
vikuniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-10, 22:58   #2282
Magnificence
Rozeznanie
 
Avatar Magnificence
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 975
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Mała wreszcie padła. Zasnęła sama w łóżeczku ze smoczkiem i szumisiem. Idę też spać bo inaczej będę jutro jak zombie.. ciekawe swoją drogą ile pośpi...

Gornek wyłącz te internety i daj Maksiowi trochę czasu. Na pewno wszystko ogarnie w swoim czasie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Magnificence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-10, 22:58   #2283
gornek
Zakorzenienie
 
Avatar gornek
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 042
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Dzięki dziewczyny, kocham go najbardziej na świecie i zrobiłabym dla niego wszystko ale czasem mnie to przerasta. Chce zrobic wszystko co możliwe zeby rozwijał sie prawidłowo, wiem ze rehabilitacja nam pomoże ale do tego czasu miliony razy będę sie martwić czy wszystko ok.
W ciazy miałam zakaz czytania internetu i dobrze na tym wyszłam, chyba znowu będę musiała to zrobic i zostanę przy czytaniu książek.
Wiem, ze urodził sie wcześniej ale jestem chyba nadgorliwa. Sąsiadki córka urodzila sie miesiąc wcześniej i nie miała 2 kg, teraz ma 2 latka biega i mówi. Trochę mnie to motywuje.
Przepraszam ale czasem dopada mnie depresja i mam dziwne myśli. Ale rano będzie lepiej bo co zaglądam do łóżeczka to czeka na mnie uśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
02.05.2012
14.04.2017 Maksymilian
13.05.2022 Filip
gornek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-11, 02:26   #2284
CamomileS
Zadomowienie
 
Avatar CamomileS
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 659
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! &lt;3

Gornek ja tak samo uwazam ze na nadrobi wszystko. Wiesz co mi sąsiadka mówiła? Lekarz im zalecił ćwiczenia i już do końca nie pamiętam na co to było, czy głowy nie dzwigala czy coś innego ale nie cwiczyly bo jakoś nie przekonywaly ja te cwiczenia i wiesz co im powiedzial po jakimś
czasie?.. że kawałek dobrej roboty odwalily..

Dzieci wszystko same sobie nadrabiaja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
CamomileS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-11, 05:18   #2285
milutek
Wtajemniczenie
 
Avatar milutek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 219
Majówki 2017 cz. I ! &lt;3

2:0 dla mnie, spał całą noc!! Jak już zasnął w końcu o tej 22.30 tak obudził się o 6 na karmienie. Teraz jeszcze dosypia, sadzi bąki i się kręci.
__________________
milutek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-11, 06:12   #2286
bunnybe
Zadomowienie
 
Avatar bunnybe
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 756
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Milutek brawo dla Benia U nas niestety po paru przespanych nocach znow pobudki co 3-4h ale i tak nie smiem narzekac dzis o 1, 4 i 7 😎

Gornek zamiast marnowac czas na czytanie internetow i zmartwianie sie wykorzystaj ten czas z Maksem, oboje wyjdziecie na tym najlepiej

Wysłane z mojego LG-K120 przy użyciu Tapatalka
__________________
16.05.2017 G.
bunnybe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-11, 06:27   #2287
decorail
Zakorzenienie
 
Avatar decorail
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 855
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Gornek - Maksiu rozwija się super - te wszelkie normy dają tylko ogólny pogląd na rozwój, a jednak każde dziecko i tak ma swoje tempo

Milutek - wow! jestem pod wrażeniem brawo dla Benia My tradycyjnie 20-2-4:30 i niestety potem już 6 dzisiaj... Bączki męczyły i nie udało się gadzinki przetrzymać dłużej

Vikunia - ooo ja bym chciała refundowane meningokoki! ale, że w ogóle myślisz nie szczepić? na nic?

Ania - ja dalej mam strach przed wyjściami niestety, ale jest lepiej niż było na pewno

Dziś jadę wyregulować brwi i muszę zabrać młodego, bo nie ma z kim zostać Streeesik jest
decorail jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-11, 07:08   #2288
vikuniaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 054
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez decorail Pokaż wiadomość
Gornek - Maksiu rozwija się super - te wszelkie normy dają tylko ogólny pogląd na rozwój, a jednak każde dziecko i tak ma swoje tempo



Milutek - wow! jestem pod wrażeniem brawo dla Benia My tradycyjnie 20-2-4:30 i niestety potem już 6 dzisiaj... Bączki męczyły i nie udało się gadzinki przetrzymać dłużej



Vikunia - ooo ja bym chciała refundowane meningokoki! ale, że w ogóle myślisz nie szczepić? na nic?



Ania - ja dalej mam strach przed wyjściami niestety, ale jest lepiej niż było na pewno



Dziś jadę wyregulować brwi i muszę zabrać młodego, bo nie ma z kim zostać Streeesik jest

Wooooow, szalona! Napisz pozniej jak bylo .

Narazie nie bede wcale szczepic takiego maluszka. Doksztalcam sie w tej dziedzinie i zdecyduję jak będzie miał około roku.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
mom to be
vikuniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-11, 07:36   #2289
CamomileS
Zadomowienie
 
Avatar CamomileS
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 659
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez milutek Pokaż wiadomość
2:0 dla mnie, spał całą noc!! Jak już zasnął w końcu o tej 22.30 tak obudził się o 6 na karmienie. Teraz jeszcze dosypia, sadzi bąki i się kręci.
Brawo dla niego
Cytat:
Napisane przez decorail Pokaż wiadomość
Gornek - Maksiu rozwija się super - te wszelkie normy dają tylko ogólny pogląd na rozwój, a jednak każde dziecko i tak ma swoje tempo

Milutek - wow! jestem pod wrażeniem brawo dla Benia My tradycyjnie 20-2-4:30 i niestety potem już 6 dzisiaj... Bączki męczyły i nie udało się gadzinki przetrzymać dłużej

Vikunia - ooo ja bym chciała refundowane meningokoki! ale, że w ogóle myślisz nie szczepić? na nic?

Ania - ja dalej mam strach przed wyjściami niestety, ale jest lepiej niż było na pewno

Dziś jadę wyregulować brwi i muszę zabrać młodego, bo nie ma z kim zostać Streeesik jest
Jackowi też wyreguluj

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
CamomileS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-11, 07:38   #2290
decorail
Zakorzenienie
 
Avatar decorail
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 855
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Camomiles - to by został w ogóle bez brwi lepiej hennę mu zrobić
decorail jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-11, 07:59   #2291
dona90
Raczkowanie
 
Avatar dona90
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Silesia ;)
Wiadomości: 345
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Hej dziewczyny, wlasnie nadrobilam watek po weekendzie nad Adriatykiem maz wzial jeden dzien wolnego i bylo pieknie! A najlepsze jest to, ze Mala spala pieknie w lozeczku turystycznym, a raz to nawet ciagiem od 20 do 5... i zaczelam sie powaznie martwic o moja cycowa antykoncepcje - lekarka mowila, ze to dziala tylko jesli przerwy w karmieniach sa do 6h mam pytanie odnosnie tych cwiczen z glowka i podnoszeniem raczek - co bobas powinien robic, jesli siedobrze rozwija? Bo moja Zosia jakby zostawia glowke z tylu, a dzis skonczylysmy 8 tydzien...
__________________
Nigdy nie będzie takich wędlin,
Takiej Coca-Coli,
Takiej musztardy
I takiego mleka
Nigdy nie będzie takiego lata.
dona90 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-11, 08:40   #2292
vikuniaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 054
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez CamomileS Pokaż wiadomość
Brawo dla niego

Jackowi też wyreguluj

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Hahaha, ja mojemu raz "narysowalam" brwi kremem do twarzy (jego), kupa smiechu #zlamatka #spalicnastosie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:40 ---------- Poprzedni post napisano o 09:38 ----------

Zlapalam faze na odciaganie pokarmu i sie jaram jak mi sie udaje odciagnac . Probowalyscie swojego pokarmu?
Moj TZ ostatnio sprobowal przypadkowo w czasie igraszek, hahaha


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
mom to be
vikuniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-11, 09:25   #2293
gornek
Zakorzenienie
 
Avatar gornek
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 042
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Dzisiaj juz obudziłam sie z lepszym nastawieniem, od rana juz ćwiczyliśmy leżenie na brzuszku i wodzenie oczami za zabawka a nie cała glowka. Robi postępy bo główkę odrywa od podłoża po każdym karmieniu poleży chwile na brzuszku i moze cos da dziękuje za wsparcie.
Milutek to ładnie pospać, pogratulować
Bunnybe ja internetu czytam jak Maks juz wieczorem śpi ;P w ciagu dnia nie mam na to czasu.
Maks spał jak zawsze od 20 ale dzisiaj az do 6:30.
Pogoda ładna wiec moze wezmę koc i pójdziemy poleżeć gdzies na trawie


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
__________________
02.05.2012
14.04.2017 Maksymilian
13.05.2022 Filip
gornek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-11, 09:28   #2294
decorail
Zakorzenienie
 
Avatar decorail
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 855
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Dona - super, że weekend udany ja to nie ogarniam tych norm szczegółowo, żeby się nie stresować

Vikunia - nie próbowałam a co do Tż i tych spraw to u nas mega ciężko to idzie... a ostatnio syn nam zepsuł nastrój puszczając kilka soczystych bąków pod rząd zaczęliśmy się tak śmiać, że bałam się, że go obudzimy
decorail jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-11, 09:40   #2295
999fd1c55571ad5d2d0bdb01d195d36e03efc653
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 732
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Hej. U nas znowu sen 21-5 więc to już chyba stało się norma:p
Czekam teraz aż mała się obudzi zje mleko i pójdziemy na godzinkę na spacer bo potem ma padać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
999fd1c55571ad5d2d0bdb01d195d36e03efc653 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-11, 09:56   #2296
happiness__
Rozeznanie
 
Avatar happiness__
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 585
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! &lt;3

Vikunia, super, strasznie lubię rosyjski, uczyłam się przez kilka lat, fajny język.
Nie próbowałam mleka, jakoś mnie odrzuca 😛 ponoć bardzo słodkie? 😁

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
happiness__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-11, 09:59   #2297
emi_lka
Zakorzenienie
 
Avatar emi_lka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 6 074
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Hej hej, my wypoczywamy na wsi, babcia chodzi z wozkiem, troche mi lzej, chociaz i tak czuje sie zmeczona. Ale jestesmy dotlenieni. Babcia uwaza, ze takie male dzieci powinny duzo spac, wiec dba o to w szczegolnosci. Leos osiagnal nowe rejestry dzwiekow w guganiu i czuje sie tu dobrze Mama mi ufarbowala wlosy, bo od porodu nic z nimi nie robilam (bylam u fryzjera we wtorek, a w czwartek urodzilam, prezentowalam sie swietnie na porodowce! ;-) ).Dzis wieczorem wracamy do Wwy i do moich rutyn.


Cytat:
Napisane przez gornek Pokaż wiadomość
Maks spi od 20, ale ja nie mogę. Zaczęłam czytać o obniżonym napięciu mięśniowym o przyczynach itp i połowa nam sie zgadza, ale nie potrzebnie zaczęłam oglądać filmiki co powinny robić 3 miesięczne dzieci ( Maks zaraz będzie miał 3) i sie poryczałam. Bo wydaje mi sie, ze za mało czasu poświęcam jemu zeby ćwiczyć i nabywać umiejętności i przez to nie podnosi główki, nie chwyta zabawki jest mi cholernie z tym zle, ale nie ma mi kto pomoc w domu. Nawet jakby ktoś głupi obiad zrobił to było by mi lżej. Nie chce zeby odstawał od reszty dzieci, staram sie wszystko pogodzić ale jednak musze cos zaniedbać zeby więcej uwagi poświecić dziecku.?
Czuje sie zła matka ;(


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Niepokoj jest zrozumialy, ale to bardzo malutkie dziecko i nie mozna od niego za duzo wymagac - wszystko s swoim czasie. I takie mam spostrzezenia:
- kiedys nie diagnozowano tak dzieci, po prostu wiadomo bylo, ze jedno osiaga sprawnosc wczesniej, drugie pozniej i w pewnym momencie sie to wyrownuje, ludzie zyli w wiekszym spokoju ;-) jasne, ze teraz jest lepiej, trzeba byc czujnym itp., ale warto z tamtej mentalnosci tez zaczerpnac;
- sa dwie szkoly (tak mi powiedziala pediatra): wg jednej kieruje się dzieci na rehabilitacje po 6 tyg., wg drugien po 3 mcu, dajac dziecku czas.

Za chwile zaczniecie cwiczyc i bedzie dobrze!

W 3 mcu dziecko zaczyna bawic sie rączkami i siegac po przedmioty, ale na pewno nie chwyta i nie bawi sie nimi w sposob zamierzony, spokojnie.

Jestes super ogarnieta mama, jak bedziesz miala cwiczenia, to bedziesz w domu cwiczyc, zobaczysz, ze znajdziesz na to czas

Ja np.prawie nic w domu nid robie, jedynie czasem zrobie zakupy j ugotuje na szybko, piore i prasuje, wstawiam zmywarke, ale nie sprzatam, bo nie mam czasu. Sama nie dojadam j nie dopijam. Wiec szacun.

Także łzy zachowaj na ślub swojego syna, a teraz pierś do przodu, popatrz na buźkę maleństwa i uśmiech niech się pojawi na Twojej 😚

Happines swietny tekst!!!!

Cytat:
Napisane przez decorail Pokaż wiadomość
Camomiles - to by został w ogóle bez brwi lepiej hennę mu zrobić
Ha ha
emi_lka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-11, 09:59   #2298
aixa
Rozeznanie
 
Avatar aixa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 919
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

[1=999fd1c55571ad5d2d0bdb0 1d195d36e03efc653;7537341 1]

Moje dziecko w końcu podniosło główkę na brzuchu 😍

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez Kiwaczka Pokaż wiadomość
A jak z jakością po wypraniu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja mam z Lidla spodenki kiedyś były do kupienia w 2-paku, nigdy nie miałam nic gorszej jakości nawet Pepco ma lepsze spodenki. Po jednym nałożeniu materiał tak się rozciągnął, że z rozm. 62 zrobił się chyba 74 być może tak akurat trafiłam. Zamierzam kupić coś jeszcze i porównam. Dzięki Gornek za cynk. Podobają mi się spodenki i bluza w gazetce
Cytat:
Napisane przez gornek Pokaż wiadomość
Wiecie co Wam powiem, nie skromnie sie chwaląc wyszły mi za☠☠☠iste ogórki kiszone xd właśnie zajadam z kanapkami chciałam zrobic jeszcze dżemy ale owoce sa tak drogie, ze w tym roku odpuszczam.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
i ty piszesz, że ciężko ci dziecko ogarnąć i czasu dla niego nie masz jak ty jeszcze myślisz o przetworach jesteś najlepszą panią domu z NAS wszystkich. Sorki dziewczyny ale tak uważam

Cytat:
Napisane przez CamomileS Pokaż wiadomość
Powiem wam dziewczyny ze strasznie kocham mojego synusia i już nie mam depresji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
no takie nastawienie to ja lubię

Cytat:
Napisane przez milutek Pokaż wiadomość
A moje dziecko nie spało cały dzień, oprócz 15 min drzemki na spacerze, potem oczy mu leciały jeszcze wielokrotnie w dzień ale po 3 min się budził. I teraz też nie śpi. Postanowił że nie będzie spać! no i trudno. leży sobie w leżaczku i patrzy na światełka i zabawki. Ciekawe ile jeszcze tak wytrzyma, albo właściwie ciekawe ile jeszcze ja wytrzymam zanim padnę na cycki?....
moja Maja wczoraj była usypiana przez tż od 20 do 23 z przerwami na krótkie drzemki na jego klacie

Cytat:
Napisane przez gornek Pokaż wiadomość
Maks spi od 20, ale ja nie mogę. Zaczęłam czytać o obniżonym napięciu mięśniowym o przyczynach itp i połowa nam sie zgadza, ale nie potrzebnie zaczęłam oglądać filmiki co powinny robić 3 miesięczne dzieci ( Maks zaraz będzie miał 3) i sie poryczałam. Bo wydaje mi sie, ze za mało czasu poświęcam jemu zeby ćwiczyć i nabywać umiejętności i przez to nie podnosi główki, nie chwyta zabawki jest mi cholernie z tym zle, ale nie ma mi kto pomoc w domu. Nawet jakby ktoś głupi obiad zrobił to było by mi lżej. Nie chce zeby odstawał od reszty dzieci, staram sie wszystko pogodzić ale jednak musze cos zaniedbać zeby więcej uwagi poświecić dziecku.?
Czuje sie zła matka ;(


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
tak jak wszystkie piszą każde dziecko inaczej się rozwija a o trzymaniu zabawki przez 3 miesięcznego niemowlaka nie słyszałam. To jakaś bzdura Za dużo się wymaga od takich maluszków. Z biegiem czasu wszystkie dzieciaczki nauczą się wszystkiego co powinny umieć. Stop z czytaniem w internecie o obniżonym napięciu !!!
__________________
Lenka 12.03.2010 CC
http://www.suwaczki.com/tickers/ug378u69qhqma25s.png

Maja 27.04.2017 CC
aixa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-11, 10:06   #2299
emi_lka
Zakorzenienie
 
Avatar emi_lka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 6 074
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Hej hej, my wypoczywamy na wsi, babcia chodzi z wozkiem, troche mi lzej, chociaz i tak czuje sie zmeczona. Ale jestesmy dotlenieni. Babcia uwaza, ze takie male dzieci powinny duzo spac, wiec dba o to w szczegolnosci. Leos osiagnal nowe rejestry dzwiekow w guganiu i czuje sie tu dobrze Mama mi ufarbowala wlosy, bo od porodu nic z nimi nie robilam (bylam u fryzjera we wtorek, a w czwartek urodzilam, prezentowalam sie swietnie na porodowce! ;-) ).Dzis wieczorem wracamy do Wwy i do moich rutyn.


Cytat:
Napisane przez gornek Pokaż wiadomość
Maks spi od 20, ale ja nie mogę. Zaczęłam czytać o obniżonym napięciu mięśniowym o przyczynach itp i połowa nam sie zgadza, ale nie potrzebnie zaczęłam oglądać filmiki co powinny robić 3 miesięczne dzieci ( Maks zaraz będzie miał 3) i sie poryczałam. Bo wydaje mi sie, ze za mało czasu poświęcam jemu zeby ćwiczyć i nabywać umiejętności i przez to nie podnosi główki, nie chwyta zabawki jest mi cholernie z tym zle, ale nie ma mi kto pomoc w domu. Nawet jakby ktoś głupi obiad zrobił to było by mi lżej. Nie chce zeby odstawał od reszty dzieci, staram sie wszystko pogodzić ale jednak musze cos zaniedbać zeby więcej uwagi poświecić dziecku.?
Czuje sie zła matka ;(


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Niepokoj jest zrozumialy, ale to bardzo malutkie dziecko i nie mozna od niego za duzo wymagac - wszystko s swoim czasie. I takie mam spostrzezenia:
- kiedys nie diagnozowano tak dzieci, po prostu wiadomo bylo, ze jedno osiaga sprawnosc wczesniej, drugie pozniej i w pewnym momencie sie to wyrownuje, ludzie zyli w wiekszym spokoju ;-) jasne, ze teraz jest lepiej, trzeba byc czujnym itp., ale warto z tamtej mentalnosci tez zaczerpnac;
- sa dwie szkoly (tak mi powiedziala pediatra): wg jednej kieruje się dzieci na rehabilitacje po 6 tyg., wg drugien po 3 mcu, dajac dziecku czas.

Za chwile zaczniecie cwiczyc i bedzie dobrze!

W 3 mcu dziecko zaczyna bawic sie rączkami i siegac po przedmioty, ale na pewno nie chwyta i nie bawi sie nimi w sposob zamierzony, spokojnie.

Jestes super ogarnieta mama, jak bedziesz miala cwiczenia, to bedziesz w domu cwiczyc, zobaczysz, ze znajdziesz na to czas

Ja np.prawie nic w domu nid robie, jedynie czasem zrobie zakupy j ugotuje na szybko, piore i prasuje, wstawiam zmywarke, ale nie sprzatam, bo nie mam czasu. Sama nie dojadam j nie dopijam. Wiec szacun.

Także łzy zachowaj na ślub swojego syna, a teraz pierś do przodu, popatrz na buźkę maleństwa i uśmiech niech się pojawi na Twojej 😚

Happines swietny tekst!!!!

Cytat:
Napisane przez decorail Pokaż wiadomość
Camomiles - to by został w ogóle bez brwi lepiej hennę mu zrobić
Ha ha
emi_lka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-11, 10:24   #2300
999fd1c55571ad5d2d0bdb01d195d36e03efc653
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 732
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Właśnie tak jak pisze emilka teraz na siłę wciska się dzieciakom obniżone lub wzmożone napiecie.. A tak na prawdę duży procent dzieci jest niepotrzebnie rehabilitowanych.. każde dziecko ma swój czas żeby się rozwijać..
Jak ja byłam mała czy moje siostry.. to mama mi mówiła że główkę podnosilysmy po 4 miesiacu i żaden lekarz nie kierował na rehabilitację tylko dawał czas..
Według Internetu to 3 miesieczne dziecko powinno najlepiej już siadać.. -.-"
Nie ma co czytać internetow, każdy artykuł mówi co innego, a na forach to już w ogóle jedna mądrzejsza od drugiej.. " moj syn siadal w 3 miesiącu ".
Tak ze gronek głową do góry.
Maya ma prawie 10 tyg i dopiero zaczęła powoli podnosić główkę.. A lekarz ba szczepieniu od razu mi powiedział że ona ma.na to spokojnie czas.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
999fd1c55571ad5d2d0bdb01d195d36e03efc653 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-11, 10:29   #2301
Magnificence
Rozeznanie
 
Avatar Magnificence
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 975
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Ja dalej w łóżku mała sobie śpi a ja dosypialam obok niej 😁 ale już pora wstać i coś garnąć ... Pogoda jest tak do bani że mam ochotę przykryć się z powrotem kocem i nie wychodzić z tego łóżka :ziewa:

Moja mała ostatnio gorzej sypia. Budzi się częściej w nocy i w dzień częściej chce być przy cycu... Dobrze że idziemy na to szczepienie w czwartek bo chce parę rzeczy obgadac z pediatrą


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Magnificence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-11, 10:34   #2302
aixa
Rozeznanie
 
Avatar aixa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 919
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

emilka ale Wam dobrze na tej wsi
effppe masz rację

co do ćwiczenia z podnoszeniem maluszka za rączki, ten chwyt nie jest jakiś drastyczny, po prostu polega na tym, że dziecko z pozycji leżącej na pleckach chwyta się za rączki, najlepiej za dłonie i delikatnie podciąga się do góry. Maluch wtedy dźwiga swoją główkę albo ona mu opada do tyłu.

Maja dzisiaj pierwszy raz zasnęła sama bez lulania na rączkach to" mój sukces macierzyński" jak to pisała deco oczywiście nie w łóżeczku ale zawsze to coś

piszecie, że u Was tak ciepło, troszkę zazdroszczę bo u nas za oknem deszcz już któryś dzień z rzędu i 18- 19 stopni
__________________
Lenka 12.03.2010 CC
http://www.suwaczki.com/tickers/ug378u69qhqma25s.png

Maja 27.04.2017 CC
aixa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-11, 10:52   #2303
Magnificence
Rozeznanie
 
Avatar Magnificence
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 975
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

U mnie dziś deszczowo i pochmurno ale gorąco i duszno

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Magnificence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-11, 10:55   #2304
CamomileS
Zadomowienie
 
Avatar CamomileS
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 659
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez gornek Pokaż wiadomość
Dzisiaj juz obudziłam sie z lepszym nastawieniem, od rana juz ćwiczyliśmy leżenie na brzuszku i wodzenie oczami za zabawka a nie cała glowka. Robi postępy bo główkę odrywa od podłoża po każdym karmieniu poleży chwile na brzuszku i moze cos da dziękuje za wsparcie.
Milutek to ładnie pospać, pogratulować
Bunnybe ja internetu czytam jak Maks juz wieczorem śpi ;P w ciagu dnia nie mam na to czasu.
Maks spał jak zawsze od 20 ale dzisiaj az do 6:30.
Pogoda ładna wiec moze wezmę koc i pójdziemy poleżeć gdzies na trawie


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Właśnie leżenie na brzuszku po karmieniu jest super. Mojemu się zawsze konkretnie wtedy beknie i łatwo mu kupa idzie

Zauważyłam że mój maluszek zaczal trzymac w raczkach to czym go przykrywam i pakuje sobie to do buzi.

Dodatkowo jak to karmię na leżąco to wcześniej leżał na plecach z głową w moja stronę i tak jadł, a teraz obraca się na boczek.

Małe sukcesy a cieszą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
CamomileS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-11, 10:57   #2305
gornek
Zakorzenienie
 
Avatar gornek
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 042
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Juz nie będę czytać internetow, bo faktycznie tylko sie stresuje nie potrzebnie. Będę ćwiczyć codziennie z Maksem i w końcu uda mu sie podnieść główkę wysoko nie chce go zamęczać bo w końcu sam sie zorientuje, ze to niw fajne i bedzie marudził.
Aixa dzięki za miłe słowa, ale u mnie to troche inaczej wyglada, owszem ogarniam wszystko, robię przetwory ale ja nie karmie piersią i Maksiu to złote dziecko,bo marudzi tylko pod wieczór. W ciagu dnia daje mi dużo zrobic, dzisiaj na szybko poscieralam juz kurze i rosół sie robi. Ale gdybym miała marudne dziecko i nie odkładane to pewnie nic bym nie zrobiła i zarosła w brudzie xd


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
__________________
02.05.2012
14.04.2017 Maksymilian
13.05.2022 Filip
gornek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-11, 11:02   #2306
marta6704
Zakorzenienie
 
Avatar marta6704
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: z... =)
Wiadomości: 5 000
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cieszę się, że placki smakowały.

W chuscie chodzimy codziennie. Wczoraj byliśmy np. w banku i w Auchan. Wywołuje póki co same pozytywne reakcje w ludziach.

Gornek dzięki za gazetkę.
Dziewczyny dobrze piszą, skończ internety!

Jakie upały? Nad morzem pogoda to kpina... Dzisiaj z Miskiem bym tylko spała i spała.

Wczoraj pierwszy raz mały zasnął sam po kąpieli i jedzonku. Tyle wygrać.

I udało mi się pofarbowac włosy dwa dni temu, ale zrobiłam to niezbyt dokładnie... Eh.
Jak pojadę do rodziców to idę do fryzjera bo włosy mam już za zapięcie stanika.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marta6704 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-11, 11:11   #2307
CamomileS
Zadomowienie
 
Avatar CamomileS
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 659
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez gornek Pokaż wiadomość
Juz nie będę czytać internetow, bo faktycznie tylko sie stresuje nie potrzebnie. Będę ćwiczyć codziennie z Maksem i w końcu uda mu sie podnieść główkę wysoko nie chce go zamęczać bo w końcu sam sie zorientuje, ze to niw fajne i bedzie marudził.
Aixa dzięki za miłe słowa, ale u mnie to troche inaczej wyglada, owszem ogarniam wszystko, robię przetwory ale ja nie karmie piersią i Maksiu to złote dziecko,bo marudzi tylko pod wieczór. W ciagu dnia daje mi dużo zrobic, dzisiaj na szybko poscieralam juz kurze i rosół sie robi. Ale gdybym miała marudne dziecko i nie odkładane to pewnie nic bym nie zrobiła i zarosła w brudzie xd


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Gornek a Maks w ogóle nie podnosi głowy czy niechętnie?
I jak się zachowuje jak to trzymasz na rękach? Mój bardzo wtedy głowę odgina

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
CamomileS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-11, 11:14   #2308
gornek
Zakorzenienie
 
Avatar gornek
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 042
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Troche podnosi główkę, ale robi to nie chetnie. Na początku jest ok ale po minucie juz marudzi. A jak trzymam na rękach to ładnie trzyma główkę, jak leży na mnie to tez unosi. Ale na płaskim to nie chce, jak łapie go za raczki to raz trzyma główkę ale cześciej leci mu do tylu.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
__________________
02.05.2012
14.04.2017 Maksymilian
13.05.2022 Filip
gornek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-11, 11:21   #2309
CamomileS
Zadomowienie
 
Avatar CamomileS
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 659
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

Cytat:
Napisane przez gornek Pokaż wiadomość
Troche podnosi główkę, ale robi to nie chetnie. Na początku jest ok ale po minucie juz marudzi. A jak trzymam na rękach to ładnie trzyma główkę, jak leży na mnie to tez unosi. Ale na płaskim to nie chce, jak łapie go za raczki to raz trzyma główkę ale cześciej leci mu do tylu.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Mój też zaczyna beczec i zawsze mnie zastanawia czemu po prostu nie położy głowy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
CamomileS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-11, 12:31   #2310
gornek
Zakorzenienie
 
Avatar gornek
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 042
Dot.: Majówki 2017 cz. I ! <3

One jeszcze nie rozumieją, ale jak zaczną to pewnie pójdzie im to sprawniej ;P
Mój lisek zasnął, a ze ma dość krótkie drzemki w ciagu dnia to biorę sie za spahetti bolonskie, bo rosół juz jest
Przyszła burza i znowu tv mi nie działa. Wiec oglądam po raz milionowy Kevina ( mam nagrane 2 części) przy Nim robiłam test ciążowy i wyszedł pozytywny.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
__________________
02.05.2012
14.04.2017 Maksymilian
13.05.2022 Filip
gornek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-05 20:18:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:28.