Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-23, 12:35   #391
martyna_martyna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: rozowa kraina;)
Wiadomości: 728
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Moja lazienka o wymiarach okolo 3 metry na 2 metry, wyniosla mnie: 1800 zl za plytki, 2000, wanna, 600 kibelek,blat 1100,nowe drzwio 700 zl,lustro 160 zl, okol 7-7000 tysiecy w towrze i robocizna, ale mozna zrobic za 3-5 tys.,wszystko zalezy od wizji i dostepnych srodkow.
__________________
WIARA, NADZIEJA, MILOSC...
martyna_martyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 07:29   #392
mocarska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 11
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Cytat:
Napisane przez martyna_martyna Pokaż wiadomość
ale mozna zrobic za ,wszystko zalezy od wizji i dostepnych srodkow.
Dokładnie tak jest, jeżeli ktoś lubi pustą przestrzeń to ma w kieszeni kilka złoty za półeczki, wieszaczki, figurki, i inne takie duperele.
Można jeszcze zaoszczędzić "mądrze" kupując, tzn być zorientowanym gdzie jest najtaniej- supermarket, hurtownia, a może allegro. Ja kafelki kupiłam w pobliskiej hurtowni ale ceny wcześniej sprawdziłam na ceneo żeby wiedzieć do ile mogę utargować, dodatki, detale i ceramikę głównie na allegro - również szukałam najtańszych produktów. Natomiast wannę kupiłam w markecie bo okazała się najtańsza i nie płaciłam wysyłki.

Edytowane przez mocarska
Czas edycji: 2009-05-25 o 07:33
mocarska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 09:40   #393
moniaG
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Espania - Czestochowa
Wiadomości: 62
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Czesc wam.

Zazdroszcze juz tym ktorzy koncza swoje lazienki . Ja nawet jeszcze nie zaczelam, gdyz dopiero wszystko planujemy. I dlatego odnosnie tego mam do was pare pytan. Bede wdzieczna za kazda odpowiedz.
Chce zrobic remont calej lazienki od podstaw. Wiec od czego trzeba zaczac. Tzn. u nas na pierwszy rzut pojda rury, ale co potem . Kiedy sie wstawia sanitariaty a kiedy kafelkuje. Bo slyszalam ze najpierw sanitariaty a potem kafelkowanie. Ale boje sie ze to wszystko potem bedzie poobijane. I najwazniejsze pytanie . Ile kosztuje robocizna , w jakich cenach jest mniej wiecej kafelkowanie. Moja lazienka jest niewielka , jak to w blokach. 2 m na 1,8. Rany , jak pomysle ze musze tam zmiescic kibelek , umywalke i wanne to wrrr.... Prysznic odpada gdyz na scianie jest jeszcze ta paskudna terma, i nic z nia nie mozna niestety zrobic. Bede wdzieczna za wszystkie odpowiedzi.
moniaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 09:58   #394
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

moniaG jesli masz terme w takim miejwcu ze prysznic juz nie wejdzie, to szkoda, ale wanny tez sa ok, i mozna brac w nich prysznice i mile kapiele z ukochanym

jesli o chodzi o remont od podstaw.
najpierw planowanie - musisz na etapie planowania rozmiescic sobie w miare dokladnie miejsca w ktorych bedą sanitariaty.
Orurowanie i okablowanie. - rury swiatlo i kontakty.
Na to plyty karton gips. chyba ze macie lazienke w super stanie - ale karton gips troche ociepli lazienkce.
I potem kafle, na sciany i na koniec na podlodze,
sanitariaty montuje sie dopiero jak jest juz ofugowane wszytsko.
Na koncu sie silikonuje narozniki i wkolo zanitariatow.
Jak masz mozliwosc to zamontuj sobie podwieszany kibelek. jest o wiele bardziej higieniczny niz taki montowany do podlogi.
Na samym koncu montuje sie lustra - o ile chcesz je wklejac na sciane - to muisz wczesniej zaplanowac na nie miejsce, zeby nie klasc tam kafli [ja swoje wklejalam, niczym sie nei martwisz, szklarz przychodzi i wkleja. tylko pozniej trzeba ofugowac lustro wg wskazowek szklasza.

Edytowane przez kliwia
Czas edycji: 2009-05-26 o 09:59
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 10:08   #395
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Cytat:
Napisane przez moniaG Pokaż wiadomość
Czesc wam.

Zazdroszcze juz tym ktorzy koncza swoje lazienki . Ja nawet jeszcze nie zaczelam, gdyz dopiero wszystko planujemy. I dlatego odnosnie tego mam do was pare pytan. Bede wdzieczna za kazda odpowiedz.
Chce zrobic remont calej lazienki od podstaw. Wiec od czego trzeba zaczac. Tzn. u nas na pierwszy rzut pojda rury, ale co potem . Kiedy sie wstawia sanitariaty a kiedy kafelkuje. Bo slyszalam ze najpierw sanitariaty a potem kafelkowanie. Ale boje sie ze to wszystko potem bedzie poobijane. I najwazniejsze pytanie . Ile kosztuje robocizna , w jakich cenach jest mniej wiecej kafelkowanie. Moja lazienka jest niewielka , jak to w blokach. 2 m na 1,8. Rany , jak pomysle ze musze tam zmiescic kibelek , umywalke i wanne to wrrr.... Prysznic odpada gdyz na scianie jest jeszcze ta paskudna terma, i nic z nia nie mozna niestety zrobic. Bede wdzieczna za wszystkie odpowiedzi.
Moniu też mam bardzo małą łazienkę i jeśli chcesz to mogę zrobić zdjęcia jak u nas jest to wszystko rozmieszczone. Łazienka jest jeszcze nieczynna ale wanna, geberit i umywalka już zamontowane.
Jesli chodzi o remont to najpierw rurki (myśmy montowali podłogówkę wiec to było pierwsze), potem stelaż pod sedes podwieszany, potem kafelki na ścianie, potem na podłodze. Malowania sufitu i bocznych ścian (opcja), montaż lamp sufitowych. Następnie montaż baterii, sedesu, umywalki i wanny. Montaż lusta i grzejnika łazienkowego. I tyle.
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 10:32   #396
moniaG
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Espania - Czestochowa
Wiadomości: 62
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Jejku, nie sadzilam ze tak szybko mi odpiszecie. Jestem za to bardzo wam wdzieczna.

Susana, jesli bys mogla to ja poprosze o te fotki, teraz kazda inspiracja mi sie przyda. Z remontem ruszamy od 1 sierpnia, ale na sama mysl juz mam ciarki. Bo ja zawsze tak trafiam ze mam jakis paprokow i potem wiecej szkody niz pozytku z nich. I juz sie boje jak to bedzie. Zwlaszcza ze zostane z tym sama bo maz wraca z powrotem za granice a ja musze wszystkiego dopilnowac.

Kliwia, lazienka w super stanie , o rany . Jak bys tam teraz weszla to bys z krzykiem wybiegla. Dwa lata temu nagle wszystkie kafelki zaczely po koleji odpadac. Kasy bylo brak na remont . Brat czesc kafli skul, ale ze pojawil sie dzidzius to znowu braklo kasy na remont. A teraz rura pekla i fachowcy zrobili to tak pieknie ze szkoda nawet pisac o tym. Ale teraz wracam do Polski na jakis czas , wiec chce to zrobic jak nalezy od podstaw. Chce aby mi slurzyla przez wiele lat i abym byla z niej dumna.

Co znajde nawet jakis fajny pomysl na necie , to i tak u nas odpada przez terme i przez to ze to wszystko takie malutkie.
Lazienka jest tak jaky prostokatna i na krotszej scianie na wprost drzwi jest kibelek i umuwalka i jeszcze wanna . I na tej samej scianie nad wanna jest terma o zgrozo ...

A wiecie moze ile kosztuje robocizna u kafelkarza za metr ????

Edytowane przez moniaG
Czas edycji: 2009-05-26 o 10:53
moniaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 10:56   #397
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

moniaG
tu mozesz sobie zobaczyc jak wygladala wizualizacja mojej lazienki zrobiona przez sprzedawcę kafli firmy paradyż.
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=348

a tak wygląda zrobiona przez kafelkarza.
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...postcount=1729
jeszcze bez luster i zamontowanej umywalki.

My za naszego kafelkarza placilismy chyba 1500 - ale nie wiem czy to komplekosowo czy jak. Bo w tym byl tez byl monztaz nowych drzwi z oscieznica i montaz podwieszanego sufitu no i montaz plyt kartonowo-gipsowych.

A Ty drzwi tez wymieniasz??

Edytowane przez kliwia
Czas edycji: 2009-05-26 o 10:57
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-26, 11:47   #398
moniaG
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Espania - Czestochowa
Wiadomości: 62
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Kliwia, drzwi tez chce wymienic . Bardzo ladnie wyglada ta lazienka , i wydaje mi sie ze 1500 to nie za duzo , za to co w to bylo wliczone . Mam nadzieje ze mi sie tez uda znalesc jakiegos dobrego i taniego fachowca a nie paproka w stylu USTERKA ...
moniaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 12:06   #399
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Cytat:
Napisane przez moniaG Pokaż wiadomość
Susana, jesli bys mogla to ja poprosze o te fotki, teraz kazda inspiracja mi sie przyda. Z remontem ruszamy od 1 sierpnia, ale na sama mysl juz mam ciarki. Bo ja zawsze tak trafiam ze mam jakis paprokow i potem wiecej szkody niz pozytku z nich. I juz sie boje jak to bedzie. Zwlaszcza ze zostane z tym sama bo maz wraca z powrotem za granice a ja musze wszystkiego dopilnowac.
Moniu to zrobię po pracy zdjęcia i wrzucę. Brakuje wszystkich dodatków i... porządnego wysprzątania ale jeszcze tego nie ruszam bo nie ma to w tej chwili sensu. W każdym razie my robiliśmy wszystko od nowa, kapitalny remont w całym doku i też byłam z tym wszystkim sama bo nie mieszkam z narzeczonym a remont toczy się u mnie w domu ale jak na remont na odległość - nieźle nam to poszło. Spokojna głowa, jeśli chcesz firmę remontową to mogę polecić Ci tych co u mnie robią remont tyle że oni są z Katowic.
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 12:15   #400
moniaG
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Espania - Czestochowa
Wiadomości: 62
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Susanna, mam nadzieje ze i ja dam jakos rade. A ta firma to pewnie i tak nie chcialaby dojezdzac do Czestochowy . A tym ze nie jest jeszcze porzadnie wysprzatana nie martw sie . Juz z gory dziekuje za foteczki.
moniaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 12:52   #401
Dziumdzia
Raczkowanie
 
Avatar Dziumdzia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Z tamtąd.
Wiadomości: 295
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

moniu dasz radę jak trafisz na dobrych fachowców to nie bedziesz musiała zbyt wielu rzeczy pilnować
Dziumdzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-26, 15:30   #402
moniaG
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Espania - Czestochowa
Wiadomości: 62
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Przyszlo mi do glowy jeszcze jedno pytanie . Czy za wanna kladzie sie plytki, bo mi sie wydaje to bez sensu. Wiec jak to jest z tymi kafelkami i wanna. Skad fachowiec ma wiedziec od jakiej wysokosci tam klasc kafelki. Wychodzi na to ze wanna tez powinna byc wczesniej zakupiona czy ja sie myle .

Rany , jestem calkiem zielona w tym o co kaman .
moniaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 16:30   #403
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Cytat:
Napisane przez moniaG Pokaż wiadomość
Przyszlo mi do glowy jeszcze jedno pytanie . Czy za wanna kladzie sie plytki, bo mi sie wydaje to bez sensu. Wiec jak to jest z tymi kafelkami i wanna. Skad fachowiec ma wiedziec od jakiej wysokosci tam klasc kafelki. Wychodzi na to ze wanna tez powinna byc wczesniej zakupiona czy ja sie myle .

Rany , jestem calkiem zielona w tym o co kaman .
Myśmy kladali płytki za wanną bo sama wanna nie jest wkuwana w ścianę aby w razie konieczności po prostu odsunćc ją od ściany i wmontować nową. Wówczas płytki sa nienaruszone. Ale to w sumie zależy od was samych. Ekipa remontowa zrobi jak zechcesz.

Goniu kilka zdjęć naszej łazieneczki
Wanna 140x90 cm, umywalkę będziemy mieć jeszcze mniejszą bo 40 cm a reszta jako tako. Ogólnie da się przeżyć. Brakuje jeszcze półek wiszących (narożny przy wannie), uchwytów na papier toaletowy, grzejnika i innych drobiazgów nadających łazience charateru,
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg img_9259.jpg (98,9 KB, 207 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg img_9260.jpg (84,8 KB, 120 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg img_9261.jpg (128,0 KB, 136 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg img_9258.jpg (82,6 KB, 206 załadowań)
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 07:28   #404
moniaG
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Espania - Czestochowa
Wiadomości: 62
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Sussana, ta twoja lazieneczka mala tak samo jak moja, tyle ze u mnie wisi jeszcze ta przekleta terma wrrrr.... Bardzo ladna lazieneczka, a jak dasz jeszcze dodatki, to bedzie juz super na maxa.
Mam jeszcze pytanie. Ile czasu zajmuje remont takiej lazienki??
moniaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 07:34   #405
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

moniaG cala lazienke pokrywasz kaflami, nawet za sanitariatami. Po pierwsze unikasz kontaktu wody z golym betonm, w ktory latwo wchodzi wilgoc i grzyb, a po drugie, w przypadku uszkodzenia, wymianny wanny demontujesz ja i sie nie martwisz ze nowa wanna ma inny wymiar i nie bedzie pasowac do tego miejsca gdzie nie ma kafli.
Nie ma co oszczedzac na tych dwoch metrach kafli.

Znam niepolozone kafle z autopsji, bo wpriowadzilam sie do mieszkania po tesciach, ktorzy robi tam remont z 15 lat temu. Nie dosc ze kalekarz to jakis idiota to jeszcze, nie polozyl kafli na scianie za wanna i pod nią!!
A miedzy wanna a podlogą była szpara, na 10 cm - nie wiem po co - gdzie czasami mi wpadaly rozne przedmioty, ale nie wkladalam tam reki, bo raz grzyb, dwa robactwo (od wilgoci wchodza np sumiki - ...... cukrowe, szaro -srebrne robaczki biegajace tu i owdzie).
Generalnie, nie sluzy to higienie.

Monia G - jak masz fachowca od rana do wieczora, to mysle ze sie w meisiacu zmiescisz.
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 07:35   #406
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Cytat:
Napisane przez moniaG Pokaż wiadomość
Sussana, ta twoja lazieneczka mala tak samo jak moja, tyle ze u mnie wisi jeszcze ta przekleta terma wrrrr.... Bardzo ladna lazieneczka, a jak dasz jeszcze dodatki, to bedzie juz super na maxa.
Mam jeszcze pytanie. Ile czasu zajmuje remont takiej lazienki??
Goniu u nas kapitalny remont trwał z przerwami ok. miesiąc czasu. 3 tygodnie to chyba minimum jeśli wymieniasz rurki itd.
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 07:59   #407
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Nie można powiedzieć, że tylko płytki chronią przed wilgocią i grzybem. Obecnie jest wiele preperatów, które kładzie się we wszystkie miejsca wilgotne a najlepiej na całą łazienkę - np. folia w płynie - wygląda to jak warstwa farby. Na to dopiero płytki. Co z tego, że za wanną masz płytki, jak np. pęknie fuga i woda i tak podejdzie pod płytki. Ja nie mam płytek za wanną i chyba nie jest to rzadki przypadek bo podczytuje forum budowlane i tam takich pomysłów nie było.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 12:05   #408
Dziumdzia
Raczkowanie
 
Avatar Dziumdzia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Z tamtąd.
Wiadomości: 295
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Cytat:
Napisane przez moniaG Pokaż wiadomość
Przyszlo mi do glowy jeszcze jedno pytanie . Czy za wanna kladzie sie plytki, bo mi sie wydaje to bez sensu. Wiec jak to jest z tymi kafelkami i wanna. Skad fachowiec ma wiedziec od jakiej wysokosci tam klasc kafelki. Wychodzi na to ze wanna tez powinna byc wczesniej zakupiona czy ja sie myle .

Rany , jestem calkiem zielona w tym o co kaman .
moim zdaniem warto położyć kafelki za wanną. jak potem będziesz chciała wymienić wannę to nie będziesz musiała kłaść w całej łazience nowych płytek jak nie będziesz mogła skompletować tych które już są na ścianie
Dziumdzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 20:58   #409
VIVO71
Raczkowanie
 
Avatar VIVO71
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 301
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Cytat:
Napisane przez kliwia Pokaż wiadomość
to i załączam fotki łązienki
w zasadzie są załączone na innym wątku

http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...postcount=1729

kasiar te sa chyba najjaśniejsze z tych wałków
http://www.paradyz.com.pl/index.php?...=pl&collID=229

całe białe widziałam tylko cygara czyli ćwierćwałki.

edit, proszę biały:
http://www.paradyz.com.pl/index.php?...g=pl&collID=25

teraz spostrzegłam że już dawałam nasza łazienkę
WItajcie dziewczyny,może któraś podałaby linka do zdjęć łazienek. Będę wdzięczna.
__________________
VIVO 71
VIVO71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-26, 20:47   #410
nimfetka
Zadomowienie
 
Avatar nimfetka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków-NH
Wiadomości: 1 664
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Własnie miałam remont łazienki.Mogę z czystym sumieniem polecic ekipę.Jak ktoś zainteresowany dam namiary na priw.
__________________
ulubione powiedzenie mojej 5 letniej córki-KTO MA CYCKI TEN MA WŁADZE
nimfetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-26, 20:52   #411
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Cytat:
Napisane przez nimfetka Pokaż wiadomość
Własnie miałam remont łazienki.Mogę z czystym sumieniem polecic ekipę.Jak ktoś zainteresowany dam namiary na priw.
podaj namiary w wątku om polecanych firmach
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 15:41   #412
moniaG
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Espania - Czestochowa
Wiadomości: 62
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

A skad jest ta ekipa remontowa ? No , niedlugo sierpien i ja zaczynam wreszcie swoj remont lazienki . A pomyslu nadal brak na ta mala klite z terma wrrrr

---------- Dopisano o 16:41 ---------- Poprzedni post napisano o 16:39 ----------

sussana , a czy moglabys podac linka do tej strony , polecanych firm , bo ja za chiny nie moge tego znalesc , albo moze nie umiem
moniaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 20:31   #413
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Cytat:
Napisane przez moniaG Pokaż wiadomość
A skad jest ta ekipa remontowa ? No , niedlugo sierpien i ja zaczynam wreszcie swoj remont lazienki . A pomyslu nadal brak na ta mala klite z terma wrrrr

---------- Dopisano o 16:41 ---------- Poprzedni post napisano o 16:39 ----------

sussana , a czy moglabys podac linka do tej strony , polecanych firm , bo ja za chiny nie moge tego znalesc , albo moze nie umiem
Moniu tutaj jest wątek, przeglądnij moze coś znajdziesz -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=158086

U mnie remont też dobiega końca, tu ni chodziło tylko o remont łazienki ale nadbudowę i wymiana wszystkiego wiec gdyby co to mam sprawdzona ekipę z Katowic.
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 16:39   #414
moniaG
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Espania - Czestochowa
Wiadomości: 62
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Sussana , slicznie ci dziekuje...
moniaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 21:39   #415
platynka80
Rozeznanie
 
Avatar platynka80
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 906
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Kochane Wizazanki, mam takie łazinkowe pytanie... Czy do wc ze spłuczką w ścianie można wrzucić kostkę barwiącą wodę przy spłukiwaniu???
__________________
platynka
platynka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 22:07   #416
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Cytat:
Napisane przez platynka80 Pokaż wiadomość
Kochane Wizazanki, mam takie łazinkowe pytanie... Czy do wc ze spłuczką w ścianie można wrzucić kostkę barwiącą wodę przy spłukiwaniu???
Dobre pytanie, sama jestem ciekawa
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 22:26   #417
platynka80
Rozeznanie
 
Avatar platynka80
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 906
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

podobno tak, tylko jak wrzucić taką kostkę??? pomóżcie...
__________________
platynka
platynka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 23:33   #418
Suzi_Sun
Rozeznanie
 
Avatar Suzi_Sun
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: slask
Wiadomości: 522
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

U mnie urzadzanie lazienki w toku (hurra) , jakby kogos ciekawilo to koszty (do tej pory) wyszly mniej wiecej tak:
wanna - 1334zl (miala byc tansza ale sprzedawca zapewnial w sklepie ze jest dobra jakosciowo, wymiar chyba 150x90)
kabina- 2030zl (wielka, TZ sie na nia uparl)
zestaw mebli: słupek, komodka i umywalka z szafka (ok. 1650zl)
wc: 470zł (kompakt)
baterie łazienkowe: (wannowa, prysznicowa i umywalkowa ok. 650zl, wąż + słuchawka do wanny 60zł, i 120zł drążek i waż i sluchawka pod prysznic)
kafelki (ściany 25m2 i podłoga 9m2) w sumie 1900zł (z dekorem)
oświetlenie na sufit LED + koszt sufitu ok 500zł
klej do płytek + fuga ok 100zł (chyba)
kosz na smieci 32zł
Razem około 9tyś.
Brakuje jeszcze takich drobiazgów jak lustro, jakies wieszaczki na reczniki, papier, dozownik na mydlo, szczotka, byc moze jakies dodatkowe oswietlenie nad lustro, kosz wiklinowy na bielizne,suszarka(moze), coś na okno. Takze koszt wyjdzie w zakresie 10tyś. Duzo wyszlo, mialo byc zdecydowanie taniej w granicach 6tys ale moze za wyzszymi cenami pojdzie w parze jakosc. Zapomnialam - robocine mamy za free, brat TZ nam kladzie kafelki ps. zdjecia dodam jak bedzie gotowe (czyli nie predko bo dopiero podloga jest zrobiona).
__________________
"Kiedy widzę,co życie robi z ludźmi, to Śmierć wcale nie jest taki najgorszy"
Suzi_Sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 06:40   #419
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Spłuczka typu geberit otwiera się zgodnie z instrukcją. Tam są takie zaczepy na ktore trzeba trafic i w odpowiednim meijscu podniesc pokrywę przycisku.
i jak sie otworzy to tam juz powinien byc otqwor do spluczki, jesli nie ma, to znaczy ze nie mozna wrzucic kostki barwiacej wiodę.
W sumie to logiczne bo obieg lepiej zeby byl zamkniety, bo by się wilgos zbierała. ale w razie awarii jakos sie tam hydraulicy dostaja.

Suzi z doswiadczenia wiem, ze te koszty i tak wzrosną.
Ja w mojej małej lazience 8m^2 wydałam ponad 10tys. a dodam ze nie mam mebli.
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 06:56   #420
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Łazienka - urządzamy/odnawiamy/remon tujemy

Cytat:
Napisane przez kliwia Pokaż wiadomość
Spłuczka typu geberit otwiera się zgodnie z instrukcją. Tam są takie zaczepy na ktore trzeba trafic i w odpowiednim meijscu podniesc pokrywę przycisku.
i jak sie otworzy to tam juz powinien byc otqwor do spluczki, jesli nie ma, to znaczy ze nie mozna wrzucic kostki barwiacej wiodę.
W sumie to logiczne bo obieg lepiej zeby byl zamkniety, bo by się wilgos zbierała. ale w razie awarii jakos sie tam hydraulicy dostaja.
Bardzo fachowo napisane, dziękuję
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-23 12:27:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:00.