Mieszkacie sami czy z teściami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-22, 21:45   #1
aintfunkyfranky
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3

Mieszkacie sami czy z teściami


Witajcie,

to mój pierwszy post, ale sporo już poczytałem na forum i widzę że naprawdę w porządku tu jest. Tak więc świeżo po zarejestrowaniu się chciałbym Was zapytać w pewnej sprawie. Spotykacie się z facetem. Po pewnym czasie dowiadujesz się, że ma on nowy piękny własny dom w uroczym miejscu. Okazuje się, że to dom dwurodzinny (dwa zupełnie oddzielne mieszkania), w którego drugiej części mieszkają jego rodzice. Cieszycie się czy smucicie? Z jednej strony jest to dużo bo jest już do i nie trzeba się martwić o kupno/budowę/wynajem.. z drugiej nie każdy ma ochotę mieszkać w ten sposób? Jakie są Wasze opinie? Był już temat o mieszkaniu z teściami (czytałem!) ale piszę o sytuacji gdy nie mieszkacie w jednym mieszkaniu ale obok siebie.
aintfunkyfranky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-22, 21:55   #2
lady karen
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 610
Dot.: Mieszkacie sami czy z teściami

Cytat:
Napisane przez aintfunkyfranky Pokaż wiadomość
Witajcie,

to mój pierwszy post, ale sporo już poczytałem na forum i widzę że naprawdę w porządku tu jest. Tak więc świeżo po zarejestrowaniu się chciałbym Was zapytać w pewnej sprawie. Spotykacie się z facetem. Po pewnym czasie dowiadujesz się, że ma on nowy piękny własny dom w uroczym miejscu. Okazuje się, że to dom dwurodzinny (dwa zupełnie oddzielne mieszkania), w którego drugiej części mieszkają jego rodzice. Cieszycie się czy smucicie? Z jednej strony jest to dużo bo jest już do i nie trzeba się martwić o kupno/budowę/wynajem.. z drugiej nie każdy ma ochotę mieszkać w ten sposób? Jakie są Wasze opinie? Był już temat o mieszkaniu z teściami (czytałem!) ale piszę o sytuacji gdy nie mieszkacie w jednym mieszkaniu ale obok siebie.
Byłam w takiej sytuacji. Nie pasowało mi to od początku, miało być przejściowe, nie było (po niecałym roku wyprowadziłam się) , było strasznie. Z facetem już nie jestem, a jego obecnej dziewczynie współczuję serdecznie bo jego marzeniem jest mieszkać w tym mieszkaniu najlepiej zawsze. Generalnie masakra i nigdy więcej na żadne tego typu układy nie pójdę (i nie jest to kwestia charakteru rodziców byłego, bo to spoko ludzie).
lady karen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-22, 21:56   #3
pomaranczkav
Raczkowanie
 
Avatar pomaranczkav
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 316
Dot.: Mieszkacie sami czy z teściami

Cytat:
Napisane przez aintfunkyfranky Pokaż wiadomość
Witajcie,

to mój pierwszy post, ale sporo już poczytałem na forum i widzę że naprawdę w porządku tu jest. Tak więc świeżo po zarejestrowaniu się chciałbym Was zapytać w pewnej sprawie. Spotykacie się z facetem. Po pewnym czasie dowiadujesz się, że ma on nowy piękny własny dom w uroczym miejscu. Okazuje się, że to dom dwurodzinny (dwa zupełnie oddzielne mieszkania), w którego drugiej części mieszkają jego rodzice. Cieszycie się czy smucicie? Z jednej strony jest to dużo bo jest już do i nie trzeba się martwić o kupno/budowę/wynajem.. z drugiej nie każdy ma ochotę mieszkać w ten sposób? Jakie są Wasze opinie? Był już temat o mieszkaniu z teściami (czytałem!) ale piszę o sytuacji gdy nie mieszkacie w jednym mieszkaniu ale obok siebie.

hm.. to zależy jacy by teściowie byli ;p jeśli całkiem spoko to nie mam nic przeciwko a jeśli nie to za żadne skarby.. wole spokój od pięknego gniazdka
pomaranczkav jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-22, 21:59   #4
Hajja Hawwa
Wtajemniczenie
 
Avatar Hajja Hawwa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 2 474
Dot.: Mieszkacie sami czy z teściami

Nigdy nie zamieszkałabym z teściami.
__________________
"Płoń blisko mnie,
zmysły przypalaj,
poparz mnie sobą,
nasącz lawą żaru
,
przeniknij płomieniem wyzwalającym
energię z rozgrzanego ciała,
przygrzej mocniej jeszcze,
pustkę wypalaj,
wypełniaj wszystko istotą siebie..."
Hajja Hawwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-22, 22:00   #5
aintfunkyfranky
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3
Dot.: Mieszkacie sami czy z teściami

Cytat:
Napisane przez lady karen Pokaż wiadomość
Byłam w takiej sytuacji. Nie pasowało mi to od początku, miało być przejściowe, nie było (po niecałym roku wyprowadziłam się) , było strasznie. Z facetem już nie jestem, a jego obecnej dziewczynie współczuję serdecznie bo jego marzeniem jest mieszkać w tym mieszkaniu najlepiej zawsze. Generalnie masakra i nigdy więcej na żadne tego typu układy nie pójdę (i nie jest to kwestia charakteru rodziców byłego, bo to spoko ludzie).
to jaka to kwestia w Twoim przypadku?
aintfunkyfranky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-22, 22:11   #6
lady karen
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 610
Dot.: Mieszkacie sami czy z teściami

Cytat:
Napisane przez aintfunkyfranky Pokaż wiadomość
to jaka to kwestia w Twoim przypadku?
Taka że w takiej sytuacji nie ma szans poczuć się do końca u siebie, to po pierwsze. Po drugie mimo (a może właśnie z powodu) ogólnego miłego charakteru i dużej sympatii do mnie szanowna mamusia eksa nachalnie próbowała mi pomagać w prowadzeniu domu, co objawiało się nawet tym, że wpadała tam posprzątać, eks się nie stawiał, bo mu tak było wygodnie, a ja wracałam po całym dniu (od 8 do 13.30 szkoła od 14 do 20.30 praca, potem godzinny dojazd i jeszcze obiad zrobić) i widziałam szanowną mamusią np. myjącą wannę. Oczywiście w przeciwieństwie do eksa nie byłam tym zachwycona (z dwóch powodów: po a. nienawidzę jak ktoś mi się w cokolwiek nieproszony wtrąca, po b. po całym dniu mając w perspektywie jeszcze robienie obiadu chciałam tylko zrobić ten obiad, zjeść, i paść na ryjek. A w takiej sytuacji wypadało żebym pomogła, w końcu to ona sprzątała u mnie...) Po trzecie, co jest związane z pierwszym, każda decyzja musi być dostosowana w jakiś tam sposób do zwyczajów czy wymagań rodziny (np. nie można założyć dodatkowego zamka w drzwiach bo ojciec się obrazi itp. ). Po czwarte i najważniejsze, uważam taką sytuację za całkowicie zbędną, mam dużą potrzebę niezależności i nie widzę powodu, dla którego miałabym z niej rezygnować w imię męczenia się z sąsiedzkimi kontaktami z ewentualną teściową.
lady karen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-22, 22:42   #7
Lakhi
Zadomowienie
 
Avatar Lakhi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 395
Dot.: Mieszkacie sami czy z teściami

No ja bym zachwycona w takiej sytuacji na bank nie była. No chyba, że to miałoby być tak na parę miesięcy dopóki nie znajdziemy czegoś własnego. Bo tak przez ścianę z teściami, to nieważne jak mili by oni nie byli, to bym nie chciała.
__________________
Staram się!

Lakhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-22, 22:50   #8
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Mieszkacie sami czy z teściami

Cytat:
Napisane przez aintfunkyfranky Pokaż wiadomość
Witajcie,

to mój pierwszy post, ale sporo już poczytałem na forum i widzę że naprawdę w porządku tu jest. Tak więc świeżo po zarejestrowaniu się chciałbym Was zapytać w pewnej sprawie. Spotykacie się z facetem. Po pewnym czasie dowiadujesz się, że ma on nowy piękny własny dom w uroczym miejscu. Okazuje się, że to dom dwurodzinny (dwa zupełnie oddzielne mieszkania), w którego drugiej części mieszkają jego rodzice. Cieszycie się czy smucicie? Z jednej strony jest to dużo bo jest już do i nie trzeba się martwić o kupno/budowę/wynajem.. z drugiej nie każdy ma ochotę mieszkać w ten sposób? Jakie są Wasze opinie? Był już temat o mieszkaniu z teściami (czytałem!) ale piszę o sytuacji gdy nie mieszkacie w jednym mieszkaniu ale obok siebie.
Nie bardzo wiem jak rozumieć dom dwurodzinny... Jeśli chodzi o coś w stylu bliźniaka - oddzielne wejścia, ogródki i tylko tyle, ze ma się jedna ścianę wspólną - to jak najbardziej bym się cieszyła.

Jeśli natomiast podział byłby na zasadzie my na parterze, a wy na piętrze to bym na pewno na to nie przystała.
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-22, 23:05   #9
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Mieszkacie sami czy z teściami

To naprawdę zależy od charakterów.Wszystkich! I teściów i młodych.

Moja mama jest taka ze moglibyśmy się 'pozabijać 'i telewizor i walizki fruwałyby przez okno a ona ew. rzuci pytanie 'chcecie dzieci zupy?'
Nie wtrąci się za chiny.
Moja teściowa jakby tak słyszała ze się kłócimy to by na zawał zeszła.
Jest bardzo przejmującą się osobą.Aż za.

Mieszkamy osobno i tak jest naprawdę najlepiej.
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-22, 23:08   #10
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: Mieszkacie sami czy z teściami

hmm z teściami nie ale z moimi rodzicami tak :P ale oczywiście nie na zawsze
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-22, 23:18   #11
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Mieszkacie sami czy z teściami

A w życiu bym się nie zgodziła z teściami mieszkać! Ja lubię się czuć swobodnie, w bieliźnie sobie polatać, piwko sobie wieczorkiem czasem obalić, ludzi zaprosić na jakąś imprezkę co pewien czas. W wypadku "staruszków" za ścianą musiałabym udawać grzeczną, ułożoną dziewczynkę, która nie jestem...Plus nie znoszę jakiegokolwiek zakłócania mojego spokoju, dotykania moich rzeczy przez niepowołane osoby. Nie nie NIE!
Nawet argument o charakterach mnie nie przekona. Mój kolega na początku bardzo lubił swoich teściów. Teraz jego największym marzeniem jest wyprowadzka od nich. Teściowa wtrąca mu się do wychowania dziecka, związku. Niby wyluzowana kobieta (bardzo ją lubię), a w tym momencie nawet z córką ciągle się kłóci...

Edytowane przez 8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Czas edycji: 2009-08-22 o 23:21
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-22, 23:21   #12
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Mieszkacie sami czy z teściami

gdyby te osobne mieszkania byly naprawde osobne to czemu nie ?
gdybym miala tak, ze nikt nie wchodzi mi na glowe, ze nie musze sie martwic o nieco glosniejsza muzyke wieczorem itp rzeczy( bo zalezy co to sa te dwa osobne - np. jeden budynek obodrugiego czy pietro nad pietrem ) itp.. ok

poki co sama mam sytuacje, ze niby mam gdzie mieszkac ale ja juz wiem, ze na dluzej niz 3-5 lat sie na to pisac nie bede... bedzie za co sie wyniesc to sie z miejsca wyniose bo rodzine niestety mam wscibska wiec wole sie w to nie bawic na dluzsza mete - ciesze sie tylko tym ze bedzie jak zaczac
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-22, 23:24   #13
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: Mieszkacie sami czy z teściami

Zakładając, że a) dom byłby w miarę duży, oddzielne wejścia, brak wspólnych pomieszczeń typu łazienka, korytarz, teściowie w porzadku-to jestem ZA.
b) teściowie upierdliwi, ciągle wtrącający sie w NASZE życie, nie mający własnego, -mówie stanowcze NIE.
Do tego dochodzi jeszcze sam TŻ- jeśli zauważyłabym, że chce mieszkać po sąsiedzku z rodzicami również dlatego, że tak mu wygodnie(mamusia wypierze, mamusia doradzi, tatuś pomoże) to na pewno bym sie na to nie zgodziła.
To indywidualna kwestia. Wszystko zalezy od ludzi, w jakich stosunkach są, czy miedzy teściami a synową nie iskrzy etc. Zakładajac, ze moj TZ wymyśliłby taki układ oczekiwałabym od niego, że porozmawia z rodzicami, i ustali niepisane zasady, że nasze jest NASZE, ich jest ICH, i każdy żyje po swojemu, szanuje prywatnosc i intymnosc drugich(nie nachodząc np. wieczorem pod pretekstem pożyczenia maki czy cukru...)
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-22, 23:48   #14
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Mieszkacie sami czy z teściami

Dodajcie jeszcze, że jeśli byłaby jakakolwiek kłótnia, to wszystko byłoby słychać przez ściany. To samo przy seksie. A jeśli doszłoby do rozstania, to nie macie się gdzie podziać. Plus - założę się, że rodzic mieszkający bliziutko swojej pociechy bardzo chętnie by ją odwiedzał. Nie raz w tygodniu, nie dwa razy w tygodniu, ale praktycznie dzień w dzień. Chyba bym oszalała, gdybym musiała ciągle oglądać twarze swoich teściów. Bleh!
A swoją drogą - według mnie jest coś dziwnego w tym, że facet chce z własnej, nieprzymuszonej woli mieszkać obok swojej mamusi :/ Ja osobiście staram się uciec od własnej jak najdalej :P
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 00:20   #15
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Mieszkacie sami czy z teściami

Pod jednym dachem owszem, ale koniecznie w osobnym mieszkaniu...Czy osobne wejscie. Generalnie osobne mieszkanie.

A tak napawde wszytsko zalezy od tesciow jakimi sa ludzmi. A co do imprezowania czy seksu jak ktos pisal nawet w bloku sa cienkie sciany wiec to raczej nie ma znaczenia Niekorzy nie maja wyboru i sa zmuszeni mieskac z tesciami.

Edytowane przez Madaaa
Czas edycji: 2009-08-23 o 00:21
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 01:18   #16
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Mieszkacie sami czy z teściami

Ta, niby to samo co w bloku, ale ja już sobie wyobrażam, że teściowie wzięliby mnie za wielką imprezowiczkę, pijaczkę, czy kto wie co jeszcze, gdybym zaprosiła paru ludzi. Ogólnie mam gdzieś opinię obcych mi ludzi, ale inaczej wygląda to w wypadku rodziny.
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 01:51   #17
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: Mieszkacie sami czy z teściami

Cytat:
Napisane przez aintfunkyfranky Pokaż wiadomość
Witajcie,

to mój pierwszy post, ale sporo już poczytałem na forum i widzę że naprawdę w porządku tu jest. Tak więc świeżo po zarejestrowaniu się chciałbym Was zapytać w pewnej sprawie. Spotykacie się z facetem. Po pewnym czasie dowiadujesz się, że ma on nowy piękny własny dom w uroczym miejscu. Okazuje się, że to dom dwurodzinny (dwa zupełnie oddzielne mieszkania), w którego drugiej części mieszkają jego rodzice. Cieszycie się czy smucicie? Z jednej strony jest to dużo bo jest już do i nie trzeba się martwić o kupno/budowę/wynajem.. z drugiej nie każdy ma ochotę mieszkać w ten sposób? Jakie są Wasze opinie? Był już temat o mieszkaniu z teściami (czytałem!) ale piszę o sytuacji gdy nie mieszkacie w jednym mieszkaniu ale obok siebie.
oj, nie cieszymy sie

na dluzsza mete mieszkanie z tesciami/rodzicami nie jest dobrym pomyslem.
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 07:44   #18
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Mieszkacie sami czy z teściami

Mieszkać z teściami?


Moja Teściowa mieszka w tym samym budynku co my. Dramat koszmar i makabra


Może istanieją dobrzy, normalni teściowie szanujący cudze wybory, tacy, którzy pozwalają młodym na ich własne życie. Wówczas mogłabym wziąć pod uwagę mieszkanie w jednym domu, z osobnymi wejściami.
Nie słyszałam jednak o tak cudownych teściach. (a może po prostu mam pecha ?)
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 08:20   #19
GothicLolita22
Zadomowienie
 
Avatar GothicLolita22
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Małopolskie
Wiadomości: 1 153
Dot.: Mieszkacie sami czy z teściami

Ja najprawdopodobniej będę w takiej właśnie sytuacji, jaką opisujesz i wcale mi to nie odpowiada Ciarki mnie przechodzą na myśl o pokrętnym charakterze przyszłej teściowej Zapewne od mojego TŻ będzie wymagane, żeby codziennie stawiał się na kontrol, czy u mamusi nic nie cieknie, nie pękła jakaś rura, nie odpadł kawałek tynku ze ściany, nie zepsuła się spłuczka w ubikacji, kotek nie nasikał obok kuwety, nie spadła doniczka z kwiatkiem, naczynia nie stoją w zlewie Gdybyśmy mieszkali u mnie, na pewno by tak nie było bo moi rodzice nie mają takich charakterków. Ale ja niestety nie dysponuję osobnym wejściem i licznikami
__________________
GothicLolita22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-23, 09:44   #20
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Mieszkacie sami czy z teściami

Zdecydowanie NIE. Jestem zdania, że koło 20-stki należy się wyprowadzić z rodzinnego domu i już tam nie wracać, a już na pewno nie ze współmałżonkiem. Sytuacja wspólnego mieszkania czy zbyt bliskiego sąsiedztwa zawsze będzie krępująca dla niektórych członków rodziny. Najlepiej mieszkać osobno i jedynie się odwiedzać raz na jakiś czas. Piszę to z doświadczenia
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 10:10   #21
aintfunkyfranky
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3
Dot.: Mieszkacie sami czy z teściami

Na pewno to zależy od ludzi, każdy przypadek jest inny. Ja chciałbym mieć maksimum prywatności i na pewno ustaliłbym z góry pewne granice. Zdaję sobie sprawę z tego że trzeba uszanować zdanie Kobiety (w moim przypadku, ale sytuacja może być odwrotna). A w tej chwili jej nie mam, a właśnie mam możliwość zbudowania takiego domu. Samemu niestety nie byłoby mnie stać na budowę. Szczerze mówiąc temat teściowa-żona jest wg mnie z góry skazany bardziej na niepowodzenie niż powodzenie właśnie z powodu uprzedzeń i zasłyszanych doświadczeń od innych. Dlaczego nie można zacząć od zera i żadnych opinii? Chciałbym mieć zupełnie odrębne mieszkanie bez wspólnych przestrzeni i chciałbym stworzyć z moją TŻ własne gniazdko, nasze.
aintfunkyfranky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 10:18   #22
Suzi_Sun
Rozeznanie
 
Avatar Suzi_Sun
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: slask
Wiadomości: 522
Dot.: Mieszkacie sami czy z teściami

Mi przyjdzie mieszkac z TZ i tesciem w jego domu. Tesc jest spoko, dogadujemy, no ale wiadomo ze wolalabym (chyba jak kazdy) mieszkac tylko z TZ. Na pewno bedzie mnie to draznilo ze tesciu nie usiedzi w miejscu i zawsze cos musi robic, dlatego zapewne bedzie oczekiwal ze JA jako kobieta bede latac na szmacie i utrzymywac dom w absolutnym porzadku, kiedy danego dnia po pracy np. bede miala ochote polezec i zrelaksowac sie. Nie wiem tez czy jego obecnosc pozwoli mi sie na tyle wyluzowac zeby wejsc do domu i powiedziec "uffff, jak dobrze byc juz w domu U SIEBIE". Bycie calkowicie "na swoim" zdala od tesciow wiaze sie czesto z kredytem splacanym prawie do konca zycia, dlatego mozliwosc posiadania domu blizniaka czy duzego domu bez perspektywy haraczu dla banku jest atrakcyjna jesli tesc/tesciowie nie sa toksyczni i mozna z nimi rozmawiac. W przypadku trudnych charakterow zdecydowanie lepiej jesc tynk ze sciany niz pol zycia miec zszargane nerwy.
__________________
"Kiedy widzę,co życie robi z ludźmi, to Śmierć wcale nie jest taki najgorszy"
Suzi_Sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 16:56   #23
Wertka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: blisko monitorka:)
Wiadomości: 213
Dot.: Mieszkacie sami czy z teściami

Cytat:
Napisane przez Hajja Hawwa Pokaż wiadomość
Nigdy nie zamieszkałabym z teściami.
Popieram Hajja Hawwa. W życiu nie chciałabym mieszkać ani z rodzicami ani z teściami.
__________________
Wierzyć - to znaczy nawet nie pytać, jak długo jeszcze mamy iść po ciemku.

Jan Twardowski

Wertka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 17:00   #24
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Mieszkacie sami czy z teściami

Nie wiem jaka sytuacja musiałaby mnie zmusić do mieszkania razem (nawet w domu dwurodzinnym, nawet pięciorodzinnym nie, nie, nie. Mimo tego, ze mam naprawdę bardzo fajnych teściów - są świetnymi ludźmi, ciekawymi, z fantastycznym poczuciem humoru (szczególnie teściowa), wykształconymi, bardzo inteligentnymi. Pochodzą z dużego miasta i mimo, ze nie są już bardzo młodzi (57 lat) to zadziwiają swoją nowoczesnością, spontanicznością. Nie są to absolutnie ludzie, którzy mogliby sie wtrącać w nasze sprawy czy próbować nam coś narzucać. A mimo to - nie, żadnego mieszkania razem.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 18:10   #25
Spoora
Zakorzenienie
 
Avatar Spoora
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 17 525
Dot.: Mieszkacie sami czy z teściami

Nie, nie i jeszcze raz nie Nieważne czy są fajni czy niefajni. A nawet właśnie jak się ma z nimi dobre kontakty, to po co je psuć zamieszkując w tym samym domu, bloku, klatce, obok siebie?
__________________
Teoria - to kiedy wiecie wszystko, lecz nic nie działa.
Praktyka - to kiedy wszystko działa, lecz nikt nie wie dlaczego.
W tym miejscu łączymy
teorię z praktyką - nic nie działa i nikt nie wie dlaczego.


Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki.
Spoora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 18:21   #26
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Mieszkacie sami czy z teściami

Cytat:
Napisane przez Hajja Hawwa Pokaż wiadomość
Nigdy nie zamieszkałabym z teściami.


ja też nie.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 19:32   #27
mona2007
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: zachodnipomorskie
Wiadomości: 2 523
Dot.: Mieszkacie sami czy z teściami

ja wam powiem z własnej praktyki , mieszkałam z tesciami 6 miesięcy, i to był najbardziej meczocy okres w moim zwiąsku, owszem mam teściów ok, ale te ciągłe uczucie ze nie jestem u siebie , kontrolowanie i analizowanie kazdego kroku i słowa , doprowadzało mnie to do szału nawet pokłócić sie niemożna było, wszystko dusiłam w sobie, ale wylewałam łzy w poduszke, i tak teraz jestema na własnym malutkim mieszkanku ale jestem wniebowzięta ze mamy ciasne ale własne i moge sobie robic co chce kiedy i jak, wiec niepolecam takich układów.
__________________

CHCE CZUĆ SIĘ DOBRZE PATRZĄC NA SIEBIE, I CHCE ABY PATRZONO NA MNIE I WIDZIANO ATRAKCYJNĄ KOBIETE



a ja czekam, i czekam na niego





mona2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:02.