projekt kuchni wykonam - prace do portfolio . - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-26, 16:43   #31
Suzi_Sun
Rozeznanie
 
Avatar Suzi_Sun
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: slask
Wiadomości: 522
Dot.: projekt kuchni wykonam - prace do portfolio .

Bardzo proszę o wizualizację takiej oto kuchni (wklejam zarys ponizej), ktora moze byc wyzwaniem ze wzgledu na stare budownictwo i az troje (!) drzwi (jest to kuchnia przechodnia niestety). Wysokosc kuchni to 2,85m. Zapomnialam zmierzyc na jakiej wys. jest okno ale to prosze sobie zalozyc bo zalezy mi nie tyle na dokladnych wymiarach umeblowania kuchni a samym pomysle jak i gdzie co rozplanowac. Lodowka i kuchenka sa juz zakupione w kolorze inox, takze nie da rady ich zabudowac, planuje zmywarke 60-tke. Zdaje sie na pani pomysly co do stylu...raczej ma to byc praktyczne i nie jakos zbytnio nowoczesne (kuchnia rodzicow).
Bede bardzo wdzieczna za pomoc
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kuchnia.jpg (25,3 KB, 93 załadowań)
__________________
"Kiedy widzę,co życie robi z ludźmi, to Śmierć wcale nie jest taki najgorszy"
Suzi_Sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 15:42   #32
Koniec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 234
Dot.: projekt kuchni wykonam - prace do portfolio .

Kolejna wizualizacja dla ANDRY stół nie zmieści się, jeśli wstawimy dużą lodówkę, bo ona porucz tego, że potrzebuje przeważnie 900 mm z hakiem to, aby otworzyć drzwiczki na oścież to kolejne 415 mm na szersze drzwi a 360 mm na węższe wiec wstawiłam takie dziwny barek. Ale myślę jeszcze nad jedna opcja właśnie ze stołem tylko zwykła lodówka pod oknem, ale to może później wrzucę jak zdążę dzisiaj bo wreszcie mam wolny weekend .
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2-1.jpg (60,2 KB, 110 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2-2.jpg (54,3 KB, 75 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2-3.jpg (50,4 KB, 57 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2-4.jpg (53,4 KB, 51 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2-5.jpg (45,3 KB, 49 załadowań)
Koniec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 18:44   #33
ana_01
Rozeznanie
 
Avatar ana_01
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 853
Dot.: projekt kuchni wykonam - prace do portfolio .

Czy ja również mogę prosić o projekt kuchni?
Chciałabym połączyć salon z kuchnią, ale nie całkowicie. Co do stylu to jestem otwarta na propozycje, raczej stonowane kolory chociaż nie koniecznie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bez☠tytulu.jpg (38,8 KB, 98 załadowań)
__________________
>>> 12. 06. 2010 <<<
ana_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 13:03   #34
Koniec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 234
Dot.: projekt kuchni wykonam - prace do portfolio .

Cytat:
Napisane przez Suzi_Sun Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o wizualizację takiej oto kuchni (wklejam zarys ponizej), ktora moze byc wyzwaniem ze wzgledu na stare budownictwo i az troje (!) drzwi (jest to kuchnia przechodnia niestety). Wysokosc kuchni to 2,85m. Zapomnialam zmierzyc na jakiej wys. jest okno ale to prosze sobie zalozyc bo zalezy mi nie tyle na dokladnych wymiarach umeblowania kuchni a samym pomysle jak i gdzie co rozplanowac. Lodowka i kuchenka sa juz zakupione w kolorze inox, takze nie da rady ich zabudowac, planuje zmywarke 60-tke. Zdaje sie na pani pomysly co do stylu...raczej ma to byc praktyczne i nie jakos zbytnio nowoczesne (kuchnia rodzicow).
Bede bardzo wdzieczna za pomoc

Oto moja propozycja dla kuchni rodziców
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (71,1 KB, 96 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (64,1 KB, 46 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (69,0 KB, 48 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (57,7 KB, 48 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (57,3 KB, 36 załadowań)
Koniec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 13:05   #35
Koniec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 234
Dot.: projekt kuchni wykonam - prace do portfolio .

to mój pomysł na kuchnie dla ana_01
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (56,6 KB, 56 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (60,6 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (56,7 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (41,6 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (39,8 KB, 51 załadowań)

Edytowane przez Koniec
Czas edycji: 2009-09-01 o 13:06
Koniec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 14:31   #36
Koniec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 234
Dot.: projekt kuchni wykonam - prace do portfolio .

Cytat:
Napisane przez ana_01 Pokaż wiadomość
Czy ja również mogę prosić o projekt kuchni?
Chciałabym połączyć salon z kuchnią, ale nie całkowicie. Co do stylu to jestem otwarta na propozycje, raczej stonowane kolory chociaż nie koniecznie.
kolejny pomysł na twoja kuchnie nadal częściowo otwarta. Projekt jeden ale kilka połaczeń kolorystycznych.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 6.jpg (70,4 KB, 44 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 7.jpg (79,0 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 8.jpg (68,0 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 9.jpg (57,5 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 10.jpg (76,9 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 11.jpg (76,8 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 12.jpg (78,6 KB, 46 załadowań)
Koniec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 14:45   #37
noseknosek
lipiec na maksa!!! :)
 
Avatar noseknosek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 562
Dot.: projekt kuchni wykonam - prace do portfolio .

hej bardzo podobają mi się Twoje prace Może podjęłabyś się takiej malutkiej kuchni? jest to kuchnia bez okien, połączona z salonem, chętnie widziałabym tam coś na kształt barku, albo dodatkowego blatu nad blatem roboczym, który służyłby za stolik. Interesują mnie kuchnie w jasnych kolorach, nowoczesne.
Z góry dzięki!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg KUCHNIA.jpg (21,2 KB, 49 załadowań)
__________________
what defines us is how well we rise after falling

biegam
noseknosek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-01, 17:41   #38
Koniec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 234
Dot.: projekt kuchni wykonam - prace do portfolio .

Witam ciesze się że podobają ci się moje projekty. Mam nadzieje że spodoba ci się też ten co dla ciebie przygotowałam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (59,5 KB, 92 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (63,3 KB, 54 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (58,2 KB, 94 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (53,0 KB, 61 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (55,3 KB, 52 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 6.jpg (59,7 KB, 57 załadowań)
Koniec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 20:16   #39
noseknosek
lipiec na maksa!!! :)
 
Avatar noseknosek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 562
Dot.: projekt kuchni wykonam - prace do portfolio .

jestem zachwycona! dokładnie coś takiego przewijało mi się przez głowę. dziękuję serdecznie za inspirację
Widzę, że modne są teraz takie połączenia jasne meble u góry, ciemne na dole. Bardzo mi się to podoba, ale nie wiem jak wyglądałoby to na małej powierzchni. Uważasz, że to dobry pomysł dla takiej małej kuchni?
__________________
what defines us is how well we rise after falling

biegam
noseknosek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 20:20   #40
Koniec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 234
Dot.: projekt kuchni wykonam - prace do portfolio .

Cytat:
Napisane przez noseknosek Pokaż wiadomość
jestem zachwycona! dokładnie coś takiego przewijało mi się przez głowę. dziękuję serdecznie za inspirację
Widzę, że modne są teraz takie połączenia jasne meble u góry, ciemne na dole. Bardzo mi się to podoba, ale nie wiem jak wyglądałoby to na małej powierzchni. Uważasz, że to dobry pomysł dla takiej małej kuchni?
niewiem czy modne ale całkiem niezle wyglada nawet w małej kuchni dla porównania wrzuciałam też całą jasna i wydaje mi sie że lepszy efekt jest z ciemnym dołem. U ciebie wrzuciałam kolor wisni ew. orzech. Poniewarz kuchnia jest mała nie dałam naprzykład ciemnego wenge lub ciemnego orzecha bo to było by zaciemno jak na taka powierzchnię.
Koniec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 20:27   #41
noseknosek
lipiec na maksa!!! :)
 
Avatar noseknosek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 562
Dot.: projekt kuchni wykonam - prace do portfolio .

no właśnie początkowo byłam za całą kuchnią w jasnym kolorze, teraz widzę, że trzeba to czymś przełamać dzięki jeszcze raz!
__________________
what defines us is how well we rise after falling

biegam
noseknosek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-01, 20:30   #42
kamilcia_w
Zakorzenienie
 
Avatar kamilcia_w
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Malbork/Koszalin
Wiadomości: 3 083
GG do kamilcia_w
Dot.: projekt kuchni wykonam - prace do portfolio .

Koniec robisz naprawdę świetne aranżacje, dorzuciłabym Ci też coś od siebie bo remontuje właśnie powojenny dom i ogólnie z pomieszczeniami jest kosmos, ale widzę że już zostałaś zasypana, także życzę powodzenia i trzymam kciuki w realizacji kolejnych projektów.
__________________
Moja papierkownia i inne cudaki

nowa karteczka 27.10
kamilcia_w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 07:32   #43
Koniec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 234
Dot.: projekt kuchni wykonam - prace do portfolio .

Cytat:
Napisane przez kamilcia_w Pokaż wiadomość
Koniec robisz naprawdę świetne aranżacje, dorzuciłabym Ci też coś od siebie bo remontuje właśnie powojenny dom i ogólnie z pomieszczeniami jest kosmos, ale widzę że już zostałaś zasypana, także życzę powodzenia i trzymam kciuki w realizacji kolejnych projektów.
Dziekuje i czekam na rysunek twojego kosmosu lubimy tu takie
Koniec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 17:54   #44
kamilcia_w
Zakorzenienie
 
Avatar kamilcia_w
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Malbork/Koszalin
Wiadomości: 3 083
GG do kamilcia_w
Dot.: projekt kuchni wykonam - prace do portfolio .

To mnie zaskoczyłaś, ale proszę Cię o jedno, nic na siłę.

Dom jest stary, póki co na działce stoi tylko to co pociągnęłam grubsza linią, resztę musimy dobudować. Dobudówkę rysowałam sama więc tak naprawdę wszytko można zmienić
Na fioletowo zaznaczyłam ścianę która trzeba będzie wyburzyć, ponieważ schody są strome i chcemy je wydłużyć praktycznie do ściany, skośna ścianka sprawi że będzie można wejść do kuchni. Koleżanka podsunęła pomysł, że pod tymi przedłużonymi schodami może zrobić jakąś szafkę, na pewno wiesz o czym mówię. Na całości ściany się nie da bo jak widzisz z kuchni jest wejście do piwnicy. Co do sieci wszytko ciągniemy od nowa więc możesz szaleć bez ograniczenia. Piec gazowy będzie w garderobie, komin w łazience, ale jeszcze nie jest ustalone czy będzie stał dokładnie tak jak na projekcie.
Co do stylu przede wszystkim musi pasować do reszty mieszkania bo sama widzisz że ten dom to taki "tramwaj" z długim korytarzem, ale tak naprawdę jestem otwarta na wszystkie propozycje. W pokojach nie będzie za dużo mebli, po to zrobiłam duża garderobę żeby domu meblami nie zapychać. Pokój przy kuchni póki co będzie służył jako salon i sypialnie, jak uporamy się z reszta domu zamieni się na sypialnie dla gości.
Aha jeszcze jedno, do piwnicy planowałam zrobić drzwi przesuwne lub jakieś dobre harmonijkowe. Piwnica jest troszkę wilgotna dlatego chcemy odciąć schody włazem, przez co uzyskam pod schodami miejsce na jakieś półki lub po prostu skrzynki, nie będę musiała schodzić do piwnicy ze "słoikami", a jednocześnie będę miała zamknięte pomieszczenie. Mam nadzieję że zrozumiesz o co mi chodzi bo łatwo się pisze jak się widzi pomieszczenie, gorzej ma ta druga osoba.

Dorzucam dwa zdjęcia z placu boju, te wnęka drzwiowa bliżej okna będzie zamurowana, a wc na środku oczywiście zlikwidowane, kiedyś kuchnia podzielona była na łazienkę i maleńką kuchnię.
Powodzenia życzę i pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg okopowa.jpg (34,8 KB, 69 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF8951.jpg (89,8 KB, 61 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF8952.jpg (86,6 KB, 53 załadowań)
__________________
Moja papierkownia i inne cudaki

nowa karteczka 27.10
kamilcia_w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 19:03   #45
ana_01
Rozeznanie
 
Avatar ana_01
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 853
Dot.: projekt kuchni wykonam - prace do portfolio .

Cytat:
Napisane przez Koniec Pokaż wiadomość
kolejny pomysł na twoja kuchnie nadal częściowo otwarta. Projekt jeden ale kilka połaczeń kolorystycznych.
Dzieeeeeeeekuje Pomysły masz super, najbardziej podoba mi się pierwszy projekt, a z drugiego kolorystyka z tym intensywnym kolorem..super! Wnosi trochę nowoczesności do takiego wnętrza, ale zaraz jest nadal ciepła i przytulna. Dzięki za piekarnik na górze I mam takie pytanie, czy dobrze będzie jeśli płyta gazowa i okap będą na tej ścianie, a nie na przeciwległej obok wentylacji? Ten słup obok drzwi to właśnie wentylacja (chyba...) i nie wyobrażam sobie jak przeciągnąc rurę przez cała kuchnię. Nie znam się na tym, ale jak czytałam to właśnie najlepiej kuchenke zaraz obok wentylacji stawiać. Jeszcze raz serdeczne dzięki.. Jesteś bardzo dobra w tym co robisz!
__________________
>>> 12. 06. 2010 <<<
ana_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 19:42   #46
kamilcia_w
Zakorzenienie
 
Avatar kamilcia_w
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Malbork/Koszalin
Wiadomości: 3 083
GG do kamilcia_w
Dot.: projekt kuchni wykonam - prace do portfolio .

Jeżeli mogę się wtrącić, to z tego co wiem masz racje z tą wentylacja, najlepiej przy kominie, ale niektórzy ciągną rury pod sufitem obudowując je płytami karton-gips.

Widziałam tez w dwóch mieszkaniach, że zamiast okapu był zwykły pochłaniacz na prąd, wcale nie podłączony do komina.
__________________
Moja papierkownia i inne cudaki

nowa karteczka 27.10

Edytowane przez kamilcia_w
Czas edycji: 2009-09-02 o 19:45
kamilcia_w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 19:48   #47
Koniec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 234
Dot.: projekt kuchni wykonam - prace do portfolio .

Cytat:
Napisane przez ana_01 Pokaż wiadomość
Dzieeeeeeeekuje Pomysły masz super, najbardziej podoba mi się pierwszy projekt, a z drugiego kolorystyka z tym intensywnym kolorem..super! Wnosi trochę nowoczesności do takiego wnętrza, ale zaraz jest nadal ciepła i przytulna. Dzięki za piekarnik na górze I mam takie pytanie, czy dobrze będzie jeśli płyta gazowa i okap będą na tej ścianie, a nie na przeciwległej obok wentylacji? Ten słup obok drzwi to właśnie wentylacja (chyba...) i nie wyobrażam sobie jak przeciągnąc rurę przez cała kuchnię. Nie znam się na tym, ale jak czytałam to właśnie najlepiej kuchenke zaraz obok wentylacji stawiać. Jeszcze raz serdeczne dzięki.. Jesteś bardzo dobra w tym co robisz!
Jeśli ma być wyciąg podłaczany do wentylacji to owszem najlepiej jak jest wpobliżu ale jeśli sie zastosuje wyciag (pochłaniacz) taki co filtruje powietrze i zawraca do pomieszczenia oczyszczone nie wymaga on podłaczenia do wentylacji. Teraz na rynku pojawia sie coraz wiecej takiego sprzetu nawet o bardzo dużej mocy wiec odchodzi kłopot podłacznia do wentylacji i przeciagania rur po kuchi
Koniec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 19:51   #48
kamilcia_w
Zakorzenienie
 
Avatar kamilcia_w
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Malbork/Koszalin
Wiadomości: 3 083
GG do kamilcia_w
Dot.: projekt kuchni wykonam - prace do portfolio .

no i od razu widać że odpowiada osoba która się na tym zna
__________________
Moja papierkownia i inne cudaki

nowa karteczka 27.10
kamilcia_w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 21:26   #49
ana_01
Rozeznanie
 
Avatar ana_01
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 853
Dot.: projekt kuchni wykonam - prace do portfolio .

Cytat:
Napisane przez Koniec Pokaż wiadomość
Jeśli ma być wyciąg podłaczany do wentylacji to owszem najlepiej jak jest wpobliżu ale jeśli sie zastosuje wyciag (pochłaniacz) taki co filtruje powietrze i zawraca do pomieszczenia oczyszczone nie wymaga on podłaczenia do wentylacji. Teraz na rynku pojawia sie coraz wiecej takiego sprzetu nawet o bardzo dużej mocy wiec odchodzi kłopot podłacznia do wentylacji i przeciagania rur po kuchi
Wow! Nawet nie wiedziałam, że coś takiego istnieje...Tym bardziej jestem ogromnie wdzięczna.
__________________
>>> 12. 06. 2010 <<<
ana_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-02, 23:41   #50
Suzi_Sun
Rozeznanie
 
Avatar Suzi_Sun
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: slask
Wiadomości: 522
Dot.: projekt kuchni wykonam - prace do portfolio .

Oh dziękuję ślicznie miałabym jeszcze taka prośbę malutką... jeśli znajdzie pani odrobinkę czasu to czy do projektu mogłaby pani dorzucic stolik z krzesłami tam na scianie na przeciwko lodowki? Rozmawialam z rodzicami i wlasnie uznali ze dobrze by bylo jakis stoliczek tam umiescic. Podobaja mi sie wizualizacje w ktorych jest taki kacik sniadaniowo-obiadowy
__________________
"Kiedy widzę,co życie robi z ludźmi, to Śmierć wcale nie jest taki najgorszy"
Suzi_Sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-03, 11:05   #51
Hrabina Dracula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 92
Dot.: projekt kuchni wykonam - prace do portfolio .

to i ja proszę o pomoc

potrzebna duuuużo miejsca w szafkach wystrój nowoczesny raczej.

zaznaczyłam wnękę, o której pisałam w wątku https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=363878
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg skanuj01.jpg (35,2 KB, 54 załadowań)
Hrabina Dracula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-04, 13:43   #52
kinolec
Zadomowienie
 
Avatar kinolec
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 1 000
Dot.: projekt kuchni wykonam - prace do portfolio .

REWELACYJNY WĄTEK!! przygotowuję się do remontu kuchni w kamienicy i bardzo chętnie zobaczę Twoją wizualizację. Podam Ci tylko wymiary ścian bo wszystkie inne elementy do wymiany w zależności od potrzeb remontu. wysokość ścian 5 m, szerokość 5m3cm dł 4,70. Na ścianie półnonej dwa okna ( h od podłogi 1m, wysokość okna 2m szerokość 90 cm) pierwsze okno w odległości 110 cm od drugiego . Na ścianie południowej drzwi podwójnie otwierane 140 cm wysokość 2,10. NIestety nie mam w pracy dostępu do programu projektowego stąd nic nie narysuję.

Chcę na pewno wyspę na niej piec i umywalkę do warzyw no i okap, na lewej ścianie od południa zabudowane szafy ze sprzętami agd, pod oknami szafki (płyty grafitowe) z umywalką.

ogólnie widzę kuchnie w szarościach i bieli (np fronty szafek z wysokopolerowanych płyt mdf). Na podłodze duże kafle w kolorze surowego betonu.

Czekam na Twoje propozycję i z góry dziękuję jeśli odpowiesz na mój post
__________________
de gustibus non est disputandum

Edytowane przez kinolec
Czas edycji: 2009-09-04 o 13:46
kinolec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-05, 18:27   #53
Koniec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 234
Dot.: projekt kuchni wykonam - prace do portfolio .

Cytat:
Napisane przez kamilcia_w Pokaż wiadomość
To mnie zaskoczyłaś, ale proszę Cię o jedno, nic na siłę.

Dom jest stary, póki co na działce stoi tylko to co pociągnęłam grubsza linią, resztę musimy dobudować. Dobudówkę rysowałam sama więc tak naprawdę wszytko można zmienić
Na fioletowo zaznaczyłam ścianę która trzeba będzie wyburzyć, ponieważ schody są strome i chcemy je wydłużyć praktycznie do ściany, skośna ścianka sprawi że będzie można wejść do kuchni. Koleżanka podsunęła pomysł, że pod tymi przedłużonymi schodami może zrobić jakąś szafkę, na pewno wiesz o czym mówię. Na całości ściany się nie da bo jak widzisz z kuchni jest wejście do piwnicy. Co do sieci wszytko ciągniemy od nowa więc możesz szaleć bez ograniczenia. Piec gazowy będzie w garderobie, komin w łazience, ale jeszcze nie jest ustalone czy będzie stał dokładnie tak jak na projekcie.
Co do stylu przede wszystkim musi pasować do reszty mieszkania bo sama widzisz że ten dom to taki "tramwaj" z długim korytarzem, ale tak naprawdę jestem otwarta na wszystkie propozycje. W pokojach nie będzie za dużo mebli, po to zrobiłam duża garderobę żeby domu meblami nie zapychać. Pokój przy kuchni póki co będzie służył jako salon i sypialnie, jak uporamy się z reszta domu zamieni się na sypialnie dla gości.
Aha jeszcze jedno, do piwnicy planowałam zrobić drzwi przesuwne lub jakieś dobre harmonijkowe. Piwnica jest troszkę wilgotna dlatego chcemy odciąć schody włazem, przez co uzyskam pod schodami miejsce na jakieś półki lub po prostu skrzynki, nie będę musiała schodzić do piwnicy ze "słoikami", a jednocześnie będę miała zamknięte pomieszczenie. Mam nadzieję że zrozumiesz o co mi chodzi bo łatwo się pisze jak się widzi pomieszczenie, gorzej ma ta druga osoba.

Dorzucam dwa zdjęcia z placu boju, te wnęka drzwiowa bliżej okna będzie zamurowana, a wc na środku oczywiście zlikwidowane, kiedyś kuchnia podzielona była na łazienkę i maleńką kuchnię.
Powodzenia życzę i pozdrawiam
Hej własnie rozgryzam twoja kuchnie schody te co sa narysowane to schody do góry tak? ta scianka przy schodach w jakiej odlegósci od ściany (znaczonej na fioletowo)? W jakiej odległości od scian jest okno?
Reszte chyba rozgryzałam

---------- Dopisano o 19:27 ---------- Poprzedni post napisano o 19:17 ----------

Cytat:
Napisane przez kinolec Pokaż wiadomość
REWELACYJNY WĄTEK!! przygotowuję się do remontu kuchni w kamienicy i bardzo chętnie zobaczę Twoją wizualizację. Podam Ci tylko wymiary ścian bo wszystkie inne elementy do wymiany w zależności od potrzeb remontu. wysokość ścian 5 m, szerokość 5m3cm dł 4,70. Na ścianie półnonej dwa okna ( h od podłogi 1m, wysokość okna 2m szerokość 90 cm) pierwsze okno w odległości 110 cm od drugiego . Na ścianie południowej drzwi podwójnie otwierane 140 cm wysokość 2,10. NIestety nie mam w pracy dostępu do programu projektowego stąd nic nie narysuję.

Chcę na pewno wyspę na niej piec i umywalkę do warzyw no i okap, na lewej ścianie od południa zabudowane szafy ze sprzętami agd, pod oknami szafki (płyty grafitowe) z umywalką.

ogólnie widzę kuchnie w szarościach i bieli (np fronty szafek z wysokopolerowanych płyt mdf). Na podłodze duże kafle w kolorze surowego betonu.

Czekam na Twoje propozycję i z góry dziękuję jeśli odpowiesz na mój post
Jaka jest odległosc okna od sciany? Jaka jest odległośc drzwi od sciany?

Edytowane przez Koniec
Czas edycji: 2009-09-05 o 18:22
Koniec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-06, 10:55   #54
dygotka8
Zakorzenienie
 
Avatar dygotka8
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: xxxxxx
Wiadomości: 7 692
Dot.: projekt kuchni wykonam - prace do portfolio .

witam
wątek bardzo mi się podoba a Twoje aranżacje są świetne!!
Zastanawiam się nad architektem wnętrze ,który właśnie zaprojektowałby mi wszystkie pomieszczenia bo pojęcia nie mam gdzie co ustawić,w jakich kolorach wybrać meble,kolory ścian...no cieszę się,że natknęłam się na Twój wątek
nie pamiętam dokładnie wymiarów niestety.Od strony płn myślałam by był zlew,miejsce na zmywarkę do zabudowy.ogólnie meble do zabudowy prócz mikrofali i piekarnika wolno stojącego
w kuchni chcemy też stół-na 4-6 osoby ale rozkładany do na 12 osób.
wysokość to około 2,80 chyba-mam straszną pamięć do liczb;/
nie ma jeszcze poprowadzonej instalacji wodnej,gazowej.
nie wiem co jeszcze napisać-ale czkam z niecierpliwością
mam nadzieję,że załącznik się załadował....

---------- Dopisano o 11:55 ---------- Poprzedni post napisano o 11:48 ----------

no niestety nie chce mi się załączyć rysunek przeze mnie wykonany;/
wię jest tak że kuchnia ma około 15,15 m2 powierzcni.
Są 2 okna-jedno na środku -od str płn,a drugie od wschodu bardziej przesunięte w bok-dalej od ściany północnej
Przy wejściu jest komin od kominka który jest w salonie-on pewnie będzie cegłami obudowany
Długość pomieszczenia to około 4 m,wysokość około 2,85m
Nie wiem co jeszcze jest ważne?
w każdym razie czekam na propozycje
__________________


Edytowane przez dygotka8
Czas edycji: 2009-09-06 o 10:51
dygotka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-06, 12:40   #55
kinolec
Zadomowienie
 
Avatar kinolec
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 1 000
Dot.: projekt kuchni wykonam - prace do portfolio .

odległość okna od ściany 120 cm z lewej strony pierwszego okna i 120 cm z prawej strony prawego okna, odległość drzwi od ściany 140 cm z lewej strony a z prawej 195 cm
__________________
de gustibus non est disputandum
kinolec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-06, 15:02   #56
Koniec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 234
Dot.: projekt kuchni wykonam - prace do portfolio .

Cytat:
Napisane przez kinolec Pokaż wiadomość
odległość okna od ściany 120 cm z lewej strony pierwszego okna i 120 cm z prawej strony prawego okna, odległość drzwi od ściany 140 cm z lewej strony a z prawej 195 cm
hej sciana z oknami wychodzi że ma 5300 mm a z drzwiami 4750 mm ?? a z opisu wyglada ze sa to sciany przeciwległe. Kuchnia ma 5m wysokości??

---------- Dopisano o 16:02 ---------- Poprzedni post napisano o 15:54 ----------

Cytat:
Napisane przez dygotka8 Pokaż wiadomość
witam
wątek bardzo mi się podoba a Twoje aranżacje są świetne!!
Zastanawiam się nad architektem wnętrze ,który właśnie zaprojektowałby mi wszystkie pomieszczenia bo pojęcia nie mam gdzie co ustawić,w jakich kolorach wybrać meble,kolory ścian...no cieszę się,że natknęłam się na Twój wątek
nie pamiętam dokładnie wymiarów niestety.Od strony płn myślałam by był zlew,miejsce na zmywarkę do zabudowy.ogólnie meble do zabudowy prócz mikrofali i piekarnika wolno stojącego
w kuchni chcemy też stół-na 4-6 osoby ale rozkładany do na 12 osób.
wysokość to około 2,80 chyba-mam straszną pamięć do liczb;/
nie ma jeszcze poprowadzonej instalacji wodnej,gazowej.
nie wiem co jeszcze napisać-ale czkam z niecierpliwością
mam nadzieję,że załącznik się załadował....

---------- Dopisano o 11:55 ---------- Poprzedni post napisano o 11:48 ----------

no niestety nie chce mi się załączyć rysunek przeze mnie wykonany;/
wię jest tak że kuchnia ma około 15,15 m2 powierzcni.
Są 2 okna-jedno na środku -od str płn,a drugie od wschodu bardziej przesunięte w bok-dalej od ściany północnej
Przy wejściu jest komin od kominka który jest w salonie-on pewnie będzie cegłami obudowany
Długość pomieszczenia to około 4 m,wysokość około 2,85m
Nie wiem co jeszcze jest ważne?
w każdym razie czekam na propozycje
wktórym miejscu jest wejscie?? najlepiej odlegości od scian drzwi i okien i jak pamietasz to na akiej wysokości jest okno jak nie to chosciasz czy tak na oko da sie tam wstawić szafki podnim. jakiej wielkosci jest tan komin koło drzwi?? kuchnia otwarta czy zamknieta??
Koniec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-06, 15:22   #57
koniczyna111
Raczkowanie
 
Avatar koniczyna111
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 283
Dot.: projekt kuchni wykonam - prace do portfolio .

Koniec, bardzo podobają mi się Twoje projekty, dlatego, jeśli pozwolisz, ja również poproszę Cię o pomoc. Załączyłam rzut naszej przyszłej kuchni - sama go robiłam, więc jest bardzo amatorski, ale mam nadzieję, że wystarczający. Kuchnia jest na poddaszu, ale akurat skos, który w niej występuje w zasadzie w całości chowa się w spiżarni i w samej kuchni prawie go nie ma. Spiżarnia jest malusieńka i pod skosem, więc nie zmieści się w niej za wiele, dlatego potrzebne będzie miejsce do przechowywania w samej kuchni. Prawa ściana jest już wyłożona jasnymi płytkami (bardzo proste prostokątne błyszczące płytki w kolorze beżowo-śmietankowym) i podobny gres jest na podłodze. Parapet jest z jasnego marmuru.
Ponieważ nie zdecydowaliśmy się jeszcze na konkretny styl wystroju, prosiłabym Cię o przygotowanie dwóch wersji projektu - w stylu prowansalskim (z jasnymi meblami) i w stylu nowoczesnym (ale umiarkowanie nowoczesnym ponieważ nie lubię zimnych wnętrz w stylu laboratorium np. połączenia metalu i szkła, dla mnie kuchnia musi być ciepła i nastrojowa). Marzy mi się też jakiś ożywiający kolor na ścianach, ale niekoniecznie jeden w całym wnętrzu. Z niecierpliwością czekam na Twoje propozycje i z góry serdecznie dziękuję!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kuchnia.jpg (164,5 KB, 34 załadowań)
koniczyna111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-06, 19:59   #58
kamilcia_w
Zakorzenienie
 
Avatar kamilcia_w
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Malbork/Koszalin
Wiadomości: 3 083
GG do kamilcia_w
Dot.: projekt kuchni wykonam - prace do portfolio .

Cytat:
Napisane przez Koniec Pokaż wiadomość
Hej własnie rozgryzam twoja kuchnie schody te co sa narysowane to schody do góry tak? ta scianka przy schodach w jakiej odlegósci od ściany (znaczonej na fioletowo)? W jakiej odległości od scian jest okno?
Reszte chyba rozgryzałam
Koniec widzę, że zaczyna się tu zagęszczać projektami więc szczerze Ci mówię że nie chce cie niczym obarczać, zrozumiem jeżeli powiesz"sory dziewczyny mam dosyć", OKI?!

Widzisz jaki ze mnie kiepski projektant, nawet biegu schodów nie narysowałam, porażka.
Byłam dziś na budowie i cyknęlam 3 zdjęcia. Co do wymiarów to narysowałam Ci taki prowizoryczny rysunek, niestety nie mogłam w cadzie narysować
zdj2. wejście do piwnicy
zdj3. schody na piętro
zdj4. widać końcówkę schodów i ścianka do wyburzenia (ta fioletowa na projekcie )

Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg rysuneczek.jpg (19,6 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF9138a.jpg (52,9 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF9142a.jpg (56,4 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF9136a.jpg (55,4 KB, 21 załadowań)
__________________
Moja papierkownia i inne cudaki

nowa karteczka 27.10

Edytowane przez kamilcia_w
Czas edycji: 2009-09-06 o 20:04
kamilcia_w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-06, 20:48   #59
Koniec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 234
Dot.: projekt kuchni wykonam - prace do portfolio .

Cytat:
Napisane przez kamilcia_w Pokaż wiadomość
Koniec widzę, że zaczyna się tu zagęszczać projektami więc szczerze Ci mówię że nie chce cie niczym obarczać, zrozumiem jeżeli powiesz"sory dziewczyny mam dosyć", OKI?!

Widzisz jaki ze mnie kiepski projektant, nawet biegu schodów nie narysowałam, porażka.
Byłam dziś na budowie i cyknęlam 3 zdjęcia. Co do wymiarów to narysowałam Ci taki prowizoryczny rysunek, niestety nie mogłam w cadzie narysować
zdj2. wejście do piwnicy
zdj3. schody na piętro
zdj4. widać końcówkę schodów i ścianka do wyburzenia (ta fioletowa na projekcie )

Pozdrawiam
Ok już teraz wiem wszystko tak mi sie zdawało ale wolałam sie upewnić.
Spokojnie projekty powstaną pokoleji tylko to troche potrwa ale do wtorku wieczorem powinny zacząc sie pojawiac kolejne
Koniec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 09:37   #60
kinolec
Zadomowienie
 
Avatar kinolec
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 1 000
Dot.: projekt kuchni wykonam - prace do portfolio .

KONIEC przepraszam Cię bardzo, wieczorkiem wkleję rycinę z wymiarami to ułatwi sprawę.
__________________
de gustibus non est disputandum
kinolec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-05 21:45:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:50.