Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-15, 10:21   #1051
mlecznybarek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 35
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

ja mam ten sam problem i zauważyłam, że im częściej suszę włosy suszarką tym one wyglądają coraz gorzej. nawte prostownica ich tak nie niszczy
mlecznybarek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-15, 16:27   #1052
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez antena22 Pokaż wiadomość
Czesc wszystkim.Wracam z kolejnym pytaniem do Was.ogarnelam juz troche swoje wlosy,jednak nadal mam problem z przesuszajacymi sie koncowkami.nie uzywam prostownicy oraz suszarki.czy moge je zabezpieczac np.jedwabiem z Joanny?kolejnym problemem jest tez to ze po umyciu wlosow mam bardzo duzy problem z rozczesaniem ich.juz nie wiem co z nimi robic.kupilam nawet TT ale jakos nie zdaje egzaminu.oczywiscie uzywam odzywki do wlosow.dodam ze nie tre wlosow,tylko po umyciu zawijam na chwilew recznik zeby wchonal troche wody z wlosow i tyle.moze macie jakies sprawdzone sposoby na bezbolesne rozczesywanie wlosow?
A czego uzywasz do włosów aktualnie? Konkrety poprosimy

Mnie TT wystarcza od lat.

Rozumiem, że włosy czeszesz zawsze zaczynając od delikatnego rozczesania końcówek, a dopiero później przeciągasz szczotką bliżej skalpu? Mnie nawet TT by nie pomogła gdybym próbowala ni,a rozczesać włosy od nasady z nadal poplątaną długością.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-15, 19:30   #1053
antena22
Zadomowienie
 
Avatar antena22
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 050
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

W tym momencie uzywam szamponu Shauma odbudowa i pielegnacja do wlosow suchych i zniszczonych oraz odzywki a raczej maski total repair.do tego wcieram we wlosy suchy olejek z dove.jesli chodzi o odzywke to uzywalam tez z green pharmacy balsamu do wlosow suchych i zniszczonych z olejem arganowym i granatem,ale nie bylo rewelacji.
Jesli chodzi o rozczesywanie to ekhm praktykuje drugi sposob opisany przez Ciebie...chociaz wczoraj probowalam rozczesac koltun z tylu glowy wlasnie przy uzyciu TT i nie dalo rady.zmienilam na grzebien z szeroko rozstawionymi zebami.
To kodmetyki ktorych uzywam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0890.jpg (61,7 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0891.jpg (44,3 KB, 15 załadowań)
__________________
20.06.2015
14.02.2017 Synuś
antena22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-15, 22:01   #1054
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez antena22 Pokaż wiadomość
W tym momencie uzywam szamponu Shauma odbudowa i pielegnacja do wlosow suchych i zniszczonych oraz odzywki a raczej maski total repair.do tego wcieram we wlosy suchy olejek z dove.jesli chodzi o odzywke to uzywalam tez z green pharmacy balsamu do wlosow suchych i zniszczonych z olejem arganowym i granatem,ale nie bylo rewelacji.
Jesli chodzi o rozczesywanie to ekhm praktykuje drugi sposob opisany przez Ciebie...chociaz wczoraj probowalam rozczesac koltun z tylu glowy wlasnie przy uzyciu TT i nie dalo rady.zmienilam na grzebien z szeroko rozstawionymi zebami.
To kodmetyki ktorych uzywam
Używasz jej co mycie? Jesli tak, to najprawdopodobniej przeproteinowałaś włosy. Jeśli są bardziej sianowate, twarde, suche i masz problem z rozczesywaniem - stawiam na przeproteinowanie. Napisano o tym juz dużo, więc poczytaj na blogach i po prostu odstaw na dłuższy czas Gliss Kurra zastępując go odżywka emoilentową (spisy takich odżywek do odnalezienia w internecie).

Z rozczesywaniem - uwierz rozczesuj od dołu i będzie latwiej i delikatniej dla włosów.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-16, 10:57   #1055
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez antena22 Pokaż wiadomość
Czesc wszystkim.Wracam z kolejnym pytaniem do Was.ogarnelam juz troche swoje wlosy,jednak nadal mam problem z przesuszajacymi sie koncowkami.nie uzywam prostownicy oraz suszarki.czy moge je zabezpieczac np.jedwabiem z Joanny?kolejnym problemem jest tez to ze po umyciu wlosow mam bardzo duzy problem z rozczesaniem ich.juz nie wiem co z nimi robic.kupilam nawet TT ale jakos nie zdaje egzaminu.oczywiscie uzywam odzywki do wlosow.dodam ze nie tre wlosow,tylko po umyciu zawijam na chwilew recznik zeby wchonal troche wody z wlosow i tyle.moze macie jakies sprawdzone sposoby na bezbolesne rozczesywanie wlosow?
spróbuj zmiejszyc te "chwile" z recznikiem, albo w ogole zrezygnuj z recznika i przejdz na bawełnianą koszulkę.niech woda wchłonie sie minimalnie tyle tylko co by ci na ramiona nie kapała
u mnie w kazdym razie ten sposób działa jak zostawie odrobine dłuzej to mam problem.
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-26, 13:53   #1056
Kasihuana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1
Mocno zniszczone włosy pomocy!

Witam
z powodu mojej głupoty, zniszczyłam sobie bardzo mocno włosy
Juz nie wiem co zrobić, wstyd sie pokazac, bo wyglądam jak czupiradło Bez użycia prostownicy nie wyjde z domu, ograniczam jej uzywanie, ale czasami nie ma wyjscia. Ścięcie na krótko odpada, bo mam taki typ urody, że mylili mnie z facetem gdy kiedys miałam krótkie było to upokarzające szczególnie przy znajomych. Prosze o rady. POZDRAWIAM

---------- Dopisano o 13:53 ---------- Poprzedni post napisano o 13:52 ----------

TU LINK DO ZDJECIA WŁOSÓW
http:// zapo daj.net /e44632dc83655.jpg.html

Edytowane przez Kasihuana
Czas edycji: 2015-09-26 o 13:57
Kasihuana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-26, 14:32   #1057
the rock
Zakorzenienie
 
Avatar the rock
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: zagłębie:)
Wiadomości: 16 194
GG do the rock
Dot.: Mocno zniszczone włosy pomocy!

Cytat:
Napisane przez Kasihuana Pokaż wiadomość
Witam
z powodu mojej głupoty, zniszczyłam sobie bardzo mocno włosy
Juz nie wiem co zrobić, wstyd sie pokazac, bo wyglądam jak czupiradło Bez użycia prostownicy nie wyjde z domu, ograniczam jej uzywanie, ale czasami nie ma wyjscia. Ścięcie na krótko odpada, bo mam taki typ urody, że mylili mnie z facetem gdy kiedys miałam krótkie było to upokarzające szczególnie przy znajomych. Prosze o rady. POZDRAWIAM

---------- Dopisano o 13:53 ---------- Poprzedni post napisano o 13:52 ----------

TU LINK DO ZDJECIA WŁOSÓW
http:// zapo daj.net /e44632dc83655.jpg.html
A co się z nimi stało? Są popalone ?

Prostowanie ich sprawi, ze będzie jeszcze gorzej... To błędne koło
Po prostu się połamią i ich nie będzie.
Proponuję przeboleć i chodzić w spiętych włosach np koczkach.
Do tego olejowanie, maski z miodu, aloesu... No i ścinanie regularnie, co miesiąc tego bałaganu.
Niestety nie ma cudów.
__________________
Bo to JA jestem najważniejsza ! ! !

regeneruję włosy - start 11.11.11
Ewka i nie tylko 22.10.12
- 25 kg
the rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-26, 22:31   #1058
yashi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 6
Dot.: Mocno zniszczone włosy pomocy!

Może keratynowe prostowanie?
yashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-28, 11:29   #1059
zakochana06
Raczkowanie
 
Avatar zakochana06
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: DOL
Wiadomości: 35
Dot.: Mocno zniszczone włosy pomocy!

Polecam fajna maskę z oliwy z oliwek, nie puszą się włosy,wyglądają zdrowo, zakupić można w eurokosie ( sklep z produktami fryzjerskimi).
zakochana06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-28, 17:03   #1060
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Mocno zniszczone włosy pomocy!

Cytat:
Napisane przez the rock Pokaż wiadomość
A co się z nimi stało? Są popalone ?

Prostowanie ich sprawi, ze będzie jeszcze gorzej... To błędne koło
Po prostu się połamią i ich nie będzie.
Proponuję przeboleć i chodzić w spiętych włosach np koczkach.
Do tego olejowanie, maski z miodu, aloesu... No i ścinanie regularnie, co miesiąc tego bałaganu.
Niestety nie ma cudów.
Popieram, prostowanie to błędne koło i gwóźdź do trumny. Spinaj je, pielęgnuj i podcinaj regularnie.

Cytat:
Napisane przez yashi Pokaż wiadomość
Może keratynowe prostowanie?
Keratynowe prostowanie jest fajne do osób, które koniecznie chcą mieć proste włosy, ale nie jest to remedium na całe zło. Ja bym osobiście bała się robić encanto na mocno zniszczonych włosach.

Cytat:
Napisane przez zakochana06 Pokaż wiadomość
Polecam fajna maskę z oliwy z oliwek, nie puszą się włosy,wyglądają zdrowo, zakupić można w eurokosie ( sklep z produktami fryzjerskimi).
Napisałaś bardzo ogólnikowo. W Eurokosie jest bardzo duży wybór masek, także tych na bazie oliwy. Osobiście stosowałam jedną: Vatikę oliwkową. Dla mnie była to porażka.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-28, 20:27   #1061
sinuosity
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 101
suche i "pogięte" włosy

Cześć Wam! Z racji tego, iż byłam dzisiaj podciąć końcówki i porozmawiałam trochę z Panią fryzjerką - potrzebuję paru rad.

Jestem szatynką, mam włosy lekko pokręcone (właściwie to powyginane) i jakieś szorstkie... Pani powiedziała, że włosy kręcone z natury są suche, że takie są w genach i już. Czy to prawda? Nie da się mieć lśniących fal? Nie prostuję i nie suszę włosów, nigdy ich nie farbowałam a one przeważnie nie wyglądają jakoś super. Podcięłam dzisiaj końcówki, które były rozjaśnione i rozdwojone od słońca, a teraz chcę zacząć bardziej dbać o włosy. Chciałabym poradzić się o jakiś specyfik do włosów, który trochę je hmm.. zmiękczy? Ogólnie powinnam myć włosy codziennie, ale wiem, że to też dla nich niedobre. Przez wakacje próbowałam myć co drugi dzień, zwykle kończyło się tym, że musiałam się ratować rano suchym szamponem, jeśli chciałam wyjść z domu i jakoś wyglądać. Drugą sprawą jest to czy lepiej jest spać w związanych czy rozpuszczonych włosach? Jak śpię w kucyku, koku czy warkoczu to zawsze coś mam odciśnięte na włosach i mam wrażenie, że je niszczę, a jak śpię w rozpuszczonych to robi się z nich taka okropna fala z tyłu na zgięciu karku, której nijak nie mogę się pozbyć i do tego powywijane końcówki :/ Kolejna rzecz to taka, że chyba za dużo sobie siłą wyrywam tych włosów szczególnie jak rozczesuję je po myciu. Nie wiem czy powinno się czekać aż wyschną i dopiero je czesać, jeśli tak to czym, szczotką, grzebieniem? Czytałam też, że niezdrowo jest nosić "turban" na głowie po kąpieli, że lepiej dać włosom wyschnąć luzem... I chyba ostatnia rzecz, która przychodzi mi do głowy to wiecznie sterczące antenki mam mnóstwo małych i grubych włosów na czubku głowy, które sterczą, przez to wydaje się jakbym miała spalone włosy. Nie wiem czy to rosną nowe włosy czy stare się łamią Próbowałam używać jedwabiu, jakiś odżywek (firmę Marion nawet polubiłam - nie pogardzę opiniami), szamponów do włosów suchych, prostownicę odstawiłam ponad rok temu, suszarki nigdy nie używałam, sporadycznie raz na rok jak trzeba włosy umyć przed ważnym wydarzeniem..

Będę wdzięczna za każdą pomoc, polećcie jakieś dobre kosmetyki
sinuosity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-29, 09:52   #1062
2cfaa0a5c37026ea4ab814c74c2acc8bc9bbc2c1
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 099
Dot.: suche i "pogięte" włosy

Cytat:
Napisane przez sinuosity Pokaż wiadomość
Cześć Wam! Z racji tego, iż byłam dzisiaj podciąć końcówki i porozmawiałam trochę z Panią fryzjerką - potrzebuję paru rad.

Jestem szatynką, mam włosy lekko pokręcone (właściwie to powyginane) i jakieś szorstkie... Pani powiedziała, że włosy kręcone z natury są suche, że takie są w genach i już. Czy to prawda? Nie da się mieć lśniących fal? Nie prostuję i nie suszę włosów, nigdy ich nie farbowałam a one przeważnie nie wyglądają jakoś super. Podcięłam dzisiaj końcówki, które były rozjaśnione i rozdwojone od słońca, a teraz chcę zacząć bardziej dbać o włosy. Chciałabym poradzić się o jakiś specyfik do włosów, który trochę je hmm.. zmiękczy? Ogólnie powinnam myć włosy codziennie, ale wiem, że to też dla nich niedobre. Przez wakacje próbowałam myć co drugi dzień, zwykle kończyło się tym, że musiałam się ratować rano suchym szamponem, jeśli chciałam wyjść z domu i jakoś wyglądać. Drugą sprawą jest to czy lepiej jest spać w związanych czy rozpuszczonych włosach? Jak śpię w kucyku, koku czy warkoczu to zawsze coś mam odciśnięte na włosach i mam wrażenie, że je niszczę, a jak śpię w rozpuszczonych to robi się z nich taka okropna fala z tyłu na zgięciu karku, której nijak nie mogę się pozbyć i do tego powywijane końcówki :/ Kolejna rzecz to taka, że chyba za dużo sobie siłą wyrywam tych włosów szczególnie jak rozczesuję je po myciu. Nie wiem czy powinno się czekać aż wyschną i dopiero je czesać, jeśli tak to czym, szczotką, grzebieniem? Czytałam też, że niezdrowo jest nosić "turban" na głowie po kąpieli, że lepiej dać włosom wyschnąć luzem... I chyba ostatnia rzecz, która przychodzi mi do głowy to wiecznie sterczące antenki mam mnóstwo małych i grubych włosów na czubku głowy, które sterczą, przez to wydaje się jakbym miała spalone włosy. Nie wiem czy to rosną nowe włosy czy stare się łamią Próbowałam używać jedwabiu, jakiś odżywek (firmę Marion nawet polubiłam - nie pogardzę opiniami), szamponów do włosów suchych, prostownicę odstawiłam ponad rok temu, suszarki nigdy nie używałam, sporadycznie raz na rok jak trzeba włosy umyć przed ważnym wydarzeniem..

Będę wdzięczna za każdą pomoc, polećcie jakieś dobre kosmetyki
Ja mam proste włosy, ale również podatne na zniekształcenia. Spanie w koku czy warkoczu kończy się suchymi, wygiętymi, spuszonymi włosami. Z masek polecę Biovax do włosów zniszczonych. Spróbuj rozczesywać włosy, kiedy są mokre i masz na nich odżywkę
2cfaa0a5c37026ea4ab814c74c2acc8bc9bbc2c1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 11:37   #1063
Leokadia6
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 41
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Dziewczyny, ja bym bardzo chętnie stosowałabym profesjonalne kosmetyki z kreatyną, ale niestety bywają dosyć drogie
Słyszałam natomiast, że w naszej kochanej Biedronce jest teraz fajna okazja do kupienia kosmetyków z serii Total Keratin Complex , w ramach akcji Więcej za Mniej można kupić np. odżywke, czy maskę, 1000 ml za 11,99 zł , akcja trwa do 4 października, myślę, że jest to niezła okazja do obkupienia się na zapas, co wy na to?
Leokadia6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 12:00   #1064
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez Leokadia6 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja bym bardzo chętnie stosowałabym profesjonalne kosmetyki z kreatyną, ale niestety bywają dosyć drogie
Słyszałam natomiast, że w naszej kochanej Biedronce jest teraz fajna okazja do kupienia kosmetyków z serii Total Keratin Complex , w ramach akcji Więcej za Mniej można kupić np. odżywke, czy maskę, 1000 ml za 11,99 zł , akcja trwa do 4 października, myślę, że jest to niezła okazja do obkupienia się na zapas, co wy na to?
Cóż mnie nigdy do profesjonalnych kosmetyków nie ciągnęło, bo raz, że ceny, dwa składy nie powalają.

Nie wiem co to za seria, nie znam składu, ale robienie zapasów preparatów posiadających keratynę (o ile nie jest ona tylko w nazwie, ale także w INCI) mija się dla mnie z celem. Moje włosy mają ubogą dietę proteinową. Rocznie zużywam 1-2 maski z proteinami (niekoniecznie keratyną) więc po co mi zapas? W takim tempie i tak znajdę dużo innych promocji.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 12:09   #1065
the rock
Zakorzenienie
 
Avatar the rock
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: zagłębie:)
Wiadomości: 16 194
GG do the rock
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
Cóż mnie nigdy do profesjonalnych kosmetyków nie ciągnęło, bo raz, że ceny, dwa składy nie powalają.

Nie wiem co to za seria, nie znam składu, ale robienie zapasów preparatów posiadających keratynę (o ile nie jest ona tylko w nazwie, ale także w INCI) mija się dla mnie z celem. Moje włosy mają ubogą dietę proteinową. Rocznie zużywam 1-2 maski z proteinami (niekoniecznie keratyną) więc po co mi zapas? W takim tempie i tak znajdę dużo innych promocji.
dokładnie

ja niestety też nie wiem co to za maski
łatwiej byłoby gdybyśmy znały skład
__________________
Bo to JA jestem najważniejsza ! ! !

regeneruję włosy - start 11.11.11
Ewka i nie tylko 22.10.12
- 25 kg
the rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 13:05   #1066
eeewwaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 9
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Witam , mam strasznie suche włosy, wydała już kupę pieniędzy na odzywki ,szampony itp, nie pomaga mi nawet Davines a dałam za 2 produkty 130zł...
zaczęłam stosować olejowanie (mieszkanka nafty kosmetycznej, olejku rycynowego i kosmetycznego olejku lnianego) i wcierać wyciąg z rzepy... może to coś da.
ponadto wycięło całe boki zostawiłam sobie same włosy u góry, aby nie być łysą, bo były straszne, mam nadzieje, że to pomoże, może odrosną mocniejsze i w lepszym stanie... te co zostały są tragiczne!! nawet po podcinaniu końcówek i pielęgnacji wszystko suche i rozdwojone:pros i:
eeewwaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 13:59   #1067
the rock
Zakorzenienie
 
Avatar the rock
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: zagłębie:)
Wiadomości: 16 194
GG do the rock
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez eeewwaa Pokaż wiadomość
Witam , mam strasznie suche włosy, wydała już kupę pieniędzy na odzywki ,szampony itp, nie pomaga mi nawet Davines a dałam za 2 produkty 130zł...
zaczęłam stosować olejowanie (mieszkanka nafty kosmetycznej, olejku rycynowego i kosmetycznego olejku lnianego) i wcierać wyciąg z rzepy... może to coś da.
ponadto wycięło całe boki zostawiłam sobie same włosy u góry, aby nie być łysą, bo były straszne, mam nadzieje, że to pomoże, może odrosną mocniejsze i w lepszym stanie... te co zostały są tragiczne!! nawet po podcinaniu końcówek i pielęgnacji wszystko suche i rozdwojone:pros i:
uważaj na naftę kosmetyczną, bo może wysuszać

od siebie polecam aloes i miód - mają właściwości nawilżające

i nie czarujmy się - nie ma takiej mocy która 'naprawi' spalone, wysuszone, zniszczone włosy poza nożyczkami
__________________
Bo to JA jestem najważniejsza ! ! !

regeneruję włosy - start 11.11.11
Ewka i nie tylko 22.10.12
- 25 kg
the rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 15:22   #1068
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez eeewwaa Pokaż wiadomość
Witam , mam strasznie suche włosy, wydała już kupę pieniędzy na odzywki ,szampony itp, nie pomaga mi nawet Davines a dałam za 2 produkty 130zł...
zaczęłam stosować olejowanie (mieszkanka nafty kosmetycznej, olejku rycynowego i kosmetycznego olejku lnianego) i wcierać wyciąg z rzepy... może to coś da.
ponadto wycięło całe boki zostawiłam sobie same włosy u góry, aby nie być łysą, bo były straszne, mam nadzieje, że to pomoże, może odrosną mocniejsze i w lepszym stanie... te co zostały są tragiczne!! nawet po podcinaniu końcówek i pielęgnacji wszystko suche i rozdwojone:pros i:
To, że coś kosztuje 130 zł nie znaczy, że pomoże

Mieszanka, którą robisz, może być fajna, ale tak jak napisała the rock, uważaj na naftę, od siebie dodam, że rycyna tez czasami nieźle puszy. Zawsze możesz tez spróbować czegoś co masz w kuchni: oliwa z oliwek, zwykły olej słonecznikowy lub rzepakowy. Rzepka może pomóc, ale to raczej na zmniejszenie wypadania, zagęszczenie lub przyspieszenie porostu, a nie na włosy, które już urosły.

Poczytaj sobie o różnych olejach, zainwestuj w maski niekoniecznie profesjonalne, ale takie które mają w składzie coś odzywczego + koniecznie silikonowe serum. To co jest spalone raczej się nie odratuje, ale przynajmniej sprawisz, że będzie lepiej wyglądać.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-30, 09:38   #1069
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez the rock Pokaż wiadomość
dokładnie

ja niestety też nie wiem co to za maski
łatwiej byłoby gdybyśmy znały skład
Cytat:
Napisane przez Leokadia6 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja bym bardzo chętnie stosowałabym profesjonalne kosmetyki z kreatyną, ale niestety bywają dosyć drogie
Słyszałam natomiast, że w naszej kochanej Biedronce jest teraz fajna okazja do kupienia kosmetyków z serii Total Keratin Complex , w ramach akcji Więcej za Mniej można kupić np. odżywke, czy maskę, 1000 ml za 11,99 zł , akcja trwa do 4 października, myślę, że jest to niezła okazja do obkupienia się na zapas, co wy na to?
Proszę, składy z analizą: KLIK!
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-30, 09:52   #1070
the rock
Zakorzenienie
 
Avatar the rock
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: zagłębie:)
Wiadomości: 16 194
GG do the rock
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Proszę, składy z analizą: KLIK!
na ciebie zawsze można liczyć
__________________
Bo to JA jestem najważniejsza ! ! !

regeneruję włosy - start 11.11.11
Ewka i nie tylko 22.10.12
- 25 kg
the rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-30, 16:40   #1071
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Proszę, składy z analizą: KLIK!
Nawet niezłe, jeśli się weźmie pod uwagę, że tej keratyny to tam specjalnie dużo nie ma.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-30, 23:14   #1072
Lilllu
Zadomowienie
 
Avatar Lilllu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 928
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Dziewczyny! Może któraś z Was ma podobny problem i udzieli mi jakiejś rady. Moje włosy za czasów dzieciństwa były grube i lśniące (mama wmawia mi, ze była to kwestia dobrego odżywiania mnie u mojej babci ). Kilka lat później zauważyłam, że mają tendencje do falowania się. Wówczas pierwsza myśl, jaka przyszła mi do głowy to 'geny po rodzinie ojca'. W liceum natomiast wyglądałam już jak owieczka Dolly. Moje włosy przy najmniejszej ilości wilgoci, kręciły się jak opętane w małe sprężynki. Dodam, ze zaczęłam farbować włosy na bardzo ciemne brązy (jestem mysią szatynką). Dzielna w walce z kręconymi i puszącymi się włosami, zaopatrzyłam się w prostownicę do włosów, a co! Dzień w dzień po każdym suszeniu włosów wieczorem , prostowałam je. Zabieg wytrwale powtarzałam codziennie rano. Obecnie moje włosy rzadko kręcą sie w ładne loczki, bardziej puszą się i wyglądają jakby ktoś podłączył mnie do gniazdka z wysokim napięciem. W dodatku są suche od prostowania. Każda próba nawilżania i regeneracji kończy się tym, że odżywka przestaje dawać efekty po 2 razach. Obecnie używam wcierki Jantar, żeby zapobiec wypadaniu. Żeby ograniczyć prostowanie, przerzuciłam się na grubą szczotkę do stylizacji, niestety nie jestem w stanie wyczesach moich włosów tak jak w salonie fryzjerskim. Zabieg keratynowego prostowania został mi odradzony, po ponoć moje wlosy nie są jeszcze takie fatalne, a poza tym nie wiadomo jak zareagują na środek (w domyśle: albo nie uzyskam efektu zamierzonego albo włosy będą ulizane i imitujące tłuste).

Nie wiem już jak mam sie za nie zabrać. Nie chcę ich obcinać radykalnie z długości. Końcówki podcinam systematycznie, staram się aż tak nie katować moich włosów. Pomóżcie
__________________
"Pamiętaj, że każdy napotkany człowiek czegoś się boi, coś kocha i coś stracił."

Lilllu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-30, 23:23   #1073
the rock
Zakorzenienie
 
Avatar the rock
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: zagłębie:)
Wiadomości: 16 194
GG do the rock
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez Lilllu Pokaż wiadomość
Dziewczyny! Może któraś z Was ma podobny problem i udzieli mi jakiejś rady. Moje włosy za czasów dzieciństwa były grube i lśniące (mama wmawia mi, ze była to kwestia dobrego odżywiania mnie u mojej babci ). Kilka lat później zauważyłam, że mają tendencje do falowania się. Wówczas pierwsza myśl, jaka przyszła mi do głowy to 'geny po rodzinie ojca'. W liceum natomiast wyglądałam już jak owieczka Dolly. Moje włosy przy najmniejszej ilości wilgoci, kręciły się jak opętane w małe sprężynki. Dodam, ze zaczęłam farbować włosy na bardzo ciemne brązy (jestem mysią szatynką). Dzielna w walce z kręconymi i puszącymi się włosami, zaopatrzyłam się w prostownicę do włosów, a co! Dzień w dzień po każdym suszeniu włosów wieczorem , prostowałam je. Zabieg wytrwale powtarzałam codziennie rano. Obecnie moje włosy rzadko kręcą sie w ładne loczki, bardziej puszą się i wyglądają jakby ktoś podłączył mnie do gniazdka z wysokim napięciem. W dodatku są suche od prostowania. Każda próba nawilżania i regeneracji kończy się tym, że odżywka przestaje dawać efekty po 2 razach. Obecnie używam wcierki Jantar, żeby zapobiec wypadaniu. Żeby ograniczyć prostowanie, przerzuciłam się na grubą szczotkę do stylizacji, niestety nie jestem w stanie wyczesach moich włosów tak jak w salonie fryzjerskim. Zabieg keratynowego prostowania został mi odradzony, po ponoć moje wlosy nie są jeszcze takie fatalne, a poza tym nie wiadomo jak zareagują na środek (w domyśle: albo nie uzyskam efektu zamierzonego albo włosy będą ulizane i imitujące tłuste).

Nie wiem już jak mam sie za nie zabrać. Nie chcę ich obcinać radykalnie z długości. Końcówki podcinam systematycznie, staram się aż tak nie katować moich włosów. Pomóżcie
powiedziałabym, że są po prostu spalone
__________________
Bo to JA jestem najważniejsza ! ! !

regeneruję włosy - start 11.11.11
Ewka i nie tylko 22.10.12
- 25 kg
the rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-01, 07:56   #1074
takababa
Raczkowanie
 
Avatar takababa
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 80
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Mi na baaardzo suche i sianowate włosy pomaga jednak tylko olejowanie i to na mokro (jak kładłam na suche włosy efekt był taki sobie). Ale jak nałożę olej (nawet zwykły rzepakowy albo oliwę z oliwek) na mokre włosy i potrzymam chociaż 1-2 godz to włosy są super. A jak Ci się nie chce bawić w oleje to chociaż spróbuj nałożyć sobie na jakiś czas jakąś dobrą maskę z łyżką skrobi ziemniaczanej - naprawdę fajna sprawa.
Wydaje mi się że jest bardzo dużo różnych rzeczy które można potestować i znaleźć coś co podpasuje Twoim włosom.
takababa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-01, 10:57   #1075
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez Lilllu Pokaż wiadomość
Dziewczyny! Może któraś z Was ma podobny problem i udzieli mi jakiejś rady. Moje włosy za czasów dzieciństwa były grube i lśniące (mama wmawia mi, ze była to kwestia dobrego odżywiania mnie u mojej babci ). Kilka lat później zauważyłam, że mają tendencje do falowania się. Wówczas pierwsza myśl, jaka przyszła mi do głowy to 'geny po rodzinie ojca'. W liceum natomiast wyglądałam już jak owieczka Dolly. Moje włosy przy najmniejszej ilości wilgoci, kręciły się jak opętane w małe sprężynki. Dodam, ze zaczęłam farbować włosy na bardzo ciemne brązy (jestem mysią szatynką). Dzielna w walce z kręconymi i puszącymi się włosami, zaopatrzyłam się w prostownicę do włosów, a co! Dzień w dzień po każdym suszeniu włosów wieczorem , prostowałam je. Zabieg wytrwale powtarzałam codziennie rano. Obecnie moje włosy rzadko kręcą sie w ładne loczki, bardziej puszą się i wyglądają jakby ktoś podłączył mnie do gniazdka z wysokim napięciem. W dodatku są suche od prostowania. Każda próba nawilżania i regeneracji kończy się tym, że odżywka przestaje dawać efekty po 2 razach. Obecnie używam wcierki Jantar, żeby zapobiec wypadaniu. Żeby ograniczyć prostowanie, przerzuciłam się na grubą szczotkę do stylizacji, niestety nie jestem w stanie wyczesach moich włosów tak jak w salonie fryzjerskim. Zabieg keratynowego prostowania został mi odradzony, po ponoć moje wlosy nie są jeszcze takie fatalne, a poza tym nie wiadomo jak zareagują na środek (w domyśle: albo nie uzyskam efektu zamierzonego albo włosy będą ulizane i imitujące tłuste).

Nie wiem już jak mam sie za nie zabrać. Nie chcę ich obcinać radykalnie z długości. Końcówki podcinam systematycznie, staram się aż tak nie katować moich włosów. Pomóżcie
To ja zapraszam serdecznie na nasz zakręcony wątek - może warto wydobyć te loczki https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post52957598

Na podforum jest pigułka i FAQ, warto sobie wszystko przeczytać, a ja i dziewczyny na pewno Ci doradzimy

Sama miałam mocne fale, prostowałam kilka lat, ścięłam sporą część niestety spalonych włosów i przestałam walczyć z naturą - co możesz zobaczyć w moim avatarku
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-15, 16:58   #1076
roncziii
Przyczajenie
 
Avatar roncziii
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14
PRZERZEDZONE WŁOSY, masakra...

https://z-1-scontent-frt3-1.xx.fbcdn...6f&oe=564AACA6
https://z-1-scontent-frt3-1.xx.fbcdn...5b&oe=564A8FDFbyłam na rozjaśnianiu włosów naprawdę u profesjonalnego fryzjera ( poznań, la grande przy starym rynku ostrzegam) olaplexem, wszystko super, włosy jak z reklamy, zapuszczałam je dwa lata, żeby były zdrowe i ładne bo wcześniej miałam chyba wszystkie kolory na głowie. No i fryzjerka mnie zapewniała, że nie będę musiała nic ścinać, tylko tyle, że będą suche i będę musiała dbać a ja mam.... popalone połowe włosów na długości... to było pod koniec sierpnia, co prawda 3 razy farbowałam bo zaczęły strasznie żółknąć, i też zdarzały się dni w którym prostowałam bo włosy nie nadają się w ogóle, żeby wyjść do ludzi, z przodu fale, styłu proste, gdzieś tam kręcone masakra. Używam oleju arganowego, kokosowego, rycynowego, keratyne, delikatny szampon na skalp a potem odżywke, maske, odżwyke bez spłukiwania, keratynowy olejek a potem silikonowe serum marion, włosy wyglądają całkiem ok po umyciu ale jak się przyjrzeć widać te białe kropki które mają z 7 cm. Mam 16 lat, ledwo co zaczęłam nauke w technikum i jestem załamana bo nie czuję się, chodzę w spiętych cały czas, ścięłam ich bardzo dużo a i tak się łamią i są zniszczone... nie mogę ich więcej ściąć bo źle będę wyglądać w włosach do brody.... mam taki odcień włosów że nawet doczepianych clip in nie dobiorę... czy popalone włosy się jeszcze bardziej powiekszają i jak nie zetnę ich teraz to potem będą na całej długości? pomóżcie, włosy są dla mnie bardzo ważne i fatalnie się czuję teraz...

Edytowane przez roncziii
Czas edycji: 2015-11-15 o 17:00
roncziii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-15, 17:41   #1077
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: PRZERZEDZONE WŁOSY, masakra...

Cytat:
Napisane przez roncziii Pokaż wiadomość
https://z-1-scontent-frt3-1.xx.fbcdn...6f&oe=564AACA6
https://z-1-scontent-frt3-1.xx.fbcdn...5b&oe=564A8FDFbyłam na rozjaśnianiu włosów naprawdę u profesjonalnego fryzjera ( poznań, la grande przy starym rynku ostrzegam) olaplexem, wszystko super, włosy jak z reklamy, zapuszczałam je dwa lata, żeby były zdrowe i ładne bo wcześniej miałam chyba wszystkie kolory na głowie. No i fryzjerka mnie zapewniała, że nie będę musiała nic ścinać, tylko tyle, że będą suche i będę musiała dbać a ja mam.... popalone połowe włosów na długości... to było pod koniec sierpnia, co prawda 3 razy farbowałam bo zaczęły strasznie żółknąć, i też zdarzały się dni w którym prostowałam bo włosy nie nadają się w ogóle, żeby wyjść do ludzi, z przodu fale, styłu proste, gdzieś tam kręcone masakra. Używam oleju arganowego, kokosowego, rycynowego, keratyne, delikatny szampon na skalp a potem odżywke, maske, odżwyke bez spłukiwania, keratynowy olejek a potem silikonowe serum marion, włosy wyglądają całkiem ok po umyciu ale jak się przyjrzeć widać te białe kropki które mają z 7 cm. Mam 16 lat, ledwo co zaczęłam nauke w technikum i jestem załamana bo nie czuję się, chodzę w spiętych cały czas, ścięłam ich bardzo dużo a i tak się łamią i są zniszczone... nie mogę ich więcej ściąć bo źle będę wyglądać w włosach do brody.... mam taki odcień włosów że nawet doczepianych clip in nie dobiorę... czy popalone włosy się jeszcze bardziej powiekszają i jak nie zetnę ich teraz to potem będą na całej długości? pomóżcie, włosy są dla mnie bardzo ważne i fatalnie się czuję teraz...
Niestety, jeśli włosy masz popalone i kruszące się, to nic ich nie uratuje. Zniszczenia bedą iśc w górę. Najlepiej zetnij, chociaż połowę. Nie przesadzaj z proteinami, olejuj z maskami (nie samym olejem), nawilżaj, nie szarp, dawaj dużo silikonów. I ścinaj co kilka miesięcy.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-16, 09:04   #1078
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: PRZERZEDZONE WŁOSY, masakra...

Cytat:
Napisane przez roncziii Pokaż wiadomość
byłam na rozjaśnianiu włosów naprawdę u profesjonalnego fryzjera ( poznań, la grande przy starym rynku ostrzegam) olaplexem, wszystko super, włosy jak z reklamy, zapuszczałam je dwa lata, żeby były zdrowe i ładne bo wcześniej miałam chyba wszystkie kolory na głowie. No i fryzjerka mnie zapewniała, że nie będę musiała nic ścinać, tylko tyle, że będą suche i będę musiała dbać a ja mam.... popalone połowe włosów na długości... to było pod koniec sierpnia, co prawda 3 razy farbowałam bo zaczęły strasznie żółknąć, i też zdarzały się dni w którym prostowałam bo włosy nie nadają się w ogóle, żeby wyjść do ludzi, z przodu fale, styłu proste, gdzieś tam kręcone masakra. Używam oleju arganowego, kokosowego, rycynowego, keratyne, delikatny szampon na skalp a potem odżywke, maske, odżwyke bez spłukiwania, keratynowy olejek a potem silikonowe serum marion, włosy wyglądają całkiem ok po umyciu ale jak się przyjrzeć widać te białe kropki które mają z 7 cm. Mam 16 lat, ledwo co zaczęłam nauke w technikum i jestem załamana bo nie czuję się, chodzę w spiętych cały czas, ścięłam ich bardzo dużo a i tak się łamią i są zniszczone... nie mogę ich więcej ściąć bo źle będę wyglądać w włosach do brody.... mam taki odcień włosów że nawet doczepianych clip in nie dobiorę... czy popalone włosy się jeszcze bardziej powiekszają i jak nie zetnę ich teraz to potem będą na całej długości? pomóżcie, włosy są dla mnie bardzo ważne i fatalnie się czuję teraz...
A czy przypadkiem to nie trzykrotne farbowanie + prostownica dobiły Twoje włosy? Sama zrobiłam kiedyś podobnie, tyle że po trwałej i przed farbowaniem (też 3 razy) włosy były, owszem, osłabione i zniszczone, ale po to już była katastrofa i kruszenie się po całości.
Niestety ale na już zniszczonych włosach nie można eksperymentować z dodatkową koloryzacją, bo po pierwsze że rezultat będzie marny (farba się wypłucze albo wyjdzie dziwny kolor), a po drugie że zniszczy je to już na amen.
Takie włosy są tylko do ścięcia, pytanie tylko jak dużo możesz się ich pozbyć, jak często podcinać.
Keratyna w tej sytuacji raczej im tylko zaszkodzi, oleje i silikony, bogate maski pomogą zmiękczyć i być może trochę zamaskować ich stan, ale nie zmienia to faktu, że bez dużego cięcia się nie obejdzie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-16, 09:15   #1079
julka132
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Pamiętajcie, że to, jak wyglądają włosy i paznokcie, zależy nie tylko od kosmetyków, ale też od diety. Warto mieć przy tym świadomość, że nie wszyscy jednakowo przyswajamy witaminy i inne substancje odżywcze z pożywienia. Co druga osoba w populacji polskiej ma obniżone wchłanianie kwasu foliowego, co trzecia osoba słabiej przekształca karoteny do witaminy A, podobna sytuacja dotyczy także witamin B6, B12, C i D. xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2015-11-16 o 10:00 Powód: reklama
julka132 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-17, 08:27   #1080
roncziii
Przyczajenie
 
Avatar roncziii
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14
Dot.: PRZERZEDZONE WŁOSY, masakra...

kurcze nie wiem czy tak dobiło bo na drugi dzień jak umyłam włosy od fryzjera to miałam puch, siano i gorszych włosów chyba mieć się nie dało.... i właśnie dzięki tej mojej pielęgnacji, oleje, maski, odżywki, serum wygładziły się i wtedy jak prostowałam nie były tak gładkie jak teraz bez tej prostownicy... bo w dotyku są miękkie, sprężyste ale jakieś 5 cm jest masakryczne... tylko, że ja mam już tak krótkie włosy, jak widzisz po zdjęciu to ile zajmie mi zapuszczenie chociaż tak trochę do łopatek? rosną mi jakieś 1,5 cm na miesiąc, teraz wcieram jantar, biorę witamine b, piję drożdże, staram się zdrowo odżwiać... mam teraz etap poznawania ludzi, wychodzenia na jakieś imprezy, domówki i nie chce mi się nigdzie chodzić bo jak widzę koleżanki z długimi włosami rozpuszczonymi a ja mam jakieś strzępy i muszę chodzić w koku, , zadręczam sie już i pewnie dla innych to tylko włosy i nie jedna by to zlała i cierpliwie poczekała ale mi przez nie spadła tak samoocena, że najchętniej siedziałabym tylko w domu....
roncziii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-05 21:26:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:02.