NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2. - Strona 95 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-04-15, 19:01   #2821
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 230
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Szczerze dla mnie Pod Mocnym Aniołem byl nie tyle za mocny co obrzydliwy i nie obejrzałabym go drugi raz.
W polskim kinie brakuje filmow ,do ktorych chce sie wracać . Kazdy chyba ma takie filmy ,dla mnie to np Forest Gump , Gladiator ,Skazani na Show Shank . Dobre kino , z pozytywnym przesłaniem, ktore nie traci na aktualnosci po latach
Podobała mi sie Ida ( lekko przereklamowana) ,zachwyciła mnie Róża ale też nie ciągnie mnie znów tego obejrzeć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
O to to. Chętnie wracam do kilku polskich filmów, ale niestety praktycznie wszystkie sprzed któregoś roku.
Stąd pytałam, który ma opinię ryjącego banię.
Mnie nie obrzydza. Ale alkoholizm w filmach często ma otoczkę wesołego imprezowania ze śmieszkowaniem z kaca (czasem, noo dobraa, trudniejszym kacem) co tylko potwierdza, że taki film jest potrzebny.

Całkiem ciekawa Awantura. Niemal do samego konca nie daje się lubić bohaterki. Ale ostatni odcinek nieco odczarowuje.

Edytowane przez rejczeI
Czas edycji: 2023-04-15 o 19:02
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-26, 06:41   #2822
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Dziś premiera ostatniego już chyba sezonu Working moms. Czekam IMG_20230426_074016.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-26, 16:35   #2823
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Dziś premiera ostatniego już chyba sezonu Working moms. Czekam Załącznik 7788735

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Weszłam tu napisać, że właśnie jest ofc odpalam

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-26, 20:43   #2824
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Dziś premiera ostatniego już chyba sezonu Working moms. Czekam Załącznik 7788735
Jestem na 4 odcinku. Dużo lepszy, niż poprzedni. Wrócili na własciwe tory.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-26, 21:20   #2825
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Czarne lustro wraca w czerwcu
Ciekawa jestem co to będzie, bo ostatni sezon był taki se


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-26, 23:40   #2826
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Czarne lustro wraca w czerwcu
Ciekawa jestem co to będzie, bo ostatni sezon był taki se
Bo przejęli to Amerykanie. Obawiam się, że jakość sprzed już nie wróci.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-27, 04:40   #2827
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Weszłam tu napisać, że właśnie jest ofc odpalam

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Jestem na 4 odcinku. Dużo lepszy, niż poprzedni. Wrócili na własciwe tory.
Obejrzałam cały sezon. Bardzo fajne, sporo się posmialam Końcówka może trochę kulawa w paru miejscach, ale i tak zaliczam ten sezon na plus. Szkoda, że już więcej nie będzie i nic o podobnym charakterze nie majaczy na netfliksowym horyzoncie.
Oglądam też "1899" - to z kolei już trochę mocniejsze, poważniejsze i wchodzi wolniej, ale jestem bardzo ciekawa finału.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-04-27, 10:09   #2828
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Workin' Moms obejrzane do końca. Świetny sezon pożegnalny. Szkoda, że poprzedni nie był tak dobry, ale całość serialu generalnie utrzymała bardzo dobry poziom.

Ps. Naszła mnie taka refleksja: czy w serialu kiedykolwiek była zła pogoda? Zima? Jesień? Mam wrażenie, że cała fabuła działa się w ciepłe, słoneczne dni. Może co najwyżej jakiś deszcz. Czy po prostu mnie pamięć zawodzi.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-27, 12:10   #2829
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Workin' Moms obejrzane do końca. Świetny sezon pożegnalny. Szkoda, że poprzedni nie był tak dobry, ale całość serialu generalnie utrzymała bardzo dobry poziom.

Ps. Naszła mnie taka refleksja: czy w serialu kiedykolwiek była zła pogoda? Zima? Jesień? Mam wrażenie, że cała fabuła działa się w ciepłe, słoneczne dni. Może co najwyżej jakiś deszcz. Czy po prostu mnie pamięć zawodzi.
Haha w sumie racja, pewnie nagrywali w okresie letnim. Była burza jak Kate natknęła się na Mean Nanny w swoim domu i ta jej wróżyła. Ale poza tym, to było słońce (choć mogło być dość chłodno, bo często ludzie w oddali były lepiej ubrani).
Mi też się podobało i pewnie będę do niego wracać na poprawę humoru. Podobnie jak do Bold Type. Też bardzo lubię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-27, 15:16   #2830
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Haha w sumie racja, pewnie nagrywali w okresie letnim. Była burza jak Kate natknęła się na Mean Nanny w swoim domu i ta jej wróżyła. Ale poza tym, to było słońce (choć mogło być dość chłodno, bo często ludzie w oddali były lepiej ubrani).
Mi też się podobało i pewnie będę do niego wracać na poprawę humoru. Podobnie jak do Bold Type. Też bardzo lubię.
Dlatego początkowo myślałam, że to australijski serial i rzecz się dzieje w Australii właśnie. Toronto to przecież takie trochę Sydney.

Również będę do niego wracać.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-27, 16:33   #2831
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Jak dla mnie w Workin' Moms najlepszy odcinek to ten z głową zombie. Popłakałam się na końcówce, autentycznie, jeszcze ta genialna piosenka w tle

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-04-27, 18:17   #2832
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Jak dla mnie w Workin' Moms najlepszy odcinek to ten z głową zombie. Popłakałam się na końcówce, autentycznie, jeszcze ta genialna piosenka w tle

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
Hahaha tak, ja tak samo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-27, 18:50   #2833
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Dziś premiera ostatniego już chyba sezonu Working moms. Czekam Załącznik 7788735

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oo wspaniale
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-27, 20:15   #2834
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Jak dla mnie w Workin' Moms najlepszy odcinek to ten z głową zombie. Popłakałam się na końcówce, autentycznie, jeszcze ta genialna piosenka w tle
Generalnie muzyka w tym sezonie świetnie dobrana. Na poprawę humoru: https://youtu.be/-tHyRQOdqf0
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-03, 13:55   #2835
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Zaczęłam oglądać kontynuację "Firefly lane" i porzuciłam oglądanie. Nie że serial był zły - ale uwaga, teraz same spoilery z książki i z filmu:


irytuje mnie, że w kolejnym serialu widzę wątek jednej z przyjaciółek umierającej na raka. To nie pierwszy serial tego typu - to już zaczyna być jakimś cliche. Nie zrozumcie mnie źle, bo choroby to część życia, ale dlaczego zawsze to musi być nieuleczalny, rzadki nowotwór? Gdyby pokazali walkę Kate z chorobą, ale by przeżyła na ten przykład i z takim domysłem, że może w przyszłości rak powrócić, to bardziej by mi się po prostu to podobało niż takie dramatyczne zakończenie serialu. Irytuje mnie, że tak mało seriali jest o przyjaźni kobiecej, a jak już są, to jest o trójkątach miłosnych albo chorobach.



W książce wiem, że tak było, ale tyle rzeczy pozmieniali, że moim zdaniem to też mogli załagodzić. Z uwagi na sytuację w otoczeniu nie obejrzałam, bo obecnie takie tematy nie są w ogóle dla mnie, ale też mam taką ogólną refleksję, że ogólnie mam dosyć, bo to kolejny serial, w którym widzę ten wątek.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-06, 17:03   #2836
747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 1 333
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Też obejrzałam ostatnio Firefly Lane (do końca, ale na przewijaniu) i muszę powiedzieć, że ciężko mi ocenić ten serial.


Jeżeli ktoś jeszcze nie obejrzał, to poniżej mogą być SPOILERY.



Z jednej strony doceniam, że pokazano rzeczywistość wielu śmiertelnie chorych osób, tzn. to, że ich otoczenie tak bardzo nie jest czasem w stanie pogodzić się z sytuacją, że nie pozwala im okazać strachu czy właśnie rozmawiać o tym, co będzie "potem". Smutna prawda jest taka, że nawet kiedy najbardziej na świecie chcemy komuś pomóc, to myślimy głównie o sobie.



Z drugiej strony, mamy wątek przyjaźni Kate i Tully. Nie lubię nadużywania słowa "toksyczny", ale myślę, że tutaj ono niestety pasuje, szczególnie po stronie Tully. Jej zachowanie wobec Matta, kiedy dowiedziała się o przerzutach, było moim zdaniem bardzo nie na miejscu. Obwinianie go, że nie chciał walczyć o życie Kate, kiedy tak naprawdę już nie było takiej możliwości, wymagałoby jednak w moim odczuciu późniejszej refleksji i przeprosin - tutaj tego nie było. W ogóle to, że Tully tak bardzo angażowała się w życie rodzinne Kate było niezdrowe i ja na miejscu Matta postawiłabym żonie ultimatum: wyznaczamy granice, albo bierzemy rozwód. No niestety.


Mimo wszystko, do Tully czuję większą sympatię. Jestem w stanie zrozumieć jej zaborczość wobec przyjaciółki i rozpacz, kiedy dowiedziała się o jej chorobie - bo Kate była tak naprawdę jej jedyną rodziną i pewną stałą w jej życiu. Cała reszta ją zawiodła. Tyle że poza krótką konwersacją między matką Tully a Marą, narracja była raczej prowadzona tak, że to super przyjaźń - a to przyjaźń, która po stronie Tully przerodziła się w dość toksyczne uzależnienie i warto było to jakkolwiek pokazać.


Kate nie jest w drugiej części tak rozmemłana i irytująca, ale wciąż nie budzi sympatii, przynajmniej u mnie. Jej zachowanie wobec Tully jest bardzo egoistyczne. Dziwi mnie oczekiwanie, że przyjaciółka, do której nawet nie zajrzała po wypadku i nie odezwała się przez rok, rzuci wszystko i będzie ją wspierać w chorobie. Ostatecznie Tully to właśnie robi, wbrew logice lecąc do niej prosto z Chile, zamiast zwyczajnie oddzwonić. W ogóle ich kłótnia jest bardzo słabo rozegrana - na potrzeby scenariusza całe otoczenie obwinia Tully o wypadek, którego nie spowodowała, a którego padła ofiarą ratując Marę. Wiem, że nie powinna pozwolić jej w ogóle wychodzić zgodnie z życzeniem Kate, ale kurczę - to się po prostu kupy nie trzyma. I dziwi mnie, że nikt z otoczenia Tully się do tego nie odniósł.


Ogólnie dałabym 6/10, bo oglądało się całkiem przyjemnie.

Edytowane przez 747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c
Czas edycji: 2023-05-06 o 17:06
747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-07, 18:32   #2837
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Obejrzałam właśnie ,,Królowa Charlotta: opowieść ze świata Bridgertonów''. Lubię ten ich świat, więc przyjemnie się to oglądało. Czekam teraz na 3 sezon Bridgertonów, ale myślę, że taki prequel to był strzał w dziesiątkę.
__________________
» magister żona 🕊
leille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-07, 18:41   #2838
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Dołączam się do zachwytów nad "Working moms", rzadko jakiś serial mnie bawi tak, żebym w ogóle się głośno śmiała, a w tym sezonie było kilka takich momentów. Z jednej strony żałuję, że to ostatni sezon, a z drugiej - może i lepiej, bo wszystkie sezony mniej więcej trzymały poziom.



[1=747bf32364fc13da37122d4 9c7e01f75501e8a1a_65540b7 83ff7c;89573532]Też obejrzałam ostatnio Firefly Lane (do końca, ale na przewijaniu) i muszę powiedzieć, że ciężko mi ocenić ten serial.


Jeżeli ktoś jeszcze nie obejrzał, to poniżej mogą być SPOILERY.



Z jednej strony doceniam, że pokazano rzeczywistość wielu śmiertelnie chorych osób, tzn. to, że ich otoczenie tak bardzo nie jest czasem w stanie pogodzić się z sytuacją, że nie pozwala im okazać strachu czy właśnie rozmawiać o tym, co będzie "potem". Smutna prawda jest taka, że nawet kiedy najbardziej na świecie chcemy komuś pomóc, to myślimy głównie o sobie.



Z drugiej strony, mamy wątek przyjaźni Kate i Tully. Nie lubię nadużywania słowa "toksyczny", ale myślę, że tutaj ono niestety pasuje, szczególnie po stronie Tully. Jej zachowanie wobec Matta, kiedy dowiedziała się o przerzutach, było moim zdaniem bardzo nie na miejscu. Obwinianie go, że nie chciał walczyć o życie Kate, kiedy tak naprawdę już nie było takiej możliwości, wymagałoby jednak w moim odczuciu późniejszej refleksji i przeprosin - tutaj tego nie było. W ogóle to, że Tully tak bardzo angażowała się w życie rodzinne Kate było niezdrowe i ja na miejscu Matta postawiłabym żonie ultimatum: wyznaczamy granice, albo bierzemy rozwód. No niestety.


Mimo wszystko, do Tully czuję większą sympatię. Jestem w stanie zrozumieć jej zaborczość wobec przyjaciółki i rozpacz, kiedy dowiedziała się o jej chorobie - bo Kate była tak naprawdę jej jedyną rodziną i pewną stałą w jej życiu. Cała reszta ją zawiodła. Tyle że poza krótką konwersacją między matką Tully a Marą, narracja była raczej prowadzona tak, że to super przyjaźń - a to przyjaźń, która po stronie Tully przerodziła się w dość toksyczne uzależnienie i warto było to jakkolwiek pokazać.


Kate nie jest w drugiej części tak rozmemłana i irytująca, ale wciąż nie budzi sympatii, przynajmniej u mnie. Jej zachowanie wobec Tully jest bardzo egoistyczne. Dziwi mnie oczekiwanie, że przyjaciółka, do której nawet nie zajrzała po wypadku i nie odezwała się przez rok, rzuci wszystko i będzie ją wspierać w chorobie. Ostatecznie Tully to właśnie robi, wbrew logice lecąc do niej prosto z Chile, zamiast zwyczajnie oddzwonić. W ogóle ich kłótnia jest bardzo słabo rozegrana - na potrzeby scenariusza całe otoczenie obwinia Tully o wypadek, którego nie spowodowała, a którego padła ofiarą ratując Marę. Wiem, że nie powinna pozwolić jej w ogóle wychodzić zgodnie z życzeniem Kate, ale kurczę - to się po prostu kupy nie trzyma. I dziwi mnie, że nikt z otoczenia Tully się do tego nie odniósł.


Ogólnie dałabym 6/10, bo oglądało się całkiem przyjemnie.[/QUOTE]


Mnie się wydaje, że jednak ta rzeczywistość chorych osób była nieco spłycona w serialu. Do tego uważam, że dużo lepiej, gdyby Kate po prostu chorowała np. na raka piersi - częsta niestety choroba u kobiet - niż ultra agresywny, rzadki nowotwór. Ale tutaj no można mieć pretensje do autorki książki.



Ich przyjaźń też wydawała mi się toksyczna, ale mam takie same odczucia jak Ty co do bohaterek; wydaje mi się, że to może zasługa większej sympatii dla postaci Tully to fakt, że Katherine Heigl super wcieliła się w tę rolę i jest absolutnie urocza w tym. Sarah Chalke za to jak dla mnie przesadza z mimiką.



Wątek z wypadkiem uważam za najgorszy w całym serialu. Było to nielogiczne. Gdyby rzeczywiście Tully była nawalona i spowodowała wypadek, to byłoby to bardziej przekonujące - albo zrobiła coś innego. A tak - no zupełnie nielogiczne.



Do tego Katherine Heigl super wyglądała w tym sezonie, promienieje.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-07, 22:46   #2839
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 214
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez leille Pokaż wiadomość
Obejrzałam właśnie ,,Królowa Charlotta: opowieść ze świata Bridgertonów''. Lubię ten ich świat, więc przyjemnie się to oglądało. Czekam teraz na 3 sezon Bridgertonów, ale myślę, że taki prequel to był strzał w dziesiątkę.
Też mi się podobało. W sumie chyba najbardziej z dotychczasowych historii że świata Bridgertonów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-05-08, 16:29   #2840
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Obejrzałam jeden ,niecały sezon Bridgerton i dla mnie to historia na poziomie Zmierzchu. Czy jest taki gatunek filmowy jak historyczne fantasy ? Coraz więcej tego typu filmów wiec moze czas jasno to podpisać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-08, 17:57   #2841
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Obejrzałam jeden ,niecały sezon Bridgerton i dla mnie to historia na poziomie Zmierzchu. Czy jest taki gatunek filmowy jak historyczne fantasy ? Coraz więcej tego typu filmów wiec moze czas jasno to podpisać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Banalny serial, pierwszy sezon zmęczyłam ze względu na stroje i scenografię, bo lubię filmy kostiumowe.
brandie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-09, 11:19   #2842
Organa
Raczkowanie
 
Avatar Organa
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 285
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez brandie Pokaż wiadomość
Banalny serial, pierwszy sezon zmęczyłam ze względu na stroje i scenografię, bo lubię filmy kostiumowe.
To samo. Treści nie ma żadnej, ogląda się średnio. Wolę po raz setny obejrzeć Dumę i Uprzedzenie.
Organa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-09, 11:40   #2843
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 214
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

A ja za to nie trawię Jane Austen. Ani książek ani ekranizacji. Jedyna jaka mi się w miarę podobała to "Perswazje" z 2022, ale to pewnie dlatego, że ponoć niewiele ma wspólnego z powieścią

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-09, 13:15   #2844
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez brandie Pokaż wiadomość
Banalny serial, pierwszy sezon zmęczyłam ze względu na stroje i scenografię, bo lubię filmy kostiumowe.
Jakby tam był chociaż strzęp dobrego dialogu, to może również bym zmęczyłam, ale nie dałam rady. I tak po obejrzeniu jakichś dwóch odcinków musiałam odreagować seansem "Perswazji" (mam na myśli starsze wersje, a nie to "cudo" z 2022) i "Dumy i uprzedzenia".
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2023-05-09 o 16:49
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-09, 14:07   #2845
KiLaNeCzKa
Zakorzenienie
 
Avatar KiLaNeCzKa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 10 046
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

[1=57d469676eb95e4afe06d5c 46bd77df5270daf8d_6584d1a 317847;89575837]A ja za to nie trawię Jane Austen. Ani książek ani ekranizacji. Jedyna jaka mi się w miarę podobała to "Perswazje" z 2022, ale to pewnie dlatego, że ponoć niewiele ma wspólnego z powieścią

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Fakt, film i książka mocno się mijają. W filmie historia jest spłycona, banalna. Nie ma tych emocji, nostalgii. Ot, koljna netflixowa opowieść. Chociaż mnie bardziej przeszkadzał główny aktor, przez cały czas miał minę, która sprawiała, że chciałam mu powiedzieć gdzie jest toaleta, bo wyglądał jakby baaaardzo potrzebował.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wymienię książki:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post50288312
KiLaNeCzKa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-09, 15:12   #2846
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 214
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez KiLaNeCzKa Pokaż wiadomość
Fakt, film i książka mocno się mijają. W filmie historia jest spłycona, banalna. Nie ma tych emocji, nostalgii. Ot, koljna netflixowa opowieść. Chociaż mnie bardziej przeszkadzał główny aktor, przez cały czas miał minę, która sprawiała, że chciałam mu powiedzieć gdzie jest toaleta, bo wyglądał jakby baaaardzo potrzebował.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Co do głównego aktora, to się zgadzam

No co ja mogę, czasem lubię obejrzeć kolorową, płytką historyjkę z gwarantowanym happy endem. Ale ja zawsze miałam słabość do głupiutkich stereotypowych romansów historycznych XD

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-10, 15:25   #2847
KiLaNeCzKa
Zakorzenienie
 
Avatar KiLaNeCzKa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 10 046
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

[1=57d469676eb95e4afe06d5c 46bd77df5270daf8d_6584d1a 317847;89576027]Co do głównego aktora, to się zgadzam

No co ja mogę, czasem lubię obejrzeć kolorową, płytką historyjkę z gwarantowanym happy endem. Ale ja zawsze miałam słabość do głupiutkich stereotypowych romansów historycznych XD

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Nie oceniam. Bo też tak mam. Natomiast pierwszy sezon Bridgertonów był dla mnie męczący. Chyba przez główną bohaterkę. Jakoś nie jestem fanką tej aktorki. Drugi już był lepszy, ale nadal nadnawy. Moim zdaniem najlepsza jest Charlotta. Początkowo, niektóre sceny bardzo mnie bawiły. Potem już mniej, bo i sytuacja robiła się poważniejsza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wymienię książki:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post50288312
KiLaNeCzKa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-11, 10:26   #2848
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 230
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Na netflix w sumie nie chce mi się już nic oglądać.
Charlotty wrzuciłam 4 odc z 6. Niby fajne, bo w konwencji, ale jakoś takie nudne i przewidywalne i w sumie o niczym.
Czekam na ostatni sezon Umbrella.
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-11, 11:28   #2849
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
Na netflix w sumie nie chce mi się już nic oglądać.
Charlotty wrzuciłam 4 odc z 6. Niby fajne, bo w konwencji, ale jakoś takie nudne i przewidywalne i w sumie o niczym.
Czekam na ostatni sezon Umbrella.
Mam to samo ,nic fajnego nie moge znaleźć.Za to seriale kryminalne na 13th i AXN wciagam namiętnie : Rysa ,Uklad ( na podstawie Brejdyganta) Klangor z nieco lżejszych Balthazar ,Genialna Margo( bardzo lubie francuskie produkcje) i Blanca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez robcia
Czas edycji: 2023-05-11 o 11:32
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-11, 12:20   #2850
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia, cz.2.

Ja czekam na 7 sezon Outlandera

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-27 19:30:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:10.