Wpadki inteligentnego kierowcy w spódnicy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-12, 11:19   #1
Ef-fka
Raczkowanie
 
Avatar Ef-fka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 137
Talking

Wpadki inteligentnego kierowcy w spódnicy!


Nie wiem czy taki wątek już istnieje, jeśli tak to prosze go przenieść tam gdzie będzie jego miejsce.
Czy zdarzyło wam się kiedyś palnąć jakąś głupotę u mechanika/w towarzystwie- dotyczącą samochodu/naprawy/etc.
Czasem myślę że moja inteligencja umarła w chwili moich narodzin.
Wstyd mi sie przyznac ale opiszę moje "wpadki"

1. Mając bardzo krótko prawko (byłam świeżo upieczonym kierowcą) wsiadłam w auto i pojechałam na zakupy. Pech chciał że się rozpadało i to ostro, oczywiście spanikowałam i na światłach wjechałam facetowi w zad (lekko puknęłam) pan wysiadł z auta i widziałam już z jaką miną do mnie podbiega..... otwarłam drzwi (zrobiłam oczy jak kot ze shreka) a pan pyta " Czy wie Pani do czego służą wycieraczki?"
A ja na to " Wie pan co wstyd mi się przyznać ale które to? ja zapomniałam a jeżdzę od niedawna"
Facet nie miał siły nawet się kłócić, widzialam jak się ze mnie śmiał. (a potem się dziwie że o kobietach kierowcach tyle żartów jest)
2. Jadąc gdzieś (już nie pamiętam celu podróży) zauważyłam że auto ledwo się ruszało, nie przyśpieszało, szarpało. Wystarszyłam się i w te pędy do mechanika. Panowie wysłuchali mojej historii, wypytali dokładnie o auto. Powiedzieli że pójdą ze mną, przejedziemy się i sami zobaczą zanim postawią "diagnozę"
Wsiedlismy i ruszyłam.
Po powrocie (zrobiliśmy małą rundkę) wyszli z auta i śmiejąc się głośno powiedzieli
"Auto jest sprawne, tylko proszę nie jeździć na zaciagniętym hamlucu ręcznym" (przez następne 3 lata nie pojawiałam się u tego mechanika)
3. Z okazji zbliżającej się zimy musiałam pierwszy raz w życiu pojechać wymienic opony do auta. Zajechałam do mechanika. Wychodzi fajny, młody chłopak w typie polskiego hydraulika i zadaje mi niezwykle trudne pytanie "Jakie Pani ma opony"
A ja na to " No.......hm.... okragłe?!"
Nie wiedziałam wtedy że są jeszcze jakies rozmiary, żyłam w świecie w którym każdy miał te same gumy . U oprócz wymiany opon, panowie zrobili mi bezpłatne szkolenie.
4. Na stacji benzynowej tankowałam auto. Po zatankowaniu nie umiałam wyjąć tego cholernego węża i akurat zobaczyłam panów z obsługi więc krzyczę " Halo, mogą mi panowie pomóc- za głęboko węża wsadziłam i nie mogę go wyjąć z tej dziury" ( nie ma to jak fachowe słownictwo)
5. Niedawno musiałam zatankować i wjechałam na stację. Wszystkie dystrybutory były wolne ale ja podjechałam do pierwszego z brzegu. Zabrałam się za tankowanie i nagle patrzę że biegnie do mnie obsługa stacji i wołają " Prosze tu nie tankować, nie widzi pani że to dystrybutor dla Tirów?"
No tak, skąd mogłam zauwazyć duży napis TIR
6. Przykład największego roztrzepania i chyba głupoty. OD jakiegoś czasu świeciła mi się jakas kontrolka w aucie (której oczywiście nie znałam )
Stwierdziłam , że to akumulator umiera i coś trzeba zrobić. Odstawiłam auto, zbierałam pieniądze na nowy, w tym czasie jeździłam autobusami.
Mechanicy mi powiedzieli że mam uważac i nie jeździć , jeśli cały czas mi się świeci żeby czegoś tam nie było (tu rzucili kilka mądrych słów za trudnych dla mnie na zrozumienie)
I jednego dnia znajomy mówi " Młoda, pokaż auto ja zerkne" (z tym młoda to przesadził no ale niech mu będzie )
Diagnoza " Nie masz płynu do spryskiwaczy, pomyliłaś jak zwykle kontrolki!!!!!!Świeci ci się że musisz napełnić"
Gdybym umiała zapadłabym się wprost do jądra ziemii żeby słuch po mnie zaginął.

Kilka razy zdarzyło mi się też pytać na stacji czy wiedzą jaką benzyne się wlewa do mojego modelu auta bo zapomniałam czy 95 czy 98

Czy wam także zdarzają się takie nietypowe, czasem absurdalne sytuacje?
Nie chcę być wyjątkiem
__________________
everything is simpler than you think and at the same time more complex than you imagine
Ef-fka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 11:58   #2
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Wpadki inteligentnego kierowcy w spódnicy!

To i ja się pogrążę

Jakiś czas temu, zanim zmieniłam autko, jeździłam maluszkiem Pojechałam nim któregoś razu do łódzkiej Manufaktury, przed którą jest gigantyczny parking. Zostawiłam moja strzałę na parkingu i kiedy załatwiłam wszystko co miałam do zrobienia, wróciłam do samochodu. Wkładam kluczyki w zamek i zauważam, że coś ciężko chodzą Dochodzę do wniosku, że ktoś musiał mi czegoś napchać i niczym nie zrażona otwieram dalej. Po wyjęciu dwa razy klucza z drzwi i pokręceniu nim kilka razy udało mi się osiągnąć cel Wsiadam do samochodu, rozglądam się, a tu wszystko pozmieniane Chwila konsternacji i nagle pojawia się w mojej głowie błyskotliwa myśl: to nie mój samochód Wysiadam przerażona, probuję zamknąć drzwi, ale znowu ten sam problem. Daję za wygraną i z konspiracyjną miną, zanosząc się ze śmiechu oddalam się po cichu od samochodu. Okazało się, że mój maluszek był zaparkowany w sąsiednim rzędzie
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 12:16   #3
Ef-fka
Raczkowanie
 
Avatar Ef-fka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 137
Dot.: Wpadki inteligentnego kierowcy w spódnicy!

vretka , jeszcze lepiej by było gdyby udało ci się odjechać autam.

A swoją droga możesz sobie podać rękę z moim ojcem. Poszedł ostatnio wymyć auta (swój i mamy) W trakcie mycia jej cytryny podchodzi brat i pyta go co on robi. Ojciec mówi że myje mamie auto. Okazało się że był nie jej auto......... podobno szybko zacierał ślady mycia jej auto stało 2 auta dalej. Jak widac mam w genach zapisane roztrzepanie.
__________________
everything is simpler than you think and at the same time more complex than you imagine
Ef-fka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 12:21   #4
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Wpadki inteligentnego kierowcy w spódnicy!

Ale sie usmialam.

Niestety lub stesty nie posiadam prawa jazdy
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 12:25   #5
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: Wpadki inteligentnego kierowcy w spódnicy!

bardzo fajny wątek

Tylko chyba nie powinnam go czytać będąc w pracy
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 12:47   #6
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Wpadki inteligentnego kierowcy w spódnicy!

A mnie sie przypomnialo

Moja mama posiadajac jeszcze maluszka lat wiele temu to tez miala duzo przygod.

Zostawianie korka na cpn po tankowaniu na dystrybutorze to byl standard, raz tankowala jak padlo wiec pod daszkiem cpn polozyla sobie parasol na dachu samochodu. Zatankowala, zaplacila i rusza....

Nagle fruuuuu zeskakuje cos z dachu - no tak parasol.

Teraz z takich po latach zabawnych w chwili tamtej - srednio.

Moja siostra jako 3 latka miala straszne problemy z zebami dziaslami - i dnia jednego strasznie napuchla na buzi - wiec mama wpakowala nas do tego malucha i pojechalysmy do dentysty. To byl sierpien, wlasnie wrocilismy z wakacji nad morzem.

Po Tym dentyscie, tej wizycie moja siostra byla cala obolala, rozplakana a mama zdenerwowana. To tez wplynelo nieco na jej percepcje.
No i na skrzyzowaniu myslala ze zdarzy ale nie zdarzyla i przywalil w nas transit.

No pomijajac chwile grozy jak to przy wypadku - gdzie wiekszych obrazen nie mial nikt to moja siostra miala taki szok ze zaczela sie wydzierac 'mama mama kupimy nowe autko ? dzis??'

No tak bo jak to maluch - przodu nie mial, szyba wyleciala, bagaznik pognieciony, polotwarty... Drzwi zatrzasniete...

No wlasnie jak wspominalam ze wakacje nad morzem z tego bagaznika od uderzenia wylecialy szyszki, foremki, mlotek... Wszedzie drzwa lisciaste a tam ful szyszek.

Jak moja siostra nieco oprzytomiala zlapala kolejna faze 'mama mama moje foremki!!'

Wiec mama poobijana, jak nas wycieganeli z tego auta musiala isc zbierac te foremki z ulicy rozsypane na kilka metrow...Ja szarpalam sie z moim adidasem pol przytrasznietym w bagazniku (jeden wystrzelil na ulice) ale panowie mi powiedzieli ze z butka nic juz nie bedzie bo zalal go kwas z akumulatora.

Wypadek byl z winy mamy - z transita jeden pasazer zaczal mowi cze noga zlamana itp. Wiec wzieli go na nosze i jakos wdszyscy jednoczesnie pojechalismy do szpitala - i ten z noga zlamana w szpitalu zapomnial ze zlamana konczyne ma niby- i hop z tych noszy i pogina wesolo do gabinetu.

Tak jak mowie po latach cale te sytuacje wydaje sie smieszne..wtedy byly mniej.
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 13:06   #7
kulbit
Zakorzenienie
 
Avatar kulbit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15 703
Dot.: Wpadki inteligentnego kierowcy w spódnicy!

Pewnie sporo tego było, narazie przypomniałam sobie na szybko jazde przez pół Warszawy z pudełkiem malin na dachu (zazanaczam, ze maliny nie spadły) ale przy kolejnej dziwnej reakcji kierowców którzy obok mnie przejeżdzali zatrzymałam się i maliny zostały zdjęte z dachu
__________________
Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi cię do płaczu.

Moje anioły z masy solnej:
kulbit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-12, 19:58   #8
AniaWila
BAN stały
 
Avatar AniaWila
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 638
Dot.: Wpadki inteligentnego kierowcy w spódnicy!

ehhh....az wstyd sie przyznac
calkiem niedawno, jakies pol roku temu jechalam do Katowic. I nagle auto mi stanelo. Spanikowana, postanowilam zadzwonic najpierw do TZ, zanim zadzwonie po pomoc drogowa. Po kilku pytaniach pomocniczych okazalo sie, ze benzyna mi sie skonczyla. A, ze mam w tym aucie instalacje gazowa i w 90% na gazie sie poruszam, to benzyny w baku mam ilosci awaryjne. Tak wiec nie wiem jak, ale przelaczylo mi sie na benzyne i daleko nie zajechalam Dobrze, ze nie zadzwonilam po pomoc drogowa bo panowie fajny mieliby ubaw

2 - w miasteczku moich rodzicow jest sobie solarium, do ktorego czasami zagladam. Zawsze sobie skrecalam w uliczke, parkowalam, po skonczonej sesji na smazalni wsiadalam w auto i ta sama droga wracalam. Ale jakos pare razy spostrzeglam, ze kierowcy dziwnie na mnie patrza. Jakie bylo moje zdziwienie gdy ostatnio szlam tam NA PIESZO!!!! i zauwazylam znak - droga jednokierunkowa Trzeba bylo sie na nogach przejsc, zeby zauwazyc

3 - dawno, dawno temu ( naprawde dawno, jakies 10lat temu) mowie do kolegi - kurcze zobacz, jak komus wypadnie kolpak to jeszcze mala strata, kupi caly komplet i po bolu, ale co jak komus felga wypadnie - to dobiero musi sie szarpnac finansowo
AniaWila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-14, 20:28   #9
kala507
Rozeznanie
 
Avatar kala507
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 659
Dot.: Wpadki inteligentnego kierowcy w spódnicy!

fajny wątek
Jakiś czas temu mój kuzyn przyjechał do mnie swoim nowym samochodem więc ja chcąc zabłysnąć pytam :ile pali?? a on na to "zależy czy jedzie czy stoi" niby nic ale głupio mi sie zrobiło
Drugim razem tankowalam autko na cpn-ie ggdzie dystrybutory obsługują pracownicy stacji wiec podałąm panu pieniązki przez otwarte okno (nie chciało mi się wysiadać -weim leń ze mnie ) no i po zatankowaniu myslałam ze moge juz jechać a okazało się.. że pan nie zdązył zakręcić korka i ja jechałam a on za mną biegł przez cały obszar cpn-u
Trzecim razem natomiast jechałąm autem mojego szwagra i nagle co isę dzieje? samochód nie jedzie przekonana o tym że coś się zepsuło dzwonię do szwagra i mówie mu co się stało więc on pczywiście zaangażował swoich kolegów i przyjechał po mnie żeby mnie zholować. I co stwierdza po przyjeździe?? Ze w samochodzie zabrakło gazu i wystarczy przełączyc guzik tak, aby auto jechało na benzynę (która była w baku) Nawet nie chce mi sie tego wspominać jakiego wstydu się na jadłam on i jego koledzy śmieją się z tego do dziś
__________________
A każdy krok zaprowadzi nas, szybciej, wolniej lecz ku sobie...
kala507 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-14, 22:15   #10
Pulpecja:)
Wtajemniczenie
 
Avatar Pulpecja:)
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 727
Dot.: Wpadki inteligentnego kierowcy w spódnicy!

Dziewczyny prawie spadłam z krzesła czytając Wasze wpadki.
Chociaż Vretki nie pobije nikt
Ja na razie nie mam prawka więc nie mogę się niczym szczególnym pochwalić .
__________________
"W trudnej sytuacji życiowej nie masz lepszego sposobu na znalezienie ratunku, niż zwrócić się do Prawdziwego Mężczyzny w tonacji Zbolałego Kurczątka. "
Pulpecja:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-14, 22:20   #11
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Wpadki inteligentnego kierowcy w spódnicy!

Cytat:
Napisane przez Pulpecja:) Pokaż wiadomość
Dziewczyny prawie spadłam z krzesła czytając Wasze wpadki.
Chociaż Vretki nie pobije nikt
Dziękuję Nawet zastanawiałam się nad tym, czy by studiów nie rzucić, skoro mam w rękach tak cenny fach, jak otwieranie cudzych samochodów za pomocą własnego kluczyka
Cytat:
Ja na razie nie mam prawka więc nie mogę się niczym szczególnym pochwalić .
Pulpecjo, kibicuję Ci z całych sił, czytając wątek egzaminacyjny
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-14, 22:40   #12
Pulpecja:)
Wtajemniczenie
 
Avatar Pulpecja:)
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 727
Dot.: Wpadki inteligentnego kierowcy w spódnicy!

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Dziękuję Nawet zastanawiałam się nad tym, czy by studiów nie rzucić, skoro mam w rękach tak cenny fach, jak otwieranie cudzych samochodów za pomocą własnego kluczyka
Pulpecjo, kibicuję Ci z całych sił, czytając wątek egzaminacyjny
Masz rację, po co Ci studia?
Trzeba korzystać z talentów, a Ty masz talent do otwierania cudzych samochodów. Możesz je potem przerzucać za granicę nielegalnie.
Wiesz jaka będziesz bogata?

I dziękuję za kibicowanie zobaczymy jak to będzie.
__________________
"W trudnej sytuacji życiowej nie masz lepszego sposobu na znalezienie ratunku, niż zwrócić się do Prawdziwego Mężczyzny w tonacji Zbolałego Kurczątka. "
Pulpecja:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-15, 10:31   #13
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Wpadki inteligentnego kierowcy w spódnicy!

To i ja się "pochwalę" moja pierwszą i najbardziej zapamiętaną wpadką

Nie wiem dlaczego ale zawsze się bałam pierwszego tankowania auta. Jak kupiłam wozidełko to poprzedni właściciel ją zatankował prawie do pełna więc przez jakiś czas miałam spokój z tankowaniem no ale nadszedł ten dzień. Ponieważ auto było dość duże stwierdziłam, że ma duży bak i napewno 40l benzynki będę musiała zatankować. Podjechałam, włożyłam pistolet do baku i patrzę na dystrybutor czy jest już te 40 litrów. Po chwili odskoczyło mi (w ogóle nie wiedziałam, że to samo odskakuje ) a ja dalej naciskam żeby benzyna leciała - przecież dopiero 32 zatankowałam! Po kilkakrotnych bezskutecznych próbach dalszego tankowania, wkurzona jak osa poszłam do sklepu po jakiegoś pracownika. No i wyskakuję : "Chyba się wam benzyna skończyła bo ja chcę jeszcze tankować a nic nie leci po czym młody człowiek podszedł, spróbował zatankować a na koniec popatrzył przez wlew do baku i stwierdził "Nic już pani nie zatankuje bo jest pełny bak. Mogłybyście widzieć moja minę... A ja dalej na niego: "przecież tam musi wejść conajmniej 40litrów!! (nie pomyślałam o przeszło 10 litrowej rezerwie). Oj jak mi było wstyd, potem przez kilka miesięcy omijałam te stację z daleka

A i miałam jeszcze taka wpadkę ze stacyjką - w Corollce był taki przycisk/blokada aby nie wyjąć kluczyka w czasie jazdy. Oczywiście nie wiedziałam o tym (auto miałam kilka godzin), przyszedł kolega no i mówię mu, że kluczyk się chyba zaciął bo nie umiem go wyjąć ze stacyjki. A ten rozkręcił cała stacyjkę!! a jak wszystko porozkręcał to zauważył ten przycisk heh popatrzcie facet a tego nie wiedział :P
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-15, 10:52   #14
kate6o
Zadomowienie
 
Avatar kate6o
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 924
Dot.: Wpadki inteligentnego kierowcy w spódnicy!

Przez was brzuch od śmiania mnie boli mam nadzieję że mi się takie rzeczy nie zdarzą
__________________
http://kateart.deviantart.com/

"Bóg rozkazał
swoim aniołom

żeby Cię strzegły
na wszystkich Twoich ścieżkach"
Ps 90,11
kate6o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-15, 11:16   #15
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Wpadki inteligentnego kierowcy w spódnicy!

Cytat:
Napisane przez kate6o Pokaż wiadomość
Przez was brzuch od śmiania mnie boli mam nadzieję że mi się takie rzeczy nie zdarzą
ucz się na błędach
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-15, 11:56   #16
kate6o
Zadomowienie
 
Avatar kate6o
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 924
Dot.: Wpadki inteligentnego kierowcy w spódnicy!

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
ucz się na błędach
nio jak nie wsiadać do czyjegoś samochodu albo żeby nie uciekać panu na stacji
__________________
http://kateart.deviantart.com/

"Bóg rozkazał
swoim aniołom

żeby Cię strzegły
na wszystkich Twoich ścieżkach"
Ps 90,11
kate6o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-15, 14:02   #17
Pulpecja:)
Wtajemniczenie
 
Avatar Pulpecja:)
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 727
Dot.: Wpadki inteligentnego kierowcy w spódnicy!

Cytat:
Napisane przez kate6o Pokaż wiadomość
nio jak nie wsiadać do czyjegoś samochodu albo żeby nie uciekać panu na stacji
to ważne rzeczy są
__________________
"W trudnej sytuacji życiowej nie masz lepszego sposobu na znalezienie ratunku, niż zwrócić się do Prawdziwego Mężczyzny w tonacji Zbolałego Kurczątka. "
Pulpecja:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-18, 09:47   #18
gramma
Zadomowienie
 
Avatar gramma
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 197
Dot.: Wpadki inteligentnego kierowcy w spódnicy!

Raz mi się zdarzyła taka wpadka, ale od tamtej pory tą stację omijam szerokim łukiem
Pojechałam zatankować autko, a ponieważ na stacji nie było ani jednego samochodu to niewiele myśląc () podjechałam do pierwszego z brzegu dystrybutora. Wysiadam i okazało się, że otwór przez który wlewa się benzynę jest po drugiej stronie auta. A ja co? A ja dalej próbować a może wąż jest wystarczająco długi żebym przeszła z nim wokół samochodu Niestety się nie udało i musiałam zmienić dystrybutor. Jak podjechałam do okienka i pan, który przyjmował pieniądze się uśmiechnął, to nie wytrzymałam i ryknęłam śmiechem z własnej motoryzacyjnej ignorancji, po czym odjechałam i tyle mnie na tej stacji widzieli Od tamtej pory wysyłam brata żeby tam tankował
gramma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-20, 13:04   #19
oceania
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 534
GG do oceania
Dot.: Wpadki inteligentnego kierowcy w spódnicy!

Ehehehe się uśmiałam ja miałam na razie tylko jedną malutką wpadkę. Otóż będąc na wakacjach u rodzinki za zachodnią granicą [okolice Hamburga], korzystałam z auta cioci [twingo... bleee... ]. Miałam wówczas prawko niecałe pół roku, ale to akurat jest bez znaczenia, bo byłam raczej podekscytowana faktem jazdy po nieznanym terenie Akurat wracałam z zakupów [inne miasteczko], i po drodze postanowiłam jeszcze zjechać do jednego z tamtejszych supermarketów. Niby nic, ale wjechałam 'na angola', czyli lewym wjazdem... tfu, wyjazdem, bo przeoczyłam 'nakaz jazdy z prawej' fajne miny Niemiaszki miały Miałam wrażenie, jakbym dopasowywała się do czerwonego koloru karoserii
Więcej wpadak póki co nie miałam
oceania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-20, 13:07   #20
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Wpadki inteligentnego kierowcy w spódnicy!

Po przeczytaniu Waszych opisów przygód na stacjach chyba zacznę się stresować przed tankowaniem mojego auta, bo znając siebie nie będzie mi trudno odwalić czegoś głupiego
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-22, 09:04   #21
ktosia86
Zakorzenienie
 
Avatar ktosia86
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 602
Dot.: Wpadki inteligentnego kierowcy w spódnicy!

1 października jechałam na zakupy,a właściwie z nich wracałam.Wiadomo, od tego dnia jeździ się na światłach no i ja też o tym niby wiem, tylko jakoś data mi tego dnia umknęła.No więc ruszam spod marketu, ujechałam kawałek i patrzę, że świeci mi się kontrolka od świateł.Stwierdziłam, po co mi te światła w taką ładną pogodę i ciach...wyłączyłam.Jadę sobie dalej, zadowolona, co jakiś kawałek ktoś z przeciwka mruga mi światłami, więc myślę sobie, policja gdzieś stoi.Posyłam kierowcom czarujący uśmiech,kiwam ręką w podziękowaniu i rozglądam się za tą policją.No ale kawałek przejechałam,a policji ciągle nie widzę Dopiero mój brat,któey cały czas siedział obok i słowem się nie odezwał, zaczął się śmiać i powiedział, żebym tak może łaskawie włączyła światła
__________________
Szczęśliwa żonka
Mamusia
ktosia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-26, 11:43   #22
Naszata
Rozeznanie
 
Avatar Naszata
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: tam gdzie Mnie nogi poniosą
Wiadomości: 641
GG do Naszata Send a message via Skype™ to Naszata
Dot.: Wpadki inteligentnego kierowcy w spódnicy!

Swojej wpadki mam jedną, jeżdżę fordem transitem, z napędem na tylnie koła (totalne problemy z tym ) traf chciał że samochód akurat był nieobciążony co zwykle nie pomaga na przyczepność, wybrałyśmy się z mamą do znajomych (mieszkają w Dębem W. w jednej z bocznych, nie oświetlonych, nie ubitych wiejskich dróg) skręć w jedną za wcześnie, bądź za późno i…. masz problem. Ja właśnie tak się wpakowałam, skręciłam w drogę za wcześnie, po obu stronach było świeżo zaorane, pełne mokrego błota, pole. Wyjeżdżając tyłem (nie wiem dlaczego, nie pomyślałam żeby podjechać do końca i tam zakręcić) nie byłam w stanie zauważyć tego momentu, w którym tył samochodu zjechał do 10 cm rowu (co wystarczyło abym nie mogła się wydostać). Po interwencji znajomego i Jego znajomego, samochód został wyciągnięty ! Ciągnikiem ! hłe hłe hłe kupa śmiechu była.

Inna sprawa: mój kochany wujek całkiem niedawno kupił sobie Audi Quattro z GPRS mówiącym po angielsku, mamy niezły ubaw, gdy jadąc w jakiś nieznany zakątek, wujek zaczyna się z tą babeczką kłócić, wydzierać się na nią że nie wie co mówi, żeby się zamknęła, jakoś nigdy mu do głowy nie przyszło żeby to cholerstwo wyłączyć My mamy ubaw po pachy, ryczymy ze śmiechu cała drogę.

W pewnej fajnej książce autorka zawarła pewną prawdę o swojej koleżance, która to zostawiała samochód przed wyruszeniem z domu na godzinę z zapalonym silnikiem , aby się rozgrzał . Następnie napisała wściekłą skargę do firmy w której zakupiła ten samochód, że pali on o wiele więcej niż mówili jej w tej firmie… odpowiedź przyszła następująca, „w momencie włączania silnika samochód zaczyna spalać paliwo”… kobieta znowu odpisuje, „przecież samochód nie jedzie, wiec jak może spalać paliwo” ??!! Uśmiałam się wtedy jak nie powiem co.
__________________
Praca??!!

Edytowane przez Naszata
Czas edycji: 2007-02-26 o 12:41
Naszata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-26, 11:53   #23
Naszata
Rozeznanie
 
Avatar Naszata
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: tam gdzie Mnie nogi poniosą
Wiadomości: 641
GG do Naszata Send a message via Skype™ to Naszata
Dot.: Wpadki inteligentnego kierowcy w spódnicy!

Heh coś jeszcze mi się przypomniało: po tym numerze zdychałam prze z dwa tygodnie. Ja zdawałam prawko w dwa tygodnie, na kursie, tuż przy wyjeździe z placu manewrowego, było małe rondo, siedzimy w samochodzie z kumpelą, ona prowadzi, instruktor mówi, „no to na rondzie proszę jechać prosto”, no i dziewczynka pojechała prosto… przez rondo, zdolne dziecko . Ślady tego wyczynu oglądaliśmy przez cały kurs, nikt nie dawał rady zachować powagi.
__________________
Praca??!!
Naszata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-26, 11:58   #24
freshona
Zadomowienie
 
Avatar freshona
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 743
Dot.: Wpadki inteligentnego kierowcy w spódnicy!

No dobra, choć mi wstyd:

Po kilku miesiącach od czasu otrzymania prawa jazdy i jeżdżenia dzwonię do mojego TŻ, że zepsuło mi sie auto, bo NIE MOGĘ W OGÓLE poruszyć kierownicy. Oczywiście mój cierpliwy TŻ wyjaśnił mi, że to blokada,

Drugi przykład:
Rano przed wyruszeniem do pracy zauważyłam, że mam "kapcia". Dzwonię oczywiście do TŻ, bo sama opony w życiu bym nie wymieniła. TŻ pyta: "gdzie masz tego kapcia?"
Moja inteligentna odpowiedź: "no na dole" Na usprawiedliwienie dodam, że myślałam żeby powiedzieć że w przednim kole.
Długo minęło, zanim TŻ przestał się śmiać. Do dziś mi to wypomina
freshona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-27, 07:04   #25
arek***
Zadomowienie
 
Avatar arek***
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: wawa , lublin , łódź
Wiadomości: 1 161
Dot.: Wpadki inteligentnego kierowcy w spódnicy!

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Po przeczytaniu Waszych opisów przygód na stacjach chyba zacznę się stresować przed tankowaniem mojego auta, bo znając siebie nie będzie mi trudno odwalić czegoś głupiego
jedź na Shella i pokazuj dowód rejestracyjny .
__________________
http://www.foto1.biz <-moje fotki z podróży
arek*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-27, 21:58   #26
_Meggy_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Bialystok
Wiadomości: 358
GG do _Meggy_
Dot.: Wpadki inteligentnego kierowcy w spódnicy!

Cuuudowny wątek, dla mnie faworytem jest za głeboko wsadzony wąż na stacji benzynowej , tak się uśmiałam
__________________
Success doesn't consist on winning all the time, but on never giving up.
_Meggy_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-28, 12:23   #27
jola26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 127
Dot.: Wpadki inteligentnego kierowcy w spódnicy!

No to ja też si e "pochwalę". To było 10 lat temu. Miałam prawko jakieś pół roku. Posiadałam wtedy własnego "malucha". W pracy musiałam pojechać załatwić jakąś sprawę więc wzięłam służbowe Renault Clio. Zajechałam na parking załatwiłam co miałam załatwić. Wracam do samochodu, wsiadam.odpalam silnik wrzucam wsteczny i....... nic.Auto jedzie do przodu.Próbuję różnych kombinacji wrzucenia wstecznego biegu ale nic. Auto uparcie jedzie do przodu. Po jakiś 15 min męki zadzwoniłam do kolegów z firmy że nie umiem wycofać z parkingu bo sie wsteczny zepsuł. A oni pytają jak wrzucam bieg.Odpowiadam i słyszę ciszę w słuchawce potem śmiech..... okazało się że trzeba było taki cypelek na drążku podnieść do góry i dopiero wtedy wrzucić bieg. Teraz to jestem mądra po jeżdzę corsą i tam tak samo wrzuca sie wsteczny. Wstyd mi było jak cholera, a chłopaki mieli ubaw po pachy.
jola26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-03, 00:34   #28
red_scorpio
Rozeznanie
 
Avatar red_scorpio
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 763
Dot.: Wpadki inteligentnego kierowcy w spódnicy!

Ja ostatnio przoduje we wpadkach "samochodowych" Pierwsza wydarzyła się parę tygodni temu, jeżdzę cienkolkiem i cos się zaczęło dziać z autem przy najezdzaniu na nierówności. Auto wydawało bardzo dziwny trzask już sie bałam, że mam gdzieś bak wgnieciony. No i czekając na wizyte u mechanika zajechałam zatankować. Otwarłam bak i próbuje włożyć pistolet i się nie da. Więc odwieszam go i kłade sie pod auto zobaczyć czy ten bak jest tak mocno zmasakrowany, że nie da się zatankować. Ale nic nie widzę. Biorę pistolet znowu do ręki i z uporem maniaka wkładam, nacisdkam spust i benzyna leje mi się po nogach. Zaglądam do baku a tam jakaś klapka zamykająca dostęp, więc sprawdzam czy się otwiera i doznałam olśnienia próbuje zatankować olej napędowy...rozglądnęłam sie czy nikt nie widział i zatankowałam 95. podjechalam do kasy z miną pokerzysty daje 50 zł i chce odjechac a Pan do mnie, że trzeba dopłacić 14 groszy za olej, który zbryzgał mi buty

Parę dni temu, gdy chwyciły mrozy tej dziwnej zimy pojechałam tankować na Nestea włozyłam banknot i lece otwierac bak a tu ani drgnie.. myślę sobie no to ładnie ... zamarzło.. i męczę się i męczę bo czas nagli i za chwilę beznyna mi przepadnie ....i nagle cudowne olśnienie... trzeba otworzyc kluczykiem baku a nie ze stacyjki

No i to chyba tyle mam nadzieję, że już nic tu nie dopiszę.... będę tylko czytać :P
Pozdrawiam
red_scorpio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-03, 15:00   #29
Westalka
Zakorzenienie
 
Avatar Westalka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 349
Dot.: Wpadki inteligentnego kierowcy w spódnicy!

Ale się uśmiałam Najbardziej podobał mi się tekst Ef-fka: "Halo, mogą mi panowie pomóc- za głęboko węża wsadziłam i nie mogę go wyjąć z tej dziury." Cudowny

Co prawda, jeszcze zbyt dużo nie jeżdżę, ale bardzo utkwiło mi w pamięci jedno wydarzenie. Mam nadzieję, że będzie ono dla mnie przestrogą do końca moich kierowniczych dni.
Było to jeszcze na kursie. Moja ostatnia godzina na placu. Zawzięcie ćwiczę łuk. Wychodzi mi całkiem nieźle, w związku z czym rozstresowałam się. Jadę przodem, już po samym łuku. Ale coś mi nie wygodnie - chyba mam za bardzo odsunięty fotel i trzeba go troszkę przysunąć. Jak pomyślałam - tak inteligentnie zrobiłam. Chyba nie muszę pisać co się stało? Fotel całkowicie odsunął się do tyłu, samochód zgasł, nie mogłam dosięgnąć do hamulca. Wyjechałam na pół placu, bo z tego zaskoczenia ( kto by pomyślał, że fotel całkiem się odsunie? ) nie wiedziałam jak tą machinę zatrzymać. Instruktor biegnie do mnie. Myślał, że coś mi się stało. Swoją drogą, musiało to dziwacznie wyglądać. Kierownica w rękach, a tyłek - razem z fotelem - gdzieś na tylnim siedzieniu. No cóż, inteligencja nie zna granic.
__________________
żartowałam!







Westalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-08, 19:27   #30
magnum_357
Zadomowienie
 
Avatar magnum_357
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 344
Dot.: Wpadki inteligentnego kierowcy w spódnicy!

świetny wątek Ef-fka powaliłaś mnie ja tez od niedawna jeżdżę...tak z pół roku chyba ponad... większych wpadek nie pamiętam, napewno nie tak smiesznych jak wasze pozdrawim wszystkie babeczki za kółkiem
magnum_357 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-04 23:38:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:25.