Uciążliwy i krępujący problem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-09, 16:10   #1
feel_atmosphere
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 54

Uciążliwy i krępujący problem


Witam wizażanki,
Mam bardzo nietypowy problem- otóż mam cuchnące i bardzo częste gazy... niezależnie od tego jak jem, ile jem i co jem. Przeraża mnie wizja wspólnego mieszkania z TŻtem bo teraz mieszkam jeszcze z rodzicami, mogę się zamknąć się w swoim pokoju, otworzyć okno i nie przeszkadza mi to, ale niedługo zaczynam mieszkać z TŻtem i nie wyobrażam sobie co 2 minuty wychodzić do łazienki to jest bardzo krępujące też w pracy, ale na szczęście mam pracę w której non-stop się poruszam więc szybko to ulatuje... najgorzej jest gdy wyjeżdzam z moim chłopakiem na weekend... powstrzymuję się wtedy od puszczania bąków, ale jest jeszcze gorzej bo brzuch zaczyna mi pęcznieć i przeraźliwie boli mnie podczas poruszania się a więc romantyczne wieczory z sexem odpadają bo po prostu tak brzuch mnie boli że nie da się tego wytrzymać... oczywiście wychodzę do toalety, ale nie tak często jakbym tego potrzebowała, więc część z tych gazów zostaje we mnie i później to boli... na dodatek gazy przeraźliwie śmierdzą i nie da się tego znieść, czasem jak spotykam się z chłopakiem i wychodzę "na dłużej" do toalety to potem jak przychodzę spowrotem to sama czuję jak ten "odór" jeszcze ciągnie się za mną... to jest okropny smród... jak zgniłe jajka! nie wiem czym to jest spowodowane bo odżywiam się właściwie, unikam produktów które wywołują gazy, dużo piję wody, nie mam zaparć... wręcz przeciwnie.... ciągłe biegunki
ja wiem że temat może wydawać się niesmaczny, ale dla mnie jest bardzo ważny i krępujący... nie wiem co robić... może znacie jakiś sposób aby się tego pozbyć? to bardzo utrudnia mi życie!!!
ps. czy ktoś wie czy przypadkiem może być to spowodowane stresem? (od miesiąca mam nową stresującą pracę i właśnie od miesiąca zauważyłam nasilenie tej przypadłości)

proszę o odpowiedzi, każda będzie dla mnie cenna...

edit:
byłam u lekarza, biorę leki, ale nic nie pomaga

Edytowane przez feel_atmosphere
Czas edycji: 2010-02-09 o 16:27
feel_atmosphere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 16:15   #2
hauuu
Wtajemniczenie
 
Avatar hauuu
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Miasto Gołębi
Wiadomości: 2 753
Dot.: Uciążliwy i krępujący problem

Przede wszystkim polecam wizytę u lekarza. Wiem, że to krępujące ale lekarze najlepiej wiedzą co w takiej sytuacji zrobic. Byc może zrobią Ci jakieś badania, przepiszą jakieś leki... nie wiem. Ja na twoim miejscu poszłabym do lekarza.
hauuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 16:19   #3
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Uciążliwy i krępujący problem

Cytat:
Napisane przez feel_atmosphere Pokaż wiadomość
Witam wizażanki,
Mam bardzo nietypowy problem- otóż mam cuchnące i bardzo częste gazy... niezależnie od tego jak jem, ile jem i co jem. Przeraża mnie wizja wspólnego mieszkania z TŻtem bo teraz mieszkam jeszcze z rodzicami, mogę się zamknąć się w swoim pokoju, otworzyć okno i nie przeszkadza mi to, ale niedługo zaczynam mieszkać z TŻtem i nie wyobrażam sobie co 2 minuty wychodzić do łazienki to jest bardzo krępujące też w pracy, ale na szczęście mam pracę w której non-stop się poruszam więc szybko to ulatuje... najgorzej jest gdy wyjeżdzam z moim chłopakiem na weekend... powstrzymuję się wtedy od puszczania bąków, ale jest jeszcze gorzej bo brzuch zaczyna mi pęcznieć i przeraźliwie boli mnie podczas poruszania się a więc romantyczne wieczory z sexem odpadają bo po prostu tak brzuch mnie boli że nie da się tego wytrzymać... oczywiście wychodzę do toalety, ale nie tak często jakbym tego potrzebowała, więc część z tych gazów zostaje we mnie i później to boli... na dodatek gazy przeraźliwie śmierdzą i nie da się tego znieść, czasem jak spotykam się z chłopakiem i wychodzę "na dłużej" do toalety to potem jak przychodzę spowrotem to sama czuję jak ten "odór" jeszcze ciągnie się za mną... to jest okropny smród... jak zgniłe jajka! nie wiem czym to jest spowodowane bo odżywiam się właściwie, unikam produktów które wywołują gazy, dużo piję wody, nie mam zaparć... wręcz przeciwnie.... ciągłe biegunki
ja wiem że temat może wydawać się niesmaczny, ale dla mnie jest bardzo ważny i krępujący... nie wiem co robić... może znacie jakiś sposób aby się tego pozbyć? to bardzo utrudnia mi życie!!!
ps. czy ktoś wie czy przypadkiem może być to spowodowane stresem? (od miesiąca mam nową stresującą pracę i właśnie od miesiąca zauważyłam nasilenie tej przypadłości)

proszę o odpowiedzi, każda będzie dla mnie cenna...
A o kimś takim jak lekarz gastrolog słyszałaś może ?
Nie no wiesz, co...odpadam. Masz problem, który masakrycznie Cię gnębi, utrudnia życie i zamiast jak najszybciej iść do lekarza, to Ty na forum wątek zakładasz
Masz coś z jelitami, bo to co się z Tobą dzieje absolutnie nie jest normalne.

Edytowane przez sine.ira
Czas edycji: 2010-02-09 o 16:22
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 16:20   #4
zagubiona89r
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 972
Dot.: Uciążliwy i krępujący problem

Może zespół jelita drażliwego??

Wiesz lekarzom nic co ludzkie nie jest obce. Udaj się do lekarza właśnie. Bo możliwe, że bez problemu te dolegliwości można uregulować, a po co mają Ci doskwierać i ograniczać Cię w codziennym życiu?
__________________

... znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor świata. Po nich nie można już odejść ...
zagubiona89r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 16:23   #5
Jaryshka20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Rzeszow
Wiadomości: 241
Dot.: Uciążliwy i krępujący problem

.

Edytowane przez Jaryshka20
Czas edycji: 2012-10-24 o 18:33
Jaryshka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 16:24   #6
feel_atmosphere
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 54
Dot.: Uciążliwy i krępujący problem

a więc zapomniałam dopisać
byłam u lekarza, biorę duspathalin retard i nie pomaga nic a nic
wcześniej brałam 4 inne leki które też nie pomagały...
szukam osoby która być może miała podobny problem i poradziła sobie innymi metodami niż lekami... bo jak widać- na mnie nie działają
feel_atmosphere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 16:27   #7
zagubiona89r
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 972
Dot.: Uciążliwy i krępujący problem

Cytat:
Napisane przez feel_atmosphere Pokaż wiadomość
a więc zapomniałam dopisać
byłam u lekarza, biorę duspathalin retard i nie pomaga nic a nic
wcześniej brałam 4 inne leki które też nie pomagały...
szukam osoby która być może miała podobny problem i poradziła sobie innymi metodami niż lekami... bo jak widać- na mnie nie działają

U jakiego lekarza byłaś? U jednogo tylko? Jak dawno temu? Jakie badania zlecił?

Skoro nie przeszło to znaczy, że trzeba się wybrać do innego specjalisty: gastrolog, dietetyk. Powinni zrobić odpowiednie badania. Znaleźć przyczynę i zobaczyć co się da z tym zrobić.

Jeden lekarz to nie wyrocznia. Jest to uciążliwe na pewno więc szukaj dalej i działaj. Zobaczysz, że przyniesie to wymierny skutek.
__________________

... znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor świata. Po nich nie można już odejść ...
zagubiona89r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-09, 16:28   #8
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Uciążliwy i krępujący problem

Cytat:
Napisane przez feel_atmosphere Pokaż wiadomość
a więc zapomniałam dopisać
byłam u lekarza, biorę duspathalin retard i nie pomaga nic a nic
wcześniej brałam 4 inne leki które też nie pomagały...
szukam osoby która być może miała podobny problem i poradziła sobie innymi metodami niż lekami... bo jak widać- na mnie nie działają
Lepiej poszukaj innego lekrza, albo najlepiej wróć do tego, u którego byłaś.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 16:30   #9
feel_atmosphere
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 54
Dot.: Uciążliwy i krępujący problem

Cytat:
Napisane przez zagubiona89r Pokaż wiadomość
U jakiego lekarza byłaś? U jednogo tylko? Jak dawno temu? Jakie badania zlecił?

Skoro nie przeszło to znaczy, że trzeba się wybrać do innego specjalisty: gastrolog, dietetyk. Powinni zrobić odpowiednie badania. Znaleźć przyczynę i zobaczyć co się da z tym zrobić.

Jeden lekarz to nie wyrocznia. Jest to uciążliwe na pewno więc szukaj dalej i działaj. Zobaczysz, że przyniesie to wymierny skutek.
byłam u 4 gastrologów i 1 dietetyka... i tak jak pisałam każdy lekarz zapisał mi inny preparat który nie działał, a dietetyczka jak się dowiedziała że moja dieta jest wręcz idealna aby nie mieć gazów to rozłożyła ręce i powiedziała że jestem ekstremalnym przypadkiem i mogę łykać espumisan który i tak nie pomaga
feel_atmosphere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 16:34   #10
zagubiona89r
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 972
Dot.: Uciążliwy i krępujący problem

Cytat:
Napisane przez feel_atmosphere Pokaż wiadomość
byłam u 4 gastrologów i 1 dietetyka... i tak jak pisałam każdy lekarz zapisał mi inny preparat który nie działał, a dietetyczka jak się dowiedziała że moja dieta jest wręcz idealna aby nie mieć gazów to rozłożyła ręce i powiedziała że jestem ekstremalnym przypadkiem i mogę łykać espumisan który i tak nie pomaga

Hmm... to naprawdę dziwne.

A wykonali jakieś badania? Czy przepisali leki w ciemno?

Jak w ciemno to może poczytaj po forach (może tutaj ktoś będzie wiedział) jakie badania mogłabyś wykonać.

Bo takie reakcje organizmu: wieczne gazy i biegunka, nie są na pewno normalne.

---------- Dopisano o 17:34 ---------- Poprzedni post napisano o 17:32 ----------

A czy badano Cię pod kątem zespołu jelita drażliwego?


http://pl.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3...ra%C5%BCliwego tu masz sporo na ten temat. I o objawach i o badaniach i o leczeniu. Jeśli nie próbowano diagnozować u Ciebie tej choroby to zobacz czy to nie to przypadkiem.
__________________

... znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor świata. Po nich nie można już odejść ...
zagubiona89r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 16:35   #11
dobrarada
Zadomowienie
 
Avatar dobrarada
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Brzeszcze
Wiadomości: 1 688
GG do dobrarada
Dot.: Uciążliwy i krępujący problem

a może po prostu nie trawisz któregoś ze składników pozywienia?
też miałam podobne objawy, może nie aż tak nasilone ale były, ratowałam się espumisanem, sylimarolem i Bóg wie jeszcze czym i nic nie pomagało.

jak zjem słodkie mleko (obojetne czy w formie zupy mlecznej, kako itd) to też się tak koszmarnie czuję, wnikałam wnikałam i okazało się, że moja mama i ja mamy uczulenie na laktozę. u mamy pojawiło się po 40 roku zycia a u mnie koło 30-tki, mój syn który ma 19 lat też jest uczulony na mleko - ale jemu się to jeszcze dodatkowo objawia w okropnych pryszczach których dostaje na twarzy. najgorsze jest to, że wszyscy lubimy mleko - no ale musielismy odstawić.
może coś w Twojej diecie własnie Cię uczula. Musiałabys odstawiać na miesiąc jakiś konkretny składnik: mleko, drób, wieprzowinę, czekoladę i czekoladowe wyroby, jarzyny - np. grupę tych fasolowych, potem włoszczyznę itd... i obserwować - czy coś lepiej czy bez zmian. Może drogą wykluczania składnika z diety na miesiąc - dojdziesz do tego co powoduje u Ciebie te dolegliwości.

Spróbuj też dostosować dietę do grupy krwi. Mi to bardzo pomogło. Zasadniczo, teraz wypijam 2-3 łyzki mleka dziennie (tylko do kawy) i nic mi się nie dzieje
dobrarada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-09, 16:36   #12
Jaryshka20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Rzeszow
Wiadomości: 241
Dot.: Uciążliwy i krępujący problem

.

Edytowane przez Jaryshka20
Czas edycji: 2012-10-24 o 18:33
Jaryshka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 17:01   #13
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Uciążliwy i krępujący problem

a próbowałaś detoksu w formie głodówki i/lub lewatywy? (oczywiście pod kontrolą kogoś ,kto się na tym zna?) moze wystarczy po prostu oczyścić jelita?
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 18:15   #14
Claire Fisher
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dżungla Mazowiecka
Wiadomości: 358
Dot.: Uciążliwy i krępujący problem

może picie zielonej herbaty jakoś złagodzi ten problem?
3 dniowa głodówka może też nie jest złem pomysłem
Claire Fisher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 18:19   #15
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Uciążliwy i krępujący problem

Cytat:
Napisane przez marchewkowe pole Pokaż wiadomość
a próbowałaś detoksu w formie głodówki i/lub lewatywy? (oczywiście pod kontrolą kogoś ,kto się na tym zna?) moze wystarczy po prostu oczyścić jelita?
Wątpię, że tu pomoże oczyszczenie jelit. To brzmi jednak jak coś trochę poważniejszego
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 18:36   #16
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Uciążliwy i krępujący problem

Cytat:
Napisane przez ever-dream Pokaż wiadomość
Wątpię, że tu pomoże oczyszczenie jelit. To brzmi jednak jak coś trochę poważniejszego
no ale jednak kilku gastrologów nie mogło stwierdzić co to jest więc każda metoda jest warta spróbowania.
o jeszcze probiotyki, bo może to być spowodowane zaburzeniami flory bakteryjnej

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3...lita_cienkiego -> tu jest jeszcze jedna przypadłość która objawia się gazami
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 18:42   #17
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Uciążliwy i krępujący problem

to może być stres

ja przed każdym egzaminem smrodziłam
a potem przy komponowaniu cv

próbowałaś węgiel leczniczy?
- absorbuje wszystko
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 18:48   #18
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Uciążliwy i krępujący problem

Mnie to się kojarzy z drożdżycą jelit, ale nie jestem lekarzem i jak każdy mówię o tym, co znam.

Czy robiłaś w ogóle jakieś badania? Dieta przeciwgazowa czy leki na wzdęcia to jest tylko leczenie objawów, a nie przyczyn, więc kompletny bezsens.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 18:51   #19
bura kocurka
Zakorzenienie
 
Avatar bura kocurka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 749
Dot.: Uciążliwy i krępujący problem

Po pierwsze badania - nie daj się wygonić od lekarza z kolejnym lekiem, tylko ze skierowaniem na badania. Ja mam takie objawy nagle po niektórych potrawach, np. jak zjem więcej surowej papryki. Sprawdź czy nie jesz czegoś codziennie co właśnie powoduje u Ciebie takie reakcje. Może to być też mleko tak jak któraś sugerowała Jesz jakieś jogurty? Może coś nie tak jest z mikroflorą Twoich jelit i trzeba ją troszkę podbudować probiotykami
__________________

bura kocurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-09, 20:23   #20
Dragonfly29
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 183
Dot.: Uciążliwy i krępujący problem

Proponuję wizytę u alergologa. Być może Twoje dolegliwości związane są z uczuleniem na jakiś produkt (mleko, cytrusy, orzechy), a może nawet na kilkanaście.
Takie dolegliwości może powodować fatalna dieta (dużo cukru, fast foody, żywność wysoko przetworzona, sztucznie barwione napoje), choroba żołądka, być może obecność bakterii Helicobacter pylori albo drożdżaków. Piszesz, że konsultowałaś się z dietetykiem, ale jeśli jesteś alergiczką, to nawet najdelikatniejsza dieta będzie dla Ciebie nieodpowiednia, jeśli nie zostanie ułożona z produktów, które Ci nie zaszkodzą.

Postaraj się nie powstrzymywać z wiesz czym, bo nadmiar gazów może w jakiś tam sobie znany sposób powędrować w drugą stronę i spowoduje odbijanie się i nieprzyjemny zapach z ust.

A może Twój organizm w tak ekstremalny sposób reaguje na silny stres?
__________________
Z każdej sytuacji jest jakieś wyjście, a jeżeli nie ma, to trzeba je stworzyć

Edytowane przez Dragonfly29
Czas edycji: 2010-02-09 o 20:26 Powód: dopisek
Dragonfly29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 20:50   #21
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Uciążliwy i krępujący problem

Przede wszystkim lekarz i badania (nie leki od razu, tylko badania), możesz też się zastanowić czy to nie pod kątem nerwowym, jakiś objaw nerwicowy...
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 20:53   #22
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Uciążliwy i krępujący problem

Zespół jelita drażliwego .
zostaje na zawsze z róznymi przerwami i intensywnością.

i oby tylko to.

idz do lekarza i prowadz dzienniczek co jesz ,ilosci ,wazna jest regularnosc,ruch.



lekarz.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 20:57   #23
iloneczka1
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 453
Dot.: Uciążliwy i krępujący problem

Pójdź do proktologa prywatnie i na kolonoskopię, być może jest tzw uchyłek. Znajoma miała zaparcie ok 30 dni i wyniki fantastyczne. Dopiero wziernikowanie pomogło stwierdzić, co sie dzieje. Wszystko się gdzieś zbierało, poblokowało i operacyjnie dopiero naprawiali. A badania rózne przechodzila, diety też rożne i nic. Moze też być aż taka nerwica. Im bardziej się tych objawow obawiasz, tym mocniej występują. Na pewno nic nie dadzą badania podstawowe, typu ob, morfologia, i obmacanie brzucha. I też powtórzę, nie daj sie zbyc kolejnym lekiem.

Co do nerwicy, miałam koleżankę, która niesamowicie denerwowała się przed szkołą np, trwało to u niej całe liceum, nie wiem co potem, bo nasz kontakt się urwał. Jeździlyśmy razem tramwajem do szkoły i to był koszmar. dokladnie to co u Ciebie. Nic nie pomagało a zaczynała się impreza 2 przystanki przed naszym. Wsiadałyśmy do ostatniego wagonu, i potem przesiadałyśmy się szybko do przednich wagonów aby nie wzbudzać podejrzeń. To tak wygądało, jakby nazbierała się jej pod wplywem stresu wieksza ilosć gazów i uwalniała sie przez te dwa przystanki. Ona się na to nie leczyła, bo to takie wstydliwe
__________________
Poszukujesz kota/psa? Nie zależy ci na rodowodzie? Nie kupuj w pseudohodowlach
Zajrzyj TU i TU
-----
Kotka Trufelka z białaczką, przygarnij..........
iloneczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 21:09   #24
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Uciążliwy i krępujący problem

Ja przede wszystkim radziłabym powiedzieć chłopakowi (wie o tym że masz problem i że się leczysz?)... To normalne. Moja bratowa w mnogiej ciąży jak była miała straszne problemy z gazami i ani w głowie było jej się powstrzymywać (potem bolał brzuch itp) nic co ludzkie nie jest nam obce, żydzie nie zawsze pachnie fiołkami powiedz chłopakowi, wietrzcie w domu i cóż ja ci mogę poradzić. Dalej szukaj lekarza i nie krępuj się tego. Jeśli facet ucieknie z powodu gazów, znaczy że chyba nie do końca traktował cie poważnie.
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 21:39   #25
CytrynowaPannica
Zadomowienie
 
Avatar CytrynowaPannica
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 825
Dot.: Uciążliwy i krępujący problem

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
Ja przede wszystkim radziłabym powiedzieć chłopakowi (wie o tym że masz problem i że się leczysz?)... To normalne. (...) Jeśli facet ucieknie z powodu gazów, znaczy że chyba nie do końca traktował cie poważnie.
Zgadzam się z Rapifen, ale tylko dlatego, że Twoja przypadłość jest uciążliwa i rzadka. Nie powinnaś bynajmniej tego powstrzymywać. To nie Twoja wina i chłopak powinien zrozumieć. Cóż, sytuacja krępująca, ale nic na to nie poradzisz.

Osobiście nigdy nie zdarzyło mi się purtnąć przy Tż, mimo, że on czuje się przy mnie naprawdę swobodnie i robi to, gdy musi. Ja czuję się skrępowana tą sytuacją, wbrew temu, że potrafię mówić mu o problemach natury osobistej, czyt. rozwolnieniu etc.
Nie raz czułam się niekomfortowo, bolał mnie brzuch od powstrzymywania się i Tż bezpośrednio: "No pierdnij sobie, co się czaisz. To normalne, ludzkie, a przynajmniej Ci ulży. " Aczkolwiek nigdy sobie na to nie pozwoliłam. Może nie tylko dlatego, że czułam zażenowanie tym wszystkim, ale zawsze uważałam, że kobiecie tak nie wypada. Nie wiem - może jestem głupia, ale tak właśnie myślę.
CytrynowaPannica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 21:44   #26
bura kocurka
Zakorzenienie
 
Avatar bura kocurka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 749
Dot.: Uciążliwy i krępujący problem

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
Ja przede wszystkim radziłabym powiedzieć chłopakowi (wie o tym że masz problem i że się leczysz?)... To normalne. Moja bratowa w mnogiej ciąży jak była miała straszne problemy z gazami i ani w głowie było jej się powstrzymywać (potem bolał brzuch itp) nic co ludzkie nie jest nam obce, żydzie nie zawsze pachnie fiołkami powiedz chłopakowi, wietrzcie w domu i cóż ja ci mogę poradzić. Dalej szukaj lekarza i nie krępuj się tego. Jeśli facet ucieknie z powodu gazów, znaczy że chyba nie do końca traktował cie poważnie.

O właśnie, to też ważne
Mój były już TŻ wiedział, że mam po niektórych potrawach problemy z brzuchem...bulgotało mi w jelitach itd (drażliwe...) i właśnie gazy też niestety. Ja sobie wychodziłam często gęsto z pokoju, żeby już go tak nie raczyć ostentacyjnie moimi przypadłościami. Ale nie było to w sferze tabu...jeszcze Ci pomasuje brzuch jak boli, to trochę pomaga
Ale najlepiej spróbować się wyleczyć jednak, bo same gazy to jeszcze, ale jak bardzo nieprzyjemnie pachną, no to już ciężko z tym żyć...także badania, koniecznie. I wybadać, które konkretnie rzeczy Ci szkodzą.
__________________

bura kocurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 22:55   #27
Myszka_83
Zakorzenienie
 
Avatar Myszka_83
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Fucking ro...
Wiadomości: 3 161
Dot.: Uciążliwy i krępujący problem

Być może przyczyną dolegliwości jest jakiś pasożyt może trzeba wykonać badanie kału w kierunku pasożytów
__________________









Myszka_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 23:12   #28
kukimonster
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 057
Dot.: Uciążliwy i krępujący problem

Co do lekarza to już reszta sie wypowiedziała. Mnie dziwi jedna rzecz - masz zamiar zamieszkać z chłopakiem, czyli związek jest poważny i pewnie juz jakiś czas ze sobą jesteście a wstydzisz się o swoich problemach mu mówić? dla mnie niepojęte...
kukimonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 01:03   #29
*moonlight eyes*
Raczkowanie
 
Avatar *moonlight eyes*
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z domku ;)
Wiadomości: 405
Dot.: Uciążliwy i krępujący problem

czy miałaś tak od zawsze czy zaczęło Ci się to w pewnym momencie?

możliwe choroby:
- jelito wrażliwe
- celiakia (nietolerancja glutenu)
- niedobór enzymów trzustkowych

spróbuj probiotyków typu Nutriplant itp i kapsułek czosnkowych (na nadmierną fermentację w jelitach)

popróbuj też z dietą bezglutenową i zobacz czy jest poprawa.
*moonlight eyes* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 08:41   #30
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Uciążliwy i krępujący problem

Cytat:
Napisane przez CytrynowaPannica Pokaż wiadomość
Może nie tylko dlatego, że czułam zażenowanie tym wszystkim, ale zawsze uważałam, że kobiecie tak nie wypada. Nie wiem - może jestem głupia, ale tak właśnie myślę.
Wiesz co, ja myślę, że nie tylko kobiecie "nie wypada", ale generalnie nie wypada bez względu na płeć. Wiem, że w niektórych domach jest normą, że ludzie przy sobie pierdzą i bekają, ale to z kolei mnie się wydaje niepojęte Wiadomo, nic co ludzkie sru tututu, ale pewne/intymne rzeczy trzeba jednak "odprawiać" na osobności. Nie chodzi o to, że "ą", "ę" i bułkę przez bibułkę i jak już się zdarzy, to trudno, wiadomo, ale żeby tak świadomie i z premedytacją walić smrody bo się komuś nie chce ruszyć na moment do toalety, to już jest jednak brak elementarnych zasad kultury. Był kiedyś na wizażu wątek poruszający te kwestie...dowiedziałam się wtedy, że niektóre panie nie widzą nic złego w sikaniu przy facecie, robieniu kupy, zmienianiu podpasek...i że niby to dowód na niezwykłą bliskość i zaufanie. Moim zdaniem ludzie w związku powinni jednak jakąś swoją przestrzeń/intymność zachowywać...

Cytat:
Napisane przez kukimonster Pokaż wiadomość
Mnie dziwi jedna rzecz - masz zamiar zamieszkać z chłopakiem, czyli związek jest poważny i pewnie juz jakiś czas ze sobą jesteście a wstydzisz się o swoich problemach mu mówić? dla mnie niepojęte...
A ja nie widzę w tym nic aż tak bardzo dziwnego. Jako osoba cierpiąca na chorobę jelit też nigdy nie byłam skora to zwierzania się z tym bardzo intymnych dolegliwości. Komukolwiek. TŻ też nie od razu się dowiedział...aczkolwiek tak "intensywnych" objawów jak autorka wątku nie miałam nigdy...Na pewno nie dopuściałabym do takiej eskalacji problemu.

A co do możliwych chorób, to poza chorobą zapalną jelit może też być problem z wątrobą. Z tego co wiem, wtedy też masywnie oddaje się cuchnące gazy...

A w tych 4 gastrologów to jakoś nie wierzę Tym bardziej w to, że żaden nie zlecił badań...
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:26.