Alergia na "koktajl zapachowy" - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-04-09, 09:07   #1
mabor44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266

Alergia na "koktajl zapachowy"


Beatko i Wszystkie Alergiczne Wizażanki!
Z testów skórnych wynika, że jestem uczulona na nikiel (już wiem czego unikać i jak z tym żyć) oraz koktajl zapachowy. Rozumiem, że pod tym pojęciem kryje sie fura dodatków do kosmetyków, proszków, płynów do naczyń itp., które dają miłe wrażenia nosowe ale wiele osób uczulają. U mnie problem dotyczy niestety skóry twarzy co w połączeniu z problemami naczynkowymi nie jest dobrą (łagodnie mówiąc) kompilacją.
Jakich substancji, kosmetyków itp. muszę unikać aby się nie narazić na czerwone plamiska na buzi? Wiem, że wszelkie serie kosmetyczne przeznaczone specjalnie dla alergików np. AA nie są dobre dla każdego a próbowanie na sobie wszystkiego po kolei to ryzyko uczulenia i strata pieniędzy, zwłaszcza że prośba o próbki kosmetyków w naszym kraju jest traktowana jak chęć lotu na Marsa. Poradźcie co czynić???
mabor44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-09, 10:23   #2
mabor44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266
Re: Alergia na "koktajl zapachowy"

Odezwijcie się Alergiczki!!!
mabor44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-09, 13:00   #3
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: Alergia na "koktajl zapachowy"

Magduś... Spoko, czasem na odpowiedź czeka się dłuuugo... Ja bym ci zalecała unikanie WSZELKICH niesety serii, oprtócz przeznaczonyhc do cery alergiczznej. Niestety...
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-10, 16:20   #4
Agna_Iolanthe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 225
Re: Alergia na "koktajl zapachowy"

Moja cera nie jest aż tak wrażliwa jak Twoja, ale mam trochę doświadczeń z niespodziewanymi efektami na twarzy po niektórych kosmetykach. Przetestowałam serię Toleriane firmy La Roche-Posay i myślę, że jest świetna do wrażliwej cery. Mam Dermo-Nettoyant, czyli mleczko, wodę termalną z La Roche-Posay i krem Toleriane (zwykły, nie Riche). Mają zminimalizowaną ilość składników, i to łagodnych, a przede wszystkim wodę termalną, w której zdolność do łagodzenia podrażnień wierzę głęboko, i jest to wiara oparta na praktyce. Myślę, że jeśli spróbujesz, to się nie zawiedziesz. Pozdrawiam.
Agna_Iolanthe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-10, 16:38   #5
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: Alergia na "koktajl zapachowy"

Magdo, aby uniknąć choć w pewnym stopniu nieudanych zakupów i uczuleń musisz wczytywać się zawsze w skład i szukać w nim określeń fragrance lub parfum. Zazwyczaj nazwy te pojawiają się pod koniec składu, choć czasem i w środku. Koktajl zapachowy to po prostu wszelkie substancje zapachowe, których osobiście także się staram unikać i preferuję kosmetyki bezzapachowe. Wiele serii niby przeznaczonych dla cer alergicznych także jest perfumowana, lekko, ale w Twoim przypadku to także może być problemem. Większość, być może wszystkie kosmetyki ATW są perfumowane, więc nie radziłabym próbować, wbrew pozorom one także zawierają chemiczne konserwanty, z tymże w mniejszych ilościach, ale nie jest to tak jak zapewnia firma, że nie ma w nich ani grama tzw chemii.
Czasem spotkasz się z niby kompozycją zapachowa dla alergików, ale nie radzę wierzyć w takie napisy, każda kompozycja zapachowa może uczulać, więc nie warto ryzykować. Większość kosmetyków Avene, LRP, Vichy także jest perfumowana, wśród ofert tych firm są jednak produkty bezzapachowe, więc zawsze sprawdzaj, a nie kieruj się tylko nazwą firmy.
Pozdrawiam
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 12:08   #6
klapki
Przyczajenie
 
Avatar klapki
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 25
Dot.: Alergia na "koktajl zapachowy"

Cześć Wizażanki, dopisuję się do starego wątku. Dzisiaj po testach płatkowych okazało się, że również mam alergię na koktajl zapachowy, balsam peruwiański i nikiel. Jeśli chodzi o dwa ostatnie to unikanie ich nie jest wielkim problemem. Mam za to kłopot z tym koktajlem, kupuję kremy do twarzy z Iwostinu, balsam mam robiony na zamówienie w aptece ale co z proszkami do prania, szamponami, płynami do prania? jak sobie z tym radzić? U mnie reakcja alergiczna jest silna i niestety mocno widoczna, mam czerwono-brązowe plamy na ciele. Dermatolog kazała mi się myć mydłem alleric w kostce ale tylko pod pachami, stopy, miejsca intymne, reszta wodą...dla mnie to jest po prostu nie do przejścia bu nie czuję się "domyta" po zwykłej wodzie. Macie może sprawdzowne sposoby na radzenie sobie z tą alergią? głównie chodzi mi właśnie o proszki, płyny i mydło. Byłabym bardzo wdzięczna za poradę.
klapki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 12:33   #7
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Alergia na "koktajl zapachowy"

Ze srodkami do prania to pewnie bedzie ciezko zeby nie byly perfumowane. Ale tak sobie mysle ze nie kazdego srodki zapachowe uczulaja. jedno mozna uzywac inne nie. Tak sobie mysle ze moze byc sprobowala z Bialym Jeleniem. Srodki do prania maja miec ograniczona ilosc substancji zapachowej. Moze ci po nich nic nie bedzie?
Tu masz stronke producenta, Bialy Jelen jest polecany do wrazliwej i alergicznej skory, wiele wizanek chwali klasyczne mydlo w kostce( i mnie sie spodobalo, gdybym mieszkala w Pl to juz nic innego bym nie uzywala, a i cena tych rzeczy jest smieszna)

http://www.pollena.com.pl/

nie rzucaj sie odrazu na wszystko. Wez testowanie powoli. Najpierw mydlo, potem proszek czy plyn do plukania, a jak bedzie dobrze to wtestowywuj sie w szampon itd. Gdyby co to cena na tyle smieszna ze nie szkoda bedzie wywalic czy komus za darmoche oddac, ale moze byc tak ze bedziezs mogla uzywac. Zycze powodzenia i wytrwalosci w szukaniu chemi gospodarczej, ktora cie nie bedzie podrazniac
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-15, 14:36   #8
klapki
Przyczajenie
 
Avatar klapki
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 25
Dot.: Alergia na "koktajl zapachowy"

Dziękuję za odpowiedź Białego jelenia stosowałam i w formie kostki i w płynie z pompką, lekarka powiedziała, że to jest na moją skórę "jak zaprawa murarska". Podobno zalepia strasznie. Póki co nie jestem sama w stanie stwierdzić czy mydło powodowało alergię, czy proszek, czy co tam jeszcze. Lekarka dzisiaj powtórzyła, że to wina mydła. Byłam trochę zdziwiona, bo pamiętam jak kiedyś po wypadku miałam ogromną ranę i właśnie kazano mi ją myć szarym mydłem, wydedukowałam sobie, że ono będzie najbardziej delikatne i dlatego do dziś je stosowałam. O innych produktach z tej serii w ogóle nie słyszałam, dziękuję za podpowiedź, taki proszek zawsze lepszy niż zwykły sklepowy silnie pachnący, jutro go poszukam.
klapki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 15:03   #9
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Alergia na "koktajl zapachowy"

Z mydlami jest roznie. Mydlo mydle nie rowne. Ja wlasnie zaczelam miec problemy po wszelakich zelach, skora ciraz suchsza, nawet jak uzywalam tych kremowych. Pol godziny po prysznicu i nalozeniu na skorze tresciwego balsamu, mialam skore sucha na wiorek, a jak swedziala... jak przerzucilam sie na mydla naturalne recznie robione, czesto przetluszczone to problem odrazu niknal, chodz nie bede zaprzeczac ze raz trafilo mi sie takie co to osad na skorze zostawialo i robily mi sie pryszcze. Pozostale moje mydelka tak sie juz nie zachowywaly. Uwielbiam klasyki czyli szare mydla takim mydlem jest syryjskie Alepoo i francuskie marsylskie, ale najlepiej toleruje wersje oliwkowa. Mialam kiedys palmowe i ono mi wysuszalo skore i robilo tepy osad. Z szarych wyporbowalam wlasnie naszego jelenia w klasyczniej wersji i w wersji premium i tak samo dobrze mojej skorze robily. jak kazde szare mydla moglam i jelenia uzywac do hig. intymnej.

najlepiej bedzie jak te testy wezmiesz naprawde powoli. Odstaw wszystko, a uzywaj tylko mydla, badz zelu pod prysznic. jak sie nic nie bedzie dzialo, to wtedy wprowadz kolejna rzecz, np proszek do prania. jak sie cos dziac bedzie tzn ze proszek nie pasuje i trzeba wyprobowac inny. jak sie uzywa kilka rzeczy na raz to ciezko znalesc winowajce. Najwazniejsze zeby odstawic wszystko i pojedynczo wprowadzac kolejne rzeczy, bo inaczej nigdy nie znajdziesz kosmetykow dla siebie, ani chemi domowej, a przeciez w czyms ubranie musisz wyprac.
Wielka szkoda by ybla jak by szare mydlo okazalo sie dla ciebie zle. tylu ludziom szare mydlo odmiania jakosc zycia, ale co skora to inna reakcja, moze byc tak ze ty nie mozesz go uzywac.
A moze kostka Dove? To nie mydlo, tylko syndet, ale jest perfumowana, wiec tez jest ryzyko. Moze znajdziesz jakas kostke ktora nie ma perfum w skladzie i zamiast mydla( jesli ono jednak jest zle dla ciebie) bedziesz myla sie syndetem.
Odezwij sie jak tam twoje testy beda przebiegac. Spewnoscia pomoze to i innym osobom w doborze produktow.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 16:49   #10
klapki
Przyczajenie
 
Avatar klapki
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 25
Dot.: Alergia na "koktajl zapachowy"

Dziękuję za rady. Jutro kupię polecane przez lekarkę mydło w kostce allerco (swoją drogą powiedziała, że tylko ten produkt firmy allerco warto kupić, reszta to podobno strata pieniędzy). Dla zainteresowanych napiszę, że w aptekach świat zdrowia jest za 3.99 a w innych 17zł więc warto wiedzieć i nie przepłacać.
Za jakiś czas dam znać czy wyśledziłam winowajców i znalazłam odpowiednie produkty.
klapki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 21:03   #11
tellme
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 072
Dot.: Alergia na "koktajl zapachowy"

Cytat:
Napisane przez klapki Pokaż wiadomość
Dziękuję za rady. Jutro kupię polecane przez lekarkę mydło w kostce allerco (swoją drogą powiedziała, że tylko ten produkt firmy allerco warto kupić, reszta to podobno strata pieniędzy). Dla zainteresowanych napiszę, że w aptekach świat zdrowia jest za 3.99 a w innych 17zł więc warto wiedzieć i nie przepłacać.
Za jakiś czas dam znać czy wyśledziłam winowajców i znalazłam odpowiednie produkty.
witam
w pt. byłam na odczytaniu wyników z testów alergicznych no i hm
koktajl zapachowy
ja obecnie myje się
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...wrazliwej.html

oraz

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ra-wersja.html

jak na razię i tak nie mogę pozbyć się plam alergicznych z ciała mimo stosowania maści

trudno jest odstawić wszystkie kosmetyki a co nawazniejsze proszek do prania

Jeśli mogłabyś napisać jak idą poszukiwania winowajcy i jakie kosmetyki już wypróbwałaś, bardzo by mi to pomogło
tellme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-15, 12:51   #12
klapki
Przyczajenie
 
Avatar klapki
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 25
Dot.: Alergia na "koktajl zapachowy"

niestety nic mi nie pomaga wymieniłam już wszystko, ograniczyłam kosmetyki do minimum i tylko do tych które nie powinny wywoływać alergii. to jest jakaś masakra! z chęcią poczytałabym o osobach, które dopasowały sobie dobre kosmetyki i proszki. ja już nie mam siły. zaczęłam szukać przyczyny w alergii na nikiel bo wierzyć mi się już nie chce, że to te substancje zapachowe skoro tak wszystko ograniczyłam i nic.
klapki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-19, 13:16   #13
tellme
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 072
Dot.: Alergia na "koktajl zapachowy"

ja właśnie jestem na etapie sprawdzania czy uczula mnie proszek czy balsam oliwkowy z AA niby bezzapachowy ale jednak

generalnie to nie mogłam ostatnio się powstrzymać drapania, i jestem cała w rankach małych no i krostkach eh.

czyli to mydło w Twoim przypadku się nie sprawdza?
tellme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 10:16   #14
tellme
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 072
Dot.: Alergia na "koktajl zapachowy"

tak mało nas tu jest ?
tellme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 18:00   #15
rybka810
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 18
Dot.: Alergia na "koktajl zapachowy"

Podnoszę temat, może jeszcze się ktoś dopisze.
Jestem uczulona na nikiel i koktajl zapachowy (polski i amerykański). Sama wiem, że znalezienie dobrych kosmetyków jest naprawdę trudne. Teraz szukam jakiegoś peelingu do ciała i uwierzcie mi, że znalezienie takiego nieperfumowanego jest baaardzo trudne. Jeśli coś znajdę, to napiszę.
A tymczasem pozdrawiam wszystkie uczulone forumowiczki
rybka810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-07, 19:42   #16
sarna405
Zadomowienie
 
Avatar sarna405
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1 196
Dot.: Alergia na "koktajl zapachowy"

Witam !!!
jestem po testach płatkowych i szukam informacji na temat koktajlu zapachowego P. Pani doktor tylko powiedziała ,że unikać świeczek zapachowych,zapachów samochodowych...i mam poczytać wiecej w internecie!!!Tak jak nic tu nie mogę znalesc. Do tego jeszcze mam alergię na nikiel i mówiła ,ze nawet w tuszu jest :/
miałam tak , zawsze ,ze po kąpieli wywalało mnie,miałam czerwone plamy które schodziły, ale uczulenie nasiliło sie jak koleżanka przywiozła mi płyn Ariel z Niemiec i od tamtej pory cialo mnie swędziało okropnie. Powiedzcie czego mam unikać co to jest ten koktajl to jakiś składnik?

---------- Dopisano o 20:42 ---------- Poprzedni post napisano o 20:40 ----------

Cytat:
Napisane przez klapki Pokaż wiadomość
Cześć Wizażanki, dopisuję się do starego wątku. Dzisiaj po testach płatkowych okazało się, że również mam alergię na koktajl zapachowy, balsam peruwiański i nikiel. Jeśli chodzi o dwa ostatnie to unikanie ich nie jest wielkim problemem. Mam za to kłopot z tym koktajlem, kupuję kremy do twarzy z Iwostinu, balsam mam robiony na zamówienie w aptece ale co z proszkami do prania, szamponami, płynami do prania? jak sobie z tym radzić? U mnie reakcja alergiczna jest silna i niestety mocno widoczna, mam czerwono-brązowe plamy na ciele. Dermatolog kazała mi się myć mydłem alleric w kostce ale tylko pod pachami, stopy, miejsca intymne, reszta wodą...dla mnie to jest po prostu nie do przejścia bu nie czuję się "domyta" po zwykłej wodzie. Macie może sprawdzowne sposoby na radzenie sobie z tą alergią? głównie chodzi mi właśnie o proszki, płyny i mydło. Byłabym bardzo wdzięczna za poradę.
i jak jest teraz,dobrałaś odpowiednie kosmetyki, czy wiesz czego unikac? Mam tez na nikiel i koktajl zapachowy P alergie. Szukam, szukam i nic nie mogę znaleść
__________________
Tomuś 21,07,2005
Antoś ,6,09,2013
Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być
ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie
pragnie."
sarna405 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-19, 08:36   #17
sarna405
Zadomowienie
 
Avatar sarna405
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1 196
Dot.: Alergia na "koktajl zapachowy"

Dalej tu cisza. Moje swędzenie znów się nasila. Wychodzą plamy sw ędzi i po jakimś czasie schodzi. Nie zależnie gdzie jestem co robię. Wczoraj czekałam w kolejce u alergologa i tak się drapalam i nogi i ręce swędzą. Mówiła żebym kupiła i używala kosmetyków mediderm. Powoli musze się zaopatrzyć. Mam leki brać.tylko teraz nie wiem czy to nikiel tak uczula czy koktajl. Poszłam do pracy mam doczynienia z pieniędzmi to dopiero mogło się nasilać. No i pijąc herbatę z Cytryna tez wychodzi relacja,mówiła ze tenina po połączeniu z cytryna wywołuje alergie u mnie,s jak juz bym wypila wodę z cytryna to nic nie będzie. To połączenie herbaty u cytryny, zachodzą wtedy jakieś reakcje,już nie pamiętam dokładnie
__________________
Tomuś 21,07,2005
Antoś ,6,09,2013
Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być
ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie
pragnie."

Edytowane przez sarna405
Czas edycji: 2016-04-19 o 08:43
sarna405 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-19 09:36:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:05.