Mamusie październik 2021 cz. 3. - Strona 65 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-11-13, 17:04   #1921
justynka87
Wtajemniczenie
 
Avatar justynka87
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 329
GG do justynka87
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez bonnie_j Pokaż wiadomość
Ja też marzyłam o wannie. Było fajnie 🥰 Szkoda, że zastój nadal mam może jak będę tu marudzić to się uda rozładować tak jak wczoraj Ale oczywiście już mam czarne myśli jak debil

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dobrze poleżeć w ciepłej wodzie. U mnie narazie niemożliwe

Wysyłam pozytywne myśli, mam nadzieje że zastój zejdzie tak jak wczoraj. 🥰

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
justynka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-14, 04:30   #1922
bonnie_j
Wtajemniczenie
 
Avatar bonnie_j
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2 014
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Lady no mąż lekko mówiąc pojechał. Ja przy starszej jak kiedyś mój mąż wrócił i mówi jaki to jest zmęczony to dosłownie się na niego wydarlam więc jakby powiedział coś takiego jak twój to na bank by nie przeżył
Justynka87 jeśli czujesz, że potrzebujesz pomocy specjalisty to jasne warto spróbować. Wypełniałaś u położnej ankietę o depresji? Myślę, że potrzeba ci relaksu. Wyjść z domu np do fryzjera samej. Widać, że kochasz Manie i robisz wszystko dla niej. A to jak piszesz o wszystkim wygląda bardziej na dola nie na depresję, bo jednak masz bardzo pozytywne podejście do wielu aspektów macierzyństwa i problemów jakie masz. Ale nie chce wyrokować. Jestem zdania, że jak czujesz iż potrzebujesz pomocy to warto się wybrać.
W szpitalach przepełnienie. Wojtek dzisiaj nawet żartami sadził więc może tylko się przewrócił a reszta to skutki tego. Zobaczymy. Teraz nie jest zbyt dobrze iść do szpitala. Jeszcze coś złapie. Ale nawet leków nie dostał ani nic 🤷
Zastoje robią się z tak wielu powodów Np zmęczenie lub stres... Może być ucisk, za ciasne ubranie, złe przystawienie dziecka, niewystarczające opróżnienie piersi, odwodnienie organizmu. Słyszałam nawet, że dieta mamy też może mieć wpływ 🤨 Ja się zastanawiam czy nie mam tendencji do tego. Przy starszej też często miałam.
A z dobrych informacji to po ok 24 h udało się opanować sytuację 🥴 przed chwilą uporałyśmy się z problemem. Wanda już taka najedzona, że na drugiego cycka to nawet oka nie chciała otworzyć Więc za jakieś 2h muszę podać drugiego żeby tam nic się nie zrobiło
Ile ja się napisałam Nie wiem czy ktoś wytrwa do końca...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez bonnie_j
Czas edycji: 2021-11-14 o 06:56
bonnie_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-14, 07:08   #1923
bonnie_j
Wtajemniczenie
 
Avatar bonnie_j
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2 014
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Załączam zestaw do wózka Screenshot_2021-11-13-15-36-59-474_pl.allegro.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bonnie_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-14, 10:23   #1924
justynka87
Wtajemniczenie
 
Avatar justynka87
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 329
GG do justynka87
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez bonnie_j Pokaż wiadomość
Lady no mąż lekko mówiąc pojechał. Ja przy starszej jak kiedyś mój mąż wrócił i mówi jaki to jest zmęczony to dosłownie się na niego wydarlam więc jakby powiedział coś takiego jak twój to na bank by nie przeżył
Justynka87 jeśli czujesz, że potrzebujesz pomocy specjalisty to jasne warto spróbować. Wypełniałaś u położnej ankietę o depresji? Myślę, że potrzeba ci relaksu. Wyjść z domu np do fryzjera samej. Widać, że kochasz Manie i robisz wszystko dla niej. A to jak piszesz o wszystkim wygląda bardziej na dola nie na depresję, bo jednak masz bardzo pozytywne podejście do wielu aspektów macierzyństwa i problemów jakie masz. Ale nie chce wyrokować. Jestem zdania, że jak czujesz iż potrzebujesz pomocy to warto się wybrać.
W szpitalach przepełnienie. Wojtek dzisiaj nawet żartami sadził więc może tylko się przewrócił a reszta to skutki tego. Zobaczymy. Teraz nie jest zbyt dobrze iść do szpitala. Jeszcze coś złapie. Ale nawet leków nie dostał ani nic 🤷
Zastoje robią się z tak wielu powodów Np zmęczenie lub stres... Może być ucisk, za ciasne ubranie, złe przystawienie dziecka, niewystarczające opróżnienie piersi, odwodnienie organizmu. Słyszałam nawet, że dieta mamy też może mieć wpływ 🤨 Ja się zastanawiam czy nie mam tendencji do tego. Przy starszej też często miałam.
A z dobrych informacji to po ok 24 h udało się opanować sytuację 🥴 przed chwilą uporałyśmy się z problemem. Wanda już taka najedzona, że na drugiego cycka to nawet oka nie chciała otworzyć Więc za jakieś 2h muszę podać drugiego żeby tam nic się nie zrobiło
Ile ja się napisałam Nie wiem czy ktoś wytrwa do końca...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ankiety o depresji nie wypełniałam u położnej. Jednak dostałam taką od lekarza jeszcze w ciąży. Wypełniłam we własnym zakresie. I sama nie wiem...

Czuję się przerażona i bardzo zmęczona. Sama wyjść nigdzie nie mogę bo ona je co 30 minut. Laktator średnio na mnie działa. Więc nie odciągne na tyle by u fryzjera siedzieć. Więc puki je co chwile jestem "skazana" na cały dzień z Manią. Są lepsze chwile. Ale generalnie nie czuję się dobrze. Dodatkowo mineło 3 tygodnie a macica dalej się nie obkurczyła. To chyba potęguje mój nastrój. Nie mogę ubrać spodni, kurtki. Zostają mi tylko ciążowe ubrania. Dzisiaj ważyłam się. Waże 2 kilo mniej niż przed ciążą. A jednak brzuch spokojnie 6 miesiąc.

Jednak kocham ją bardzo. Poprostu sił mi brakuje. Przeraziła mnie ostatnio myśl, " że trzeba było nie zachodzić w ciąże". Ta myśl pojawiła się tylko raz. Jednak przeraziła mnie. Wyrodna ze mnie matka albo mam depresję

Dzięki za wyjaśnienie tych zastojów. To nowa wiedza dla mnie. Ciekawe czy mnie tez trafi.

Jasne, że wytrwałam dobrze, że z zastojem lepiej.
Cytat:
Napisane przez bonnie_j Pokaż wiadomość
Załączam zestaw do wózka Załącznik 7762617


Cudny ten zestaw🥰


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Edytowane przez justynka87
Czas edycji: 2021-11-14 o 10:24
justynka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-14, 13:15   #1925
bonnie_j
Wtajemniczenie
 
Avatar bonnie_j
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2 014
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez justynka87 Pokaż wiadomość
Ankiety o depresji nie wypełniałam u położnej. Jednak dostałam taką od lekarza jeszcze w ciąży. Wypełniłam we własnym zakresie. I sama nie wiem...

Czuję się przerażona i bardzo zmęczona. Sama wyjść nigdzie nie mogę bo ona je co 30 minut. Laktator średnio na mnie działa. Więc nie odciągne na tyle by u fryzjera siedzieć. Więc puki je co chwile jestem "skazana" na cały dzień z Manią. Są lepsze chwile. Ale generalnie nie czuję się dobrze. Dodatkowo mineło 3 tygodnie a macica dalej się nie obkurczyła. To chyba potęguje mój nastrój. Nie mogę ubrać spodni, kurtki. Zostają mi tylko ciążowe ubrania. Dzisiaj ważyłam się. Waże 2 kilo mniej niż przed ciążą. A jednak brzuch spokojnie 6 miesiąc.

Jednak kocham ją bardzo. Poprostu sił mi brakuje. Przeraziła mnie ostatnio myśl, " że trzeba było nie zachodzić w ciąże". Ta myśl pojawiła się tylko raz. Jednak przeraziła mnie. Wyrodna ze mnie matka albo mam depresję

Dzięki za wyjaśnienie tych zastojów. To nowa wiedza dla mnie. Ciekawe czy mnie tez trafi.

Jasne, że wytrwałam dobrze, że z zastojem lepiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też wypełniałam u lekarza w ciąży a teraz też dostałam od położnej przy wizycie.
Na mnie laktator też średnio działał. Najlepiej mi szło jak miałam bobasa przy sobie lub oglądałam zdjęcia. Wtedy najlepiej leciało, bo ogólnie im mnie myślisz o tym co robisz tym lepiej leci
To przynajmniej do sklepu żebyś sama poszła. Mnie takie wyjścia pomagały.
A brzuch no cóż musisz poczekać. Wiadomo, że brzuch zejdzie wcześniej czy później. Pamiętaj jak ciężki miałaś poród więc to, że brzuch schodzi dłużej nie jest niczym szokującym.
To ja też mam depresję i jestem wyrodną matką. Kocham obie, ale czasami pomyślę, że fajnie było nie mieć dzieci. Czasami też myślę o obecnych czasach i o tym, że posiadanie dzieci to egoizm. Albo że chłopcy mieliby lepiej, a ja mam dwie panny w tak powalonym kraju 🥺 Wydaje mi się, że większość ludzi ma takie myśli przynajmniej raz. Wczoraj było ciężko docenić zalety macierzyństwa i kp
Ale ja czuję się szczęściarą, że mam moją małą rodzinkę 🥰

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez bonnie_j
Czas edycji: 2021-11-14 o 13:19
bonnie_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-14, 13:21   #1926
kawowa_lkj
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 542
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez justynka87 Pokaż wiadomość
Ankiety o depresji nie wypełniałam u położnej. Jednak dostałam taką od lekarza jeszcze w ciąży. Wypełniłam we własnym zakresie. I sama nie wiem...

Czuję się przerażona i bardzo zmęczona. Sama wyjść nigdzie nie mogę bo ona je co 30 minut. Laktator średnio na mnie działa. Więc nie odciągne na tyle by u fryzjera siedzieć. Więc puki je co chwile jestem "skazana" na cały dzień z Manią. Są lepsze chwile. Ale generalnie nie czuję się dobrze. Dodatkowo mineło 3 tygodnie a macica dalej się nie obkurczyła. To chyba potęguje mój nastrój. Nie mogę ubrać spodni, kurtki. Zostają mi tylko ciążowe ubrania. Dzisiaj ważyłam się. Waże 2 kilo mniej niż przed ciążą. A jednak brzuch spokojnie 6 miesiąc.

Jednak kocham ją bardzo. Poprostu sił mi brakuje. Przeraziła mnie ostatnio myśl, " że trzeba było nie zachodzić w ciąże". Ta myśl pojawiła się tylko raz. Jednak przeraziła mnie. Wyrodna ze mnie matka albo mam depresję

Dzięki za wyjaśnienie tych zastojów. To nowa wiedza dla mnie. Ciekawe czy mnie tez trafi.

Jasne, że wytrwałam dobrze, że z zastojem lepiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeżeli czujesz, ze potrzebujesz pomocy, to faktycznie jej poszukaj. Natomiast mogę podpowiedzieć, że nawet jak laktator słabo działa, to można odciągać po 20-30 ml i potem zlewać razem i mrozić (tylko można zlewać razem mleko w tej samej temperaturze) i w ten sposób uzbierać większą porcję. Była tu też polecana magiczna butelka - spróbowałam i ku mojejmu zaskoczenie super działa! Z każdego karmienia mam 20-40 ml, więc powoli robię zapasy.
A co do ciuchów, to skonsultuj z fizjo. U mnie już macica dawno obkurczona, a brzuch mam na 4 miesiąc, bo okazało się, że mam problem z kresą. I też chodzę w ciążowych, bo niby mieszczę się w spodnie sprzed ciąży (te z niskim stanem), ale blizna mi w nich dokucza nie lubię kiecek, ale chyba jakieś kupię, bo już mam dosyć tych ciążowych spodni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kawowa_lkj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-14, 13:59   #1927
LadyWhisper
Zakorzenienie
 
Avatar LadyWhisper
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 268
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Justynka właśnie skontskktuj się po połogu z fizjo uro bo może problem jest gdzie indziej.
No i jak potrzebujesz pomocy psych to oczywiście szukaj - Ty wiesz najlepiej jak się czujesz i jeżeli jest coś nie tak trzymam kciuki żeby to jednak był tylko baby blues - czytałam że może się utrzymywać nawet do miesiąca.
Ja mam coraz gorsze przeczucia co mojej kondycji tam na dole wkręcam sobie różne rzeczy czekam co prawda do wizyty u gin i swojej fizjo ale mimo wszystko powoli panikuje

Co do myśli o tym że jeet się zła matka - chyba każda ma. Na mnie działa jak raz w roku pojadę sama na weekend do innego miasta - wynajmuje apartament chodzę zwiedzam słucham muzyki pije wino zazwyczaj zahacze jakąś dziarke przy okazji albo koncert mega działa na głowę wracam jak nówka i jak tylko możecie sovie pozwolić czasowo i mąż to polecam. Muszę robić zapasy mleka bo w czerwcu Iron Maiden w Warszawie

Bonnie śliczny komplet
I współczuję zastojów. Ps. Opanowałaś juz wilczyce która kiedyś Justyna wrzucała?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

.... Dziecko - to przecinek między ojcem a matką. Ale i spójnik.
Z Każdym Dniem Coraz Bardziej




LadyWhisper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-11-14, 14:11   #1928
A_Lios92
Zadomowienie
 
Avatar A_Lios92
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 082
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez bonnie_j Pokaż wiadomość
Ja też wypełniałam u lekarza w ciąży a teraz też dostałam od położnej przy wizycie.
Na mnie laktator też średnio działał. Najlepiej mi szło jak miałam bobasa przy sobie lub oglądałam zdjęcia. Wtedy najlepiej leciało, bo ogólnie im mnie myślisz o tym co robisz tym lepiej leci
To przynajmniej do sklepu żebyś sama poszła. Mnie takie wyjścia pomagały.
A brzuch no cóż musisz poczekać. Wiadomo, że brzuch zejdzie wcześniej czy później. Pamiętaj jak ciężki miałaś poród więc to, że brzuch schodzi dłużej nie jest niczym szokującym.
To ja też mam depresję i jestem wyrodną matką. Kocham obie, ale czasami pomyślę, że fajnie było nie mieć dzieci. Czasami też myślę o obecnych czasach i o tym, że posiadanie dzieci to egoizm. Albo że chłopcy mieliby lepiej, a ja mam dwie panny w tak powalonym kraju 🥺 Wydaje mi się, że większość ludzi ma takie myśli przynajmniej raz. Wczoraj było ciężko docenić zalety macierzyństwa i kp
Ale ja czuję się szczęściarą, że mam moją małą rodzinkę 🥰

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nie wypełniałam tej ankiety ani razu. Nikt jej ode mnie nie chciał 🤷 Ale ja nie czuję się ani na baby blues, ani na depresję. Co najwyżej na zmęczenie 😅 No, rodzicielstwo potrafi dać w kość, a przy nieustabilizowanych hormonach zjazdy emocjonalne są raczej normalne. Ale zgadzam się, że jak się czuje potrzebę pomocy, to powinno się jej szukać.

Cytat:
Napisane przez kawowa_lkj Pokaż wiadomość
Jeżeli czujesz, ze potrzebujesz pomocy, to faktycznie jej poszukaj. Natomiast mogę podpowiedzieć, że nawet jak laktator słabo działa, to można odciągać po 20-30 ml i potem zlewać razem i mrozić (tylko można zlewać razem mleko w tej samej temperaturze) i w ten sposób uzbierać większą porcję. Była tu też polecana magiczna butelka - spróbowałam i ku mojejmu zaskoczenie super działa! Z każdego karmienia mam 20-40 ml, więc powoli robię zapasy.
A co do ciuchów, to skonsultuj z fizjo. U mnie już macica dawno obkurczona, a brzuch mam na 4 miesiąc, bo okazało się, że mam problem z kresą. I też chodzę w ciążowych, bo niby mieszczę się w spodnie sprzed ciąży (te z niskim stanem), ale blizna mi w nich dokucza nie lubię kiecek, ale chyba jakieś kupię, bo już mam dosyć tych ciążowych spodni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To u mnie ten kolektor w ogóle nie działał. Albo nie umiałam go używać, bo tylko mnie wkurzał, a niewiele tam leciało. Za to laktator wszystko super ściągał.
A_Lios92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-14, 14:30   #1929
bonnie_j
Wtajemniczenie
 
Avatar bonnie_j
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2 014
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez LadyWhisper Pokaż wiadomość
Justynka właśnie skontskktuj się po połogu z fizjo uro bo może problem jest gdzie indziej.
No i jak potrzebujesz pomocy psych to oczywiście szukaj - Ty wiesz najlepiej jak się czujesz i jeżeli jest coś nie tak trzymam kciuki żeby to jednak był tylko baby blues - czytałam że może się utrzymywać nawet do miesiąca.
Ja mam coraz gorsze przeczucia co mojej kondycji tam na dole wkręcam sobie różne rzeczy czekam co prawda do wizyty u gin i swojej fizjo ale mimo wszystko powoli panikuje

Co do myśli o tym że jeet się zła matka - chyba każda ma. Na mnie działa jak raz w roku pojadę sama na weekend do innego miasta - wynajmuje apartament chodzę zwiedzam słucham muzyki pije wino zazwyczaj zahacze jakąś dziarke przy okazji albo koncert mega działa na głowę wracam jak nówka i jak tylko możecie sovie pozwolić czasowo i mąż to polecam. Muszę robić zapasy mleka bo w czerwcu Iron Maiden w Warszawie

Bonnie śliczny komplet
I współczuję zastojów. Ps. Opanowałaś juz wilczyce która kiedyś Justyna wrzucała?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja też się bałam wizyty u ginekologa. Jeszcze powie, że tam jakaś rzeźnia Tylko był tekst "powiedzmy, że była pani dobrze zszyta"
Ja już jest "Wolf master"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bonnie_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-14, 15:32   #1930
justynka87
Wtajemniczenie
 
Avatar justynka87
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 329
GG do justynka87
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez bonnie_j Pokaż wiadomość
Ja też wypełniałam u lekarza w ciąży a teraz też dostałam od położnej przy wizycie.
Na mnie laktator też średnio działał. Najlepiej mi szło jak miałam bobasa przy sobie lub oglądałam zdjęcia. Wtedy najlepiej leciało, bo ogólnie im mnie myślisz o tym co robisz tym lepiej leci
To przynajmniej do sklepu żebyś sama poszła. Mnie takie wyjścia pomagały.
A brzuch no cóż musisz poczekać. Wiadomo, że brzuch zejdzie wcześniej czy później. Pamiętaj jak ciężki miałaś poród więc to, że brzuch schodzi dłużej nie jest niczym szokującym.
To ja też mam depresję i jestem wyrodną matką. Kocham obie, ale czasami pomyślę, że fajnie było nie mieć dzieci. Czasami też myślę o obecnych czasach i o tym, że posiadanie dzieci to egoizm. Albo że chłopcy mieliby lepiej, a ja mam dwie panny w tak powalonym kraju 🥺 Wydaje mi się, że większość ludzi ma takie myśli przynajmniej raz. Wczoraj było ciężko docenić zalety macierzyństwa i kp
Ale ja czuję się szczęściarą, że mam moją małą rodzinkę 🥰

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może faktycznie spróbuje jeszcze z korektorem. Obecnie nigdzie nie mogę wyjść bez niej. Ewentualnie mąż może dać wtedy modyfikowane. Jednak wolałabym tego uniknąć.

Wiem, że mój brzuch potrzebuje czasu. Jednak chodzenie ciągle w tych samych ciążowych kreacjach doprowadza mnie do frustracji.

Serio? Też zdarzają Ci się takie myśli? Czyli nie jestem nienormalna. Uznałam, że powinam być wdzięczna za rodzinę. A mi się zdarzają myśli, że lepiej było bez. Szczególnie kiedy jestem zmęczona.
Cytat:
Napisane przez kawowa_lkj Pokaż wiadomość
Jeżeli czujesz, ze potrzebujesz pomocy, to faktycznie jej poszukaj. Natomiast mogę podpowiedzieć, że nawet jak laktator słabo działa, to można odciągać po 20-30 ml i potem zlewać razem i mrozić (tylko można zlewać razem mleko w tej samej temperaturze) i w ten sposób uzbierać większą porcję. Była tu też polecana magiczna butelka - spróbowałam i ku mojejmu zaskoczenie super działa! Z każdego karmienia mam 20-40 ml, więc powoli robię zapasy.
A co do ciuchów, to skonsultuj z fizjo. U mnie już macica dawno obkurczona, a brzuch mam na 4 miesiąc, bo okazało się, że mam problem z kresą. I też chodzę w ciążowych, bo niby mieszczę się w spodnie sprzed ciąży (te z niskim stanem), ale blizna mi w nich dokucza nie lubię kiecek, ale chyba jakieś kupię, bo już mam dosyć tych ciążowych spodni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W taką magiczną butelkę muszę zakupić.

Do fizjo się planuje wybrać. Ale pewnie po połogu. Tylko jakąś opiekę nad Manią muszę ogarnąć. Mój pracuje. A komuś muszę ją zostawić. Tak samo ginekolog. Z nią nie pojade a skoro je co 30 minut to trudno się wybrać komunikacja czy taksą do lekarza.
Cytat:
Napisane przez LadyWhisper Pokaż wiadomość
Justynka właśnie skontskktuj się po połogu z fizjo uro bo może problem jest gdzie indziej.
No i jak potrzebujesz pomocy psych to oczywiście szukaj - Ty wiesz najlepiej jak się czujesz i jeżeli jest coś nie tak trzymam kciuki żeby to jednak był tylko baby blues - czytałam że może się utrzymywać nawet do miesiąca.
Ja mam coraz gorsze przeczucia co mojej kondycji tam na dole wkręcam sobie różne rzeczy czekam co prawda do wizyty u gin i swojej fizjo ale mimo wszystko powoli panikuje

Co do myśli o tym że jeet się zła matka - chyba każda ma. Na mnie działa jak raz w roku pojadę sama na weekend do innego miasta - wynajmuje apartament chodzę zwiedzam słucham muzyki pije wino zazwyczaj zahacze jakąś dziarke przy okazji albo koncert mega działa na głowę wracam jak nówka i jak tylko możecie sovie pozwolić czasowo i mąż to polecam. Muszę robić zapasy mleka bo w czerwcu Iron Maiden w Warszawie

Bonnie śliczny komplet
I współczuję zastojów. Ps. Opanowałaś juz wilczyce która kiedyś Justyna wrzucała?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dlatego daje sobie jeszcze tydzień. Dzisiaj jest lepiej bo Tż może mnie odciążyć. Ostatnio trzymał się dystans ze względu na Covid w pracy. Nie chciał jej zarazić. Dzisiaj jest znowu pełnoetatowym tatą. Więc udało mi się spędzić czas sama ze sobą. Ale czuję się kiepsko w tym macierzyński. Mało w tym wszystkim szczęścia...

Taki wyjazd mi się marzy🥰 ale to za jakiś czas.

Jeżeli,ktolowiek opanował pozycje wilczycy, stawiam browara. to chyba awykonalne
Cytat:
Napisane przez A_Lios92 Pokaż wiadomość
Ja nie wypełniałam tej ankiety ani razu. Nikt jej ode mnie nie chciał 🤷 Ale ja nie czuję się ani na baby blues, ani na depresję. Co najwyżej na zmęczenie No, rodzicielstwo potrafi dać w kość, a przy nieustabilizowanych hormonach zjazdy emocjonalne są raczej normalne. Ale zgadzam się, że jak się czuje potrzebę pomocy, to powinno się jej szukać.



To u mnie ten kolektor w ogóle nie działał. Albo nie umiałam go używać, bo tylko mnie wkurzał, a niewiele tam leciało. Za to laktator wszystko super ściągał.
Ja dostałam od lekarki w czasie ciąży. Jednak sama sobie wypełniłam. Rezultat trudno ocenić.


Zmiana tematu. Mania kicha od rana. Nawet kataru nie ma ciekawe czy alergia? Mąż mówi, że za cienko ją ubieram

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Edytowane przez justynka87
Czas edycji: 2021-11-14 o 16:58
justynka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-14, 17:06   #1931
zubi89
Zakorzenienie
 
Avatar zubi89
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6 373
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez bonnie_j Pokaż wiadomość
Ja też wypełniałam u lekarza w ciąży a teraz też dostałam od położnej przy wizycie.
Na mnie laktator też średnio działał. Najlepiej mi szło jak miałam bobasa przy sobie lub oglądałam zdjęcia. Wtedy najlepiej leciało, bo ogólnie im mnie myślisz o tym co robisz tym lepiej leci
To przynajmniej do sklepu żebyś sama poszła. Mnie takie wyjścia pomagały.
A brzuch no cóż musisz poczekać. Wiadomo, że brzuch zejdzie wcześniej czy później. Pamiętaj jak ciężki miałaś poród więc to, że brzuch schodzi dłużej nie jest niczym szokującym.
To ja też mam depresję i jestem wyrodną matką. Kocham obie, ale czasami pomyślę, że fajnie było nie mieć dzieci. Czasami też myślę o obecnych czasach i o tym, że posiadanie dzieci to egoizm. Albo że chłopcy mieliby lepiej, a ja mam dwie panny w tak powalonym kraju 🥺 Wydaje mi się, że większość ludzi ma takie myśli przynajmniej raz. Wczoraj było ciężko docenić zalety macierzyństwa i kp
Ale ja czuję się szczęściarą, że mam moją małą rodzinkę 🥰

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też mam takie myśli a najbardziej miałam po samym porodzie teraz jest już lepiej. Myślałam, że wpadnę w depresję ale przeszło na szczęście. Problemy z kp najbardziej się do tego stanu przyczyniły.
Cytat:
Napisane przez kawowa_lkj Pokaż wiadomość
Jeżeli czujesz, ze potrzebujesz pomocy, to faktycznie jej poszukaj. Natomiast mogę podpowiedzieć, że nawet jak laktator słabo działa, to można odciągać po 20-30 ml i potem zlewać razem i mrozić (tylko można zlewać razem mleko w tej samej temperaturze) i w ten sposób uzbierać większą porcję. Była tu też polecana magiczna butelka - spróbowałam i ku mojejmu zaskoczenie super działa! Z każdego karmienia mam 20-40 ml, więc powoli robię zapasy.
A co do ciuchów, to skonsultuj z fizjo. U mnie już macica dawno obkurczona, a brzuch mam na 4 miesiąc, bo okazało się, że mam problem z kresą. I też chodzę w ciążowych, bo niby mieszczę się w spodnie sprzed ciąży (te z niskim stanem), ale blizna mi w nich dokucza nie lubię kiecek, ale chyba jakieś kupię, bo już mam dosyć tych ciążowych spodni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Teraz wyszło, że można mieszać o różnej temperaturze. Słyszałam u hafija i na grupach kp też o tym mówią.
Cytat:
Napisane przez A_Lios92 Pokaż wiadomość
Ja nie wypełniałam tej ankiety ani razu. Nikt jej ode mnie nie chciał 🤷 Ale ja nie czuję się ani na baby blues, ani na depresję. Co najwyżej na zmęczenie No, rodzicielstwo potrafi dać w kość, a przy nieustabilizowanych hormonach zjazdy emocjonalne są raczej normalne. Ale zgadzam się, że jak się czuje potrzebę pomocy, to powinno się jej szukać.



To u mnie ten kolektor w ogóle nie działał. Albo nie umiałam go używać, bo tylko mnie wkurzał, a niewiele tam leciało. Za to laktator wszystko super ściągał.
To ja musiałam dwa razy lekarz tego pilnował.
Cytat:
Napisane przez justynka87 Pokaż wiadomość
Może faktycznie spróbuje jeszcze z korektorem. Obecnie nigdzie nie mogę wyjść bez niej. Ewentualnie mąż może dać wtedy modyfikowane. Jednak wolałabym tego uniknąć.

Wiem, że mój brzuch potrzebuje czasu. Jednak chodzenie ciągle w tych samych ciążowych kreacjach doprowadza mnie do frustracji.

Serio? Też zdarzają Ci się takie myśli? Czyli nie jestem nienormalna. Uznałam, że powinam być wdzięczna za rodzinę. A mi się zdarzają myśli, że lepiej było bez. Szczególnie kiedy jestem zmęczona. W taką magiczną butelkę muszę zakupić.

Do fizjo się planuje wybrać. Ale pewnie po połogu. Tylko jakąś opiekę nad Manią muszę ogarnąć. Mój pracuje. A komuś muszę ją zostawić. Tak samo ginekolog. Z nią nie pojade a skoro je co 30 minut to trudno się wybrać komunikacja czy taksą do lekarza. Dlatego daje sobie jeszcze tydzień. Dzisiaj jest lepiej bo Tż może mnie odciążyć. Ostatnio trzymał się dystans ze względu na Covid w pracy. Nie chciał jej zarazić. Dzisiaj jest znowu pełnoetatowym tatą. Więc udało mi się spędzić czas sama ze sobą. Ale czuję się kiepsko w tym macierzyński. Mało w tym wszystkim szczęścia...

Taki wyjazd mi się marzy🥰 ale to za jakiś czas.

Jeżeli,ktolowiek opanował pozycje wilczycy, stawiam browara. to chyba awykonalneJa dostałam od lekarki w czasie ciąży. Jednak sama sobie wypełniłam. Rezultat trudno ocenić.


Zmiana tematu. Mania kicha od rana. Nawet kataru nie ma ciekawe czy alergia? Mąż mówi, że za cienko ją ubieram

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też polecam kolektor nawet jak ściągasz laktatorem to warto do drugiego zaczepić kolektor bo też leci. Właśnie ściągam na jutro bo idziemy na bioderka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
~15.09.2012r




Niespodzianka 21.10.2021r.
zubi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-11-14, 17:14   #1932
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Hej.

Tak o chustach pisalyscie ostatnio ze kupiłam jednak z Little Frog kółkowa

U nas ostatnie dni mijają leniwie, ja dziś ladowalam baterie przed następnym tygodniem z mała, Tz wiadomo będzie pracować wiec sobie dziś drzemałam ile się da

Lipna pogoda u nas nie chciało nam się wyjść dziś nawet z domu


Z dobrych wiadomości to dostałam na 6 tyg receptę na rozkręcenie laktacji i zobaczymy co dalej.

Mała lubi nadal dużo spać w ciągu dnia ale jak jest obudzona widać ze wszystko ja interesuje i jest coraz bardziej ciekawym świata człowieczkiem
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-14, 17:23   #1933
justynka87
Wtajemniczenie
 
Avatar justynka87
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 329
GG do justynka87
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez zubi89 Pokaż wiadomość
Też mam takie myśli a najbardziej miałam po samym porodzie teraz jest już lepiej. Myślałam, że wpadnę w depresję ale przeszło na szczęście. Problemy z kp najbardziej się do tego stanu przyczyniły. Teraz wyszło, że można mieszać o różnej temperaturze. Słyszałam u hafija i na grupach kp też o tym mówią.To ja musiałam dwa razy lekarz tego pilnował.Też polecam kolektor nawet jak ściągasz laktatorem to warto do drugiego zaczepić kolektor bo też leci. Właśnie ściągam na jutro bo idziemy na bioderka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję🥰 poczułam się bardziej normalna. Może mi też przejdzie. [1=52226a6b84e10414ec85695 991496d596c4cbe57_65555ba 93c74a;88994116]Hej.

Tak o chustach pisalyscie ostatnio ze kupiłam jednak z Little Frog kółkowa

U nas ostatnie dni mijają leniwie, ja dziś ladowalam baterie przed następnym tygodniem z mała, Tz wiadomo będzie pracować wiec sobie dziś drzemałam ile się da

Lipna pogoda u nas nie chciało nam się wyjść dziś nawet z domu


Z dobrych wiadomości to dostałam na 6 tyg receptę na rozkręcenie laktacji i zobaczymy co dalej.

Mała lubi nadal dużo spać w ciągu dnia ale jak jest obudzona widać ze wszystko ja interesuje i jest coraz bardziej ciekawym świata człowieczkiem [/QUOTE]I jak Ci się sprawdza ta kółkowa? Ja się przymierzam, ogladam ale jeszcze nie kupiłam. Czekam, aż brzuch ( blizna) przestanie mnie ciągnąć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
justynka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-14, 17:24   #1934
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez justynka87 Pokaż wiadomość
Dziękuję poczułam się bardziej normalna. Może mi też przejdzie. I jak Ci się sprawdza ta kółkowa? Ja się przymierzam, ogladam ale jeszcze nie kupiłam. Czekam, aż brzuch ( blizna) przestanie mnie ciągnąć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dopiero zamówiłam wiec nie mogę jeszcze powiedzieć nic na jej temat.

Mam inne ale Znalazłam praktycznie nówkę na Vinted wiec nie tracę wiele.
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-14, 17:27   #1935
justynka87
Wtajemniczenie
 
Avatar justynka87
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 329
GG do justynka87
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

[1=52226a6b84e10414ec85695 991496d596c4cbe57_65555ba 93c74a;88994125]Dopiero zamówiłam wiec nie mogę jeszcze powiedzieć nic na jej temat.

Mam inne ale Znalazłam praktycznie nówkę na Vinted wiec nie tracę wiele.[/QUOTE]Daj znać jak już będziesz mogła coś więcej powiedzieć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
justynka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-14, 19:19   #1936
LadyWhisper
Zakorzenienie
 
Avatar LadyWhisper
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 268
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Justyna ale kolkowa jest na "szybkie wyjścia" już godzinny spacer to dużo (ona jest wiązana na jedno ramię).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

.... Dziecko - to przecinek między ojcem a matką. Ale i spójnik.
Z Każdym Dniem Coraz Bardziej




LadyWhisper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-14, 19:42   #1937
kawowa_lkj
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 542
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez LadyWhisper Pokaż wiadomość
Justyna ale kolkowa jest na "szybkie wyjścia" już godzinny spacer to dużo (ona jest wiązana na jedno ramię).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Zależy od chusty, dziecka, noszącego... Fakt, kółkowa jest asymetrycznie wiązana, ale noworodka nosi się w niej z przodu (dopiero później na biodrze), więc to trochę pomaga. Można (nawet należy) zmieniać ramię. Mi się zdarzało w kółkowej nosić nawet 45 minut, kiedy dziecko miało 7-8 kg i było ok. Ale fakt, w długiej jest wygodniej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kawowa_lkj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-14, 20:31   #1938
justynka87
Wtajemniczenie
 
Avatar justynka87
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 329
GG do justynka87
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez LadyWhisper Pokaż wiadomość
Justyna ale kolkowa jest na "szybkie wyjścia" już godzinny spacer to dużo (ona jest wiązana na jedno ramię).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Cytat:
Napisane przez kawowa_lkj Pokaż wiadomość
Zależy od chusty, dziecka, noszącego... Fakt, kółkowa jest asymetrycznie wiązana, ale noworodka nosi się w niej z przodu (dopiero później na biodrze), więc to trochę pomaga. Można (nawet należy) zmieniać ramię. Mi się zdarzało w kółkowej nosić nawet 45 minut, kiedy dziecko miało 7-8 kg i było ok. Ale fakt, w długiej jest wygodniej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak wiem, że to na krótko. Ja nie planuje nosić długo. Na szybką naglą akcje. Tej długiej za Chiny nie zawiąrze. Boję się, że mi wypadnie dziecko.

Chce nosidło. Jak tylko usiądzie Marianna to zaczne ją nosić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
justynka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-14, 21:14   #1939
bonnie_j
Wtajemniczenie
 
Avatar bonnie_j
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2 014
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez justynka87 Pokaż wiadomość
Tak wiem, że to na krótko. Ja nie planuje nosić długo. Na szybką naglą akcje. Tej długiej za Chiny nie zawiąrze. Boję się, że mi wypadnie dziecko.

Chce nosidło. Jak tylko usiądzie Marianna to zaczne ją nosić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przy starszej też tak myślałam, ale jak już usiadła to jakoś było łatwiej to ogarnąć i nosidło było raczej na spacery jak wózek zaczynał parzyć no i na szybkie zakupy. Fajna opcja, ale przydatna inaczej niż myślałam. Jeśli idzie o chusty to nawet przy kółkowej boje się, że wypadnie. Ale ja to chyba jestem beztalencie w tych sprawach Do tej pory dwa razy ubrałam chustę i nie jestem pewna czy to dla nas...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bonnie_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-11-15, 09:15   #1940
justynka87
Wtajemniczenie
 
Avatar justynka87
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 329
GG do justynka87
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez bonnie_j Pokaż wiadomość
Przy starszej też tak myślałam, ale jak już usiadła to jakoś było łatwiej to ogarnąć i nosidło było raczej na spacery jak wózek zaczynał parzyć no i na szybkie zakupy. Fajna opcja, ale przydatna inaczej niż myślałam. Jeśli idzie o chusty to nawet przy kółkowej boje się, że wypadnie. Ale ja to chyba jestem beztalencie w tych sprawach Do tej pory dwa razy ubrałam chustę i nie jestem pewna czy to dla nas...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja obejrzałam filmiki na yt z wiązań i chyba manualnie tego nie ogarne

Ale sama koncepcja noszenia w nich podoba mi się bardzo.🥰

Wróce do tematu jak przestanie mnie boleć blizna. Wtedy się zastanowie

Moja Mania nie jest też fanką noszenia. Lubi być głaskana po brzuszku, po nosie, po głowce. Ale jak ją nosze to wytrzymuje 5 minut u chce wracać do łóżeczka. Więc ta chusta to ewentualnie na spacery. Jednak ona lubi wózek, a w zime i tal daleko nie pójdziemy więc mamy czas na zastanowienie się.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
justynka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-15, 11:43   #1941
bonnie_j
Wtajemniczenie
 
Avatar bonnie_j
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2 014
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez justynka87 Pokaż wiadomość
Ja obejrzałam filmiki na yt z wiązań i chyba manualnie tego nie ogarne

Ale sama koncepcja noszenia w nich podoba mi się bardzo.🥰

Wróce do tematu jak przestanie mnie boleć blizna. Wtedy się zastanowie

Moja Mania nie jest też fanką noszenia. Lubi być głaskana po brzuszku, po nosie, po głowce. Ale jak ją nosze to wytrzymuje 5 minut u chce wracać do łóżeczka. Więc ta chusta to ewentualnie na spacery. Jednak ona lubi wózek, a w zime i tal daleko nie pójdziemy więc mamy czas na zastanowienie się.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak bym chciała żeby moja Wanda tak miała 🥺
To nawet nie ma co myśleć o chuście. Korzystaj z wózka Lepiej dla twojego kręgosłupa. A usypiasz ją czasem w wózku? Może w domu ją w nim odkładaj i będzie mniej przy cycu wisiała?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bonnie_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-15, 14:09   #1942
justynka87
Wtajemniczenie
 
Avatar justynka87
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 329
GG do justynka87
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez bonnie_j Pokaż wiadomość
Jak bym chciała żeby moja Wanda tak miała 🥺
To nawet nie ma co myśleć o chuście. Korzystaj z wózka Lepiej dla twojego kręgosłupa. A usypiasz ją czasem w wózku? Może w domu ją w nim odkładaj i będzie mniej przy cycu wisiała?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W domu wózka nie używamy.. ale w sumie to może jest myśl

Jutro mam cdl. Zobaczymy co ustalimy. 🥰

Mania uwielbia swoje łóżeczko i swoj kokonik. Ewentualnie kanape. Moje ręcę sa dobre na 5 minut.

Dlatego o chuście lub nosidle myślę w kontekście jakiego wyjazdu w góry, nad morze. Gdzieś gdzie wózek nie wjedzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
justynka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-15, 15:30   #1943
A_Lios92
Zadomowienie
 
Avatar A_Lios92
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 082
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

My właśnie wróciliśmy z bioderek i Różę niestety czekają szelki. Kurczę, wiem, że powinnam prosić o tylko takie problemy, ale jakoś ostatnio wszystko pod górę :/
A_Lios92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-15, 15:51   #1944
bonnie_j
Wtajemniczenie
 
Avatar bonnie_j
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2 014
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez justynka87 Pokaż wiadomość
W domu wózka nie używamy.. ale w sumie to może jest myśl

Jutro mam cdl. Zobaczymy co ustalimy. 🥰

Mania uwielbia swoje łóżeczko i swoj kokonik. Ewentualnie kanape. Moje ręcę sa dobre na 5 minut.

Dlatego o chuście lub nosidle myślę w kontekście jakiego wyjazdu w góry, nad morze. Gdzieś gdzie wózek nie wjedzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może się spodoba u to coś pomoże Moja mama i mąż używają żeby małą trochę zabrać ode mnie.
Cytat:
Napisane przez A_Lios92 Pokaż wiadomość
My właśnie wróciliśmy z bioderek i Różę niestety czekają szelki. Kurczę, wiem, że powinnam prosić o tylko takie problemy, ale jakoś ostatnio wszystko pod górę :/
O kurcze. Nie dziwię się tobie. Jest to coś co da się ogarnąć, ale mimo wszystko jest to problem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bonnie_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-15, 17:28   #1945
A_Lios92
Zadomowienie
 
Avatar A_Lios92
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 082
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez bonnie_j Pokaż wiadomość
Może się spodoba u to coś pomoże Moja mama i mąż używają żeby małą trochę zabrać ode mnie. O kurcze. Nie dziwię się tobie. Jest to coś co da się ogarnąć, ale mimo wszystko jest to problem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Szkoda mi tego malucha, bo na pewno będzie to w jakimś stopniu uciążliwe. I to przez minimum 6 tygodni :/ No ale trzeba to trzeba. Z drugiej strony tak sobie poczytałam, co on mi tam nawypisywał i jest, że jedno biodro jest IB a drugie IIa. I poczytałam w internecie, że IB oznacza prawidłowość, a IIA - niedojrzałość fizjologiczną, która zazwyczaj ustępuje sama do 12 tyg. I już sama nie wiem czy mnie ten lekarz w ciula nie zrobił. No wiadomo, że nawet jak jest cień obawy, że coś będzie nie tak to warto te szelki założyć, ale szkoda, że do końca mnie nie doinformował o co w tym chodzi i że równie dobrze może przejść samo.
A_Lios92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-15, 17:45   #1946
bonnie_j
Wtajemniczenie
 
Avatar bonnie_j
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2 014
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez A_Lios92 Pokaż wiadomość
Szkoda mi tego malucha, bo na pewno będzie to w jakimś stopniu uciążliwe. I to przez minimum 6 tygodni :/ No ale trzeba to trzeba. Z drugiej strony tak sobie poczytałam, co on mi tam nawypisywał i jest, że jedno biodro jest IB a drugie IIa. I poczytałam w internecie, że IB oznacza prawidłowość, a IIA - niedojrzałość fizjologiczną, która zazwyczaj ustępuje sama do 12 tyg. I już sama nie wiem czy mnie ten lekarz w ciula nie zrobił. No wiadomo, że nawet jak jest cień obawy, że coś będzie nie tak to warto te szelki założyć, ale szkoda, że do końca mnie nie doinformował o co w tym chodzi i że równie dobrze może przejść samo.
Hmmm może warto sprawdzić u innego lekarza? W sensie ja bym poszła na USG jeszcze w inne miejsce. Plus może wizyta u ortopedy Warto zweryfikować. Ja jako dziecko miałam problemy z biodrami i byłam w szynie. Wszystko jest ok. Nawet dzięki temu byłam świetna w szpagatach ćwicząc gimnastykę artystyczną Za to mama powiedziała, że nauczyłam się wychodzić z tego ustrojstwa a byłam bobasem Ale teraz podczas USG Wandy lekarz robił wywiad i powiedział mi, że będę miała problem na starość. Że koło 50 mogę mieć problem z chodzeniem Mam nadzieję, że się myli

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bonnie_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-15, 17:52   #1947
LadyWhisper
Zakorzenienie
 
Avatar LadyWhisper
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 268
Mamusie październik 2021 cz. 3.

O kurcze Alios, trzymajcie się ile będzie musiała nosić? Buziaki dla was
Ok doczytałam nie odświeżyłam forum.

Bonnie moja kuzynka też nosiła i to mega długo, rozciągali ja do szpagatu niemal jak widzę zdjęcia z jej dzieciństwa to
BTW trenowałaś gimnastykę? Ja tez ale sportowa, potem akrobatykę. Potem kupę lat biegałam ADHD od dziecka.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

.... Dziecko - to przecinek między ojcem a matką. Ale i spójnik.
Z Każdym Dniem Coraz Bardziej





Edytowane przez LadyWhisper
Czas edycji: 2021-11-15 o 17:54
LadyWhisper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-15, 17:58   #1948
justynka87
Wtajemniczenie
 
Avatar justynka87
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 329
GG do justynka87
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez A_Lios92 Pokaż wiadomość
My właśnie wróciliśmy z bioderek i Różę niestety czekają szelki. Kurczę, wiem, że powinnam prosić o tylko takie problemy, ale jakoś ostatnio wszystko pod górę :/
Współczuje. Nawet nie wiem jak te szelki wyglądają. Właśnie sprawdzałam w google. Rozumiem Twoją frustrację, jak się psuje to wszystko naraz.
Cytat:
Napisane przez bonnie_j Pokaż wiadomość
Hmmm może warto sprawdzić u innego lekarza? W sensie ja bym poszła na USG jeszcze w inne miejsce. Plus może wizyta u ortopedy Warto zweryfikować. Ja jako dziecko miałam problemy z biodrami i byłam w szynie. Wszystko jest ok. Nawet dzięki temu byłam świetna w szpagatach ćwicząc gimnastykę artystyczną Za to mama powiedziała, że nauczyłam się wychodzić z tego ustrojstwa a byłam bobasem Ale teraz podczas USG Wandy lekarz robił wywiad i powiedział mi, że będę miała problem na starość. Że koło 50 mogę mieć problem z chodzeniem Mam nadzieję, że się myli

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też bym jeszcze sprawdziła u kogoś innego. Lepiej sprawdzić 2 razy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
justynka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-15, 18:34   #1949
A_Lios92
Zadomowienie
 
Avatar A_Lios92
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 082
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez bonnie_j Pokaż wiadomość
Hmmm może warto sprawdzić u innego lekarza? W sensie ja bym poszła na USG jeszcze w inne miejsce. Plus może wizyta u ortopedy Warto zweryfikować. Ja jako dziecko miałam problemy z biodrami i byłam w szynie. Wszystko jest ok. Nawet dzięki temu byłam świetna w szpagatach ćwicząc gimnastykę artystyczną Za to mama powiedziała, że nauczyłam się wychodzić z tego ustrojstwa a byłam bobasem Ale teraz podczas USG Wandy lekarz robił wywiad i powiedział mi, że będę miała problem na starość. Że koło 50 mogę mieć problem z chodzeniem Mam nadzieję, że się myli

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My właśnie byliśmy u ortopedy, bo poradni preluksacyjnej nie ma w moim mieście. Do poradni do innego miasta jedziemy w środę na założenie tych szelek (do tego samego lekarza). Chętnie bym skonsultowała to z kimś innym, ale tak sobie myślę, że gdyby teraz inny lekarz mi powiedział dla odmiany, że wszystko jest ok, to i tak by mi po głowie chodziła obawa, że jednak może być coś nie tak. Już chyba wolę te szelki niż żeby za jakiś czas coś nam wyszło.

Ja przed ciążą miałam problemy z biodrami, ale się skończyły jak zaczęłam spać z poduszką ciążową 😅 chyba się już nigdy z nią nie rozstanę. Ale też się obawiam, że z wiekiem może być gorzej.
A_Lios92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-15, 18:45   #1950
bonnie_j
Wtajemniczenie
 
Avatar bonnie_j
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2 014
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez LadyWhisper Pokaż wiadomość
O kurcze Alios, trzymajcie się ile będzie musiała nosić? Buziaki dla was
Ok doczytałam nie odświeżyłam forum.

Bonnie moja kuzynka też nosiła i to mega długo, rozciągali ja do szpagatu niemal jak widzę zdjęcia z jej dzieciństwa to
BTW trenowałaś gimnastykę? Ja tez ale sportowa, potem akrobatykę. Potem kupę lat biegałam ADHD od dziecka.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nom gimnastyka artystyczna Nadal jestem bardziej elastyczna i rozciągnięta. A przynajmniej tak mówi mój fizjo
A że ty tyle sportu uprawiałas to mnie ani trochę nie dziwi Jesteś szalona
Cytat:
Napisane przez A_Lios92 Pokaż wiadomość
My właśnie byliśmy u ortopedy, bo poradni preluksacyjnej nie ma w moim mieście. Do poradni do innego miasta jedziemy w środę na założenie tych szelek (do tego samego lekarza). Chętnie bym skonsultowała to z kimś innym, ale tak sobie myślę, że gdyby teraz inny lekarz mi powiedział dla odmiany, że wszystko jest ok, to i tak by mi po głowie chodziła obawa, że jednak może być coś nie tak. Już chyba wolę te szelki niż żeby za jakiś czas coś nam wyszło.

Ja przed ciążą miałam problemy z biodrami, ale się skończyły jak zaczęłam spać z poduszką ciążową chyba się już nigdy z nią nie rozstanę. Ale też się obawiam, że z wiekiem może być gorzej.
Też coś w tym jest. Zrobicie jak uważacie za stosowne. Prawda, że te szelki pewnie nie zaszkodzą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bonnie_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-10-01 14:26:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:18.