Książki i filmy oparte na faktach - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-23, 20:03   #121
Ewka:D:D
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 875
Dot.: Książki oparte na faktach,na prawdziwym życiu

a znacie jakies ksiązki na podobe "Życie po życiu" polecam
__________________
`Starość we wszystko wierzy.
Wiek średni we wszystko wątpi.
Młodość wszystko wie.`




Ewka:D:D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 12:29   #122
201606240916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 463
Dot.: Książki oparte na faktach,na prawdziwym życiu

Polecam ''Dziecko ulicy. Pisane przez życie.'' Judy Westwater. Książka jest o dziewczynce, która w wieku 12 lat uciekła z domu, w którym była bita i maltretowana, o jej próbach przetrwania na ''ulicy''. W 1991 roku założyła ona fundacje pomocy dzieciom ulicy.
201606240916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 13:59   #123
joanna975
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 260
Dot.: Książki oparte na faktach,na prawdziwym życiu

"Zbrodnie Josefa fritzla-analiza faktów" Marsh i Pancevskiego. To dopiero szokuje a jest oparte oczywiście na faktach.
joanna975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 03:18   #124
asiczka1113
Raczkowanie
 
Avatar asiczka1113
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Warszawa /Londyn
Wiadomości: 59
Dot.: Książki oparte na faktach,na prawdziwym życiu

Cytat:
Napisane przez ankaa86 Pokaż wiadomość
Polecam ''Dziecko ulicy. Pisane przez życie.'' Judy Westwater. Książka jest o dziewczynce, która w wieku 12 lat uciekła z domu, w którym była bita i maltretowana, o jej próbach przetrwania na ''ulicy''. W 1991 roku założyła ona fundacje pomocy dzieciom ulicy.
hehe tez ja polecilam , wciagajaca
__________________
..subtelnosc w szalenstwie przeciw codziennej rutynie w spontanicznosci..
asiczka1113 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 16:13   #125
elisee15
Zadomowienie
 
Avatar elisee15
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 150
Dot.: Książki oparte na faktach,na prawdziwym życiu

`Seans` Witolda Horwatha - trochę smutna, dająca do myślenia książka o miłości, bez banałów i słodzenia
elisee15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 09:22   #126
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Książki oparte na faktach,na prawdziwym życiu

Ja polecam jeszcze książki Waris Dirie:

- "Kwiat pustyni: Z namiotu nomadów do Nowego Jorku"
- "Córka nomadów" (to jest druga część)
-"Przełamać tabu" ( i ostatnia 3 część, której jeszcze nie czytałam)
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2010-01-28 o 09:23
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 14:52   #127
mol
Przyczajenie
 
Avatar mol
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 28
Dot.: Książki oparte na faktach,na prawdziwym życiu

Byłam dziś w Biedronce i widziałam książki tego typu po 8,49 zł, tyle że przebrane, była "Okaleczona", "Kwiat Pustyni", "Oddaj mi dzieci", "Żegnaj Afryko" i jeszcze jedna, której tytułu nie pamiętam . Dwie pierwsze czytałam. Kupiłam "Żegnaj Afryko", ze względu na przeczytaną kiedyś "Białą Masajkę". Nie mogę sobie przypomnieć tytułu tej ostatniej, może ktoś pomoże? wydaje mi się,że temat książki był związany z Indiami, ale mogę się mylić...

---------- Dopisano o 15:52 ---------- Poprzedni post napisano o 15:36 ----------

nie, to chyba nie były Indie, ale jakiś kraj muzułmański.

A mogę polecić jeszcze
- "Złota klatka"
- "Uwieziona w Teheranie"
- "Zapomnijcie o córce" też bardzo mi się podobała.
mol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-12, 12:19   #128
mo ni fe re
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 280
Dot.: Biografie fabularyzowane, książki na faktach... lubicie? polećcie ciekawe tytuł

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;12965443]Zaciekawiła mnie cała seria, aczkolwiek uważam, że kobietę po prostu zaswędziało między nogami

[/QUOTE]
wątpię , gdyby ją "zaswędziało między nogami " jak to barwnie określasz to raczej uciekłaby do wygodnego życia, po pierwszych nieudanych stosunkach.
Nie rozumiem, jak wiele osób niby wie co inny człowiek myśli i czuje, co nim kieruje, chociaż nawet nie przeżyli w połowie tego co on.

Uważam, że okreslanie w ten sposób związków jak w "Białej masajce" i podobnych, jest bardzo krzywdzące.
Nie wiesz co oni czuli, myśleli, co ich do siebie przyciągało.

Niestety w Polsce panuje żałosne stereotypowe myślenie -"poleciała na egzotykę" .
__________________
"You are brighter then the moon,
brighter then a star
I love you just the way you are.
You take me were I've never been
You make my heart go tingelingeling."

Yoruba wifey
mo ni fe re jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 23:32   #129
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Biografie fabularyzowane, książki na faktach... lubicie? polećcie ciekawe tytuł

Cytat:
Napisane przez miss_seepy Pokaż wiadomość
Trylogię Grzesiuka: 5 lat kacetu, Boso ale w ostrogach i Na marginesie życia, Dziewczynka w czerwonym płaszczyku Ligockiej, Maria i Magdalena, albo taka trochę oparta o przeżycia samego autora Wzgórze Błękitnego Snu Neverlego
Dziewczynkę czytałam i jest niesamowita. Pierwsza część, o getcie niby bardziej wstrząsająca, ale pozostałe rozdziały też dają wiele do myślenia - pokazują jak te tragiczne zdarzenia z dziecieństwa Ligockiej miały odbicie w jej dalszym życiu.

Cytat:
Napisane przez olla83 Pokaż wiadomość
polecam autobiografię Romana Polańskiego.
czytałam kilka lat temu i wywarła na mnie spore wrażenie. zawłaszcza pierwsza czesć książki, dotycząca jego losów w czasie wojny, życia w getcie... naprawdę wstrząsająca.
Losy Polańskiego w pewien sposób łączą się z losami Ligockiej. Muszę koniecznie i to tej ksiązki dotrzeć i zobaczyć jak on to opisuje.

Do tematu wątku mogę jeszcze dodać "Niezawionione śmierci" Whortona - o śmierci jego córki i wnuczek.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 11:02   #130
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Biografie fabularyzowane, książki na faktach... lubicie? polećcie ciekawe tytuł

Ja polecam ``Kompromis`` Ylljet Alicki, wspolczesnego pisarza albanskiego. Jest to zbior opowiadan, napisanych lapidarnie, z narracja ograniczajaca sie do minimum. Glownym bohaterem tych opowiadan jest absurd - totalitaryzmu i transformacji. Zbeletryzowany dokument.
Alicka przez dziesiec lat byl wiejskim nauczycielem w gorach na polnocy Albanii i przekazal to, co sam przezyl lub czego byl swiadkiem. Prawdziwe sa miejsca, bohaterowie i fakty.

Jezeli lubicie tematyke Holocaustu, oprocz wczesniej juz wymienionych pozycji polecam:``By bread alone`` autorstwa Mela Mermelsteina oraz ``Pamietniki z getta warszawskiego``-wstrzasajacy dokument, napisany przez wiele osob.

Edytowane przez Hvid
Czas edycji: 2010-03-15 o 11:05
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 19:40   #131
yeta_
Raczkowanie
 
Avatar yeta_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław\Bielsko-Biała
Wiadomości: 39
GG do yeta_
Dot.: Biografie fabularyzowane, książki na faktach... lubicie? polećcie ciekawe tytuł

Chyba jeszcze nie było takich pozycji:
"W ogrodzie pamięci" Joanna Olczak-Ronikier - warta polecenia również ze względu na wydanie wzbogacone starymi fotografiami, notatkami, listami itp.
"I była miłość w getcie" Marka Edelmana, o tej tematyce nie trzeba dużo mówić..
Obie polecam
__________________
All I ever wanna be, is free..
yeta_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-15, 20:00   #132
miss_seepy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 573
Dot.: Biografie fabularyzowane, książki na faktach... lubicie? polećcie ciekawe tytuł

książka wspomnienia, felietony, zdjęcia - Zostają Góry - Piotra Morawskiego, polecam nawet tym, którzy nigdy o nim nie slyszeli. Jedna z czołowych postaci polskiego alpinizmu, wielka pasja, świetny sposób w jaki pisał. Bardzo cenna rzecz dla tych którzy chcieliby aby nadal żył.
__________________

miss_seepy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-20, 07:12   #133
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Biografie fabularyzowane, książki na faktach... lubicie? polećcie ciekawe tytuł

Zapomnialam o ksiazce Bulhakova, ``Zycie pana Moliera``.
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 18:57   #134
fossa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: na prawo od wisły
Wiadomości: 1 876
Dot.: Biografie fabularyzowane, książki na faktach... lubicie? polećcie ciekawe tytuł

Najlepsza biografia zbeletryzowana jaka czytalam to zdecydowanie 'Blondynka' Joyce Oates, to historia Marilyn Monroe ... Ma prawie 800stron ale jest to niezwykla i przejmujaca historia ...Zapewniam Was ze to historia MM jakiej nie znacie
Goraco Polecam !!!
Pozatym Oates napisala jeszcze takie biografie np Audrey Hepburn i kilka historii opartych na faktach np 'Moja siostra, moja milosc'.

Autorka prezentuje naprawde wysoki styl i forme, niepodobna do zadnego znanego mi stylu pisarza a czytalam naprawde sporo.
Mysle ze 'Blondynka' to jedna z najlepszych ksiazek ktore czytalam.

Chcialam tez polecic historie napisana na faktach pt. 'Caron's courage' (jesli ktos zna dobrze angielski). Historia kobiety ktora stoczyla walke z rakiem i ja przegrala spisana przez jej matke. Zaluje ze nie ma tlumaczenia polskiego bo bardzo chcialabym zeby tak wartosciowa ksiazke moglo przeczytac jeszcze pare osob np moja mama
Ksiazka jest pewnie na allegro, tez polecam !

Edytowane przez fossa
Czas edycji: 2010-03-23 o 18:59
fossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 18:33   #135
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Biografie fabularyzowane, książki na faktach... lubicie? polećcie ciekawe tytuł

''Coco'' - Sanchez-Andrade Cristina
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 20:18   #136
madziuniaa1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1
Dot.: Książki oparte na faktach,na prawdziwym życiu

Ja Polecam:
Zhańbiona - Jasvinder Sanghera
Prawdziwa historia dziewczyny, która podjęła walkę o godne życie. Kiedy Jasvinder Sanghera skończyła czternaście lat, pokazano jej fotografię człowieka, którego niebawem miała poślubić. Perspektywa rychłego małżeństwa wzbudziła w niej przerażenie: nieraz była świadkiem upokorzeń, jakie jej starsze siostry znosiły w wymuszonych przez rodziców związkach. Zdecydowała się na ucieczkę z domu, lecz za swój czyn została wyklęta z rodziny, co pogrążyło ją w rozpaczy.
madziuniaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 20:45   #137
seduction
Zakorzenienie
 
Avatar seduction
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 15 793
Dot.: Książki oparte na faktach,na prawdziwym życiu

To ja wymienię dodatkowo, oprócz tych wcześniej tutaj wymienionych:
- "Kato-tata-nie-pamiętnik" Halszki Opfer - o molestowaniu dziecka;
- "Sara" J. T. LeRoy - o dziecku wychowywanym w świecie prostytutek;
- "My, dzieci z dworca ZOO" - ten tytuł chyba zna każdy;
- "Wybieram życie" Sabine Dardenne - o porwanej dziewczynce;
- "Medaliony" Nałkowskiej - to książka z literatury obozowej;
- "Przeklinam Cię, ciało" Wanda Lachowicz - o anoreksji i bulimii;
- "Moulin Rouge" Pierre La Mure - biografia pewnego malarza;
- "Z zimną krwią" Truman'a Capote - książka o wielokrotnym morderstwie;
- "Desiree, czyli czas próby" Heidi Hessanmüller - o walce z przeciwnościami losu.

To chyba na tyle
__________________


Daj dwójaka i nakarm zwierzaka

Lepiej żyć jeden dzień jak tygrys, niż sto dni jak owca.

seduction jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 20:48   #138
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Dot.: Książki oparte na faktach,na prawdziwym życiu

Wirunga : pasja życia Dian Fossey - Farley Mowat
Notka: Dian Fossey przez osiemnaście lat przemierzała porośnięte tropikalnym lasem zbocza starych wulkanów Afryki Środkowej, badając populację wielkich i łagodnych małp człekokształtnych - goryli górskich. Żywy temperament nie pozwolił jej poprzestać na pracy naukowej. Wojując z kłusownikami, pasterzami i biurokratami, stała się najgorętszą obrończynią królów gór Wirunga, a w końcu - męczennicą ich sprawy. Historia życia tej Samotnej Leśnej Kobiety, głęboka i wstrząsająca, daje świadectwo jej niestrudzonej pasji - miłości do zwierząt.

Od siebie tylko dodam że książka niejako została przez autora "złożona", po nagłej i tajemniczej smierci Dian, z jej notatek. Notatki są wplecione w tekst i wyróżnione inną czcionką.


A także polecam wszystkie (jak leci) książki Irvinga Stone'a przedstawiające zbeletryzowane biografie znanych i mniej znanych ludzi. W szczególności na uwagę zasługuje biografia Michała Anioła (tytuł "udręka i ekstaza"), do której autor zbierał materiały przez kilka lat (!), a czyta się ją jednym tchem. W starych wydaniach książek są też fotki jego dzieł. Oprócz tego ze znanych są opisani: Zygmunt Freud, Abraham Lincoln, Camille Pissarro, Jack London, Van Gogh i inni.
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 20:54   #139
MerriqueMayfair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: woj. opolskie
Wiadomości: 938
Dot.: Książki oparte na faktach,na prawdziwym życiu

Nie wiem czy ktos wspominal " Czerwoną azalię " Anche Min? Czytałam ją 6 lat temu, wieku 13 lat i bylam nia naprawde zafascynowana. Samo to,ze pamietam ja po tylu latach sprawia,ze musi byc naprawdę dobra

"Pełna dramatyzmu szokująca autobiografia młodej chińskiej dziewczyny dorastającej i wychowującej się w okresie Rewolucji Kulturalnej.

Opowieść o osamotnieniu i wyobcowaniu, o życiu w atmosferze politycznej i seksualnej represji, a także o miłości, odwadze, nadziei i wytrwałości, napisana przepiękną prozą. Jedno z najważniejszych osiągnięć literatury Chin ostatnich lat."
http://czytelnia.onet.pl/0,542,0,1,nowosci.html
__________________
" Ciekawość zabiła kota, satysfakcja go wskrzesiła "


http://www.stephenking.pl

http://www.suwaczki.com/tickers/6qw2a069sfwd4tsq.png

Zużywam kosmetyki, nie kupuję nowych

MerriqueMayfair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-11, 21:05   #140
seduction
Zakorzenienie
 
Avatar seduction
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 15 793
Dot.: Książki oparte na faktach,na prawdziwym życiu

Cytat:
Napisane przez palomino Pokaż wiadomość
A także polecam wszystkie (jak leci) książki Irvinga Stone'a przedstawiające zbeletryzowane biografie znanych i mniej znanych ludzi. W szczególności na uwagę zasługuje biografia Michała Anioła (tytuł "udręka i ekstaza"), do której autor zbierał materiały przez kilka lat (!), a czyta się ją jednym tchem. W starych wydaniach książek są też fotki jego dzieł. Oprócz tego ze znanych są opisani: Zygmunt Freud, Abraham Lincoln, Camille Pissarro, Jack London, Van Gogh i inni.
To ja już wiem na co, będę polować
__________________


Daj dwójaka i nakarm zwierzaka

Lepiej żyć jeden dzień jak tygrys, niż sto dni jak owca.

seduction jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 12:21   #141
navika90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 371
GG do navika90
Dot.: Książki oparte na faktach,na prawdziwym życiu

ja polecam "miss bankok. Wyznania tajskiej prostytutki" świetna opowieść do przeczytania jednym tchem dosłownie.
navika90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 14:29   #142
joanna975
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 260
Dot.: Książki oparte na faktach,na prawdziwym życiu

"trzy filiżanki herbaty" Grega Mortensona to cudowny reportaż opowiadający historię Grega, który budował szkoły w Pakistanie, aby się odwdzięczyć za gościnność mieszkańców małej wioski, którzy mu kiedyś pomogli.Piękna książka.
joanna975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 15:33   #143
Claaire
Wtajemniczenie
 
Avatar Claaire
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 397
Dot.: Książki oparte na faktach,na prawdziwym życiu

Ja od siebie polecam "Kiedyś byłam księżną" - o australijskiej dziewczynie z ciężkim dzieciństwem, która poznaje malajskiego księcia. Osobom, które lubią czytać o kulturze muzułmańskiej na pewno się spodoba.
"Skrzywdzona" - prawdziwa historia opiekunki skrzywdzonego fizycznie i psychicznie dziecka.
__________________
Stań się słońcem, a wszyscy Cię zobaczą.
F.Dostojewski
Claaire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 08:55   #144
joanna975
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 260
Dot.: Biografie fabularyzowane, książki na faktach... lubicie? polećcie ciekawe tytuł

"Trzy filiżanki herbaty" Grega Mortensona to książka faktu, którą mogę ze swojej strony gorąco polecić. Opowiada o życiu Pakistańczyków, ich kulturze. Wszytko oparte jej o wzruszającą historię. jaką? przeczytajcie
joanna975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 21:34   #145
Methe
Rozeznanie
 
Avatar Methe
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 727
Dot.: Biografie fabularyzowane, książki na faktach... lubicie? polećcie ciekawe tytuł

ja raczej rzadko czytam tego typu książki, ale ostatnio musiałam coś przeczytać na historię do szkoły i padło na "Zeznania sekretarki. 12 lat u boku Hitlera" Raphaela Delparda. naprawdę ciekawie pokazana postać Hitlera i jego losy z perspektywy jego najbliższej sekretarki. napisana prostym językiem, wciągająca. polecam

__________________

kobieta nigdy nie kłamie, co najwyżej wymyśla prawdę, która jest jej akurat potrzebna.


kup e-torebkę 5% taniej - 3c6c63c9

Methe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-05, 13:44   #146
FemmeFatale2
Raczkowanie
 
Avatar FemmeFatale2
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 422
Dot.: Książki oparte na faktach,na prawdziwym życiu

Dziewczyny!!!

Naprawde warto przeczytac ksiazke 'Strefa cienia', a druga czesc to 'Strefa swiatla'! Ksiazka jest oczywiscie na faktach i jest napisane przez Polke Kilku moim znajomym pozyczylam juz ta ksiazke i byly naprawde zadowolone, chocicaz ksiazek zbytnio nie czytaja, to ta ich naprawde mocno wkrecila Goraco polecam!
FemmeFatale2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 14:03   #147
judytka197
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 236
Dot.: Książki oparte na faktach,na prawdziwym życiu

A ja polecam
"Arabska żona"
"Arabska Perła"
"Minaret"
"Zhańbiona"
judytka197 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-23, 13:13   #148
MolKsiazkowy_86
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 91
Dot.: Książki oparte na faktach,na prawdziwym życiu

Jeśli lubicie zagadki kryminalne, to Tajemnice wydarte zmarłym są dla Was. W zdecydowanej mierze książka jest w oparciu o doświadczenia zawodowe autorki Emily Craig, która należy do grona najlepszych antropologów sądowych na świecie.
MolKsiazkowy_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 14:35   #149
tusia198812
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1
Dot.: Książki oparte na faktach,na prawdziwym życiu

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Ja polecam jeszcze książki Waris Dirie:

- "Kwiat pustyni: Z namiotu nomadów do Nowego Jorku"
- "Córka nomadów" (to jest druga część)
-"Przełamać tabu" ( i ostatnia 3 część, której jeszcze nie czytałam)
Ja polecam: "żegnaj Jaśmino"- młoda bardzo mądra dziewczyna szybko wpada w zle towarzystwo,narkotyki co doprowadza ją do tragedii. Polecam
"dziecko ulicy" Judy Westwater ktos juz pisał o niej- naprawde swietna!
"tylko razem z córką"- kobieta wychodzi za mąz za muzułmanina, rodzi mu dziecko. Historia opowiada o ucieczce z kraju męza wraz z córką- bardzo wzruszająca i piękna opowiesc.
"Tato" whilliam Warton- wzruszająca opowiesc o kontakcie ojca z synem, kiedy kazdy z nich jest juz dojrzałym mezczyzną.
"Oskar i pani Róza" jest to pamietnik dziecka chorego na raka, który pisze listy do Pana Boga przed smiercią. Krótka ale bardzo wzruszająca.
"dziewczynka w czerwonym płaszczyku" Roma Ligocka. ksiązka na faktach, opowiadajacej o zyciu dziewczynki-zydówki, ktora po wyjsciu z getta stara sie przetrwac i jak poniej po wielu latach odnajduje siebie- dziewczynke w czerwonym płaszczyku w filmie Spilberga. POlecam!
Duzo tytułow nie pamietam niestety
tusia198812 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 11:04   #150
seroxatomanka
Raczkowanie
 
Avatar seroxatomanka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 395
Dot.: Książki oparte na faktach,na prawdziwym życiu

"Tatusiu proszę nie" Stuart Howarth-TYLKO DLA LUDZI O NAPRAWDE MOCNYCH NERWACH-BO JA CZYTAJĄC BYŁAM WSTRZASNIETA-MIALAM OCHOTE ROZSZARPAC TEGO TATUSIA.

Mały Stuart pragnął tylko, by być kochanym. Wpajano mu jednak, że jest zbyt niegrzeczny, aby zasłużyć na ojcowską miłość. Tatusiu, proszę nie to historia słodkiego chłopczyka, który dorastał pod opieką nieobliczalnego mężczyzny. Był bity i wykorzystywany seksualnie, jednak nikt nie znał tragicznej prawdy. Jak się potem okazało David, ojczymem Stuarta, molestował również młodszą siostrę chłopca, za co został wtrącony do więzienia. Po ponad 30 latach emocjonalnej i psychicznej traumy oraz po samobójstwie siostry w Stuarcie coś pękło. Postanowił spotkać się z Davidem i samemu wymierzyć najwyższą karę. Spisaną w tej książce historię Stuart Howarth zaczął pisać w więzieniu. Stała się dla niego swego rodzaju terapią i ukojeniem po latach, które spędził w mentalnym piekle.
__________________
W moim niebie mam tony niebianskości!!
seroxatomanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-14 09:29:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:51.