Nie mogę się zdecydować czy chce dziecko - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-10-29, 11:50   #241
stookrotka1991
Zadomowienie
 
Avatar stookrotka1991
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 897
Dot.: Nie mogę się zdecydować czy chce dziecko

Cytat:
Napisane przez feelin_soo_me Pokaż wiadomość
Fajnie sie czyta taka odpowiedz. Daje jakas nadzieje
Ja tez naleze do tych osob ktore bardzo cenia sobie wygode, dodatkowo do czego dochodzi jeszcze to, ze jestem wiecznie zmeczona Sama mysl o dziecku i poswieceniu jakiego ono wymaga, paralizuje mnie.
Ja tak samo lubię wygodne życie, spać długo, lubię mieć czas dla siebie i też wiecznie mi się nie nic chce w tygodniu gdy pracuje, ale może przy dziecku się to zmieni i będę bardziej aktywna i będzie to fajne właśnie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


kocham ...
stookrotka1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 11:51   #242
Keisssi91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 2
Dot.: Nie mogę się zdecydować czy chce dziecko

Nigdy nie jest dobry czas, zawsze coś jest jeszcze do zrobienia. To zupełnie normalne, jeżeli jednak Wasze pragnienie wraca to nie warto go zagłuszać, prędzej czy później będziecie żałować
Keisssi91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 11:56   #243
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Nie mogę się zdecydować czy chce dziecko

Cytat:
Napisane przez stookrotka1991 Pokaż wiadomość
Ja tak samo lubię wygodne życie, spać długo, lubię mieć czas dla siebie i też wiecznie mi się nie nic chce w tygodniu gdy pracuje, ale może przy dziecku się to zmieni i będę bardziej aktywna i będzie to fajne właśnie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja sie boje wlasnie ,ze nie bedzie fajnie, ze bede mega zmeczona i nieszczesliwa. A czasu wtedy nie cofne.
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 12:03   #244
stookrotka1991
Zadomowienie
 
Avatar stookrotka1991
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 897
Dot.: Nie mogę się zdecydować czy chce dziecko

Cytat:
Napisane przez feelin_soo_me Pokaż wiadomość
Ja sie boje wlasnie ,ze nie bedzie fajnie, ze bede mega zmeczona i nieszczesliwa. A czasu wtedy nie cofne.
Właśnie tez mam takie obawy, że zatęsknię za życiem jakie jest teraz. Tym bardziej, że jest to decyzja, mamy wybór więc wydaje mi się to teraz mega trudne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


kocham ...
stookrotka1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 12:22   #245
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Nie mogę się zdecydować czy chce dziecko

Cytat:
Napisane przez stookrotka1991 Pokaż wiadomość
Właśnie tez mam takie obawy, że zatęsknię za życiem jakie jest teraz. Tym bardziej, że jest to decyzja, mamy wybór więc wydaje mi się to teraz mega trudne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Widac, ze jestes bardzo nieprzekonana, masz mase watpliwosci, jestes jeszcze bardzo mloda, wiec moze lepiej na razie zostaw ten temat, po co potem po cichu zalowac?
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 12:26   #246
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Nie mogę się zdecydować czy chce dziecko

Cytat:
Napisane przez feelin_soo_me Pokaż wiadomość
Fajnie sie czyta taka odpowiedz. Daje jakas nadzieje
Ja tez naleze do tych osob ktore bardzo cenia sobie wygode, dodatkowo do czego dochodzi jeszcze to, ze jestem wiecznie zmeczona Sama mysl o dziecku i poswieceniu jakiego ono wymaga, paralizuje mnie.

Wlasnie doczytalam, ze na poczatku spalas po 1,5-3h na dobe :O Jak dlugo trwal ten okres? Jak dawalas rade?
U mnie takie krotkie spanie odpada. Nie tylko ze wzgledu na to, ze bylamym nieprzytomna, ale rowniez moje zdrowie mi na to nie pozwala (lekarz tez nie). Musze miec te min. 5-6h snu.
Trwało to jakieś 6 tyg. Na początku czułam zmęczenie, ale później przyzwyczaiłam się. Teraz jak mały uśnie o 21, to wstaje na jedzenie około 2, później budzi się o 4, o 6 i przed 9. W dzień robi sobie 15-30 min drzemki. Na spacerze śpi dłużej, tak z godzinę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 12:39   #247
stookrotka1991
Zadomowienie
 
Avatar stookrotka1991
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 897
Dot.: Nie mogę się zdecydować czy chce dziecko

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Widac, ze jestes bardzo nieprzekonana, masz mase watpliwosci, jestes jeszcze bardzo mloda, wiec moze lepiej na razie zostaw ten temat, po co potem po cichu zalowac?
Tak póki co zostawiam ten temat zobaczy się jak to będzie z czasem... Ale z tym, że jestem bardzo młoda to bym nie przesadzała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


kocham ...
stookrotka1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-29, 12:47   #248
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Nie mogę się zdecydować czy chce dziecko

Cytat:
Napisane przez j_fly Pokaż wiadomość
Trwało to jakieś 6 tyg. Na początku czułam zmęczenie, ale później przyzwyczaiłam się. Teraz jak mały uśnie o 21, to wstaje na jedzenie około 2, później budzi się o 4, o 6 i przed 9. W dzień robi sobie 15-30 min drzemki. Na spacerze śpi dłużej, tak z godzinę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Poza tymi 15-30 min w dzien, nie spi wiecej??? :O:O Co wtedy robic z takim maluchem ?
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 13:41   #249
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Nie mogę się zdecydować czy chce dziecko

Cytat:
Napisane przez feelin_soo_me Pokaż wiadomość
Poza tymi 15-30 min w dzien, nie spi wiecej??? :O:O Co wtedy robic z takim maluchem ?
Co 1,5 robi takie drzemki. Nie wiem, czemu śpi tak mało, ale ja podobno byłam taka sama Robimy różne rzeczy (czytam mu, śpiewam, dużo do niego mówię, pokazuję zabawki, chodzimy na spacery itp. Nic specjalnego ) ale fakt - jest bardzo absorbujący. Mimo to, taki bezzębny uśmiech wszystko wynagradza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 14:10   #250
Ninanina88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 502
Dot.: Nie mogę się zdecydować czy chce dziecko

Cytat:
Napisane przez feelin_soo_me Pokaż wiadomość
Fajnie sie czyta taka odpowiedz. Daje jakas nadzieje
Ja tez naleze do tych osob ktore bardzo cenia sobie wygode, dodatkowo do czego dochodzi jeszcze to, ze jestem wiecznie zmeczona Sama mysl o dziecku i poswieceniu jakiego ono wymaga, paralizuje mnie.

Wlasnie doczytalam, ze na poczatku spalas po 1,5-3h na dobe :O Jak dlugo trwal ten okres? Jak dawalas rade?
U mnie takie krotkie spanie odpada. Nie tylko ze wzgledu na to, ze bylamym nieprzytomna, ale rowniez moje zdrowie mi na to nie pozwala (lekarz tez nie). Musze miec te min. 5-6h snu.
Polecam spanie kiedy dziecko śpi, wiem, że to takie gadanie, ale ja też jestem wygodnicka i nie znoszę być niewyspana. Jak mały usypiał to ja z nim, w połogu nie sprzątałam, nie gotowałam , tylko w weekend jak miałam ochotę to zrobiłam obiad. Jedynie w szpitalu spałam tak ok. 2 h na dobę przez 7 dni bo co 3 h musiałam odciâgać pokarm, a w domu już było zdecydowanie lepiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ninanina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 14:47   #251
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Nie mogę się zdecydować czy chce dziecko

Cytat:
Napisane przez Ninanina88 Pokaż wiadomość
Polecam spanie kiedy dziecko śpi, wiem, że to takie gadanie, ale ja też jestem wygodnicka i nie znoszę być niewyspana. Jak mały usypiał to ja z nim, w połogu nie sprzątałam, nie gotowałam , tylko w weekend jak miałam ochotę to zrobiłam obiad. Jedynie w szpitalu spałam tak ok. 2 h na dobę przez 7 dni bo co 3 h musiałam odciâgać pokarm, a w domu już było zdecydowanie lepiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z tym jednoczesnym spaniem, to wszystko zależy od dziecka. Próbowałam spać w tym czasie, co mały, ale zanim zasnęłam, to on się budził. Ja po prostu nie umiem spać na zawołanie.
Też nic nie robiłam w połogu. Sprzątanie i zakupy całkowicie przejął mąż, a gotowanie teściowa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-29, 15:31   #252
olmici
ale szał :P
 
Avatar olmici
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 623
Dot.: Nie mogę się zdecydować czy chce dziecko

Cytat:
Napisane przez feelin_soo_me Pokaż wiadomość
Fajnie sie czyta taka odpowiedz. Daje jakas nadzieje
Ja tez naleze do tych osob ktore bardzo cenia sobie wygode, dodatkowo do czego dochodzi jeszcze to, ze jestem wiecznie zmeczona Sama mysl o dziecku i poswieceniu jakiego ono wymaga, paralizuje mnie.

Wlasnie doczytalam, ze na poczatku spalas po 1,5-3h na dobe :O Jak dlugo trwal ten okres? Jak dawalas rade?
U mnie takie krotkie spanie odpada. Nie tylko ze wzgledu na to, ze bylamym nieprzytomna, ale rowniez moje zdrowie mi na to nie pozwala (lekarz tez nie). Musze miec te min. 5-6h snu.
Ja spałam 5-6 h minimum od samego początku przy moim małym, który budził się na jedzenie, które trwało ok 10 minut i odrazu zasypial. Teraz zdarza się nawet że 6-8 h śpi ciągiem bez budzenia się, najkrócej ciągiem śpi około 4 h.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem: 29.01.2010
Zaręczyny 28.07.2010
Ślub 06.08.2011
olmici jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 15:35   #253
olmici
ale szał :P
 
Avatar olmici
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 623
Dot.: Nie mogę się zdecydować czy chce dziecko

Cytat:
Napisane przez j_fly Pokaż wiadomość
Z tym jednoczesnym spaniem, to wszystko zależy od dziecka. Próbowałam spać w tym czasie, co mały, ale zanim zasnęłam, to on się budził. Ja po prostu nie umiem spać na zawołanie.
Też nic nie robiłam w połogu. Sprzątanie i zakupy całkowicie przejął mąż, a gotowanie teściowa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To ja nadal robię praktycznie wszystko, gotowanie, sprzątanie, jedynie na zakupy większe mąż jeździ. Ale takie mniejsze zakupy też robię nikt mi nie pomagał w niczym od samego początku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:35 ---------- Poprzedni post napisano o 17:34 ----------

Cytat:
Napisane przez olmici Pokaż wiadomość
Ja spałam 5-6 h minimum od samego początku przy moim małym, który budził się na jedzenie, które trwało ok 10 minut i odrazu zasypial. Teraz zdarza się nawet że 6-8 h śpi ciągiem bez budzenia się, najkrócej ciągiem śpi około 4 h.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To ja nadal robię praktycznie wszystko, gotowanie, sprzątanie, jedynie na zakupy większe mąż jeździ. Ale takie mniejsze zakupy też robię nikt mi nie pomagał w niczym od samego początku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem: 29.01.2010
Zaręczyny 28.07.2010
Ślub 06.08.2011
olmici jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 16:06   #254
Ninanina88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 502
Dot.: Nie mogę się zdecydować czy chce dziecko

Nie no pewnie jak dziecko ma turbo drzemki po 20 min to wiadomo, ze cieżko, ale miałam na myśli sytuacje kiedy dziecko śpi np godzine czy 2

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:06 ---------- Poprzedni post napisano o 15:57 ----------

W ogóle mam wrażenie, że oczywiście zdarzają sie high needy, dzieci, które nie śpią itd., ale duza cześć mam ma kierat na własne życzenie, wszystko robią same, robią rzeczy, które nie są potrzebne np prasowanie ubranek niemowlęcych czy gotowanie obiadu każdego dnia, boją sie zostawić dziecko samo z tatą czy babcią, czy usilnie starają się wytresować dziecko, 3 h je usypiają bo sobie wymyśliły, ze dziecko bedzie usypiać o 18, a dziecko jest śpiące o 21, za punkt honoru biorą sobie zeby dziecko spało od urodzenia samo, a dziecko nie chce i muszą do niego wstawać 6 razy w ciągu nocy. Generalnie robią wszystko, zeby sobie utrudnić, a nie ułatwić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ninanina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 16:28   #255
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Nie mogę się zdecydować czy chce dziecko

Cytat:
Napisane przez Ninanina88 Pokaż wiadomość
W ogóle mam wrażenie, że oczywiście zdarzają sie high needy, dzieci, które nie śpią itd., ale duza cześć mam ma kierat na własne życzenie, wszystko robią same, robią rzeczy, które nie są potrzebne np prasowanie ubranek niemowlęcych czy gotowanie obiadu każdego dnia, boją sie zostawić dziecko samo z tatą czy babcią, czy usilnie starają się wytresować dziecko, 3 h je usypiają bo sobie wymyśliły, ze dziecko bedzie usypiać o 18, a dziecko jest śpiące o 21, za punkt honoru biorą sobie zeby dziecko spało od urodzenia samo, a dziecko nie chce i muszą do niego wstawać 6 razy w ciągu nocy. Generalnie robią wszystko, zeby sobie utrudnić, a nie ułatwić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zgadzam się

Ja np. bardzo późno odpieluchowałam syna, miał 3 lata, większość dzieci już latało bez pieluchy. I nic się nikomu nie stało, syn był wtedy już w 100% świadomy swoich potrzeb, przysięgam, że nie miałam ani razu tych mitycznych ton zalanych gaci - ewentualnie trochę popuścił, bo przypomniało mu się w ostatnim momencie.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 17:06   #256
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Nie mogę się zdecydować czy chce dziecko

Cytat:
Napisane przez olmici Pokaż wiadomość
To ja nadal robię praktycznie wszystko, gotowanie, sprzątanie, jedynie na zakupy większe mąż jeździ. Ale takie mniejsze zakupy też robię nikt mi nie pomagał w niczym od samego początku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:35 ---------- Poprzedni post napisano o 17:34 ----------

To ja nadal robię praktycznie wszystko, gotowanie, sprzątanie, jedynie na zakupy większe mąż jeździ. Ale takie mniejsze zakupy też robię nikt mi nie pomagał w niczym od samego początku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Teraz też większość robię sama, ale nie oszukujmy się, w połogu pomoc jest potrzebna, a przynajmniej mile widziana

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 17:09   #257
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Nie mogę się zdecydować czy chce dziecko

Cytat:
Napisane przez j_fly Pokaż wiadomość
Z tym jednoczesnym spaniem, to wszystko zależy od dziecka. Próbowałam spać w tym czasie, co mały, ale zanim zasnęłam, to on się budził. Ja po prostu nie umiem spać na zawołanie
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czyli tak naprawdę zależy od mamy, nie od dziecka ja też spać na zawołanie nie potrafię.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 17:44   #258
Ninanina88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 502
Dot.: Nie mogę się zdecydować czy chce dziecko

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Czyli tak naprawdę zależy od mamy, nie od dziecka ja też spać na zawołanie nie potrafię.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiesz jak dziecko śpi np 3 h to łatwiej usnąć niż jak śpi 30 min, ja po 7 dniach spania po 2h byłam żywym trupem i usypiałam na stojąco:p

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:44 ---------- Poprzedni post napisano o 17:40 ----------

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87287841]Zgadzam się

Ja np. bardzo późno odpieluchowałam syna, miał 3 lata, większość dzieci już latało bez pieluchy. I nic się nikomu nie stało, syn był wtedy już w 100% świadomy swoich potrzeb, przysięgam, że nie miałam ani razu tych mitycznych ton zalanych gaci - ewentualnie trochę popuścił, bo przypomniało mu się w ostatnim momencie.[/QUOTE]O dokładnie, a nie sadzanie dzieciaka na nocniku od 6 msc (niezdrowe i bezsensowne bo dziecko nie kontroluje na tym etapie swoich potrzeb)miesiące walki i potem matka dumna bo jakby nie jej starania to dzieciak do 18 robiłby w pieluchy (a ile przy tum płaczu i nerwów). A można tak jak Ty, bez stresu, na spokojnie, wtedy kiedy dziecko jest gotowe, czyli w zależności od egzemplarza pomiędzy 1.5, a 3 lata.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ninanina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 17:59   #259
olmici
ale szał :P
 
Avatar olmici
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 623
Dot.: Nie mogę się zdecydować czy chce dziecko

Cytat:
Napisane przez j_fly Pokaż wiadomość
Teraz też większość robię sama, ale nie oszukujmy się, w połogu pomoc jest potrzebna, a przynajmniej mile widziana

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A dlaczego w połogu jest potrzebna? Ja nie odczuwałam w ogóle takiej potrzeby.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem: 29.01.2010
Zaręczyny 28.07.2010
Ślub 06.08.2011
olmici jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-29, 18:28   #260
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Nie mogę się zdecydować czy chce dziecko

Ja odpuściłam masę rzeczy i nadal odpuszczam ogarnięta chata jest daleko na liście moich priorytetów.
Też miałam dziecko z turbo drzemkami - dłużej trwało usypianie nieraz niż spanie, nieznoszące wózka, łóżeczka, budzące się w nocy nieraz ponad 10 razy (czasem nie wiedziałam czy zdążyłam zasnąć od jej poprzedniej pobudki). Może dlatego mam taką traumę małych dzieci
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 18:33   #261
Ninanina88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 502
Dot.: Nie mogę się zdecydować czy chce dziecko

Cytat:
Napisane przez olmici Pokaż wiadomość
A dlaczego w połogu jest potrzebna? Ja nie odczuwałam w ogóle takiej potrzeby.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Miedzy innymi dlatego, że to jak traktujesz siebie w połogu może wpłynąć na Twoje późniejsze życie, nawet jak sie dobrze czujesz ro np praca fizyczna typu sprzątanie, noszenie ciężkich rzeczy np fotelika z dziećkiem moze spowodować obniżenie mięśni dna miednicy co moze ujawnić swoje skutki nawet w wieku 50 lat nietrzymaniem moczu. 9 miesiecy nasze ciało sie zmienia i potrzebuje czasu żeby wrócić do siebie, w połogu dla swojego dobra powinno sie odpoczywać. Poza tym dużo kobiet jednak jest zmęczonych i nie wszystkie dzieci tylko jedzą i śpią. Moje non stop wymagało uwagi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:33 ---------- Poprzedni post napisano o 18:31 ----------

Cytat:
Napisane przez olmici Pokaż wiadomość
A dlaczego w połogu jest potrzebna? Ja nie odczuwałam w ogóle takiej potrzeby.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Miedzy innymi dlatego, że to jak traktujesz siebie w połogu może wpłynąć na Twoje późniejsze życie, nawet jak sie dobrze czujesz ro np praca fizyczna typu sprzątanie, noszenie ciężkich rzeczy np fotelika z dziećkiem moze spowodować obniżenie mięśni dna miednicy co moze ujawnić swoje skutki nawet w wieku 50 lat nietrzymaniem moczu. 9 miesiecy nasze ciało sie zmienia i potrzebuje czasu żeby wrócić do siebie, w połogu dla swojego dobra powinno sie odpoczywać. Poza tym dużo kobiet jednak jest zmęczonych i nie wszystkie dzieci tylko jedzą i śpią. Moje non stop wymagało uwagi. Nie róbmy z siebie bohaterek co to wszystko same i nie udawajmy, ze ciąży i porodu nie było bo nikt nam za to medalu nie da, a niszczymy tylko swoje zdrowie, nie ma sie czym chwalić naprawdę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ninanina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 18:47   #262
olmici
ale szał :P
 
Avatar olmici
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 623
Dot.: Nie mogę się zdecydować czy chce dziecko

Cytat:
Napisane przez Ninanina88 Pokaż wiadomość
Miedzy innymi dlatego, że to jak traktujesz siebie w połogu może wpłynąć na Twoje późniejsze życie, nawet jak sie dobrze czujesz ro np praca fizyczna typu sprzątanie, noszenie ciężkich rzeczy np fotelika z dziećkiem moze spowodować obniżenie mięśni dna miednicy co moze ujawnić swoje skutki nawet w wieku 50 lat nietrzymaniem moczu. 9 miesiecy nasze ciało sie zmienia i potrzebuje czasu żeby wrócić do siebie, w połogu dla swojego dobra powinno sie odpoczywać. Poza tym dużo kobiet jednak jest zmęczonych i nie wszystkie dzieci tylko jedzą i śpią. Moje non stop wymagało uwagi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:33 ---------- Poprzedni post napisano o 18:31 ----------

Miedzy innymi dlatego, że to jak traktujesz siebie w połogu może wpłynąć na Twoje późniejsze życie, nawet jak sie dobrze czujesz ro np praca fizyczna typu sprzątanie, noszenie ciężkich rzeczy np fotelika z dziećkiem moze spowodować obniżenie mięśni dna miednicy co moze ujawnić swoje skutki nawet w wieku 50 lat nietrzymaniem moczu. 9 miesiecy nasze ciało sie zmienia i potrzebuje czasu żeby wrócić do siebie, w połogu dla swojego dobra powinno sie odpoczywać. Poza tym dużo kobiet jednak jest zmęczonych i nie wszystkie dzieci tylko jedzą i śpią. Moje non stop wymagało uwagi. Nie róbmy z siebie bohaterek co to wszystko same i nie udawajmy, ze ciąży i porodu nie było bo nikt nam za to medalu nie da, a niszczymy tylko swoje zdrowie, nie ma sie czym chwalić naprawdę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A czy ja się chwale? Po prostu tego nie potrzebowalam, a znam przykłady matek co po porodzie tylko leżą i w większości przypadków korzystają z tego stanu (dotyczy to tak samo ciąży) tylko dlatego bo "jak nie teraz to kiedy". W sensie najlepsza okazja do opierdzielania się i żeby każdy wokół skakał a nie ma do tego przeciwskazan. Mam koleżankę co od 5 miesiąca faktycznie musiała leżeć do końca(pierw w domu ale niestety okazało się, że jednak musi być w szpitalu pod obserwacją) i bardzo jej współczułam, widziałam jak to przechodziła, psychicznie była wykończona. I tylko gotowało się we mnie jak sobie przypominałam te udające wszelakie dolegliwości żeby tylko nic nie robić. Każdy ma swój rozum i wie doskonale co robić a czego nie, ja nie z tych co żeby się zajechac a potem móc powiedzieć że sama wszystko ogarniam i nie potrzebuje żadnej pomocy. Starcie kurzy czy odkurzanie odkurzaczem pionowym (jak dla mnie bez porównania z tradycyjnymi) w ogóle nie jest męczące jedna ręką spokojnie całe mieszkanie się odkurzy a nie trzeba tego robić w hiper tempie. Gotowanie to też żaden wyczyn, zwłaszcza, że ja praktycznie wszystko pieczone jem albo gotowane. Także wrzucić paczkę makaronu i pokroić parę warzyw to nie jest nie wiadomo co. Nosić nic ciężkiego nie nosiłam, nawet fotelika, wszędzie wózkiem jeździłam z młodym jeździłam. Takze ją z tych odpowiedzialnych

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem: 29.01.2010
Zaręczyny 28.07.2010
Ślub 06.08.2011
olmici jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 19:09   #263
Ninanina88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 502
Dot.: Nie mogę się zdecydować czy chce dziecko

Cytat:
Napisane przez olmici Pokaż wiadomość
A czy ja się chwale? Po prostu tego nie potrzebowalam, a znam przykłady matek co po porodzie tylko leżą i w większości przypadków korzystają z tego stanu (dotyczy to tak samo ciąży) tylko dlatego bo "jak nie teraz to kiedy". W sensie najlepsza okazja do opierdzielania się i żeby każdy wokół skakał a nie ma do tego przeciwskazan. Mam koleżankę co od 5 miesiąca faktycznie musiała leżeć do końca(pierw w domu ale niestety okazało się, że jednak musi być w szpitalu pod obserwacją) i bardzo jej współczułam, widziałam jak to przechodziła, psychicznie była wykończona. I tylko gotowało się we mnie jak sobie przypominałam te udające wszelakie dolegliwości żeby tylko nic nie robić. Każdy ma swój rozum i wie doskonale co robić a czego nie, ja nie z tych co żeby się zajechac a potem móc powiedzieć że sama wszystko ogarniam i nie potrzebuje żadnej pomocy. Starcie kurzy czy odkurzanie odkurzaczem pionowym (jak dla mnie bez porównania z tradycyjnymi) w ogóle nie jest męczące jedna ręką spokojnie całe mieszkanie się odkurzy a nie trzeba tego robić w hiper tempie. Gotowanie to też żaden wyczyn, zwłaszcza, że ja praktycznie wszystko pieczone jem albo gotowane. Także wrzucić paczkę makaronu i pokroić parę warzyw to nie jest nie wiadomo co. Nosić nic ciężkiego nie nosiłam, nawet fotelika, wszędzie wózkiem jeździłam z młodym jeździłam. Takze ją z tych odpowiedzialnych

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale to jest właśnie czas ma to, żeby nic nie robić poza zajmowaniem sie dzieckiem i nie jest to żadne wykorzystywanie, porozmawiaj sobie z dowolnym fizjoterapeutą od dna miednicy i jasno Ci powie, że przez pierwsze 2 tygodnie , a nawet dłużej powinno sie jak najwielecej leżeć i odpoczywać. Nie moge czytać tych głupot, które piszesz. Ja miałam zwolnienie od 13 tc z powodu krwiaka i wiesz co nie musiałam leżeć, mogłam chodzić na spacery i iść do sklepu, pewnie jakbyś mnie znała i zobaczyła na mieście to byś stwierdziła, ze wyłudziłam zwolnienie. I to, że kobieta sie dobrze czuje to jeszcze nie znaczy, że jej orgsnizm doszedł do siebie, a mówienie, ze kobieta wykorzystuje połóg jest podłe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ninanina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 19:16   #264
olmici
ale szał :P
 
Avatar olmici
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 623
Dot.: Nie mogę się zdecydować czy chce dziecko

Cytat:
Napisane przez Ninanina88 Pokaż wiadomość
Ale to jest właśnie czas ma to, żeby nic nie robić poza zajmowaniem sie dzieckiem i nie jest to żadne wykorzystywanie, porozmawiaj sobie z dowolnym fizjoterapeutą od dna miednicy i jasno Ci powie, że przez pierwsze 2 tygodnie , a nawet dłużej powinno sie jak najwielecej leżeć i odpoczywać. Nie moge czytać tych głupot, które piszesz. Ja miałam zwolnienie od 13 tc z powodu krwiaka i wiesz co nie musiałam leżeć, mogłam chodzić na spacery i iść do sklepu, pewnie jakbyś mnie znała i zobaczyła na mieście to byś stwierdziła, ze wyłudziłam zwolnienie. I to, że kobieta sie dobrze czuje to jeszcze nie znaczy, że jej orgsnizm doszedł do siebie, a mówienie, ze kobieta wykorzystuje połóg jest podłe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czytaj ze zrozumieniem bo widocznie nic nie rozumiesz co napisałem. Dla mnie koniec tematu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem: 29.01.2010
Zaręczyny 28.07.2010
Ślub 06.08.2011
olmici jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 19:40   #265
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Nie mogę się zdecydować czy chce dziecko

Cytat:
Napisane przez Ninanina88 Pokaż wiadomość
Wiesz jak dziecko śpi np 3 h to łatwiej usnąć niż jak śpi 30 min, ja po 7 dniach spania po 2h byłam żywym trupem i usypiałam na stojąco:
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Znam takich co by usneli szybciej niż dziecko do tej półgodzinnej drzemki xd


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.


Edytowane przez ciri15
Czas edycji: 2019-10-29 o 20:03
ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 20:38   #266
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Nie mogę się zdecydować czy chce dziecko

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Czyli tak naprawdę zależy od mamy, nie od dziecka ja też spać na zawołanie nie potrafię.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, tylko jak mój śpi w dzień po 15-30 min, to ciężko w tym czasie usnąć i jeszcze się wyspać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:38 ---------- Poprzedni post napisano o 21:36 ----------

Cytat:
Napisane przez olmici Pokaż wiadomość
A dlaczego w połogu jest potrzebna? Ja nie odczuwałam w ogóle takiej potrzeby.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie była potrzebna, bo cenię swoje zdrowie i chciałam wówczas jak najlepiej o siebie zadbać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 20:51   #267
olmici
ale szał :P
 
Avatar olmici
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 623
Dot.: Nie mogę się zdecydować czy chce dziecko

Cytat:
Napisane przez j_fly Pokaż wiadomość
Tak, tylko jak mój śpi w dzień po 15-30 min, to ciężko w tym czasie usnąć i jeszcze się wyspać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:38 ---------- Poprzedni post napisano o 21:36 ----------

Mnie była potrzebna, bo cenię swoje zdrowie i chciałam wówczas jak najlepiej o siebie zadbać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czyli jak ktoś nie potrzebuje to znaczy że nie ceni swojego zdrowia 🤣🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem: 29.01.2010
Zaręczyny 28.07.2010
Ślub 06.08.2011
olmici jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 21:03   #268
paczanga
Zadomowienie
 
Avatar paczanga
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 341
Dot.: Nie mogę się zdecydować czy chce dziecko

Cytat:
Napisane przez olmici Pokaż wiadomość
Czyli jak ktoś nie potrzebuje to znaczy że nie ceni swojego zdrowia 🤣🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To chyba śmiech z własnej ignorancji w zakresie fizjologii. Ninanina88 czytelnie wyjaśniła dlaczego warto pomyśleć wtedy o swoim zdrowiu w szerszej perspektywie.
paczanga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 21:16   #269
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Nie mogę się zdecydować czy chce dziecko

I te kobiety, które twierdzą, że jak nie teraz to kiedy mają rację. Zaraz dziecko podrośnie, one wrócą do pracy i już nie będzie takiej możliwości, żeby cały dzień leżeć z pachnącym maluchem. Nie wiem, co w tym złego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 21:28   #270
olmici
ale szał :P
 
Avatar olmici
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 623
Dot.: Nie mogę się zdecydować czy chce dziecko

Cytat:
Napisane przez paczanga Pokaż wiadomość
To chyba śmiech z własnej ignorancji w zakresie fizjologii. Ninanina88 czytelnie wyjaśniła dlaczego warto pomyśleć wtedy o swoim zdrowiu w szerszej perspektywie.
A gdzie Ty widzisz moja ignorancję? Czy ja gdzieś napisałam coś takiego? Nie potrzebowałam niczyjej pomocy, sama dobrze się czułam, świetnie sobie radziłam i byłam u fizjoterapeuty i u gina zaraz po porodzie z innych powodów. Uwazalam na siebie wiedziałam co mogę a czego nie, nie szalałam tylko wszystko z umiarem robiłam, co już napisałam w poprzednim poście

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:26 ---------- Poprzedni post napisano o 23:20 ----------

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87288480]I te kobiety, które twierdzą, że jak nie teraz to kiedy mają rację. Zaraz dziecko podrośnie, one wrócą do pracy i już nie będzie takiej możliwości, żeby cały dzień leżeć z pachnącym maluchem. Nie wiem, co w tym złego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]To nie oto mi chodzi żeby nie korzystać z leżenia z maluchem, tylko pisałam to w kontekście tego, że znam przypadki że kobiety wymyślają dolegliwości i zrzucają wszystko na partnera. Miałam taką "koleżanke" co jej się nie chciało nawet pieluchy zmieniac dziecku tylko zaraz mówiła, że jej słabo, że w głowie się kręci itp. otwarcie mi się do tego przyznawała, że oszukuje swojego TŻ tyle dobrze że nie była aż tak "wygodna" i jednak karmiła piersią a nie zrezygnowała z tego tylko dlatego żeby TŻ też mógł karmić w nocy (pokarmu nie ściągała, tylko prosto z cyca). Ale wszystko prócz karmienia on robił, przebierał, kąpał itp

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:28 ---------- Poprzedni post napisano o 23:26 ----------

Cytat:
Napisane przez olmici Pokaż wiadomość
A gdzie Ty widzisz moja ignorancję? Czy ja gdzieś napisałam coś takiego? Nie potrzebowałam niczyjej pomocy, sama dobrze się czułam, świetnie sobie radziłam i byłam u fizjoterapeuty i u gina zaraz po porodzie z innych powodów. Uwazalam na siebie wiedziałam co mogę a czego nie, nie szalałam tylko wszystko z umiarem robiłam, co już napisałam w poprzednim poście

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:26 ---------- Poprzedni post napisano o 23:20 ----------

To nie oto mi chodzi żeby nie korzystać z leżenia z maluchem, tylko pisałam to w kontekście tego, że znam przypadki że kobiety wymyślają dolegliwości i zrzucają wszystko na partnera. Miałam taką "koleżanke" co jej się nie chciało nawet pieluchy zmieniac dziecku tylko zaraz mówiła, że jej słabo, że w głowie się kręci itp. otwarcie mi się do tego przyznawała, że oszukuje swojego TŻ tyle dobrze że nie była aż tak "wygodna" i jednak karmiła piersią a nie zrezygnowała z tego tylko dlatego żeby TŻ też mógł karmić w nocy (pokarmu nie ściągała, tylko prosto z cyca). Ale wszystko prócz karmienia on robił, przebierał, kąpał itp

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A dzieci tak szybko rosną że warto korzystać z każdej chwili spędzonej z maleństwem 🥰

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem: 29.01.2010
Zaręczyny 28.07.2010
Ślub 06.08.2011
olmici jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-31 15:36:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:52.