Piątek czy niedziela? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-03-24, 19:15   #1
Eressi
Przyczajenie
 
Avatar Eressi
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 29

Piątek czy niedziela?


Witam
okoliczności panujące na świecie prawdopodobnie sprawią, że będę musiała przełożyć swój majowy ślub. Chce zachować wszystkich podwykonawców - salę, fotografa i zespół, niestety nie da się dograć żadnej soboty w tym roku, która odpowiadałaby im wszystkim (oprócz listopadowych i grudniowych, a to już ostateczność).

Stąd pomysł na przełożenie ślubu i wesela na inny dzień. I tu pojawia się moje pytanie do Was - jako goście, wolelibyście iść na wesele w piątek czy w niedziele?

Ja nigdy nie byłam na weselu w inny dzień niż sobota,wśród znajomych też takiej sytuacji nie było. Piątek nie za bardzo mi odpowiada, ze względów religijnych. Naturalnym dniem była dla mnie niedziela, bo wydawało mi się, że dla większości ludzi nie będzie problemem wziąć w poniedziałek urlop, jeden dzień nie posłać dzieci do szkoły. Oczywiście po dużo wcześniejszym podaniu tej daty i uprzedzeniu. Jednak narzeczony coraz bardziej waha się nad niedzielą, bo uważa, że ludzie wolą wziąć wolny piątek niż poniedziałek i wesele może skończyć się przed północą, bo każdy będzie chciał iść w poniedziałek do pracy :/

Co o tym myślicie? Jakie jest Wasze zdanie? Myślę jeszcze, że gdyby to był po prostu mój wymysł i kaprys by wziąć ślub w inny dzień niż sobota, to może rzeczywiście ludzie nie byliby chętni brać z tego powodu urlop. Ale jako że sytacja z koronawirusem jest nieciekawa dla wszystkich, to liczę na większe zrozumienie takiego terminu ślubu.
__________________
[perfectaB]958876[/perfectaB]

Edytowane przez Eressi
Czas edycji: 2020-03-24 o 19:57
Eressi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-25, 11:24   #2
angellka
Zadomowienie
 
Avatar angellka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 143
GG do angellka
Dot.: Piątek czy niedziela?

Hej, ja byłam na ślubie i w piątek i niedzielę. W obu przypadkach trzeba wziąć wolne, wiec poinformuj gości sporo wcześniej.
Dla mnie jako dla gościa lepszym dniem jest piątek, ponieważ łatwiej jest umówić się do fryzjera, na makijaż. No i po weselu są jeszcze 2 dni wolne na odpoczynek.
Co nie wybierzesz to jak ktoś bedzie chiał przyjść to przyjdzie czy w piątek czy w niedzielę, a jak nie to znajdzie sobie wymówkę

---------- Dopisano o 12:24 ---------- Poprzedni post napisano o 12:09 ----------

Hej, ja byłam na ślubie i w piątek i niedzielę. W obu przypadkach trzeba wziąć wolne, wiec poinformuj gości sporo wcześniej.
Dla mnie jako dla gościa lepszym dniem jest piątek, ponieważ łatwiej jest umówić się do fryzjera, na makijaż. No i po weselu są jeszcze 2 dni wolne na odpoczynek.
Co nie wybierzesz to jak ktoś bedzie chiał przyjść to przyjdzie czy w piątek czy w niedzielę, a jak nie to znajdzie sobie wymówkę
__________________
angellka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-25, 11:26   #3
vilka1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 659
Dot.: Piątek czy niedziela?

Wybrałabym piątek, ślub na 18-19, żeby umożliwić ludziom niebranie urlopów w piątek.

W niedziele będziesz musiała extra płacić za makijaż, fryzjera (o ile znajdziesz kogos, kto się podejmie). Poza tym zespoły/ kamerzyści czasem mają porezerwowane całe weekendy na wesela i poprawiny, więc będą niedostępni w niedzielę.

Bierz piątek. Ksiądz i tak udzieli wam dyspensy.
vilka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-26, 11:12   #4
ann09
Raczkowanie
 
Avatar ann09
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 330
Dot.: Piątek czy niedziela?

Nie prawda u nas zespół bardzo oblegany- niedziele ma wszystkie wolne. Mało kto bierze zespół oraz kamerzystę czy fotografa na poprawiny. Dzwoniłam na salę to niedziele były bardzo przebrane do końca roku. Natomiast piątki raczej wolne.

---------- Dopisano o 12:12 ---------- Poprzedni post napisano o 12:11 ----------

Poza tym- jeśli w tych najbliższych miesiącach śluby się nie odbędą- zespoły, kamerzysci, makijazysci nie będą mogli sobie pozwolić zeby nie pracowac w niedziele- ponieważ będą chcieli chociaż trochę odrobić straty.
ann09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-26, 18:17   #5
vilka1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 659
Dot.: Piątek czy niedziela?

Cytat:
Napisane przez ann09 Pokaż wiadomość
Nie prawda u nas zespół bardzo oblegany- niedziele ma wszystkie wolne. Mało kto bierze zespół oraz kamerzystę czy fotografa na poprawiny. Dzwoniłam na salę to niedziele były bardzo przebrane do końca roku. Natomiast piątki raczej wolne.

---------- Dopisano o 12:12 ---------- Poprzedni post napisano o 12:11 ----------

Poza tym- jeśli w tych najbliższych miesiącach śluby się nie odbędą- zespoły, kamerzysci, makijazysci nie będą mogli sobie pozwolić zeby nie pracowac w niedziele- ponieważ będą chcieli chociaż trochę odrobić straty.
Ja osobiście nie byłam nigdy na weselu bez poprawin (centralna Polska) i zawsze grał zespół z wesela. Mówię o swoich doświadczeniach, ale jest to najpopularniejsze rozwiązanie w centralnej Polsce.
vilka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-26, 23:21   #6
carlinmarie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 10
Dot.: Piątek czy niedziela?

Nie bylam nigdy na weselu w piątek, ale bylam w niedziele. O północy zostalo juz tylko kilka osob, ktore pociagnely na sile imprezę do 2. Ludzie liczyli, ze uda sie bez urlopu w poniedziałek i szybko się zmyli. Bylam też raz w dniu powszednim, ale nast dnia bylo święto, wiec wolne (mozna wiec porownac do ślubu w piatek) i niestety byly osoby, ktore przyhezdzaly duzo spoznione, po pracy sama będę przekladac i jestem zalamana
carlinmarie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-27, 06:55   #7
ann09
Raczkowanie
 
Avatar ann09
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 330
Dot.: Piątek czy niedziela?

Cytat:
Napisane przez carlinmarie Pokaż wiadomość
Nie bylam nigdy na weselu w piątek, ale bylam w niedziele. O północy zostalo juz tylko kilka osob, ktore pociagnely na sile imprezę do 2. Ludzie liczyli, ze uda sie bez urlopu w poniedziałek i szybko się zmyli. Bylam też raz w dniu powszednim, ale nast dnia bylo święto, wiec wolne (mozna wiec porownac do ślubu w piatek) i niestety byly osoby, ktore przyhezdzaly duzo spoznione, po pracy sama będę przekladac i jestem zalamana
Każdy dzień czy piatek czy niedziela jest problematyczny. Ale wolę taką problematyczną niedzielę- niż czekać kolejne 2 lata. Tym bardziej że suknia jest uszyta, obrączki w domu, garnitur zaraz do odbioru. Także to jest jedyna opcja dla wielu Aczkolwiek jest pełno złości i żalu we mnie. Ale niestety ta sytuacja tylko nie dotyczy nas. Także głowa do góry.

Edytowane przez ann09
Czas edycji: 2020-03-27 o 06:58
ann09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-03-27, 08:26   #8
carlinmarie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 10
Dot.: Piątek czy niedziela?

Wiadomo, czekać 2 lata bez sensu, a co wtedy będzie sie działo? Tez nie wiemy :/

Na jaki miesiąc przekladacie?
carlinmarie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-27, 09:09   #9
ann09
Raczkowanie
 
Avatar ann09
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 330
Dot.: Piątek czy niedziela?

Cytat:
Napisane przez carlinmarie Pokaż wiadomość
Wiadomo, czekać 2 lata bez sensu, a co wtedy będzie sie działo? Tez nie wiemy :/

Na jaki miesiąc przekladacie?
My mamy oficjalną datę pod koniec maja. I na razie jej nie odwołujemy ale rezerwową mamy na początek września.
ann09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-27, 16:07   #10
Eressi
Przyczajenie
 
Avatar Eressi
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 29
Dot.: Piątek czy niedziela?

U nas rzadko zespoły grają na poprawinach, no chyba, że ktoś bogaty robi wesele
Dzwoniłam już i do fotografa i do zespołu, niedziele mają w większości wolne.
_______________

Co do urlopu w poniedziałek - też z jednym głosem się takim spotkałam, że wesele skończy się przed północą, bo ludzie będą chcieli iść do pracy/szkoły. No cóż, myślę, że to będzie trochę niemiłe. To nie kaprys, a siła wyższa spowodowała, że wesele nie może odbyć się w sobotę. Rozumiem kiedy ktoś nie może wziąć urlopu, jak np. nauczyciele.
Ale jeśli zaraz ustalę termin np. na wrzesień i powiem o tym zaraz gościom, to daje im dużo czasu do zarezerwowania tego jednego dnia urlopu.

Gdybym robiła wesele w piątek, to i tak msza byłaby o 14, więc też musieliby wziąć urlop
__________________
[perfectaB]958876[/perfectaB]
Eressi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-28, 08:58   #11
ann09
Raczkowanie
 
Avatar ann09
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 330
Dot.: Piątek czy niedziela?

Cytat:
Napisane przez Eressi Pokaż wiadomość
U nas rzadko zespoły grają na poprawinach, no chyba, że ktoś bogaty robi wesele
Dzwoniłam już i do fotografa i do zespołu, niedziele mają w większości wolne.
_______________

Co do urlopu w poniedziałek - też z jednym głosem się takim spotkałam, że wesele skończy się przed północą, bo ludzie będą chcieli iść do pracy/szkoły. No cóż, myślę, że to będzie trochę niemiłe. To nie kaprys, a siła wyższa spowodowała, że wesele nie może odbyć się w sobotę. Rozumiem kiedy ktoś nie może wziąć urlopu, jak np. nauczyciele.
Ale jeśli zaraz ustalę termin np. na wrzesień i powiem o tym zaraz gościom, to daje im dużo czasu do zarezerwowania tego jednego dnia urlopu.

Gdybym robiła wesele w piątek, to i tak msza byłaby o 14, więc też musieliby wziąć urlop
Zgadzam się w zupełności goście wiedząc o weselu dużo czasu przed- mają na uwadze ze jest to niedziela, można tez samemu zasugerować w żarcie a w piątek tez musza wziąć wolne. Bo wiadomo przygotowania. Także to jest już kwestia charakteru oraz tego jak komuś zależy aby być na weselu
ann09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-28, 13:47   #12
Aliczee
Raczkowanie
 
Avatar Aliczee
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 374
Dot.: Piątek czy niedziela?

Ja miałam ślub w piątek o 16.30 - co prawda było to małe przyjęcie (45 osób), nie wesele, ale wyszłam z założenia że:
1) chcę wybrać miesiąc i dzień (i miejsce), które mi odpowiadają bez 2-letniego wyprzedzenia - ślub planowałam z wyprzedzeniem 7 miesięcznym
2) 1 dzień urlopu to nie jest tragedia, a jeśli ktoś nie może - to trudno, w soboty też nie wszyscy przychodzą nie słyszałam ani jednego złego słowa od rodziny - przyszli wszyscy zaproszeni.
3) potem jest wolny cały weekend

A poza tym - wszystkie usługi dostępne! chociaż to się zmienia. Fryzjerka i makijażystka mówiły, że faktycznie te piątki już robią się popularniejsze. Piątki to i tak pół biedy, teraz ludzie biorą jakiekolwiek dni tygodnia. Chyba już nikogo nie cieszy wizja 2 letniego czekania, co mocno rozumiem
Aliczee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-28, 14:00   #13
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Piątek czy niedziela?

Ja jako gość wolałabym w piątek.
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-28, 23:31   #14
zakalec
Zadomowienie
 
Avatar zakalec
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 936
Dot.: Piątek czy niedziela?

Ja też jako gość wolałabym piątek. Po weselu w niedzielę dla osoby pracującej cały tydzień będzie taki już bez ładu i składu. Po piątkowym weselu można spokojnie odpocząć, dojechać do domu. I na pewno ludzie będą bardziej wyluzowani.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zakalec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-29, 16:29   #15
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Piątek czy niedziela?

Ja bym chyba zrobiła w niedzielę o jakiejś wcześniejszej godzinie, np. ok 12-13 ślub, wesele wcześniej się skończy, ale też wcześniej się zacznie, więc byłoby ok.

Na pewno przy niedzielnym weselu goście będą wychodzić wcześniej, żeby iść w poniedziałek do pracy. Ale nie robiliby tego na złość. Przecież wiele osób po prostu nie może sobie ot tak wziąć urlopu. To zależy od pracodawcy. A też nie wiem skąd pomysł, że to takie proste nie puścić dzieci do szkoły, żeby potem miały zaległości, bo nie będą na jakiejś klasowce czy ważnym temacie w szkole... Jak się o szkołę boisz, to można wybrać termin wakacyjny.

Ja sama bym nie zrobiła nigdy w piątek ze względów religijnych, że to nie jest imprezowy dzień. Ale byłam kiedyś na takim weselu, więc bym nie odmówiła przyjścia jako gość. Ksiądz dał dyspensę, ludzie się bawili w sobotę na poprawinach cały dzień i była jeszcze niedziela na odpoczynek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-29, 20:59   #16
Eressi
Przyczajenie
 
Avatar Eressi
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 29
Dot.: Piątek czy niedziela?

Jeśli chodzi o szkołę, to chodziło mi o to, że to raczej nie problem, bo byłby to pierwszy tydzień szkoły, początek września. Pracując w szkole już nieraz przekonałam się, że wielu rodziców traktuje ten tydzień dosyć luźno i coraz częściej zdarza się, że dzieci nie ma w pierwsze dni szkoły, bo są jeszcze z rodzicami na wyjazdach.
__________________
[perfectaB]958876[/perfectaB]
Eressi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-30, 13:33   #17
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Piątek czy niedziela?

Piątek. W niektórych firmach łatwiej dostać wolne bez problemu z końcem niż z początkiem tygodnia. I jest więcej czasu na dojście do siebie po imprezie przed powrotem do pracy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-31, 19:42   #18
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Piątek czy niedziela?

piętek, miałabym 2 dni na dojście do siebie i powrót do domu.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-03, 14:20   #19
Temperament
Zadomowienie
 
Avatar Temperament
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 088
Dot.: Piątek czy niedziela?

A czemu nie w listopadzie? W tamtym roku listopad był piękny
Temperament jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-04, 22:37   #20
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Piątek czy niedziela?

Cytat:
Napisane przez Temperament Pokaż wiadomość
A czemu nie w listopadzie? W tamtym roku listopad był piękny
No chyba że sala ma piękny ogród i otoczenie. Wtedy szkoda je marnować na listopad...



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-06, 12:16   #21
Eressi
Przyczajenie
 
Avatar Eressi
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 29
Dot.: Piątek czy niedziela?

Cytat:
Napisane przez Temperament Pokaż wiadomość
A czemu nie w listopadzie? W tamtym roku listopad był piękny
Bo dla mnie to już za dużo czekania

Cytat:
Napisane przez _monicka Pokaż wiadomość
No chyba że sala ma piękny ogród i otoczenie. Wtedy szkoda je marnować na listopad...
To też powód, jest tak jak piszesz - teren wokół sali jest piękny -lasek z dróżkami, park, oczko wodne. Poza tym na weselu będzie wielu gości z dziećmi, takimi w wózkach i większymi, więc wyjście na spacer też jest dla mnie ważne. W listopadzie może padać nie będzie, ale może być zimno, nikt wtedy z dzieckiem nie pospaceruje
__________________
[perfectaB]958876[/perfectaB]
Eressi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-09, 09:57   #22
MarioMario
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 11
Dot.: Piątek czy niedziela?

Zdecydowanie piątek, niestesty w niedzielę wiele osób wyjdzie na 100% około 22.00 bo w poniedziałek do pracy i jest to irytujące bo w najlepszym czasie Para Młoda musi żegnać gości. Co do ogrodów, stolików na zewn itd - albo tańce albo grzanie siedzenia. Listopad od strony prowadzenia wesela jest super bo wcześniej robi się ciemno (w wakacje dopiero o 22.oo) i ceny duuuużo niższe.
MarioMario jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-18, 21:39   #23
projectwedding
Przyczajenie
 
Avatar projectwedding
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 7
Dot.: Piątek czy niedziela?

Dokładnie tak, piątek to lepszy wybór, ale... czemu ten listopad i grudzień odpada? Wesele zimą to wcale nie taka zła opcja.
projectwedding jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-20, 21:18   #24
Eressi
Przyczajenie
 
Avatar Eressi
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 29
Dot.: Piątek czy niedziela?

Po prostu nie chcę już tyle czekać
__________________
[perfectaB]958876[/perfectaB]
Eressi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-17, 14:56   #25
evonla
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 114
Dot.: Piątek czy niedziela?

Gdybym miała wybrać to wybrałabym raczej niedzielę, albo dzień w środku tygodnia, np czwartek. Wychodzę z założenia, że jeśli komuś zależy, aby być na uroczystości to weźmie dzień lub te dwa dni wolnego
evonla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-18, 22:09   #26
Eressi
Przyczajenie
 
Avatar Eressi
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 29
Dot.: Piątek czy niedziela?

Zostałam przy niedzieli
__________________
[perfectaB]958876[/perfectaB]
Eressi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-19, 10:18   #27
Niezapominajka09
Rozeznanie
 
Avatar Niezapominajka09
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 725
Dot.: Piątek czy niedziela?

Ja osobiście wolałabym chyba pt lub inny dzień tygodnia przed jakimś Świętem także po to, by panie miały możliwość pójść do fryzjera chociażby no i ja sama nie chciałabym za makijaż i fryzurę płacić extra
No i też nie chciałabym żeby goście wyszli o 21 bo jutro do pracy, a część może wyjść z takiego założenia, że po co będzie brać wolne, przynajmniej będą mieć wymówkę, chociaż ja też wychodzę z założenia, że jak ktoś chce to przyjdzie i weźmie wolne- nie rozumiem co to za problem zawnioskować o 1 dzień urlopu wiedząc o ślubie 3 miesiące wcześniej

Edytowane przez Niezapominajka09
Czas edycji: 2020-06-19 o 10:23
Niezapominajka09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-19, 19:57   #28
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Piątek czy niedziela?

Cytat:
Napisane przez Niezapominajka09 Pokaż wiadomość
Ja osobiście wolałabym chyba pt lub inny dzień tygodnia przed jakimś Świętem także po to, by panie miały możliwość pójść do fryzjera chociażby no i ja sama nie chciałabym za makijaż i fryzurę płacić extra
No i też nie chciałabym żeby goście wyszli o 21 bo jutro do pracy, a część może wyjść z takiego założenia, że po co będzie brać wolne, przynajmniej będą mieć wymówkę, chociaż ja też wychodzę z założenia, że jak ktoś chce to przyjdzie i weźmie wolne- nie rozumiem co to za problem zawnioskować o 1 dzień urlopu wiedząc o ślubie 3 miesiące wcześniej
Wiesz, że są takie miejsca pracy, gdzie już w grudniu trzeba rozplanować cały urlop na kolejny rok? i gdzie poniedziałki są najbardziej pracowite i bardzo ciężko dostać zgodę na taki urlop w ten dzień? Uwielbiam jak ktoś pisze "co to za problem" myśląc, ze skoro on może bez problemu, to każdy na pewno też

Ja mając wesele w niedzielę pewnie bym też została maks do północy. Dlatego moim zdaniem najlepsze rozwiązanie to rozpocząć wesele wcześniej np. Ślub o 12 i potem impreza będzie trwała dłużej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-20, 09:08   #29
Niezapominajka09
Rozeznanie
 
Avatar Niezapominajka09
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 725
Dot.: Piątek czy niedziela?

[1=fbf4f81e41525779832788c d71e9a6a506251643_6580de1 7ecce4;87941663]Wiesz, że są takie miejsca pracy, gdzie już w grudniu trzeba rozplanować cały urlop na kolejny rok? i gdzie poniedziałki są najbardziej pracowite i bardzo ciężko dostać zgodę na taki urlop w ten dzień? Uwielbiam jak ktoś pisze "co to za problem" myśląc, ze skoro on może bez problemu, to każdy na pewno też

Ja mając wesele w niedzielę pewnie bym też została maks do północy. Dlatego moim zdaniem najlepsze rozwiązanie to rozpocząć wesele wcześniej np. Ślub o 12 i potem impreza będzie trwała dłużej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

A Ty wiesz, że jest coś takiego jak urlop na żądanie? I że większość ludzi jest normalna i zrozumie wyjątkowość sytuacji? Pomijam, że najlepiej obwieścić dużo wcześniej, że mamy zaklepany termin i jeśli zrobimy to w tym roku to goście nie mogą w grudniu zawnioskować o wolne? No chyba, że nie chcą... Ja też zgłaszam wcześniej kiedy chcę dłuższy urlop ale z pojedynczymi dniami nie ma problemu. I ja akurat nie mam wśród rodziny i znajomych lekarzy czy nauczycieli, którzy mają taką specyfikę pracy, więc kazdy kto będzie chciał być to będzie. Poza tym jak się trafi kilka takich osób to tragedii nie ma. A nie, że co drugi powie, że nie może wziąć urlopu...ja z kolei uwielbiam jak ktoś ma przerąbane i jest łańcuchem przykuty do biurka i myśli, że wszyscy tak mają

Edytowane przez Niezapominajka09
Czas edycji: 2020-06-20 o 09:17
Niezapominajka09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-20, 20:51   #30
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Piątek czy niedziela?

Cytat:
Napisane przez Niezapominajka09 Pokaż wiadomość
A Ty wiesz, że jest coś takiego jak urlop na żądanie? I że większość ludzi jest normalna i zrozumie wyjątkowość sytuacji? Pomijam, że najlepiej obwieścić dużo wcześniej, że mamy zaklepany termin i jeśli zrobimy to w tym roku to goście nie mogą w grudniu zawnioskować o wolne? No chyba, że nie chcą... Ja też zgłaszam wcześniej kiedy chcę dłuższy urlop ale z pojedynczymi dniami nie ma problemu. I ja akurat nie mam wśród rodziny i znajomych lekarzy czy nauczycieli, którzy mają taką specyfikę pracy, więc kazdy kto będzie chciał być to będzie. Poza tym jak się trafi kilka takich osób to tragedii nie ma. A nie, że co drugi powie, że nie może wziąć urlopu...ja z kolei uwielbiam jak ktoś ma przerąbane i jest łańcuchem przykuty do biurka i myśli, że wszyscy tak mają
No wierz mi, nie tylko lekarze czy nauczyciele mają taką specyfikę pracy, że tylko im ciężko o urlop :-D oczywiście istnieje urlop na żądanie, natomiast to jest wg mnie ostateczność i są takie tylko 4 w roku. Jakby wesele było w niedzielę, to nie brałabym urlopu na żądanie na poniedziałek, po prostu bym wyszła wcześniej, np kolo północy, 1 w nocy. Chyba, że to naprawdę byłaby ważna osoba czy bliska rodzina.

Wiadomo, że doradza się w tym wątku biorąc pod uwagę, że nie wszyscy goście autorki będą najbliższymi osobami, więc na pewno trzeba być świadomym, że więcej osób niż w innym dniu może skończyć zabawę po oczepinach. Nie ma co się oszukiwać, że będzie inaczej. Fajnie byłoby więc zacząć imprezę po prostu wcześniej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-27 11:50:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:08.