środki antykoncepcyjne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-04-29, 14:16   #1
pauli
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 12
GG do pauli

środki antykoncepcyjne


Mam (wg. mnie) ogromny problem. Jakiś czas temu rozpoczęłam leczenie trądziku środkami antykoncepcyjnymi (a właściwie przeciwtrądzikowymi Diene 35) - rewelacyjne - znakomicie mi pomogły - byłam (z resztą nadal jestem) bardzo zadowolona z efektów. To czego jednak się obawiałam sparwdziło się - tzn. przytyłam nieznacznie parę kilo mimo iż "uważałam" na to co jem. Mój przypadek nie jest odosobnony. Rozmawiałam na ten temat z wieloma koleżankami które niestety również przytyły stosując kurację hormonalną. Mój problem polega na tym, iż obawiam się, że moje kłopoty z cerą powrócą gdyż zaprzestałam kuracji jak tylko zauważyłam, że z moją wagą jest coś nie tak. Czy ktoś moze mi polecić jakiś środek który ma podobne działanie jak Diane 35 ale obniżoną dawkę hormonu - tak aby nie powodował tycia? Wiem, że mogłabym poradzić się lekarza ale chciałabym aby udzieliła mi rady osoba która sama stosowała taki środek i była z niego zadowolona.
Serdecznie pozdrawiam i dziękuję.
Paulina.
pauli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-07, 10:28   #2
alyna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 3
GG do alyna
Re: środki antykoncepcyjne

polecam forum Gazety Wyborczej [img]icons/icon7.gif[/img]
alyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-07, 11:02   #3
alyna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 3
GG do alyna
Re: środki antykoncepcyjne

ech, nie mogę znaleźć interesującego Cię postu [img]icons/icon9.gif[/img] złosliwośc jakaś czy co? ale wiem, ze "gdzies tam" jest [img]icons/icon7.gif[/img] i jesli poszukasz - znajdziesz! [img]icons/icon7.gif[/img] POWODZENIA!!! www.gazeta.pl/forum
alyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-10, 16:52   #4
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: środki antykoncepcyjne

Cześć, w przypadku stosowania Diane-35 radziłabym Ci przede wszystkim regularnie co pół roku robić sobie <font color=red>próby wątrobowe</font>. Mam nadzieję , że Twój gin. Ci to zlecił! Diane_35 to czysta żywa chemia (octan cyproteronu) i wali po wątrobce równo. Jeśli odstawisz, trądzik wróci na 100%. <font color=green> I nie oszukuj się kochana, tyje się naprawdę od jedzenia, a nie od tabletek!!! </font> A tak w ogóle to każda kobieta inaczej reaguje na leki. Np. niektóre mają piękną cerę po Cileście, a innym po nim wypadają włosy. Niestety nie ma tu reguł i każda babeczka musi mieć indywidualnie dobrany preparat. Pozdrawiam
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-10, 17:26   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: środki antykoncepcyjne

Paulino, Diana rzeczywiście trochę wzmaga apetyt więc musisz się wykazać samodyscypliną. Ale uszy do góry! Od samych tabletek raczej się już nie tyje. Parę lat temu brałam Dianę i szczerze mówiąc przytyłam, ale naprawdę bardzo się o to stałam, bo miałam poważną niedowagę i wszyscy mi wmawiali anoreksję. I wcale mi to tycie nie przychodziło tak łatwo [img]icons/icon12.gif[/img]. Prawdą jest natomiast to, co dzisiaj przeczytałam w innym poście - biust się powiększa o jakiś numer. Bardzo żałuję, że wrócił mi do starych rozmiarów [img]icons/icon9.gif[/img]
No i prawdą smutną jest też to, że trzeba mieć do tego leku wytrzymałą wątrobę. Najlepiej zapytaj lekarza, o jakieś tabletki działające osłonowo.Słyszałam (od ginekologicy), że aby pomogło trwale na cerę należy Dianę brać stale przez 3 lata.
W Niemczech od paru lat zastąpiono Dianę lekiem o nazwie Valette. Podobno jest dużo lepszy, a z jakiegoś powodu nasze normy nie dopuszczają jego stosowania w Polsce.
To tyle, co mogę powiedzieć na ten temat - Agnieszka
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-20, 13:48   #6
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: środki antykoncepcyjne a biust

Cześć dziewczyny
Kiedyś byłam dość okrągła i miałam dość duży biust, potem trochę schudłam i niestety razem ze mną schudł mój biust [img]icons/icon9.gif[/img]. Teraz wygląda trochę oklapnięty, bo pozostała mi taka trochę jakby za duża skóra....Czy branie tableki mogło by spowodować, że biust wróci do swoich pierwotnych kształtów ?! hmmm i jak długo musiałabym ją brać ?!
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-20, 13:56   #7
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: środki antykoncepcyjne a biust

Do czego kobiety są zdolne, zeby tylko atrakcyjnie wyglądac - faszerowanie sie srodkami antykoncepcyjnymi w celu poprawiania urody??? Hormony, aby schudnąc, przytyc, powiększyc biust...to moim zdaniem totalna glupota
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-05-20, 14:15   #8
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: środki antykoncepcyjne

logest dziala kojaco na tradzik, naprawde pomaga
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-20, 14:17   #9
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: środki antykoncepcyjne

ale trądzik trzeba traktowac raczej jako chorobę, czy jakąś tam dolegliwość, więc to da się zrozumieć.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-20, 15:06   #10
Iker
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 87
Re: środki antykoncepcyjne

Ja również brałam tabletki antykoncepcyjne na trądzik.poprawa wygladu cery nie była rewelacyjna ale zawsze coś.Moja waga się nie zmieniła za to wyregulował sie okres i teraz jest jak w zegarku.
Iker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-20, 17:52   #11
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: środki antykoncepcyjne

Witajcie dziewczyny [img]icons/icon40.gif[/img]
Jest prawdą, że niektóre pigułki mogą wzmagac apetyt, nie jest prawdą, że to od pigułki się tyje! Tyje się od jedzenia... Czas obalić ten mit mamy XXI wiek...
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2002-05-21, 06:05   #12
Iker
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 87
Re: środki antykoncepcyjne

Podobno logest ma taki sam wpływ na cerę, również leczy trądzik, a zawiera dużo mniej chormonów od Diane-35 i nie powoduje tycia, bo jest lekiem nowej generacji.A diane to już przestarzała receptura.
Iker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-22, 07:43   #13
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: środki antykoncepcyjne

na mojej cerze LOGEST raczej nie zrobil oszalamiajacego wrazenia - zadnych zmian ani na gorsze ani na lepsze....
Waga ani drgnela, choc obawialam sie nabrania "kobiecych ksztaltów". Nosze soczewki kontaktowe i tez zadnych efektow ubocznych, choc z takimi nalezy sie liczyc stosujac pigulki. To wasz ginelkolog ma glos decydujacy, ale ja polecam.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-22, 08:00   #14
Entuzjastka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 314
Re: środki antykoncepcyjne

[img]icons/icon40.gif[/img]
Ja biorę Mercilon, jest to jedna z najlżejszych pigułek. Na cere dziłają średnio, ale ja niczego sobie nie odmawiam jeżeli chodzi o słodkości i pikantne rzeczy. Wiadomo, same pigułki nie zdziałaja cudów, jeżeli nie są wspomagane rozsądkiem w ty, co jemy. Nie przytyłam ani kilograma, wręcz schudłam. Mojej przyjaciółce także nie przybyło ani deka. Nie wiem jednak, czy jest to zasługa dobrze dobranego preparatu, czy też jedo składu. Obie należymy do osób raczej szczupłych. Inne z moich koleżanek biorą o wiele silniejsze środki i też nie tyją. [img]icons/icon41.gif[/img]
Entuzjastka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-22, 11:30   #15
maja281
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Wiadomości: 116
Re: środki antykoncepcyjne

Tyje się dlatego że spada poziom cukru we krwi i wciąż ma się ochotę na coś słodkiego. Dlatego bardzo trzeba uważać.
Ważne aby ginekolog dobrał tabletki jak trzeba. I wtedy nie ma problemów. Jak się człowiek źle czuje zawsze można zmienić na inne.
maja281 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-22, 11:39   #16
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: środki antykoncepcyjne

Witam [img]icons/icon40.gif[/img]

Entuzjastak poruszyła temat pigułek jednofazowych ( Mersilon) ja biorę pigułki trójfazowe TRI-REGOL i też nie przytyłam a biorę je już 2 lata. A zresztą doradzam rozmowę z ginekologiem oraz badania poziomu hormownów może masz źle dobrany środek a hormony przecież też są opowiedzialne w pewnym stopniu za tycie . Ja robię takie badania co pół roku.
Pozdrawiam, NEA
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-04, 11:53   #17
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: środki antykoncepcyjne a biust

A ten cały cyrk z pacykowaniem się kolorowymi maziami ?! a farbowanie włosów, depilacja, diety, wysokie obcasy i kolorowe fatałaszki ?! Robimy to dla facetów, i jest oczywiste, że chcemy się podobać !!!! Gdyby było inaczej nie byłoby tego forum !!!!!
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-04, 12:04   #18
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: środki antykoncepcyjne a biust

Taaaaak, niemniej jest spora roznica miedzy "pacykowaniem sie" na zewnątrz, a sztucznym ingerowaniem w organizm od wewnątrz tylko w celu poprawienia niedostatków swojej urody...
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-04, 16:00   #19
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: środki antykoncepcyjne

Przez prawie dziesięć lat walczyłam z trądzikiem. Efekty miałam po braniu Dianie przez dwa lata (bez przerwy). Po przejściu na Cilest koszmar niestety powrócił, chociaż z mniejszym nasileniem. Od pół roku biorę Femoden+Flutamid (pigułka+bardzo silny środek hormonalny) jednak nie tylko ze względu na trądzik, który po tym zupełnie zniknął(!!!). Przy żadnych środkach nie przytyłam ale pojawił mi się cellulit (po Cileście).

wiary!
Doris
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2002-06-04, 17:10   #20
Kajec
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 1
Re: środki antykoncepcyjne

Zgadzam się z przedmówczyniami, chciałam tylko dodać, że w moim przypadku jedynym, ale za to brzemiennym w skutki efektem ubocznym brania piguł był spadek, prawie że do zera, popędu pełciowego, czyli tzw. chcicy. W związku z powyższym odradzam piguły w ogóle, jeśli można poradzić na trądzik w inny sposób.
Kajec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-04, 18:55   #21
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: środki antykoncepcyjne

Ja chcialam powiedziec tylko, ze w wyniku brania tabletek pojawil mi sie cellulit... po zaprzestaniu i walce ciagle go ubywa.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-04, 20:36   #22
Fausta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 3
GG do Fausta
Re: środki antykoncepcyjne

Mi niestety też po Cilescie pojawił się celulit, mimo iż jestem bardzo szczupła. Gdy po roku przerwy udało mi się zwalczyć to ochydztwo Gin. przepisała mi Diane-35, biorę dopiero 3 dzień, ciągle jestem głodna [img]icons/icon9.gif[/img] i na widok czekolady szaleję [img]icons/icon9.gif[/img] ale staram się z tym walczyć i maksymalnie ograniczać - może kiedyś przyzwyczaję się do uczucia głodu [img]icons/icon12.gif[/img]
Fausta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-07, 18:32   #23
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: środki antykoncepcyjne...na forum gazety.pl

http://www.gazeta.pl/alfa/home.jsp?d...77&aid=1949910

Dla zainteresowanych dziewczyn opiniami innych kobiet przyjmujacych tabletki podaje adres wyzej. Choc temat brzmial "Komu zaszkodzily tabletki?" sa tam zarowno negatywne jak i pozytywne aspekty brania tabletek. Jest to dosc interesujaca dyskusja, warto poczytac.
Gdyby cos nie tak z wyzej wklejonym adresem, to mozna wejsc na www.gazeta.pl, wybrac forum Zdrowie kobiety i watek "Komu zaszkodzily tabletki?"
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-07, 19:18   #24
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie
 
Avatar FEMME_BANALE
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 2 418
Re: środki antykoncepcyjne...na forum gazety.pl

<FONT COLOR="MAGENTA"><FONT SIZE="3"><FONT FACE="ARIAL">[B] [img]icons/icon40.gif[/img] Nineczka! Przed chwilą przeczytałam dyskusję, której adres podałaś (wielkie dzięki!) i muszę stwierdzić, że "otworzyły mi się oczy" na wiele spraw, o których nie pomyślałabym w pierwszej chwili, że mogą wystąpić po stosowaniu tabletek. A może to moja nadwrażliwość? [img]icons/icon32.gif[/img] Nie, jednak "w każdej plotce jest zawsze ziarenko prawdy"... <font color="mediumorchid">[b] POZDRAWIAM!!!
__________________

"I DON'T NEED ALL YOUR TREASURES
I WANT TO BURRY ALL MY PRIDE
IT'S A PRECIOUS GIFT IT'S FREEDOM" houk
FEMME_BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-07, 22:04   #25
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: środki antykoncepcyjne

Jak sie juz ktorejs przytylo a bierze hormony to od razu jest na co zrzucic odpowiedzialnosc!Wielka bzdura.Jak ktos ma tendencje do przybywania to juz ma,czy bierze Diane,czy Mercilon,Minulet czy cokolwiek.Ale gratuluje zrobienia sobie problemu no i wybujałej wyobrazni.Pozdrawiam.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-08, 02:15   #26
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: środki antykoncepcyjne

Od żadnego żarcia się tak nie tyje jak od tab.anty.Mój ex ginekolog powiedział , że 5 kilo to nie tak dużo i jak się zrobi k... to będzie po problemie.Ale ja nie robie 5-cio kilowej k...Przykro mi proszę Pana.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-28, 23:12   #27
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: środki antykoncepcyjne

stosuje najnowszy lek YASMIN firmy Schering, ktorego nie ma jeszcze w Polsce, ale bedzie lada dzien; nie pwoduje on tycia bo jako pierwsza pigulka antykoncepcyjna nie zatrzymuje wody w organizmie jak wszystkie inne!!!! poprawia cere i jest w gole super..... lek jest jednofazowy...
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-29, 00:38   #28
Evoonya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 223
GG do Evoonya
Re: środki antykoncepcyjne

Mhm...

Troch pomylenie pojęć z tym tyciem i zatrzymianiem wody, ale mniejsza o szczegóły.

Yasmin to ciągle - jak inne piguły - progestagen i estrogen, więc nie ma co na razie bić w dzwony na chwałę. Ciagle też zagrożenia i potencjalne skutki uboczne.

Na peany przyjdzie czas za parę lat. Być może.

A Ty - jak długo stosujesz Yasmin, że już tak Cię z nóg zwalił dobroczynnym działaniem? [img]icons/icon12.gif[/img]

PS. Trochę więcej dystansu do marketingowych speców z Scheringa.
Evoonya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-29, 11:38   #29
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: środki antykoncepcyjne

Yasmin stosujeod 4 miesiecy bo dopiero od 4 miesiecy jest na rynku angielksim (mieszkam w Anglii); czuje sie swietnie, nie mam wzdec jak poprzednio, poprawila mis ie skora; stosuje pigulki od mniej wiecej 10 lat; wyprobowalam juz ich sporo; tycie przy braniu pigulek jest rowniez spowodowanie zatrzymywaniem wody w organizmie, stad biara nam sie zbedne kilogramiki..... Yasmin nie zatrzymuje wody w organizmie, zawiera najmniejsza dawke hormonow sposrod wszystkich innych pigulek; nie twierdze, ze pigulki sa zdrowe, ale jak sie nie chce miec dzieci to to jost najkepsza metoda; poza tym mialam okrepnie problemy z okresem, bole itp; pigulki pomogly mi bardzo..... teraz nawet nie wiem ze mam okres....
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-29, 12:38   #30
Evoonya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 223
GG do Evoonya
Re: środki antykoncepcyjne

Zatrzymanie wody w organiźmie (siłą rzeczy - wzrost wagi) a tycie estrogenozależne (estrogeny są odpowiedzialne za rozwój kobiecych cech płciowych, czyli m.in. krągłości w pewnych obszarach) - to dwie różne rzeczy. Drospirenon - fajna sprawa, ale Yasmin ciągle zawiera stary dobry etinylestradiol, mogący powodować przybieranie na wadze.

10 lat stosowania to jeszcze nie jest aż tak dużo, by definiować długofalowe skutki.

Pozdrawiam.
Evoonya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:35.