Ćwiczenia w ciąży - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-31, 18:09   #1
MrsNatly
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2

Ćwiczenia w ciąży


Cześć dziewczyny. Postanowiłam napisać na forum, bo chciałam poznać wasze zdanie w pewnej kwestii. Jestem w 4 miesiącu ciąży. Wszystko super, maleństwo rozwija się prawidłowo. Żadnych komplikacji. Lekarz pozwolił na ruch, sport, to samo instruktorka fitness z którą rozmawiałam. Chciałam zapytać, czy któraś z was w tym pięknym czasie ćwiczyła callanetics albo na orbitreku? Szukam aktywności która nie pozwoli mi się ogromnie roztyć. Nie chodzi o to że myślę tylko o własnym tyłku, ale chcę być aktywna i nie przeleżeć całej ciąży. Z brzuszkiem daje sobie spokój oczywiście, ale ramiona, nogi - to chcę rozruszać. A nóż uda się coś wysmuklić Dodatkową motywacją jest to, że niestety jem dużo słodkiego Takie głupie zachcianki, mamby, kinderki czy inne głupoty. Mam nadzieję że ktoś się odezwie. Buziaki dla was, Pozdrawiam
MrsNatly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-01, 08:18   #2
koenelia4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 20
Dot.: Ćwiczenia w ciąży

Uważam, że jeśli skonsultowałaś to z lekarzem i trenerką to nie ma żadnych przeciwwskazań, żebyś nie ćwiczyła. Oczywiście tak jak mówisz ćwiczenia na brzuszek odpadają, ale możesz bez problemu wykonywać wiele serii ćwiczeń statycznych. Pozwolą Ci wysmuklić ręce, ramiona, utrzymać biust w odpowiednim miejscu oraz zadbać o nogi. Zastanawiam się jaki tryb prowadziłaś wcześniej. Czy byłaś aktywna ruchowo czy raczej spokojny, bierny tryb i dopiero w ciąży zaplanowałaś, że poćwiczysz. Pamiętaj o nawilżaniu ciała w ciąży by zapobiec rozstępom bo mimo ćwiczeń kremy i oliwki się przydadzą.
koenelia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-01, 16:05   #3
MrsNatly
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2
Dot.: Ćwiczenia w ciąży

Hej dawniej dużo ćwiczyłam, codziennie praktycznie mel b, później zmieniłam pracę, 8/9h na tyłku, dodatkowo praca w domu przed komputerem - powiem szczerze zaniedbałam trochę ćwiczenia. Rzadko bo rzadko, ale ćwiczyłam na orbitreku właśnie i ten callanetics czasami. To był jedyny mój ruch. Ale wiesz, teraz postanowiłam sobie utrzymywać tętno max 140 na orbim, trochę ruchu to tak jak mówisz, ciało, biust ale też o kręgosłup się boję. Łatwo siada w ciąży A chciałabym być jak najbardziej sprawna jak maleństwo przyjdzie na świat Co mogłabyś mi polecić jeszcze na ręce i biust? Pozdrawiam
MrsNatly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-01 17:05:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:46.