Mamusie październikowe 2015, część 8 :) ! - Strona 62 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-09-30, 10:05   #1831
Pasztetnik
Zadomowienie
 
Avatar Pasztetnik
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 465
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 8 :) !

Cytat:
Napisane przez Amelie04 Pokaż wiadomość
Kasia zostalo 2,5tyg ale planuje rodzic po skonczonym 38

Ta polozna to w ogole jakies stare metody ma. Mowila, ze da mi na kartce specjalna diete dla karmiacych i wymieniala tysiac rzeczy ktorych nie wolno. Mowila ze mięso to dopiero w ktorejs tam dobie sie powinno zjesc a tak to tylko gotowane i jakies lekkie warzywka : o kazala pic ciemne piwo... A z dzieckiem na spacer nie mozna od razu wyjsc tylko : po 3 dniach od przyjscia ze szpitala siedzimy szczelnie w domu, przez nast 3dni ubieramy dziecko i werandujemy a dopiero pozniej mozna na 10min wyjsc : O czyli w sumie tydzien w domu
Mowila, ze ananasy wywoluja skurcze
Ja na sam widok takiej zacofanej położnej bym dostała skurczy Olej to co mówi bo nic wartego uwagi w tym nie ma.

A ja dzis spałam pierwsz noc od dawna bez robala. I o dzieno spalo sie super - nie bolaly mnie tak te biodra i nogi od lezenia na boku, chyba robal miedzy nogami cos tez te zyly uciskal.

---------- Dopisano o 11:05 ---------- Poprzedni post napisano o 11:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Amelie04 Pokaż wiadomość
Pasztetnik biore od wczoraj 3x2 doustnie i raz dopochwowo.
Łee, no to musisz poczekać jeszcze parę dni na efekty wiesiołka.
__________________
Maks 30.10.2015, 21:30

42 ->...->56,2->57,5->...70cm
Pasztetnik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-30, 10:08   #1832
kasiapruszkow
Wtajemniczenie
 
Avatar kasiapruszkow
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 974
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 8 :) !

ja juz mam siebie dosc
co zjem to za chwile znow glodna
kasiapruszkow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-30, 10:10   #1833
ktosiula
Wtajemniczenie
 
Avatar ktosiula
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 104
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 8 :) !

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Robimy za sensację XXI wieku Stara pierwiastka i taki ekspres, pełne niedowierzanie
Po północy zaczęłam czuć spinanie w dole, ściągnęłam aplikację do liczenia skurczybyków, ale że była noc, to nie budziłam nikogo aż do 2, kiedy pielęgniarka wstała sikać i zobaczyła mnie na korytarzu. Zapytała co się dzieje, to jej powiedziałam że nie wiem, chyba skurcze? Zbadała, stwierdziła że mam się spakować, bo poród się zaczął, 3cm rozwarcia i czas na porodówkę. Tam pod ktg "czy już mam dzwonić po męża?" "nie, po co, to potrwa".O 3:50 zadzwoniłam już odłączona od ktg (pod którym nie wyrabiałam, tak mnie podnosiło z kozetki) zadzwoniłam do lubego, że jest 5cm rozwarcia. Zanim dojechał zdążyłam wypluć w kibelku czop i dostać partych. Jak przyjechał to już leżałam pod opieką dwóch położnych i darłam papę Dwa parte (oba kończące się już bez skurczu) i się młoda wydostała. Zaprezentowała dorodny wrzask i poszła spać Luby pępowiny przeciąć nie chciał, ale był, trzymał za łapkę, obserwował wydostawanie się młodej, obserwował szycie (nacięła mnie), był dzielny i dumny

No elegancko! Pięknie rodzimy dziewczyny! Tak trzymać! Dobrze że TŻ w ogóle zdąrzył a cycoliłaś zaraz po porodzie? Mała ciągle z Tobą?




Cytat:
Napisane przez natalia_b Pokaż wiadomość
Dzisiaj urodze, dziecko wymiarami ok, lozysko odpowiednio stare, główka mocno przycisnieta i bardzo nisko, rozwarcie juz prawie 9 cm tylko zero skurczy. Wszyscy w szoku jak to możliwe, przebija pęcherz płodowy i pójdzie

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka
Jak Ci przebiją to zaraz urodzisz. Ja to się zastanawiam czemu wcześniej tego nie zrobili....


Cytat:
Napisane przez Doorisska Pokaż wiadomość
Mnie za to zastanawia ten czop. Czy on musi odejść? Nie zauważyłam by mi cokolwiek dochodziło. Ani w kawałkach ani w całości.

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A8-50L przy użyciu Tapatalka
Nie musi. Ja nie zaobserwowałam, ani teraz ani poprzednio. A Ty masz jakieś rozwarcie?






Cytat:
Napisane przez Amelie04 Pokaż wiadomość
Pasztetnik biore od wczoraj 3x2 doustnie i raz dopochwowo. Maliny robie mocne 3x dziennie.
Wy macie lekkie porody a ja znajac moje szczescie bede miala ciezki jak sku*wysyn. Jestem podlamana i odarta z wszelkiej nadziei. Ide ryczec.

Ale Ty jesteś pesymistką... Weź się w garść, bo takie myślenie do niczego nie prowadzi. Kurcze współczuję Ci, ciągle sobie coś do głowy bierzesz....
__________________


ktosiula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-30, 10:11   #1834
rita_k
Zadomowienie
 
Avatar rita_k
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 448
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 8 :) !

Cytat:
Napisane przez lotuus Pokaż wiadomość
mój tż nadal namawia mnie na cc. nawet dzwonił dziś w drodze do pracy i powiedzieli mu, że możemy przyjeżdżać nawet jutro. i tak codziennie mnie urabia.. ale czytając Was wraca mi wiara w sn, że jakoś sobie poradzę .
a skoro nie ma żadnych wskazań do cc to jak proszenie się o kłopoty i chyba nie ma sensu wymyślać lepszego wyjścia od natury.
No też tak myśle.
rita_k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-30, 10:13   #1835
Doorisska
Rozeznanie
 
Avatar Doorisska
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 986
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 8 :) !

Cytat:
Napisane przez ktosiula Pokaż wiadomość
No elegancko! Pięknie rodzimy dziewczyny! Tak trzymać! Dobrze że TŻ w ogóle zdąrzył a cycoliłaś zaraz po porodzie? Mała ciągle z Tobą?






Jak Ci przebiją to zaraz urodzisz. Ja to się zastanawiam czemu wcześniej tego nie zrobili....




Nie musi. Ja nie zaobserwowałam, ani teraz ani poprzednio. A Ty masz jakieś rozwarcie?









Ale Ty jesteś pesymistką... Weź się w garść, bo takie myślenie do niczego nie prowadzi. Kurcze współczuję Ci, ciągle sobie coś do głowy bierzesz....
Dwa tyg temu mialam na palec czy coś. Teraz w pn nie mówił nic. A sama sobie nie zajrze

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A8-50L przy użyciu Tapatalka
__________________
Będę mamą <3
Doorisska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-30, 10:13   #1836
ewlina
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 3 107
GG do ewlina
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 8 :) !

Cytat:
Napisane przez ktosiula Pokaż wiadomość
No elegancko! Pięknie rodzimy dziewczyny! Tak trzymać! Dobrze że TŻ w ogóle zdąrzył a cycoliłaś zaraz po porodzie? Mała ciągle z Tobą?






Jak Ci przebiją to zaraz urodzisz. Ja to się zastanawiam czemu wcześniej tego nie zrobili....




Nie musi. Ja nie zaobserwowałam, ani teraz ani poprzednio. A Ty masz jakieś rozwarcie?









Ale Ty jesteś pesymistką... Weź się w garść, bo takie myślenie do niczego nie prowadzi. Kurcze współczuję Ci, ciągle sobie coś do głowy bierzesz....
Dokładnie nie można myśleć tak negatyenie Ja staram się myśleć pozytywnie...ćwiczę na piłce, biore wiesiołka i piję malinki Robie wszystko co może pomóc..a jak będzie to zobaczymy A takie podejscie na pewno nie pomoże, bo się zamkniesz w sobie i będzie kiepsko..
__________________
Najszczęśliwszy rok w moim życiu
12.10.2015 nasz największy Skarb Lena
ewlina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-30, 10:13   #1837
toskaKrk
Wtajemniczenie
 
Avatar toskaKrk
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 851
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 8 :) !

Cytat:
Napisane przez AgatkaSz Pokaż wiadomość
o to ona sukienka na babe w 9msc ciazy
Koniecznie zrób fotkę i nam wrzuć jak się wciśniesz

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Robimy za sensację XXI wieku Stara pierwiastka i taki ekspres, pełne niedowierzanie
Po północy zaczęłam czuć spinanie w dole, ściągnęłam aplikację do liczenia skurczybyków, ale że była noc, to nie budziłam nikogo aż do 2, kiedy pielęgniarka wstała sikać i zobaczyła mnie na korytarzu. Zapytała co się dzieje, to jej powiedziałam że nie wiem, chyba skurcze? Zbadała, stwierdziła że mam się spakować, bo poród się zaczął, 3cm rozwarcia i czas na porodówkę. Tam pod ktg "czy już mam dzwonić po męża?" "nie, po co, to potrwa".O 3:50 zadzwoniłam już odłączona od ktg (pod którym nie wyrabiałam, tak mnie podnosiło z kozetki) zadzwoniłam do lubego, że jest 5cm rozwarcia. Zanim dojechał zdążyłam wypluć w kibelku czop i dostać partych. Jak przyjechał to już leżałam pod opieką dwóch położnych i darłam papę Dwa parte (oba kończące się już bez skurczu) i się młoda wydostała. Zaprezentowała dorodny wrzask i poszła spać Luby pępowiny przeciąć nie chciał, ale był, trzymał za łapkę, obserwował wydostawanie się młodej, obserwował szycie (nacięła mnie), był dzielny i dumny
Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Bez oxy, bez niczego, nawet paracetamolu mi nie podała, bo najpierw nie chciałam, a potem jak zechciałam, to się parte zaczęły
Nie wierzę poród marzenie dla każdej rodzącej, bez żadnej ingerencji i szybciutko
Piękne te Wasze porody dziewczyny.

Obym tym razem nie była tą z nas, która będzie się męczyła kilkadziesiąt godzin w bólach i pod kroplówkami, ze wszelkimi komplikacjami jak 4 lata temu

Cytat:
Napisane przez natalia_b Pokaż wiadomość
Dzisiaj urodze, dziecko wymiarami ok, lozysko odpowiednio stare, główka mocno przycisnieta i bardzo nisko, rozwarcie juz prawie 9 cm tylko zero skurczy. Wszyscy w szoku jak to możliwe, przebija pęcherz płodowy i pójdzie
Powodzenia
toskaKrk jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-30, 10:16   #1838
rita_k
Zadomowienie
 
Avatar rita_k
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 448
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 8 :) !

Cytat:
Napisane przez kasiapruszkow Pokaż wiadomość
ja juz mam siebie dosc
co zjem to za chwile znow glodna
no weź, ja wczoraj zjadłam przez dzień całe ptasie mleczko
rita_k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-30, 10:18   #1839
natalia_b
Wtajemniczenie
 
Avatar natalia_b
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Nysa
Wiadomości: 2 670
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 8 :) !

Toska oj seksy bym wołała. Musze im to zasugerować i niech znajdą nam wolna sale, hahaha!
Amelie nie nakręcaj się
Lotuus mimo że długo to trwa póki co to polecam sn. Nie chciałabym inaczej! Zaraz po porodzie napisze to samo
Ktosiula wcześniej nie bo dziecko było za wysoko i mogła wypasc pepowina. A dzisiaj jest nisko juz


Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka
__________________
03.11.2012 r. Olcia
Czekamy na Ciebie
natalia_b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-30, 10:19   #1840
mala29lll
Zakorzenienie
 
Avatar mala29lll
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 8 228
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 8 :) !

Cytat:
Napisane przez Libra2 Pokaż wiadomość
Serdeczne gratulacje dla wszystkich świeżo upieczonych mamusiek
Życzę wam dużo zdrówka,cierpliwości i w miarę możliwości przespanych nocy.My dzisiaj zaczynamy maraton po przychodniach,najpierw okulista, potem ortopeda a na koniec pediatra. Nie mogę uwierzyć że Tymon ma już ponad dwa tygodnie.Nie wiem nawet kiedy nam zleciało.Któraś z dziewczyn mnie wcześniej pytała o wagę,teraz dokładnie to nie wiem ile młody waży ale w dniu wypisu miał całe 2390 gram.Liczę na to że na dzisiejszej wizycie sprawdzą czy przybiera.Ja po nim widzę że jest już inny niż w szpitalu, już nie mam takiego lęku że go uszkodzę jak go biorę na ręce.No i w końcu zaczyna wypełniać ciuchy na 50 cm...
Ok lecę dalej bo moja gadzina się właśnie budzi
To daj znać ile waży Tymuś

Cytat:
Napisane przez emylka86 Pokaż wiadomość
albo coś czopo podobnego[COLOR="Silver"]
No ale czop w poniedziałek sobie poszedł ze mnie. Chyba że jakieś resztki jeszcze
Cytat:
Napisane przez Amelie04 Pokaż wiadomość
Agatko no z ta sukienka, hehe


Troche podlamalam sie po wizycie poloznej. Jak zobaczyla moj brzuch to byla mocno zdziwiona. Powiedziala, ze powinien dawno opasc a on pnie w gore, biustonosz sie nie miesci ;( i powiedziala, ze z takim brzuchem to z porodem jestem w lesie. Zaje*iscie ;( ;(
Pewnie w nast tyg nie urodze ;(((( moze czeka mnie listopad ?

Czy wszystkim juz opadly brzuchy ??? Chlip
Mnie mocno opadł a teraz mam wrażenie, ze jest wysoko i już sama zgłupiałam. No ale Ty masz jeszcze dużo czasu przeciez. Chyba trochę z abardzo się wkręciłaś w atmosferę rodzenia i CI sie wydaje, ze to juz
Cytat:
Napisane przez ewlina Pokaż wiadomość

Pewnie z szyjki WIedz, że coś się dzieje Tak Elve wyganiałaś to może czas na Ciebie
TO niech się dzieje, bo mam jutro rodzić przecież
Cytat:
Napisane przez Daisy 85 Pokaż wiadomość
Dziewczyny po i przed cc te które przechodziły napiszcie czy rzeczywiście te pierwsze tygodnie był takie straszne??? czy tak bardzo szycie bolało, ciągnęło i jadziło się??? czy potrzebowałyście pomocy przez 24h na dobę i jak z perspektywy czasu oceniacie swoją decyzję o cc...
A te kochane, które chcą mieć cc, napiszcie co skłoniło Was do tej decyzji...
Nadal mam ogromny dylemat i będę wdzięczna za każdą odpowiedź...
bo póki co mi lekarze mącą w głowie, bo niby mówią, że jest szansa na sn ale proponują cc, nie wiem czy nie będę żałować, ale z drugiej zaś strony jeżeli mają mnie mordować, rozszerzać szyjkę (przypominam, że jestem po operacji na szyjce i nie jest już taka elastyczna) a później i tak cc zrobić to lepiej od razu się umówić na termin, tylko czy nie będę się czuła niepełnowartościowa, że nie urodziłam naturalnie, czy pogodzę ból z opieką nad dzieckiem...
Myślę, że najbardziej wiarygodna będzie Agatka bo przeżyje obie formy porodu jak sie uda
A za to zdanie powinnaś w łepetynę dostać: " ...tylko czy nie będę się czuła niepełnowartościowa, że nie urodziłam naturalnie..."

Cytat:
Napisane przez kasiapruszkow Pokaż wiadomość
mała cos ci sie rozkreca tylko pomalutku ja skrzepki mialam z tydzien przed jak Rafala rodzilam
teraz cisza
Hmmm tydzień to by było akurat na termin porodu, bo mam dokłądnie na następny czwartek ale ja jutro mam rodzić hehhe

Cytat:
Napisane przez Doorisska Pokaż wiadomość
Mnie za to zastanawia ten czop. Czy on musi odejść? Nie zauważyłam by mi cokolwiek dochodziło. Ani w kawałkach ani w całości.

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A8-50L przy użyciu Tapatalka
No widzisz jak u Elve

Cytat:
Napisane przez Amelie04 Pokaż wiadomość
Kasia zostalo 2,5tyg ale planuje rodzic po skonczonym 38

Ta polozna to w ogole jakies stare metody ma. Mowila, ze da mi na kartce specjalna diete dla karmiacych i wymieniala tysiac rzeczy ktorych nie wolno. Mowila ze mięso to dopiero w ktorejs tam dobie sie powinno zjesc a tak to tylko gotowane i jakies lekkie warzywka : o kazala pic ciemne piwo... A z dzieckiem na spacer nie mozna od razu wyjsc tylko : po 3 dniach od przyjscia ze szpitala siedzimy szczelnie w domu, przez nast 3dni ubieramy dziecko i werandujemy a dopiero pozniej mozna na 10min wyjsc : O czyli w sumie tydzien w domu
Mowila, ze ananasy wywoluja skurcze
Z ananasem to ponoć prawda
A z tym wychodzeniem to wcale to nie jest jakieś ekstremalne. Gorzej jakby powiedziała, że masz 2 tygodnie siedzieć w chacie, a tak to mniej wiecej ja zrobię jak Ona mówiła. Chyba że będzie cieplutko to szybciej niż tydzień
__________________
Gabrysia 9. 10. 2015r.
mala29lll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-30, 10:21   #1841
rita_k
Zadomowienie
 
Avatar rita_k
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 448
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 8 :) !

Nie mam wody do 14, kto mnie przygarnie?

Do kibelka mi się chce
rita_k jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-30, 10:23   #1842
krolewna1986
Wtajemniczenie
 
Avatar krolewna1986
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 638
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 8 :) !

Cytat:
Napisane przez Amelie04 Pokaż wiadomość
Pasztetnik biore od wczoraj 3x2 doustnie i raz dopochwowo. Maliny robie mocne 3x dziennie.
Wy macie lekkie porody a ja znajac moje szczescie bede miala ciezki jak sku*wysyn. Jestem podlamana i odarta z wszelkiej nadziei. Ide ryczec.

Chyba masz dzis zły dzien, same pesymizmy w głowie daj spokój, ogarnij się i czekaj aż maluch bedzie chciał wyjsć, nic na siłę
__________________
Mężuś

Juliś 

Aniołek[*]30tc
krolewna1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-30, 10:27   #1843
Amelie04
Zakorzenienie
 
Avatar Amelie04
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 620
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 8 :) !

Chyba od tego siedzenia w domu juz wariuje. Nikt nawet do mnie nie napisze, nie zadzwoni ide na dwor sie wywietrzyc, bo az mnie nosi po tej wizycie poloznej, źle na mnie wplywaja jej wizyty. Dobrze, ze w piatek widze sie z moja polozna "porodowa", moze ona mnie uspokoi..

Mala no ciezko nie wkrecic sie w atmosfere jak tu dzewczyny 2,3 tyg przed terminem rodza :p
Amelie04 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-30, 10:27   #1844
kasiapruszkow
Wtajemniczenie
 
Avatar kasiapruszkow
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 974
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 8 :) !

Cytat:
Napisane przez rita_k Pokaż wiadomość
no weź, ja wczoraj zjadłam przez dzień całe ptasie mleczko
eh ja od rana juz
3 kanapki
rządek czekolady
paczke belvita
1 jabłko
i glodna jestem

Cytat:
Napisane przez mala29lll Pokaż wiadomość
Hmmm tydzień to by było akurat na termin porodu, bo mam dokłądnie na następny czwartek ale ja jutro mam rodzić hehhe
e tam jutro bedzie futro Gabi sobie wybierze termin
kasiapruszkow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-30, 10:27   #1845
Amelie04
Zakorzenienie
 
Avatar Amelie04
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 620
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 8 :) !

Cytat:
Napisane przez krolewna1986 Pokaż wiadomość
Chyba masz dzis zły dzien, same pesymizmy w głowie daj spokój, ogarnij się i czekaj aż maluch bedzie chciał wyjsć, nic na siłę
Amelie04 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-30, 10:29   #1846
malinowa4
Zakorzenienie
 
Avatar malinowa4
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 030
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 8 :) !

Cytat:
Napisane przez Daisy 85 Pokaż wiadomość
Dziewczyny po i przed cc te które przechodziły napiszcie czy rzeczywiście te pierwsze tygodnie był takie straszne??? czy tak bardzo szycie bolało, ciągnęło i jadziło się??? czy potrzebowałyście pomocy przez 24h na dobę i jak z perspektywy czasu oceniacie swoją decyzję o cc...
A te kochane, które chcą mieć cc, napiszcie co skłoniło Was do tej decyzji...
Nadal mam ogromny dylemat i będę wdzięczna za każdą odpowiedź...
bo póki co mi lekarze mącą w głowie, bo niby mówią, że jest szansa na sn ale proponują cc, nie wiem czy nie będę żałować, ale z drugiej zaś strony jeżeli mają mnie mordować, rozszerzać szyjkę (przypominam, że jestem po operacji na szyjce i nie jest już taka elastyczna) a później i tak cc zrobić to lepiej od razu się umówić na termin, tylko czy nie będę się czuła niepełnowartościowa, że nie urodziłam naturalnie, czy pogodzę ból z opieką nad dzieckiem...
ja od początku chciałam CC a w sumie i tak mam wskazanie przez ułożenie pośladkowe czemu masz się czuć niepełnowartościowa? nie forma porodu czyni z Ciebie dobrą matkę , ale to co masz w sercu - miłość do maluszka. myślisz, że będziesz gorsza od tych co niby rodzą naturalnie ale później dziecko dorasta w patologii, wśród alkoholików itp? to jest Twoje ukochane dziecko, noszone przez 9 miesięcy pod Twoim serduszkiem, dbając o siebie dbasz o niego, przecież kochasz najmocniej na świecie i chcesz dla niego jak najlepiej - to Cię czyni 100% matką i już nie gadaj głupot

Cytat:
Napisane przez Doorisska Pokaż wiadomość
Mnie za to zastanawia ten czop. Czy on musi odejść? Nie zauważyłam by mi cokolwiek dochodziło. Ani w kawałkach ani w całości.

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A8-50L przy użyciu Tapatalka
mi też nic nie odpadło czasem bywa tak że dopiero na porodówce odchodzi..

Cytat:
Napisane przez lotuus Pokaż wiadomość
mój tż nadal namawia mnie na cc. nawet dzwonił dziś w drodze do pracy i powiedzieli mu, że możemy przyjeżdżać nawet jutro. i tak codziennie mnie urabia.. ale czytając Was wraca mi wiara w sn, że jakoś sobie poradzę .
a skoro nie ma żadnych wskazań do cc to jak proszenie się o kłopoty i chyba nie ma sensu wymyślać lepszego wyjścia od natury.
a chciałaś wcześniej CC ? zastanów się dobrze, to Twój wybór i nikt nie ma prawa namawiać Cię do tego wbrew Twojej woli



elve - kolejny poród marzenie gratuluję, wiedziałam żee nas zakoczysz

mala - te niteczki to tylko sygnał że poród się zbliża wielkimi krokami



a ja mam takie pytanko... jak szybko szyjka może się skrócić? czy przy szyjce 2,5cm na dzień dzisiejszy mam co liczyć że się skróci na dniach? czy to dłużej musi potrwać..?
bo jak to nie jest takie proste to pewnie wytrzymam do poniedziałku , a chciałabym wiedzieć czy mama może już bilety na samolot rezerwować
malinowa4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-30, 10:33   #1847
ewlina
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 3 107
GG do ewlina
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 8 :) !

Cytat:
Napisane przez malinowa4 Pokaż wiadomość

a ja mam takie pytanko... jak szybko szyjka może się skrócić? czy przy szyjce 2,5cm na dzień dzisiejszy mam co liczyć że się skróci na dniach? czy to dłużej musi potrwać..?
bo jak to nie jest takie proste to pewnie wytrzymam do poniedziałku , a chciałabym wiedzieć czy mama może już bilety na samolot rezerwować

Myślę, że nikt nie odpowie Ci na to pytanie Co organizm to inaczej chyba
__________________
Najszczęśliwszy rok w moim życiu
12.10.2015 nasz największy Skarb Lena
ewlina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-30, 10:34   #1848
Doorisska
Rozeznanie
 
Avatar Doorisska
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 986
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 8 :) !

Cytat:
Napisane przez Amelie04 Pokaż wiadomość
Chyba od tego siedzenia w domu juz wariuje. Nikt nawet do mnie nie napisze, nie zadzwoni ide na dwor sie wywietrzyc, bo az mnie nosi po tej wizycie poloznej, źle na mnie wplywaja jej wizyty. Dobrze, ze w piatek widze sie z moja polozna "porodowa", moze ona mnie uspokoi..

Mala no ciezko nie wkrecic sie w atmosfere jak tu dzewczyny 2,3 tyg przed terminem rodza
A ja od dwóch dni mam spokój z glupimi pytaniami czy już urodziłam. Bo dalam na FB opis że nie urodziłam i że jak urodze to powiadomie. I teraz mam spokój. Więc w sumie ciesz się że nie masz skrzynki zapchanej jednym i tym samym pytaniem

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A8-50L przy użyciu Tapatalka
__________________
Będę mamą <3
Doorisska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-30, 10:35   #1849
malinowa4
Zakorzenienie
 
Avatar malinowa4
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 030
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 8 :) !

Cytat:
Napisane przez ewlina Pokaż wiadomość
Myślę, że nikt nie odpowie Ci na to pytanie Co organizm to inaczej chyba
to mnie pocieszyłaś

do poniedziałku w sumie nie daleko ale boję się że coś się w najbliższych dniach podzieje a jak mama będzie miała już zarezerwowany bilet to nie da rady szybciej przylecieć a do tego wszystkiego tż od października ma nową trasę i godziny 13-22 więc byłabym sama cały czas
malinowa4 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-30, 10:35   #1850
niud
Wtajemniczenie
 
Avatar niud
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 2 135
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 8 :) !

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Robimy za sensację XXI wieku Stara pierwiastka i taki ekspres, pełne niedowierzanie
Po północy zaczęłam czuć spinanie w dole, ściągnęłam aplikację do liczenia skurczybyków, ale że była noc, to nie budziłam nikogo aż do 2, kiedy pielęgniarka wstała sikać i zobaczyła mnie na korytarzu. Zapytała co się dzieje, to jej powiedziałam że nie wiem, chyba skurcze? Zbadała, stwierdziła że mam się spakować, bo poród się zaczął, 3cm rozwarcia i czas na porodówkę. Tam pod ktg "czy już mam dzwonić po męża?" "nie, po co, to potrwa".O 3:50 zadzwoniłam już odłączona od ktg (pod którym nie wyrabiałam, tak mnie podnosiło z kozetki) zadzwoniłam do lubego, że jest 5cm rozwarcia. Zanim dojechał zdążyłam wypluć w kibelku czop i dostać partych. Jak przyjechał to już leżałam pod opieką dwóch położnych i darłam papę Dwa parte (oba kończące się już bez skurczu) i się młoda wydostała. Zaprezentowała dorodny wrzask i poszła spać Luby pępowiny przeciąć nie chciał, ale był, trzymał za łapkę, obserwował wydostawanie się młodej, obserwował szycie (nacięła mnie), był dzielny i dumny
No to mam nadzieję, ze jako kolejna stara pierworódka w wątku powtórzę Twój wyczyn ! Dawaj fotę Jak karmienie ?

Cytat:
Napisane przez natalia_b Pokaż wiadomość
Dzisiaj urodze, dziecko wymiarami ok, lozysko odpowiednio stare, główka mocno przycisnieta i bardzo nisko, rozwarcie juz prawie 9 cm tylko zero skurczy. Wszyscy w szoku jak to możliwe, przebija pęcherz płodowy i pójdzie
Kciuki wielkie !!!

Cytat:
Napisane przez toskaKrk Pokaż wiadomość
Obym tym razem nie była tą z nas, która będzie się męczyła kilkadziesiąt godzin w bólach i pod kroplówkami, ze wszelkimi komplikacjami jak 4 lata temu
Te laska, a może byś tak odpaliła pozytywne myślenie ? Już jedną taką co wszystko w czarnych barwach widzi na wątku mamy, jej posty omijam, Twoich nie mam zamiaru Także głowa do góry, do terminu masz jeszcze kilka dni, to że pierwszy poród był ciężki wcale nie determinuje że drugi będzie takie i dobrze o tym wiesz. BĘDZIESZ MIAŁA PIĘKNY, SZYBKI NATURALNY PORÓD. Zrozumiano ?
niud jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-30, 10:36   #1851
rita_k
Zadomowienie
 
Avatar rita_k
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 448
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 8 :) !

Cytat:
Napisane przez kasiapruszkow Pokaż wiadomość
eh ja od rana juz
3 kanapki
rządek czekolady
paczke belvita
1 jabłko
i glodna jestem

a dzis chybe po eklerke musze iść, bo przez poniedzialek za mna chodziła, ale nie było okazji wczoraj tż wraca z pracy i "no gdzie ta eklerka dla mnie" zachcianki na niego przeszly
rita_k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-30, 10:37   #1852
mala29lll
Zakorzenienie
 
Avatar mala29lll
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 8 228
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 8 :) !

Cytat:
Napisane przez kasiapruszkow Pokaż wiadomość
e tam jutro bedzie futro Gabi sobie wybierze termin
Już jej powiedziałam, ze jak jutro nie wyjdzie to naśle na nią tatusia, żeby Jej kołysanki śpiewał to zwieje z brzucha w przeciągu godziny

Amelie zobaczysz, że będzie dobrze To szczęśliwy wątek Wszytskie dzieci wyskakują szybciorem
Tylko nie nastawiaj się tak negatywnie
__________________
Gabrysia 9. 10. 2015r.
mala29lll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-30, 10:37   #1853
niud
Wtajemniczenie
 
Avatar niud
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 2 135
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 8 :) !

Cytat:
Napisane przez malinowa4 Pokaż wiadomość
a ja mam takie pytanko... jak szybko szyjka może się skrócić? czy przy szyjce 2,5cm na dzień dzisiejszy mam co liczyć że się skróci na dniach? czy to dłużej musi potrwać..?
bo jak to nie jest takie proste to pewnie wytrzymam do poniedziałku , a chciałabym wiedzieć czy mama może już bilety na samolot rezerwować
W mojej mądrej książce jest napisane, że ta pierwsza faza może trwać od 2-6 h do kilu tygodni. Nie ma reguły. Dlatego niektóre chodzą z rozwarciem kilka tygodni, inne mają zamknięta szyjkę jednego dnia a drugiego rodzą. Zależy jaka Twoja uroda.
niud jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-30, 10:38   #1854
kasiapruszkow
Wtajemniczenie
 
Avatar kasiapruszkow
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 974
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 8 :) !

Cytat:
Napisane przez malinowa4 Pokaż wiadomość
ja od początku chciałam CC a w sumie i tak mam wskazanie przez ułożenie pośladkowe czemu masz się czuć niepełnowartościowa? nie forma porodu czyni z Ciebie dobrą matkę , ale to co masz w sercu - miłość do maluszka. myślisz, że będziesz gorsza od tych co niby rodzą naturalnie ale później dziecko dorasta w patologii, wśród alkoholików itp? to jest Twoje ukochane dziecko, noszone przez 9 miesięcy pod Twoim serduszkiem, dbając o siebie dbasz o niego, przecież kochasz najmocniej na świecie i chcesz dla niego jak najlepiej - to Cię czyni 100% matką i już nie gadaj głupot

ja mam takie pytanko... jak szybko szyjka może się skrócić? czy przy szyjce 2,5cm na dzień dzisiejszy mam co liczyć że się skróci na dniach? czy to dłużej musi potrwać..?
bo jak to nie jest takie proste to pewnie wytrzymam do poniedziałku , a chciałabym wiedzieć czy mama może już bilety na samolot rezerwować
mysle ze jest takie samo prawdopodobienstwo ze ci sie skroci w ciagu kilku godizn jak i kilku dni niesteety
kasiapruszkow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-30, 10:38   #1855
Amelie04
Zakorzenienie
 
Avatar Amelie04
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 620
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 8 :) !

Niud dzieki za ignorowanie. W sumie to jestem przyzwyczajona, ze kazdy na mnie leje.
Ale mam dzisiaj jakis szal hormonow...
Amelie04 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-30, 10:39   #1856
kasiapruszkow
Wtajemniczenie
 
Avatar kasiapruszkow
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 974
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 8 :) !

Cytat:
Napisane przez mala29lll Pokaż wiadomość
Już jej powiedziałam, ze jak jutro nie wyjdzie to naśle na nią tatusia, żeby Jej kołysanki śpiewał to zwieje z brzucha w przeciągu godziny
g orzej jak jej sie spodoba i bedzie siedziec w brzuski i czakec na wiecej
kasiapruszkow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-30, 10:40   #1857
ewlina
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 3 107
GG do ewlina
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 8 :) !

Cytat:
Napisane przez malinowa4 Pokaż wiadomość
to mnie pocieszyłaś

do poniedziałku w sumie nie daleko ale boję się że coś się w najbliższych dniach podzieje a jak mama będzie miała już zarezerwowany bilet to nie da rady szybciej przylecieć a do tego wszystkiego tż od października ma nową trasę i godziny 13-22 więc byłabym sama cały czas

Chciałabym Ci coś więcej powiedzieć, ale sama nie wiem

Mam wizyte w poniedziałek i jestem bardzo ciekawa czy coś się u mnie zmienia, bo malutka coraz bardziej mam wrażenie się wpycha w grażyne. Ale co będzie to lekarz powie Kiepsko z Tż..ja jestem ciekawa jak mój weźmie wolne, bo w sumie już sama nie wiem jak dostanie. Co do godzin to mój wychodzi o 5 rano wraca 19-20 więc bedę praktycznie sama non stop.
__________________
Najszczęśliwszy rok w moim życiu
12.10.2015 nasz największy Skarb Lena
ewlina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-30, 10:40   #1858
malinowa4
Zakorzenienie
 
Avatar malinowa4
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 030
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 8 :) !

a czyli dupa z tego no i nie wiem co robić... może poczekam do piątkowego spotkania w szpitalu i wtedy zarezerwujemy .. tylko pewnie do tego czasu trochę bilety podrożeją :/
malinowa4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-30, 10:40   #1859
toskaKrk
Wtajemniczenie
 
Avatar toskaKrk
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 851
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 8 :) !

Cytat:
Napisane przez niud Pokaż wiadomość
Te laska, a może byś tak odpaliła pozytywne myślenie ? Już jedną taką co wszystko w czarnych barwach widzi na wątku mamy, jej posty omijam, Twoich nie mam zamiaru Także głowa do góry, do terminu masz jeszcze kilka dni, to że pierwszy poród był ciężki wcale nie determinuje że drugi będzie takie i dobrze o tym wiesz. BĘDZIESZ MIAŁA PIĘKNY, SZYBKI NATURALNY PORÓD. Zrozumiano ?
Trzymam Cię za słowo
Jak nie wyjdzie to będzie reklamacja i odszkodowanie się będzie należało

A tak pozaporodowo humor mam średni, bo coś mi dzieciaka rozkłada od poniedziałku ma katar, ale dzisiaj jakiś kaszel niefajny doszedł :/ Po przedszkolu jedziemy do pediatry, więc proszę o kciuki za pozytywną diagnozę i żeby się dziadostwo nie rozpanoszyło
toskaKrk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-30, 10:42   #1860
lotuus
Zadomowienie
 
Avatar lotuus
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 236
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 8 :) !

Cytat:
Napisane przez rita_k Pokaż wiadomość
No też tak myśle.
tak mi mów

Cytat:
Napisane przez malinowa4 Pokaż wiadomość


a chciałaś wcześniej CC ? zastanów się dobrze, to Twój wybór i nikt nie ma prawa namawiać Cię do tego wbrew Twojej woli



elve - kolejny poród marzenie gratuluję, wiedziałam żee nas zakoczysz

mala - te niteczki to tylko sygnał że poród się zbliża wielkimi krokami



a ja mam takie pytanko... jak szybko szyjka może się skrócić? czy przy szyjce 2,5cm na dzień dzisiejszy mam co liczyć że się skróci na dniach? czy to dłużej musi potrwać..?
bo jak to nie jest takie proste to pewnie wytrzymam do poniedziałku , a chciałabym wiedzieć czy mama może już bilety na samolot rezerwować

miałam mega doła jakiś czas, chciałam koniecznie cc. jednak przestałam się obracać w towarzystwie mamusiek wielbiących cc to i odwaga mi (trochę) wróciła. tylko jeszcze tż się strasznie boi i mnie nakręca

odnośnie szyjki- może się ona skrócić w każdej chwili. ja mojej bardzo pilnowałam, bardzo się skracała, a teraz myślę, że dzięki temu, że jest wyjątkowo krótka, poród będzie łatwiejszy- ale nie wiem, czy dobrze główkuję
lotuus jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-09 17:38:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:15.