Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64. - Strona 161 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-04-06, 12:43   #4801
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
a to ja na 4 poziomie mam bikini i pachy, nogi na 5. jeśli chodzi o głębokie bikini to też boję się używać, zresztą według instrukcji to nawet na wzgórku łonowym nie powinno się depilować
Aż muszę z ciekawości sprawdzić w domu, bo wydaje mi się że w moim modelu było napisane że można pełne bikini robić.
Pachy, nogi i twarz jadę na 5, ale bikini niestety za bardzo boli na czymkolwiek wyższym od 2.
Cytat:
Napisane przez rukolka Pokaż wiadomość
Ja zagryzam zęby i wszystko lecę na 5. Bikini i pachy bolą, ale jest to do przeżycia. Bez porównania z depilacją laserową (miałam pojedyncze zabiegi).
Jakby chodziło o ból tylko podczas zabiegu to też bym przeżyła, ale wolę nie ryzykować bo już raz sobie zrobiłam małą krzywdę. Przy pierwszym użyciu pod pachami uznałam że luz, da się wytrzymać a potem przez tydzień chodziłam z opuchniętymi i obolałymi pachami, jak po porządnym oparzeniu słonecznym. W przypadku bikini wolę sobie oszczędzić takich atrakcji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-06, 13:15   #4802
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 173
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ale też żeby się nie okazało jak przy depilacji woskiem, że w piątek zrobiłam, a w niedzielę już mam odrośnięte włosy. :/
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O kurde to strasznie szybko!
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo

Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-06, 13:18   #4803
Rysia16
Zakorzenienie
 
Avatar Rysia16
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 259
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Czy ta depilacja laserem domowym bardzo boli? Przez 10 lat używałam depilatora elektrycznego i to dla mnie już było dość bolesne w niektórych miejscach albo po przerwie.
Rysia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-06, 14:08   #4804
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

INSTAGRAM SKLEP

czy jeśli na koncie biznesowym założę sobie sklep i umieszczę tam produkty, które są na sprzedaż, wraz z cenami - to muszę mieć zarejestrowana własną działalność czy cokolwiek w tym kierunku? Czy mogę to sprzedawać jako osoba prywatna, tak jak załóżmy sprzedaje się na vinted itp?


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-06, 14:18   #4805
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez Rysia16 Pokaż wiadomość
Czy ta depilacja laserem domowym bardzo boli? Przez 10 lat używałam depilatora elektrycznego i to dla mnie już było dość bolesne w niektórych miejscach albo po przerwie.
Moim zdaniem minimalnie szczypie, bez porównania jeśli chodzi o zwykły depilator.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-06, 14:51   #4806
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
Zależy gdzie. Na nogach mnie nie boli, bikini zniosę, najgorzej u mnie z pachami.
To tak jak u mnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-06, 15:16   #4807
ceccylia_paladin
Wtajemniczenie
 
Avatar ceccylia_paladin
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

InPost paczkomat. Miałam dziś paczke do doręczenia i pojawiła się informacja "paczka magazynowana w paczkomacie tymczasowym". Pojawił się kod odbioru, adres paczkomatu ten do którego zamówiłam. To gdzie ona jest i czy mogę ja odebrać?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ceccylia_paladin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-04-06, 15:22   #4808
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez ceccylia_paladin Pokaż wiadomość
InPost paczkomat. Miałam dziś paczke do doręczenia i pojawiła się informacja "paczka magazynowana w paczkomacie tymczasowym". Pojawił się kod odbioru, adres paczkomatu ten do którego zamówiłam. To gdzie ona jest i czy mogę ja odebrać?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Możesz odebrać w tymczasowym, ale jeśli masz daleko, to ona następnego dnia roboczego powinna być przerzucona do docelowego i wtedy możesz odebrać w docelowym.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-06, 15:23   #4809
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Próbowałaś kremu do depilacji?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Nie, tylko plastry Joanny


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-06, 15:23   #4810
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

A ja mam pytanie o zamawianie w Douglasie. Zamówiłam kosmtyki z odbiorem w salonie. O dziwo, otrzymywałam informacje od DHL na mój telefon i maila o wysyłce paczki itd. Teraz widzę na stronie śledzenia, że paczka odebrana w douglasie i ktoś podpisał się moim nazwiskiem, ale z douglasa nie mam jeszcze informacji o możliwości odbioru (zaznaczyłam płatność przy odbiorze).
Tzn. że mogę już iść i odebrać z douglasa czy mam czekać na informację od nich?
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-06, 15:26   #4811
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Takie eventy trwają zwykle kilka dni. Kupujesz bilet na dni, które Cię interesują albo na całość. Możesz przechodzić między scenami.





Mi się też tak robiło, więc używam pęsety, ale ja nie ma jakoś dużo. Wieczorem jak zmywam makijaż i widzę, ze coś tam wyrosło to usuwam na bieżąco

No pęsetę tez używam czasem ale zwyczajnie zapominam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 15:26 ---------- Poprzedni post napisano o 15:24 ----------

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Beznadziejny. Szkoda kasy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:59 ---------- Poprzedni post napisano o 09:58 ----------

Usuwam zwykłym kremem do depilacji bikini. Od wielu lat

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:01 ---------- Poprzedni post napisano o 09:59 ----------

Ja oceniam wiarygodnie. Robiłam 3 testy różnych firm, ja byłam pewna że jestem w ciąży i wszystkie 3 były pozytywne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

No to. Chyba się skuszą na jakiś ten krem a to potem szpatułka jakaś się usuwa czy jak? Bo tez nigdy nie używałam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 15:26 ---------- Poprzedni post napisano o 15:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Mam dosyć wrażliwą skórę i na brodzie i na zewnętrznej części wąsika (tam gdzie jestem w stanie sama zerwać plaster) używam plastrów z Isany, a na resztę używam delikatnego kremu do depilacji z Bielendy.

Dzieki zerknę isany nie używałam ale zawsze mnie korciło


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-04-06, 15:31   #4812
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez Rysia16 Pokaż wiadomość
Czy ta depilacja laserem domowym bardzo boli? Przez 10 lat używałam depilatora elektrycznego i to dla mnie już było dość bolesne w niektórych miejscach albo po przerwie.
Na wrażliwych miejscach i dużej mocy tak, ale to inny ból. Mam jeszcze elektryczny w szufladzie i nigdy więcej. To bardziej jak oparzenie garnkiem przy gotowaniu.
Ale skóra się przyzwyczaja, zaczynasz od np 2 czy 3, następnym razy więcej aż wytrzymasz i tak do maxa. Na najwyższej mocy najlepsze efekty oczywiście. U mnie po kilku razach było po wszystkim, bardzo widoczny efekt.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-06, 15:42   #4813
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez Kamilaa21 Pokaż wiadomość
No pęsetę tez używam czasem ale zwyczajnie zapominam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 15:26 ---------- Poprzedni post napisano o 15:24 ----------




No to. Chyba się skuszą na jakiś ten krem a to potem szpatułka jakaś się usuwa czy jak? Bo tez nigdy nie używałam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 15:26 ---------- Poprzedni post napisano o 15:26 ----------




Dzieki zerknę isany nie używałam ale zawsze mnie korciło


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja usuwam ten krem po prostu wacikiem kosmetycznym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-06, 16:09   #4814
44fee507034f68ecff0b692d635bddccdf886c4e_65540ba289b10
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 10 712
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Treść usunięta
44fee507034f68ecff0b692d635bddccdf886c4e_65540ba289b10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-06, 16:36   #4815
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ja usuwam ten krem po prostu wacikiem kosmetycznym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dziękuje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-06, 16:46   #4816
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Mam Lumeę i mam hirsutyzm, więc hardkor.
Ogólnie zależy od części ciała. U mnie najlepsze efekty były na łydkach i pod pachami. Po 3-4 zabiegach miałam okresy, że nie musiałam golić nóg przez miesiąc (a normalnie muszę śmigać maszynką co 2-3 dni). Nie było idealnie gładko, coś tam odrastało, ale nie na tyle aż (szczególnie na łydkach), żeby było widać i żeby to wyglądało nieestetycznie.
Właśnie też mam hirsutyzm i miałam normalną brodę zanim zaczęłam depilację laserową.

Wciąż nie jest super, ale jednak trochę pomaga. Tuż po muszę się depilować raz na tydzień, więc dla mnie to duża różnica w przeciwieństwie do golenia twarzy codziennie rano.

I myślę, że taka Lumea mogłaby mi się przydać, dzięki za opinię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-06, 16:48   #4817
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

[1=44fee507034f68ecff0b692 d635bddccdf886c4e_65540ba 289b10;89175792]Treść usunięta[/QUOTE]
U mnie depilacja u kosmetyczki powodowała zawsze zapalenie mieszków włosowych, a krostki pękały od samego dotknięcia (wiem, obrzydliwe). Mam po tym blizny Na szczęście po lumei takiego problemu nie mam jedyny minus- trzeba powtarzać (chociaż laser u kosmetyczki też nie dał mi trwałych efektów).
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-06, 16:51   #4818
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez Milennka03 Pokaż wiadomość
O kurde to strasznie szybko!
Takie hormony, co zrobić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-06, 18:22   #4819
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5 035
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Zaczytuje się w kryminałach wszelakich, ale mam ochotę na coś lżejszego, ale nie totalnie głupiego. Macie jakiegoś autora/tytuły, które mogłyby mi się spodobać? Wiem, trudno doradzić, ale ciężko mi samej określić co bym chciała. Może jakiś kryminał z wątkiem humorystycznym (odrzucam Chmielewską, nie zakochałam się,ale może źle trafiłam- Lesio, może inny tytuł byłby lepszy)? Może jakaś ciekawa książka podróżnicza albo z wątkiem o podróżach? Przy czym nie lubię rozwleczony opisów przyrody... Raczej nic historycznego, bez łzawych dramatów. Ciężko mi określić co chcę Może to być poradnik albo coś naukowego, ale w lekkim tonie? Może reportaż, ale nie bardzo ckliwy i taki, że będę kilka dni do siebie dochodzić.
Może coś podpowiecie? Gdzie szukać? Idę w pt do biblioteki i będę próbowała znaleźć coś innego niż dotychczas.

Wysłane z mojego CPH1931 przy użyciu Tapatalka
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-04-06, 18:30   #4820
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

[1=9cf1d31d279bad27b001c12 cbf2de6a056fa95f2_6583802 d27f04;89175889]Zaczytuje się w kryminałach wszelakich, ale mam ochotę na coś lżejszego, ale nie totalnie głupiego. Macie jakiegoś autora/tytuły, które mogłyby mi się spodobać? Wiem, trudno doradzić, ale ciężko mi samej określić co bym chciała. Może jakiś kryminał z wątkiem humorystycznym (odrzucam Chmielewską, nie zakochałam się,ale może źle trafiłam- Lesio, może inny tytuł byłby lepszy)? Może jakaś ciekawa książka podróżnicza albo z wątkiem o podróżach? Przy czym nie lubię rozwleczony opisów przyrody... Raczej nic historycznego, bez łzawych dramatów. Ciężko mi określić co chcę Może to być poradnik albo coś naukowego, ale w lekkim tonie? Może reportaż, ale nie bardzo ckliwy i taki, że będę kilka dni do siebie dochodzić.
Może coś podpowiecie? Gdzie szukać? Idę w pt do biblioteki i będę próbowała znaleźć coś innego niż dotychczas.

Wysłane z mojego CPH1931 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Lesio to chyba najgorszy tytuł Chmielewskiej. Ja zaczęłam od tytułu boczne drogi i to dla mnie jest najlepszy jej tytul po dziś dzień.
Zapamiętałam też studnie przodków, książkę poniekąd kucharską, nieboszczyk mąż, Kocie worki, więc nie były takie złe. O, i jeszcze wszyscy jesteśmy podejrzani było fajne. Inne tytuły mi już wyparowały z głowy. Jedna jeszcze spoko była z wyścigami konnymi, chyba krokodyl z kraju Karoliny?


Z poradników to ja bardzo polecam Marie Kondo, ale jest napisana specyficznie, mocno czuć japoński klimat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Lottie69
Czas edycji: 2022-04-06 o 18:33
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-06, 18:36   #4821
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

[1=9cf1d31d279bad27b001c12 cbf2de6a056fa95f2_6583802 d27f04;89175889]Zaczytuje się w kryminałach wszelakich, ale mam ochotę na coś lżejszego, ale nie totalnie głupiego. Macie jakiegoś autora/tytuły, które mogłyby mi się spodobać? Wiem, trudno doradzić, ale ciężko mi samej określić co bym chciała. Może jakiś kryminał z wątkiem humorystycznym (odrzucam Chmielewską, nie zakochałam się,ale może źle trafiłam- Lesio, może inny tytuł byłby lepszy)? Może jakaś ciekawa książka podróżnicza albo z wątkiem o podróżach? Przy czym nie lubię rozwleczony opisów przyrody... Raczej nic historycznego, bez łzawych dramatów. Ciężko mi określić co chcę Może to być poradnik albo coś naukowego, ale w lekkim tonie? Może reportaż, ale nie bardzo ckliwy i taki, że będę kilka dni do siebie dochodzić.
Może coś podpowiecie? Gdzie szukać? Idę w pt do biblioteki i będę próbowała znaleźć coś innego niż dotychczas.

Wysłane z mojego CPH1931 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]


Może cykl Karoliny Morawieckiej o wdowie po aptekarzu (też Karolinie Morawieckiej)? Kryminał ale z dużą dawką humoru + kulinaria. Świetnie się przy tej serii bawiłam (4 książki). Chmielewskiej bardzo lubię "Najstarszą prawnuczkę" ale tu jest wątek historyczny - losy kobiet z jednej rodziny. Za dużo nie polecę bo ja szukam książek z historią w tle a Ty prosiłaś bez, ale jeszcze przyjemnie czytało mi się "Sad" Agnieszki Marciniuk (obyczajowa) na który trafiłam zupełnym przypadkiem. Bardzo relaksująca, akcja dzieje się latem w sadzie Podróżnicze to "Gringo wśród dzikich plemion" i "Rio Anakonda" Cejrowskiego. Polecam też "Rockmanna" Wojciecha Manna i "Ludzkie gadanie" Marii Szabłowskiej i Krzysztofa Szewczyka - no ale tu już zaczyna się historia: obie opowiadają o showbiznesie w PRLu (oczywiście z perspektywy wspomnień dziennikarzy)ale napisane są ze swadą.A już tak zupełnie lekko to "Powrót na Staromiejską" i"Przyjaciółki ze Staromiejskiej" Anny Mulczyńskiej. Ale to już takie typowe czytadło wręcz romans (drugą część zapamiętałam jako ciekawszą,ale czytałam parę lat temu więc nie wiem czy podtrzymuję opinię )
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»

Edytowane przez Paprotka_
Czas edycji: 2022-04-06 o 18:48
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-06, 18:57   #4822
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5 035
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Lesio to chyba najgorszy tytuł Chmielewskiej. Ja zaczęłam od tytułu boczne drogi i to dla mnie jest najlepszy jej tytul po dziś dzień.
Zapamiętałam też studnie przodków, książkę poniekąd kucharską, nieboszczyk mąż, Kocie worki, więc nie były takie złe. O, i jeszcze wszyscy jesteśmy podejrzani było fajne. Inne tytuły mi już wyparowały z głowy. Jedna jeszcze spoko była z wyścigami konnymi, chyba krokodyl z kraju Karoliny?


Z poradników to ja bardzo polecam Marie Kondo, ale jest napisana specyficznie, mocno czuć japoński klimat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O dziękuję to dam jej jeszcze szansę

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Może cykl Karoliny Morawieckiej o wdowie po aptekarzu (też Karolinie Morawieckiej)? Kryminał ale z dużą dawką humoru + kulinaria. Świetnie się przy tej serii bawiłam (4 książki). Chmielewskiej bardzo lubię "Najstarszą prawnuczkę" ale tu jest wątek historyczny - losy kobiet z jednej rodziny. Za dużo nie polecę bo ja szukam książek z historią w tle a Ty prosiłaś bez, ale jeszcze przyjemnie czytało mi się "Sad" Agnieszki Marciniuk (obyczajowa) na który trafiłam zupełnym przypadkiem. Bardzo relaksująca, akcja dzieje się latem w sadzie Podróżnicze to "Gringo wśród dzikich plemion" i "Rio Anakonda" Cejrowskiego. Polecam też "Rockmanna" Wojciecha Manna i "Ludzkie gadanie" Marii Szabłowskiej i Krzysztofa Szewczyka - no ale tu już zaczyna się historia: obie opowiadają o showbiznesie w PRLu (oczywiście z perspektywy wspomnień dziennikarzy)ale napisane są ze swadą.A już tak zupełnie lekko to "Powrót na Staromiejską" i"Przyjaciółki ze Staromiejskiej" Anny Mulczyńskiej. Ale to już takie typowe czytadło wręcz romans (drugą część zapamiętałam jako ciekawszą,ale czytałam parę lat temu więc nie wiem czy podtrzymuję opinię )
Świetnie, dobrze brzmi ten kryminał. I kolejny tytuł Chmielewskiej. Dzięki również

Wysłane z mojego CPH1931 przy użyciu Tapatalka
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-06, 18:58   #4823
jente1984
Bookworm ;)
 
Avatar jente1984
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 266
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

[1=9cf1d31d279bad27b001c12 cbf2de6a056fa95f2_6583802 d27f04;89175889]Zaczytuje się w kryminałach wszelakich, ale mam ochotę na coś lżejszego, ale nie totalnie głupiego. Macie jakiegoś autora/tytuły, które mogłyby mi się spodobać? Wiem, trudno doradzić, ale ciężko mi samej określić co bym chciała. Może jakiś kryminał z wątkiem humorystycznym (odrzucam Chmielewską, nie zakochałam się,ale może źle trafiłam- Lesio, może inny tytuł byłby lepszy)? Może jakaś ciekawa książka podróżnicza albo z wątkiem o podróżach? Przy czym nie lubię rozwleczony opisów przyrody... Raczej nic historycznego, bez łzawych dramatów. Ciężko mi określić co chcę Może to być poradnik albo coś naukowego, ale w lekkim tonie? Może reportaż, ale nie bardzo ckliwy i taki, że będę kilka dni do siebie dochodzić.
Może coś podpowiecie? Gdzie szukać? Idę w pt do biblioteki i będę próbowała znaleźć coś innego niż dotychczas.

Wysłane z mojego CPH1931 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Z komedii kryminalnych to mnie podobała się seria Anety Jadowskiej która zaczyna się od "Trup na plaży". "Niebiańskie osiedle" Ćwirleja też było fajne. I "Zabijaj uważnie" Dusse - przy tym się świetnie bawiłam.

Ciekawe reportaże to np. "Z miłości? To współczuję" o Omanie, "I cóż że o Szwecji".

Z fajnych lekkich książek to np. "Mój tata panda", "Kolacja z Tiffany'm".

Takie bardziej nastrojowe i powiedzmy bardziej ambitne, a jednocześnie lekkie w czytaniu to też np. "Niebieska księga z Nebo", "Kot w Tokio" albo "Ukochane równanie profesora".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"People who wonder
if the glass is half empty or half full
miss the point.
The glass is refillable."

jente1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-06, 19:31   #4824
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Ok, dzięki. W takim razie jutro tam podrepczę.

---------- Dopisano o 17:48 ---------- Poprzedni post napisano o 17:46 ----------


U mnie depilacja u kosmetyczki powodowała zawsze zapalenie mieszków włosowych, a krostki pękały od samego dotknięcia (wiem, obrzydliwe). Mam po tym blizny Na szczęście po lumei takiego problemu nie mam jedyny minus- trzeba powtarzać (chociaż laser u kosmetyczki też nie dał mi trwałych efektów).
Śmiało możesz iść
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-06, 20:47   #4825
MeredithGrey
Zadomowienie
 
Avatar MeredithGrey
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 468
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Jest jakaś afera w polskim szok-bizie z tym A'la aktorem od Maffashion i Rafalala. Może mi ktoś pokrótce nakreślić co zrobili / nie zrobili/ powiedzieli ? ?? Tak żebym nie musiała pudła skrolowac za długo bo weszłam tam serio z MEGA nudów tylko
__________________
Książki 2015
5/52
ROLKOholizm! Jesien 2014. ..
MeredithGrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-06, 20:56   #4826
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez MeredithGrey Pokaż wiadomość
Jest jakaś afera w polskim szok-bizie z tym A'la aktorem od Maffashion i Rafalala. Może mi ktoś pokrótce nakreślić co zrobili / nie zrobili/ powiedzieli ? ?? Tak żebym nie musiała pudła skrolowac za długo bo weszłam tam serio z MEGA nudów tylko
Fabijański odwiedził te personę i nagrali jakiś filmik na Insta, który niby promował film, w którym grał Fabijański. Z tym, że cala produkcja odcięła się i oświadczyła, że o tej pożal się promocji nie mieli pojęcia.

Rafalala ma już hmm reputację, więc podejrzewa się, że znają się z tym aktorem na hmmm INNYM GRUNCIE.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-06, 20:57   #4827
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez MeredithGrey Pokaż wiadomość
Jest jakaś afera w polskim szok-bizie z tym A'la aktorem od Maffashion i Rafalala. Może mi ktoś pokrótce nakreślić co zrobili / nie zrobili/ powiedzieli ? ?? Tak żebym nie musiała pudła skrolowac za długo bo weszłam tam serio z MEGA nudów tylko
Rafalala wrzucił standardowo jakiś urywek, że jest z Fabijańskim. Oczywiście więcej nie trzeba było ludziom, każdy przypuszczał po co mogli się spotkać, chociaż niby Fabijański się potem tłumaczył, że to taki chwyt marketingowy - chciał wypromować film (?) bodajże Międzyczasie fani maff wspierali ją na duchu w tych trudnych chwilach
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-06, 21:02   #4828
MeredithGrey
Zadomowienie
 
Avatar MeredithGrey
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 468
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
Rafalala wrzucił standardowo jakiś urywek, że jest z Fabijańskim. Oczywiście więcej nie trzeba było ludziom, każdy przypuszczał po co mogli się spotkać, chociaż niby Fabijański się potem tłumaczył, że to taki chwyt marketingowy - chciał wypromować film (?) bodajże Międzyczasie fani maff wspierali ją na duchu w tych trudnych chwilach
Aah, myslalam, ze jakieś niepoprawne politycznie wypowiedzi albo akcje ... A to tylko ploty po wspólnym filmiku na insta. Ja szczerze to nie wiem czym ten /ta Rafalala zasłynal ale ta wiedza mi w sumie do szczęścia niepotrzebna, dzięki , ze mi rozjasnilyscie, czemu Maffashion na pudlu tam proszą o komentarz! dala taki wymijający ze właśnie trudno było wywnioskować co się podziało XD
__________________
Książki 2015
5/52
ROLKOholizm! Jesien 2014. ..
MeredithGrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-06, 21:06   #4829
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Cytat:
Napisane przez MeredithGrey Pokaż wiadomość
Aah, myslalam, ze jakieś niepoprawne politycznie wypowiedzi albo akcje ... A to tylko ploty po wspólnym filmiku na insta. Ja szczerze to nie wiem czym ten /ta Rafalala zasłynal ale ta wiedza mi w sumie do szczęścia niepotrzebna, dzięki , ze mi rozjasnilyscie, czemu Maffashion na pudlu tam proszą o komentarz! dala taki wymijający ze właśnie trudno było wywnioskować co się podziało XD
Zasłynął świadczeniem usług różnej maści również dla panów. A Maff obrywa rykoszetem jako jego partnerka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-06, 21:07   #4830
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 64.

Ostatnio oglądałam pierwsze dwa odcinki Odwilży na HBO i tam jedną z ról "gra" Fabijański. Przy wszystkich scenach z jego udziałem zastanawiałam się czy on jest naćpany, nawalony czy po prostu nie umie w mimikę twarzy bo chyba kłoda prosto z lasu lepiej by sobie poradziła z jego rolą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-04-09 19:22:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:38.