Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4. - Strona 106 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-05-03, 18:24   #3151
Ifinick
Zadomowienie
 
Avatar Ifinick
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 145
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Przyznam, że ta wypowiedź Franciszka mocno mnie zddziwiła ( o ile nie została zmanipulowana przez media).

Przecież tam giną niewinni ludzie.Nie bardzo jest w tej sytuacji miejsce na neutralność.
Tu wywiad przedstawiony wyraziściej
https://www.vaticannews.va/en/pope/n...in-moscow.html
Cytat:
Pope Francis spoke of "an anger facilitated" perhaps, by "NATO's barking at Russia's door" that has led the Kremlin to "react badly and unleash the conflict".
“I don't know how to answer - I'm too far away - the question of whether it is right to supply the Ukrainians," he reasoned. "The clear thing is that weapons are being tested there. The Russians now know that tanks are of little use and are thinking of other things. This is why wars are waged: to test the weapons we have produced. Few people are fighting this trade, but more should be done."
Ifinick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-03, 18:33   #3152
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Franciszek się pięknie krył - że taki ludzki, że w końcu coś się zadzieje dobrego w całym Kościele, ochy achy i peany. A tu... wychodzi prawdziwe oblicze czyli takie, że nie mogę już patrzeć na jego postać (o słuchaniu nie ma mowy) i tylko upewniam się w tym, że dobrze zrobiłam odcinajac się od tej instytucji.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-03, 18:45   #3153
Alekto123
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 213
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Ja to widzę tak - to my dobrze trzymamy się tej patriarchalnej, pisowskiej, putinowskiej, dziaderskiej logiki wojny.

Świat jest uwikłany w tym dawnym sposobie myślenia. Dziaderskim. Oko za oko. Papież jest lewicowy, proponuje postępowe, lewicowe spojrzenie (podobnie jak Macron, trochę upraszczam, ale mniej więcej). My, wychowani przez dziadersów, jeszcze nie rozumiemy, że pokonać Putina możemy tylko własną, bronią, a nie jego. I na swoich warunkach. A nie na warunkach Wschodu. Za każdym razem kiedy papież Franciszek zwraca się pokojowo do Putina to ja to widzę tak, jakby Zachód wygrywał. (I jakby pokazywał Rosji środkowy palec)
Możesz rozwinąć, bo ja widzę Latynosa, który pewnie nie lubi USA, które w Ameryce Południowej sporo mieszało, więc przez rozszerzenie pewnie też NATO, którego podstawą są Stany i który nie rozumie Europy i strzela potężne gafy.

Tak jak JP2 nie rozumiał Ameryki Południowej i wspierał tam paskudne, krwawe reżimy, jeśli tylko były prawicowe i prokościelne.
Alekto123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-03, 18:55   #3154
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez Alekto123 Pokaż wiadomość
Możesz rozwinąć, bo ja widzę Latynosa, który pewnie nie lubi USA, które w Ameryce Południowej sporo mieszało, więc przez rozszerzenie pewnie też NATO, którego podstawą są Stany i który nie rozumie Europy i strzela potężne gafy.

Tak jak JP2 nie rozumiał Ameryki Południowej i wspierał tam paskudne, krwawe reżimy, jeśli tylko były prawicowe i prokościelne.
Rozwinąć? Że jak się atakuje Putina słownie to on się jeszcze bardziej się wścieka i jeszcze bardziej atakuje. Tylko że Putin atakuje już nie słownie, ale fizycznie, jeszcze bardziej maltretując ludność.
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."

Edytowane przez Dobranka
Czas edycji: 2022-05-03 o 19:00
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-03, 19:15   #3155
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-03, 19:21   #3156
Alekto123
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 213
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Rozwinąć? Że jak się atakuje Putina słownie to on się jeszcze bardziej się wścieka i jeszcze bardziej atakuje. Tylko że Putin atakuje już nie słownie, ale fizycznie, jeszcze bardziej maltretując ludność.
Ale na jakiej podstawie wiemy, że to akurat słowa Franciszka podnoszą ciśnienie Putinowi, a nie np. dostawy broni robione przez NATO?



Z tego co kojarzę to Putin i jego hanchmeni do tych dostaw się odnoszą i straszą, że jak NATO nie przestanie to oni mają bombę nuklearną. Nie kojarzę, żeby Putin odniósł się kiedykolwiek do tego co palną Franciszek i groził, że jak Franciszek się nie przymknie to spuści atomówkę.
Alekto123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-03, 19:30   #3157
Ifinick
Zadomowienie
 
Avatar Ifinick
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 145
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Powinna byłam napisać - wyraziście, zamiast wyraziściej.
Ifinick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-05-03, 19:54   #3158
Sally1642
Rozeznanie
 
Avatar Sally1642
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 584
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez Alekto123 Pokaż wiadomość
Ale na jakiej podstawie wiemy, że to akurat słowa Franciszka podnoszą ciśnienie Putinowi, a nie np. dostawy broni robione przez NATO?



Z tego co kojarzę to Putin i jego hanchmeni do tych dostaw się odnoszą i straszą, że jak NATO nie przestanie to oni mają bombę nuklearną. Nie kojarzę, żeby Putin odniósł się kiedykolwiek do tego co palną Franciszek i groził, że jak Franciszek się nie przymknie to spuści atomówkę.
Pierwsze słyszę, a uważam że dość szczegółowo śledzę aktualną sytuację. Kiedy padały takie wypowiedzi? Kto mówił że jak NATO nie przestanie wysyłać broni to Rosja przejdzie na scenariusz atomowy? Pytam serio.

Były mowy o tym, że zachód powinien przestać wspierać Ukrainę (bo tym samym "wspiera" konflikt), była mowa o tym że Rosja zna ścieżki dostawy broni i jak tylko przekroczy ona ukraińską granicę to stanie się celem Rosji. No i były oczywiście wspomnienia o tym, że w razie istotnego zagrożenia, zgodnie z ich konstytucją, Rosja ma prawo skorzystać z takiej bomby. Nie widziałam jednak powiązań "NATO nie przestanie dostarczać broni -> leci bomba atomowa".
Sally1642 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-03, 20:04   #3159
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Ja to widzę tak - to my dobrze trzymamy się tej patriarchalnej, pisowskiej, putinowskiej, dziaderskiej logiki wojny.

Świat jest uwikłany w tym dawnym sposobie myślenia. Dziaderskim. Oko za oko. Papież jest lewicowy, proponuje postępowe, lewicowe spojrzenie (podobnie jak Macron, trochę upraszczam, ale mniej więcej). My, wychowani przez dziadersów, jeszcze nie rozumiemy, że pokonać Putina możemy tylko własną, bronią, a nie jego. I na swoich warunkach. A nie na warunkach Wschodu. Za każdym razem kiedy papież Franciszek zwraca się pokojowo do Putina to ja to widzę tak, jakby Zachód wygrywał. (I jakby pokazywał Rosji środkowy palec)


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-03, 20:11   #3160
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 892
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Może ma na myśli magiczną siłę przyjaźni?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-03, 20:16   #3161
Sally1642
Rozeznanie
 
Avatar Sally1642
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 584
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Też się zastanawiam o co chodzi? Nie rozumiem.

"Jak papież zwraca się pokojowo do Putina to tak jakby zachód wygrywał" - acha, czyli najlepiej gdyby cały zachód uznał wyższość Rosji i jej się podporządkował, w idealnym przypadku, z oddaniem swojego terytorium? Wtedy będzie "po bożemu" tak?

Ja po prostu nie wierzę w to co czytam.

Edytowane przez Sally1642
Czas edycji: 2022-05-03 o 20:17
Sally1642 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-05-03, 20:17   #3162
Alekto123
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 213
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez Sally1642 Pokaż wiadomość
Pierwsze słyszę, a uważam że dość szczegółowo śledzę aktualną sytuację. Kiedy padały takie wypowiedzi? Kto mówił że jak NATO nie przestanie wysyłać broni to Rosja przejdzie na scenariusz atomowy? Pytam serio.

Były mowy o tym, że zachód powinien przestać wspierać Ukrainę (bo tym samym "wspiera" konflikt), była mowa o tym że Rosja zna ścieżki dostawy broni i jak tylko przekroczy ona ukraińską granicę to stanie się celem Rosji. No i były oczywiście wspomnienia o tym, że w razie istotnego zagrożenia, zgodnie z ich konstytucją, Rosja ma prawo skorzystać z takiej bomby. Nie widziałam jednak powiązań "NATO nie przestanie dostarczać broni -> leci bomba atomowa".
Może i tak, coś mi się kojarzyło, że Rosjanie jak zwykle jakieś pogruszki słali. I kojarzyłam, że na pewno dostawa broni się im nie podobała. Tak lubią grozić wszystkim na prawo i lewo.


No w gruncie rzeczy nie istotne. Nie sądzę, żeby Putin sobie dużo robił z gadania Franciszka. Przynajmniej nie kojarzę, żeby Putin się odgrażał, że Franciszek ma się zamknąć, bo jak nie to coś tam.
Alekto123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-03, 20:17   #3163
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Zrozumiałam to tak, że chodzi o "zło dobrem zwyciężaj". Nie zniżymy się do poziomu Putina, jesteśmy ponad to.
Cóż...


PS. Jeszcze tak sobie myślę, że - pomijając już kwestie teologiczne i duchowe - Franciszek może grać na rzecz Argentyny, która chyba siedzi w kieszeni Rosji. Ale do końca nie jestem przekonana do tego pomysłu, to takie moje gdybanie.
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»

Edytowane przez Paprotka_
Czas edycji: 2022-05-03 o 20:23
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-03, 20:34   #3164
Sally1642
Rozeznanie
 
Avatar Sally1642
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 584
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez Alekto123 Pokaż wiadomość
Może i tak, coś mi się kojarzyło, że Rosjanie jak zwykle jakieś pogruszki słali. I kojarzyłam, że na pewno dostawa broni się im nie podobała. Tak lubią grozić wszystkim na prawo i lewo.


No w gruncie rzeczy nie istotne. Nie sądzę, żeby Putin sobie dużo robił z gadania Franciszka. Przynajmniej nie kojarzę, żeby Putin się odgrażał, że Franciszek ma się zamknąć, bo jak nie to coś tam.
Zgodzę się całkowicie że Putin ma Franciszka głęboko w ... nosie. Wczoraj bodajże wyczytałam że Watykan złożył propozycję wizyty w Moskwie, 20 dni po rozpoczęciu inwazji. Żadnej odpowiedzi się nie doczekali. To dość jasny sygnał, gdzie mają "franciszkowe zdanie".

Ja rozumiem, że według postawy chrześcijańskiej należy wybaczać krzywdy itp. Ale no... wojna przekracza wszelkie granice. Tutaj nie powinno działać "jak ktoś cię uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi". No nie. Po prostu nie.
Sally1642 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-03, 21:14   #3165
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez Sally1642 Pokaż wiadomość
Też się zastanawiam o co chodzi? Nie rozumiem.

"Jak papież zwraca się pokojowo do Putina to tak jakby zachód wygrywał" - acha, czyli najlepiej gdyby cały zachód uznał wyższość Rosji i jej się podporządkował, w idealnym przypadku, z oddaniem swojego terytorium? Wtedy będzie "po bożemu" tak?

Ja po prostu nie wierzę w to co czytam.
Nie.

---------- Dopisano o 21:14 ---------- Poprzedni post napisano o 20:54 ----------

[1=e36b38c1b02253f65e484b4 d30ebb09d9d5f8578_646d457 1ebe9e;89206727]Może ma na myśli magiczną siłę przyjaźni?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Nie, ma na myśli magiczną siłę nazywania Putina rzeźnikiem. To jest takie bojowe, że ho ho.

Rozumiem wysłać super broń do Ukrainy, ale jakim cudem Putin ma się wycofać z wojny, jak ktoś go słownie wyzwie w dzienniku (i uważa, że to jest lepsze niż jakby papież miał pojechać do Putina z nim pogadać) to nie ogarniam. No przecież wyzywanie kogoś z telewizora jest takie bojowe że łojezu, że to jest niemal wypowiedzenie wojny. To jest wręcz wojna.

To znaczy jeszcze raz napiszę - nie rozumiem, dlaczego ktoś uważa, że wyzywanie Putina w telewizorze jest metodą bojową, lepszą niż pogadanie z nim. Co on ma się przestraszyć tego czy co? To jakaś magiczna sztuczka? Nie mówię, że to jest złe, tylko dlaczego jest niby lepsze od podejścia pokojowego Franciszka? Czemu on takiej metody nie może sobie zastosować? Tylko go wyzwać.
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."

Edytowane przez Dobranka
Czas edycji: 2022-05-03 o 21:28
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-03, 21:30   #3166
zrabna77
Raczkowanie
 
Avatar zrabna77
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 40
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

W ten konflikt trzeba wejść głębiej .To jest konflikt światowy Rosja/USA /Chiny . Nie jestem rusofobką i nie łykam powszechnej narracji , że Putin jest be .
Nie dajmy sobie bronować mózgów.
zrabna77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-03, 21:34   #3167
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość

Nie.

---------- Dopisano o 21:14 ---------- Poprzedni post napisano o 20:54 ----------



Nie, ma na myśli magiczną siłę nazywania Putina rzeźnikiem. To jest takie bojowe, że ho ho.

Rozumiem wysłać super broń do Ukrainy, ale jakim cudem Putin ma się wycofać z wojny, jak ktoś go słownie wyzwie w dzienniku (i uważa, że to jest lepsze niż jakby papież miał pojechać do Putina z nim pogadać) to nie ogarniam. No przecież wyzywanie kogoś z telewizora jest takie bojowe że łojezu, że to jest niemal wypowiedzenie wojny. To jest wręcz wojna.

To znaczy jeszcze raz napiszę - nie rozumiem, dlaczego ktoś uważa, że wyzywanie Putina w telewizorze jest metodą bojową, lepszą niż pogadanie z nim. Co on ma się przestraszyć tego czy co? To jakaś magiczna sztuczka? Nie mówię, że to jest złe, tylko dlaczego jest niby lepsze od podejścia pokojowego Franciszka? Czemu on takiej metody nie może sobie zastosować? Tylko go wyzwać.
Ja nie nazwałabym pokojowym podejściem tego co plecie Franciszek.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-03, 21:46   #3168
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez zrabna77 Pokaż wiadomość
W ten konflikt trzeba wejść głębiej .To jest konflikt światowy Rosja/USA /Chiny . Nie jestem rusofobką i nie łykam powszechnej narracji , że Putin jest be .
Nie dajmy sobie bronować mózgów.
To może Putin jest dobry co? Moim zdaniem ciężko nie być rusofobem gdy ogląda się relację z tego co robią rosjanie w Ukrainie.
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-03, 21:52   #3169
zrabna77
Raczkowanie
 
Avatar zrabna77
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 40
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Lumimi , jakie relacje oglądasz ? TVN, TVP I POLSAT ?
To powodzenia
zrabna77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-05-03, 22:08   #3170
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez zrabna77 Pokaż wiadomość
Lumimi , jakie relacje oglądasz ? TVN, TVP I POLSAT ?
To powodzenia
Sugerujesz ze relacje z rosyjskich zbrodni na Ukrainie za przekłamane?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-03, 22:17   #3171
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
To chyba wymyślono właśnie w 2013 na potrzebę tego precedensu.

Zresztą nie znam się, to nie będę zabierać głosu.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-03, 22:21   #3172
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość

Nie.

---------- Dopisano o 21:14 ---------- Poprzedni post napisano o 20:54 ----------



Nie, ma na myśli magiczną siłę nazywania Putina rzeźnikiem. To jest takie bojowe, że ho ho.

Rozumiem wysłać super broń do Ukrainy, ale jakim cudem Putin ma się wycofać z wojny, jak ktoś go słownie wyzwie w dzienniku (i uważa, że to jest lepsze niż jakby papież miał pojechać do Putina z nim pogadać) to nie ogarniam. No przecież wyzywanie kogoś z telewizora jest takie bojowe że łojezu, że to jest niemal wypowiedzenie wojny. To jest wręcz wojna.

To znaczy jeszcze raz napiszę - nie rozumiem, dlaczego ktoś uważa, że wyzywanie Putina w telewizorze jest metodą bojową, lepszą niż pogadanie z nim. Co on ma się przestraszyć tego czy co? To jakaś magiczna sztuczka? Nie mówię, że to jest złe, tylko dlaczego jest niby lepsze od podejścia pokojowego Franciszka? Czemu on takiej metody nie może sobie zastosować? Tylko go wyzwać.
Za zbrodniarzami wojennymi się nie gada. Takich się później sądzi za zbrodnie wojenne.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-03, 22:23   #3173
zrabna77
Raczkowanie
 
Avatar zrabna77
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 40
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Sugerujesz ze relacje z rosyjskich zbrodni na Ukrainie za przekłamane?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Media zawsze kłamały i będą kłamać , propaganda. Przed i w czasie 2WŚ także gazety pisały co innego , niż rzeczywiście się działo . Teraz jest to samo . Zachęcam wszystkich do samodzielnego zgłębiania tematu , otworzyć umysł , czy faktycznie to wszystko składa się do kupy .....nie sam odbiór obrazu i dźwięku .
zrabna77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-03, 22:32   #3174
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Za zbrodniarzami wojennymi się nie gada. Takich się później sądzi za zbrodnie wojenne.
I w myśl tej idei się spokojnie przygląda jak morduje ludzi. A jeszcze wcześniej przez lata wchodzi z nim w układy.

(Dziennikarka, która pisała o Putinie, powiedziała, że on ma urojenia i manię prześladowczą, naprawdę wierzy w kłamstwa, które sam wymyślił, nie umie obsługiwać internetu ani komórki)
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-03, 22:35   #3175
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez zrabna77 Pokaż wiadomość
Media zawsze kłamały i będą kłamać , propaganda. Przed i w czasie 2WŚ także gazety pisały co innego , niż rzeczywiście się działo . Teraz jest to samo . Zachęcam wszystkich do samodzielnego zgłębiania tematu , otworzyć umysł , czy faktycznie to wszystko składa się do kupy .....nie sam odbiór obrazu i dźwięku .
Ja rozumiem że niektóre relacje moga być zmanipulowane, podkoloryzowane itp. Jednak moim zdaniem nie da się obronić tym że ruskie na Ukrainie robią straszne rzeczy.



Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-03, 22:40   #3176
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez zrabna77 Pokaż wiadomość
Zachęcam wszystkich do samodzielnego zgłębiania tematu , otworzyć umysł , czy faktycznie to wszystko składa się do kupy .....nie sam odbiór obrazu i dźwięku .
Rozumiem, że ty teraz nadajesz z linii frontu i wszystko widzisz na własne oczy ? Samą czyściutką, niczym niezmąconą prawdę ?

Następna wielce oświecona, patrząca z lotu ptaka co to musi głupkom tłumaczyć że to co widzą to mrzonki. Ziew.
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-03, 22:40   #3177
zrabna77
Raczkowanie
 
Avatar zrabna77
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 40
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Z Putinem wszyscy chcą gadać
Ukraina nadal bierze gaz od Rosji, i prawie wszystkie kraje praktycznie , a Polski nierząd od Niemców rosyjski gaz i to drożej a ty Polaku niedługo się nie wybulisz , bo Ukraina , bo Putin . A gdzie do ch nasze interesy ???? Hmm ?
zrabna77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-03, 22:42   #3178
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez zrabna77 Pokaż wiadomość
Nie jestem rusofobką i nie łykam powszechnej narracji , że Putin jest be .

Bo pewnie jesteś rusofilką opłacaną rubelkami.
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-03, 22:47   #3179
zrabna77
Raczkowanie
 
Avatar zrabna77
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 40
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Mam coraz większe obawy co do zdolności logicznego myślenia wśród polskiego społeczeństwa. Wygląda na to, że nawet bardzo podobne do siebie zjawiska nie są dla wielu Polaków przejawem wspólnego mechanizmu leżącego u ich podstaw. Ta dysocjacja kognitywna jest dramatyczna.
Dobranoc .
zrabna77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-03, 22:56   #3180
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 4.

Cytat:
Napisane przez zrabna77 Pokaż wiadomość
Z Putinem wszyscy chcą gadać
Ukraina nadal bierze gaz od Rosji, i prawie wszystkie kraje praktycznie , a Polski nierząd od Niemców rosyjski gaz i to drożej a ty Polaku niedługo się nie wybulisz , bo Ukraina , bo Putin . A gdzie do ch nasze interesy ???? Hmm ?
Za chwilę napiszesz ze w Polskim interesie jest być pod butem Rosji bo gaz i paliwo będzie tańsze. W Polskim interesie jest przede wszystkim silna Ukraina która robi za tarcze dla Pl.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-09-03 16:58:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:28.