Jak się pozbyć blizn potrądzikowych? - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Eucerin - podejmij wyzwanie!

Notka

Eucerin - podejmij wyzwanie! Jeśli borykasz się z trądzikiem, bądź masz sukcesy w walce z tą przypadłością, dołącz do nas i koniecznie podziel się z nami swoimi doświadczeniami. Co dwa - trzy dni będzie pojawiać się na forum nowy temat związany z niedoskonałościami skóry.

 
 
Narzędzia
Stary 2013-09-23, 18:59   #301
pikus1406
Przyczajenie
 
Avatar pikus1406
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 23
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez Pola3312 Pokaż wiadomość
korektor nie jest nawet aż taki drogi-ok 20zł. Wolę używać tych "lepszych", bo ropne krostki jeszcze są, ale już pojedyncze. Mam nadzieję, ze niedługo przed okresem nie wysypie mnie tak, jak miałam pod koniec wakacji-istna masakra...
Typowo na krostki miałam kiedyś antybakteryjny korektor z Dermiki. Niby działał lekko zasuszająco, ale dostępny był tylko jeden odcień (ponoć uniwersalny :/), przez co krosta była niczym ciemny wulkan na mojej bladej twarzy
__________________
[eucerin][/eucerin]
pikus1406 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 19:01   #302
Erwina1234
Zadomowienie
 
Avatar Erwina1234
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 550
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez pikus1406 Pokaż wiadomość
Typowo na krostki miałam kiedyś antybakteryjny korektor z Dermiki. Niby działał lekko zasuszająco, ale dostępny był tylko jeden odcień (ponoć uniwersalny :/), przez co krosta była niczym ciemny wulkan na mojej bladej twarzy
Powiem Wam szczerze, że już wolę chodzić z tą widoczną krostką na twarzy, niż z ciemnym plackiem każdy potem się przygląda co się stało z twarzą
Erwina1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 19:01   #303
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 993
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez pikus1406 Pokaż wiadomość
Typowo na krostki miałam kiedyś antybakteryjny korektor z Dermiki. Niby działał lekko zasuszająco, ale dostępny był tylko jeden odcień (ponoć uniwersalny :/), przez co krosta była niczym ciemny wulkan na mojej bladej twarzy
Jest kilka takich korektorów wysuszających, dobry jest Synergen (rossmann) oraz z miss sporty z serii clean face? Czy jakoś tak .
Antymionka jest teraz online Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 19:02   #304
whatka
Przyczajenie
 
Avatar whatka
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 11
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

szkoda, że nie ma już jednego kremu z Nivea (?) który był na noc... taki który posmarowalas osypaną twarz wieczorem, a rano wszystkie wypryski były przysuszone... taki był fajny, a go wycofali ;c
__________________
[eucerin][/eucerin]


_______________________
Nie ogarniam!
Dziękuję, dobranoc.
whatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 19:03   #305
pikus1406
Przyczajenie
 
Avatar pikus1406
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 23
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez Pola3312 Pokaż wiadomość
Tylko, żeby znaleźć tego dobrego... U mnie dermatolog stwierdziła za pierwszym razem"zapisze Ci Epiduo, jak siostrze, żebyście nie musiały dwóch różnych kupować".
No niestety, trzeba szukać tego najlepszego, może popytać ludzi. Moja pierwsza dermatolog także nie była w stanie mi pomóc- leczyła mnie tylko nic niewartymi, ale za to drogimi maściami
__________________
[eucerin][/eucerin]
pikus1406 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 19:04   #306
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 993
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez whatka Pokaż wiadomość
szkoda, że nie ma już jednego kremu z Nivea (?) który był na noc... taki który posmarowalas osypaną twarz wieczorem, a rano wszystkie wypryski były przysuszone... taki był fajny, a go wycofali ;c
Który to?
Ja krem nivea oryginalny mam na suche miejsca, miałam do skóry suchej na nock który mnie wysypał okropnie, więc moj romans z nivea kończy się na żelach pod prysznic. Dziecku też bym nic nie kupiła z ich serii.
Antymionka jest teraz online Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 19:05   #307
Vejd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 12
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Heja
Słuchajcie piszecie o tych mydłach, ale trzeba strasznie uważać, żeby nie przesuszyć skóry. Zaostrzenie trądziku jest najczęściej wynikiem przesuszenia. Skóra czuje niedobór nawilżenia i odpowiada zwiększoną produkcją łoju. Wszystko zaczyna się czopować i nowa partia krostek gotowa ;p
W lato przesusza się ciągle i jak kończy się słoneczko krostki wracają z podwójną siłą. Zimą z powodu mrozu który nie współgra z lekkimi kremami nawilżającymi (to połączenie przesusza cerę i dodatkowo rozwala naczynka) również jest łatwo o wysyp.
Dlatego pierwszym krokiem w walce z bliznami powinno być ograniczenie ich możliwości występowania. A najczęściej robią się po wyciskanych syfkach. A kiedy najczęściej wyciskamy syfki bo brak nam cierpliwości? Jak jest ich za dużo
Tak więc polecam zaprzyjaźnienie się z dobrym kremem z filtrem na lato i mocnym kremem ochronnym na zimę.
Ja na szczęście nie mam ogromnego problemu z bliznami, ale opanowałam trochę tą sytuację chodząc do babeczki kosmetologa Robiła mi zabiegi kwasowe regularnie przez pół roku. Odpowiednio zwiększała stężenie kwasów, ponieważ mam bardzo wrażliwą skórę musiałyśmy zacząć od minimalnego i powoli przechodzić do coraz większego. Dodatkowo oczyszczała mi cerę co zapobiegało ponownym stanom zapalnym.
W efekcie kilka blizn które posiadałam spłyciły się na tyle aby prawie nie było ich widać
Jeśli chodzi o ewentualne maskowanie polecam kamuflaż z ArtDeco jednak jest on bardzo ciężki oraz korektor prolongwear z MACa. Odpowiednio nałożone na blizny dają ładne efekty
Vejd jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-23, 19:05   #308
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 993
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez pikus1406 Pokaż wiadomość
No niestety, trzeba szukać tego najlepszego, może popytać ludzi. Moja pierwsza dermatolog także nie była w stanie mi pomóc- leczyła mnie tylko nic niewartymi, ale za to drogimi maściami
Mój pierwszy dermatolog był dośc dobry, przynajmniej na mnie popatrzył i zmieniał leki. Reszta- do niczego. Mam zamiar się do niego niedługo znów zapisać.
Antymionka jest teraz online Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 19:05   #309
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez pikus1406 Pokaż wiadomość
No niestety, trzeba szukać tego najlepszego, może popytać ludzi. Moja pierwsza dermatolog także nie była w stanie mi pomóc- leczyła mnie tylko nic niewartymi, ale za to drogimi maściami
Mi się marzy taki dermatolog, który w końcu chciałby poszukać u mnie przyczyn problemu, bo jak na razie to jedyne badanie, na jakie zostałam wysłane przed dermatologa, jeśli o trądzik chodzi to na żelazo, żeby stwierdzić, czy to nie przez niedobór...
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 19:06   #310
pikus1406
Przyczajenie
 
Avatar pikus1406
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 23
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Mało znanym sposobem na już istniejące pryszcze jest posmarowanie go mazią z aspiryny : wysatrczy rozpusćić pół tabletki w kroplac wody tak, aby powstała gęsta pasta, a następnie nałożyć na krostę i zmyć po kilku minutach Aspiryna hamuje rozwój infekcji, stąd lecznicze działanie
__________________
[eucerin][/eucerin]
pikus1406 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 19:06   #311
Pola3312
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 63
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Co do słodyczy, ja nie jem jakiejś 9 miesięcy już. Raz na święta nie mogłam zwytrzymać patrząc na te placki i się skusiłam... No i pojawily się kolejne wypryski... Teraz juz nawet mnie nie korci, jak czekolada na stole leży Ale czy pomogło mi z trądzikiem? Na pewno nie pogorszyło.
Pola3312 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-23, 19:07   #312
Erwina1234
Zadomowienie
 
Avatar Erwina1234
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 550
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Mój pierwszy dermatolog był dośc dobry, przynajmniej na mnie popatrzył i zmieniał leki. Reszta- do niczego. Mam zamiar się do niego niedługo znów zapisać.
Swoją drogą, dawno nie byłam u dermatologa, ale gdy już byłam to zawsze "rzut okiem" wystarczył.


Miałyście kiedykolwiek robione jakieś badania u dermatologa?
Erwina1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 19:07   #313
stokrotka_74
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 19
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez Figula94 Pokaż wiadomość
No właśnie, mi Aleppo bardzo pasuje, bo dobrze myje, a nie wysusza. Savon Noir, jeśli tak to się pisało, to właśnie czarne mydło .



Antybiotyki też miałam i Klindacin był właśnie z antybiotykiem. Mi antybiotyk pomagał, ale nie wyeliminował trądziku do końca, a stosowałam go długo, nawet bardzo. A później to było już tylko gorzej i gorzej, zawitałam później do jednego dermatologa jeszcze prywatnie i jak mi wspomniał, że tylko antybiotyki to już nie wróciłam.

Zaś siarka jest dobra, ale może nie w mydłach. Przynajmniej z tego co słyszałam to w Islandii mają wodę w kranach z siarką i bardzo dobrze działa na skórę, ale nie wolno jej pod żadnym pozorem połykać.
Używam na czoło i na wypryski antybiotyku Duac. Jak na razie super. Podkład musi być lekki czyli nie zatykający porów! O matującym mogę zapomnieć, bo typowo matujący wysusza skórę, najlepiej nawilżający.
__________________
[eucerin][/eucerin]
stokrotka_74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 19:08   #314
pikus1406
Przyczajenie
 
Avatar pikus1406
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 23
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez Figula94 Pokaż wiadomość
Mi się marzy taki dermatolog, który w końcu chciałby poszukać u mnie przyczyn problemu, bo jak na razie to jedyne badanie, na jakie zostałam wysłane przed dermatologa, jeśli o trądzik chodzi to na żelazo, żeby stwierdzić, czy to nie przez niedobór...
Niestety jest to nagminna sytuacja Niektórzy wykonują na początku badanie pod kątem bakteriologicznym, taka semi-biopsja. Wtedy dopiero są w stanie ustalić odpowiednie i skuteczne leczenie. Tylko trzeba liczyć się z drogą wizytą :/
__________________
[eucerin][/eucerin]
pikus1406 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 19:08   #315
celulozowa
Przyczajenie
 
Avatar celulozowa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Pani dermatolog poleciła mi na blizny peeling enzymatyczny z Lirene. Wydaje mi się, że troszkę rozjaśnia, na pewno łagodzi zaczerwienienia np. po wyciskaniu i pięknie pachnie.

Odnośnie mydła to na jakimś blogu czytałam o mydełku REO na blizny. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia?
Podobno lepiej leczy trądzik niż radzi sobie z bliznami, no i cena też jest fajna.
__________________
[eucerin][/eucerin]
celulozowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 19:09   #316
Pola3312
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 63
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez pikus1406 Pokaż wiadomość
Mało znanym sposobem na już istniejące pryszcze jest posmarowanie go mazią z aspiryny : wysatrczy rozpusćić pół tabletki w kroplac wody tak, aby powstała gęsta pasta, a następnie nałożyć na krostę i zmyć po kilku minutach Aspiryna hamuje rozwój infekcji, stąd lecznicze działanie
Raz czy dwa stosowałam, ale nie zauważyłam efektow...Mnie zachwyciła maseczka przeciwtrądzikowa z zieloną glinką, jak na złość zapomniałam nazwy firmy, wiem że nietestowana na zwierzątkch(duzy plus). Zaczerwienienia po niej znikają, skóra fajna, rozświetlona
Pola3312 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 19:10   #317
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 993
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez Erwina1234 Pokaż wiadomość
Swoją drogą, dawno nie byłam u dermatologa, ale gdy już byłam to zawsze "rzut okiem" wystarczył.


Miałyście kiedykolwiek robione jakieś badania u dermatologa?
Ja kiedyś miałam, ale nie pamiętam jakie bo trądzik mam od podstawówki. U mnie ostatnio ten rzut okiem mi pomógł . Ale pozostałe razy to porażka :P
Antymionka jest teraz online Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 19:11   #318
Pola3312
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 63
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez Erwina1234 Pokaż wiadomość
Swoją drogą, dawno nie byłam u dermatologa, ale gdy już byłam to zawsze "rzut okiem" wystarczył.


Miałyście kiedykolwiek robione jakieś badania u dermatologa?
Ani razu... Zawsze tylko spojrzała i "epiduo", a teraz "izotziaja".
Pola3312 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 19:14   #319
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez Pola3312 Pokaż wiadomość
Raz czy dwa stosowałam, ale nie zauważyłam efektow...Mnie zachwyciła maseczka przeciwtrądzikowa z zieloną glinką, jak na złość zapomniałam nazwy firmy, wiem że nietestowana na zwierzątkch(duzy plus). Zaczerwienienia po niej znikają, skóra fajna, rozświetlona
Chyba wiem o jaką chodzi, w Rossmannie można ją dostać i wiem, że z tej samej firmy jest maska do włosów - też z zieloną glinką (Dermaglin zdaje się). Ale tańszy odpowiednik z Biedronki jest równie dobry, tylko nie zawsze jest (a tej firmy to zupełnie nie pamiętam). Mi zielona glinka nigdy nie służyła, zawsze miałam wrażenie, że przesusza mi skórę.
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-23, 19:15   #320
pikus1406
Przyczajenie
 
Avatar pikus1406
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 23
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez Pola3312 Pokaż wiadomość
Raz czy dwa stosowałam, ale nie zauważyłam efektow...Mnie zachwyciła maseczka przeciwtrądzikowa z zieloną glinką, jak na złość zapomniałam nazwy firmy, wiem że nietestowana na zwierzątkch(duzy plus). Zaczerwienienia po niej znikają, skóra fajna, rozświetlona
Może masz na myśli Ziaję? Ona jest bardzo dobra, tzn maseczka z glinką
__________________
[eucerin][/eucerin]
pikus1406 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 19:16   #321
stokrotka_74
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 19
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Ja dodatkowo natrafiłam na kosmetyki m.in. z siarką - już któreś z Was wspominały o siarce. Są to kosmetyki DR DUDA. Mają dobre opinie, na razie nie miałam z nimi bezpośredniego kontaktu, ale kto wie.... Ponadto dobrze brać Oeparol lub inny suplement diety z wiesiołkiem, żeby wspomóc chora skórę. A dosłownie przed chwilą trafiłam na informacje o balsami z olejem CHAULMOOGRA. Ma dość szerokie zastosowanie, u nas mało znany... Pomaga tez podobno branie selenu. Niestety prócz dbania z zewnątrz, trzeba skórę wspomóc od wewnątrz!
__________________
[eucerin][/eucerin]
stokrotka_74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 19:17   #322
1141655
Zakorzenienie
 
Avatar 1141655
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 21 228
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez celulozowa Pokaż wiadomość
Pani dermatolog poleciła mi na blizny peeling enzymatyczny z Lirene. Wydaje mi się, że troszkę rozjaśnia, na pewno łagodzi zaczerwienienia np. po wyciskaniu i pięknie pachnie.

Odnośnie mydła to na jakimś blogu czytałam o mydełku REO na blizny. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia?
Podobno lepiej leczy trądzik niż radzi sobie z bliznami, no i cena też jest fajna.
widzialam na kilku blogach to reo i bylam w szoku, chyba sie skusze
__________________
http://agicosmoholic.blogspot.com/ Mój wlasny, prywatny blog.

http://perfekcyjniewdomu.blogspot.com/
Mój drugi, prywatny, trochę o porządkach
1141655 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 19:18   #323
whatka
Przyczajenie
 
Avatar whatka
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 11
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Który to?
Ja krem nivea oryginalny mam na suche miejsca, miałam do skóry suchej na nock który mnie wysypał okropnie, więc moj romans z nivea kończy się na żelach pod prysznic. Dziecku też bym nic nie kupiła z ich serii.


to był ten... a inny na noc, to mnie tak zapchał, że powiedziałam mu dziękuję ;c i tak stoi..

---------- Dopisano o 20:18 ---------- Poprzedni post napisano o 20:17 ----------

Cytat:
Napisane przez pikus1406 Pokaż wiadomość
Mało znanym sposobem na już istniejące pryszcze jest posmarowanie go mazią z aspiryny : wysatrczy rozpusćić pół tabletki w kroplac wody tak, aby powstała gęsta pasta, a następnie nałożyć na krostę i zmyć po kilku minutach Aspiryna hamuje rozwój infekcji, stąd lecznicze działanie
a nie polopiryna? :P
__________________
[eucerin][/eucerin]


_______________________
Nie ogarniam!
Dziękuję, dobranoc.
whatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 19:18   #324
Pola3312
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 63
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez Figula94 Pokaż wiadomość
Chyba wiem o jaką chodzi, w Rossmannie można ją dostać i wiem, że z tej samej firmy jest maska do włosów - też z zieloną glinką (Dermaglin zdaje się). Ale tańszy odpowiednik z Biedronki jest równie dobry, tylko nie zawsze jest (a tej firmy to zupełnie nie pamiętam). Mi zielona glinka nigdy nie służyła, zawsze miałam wrażenie, że przesusza mi skórę.

O wlaśnie ta! Osobiście b.lubię
Pola3312 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 19:19   #325
Ola Moderatorka
Ekspert
 
Avatar Ola Moderatorka
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 242
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez ruby000 Pokaż wiadomość
nie do końca się z tym zgadzam woda w czystej postaci jesyt traktowana przez organizm jako bezużyteczny płyn i bardzo szybko wydalany. Najlpiej przyswajane sa płyny zpokarmów: owoców, zup, soków. Zwróćcie uwagę wypijecie dwie szklanki wody i za pół godziny lecicie do toalety i wszytsko wysykacie
Ale czy woda nie ma właściwości oczyszczających?
Ola Moderatorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 19:19   #326
kar0lina4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 207
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez Pola3312 Pokaż wiadomość
Ani razu... Zawsze tylko spojrzała i "epiduo", a teraz "izotziaja".
Ja chodziłam do dermatologa w W-wie i słono za to płaciłam, ale zawsze oglądał moją twarz wnikliwie i odpowiadał na wszystkie nurtujące mnie pytania. No ale coś za coś. Stracił w moich oczach, gdy przepisał mi Izotek, a ja głupia to brałam...
kar0lina4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 19:21   #327
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez stokrotka_74 Pokaż wiadomość
Ja dodatkowo natrafiłam na kosmetyki m.in. z siarką - już któreś z Was wspominały o siarce. Są to kosmetyki DR DUDA. Mają dobre opinie, na razie nie miałam z nimi bezpośredniego kontaktu, ale kto wie.... Ponadto dobrze brać Oeparol lub inny suplement diety z wiesiołkiem, żeby wspomóc chora skórę. A dosłownie przed chwilą trafiłam na informacje o balsami z olejem CHAULMOOGRA. Ma dość szerokie zastosowanie, u nas mało znany... Pomaga tez podobno branie selenu. Niestety prócz dbania z zewnątrz, trzeba skórę wspomóc od wewnątrz!
Siarka ponoć dobra, krzem też, srebro koloidalne także wiele osób sobie chwali. Co do selenu to nie słyszałam, ale LRP bardzo się chwali tym, że ma dużo selenu w wodzie termalnej (wiem, bo kupuję, chociaż Uriage jest lepsza moim zdaniem). Wiesiołek też pomaga wewnętrznie, przynajmniej mi, ale stosuję tylko przed i w czasie okresu, żeby mi gule nie wyskakiwały.
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 19:21   #328
Ola Moderatorka
Ekspert
 
Avatar Ola Moderatorka
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 242
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez Erwina1234 Pokaż wiadomość
Hmm, gdyby z moją skórą było naprawdę naprawdę tragicznie (depresja i te sprawy) to chyba zdecydowałabym sie maksymalnie na to złuszczanie średnie.

Głębokie pod narkozą mnie przeraża...
Erwina, jesteśmy przekonane, że są mniej inwazyjne metody.
Ola Moderatorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 19:21   #329
Marigietta
Raczkowanie
 
Avatar Marigietta
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 100
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Co do przesuszenia skóry... to ja chyba ostatnio przesuszyłam, słyszałam, że dobry jest olej lniany, więc spróbuje. A na blizny stosuję no-scar, ale dość krótko, więc efektów jako takich nie ma. Chociaż nie mam też za dużo blizn, raczej pojedyncze i niewielkie. Ale na zaczerwienienia spróbuję tą glinkę
Marigietta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 19:22   #330
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: Jak się pozbyć blizn potrądzikowych?

Cytat:
Napisane przez kar0lina4 Pokaż wiadomość
Ja chodziłam do dermatologa w W-wie i słono za to płaciłam, ale zawsze oglądał moją twarz wnikliwie i odpowiadał na wszystkie nurtujące mnie pytania. No ale coś za coś. Stracił w moich oczach, gdy przepisał mi Izotek, a ja głupia to brałam...
Ja bym się zgodziła na retinoidy, ale tylko zewnętrznie.
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Eucerin - podejmij wyzwanie!


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-08 09:33:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:07.