Mamy sierpniowe 2020 cz. 2 - Strona 117 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-09-16, 18:29   #3481
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
To odważny, ja bym się bała, ze jednak coś źle robię. Teraz wtopę zaliczyła reklama AGD Amica ze złym wiązaniem.

To nie wiem co poradzić, u nas ulewała i dalej jadła i nie było problemów z wagą. Może usg brzuszka ?




No w sumie racja. Mam nadzieje, że u Was lepiej

My po podcięciu, sam zabieg 2 min, mało płakała i krwawiła. Za to teraz bardzo płacze i widać, że ssanie ją boli :-( Paracetamol nie działa, ibum za bardzo nie można i tak chce bo gęste, włożyłam w tą małą pupę czopek
Ojej, aż tak, że ssanie boli?
Noc i dzień średnio, sporo marudzenia, ale nie aż tak źle jak było w weekend czy poniedziałek. Zaliczyliśmy równo godzinę spaceru, pryki szły i gondola parzyła w dupcię mam czasami wrażenie, że mój synek boi się jazdy wózkiem.
Jak ubieracie maluszki na dwór przy 29 stopniach o 18:00, czyli już przy zachodzącym słońcu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez damgala
Czas edycji: 2020-09-16 o 18:31
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-16, 19:40   #3482
Enilis
Rozeznanie
 
Avatar Enilis
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 734
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Dzień dobry
U nas z kolei refluks...Mają Wasze dzieci? Jak sobie radzicie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas się dziś potwierdził, byliśmy na USG. Ale lekarz powiedział że gdyby miał go porównać do skali 1-5 to dałby nam tylko 2. I ważne żeby rozróżnić czy dziecko ma refluks czy chorobę refluksowa. Podobno ma minąć po 3 miesiącu. Dopóki dziecko je ładnie i przybiera na wadze nie ma się podobno czym martwić. I jeszcze kazał mi zwracać uwagę na to jak leży dziecko, i gdy jest wykrzywione główką do tyłu podczas leżenia to znaczy że tak mu dobrze i w ten sposób układa się tak żeby w żołądku się nie przelewało jedzenie. I żeby pod żadnym wypadkiem nie zmieniać mu pozycji.
U nas Mała śpi na łóżeczku które jest pod kątem, dość często też biorę ja do odbijania podczas karmienia. Najgorzej było gdy dawałam jej probiotyk jak ja musiałam brać antybiotyk. Po jego odstawieniu jest o niebo lepiej.

Podziwiam te z Was które ogarniają więcej niż jedno dziecko 🤭 u mnie Mała jest nieodkładana, ratuje mnie chusta ale też nie zawsze chce w niej spokojnie siedzieć. W ciągu dnia też śpi tak różnie ze ciężko mi coś konkretnego zrobić. Albo drzemki po 10 minut albo śpi na mnie i każde odłożenie łączy się z rozbudzeniem. I za każdym razem się zbieram do rozmowy z Wami tutaj i tak mi schodzi... Ledwo skrobię gdzieś na kolanie wtedy doktorat.

Zrobiłam już dziś zakupy dla Małej na zimę. Trochę strzelałam z rozmiarem ale śpiworek do gondoli i futerko w super cenie znalazłam na vinted

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Enilis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-16, 21:13   #3483
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 691
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

u nas mała też co raz mniej ulewa chociaż dziś po kąpieli musiałam kąpać ją jeszcze raz, siebie zresztą też

jutro mamy szczepienie :dzrzwi-strach:

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-16, 21:17   #3484
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Ojej, aż tak, że ssanie boli?
Noc i dzień średnio, sporo marudzenia, ale nie aż tak źle jak było w weekend czy poniedziałek. Zaliczyliśmy równo godzinę spaceru, pryki szły i gondola parzyła w dupcię mam czasami wrażenie, że mój synek boi się jazdy wózkiem.
Jak ubieracie maluszki na dwór przy 29 stopniach o 18:00, czyli już przy zachodzącym słońcu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ok 20 chyba czopek zadziałał i się przemogła i trochę pociągnęła
Ranki i wieczory teraz chłodne, łatwo się tak przeziębić więc po 8 młoda jedzie do przedszkola w bluzie i długich spodniach

Cytat:
Napisane przez Enilis Pokaż wiadomość
U nas się dziś potwierdził, byliśmy na USG. Ale lekarz powiedział że gdyby miał go porównać do skali 1-5 to dałby nam tylko 2. I ważne żeby rozróżnić czy dziecko ma refluks czy chorobę refluksowa. Podobno ma minąć po 3 miesiącu. Dopóki dziecko je ładnie i przybiera na wadze nie ma się podobno czym martwić. I jeszcze kazał mi zwracać uwagę na to jak leży dziecko, i gdy jest wykrzywione główką do tyłu podczas leżenia to znaczy że tak mu dobrze i w ten sposób układa się tak żeby w żołądku się nie przelewało jedzenie. I żeby pod żadnym wypadkiem nie zmieniać mu pozycji.
U nas Mała śpi na łóżeczku które jest pod kątem, dość często też biorę ja do odbijania podczas karmienia. Najgorzej było gdy dawałam jej probiotyk jak ja musiałam brać antybiotyk. Po jego odstawieniu jest o niebo lepiej.

Podziwiam te z Was które ogarniają więcej niż jedno dziecko 🤭 u mnie Mała jest nieodkładana, ratuje mnie chusta ale też nie zawsze chce w niej spokojnie siedzieć. W ciągu dnia też śpi tak różnie ze ciężko mi coś konkretnego zrobić. Albo drzemki po 10 minut albo śpi na mnie i każde odłożenie łączy się z rozbudzeniem. I za każdym razem się zbieram do rozmowy z Wami tutaj i tak mi schodzi... Ledwo skrobię gdzieś na kolanie wtedy doktorat.

Zrobiłam już dziś zakupy dla Małej na zimę. Trochę strzelałam z rozmiarem ale śpiworek do gondoli i futerko w super cenie znalazłam na vinted

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kciuki żeby minęło.
Na razie przy dwójce dzieci chata zaniedbana, starsza dziś biedna co chwile uciszana, jutro jej wynagrodzimy.
Pochwal się co kupiłaś, wczoraj dla starszej kupiłam dłuższą kurtkę C&A na Olx dla młodszej na jesień 62, na zimę chyba poszukam jeden 62 drugi już 68
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg B01F4CDB-5E54-4988-8AA2-2FDBFEDD97C7.jpg (127,0 KB, 62 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 13A6BFD8-E08C-4CAD-8C51-A02B3F552F7F.jpg (209,4 KB, 60 załadowań)
akada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-16, 21:35   #3485
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
My po podcięciu, sam zabieg 2 min, mało płakała i krwawiła. Za to teraz bardzo płacze i widać, że ssanie ją boli :-( Paracetamol nie działa, ibum za bardzo nie można i tak chce bo gęste, włożyłam w tą małą pupę czopek
O kurczę, a podobno u takiego maluszka wędzidełko jest praktycznie nieunerwione i nie powinno w ogóle boleć U nas obyło się bez płaczu ale minął już tydzień a nie ma za dużej poprawy w ssaniu jeśli chodzi o moje odczucia



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-16, 22:00   #3486
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
O kurczę, a podobno u takiego maluszka wędzidełko jest praktycznie nieunerwione i nie powinno w ogóle boleć U nas obyło się bez płaczu ale minął już tydzień a nie ma za dużej poprawy w ssaniu jeśli chodzi o moje odczucia



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia dalej w nakladkach sie karmicie? Czy po podcieciu probujecie bez ?

Ja kupilam na facebook marketplace spiworek do wozka i mufke. Generalnie jestem zadowolona z zakupu, ale Pani ktora to sprzedawala troche sie zagalopowala piszac "stan idealny". Obydwie rzeczy przyszy brudne i po praniu niestety dwie plamki zostaly. Na szczescie sa od dolu wiec nie bedzie widac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-16, 22:54   #3487
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

A ja w ogóle muszę wystawić na olx wszystkie ciuchy Oliwci na 56 i zaraz chyba na 62 też już wyrośnie... A tyle ich kupiłam głupia ja
Więc na zimę to nie wiem, chyba 68 będę próbować...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:51 ---------- Poprzedni post napisano o 22:50 ----------

Cytat:
Napisane przez gr8ania Pokaż wiadomość
u nas mała też co raz mniej ulewa chociaż dziś po kąpieli musiałam kąpać ją jeszcze raz, siebie zresztą też

jutro mamy szczepienie :dzrzwi-strach:

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O kurczę już? To kciuki!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:54 ---------- Poprzedni post napisano o 22:51 ----------

Cytat:
Napisane przez Enilis Pokaż wiadomość
U nas się dziś potwierdził, byliśmy na USG. Ale lekarz powiedział że gdyby miał go porównać do skali 1-5 to dałby nam tylko 2. I ważne żeby rozróżnić czy dziecko ma refluks czy chorobę refluksowa. Podobno ma minąć po 3 miesiącu. Dopóki dziecko je ładnie i przybiera na wadze nie ma się podobno czym martwić. I jeszcze kazał mi zwracać uwagę na to jak leży dziecko, i gdy jest wykrzywione główką do tyłu podczas leżenia to znaczy że tak mu dobrze i w ten sposób układa się tak żeby w żołądku się nie przelewało jedzenie. I żeby pod żadnym wypadkiem nie zmieniać mu pozycji.
U nas Mała śpi na łóżeczku które jest pod kątem, dość często też biorę ja do odbijania podczas karmienia. Najgorzej było gdy dawałam jej probiotyk jak ja musiałam brać antybiotyk. Po jego odstawieniu jest o niebo lepiej.

Podziwiam te z Was które ogarniają więcej niż jedno dziecko 🤭 u mnie Mała jest nieodkładana, ratuje mnie chusta ale też nie zawsze chce w niej spokojnie siedzieć. W ciągu dnia też śpi tak różnie ze ciężko mi coś konkretnego zrobić. Albo drzemki po 10 minut albo śpi na mnie i każde odłożenie łączy się z rozbudzeniem. I za każdym razem się zbieram do rozmowy z Wami tutaj i tak mi schodzi... Ledwo skrobię gdzieś na kolanie wtedy doktorat.

Zrobiłam już dziś zakupy dla Małej na zimę. Trochę strzelałam z rozmiarem ale śpiworek do gondoli i futerko w super cenie znalazłam na vinted

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No z tym odkładaniem to tragedia, ja już nawet za bardzo nie próbuję rano jedynie jak idziemy na spacer, to pośpi dłużej w wózku, chociaż dzisiaj miałyśmy 3 przystanki na kp. Dobrze, że było gdzie usiąść


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-09-17, 06:56   #3488
Enilis
Rozeznanie
 
Avatar Enilis
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 734
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Zadowolona jestem bo za całość dałam tyle ile zapłaciłabym za ten sam zestaw z czapką w Zarze Screenshot_20200917_075523.jpgScreenshot_20200917_075513.jpgScreenshot_20200917_075454.jpg

Moja też rośnie jak na drożdżach. Jakiś tydzien temu wyciągnęłam 56 i mam wrażenie że już są małe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Enilis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-17, 07:04   #3489
Enilis
Rozeznanie
 
Avatar Enilis
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 734
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

A kupujecie jakieś specjalny otulacz do fotelika?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Enilis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-17, 07:41   #3490
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Justysia dalej w nakladkach sie karmicie? Czy po podcieciu probujecie bez ?
Próbujemy bez i mała czasem złapie ale szybko spłyca chwyt i mnie to boli Więc 95% czasu nadal w nakładkach A Wam się udało bez ?



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-17, 07:55   #3491
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Ok 20 chyba czopek zadziałał i się przemogła i trochę pociągnęła
Ranki i wieczory teraz chłodne, łatwo się tak przeziębić więc po 8 młoda jedzie do przedszkola w bluzie i długich spodniach



Kciuki żeby minęło.
Na razie przy dwójce dzieci chata zaniedbana, starsza dziś biedna co chwile uciszana, jutro jej wynagrodzimy.
Pochwal się co kupiłaś, wczoraj dla starszej kupiłam dłuższą kurtkę C&A na Olx dla młodszej na jesień 62, na zimę chyba poszukam jeden 62 drugi już 68
Super ciuszki
Ja jesienny kombinezon 62 kupiłam w smyku ze sporą zniżką a zimowy wzięłam na 68 w Pepco. Mam też po starszaku taki cieplejszy jesienny na 68. Miałam szukać na olx, ale za te zapłaciłam kilka groszy więcej niż za używane. Wrzucę później foty. W ogóle trafiłam w Pepco na świeżutką dostawę zimowych rzeczy, było mnóstwo mam i brały jak szalone kurtki, kombinezony, czapki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:55 ---------- Poprzedni post napisano o 07:53 ----------

Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
A ja w ogóle muszę wystawić na olx wszystkie ciuchy Oliwci na 56 i zaraz chyba na 62 też już wyrośnie... A tyle ich kupiłam głupia ja
Więc na zimę to nie wiem, chyba 68 będę próbować...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:51 ---------- Poprzedni post napisano o 22:50 ----------

O kurczę już? To kciuki!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:54 ---------- Poprzedni post napisano o 22:51 ----------

No z tym odkładaniem to tragedia, ja już nawet za bardzo nie próbuję rano jedynie jak idziemy na spacer, to pośpi dłużej w wózku, chociaż dzisiaj miałyśmy 3 przystanki na kp. Dobrze, że było gdzie usiąść


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak szybko rośnie? U nas niektóre 56 przymałe się robią.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-17, 07:58   #3492
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Super ciuszki
Ja jesienny kombinezon 62 kupiłam w smyku ze sporą zniżką a zimowy wzięłam na 68 w Pepco. Mam też po starszaku taki cieplejszy jesienny na 68. Miałam szukać na olx, ale za te zapłaciłam kilka groszy więcej niż za używane. Wrzucę później foty. W ogóle trafiłam w Pepco na świeżutką dostawę zimowych rzeczy, było mnóstwo mam i brały jak szalone kurtki, kombinezony, czapki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:55 ---------- Poprzedni post napisano o 07:53 ----------

Tak szybko rośnie? U nas niektóre 56 przymałe się robią.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nooo ogólnie duża się urodziła, te szpitalne polspiochy nie wchodziły jej na pupcię, bo były za krótkie a ja o tyle dobrze, że kupiłam wszystkie doły bez stópek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-17, 10:00   #3493
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Wow dziewczyny już szaleją z zimowymi zakupami ja mam spiworek zimowy od szwagierki rozmiar 68 więc będzie akurat na początek, a potem w styczniu coś kupię na wyprzedaży pewnie. Moja już praktycznie wszystko nosi 62. Ja to najbardziej lubię ubranka dla dzieci z cocodrillo - starsza zawsze obkupuje na promocjach i teraz dla młodszej też wyszukuje. Oczywiście pepco też wpada, bo dzieci tak szybko rosną, że na codzień lubię te tanie szmatki ubierać co nie szkoda jak zniszczą się.

U nas tragiczna pogoda. Po dwóch dniach upału dziś zimno i co chwila ulewa. Aż nic się nie chce... zwlasza po nocy, gdzie od 2.00 miałam pobudke co godzinę, zanim zdążyłam zasnąć już musiałam albo karmić albo lulac. Ech...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:00 ---------- Poprzedni post napisano o 08:56 ----------

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Mój też ulewa, ale często jest to nadmiar nieprzetworzonego mleka.

Dziś idę na kontrolę do gina, porozmawiam przy okazji o antykoncepcji. Któraś z was bierze tabletki jednoskładnikowe?
Przypomniało mi się że miałam odpowiedzieć Ci, w nocy przeczytalam i teraz mi umknęło. Ja 8 lat temu brałam tę minipigulke cerezette czy jakoś tak. Niestety mi nie pasowała przez 3 miesiące miałam non stop plamienia i byłam mega zirytowana. Odstawiłam i jak skończyłam karmić to 7 lat przyklejalam plastry. Teraz nie chce czekać i we wtorek jestem umówiona na założenie wkladki domacicznej z hormonami. Ciekawe jak ona na mnie podziała. Koszt dość spory, ale ja już dzieci nie planuje... mam nadzieję że okaże się dobra.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-17, 10:41   #3494
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
O kurczę, a podobno u takiego maluszka wędzidełko jest praktycznie nieunerwione i nie powinno w ogóle boleć U nas obyło się bez płaczu ale minął już tydzień a nie ma za dużej poprawy w ssaniu jeśli chodzi o moje odczucia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Raczej boli, sama dr mówiła dzisiaj, że to rana, teraz będziemy przez 5 dni rano i wieczorem masować żeby z powrotem się nie zrosło. Wy już po kontroli ?

Cytat:
Napisane przez Enilis Pokaż wiadomość
Zadowolona jestem bo za całość dałam tyle ile zapłaciłabym za ten sam zestaw z czapką w Zarze Załącznik 7727723Załącznik 7727724Załącznik 7727725

Moja też rośnie jak na drożdżach. Jakiś tydzien temu wyciągnęłam 56 i mam wrażenie że już są małe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Enilis Pokaż wiadomość
A kupujecie jakieś specjalny otulacz do fotelika?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super, kombinezon też z Zary ? Taki chyba kupię już 68 w nim nie będzie widać, że jest za duży ;-) Tak mam otulacz maxi cosi bo nie chce żeby jeździła w kurtce

Edytowane przez akada
Czas edycji: 2020-09-17 o 10:43
akada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-17, 10:49   #3495
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Próbujemy bez i mała czasem złapie ale szybko spłyca chwyt i mnie to boli Więc 95% czasu nadal w nakładkach A Wam się udało bez ?



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak udalo sie bez ,ale moje brodawki sie baaardzo wyciagnely. Nie poznaje ich
Aczkolwiek tez mnie czasem boli jak slabo zassie no i juz nie wychodzi nam karmienie na lezaco, a to bylo moje ulubione w nocy.

Ja wczoraj mialam male wychodne na kolacje z ludzmi z pracy, ale niestety wczoraj tez dopadla mnie jakas straszna alergia i myslalam ze sie tam zakicham na smierc. Nocka ciezka bo mala sie budzila co godzina.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-17, 10:57   #3496
Enilis
Rozeznanie
 
Avatar Enilis
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 734
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Raczej boli, sama dr mówiła dzisiaj, że to rana, teraz będziemy przez 5 dni rano i wieczorem masować żeby z powrotem się nie zrosło. Wy już po kontroli ?





Super, kombinezon też z Zary ? Taki chyba kupię już 68 w nim nie będzie widać, że jest za duży ;-) Tak mam otulacz maxi cosi bo nie chce żeby jeździła w kurtce
Ja musiałam masowac przez 4 tygodnie

Z Zary jeszcze to futerko. Kombinezon z hm. Rozmiar wypada 62/68 a wiadomo tam i tak zawyżone rozmiarówką. Na vinted tego pełno i w super cenach.
Ja znalazłam fajny otulacz ale 180 zł... Dość dużo jak na jeden sezon. Ale jak nie znajdę nic taniej to kupię bo cóż zrobić, też nie chce żeby w kurtkach jeździła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Enilis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-17, 11:12   #3497
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Ooo znalazlam fotka. Taki spiworek kupilam 20200917_120958.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-17, 11:17   #3498
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Ja mam kombinezon zimowy od mojej siostry, rozmiar 68 ale nie wiem czy nie będzie za mały. Teraz już większość rzeczy nosi na 62.

Fajne są te otulacze, chyba też coś podobnego sobie wyszukam. Mam w tym stylu cienki śpiworek na teraz.
Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
Wow dziewczyny już szaleją z zimowymi zakupami ja mam spiworek zimowy od szwagierki rozmiar 68 więc będzie akurat na początek, a potem w styczniu coś kupię na wyprzedaży pewnie. Moja już praktycznie wszystko nosi 62. Ja to najbardziej lubię ubranka dla dzieci z cocodrillo - starsza zawsze obkupuje na promocjach i teraz dla młodszej też wyszukuje. Oczywiście pepco też wpada, bo dzieci tak szybko rosną, że na codzień lubię te tanie szmatki ubierać co nie szkoda jak zniszczą się.

U nas tragiczna pogoda. Po dwóch dniach upału dziś zimno i co chwila ulewa. Aż nic się nie chce... zwlasza po nocy, gdzie od 2.00 miałam pobudke co godzinę, zanim zdążyłam zasnąć już musiałam albo karmić albo lulac. Ech...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:00 ---------- Poprzedni post napisano o 08:56 ----------

Przypomniało mi się że miałam odpowiedzieć Ci, w nocy przeczytalam i teraz mi umknęło. Ja 8 lat temu brałam tę minipigulke cerezette czy jakoś tak. Niestety mi nie pasowała przez 3 miesiące miałam non stop plamienia i byłam mega zirytowana. Odstawiłam i jak skończyłam karmić to 7 lat przyklejalam plastry. Teraz nie chce czekać i we wtorek jestem umówiona na założenie wkladki domacicznej z hormonami. Ciekawe jak ona na mnie podziała. Koszt dość spory, ale ja już dzieci nie planuje... mam nadzieję że okaże się dobra.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kurczę ciekawe jak ja na nie zareaguję. No nic, pobiorę przez jakiś czas i zobaczę.
Wszystko na szczęście ładnie się wyczyściło i goi się też elegancko. Lekarz pokazywał mi na usg szwy na macicy.
I niestety powiedział że zbyt wielkiego wyboru nie mam, jeśli chodzi o anty. Albo minipigułka, albo prezerwatywy.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-17, 11:42   #3499
Enilis
Rozeznanie
 
Avatar Enilis
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 734
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Ooo znalazlam fotka. Taki spiworek kupilam Załącznik 7727743

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale super! Jakiej to firmy? On by się sprawdził do fotelika?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Enilis jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-17, 12:24   #3500
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Raczej boli, sama dr mówiła dzisiaj, że to rana, teraz będziemy przez 5 dni rano i wieczorem masować żeby z powrotem się nie zrosło. Wy już po kontroli ?
Nam nikt nie zalecił masaży, kontrola też nie jest przewidziana Myślę że moja droga mleczna powoli dobiega końca, zrobiłam wszystko co mogłam, wędzidełko podcięte, wizyta cdl była, laktacja podkręcona, wspomagam się dodatkowo Femaltikerem cały czas a mała jak kiepsko chwytała tak nadal więc ssanie jest krótkie, nieefektywne i często bolesne dla mnie Nie mam już siły o to walczyć, nie mam już nawet gdzie się udać po pomoc bo w moim mieście jest tylko jedna cdl a neurologopedy dobrego też chyba nie znajdę, chciałam jeszcze poszukać osteopaty żeby rzucił okiem na małą ale też brak w okolicy Chciałam karmić rok, potem myślałam o pół roku a teraz chciałabym wytrwać chociaż jeszcze trochę do pełnych 3 miesięcy ale nie wiem czy dam radę...


Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
Przypomniało mi się że miałam odpowiedzieć Ci, w nocy przeczytalam i teraz mi umknęło. Ja 8 lat temu brałam tę minipigulke cerezette czy jakoś tak. Niestety mi nie pasowała przez 3 miesiące miałam non stop plamienia i byłam mega zirytowana. Odstawiłam i jak skończyłam karmić to 7 lat przyklejalam plastry. Teraz nie chce czekać i we wtorek jestem umówiona na założenie wkladki domacicznej z hormonami. Ciekawe jak ona na mnie podziała. Koszt dość spory, ale ja już dzieci nie planuje... mam nadzieję że okaże się dobra.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A podczas kp można założyć wkładkę? Bo też o niej myślę.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-17, 12:39   #3501
dooorra
Zadomowienie
 
Avatar dooorra
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: często się zmienia :P
Wiadomości: 1 430
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Co do ubranek na zimę to miałam nadzieję, że wykorzystam to co zostało po starszym. A niestety wszystko było w rozmiarze 62 i już teraz jest za małe. Muszę wszystko znowu dla małej kupić ale poczekam jeszcze trochę, żeby wiedzieć jaki będzie miała rozmiar. Dla starszego też musimy kupić nowe ubrania na zimę ale też poczekamy jeszcze trochę bo mam wrażenie, że szykuje się on na jakiś skok wzrostowy.

Wczoraj musiałam wszystko co było w rozmiarze 62 odstawić bo trochę urosła i się już nie mieści w ten rozmiar. we wtorek była położna i Celia waży już 5100g. Ciężko się ją nosić a ona chce być cały czas na rękach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tak jak liczba pi jestem nieobliczalna
dooorra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-17, 12:49   #3502
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Dziewczyny a jak odciągacie mleko i dajecie z butelki, to ile ml Wasze dzieciaczki wypiją na raz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-17, 12:50   #3503
Silumin
Zadomowienie
 
Avatar Silumin
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 023
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Szybko rosną wasze dzieciaki, my nosimy 56 ale z h&m bo wychodzą większe, inne już ma za małe, wystawiłam na sprzedaż, polecam do tego Vinted

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
31.05.2019
Silumin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-17, 13:28   #3504
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Nam nikt nie zalecił masaży, kontrola też nie jest przewidziana Myślę że moja droga mleczna powoli dobiega końca, zrobiłam wszystko co mogłam, wędzidełko podcięte, wizyta cdl była, laktacja podkręcona, wspomagam się dodatkowo Femaltikerem cały czas a mała jak kiepsko chwytała tak nadal więc ssanie jest krótkie, nieefektywne i często bolesne dla mnie Nie mam już siły o to walczyć, nie mam już nawet gdzie się udać po pomoc bo w moim mieście jest tylko jedna cdl a neurologopedy dobrego też chyba nie znajdę, chciałam jeszcze poszukać osteopaty żeby rzucił okiem na małą ale też brak w okolicy Chciałam karmić rok, potem myślałam o pół roku a teraz chciałabym wytrwać chociaż jeszcze trochę do pełnych 3 miesięcy ale nie wiem czy dam radę...


A podczas kp można założyć wkładkę? Bo też o niej myślę.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czasami mimo naszych szczerych chęci i wielu działań to co zamierzamy się nie udaje, ale skoro tak się meczycie obie to może serio lepiej powoli przejść na kpi i na mm. Najważniejsze żebyście obie były szczęśliwe. Ja miałam takie same rozterki przy pierwszej córce i doskonale Cię rozumiem. Dotrwalam do tych 3 miesięcy, ale wspominam ten czas niedobrze... Każda Twoja decyzja będzie słuszna i nie obwiniaj się!
Tak, można przy karmieniu wkładkę hormonalną i zwykła miedziana też.
Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jak odciągacie mleko i dajecie z butelki, to ile ml Wasze dzieciaczki wypiją na raz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja jak została z babcią zjadła 90ml ale na dwa razy, w połowie musiała odbeknac ma 2 miesiące

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-17, 13:39   #3505
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
czasami mimo naszych szczerych chęci i wielu działań to co zamierzamy się nie udaje, ale skoro tak się meczycie obie to może serio lepiej powoli przejść na kpi i na mm. Najważniejsze żebyście obie były szczęśliwe. Ja miałam takie same rozterki przy pierwszej córce i doskonale Cię rozumiem. Dotrwalam do tych 3 miesięcy, ale wspominam ten czas niedobrze... Każda Twoja decyzja będzie słuszna i nie obwiniaj się!
Tak, można przy karmieniu wkładkę hormonalną i zwykła miedziana też.Moja jak została z babcią zjadła 90ml ale na dwa razy, w połowie musiała odbeknac ma 2 miesiące

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też jestem ciekawa ile mój zjada. Zostawiłam mężowi 110 ml i buszuję w centrum handlowym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-17, 13:44   #3506
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Też jestem ciekawa ile mój zjada. Zostawiłam mężowi 110 ml i buszuję w centrum handlowym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O daj znać, ile zjadł ja dziś testuję ten kolektor pokarmu i na dwa karmienia odciągnęłam z drugiej piersi właśnie 110 ml.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-17, 13:48   #3507
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Nam nikt nie zalecił masaży, kontrola też nie jest przewidziana Myślę że moja droga mleczna powoli dobiega końca, zrobiłam wszystko co mogłam, wędzidełko podcięte, wizyta cdl była, laktacja podkręcona, wspomagam się dodatkowo Femaltikerem cały czas a mała jak kiepsko chwytała tak nadal więc ssanie jest krótkie, nieefektywne i często bolesne dla mnie Nie mam już siły o to walczyć, nie mam już nawet gdzie się udać po pomoc bo w moim mieście jest tylko jedna cdl a neurologopedy dobrego też chyba nie znajdę, chciałam jeszcze poszukać osteopaty żeby rzucił okiem na małą ale też brak w okolicy Chciałam karmić rok, potem myślałam o pół roku a teraz chciałabym wytrwać chociaż jeszcze trochę do pełnych 3 miesięcy ale nie wiem czy dam radę...


A podczas kp można założyć wkładkę? Bo też o niej myślę.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziwne, że bez kontroli. U nas dziś kontrola, a przede wszystkim rozerwanie tego co już zaczęło sie zrastać. To było na NFZ ? Dziwny ten Włocławek, wybacz, ale mój były był z tego miasta, jak słyszę Włocławek to mi niedobrze ;-) Przez wędzidełko mogą być później kłopoty przy rozszerzaniu diety i mówieniem wiec ten neurologopeda super pomysł. Do Torunianie jest tak daleko. O osteopacie sama nie wiem co myśleć... ja chce jeszcze umówić fizjo do nas dwóch, mi jakoś brzuch nie schodzi :-(
akada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-17, 14:11   #3508
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
czasami mimo naszych szczerych chęci i wielu działań to co zamierzamy się nie udaje, ale skoro tak się meczycie obie to może serio lepiej powoli przejść na kpi i na mm. Najważniejsze żebyście obie były szczęśliwe. Ja miałam takie same rozterki przy pierwszej córce i doskonale Cię rozumiem. Dotrwalam do tych 3 miesięcy, ale wspominam ten czas niedobrze... Każda Twoja decyzja będzie słuszna i nie obwiniaj się!
Dziękuję za wsparcie



Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Dziwne, że bez kontroli. U nas dziś kontrola, a przede wszystkim rozerwanie tego co już zaczęło sie zrastać. To było na NFZ ? Dziwny ten Włocławek, wybacz, ale mój były był z tego miasta, jak słyszę Włocławek to mi niedobrze ;-) Przez wędzidełko mogą być później kłopoty przy rozszerzaniu diety i mówieniem wiec ten neurologopeda super pomysł. Do Torunianie jest tak daleko. O osteopacie sama nie wiem co myśleć... ja chce jeszcze umówić fizjo do nas dwóch, mi jakoś brzuch nie schodzi :-(
My właśnie w Toruniu podcinaliśmy bo u nas nikt tego nie robi Eh sama nie wiem co dalej, muszę pomyśleć.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-17, 17:42   #3509
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
O daj znać, ile zjadł ja dziś testuję ten kolektor pokarmu i na dwa karmienia odciągnęłam z drugiej piersi właśnie 110 ml.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kornelek ma 5 tygodni i 1 dzień. Bez problemu wciągnął 110 ml i jeszcze wołał, a akurat weszłam do domu. Chwilkę possał dokładkę. Mój starszak w jego wieku wypijał około 100 ml. Z tym, że z butelki leci szybciej i łatwiej, więc na ogół dziecko więcej wypije.
Aż taki dobry ten kolektor? on zasysa pierś? mi w trakcie karmienia coś tam leci do wkładki ale nie są to takie ilości. W każdym razie kusicie, pewnie zamówię choć konto ostatnio odmawia posłuszeństwa
Z zabawek kupiłam tą spiralkę dumel balibazoo piękna jest.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:36 ---------- Poprzedni post napisano o 17:31 ----------

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Dziwne, że bez kontroli. U nas dziś kontrola, a przede wszystkim rozerwanie tego co już zaczęło sie zrastać. To było na NFZ ? Dziwny ten Włocławek, wybacz, ale mój były był z tego miasta, jak słyszę Włocławek to mi niedobrze ;-) Przez wędzidełko mogą być później kłopoty przy rozszerzaniu diety i mówieniem wiec ten neurologopeda super pomysł. Do Torunianie jest tak daleko. O osteopacie sama nie wiem co myśleć... ja chce jeszcze umówić fizjo do nas dwóch, mi jakoś brzuch nie schodzi :-(
Hehe, Włocławek, tam się urodziłam i przez 19 lat mieszkałam
My ze starszakiem po podcięciu byliśmy kontrolnie z wędzidełkiem, ale nie było potrzeby poprawiać. A jeśli chodzi o masowanie, to tylko masowaliśmy stopy, bo tam są nerwy odpowiadające za język, który dzięki podcięciu można bardziej wysunąć z buzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:42 ---------- Poprzedni post napisano o 17:36 ----------

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Dziękuję za wsparcie



My właśnie w Toruniu podcinaliśmy bo u nas nikt tego nie robi Eh sama nie wiem co dalej, muszę pomyśleć.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Do Torunia nie masz daleko. Szczerze polecam dr Bernatowicz-Łojko. Jest pediatrą-neonatologiem i wspaniałą cdl. Koszt wizyty 150 zł, ale nie tylko dokładnie zbada dziecko, pomoże bardzo przy kp. Może warto zawalczyć o kp? Znam również położną-cdl ze szpitala, ale przez covid nie przyjmuje mam z dziećmi na konsultacje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-17, 19:02   #3510
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Do Torunia nie masz daleko. Szczerze polecam dr Bernatowicz-Łojko. Jest pediatrą-neonatologiem i wspaniałą cdl. Koszt wizyty 150 zł, ale nie tylko dokładnie zbada dziecko, pomoże bardzo przy kp. Może warto zawalczyć o kp? Znam również położną-cdl ze szpitala, ale przez covid nie przyjmuje mam z dziećmi na konsultacje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dla mnie najgorszy oprócz bólu jest fakt że po tym jednym ładnym dniu z drzemką nadal jest tak samo ze snem. Wczoraj i dziś mała przez cały dzień nie spała nic! Dosłownie nawet na 10 minut chyba że liczyć ssanie na półśpiąco. Przez calutki dzień wisi na piersi, każda moja wizyta w toalecie czy chwila na zjedzenie chociaż kanapki jest okupiona rozdzierającym płaczem. Ja rozumiem że tak wygląda kp ale bez przesady, nie może być tak że ja jestem wyjęta z życia i nie mogę zrobić nic Mogę karmić nawet co godzinę ale musi po tym nastąpić chociaż pół h jej snu i przerwy dla mnie bo tak się nie da, piersi to już mam dziś tak bolesne i sflaczałe a nie mam żadnego zamrożonego mleka żeby jej podać. Mąż na nocce a mi się płakać chce z bezsilności

Ale porozmawiam jutro z mężem jeszcze i w razie co poproszę o namiary na tego lekarza dobrze ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-09 13:02:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:00.