Nie wiem co robić! Proszę o dobre rady, zwłaszcza osoby 24+ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-08, 16:33   #1
Pomyslubrak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2
Question

Nie wiem co robić! Proszę o dobre rady, zwłaszcza osoby 24+


Cześć,
na dzień dzisiejszy dość poważnie rozważam rezygnację z kierunku, na który próbowałam się dostać już 2 razy wcześniej (jestem na I roku teraz). Niby miały to być moje wymarzone studia, ale... nie wchodząc w szczegóły- nie do końca nimi są.

Więc teraz nie wiem co zrobić?? Proszę Was o rady
Jeśli zrezygnuję z tych studiów, to będę musiała wyprowadzić się i utrzymywać się samodzielnie, co więc mogłabym robić jeśli nie zamierzam kontynuować edukacji? Nie mam pomysłów
Może to głupie, bo wiem, że jest tyle osób, które studiują i pracują ALE ja nie wiem czy chcę zaczynać już CZWARTY kierunek studiów tylko po to, żeby go znowu rzucić!

Więc w sumie to pytanie powinnam sformułować tak: Co w tym kraju może robić młoda osoba jedynie ze średnim wykształceniem? Czy jest jakakolwiek szansa, by znaleźć pracę, z której będę w stanie opłacić np. samodzielną kawalerkę w dużym mieście? Chyba nie, prawda??

Proszę o rady kochane ale proszę nie piszcie ucz się i nie rezygnuj, po chyba mnie i tak wyrzucą ;(
Pomyslubrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-09, 19:00   #2
weraera4
Raczkowanie
 
Avatar weraera4
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 133
Dot.: Nie wiem co robić! Proszę o dobre rady, zwłaszcza osoby 24+

Jeśli nie chcesz rozpoczynać kolejnego kierunku to pomyśl o np. byciu:
- fryzjerką/manikiurzystką- Możesz iść do pracy, w weekendy chodzić do szkoły policealnej, a później masz ZAWÓD. Może nawet udałoby Ci się otworzyć własny salon kiedyś, z koleżanką czy coś. (Bo tak odbiegając od tematu co się dzieje z fryzjerką np. 50-letnią, którą powiedzmy zwalniają i gdzie ją zatrudnią później?? A przecież chyba nie każda fryzjerka zakłada własny salon? Zawsze mnie to interesowało...)
- policjantką?
- stewardessą- Podejrzewam, że w dzisiejszych czasach sam angielski nie wystarczy, konkurencja też jest spora bo niektóre osoby mają wykształcenie wyższe...
- fotografem?

Nie mam więcej pomysłów, chętnie przeczytam wypowiedzi innych bo sama nie wiem czy moje studia skończę! Więc trochę wiem co czujesz Powodzenia
weraera4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-09, 19:12   #3
Auksencja
Rozeznanie
 
Avatar Auksencja
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 552
Dot.: Nie wiem co robić! Proszę o dobre rady, zwłaszcza osoby 24+

Zawsze możesz iść do szkoły policealnej. Nauka trwa rok lub 2 lata. Możesz zostać technikiem farmacji, technikiem radiologii, higienistką/asystentką stomatologiczną. Możesz wybrać policealną kosmetologię, informatykę itd.
Auksencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-09, 19:21   #4
Jamaika88
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 186
Dot.: Nie wiem co robić! Proszę o dobre rady, zwłaszcza osoby 24+

Ja na Twoim miejscu na początku zastanowiłabym się czemu po raz czwarty porzucam duże przedsięwzięcie, które zaczęłam. Czy był to wynik jedynie złego doboru kierunku i z czego on wynikał - czy inaczej wyobrażałaś sobie ten kierunek, a może pochopnie, zbyt szybko bez rozeznania w temacie go wybrałaś. Być może masz słomiany zapał, jak sprawa zaczynania i kończenia zadań wygląda u Ciebie na innych płaszczyznach? Myślę, że przede wszystkim musisz to przeanalizować, bo jakiej decyzji nie podejmiesz, w jaką stronę nie pójdziesz, wszędzie schemat jest jeden: jak się coś zaczyna to powinno się to kończyć. Może warto udać się do doradcy zawodowego, a nawet do psychologa, jeśli zauważasz, że porzucanie zadań nie dotyczy tylko Twojej edukacji.
Jamaika88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-09, 19:27   #5
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: Nie wiem co robić! Proszę o dobre rady, zwłaszcza osoby 24+

Cytat:
Napisane przez Jamaika88 Pokaż wiadomość
Ja na Twoim miejscu na początku zastanowiłabym się czemu po raz czwarty porzucam duże przedsięwzięcie, które zaczęłam. Czy był to wynik jedynie złego doboru kierunku i z czego on wynikał - czy inaczej wyobrażałaś sobie ten kierunek, a może pochopnie, zbyt szybko bez rozeznania w temacie go wybrałaś. Być może masz słomiany zapał, jak sprawa zaczynania i kończenia zadań wygląda u Ciebie na innych płaszczyznach? Myślę, że przede wszystkim musisz to przeanalizować, bo jakiej decyzji nie podejmiesz, w jaką stronę nie pójdziesz, wszędzie schemat jest jeden: jak się coś zaczyna to powinno się to kończyć. Może warto udać się do doradcy zawodowego, a nawet do psychologa, jeśli zauważasz, że porzucanie zadań nie dotyczy tylko Twojej edukacji.
Dokładnie !
Też chciałam rzucić swój kierunek po 2 roku, twierdząc że to nie to. Na szczęście posłuchałam się mamy, która mi zawsze trąbiła, że "jak się coś zaczyna, to wypada to skończyć". Zacisnęłam zęby, teraz mam mgr, kończę drugi kierunek (dla którego miałam rzucić pierwszy kierunek ), pracuję. Tak naprawdę trzeba się tylko zastanowić, czego się chce. Bo jeśli rzucasz kolejny raz kierunek studiów, to chyba nie do końca masz plan na siebie. Może chociaż dobrnij do lic/inz? Zacznij jakiś kurs dodatkowo?
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-09, 19:27   #6
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Nie wiem co robić! Proszę o dobre rady, zwłaszcza osoby 24+

Bywają też zawody do których wykształcena nie potrzeba, nawet jeden typowo kobiecy

Wykształcenie średnie w zasadzie nie przyda się do niczego legalnego - do zawodu albo szkoła zawodowa, albo policealna, skoro studia są za trudne.
Ewentualnie może jakaś ekspedientka, ale nie jest to praca marzeń.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-09, 19:29   #7
loloona_79
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 747
Dot.: Nie wiem co robić! Proszę o dobre rady, zwłaszcza osoby 24+

a może masz do czegoś smykałkę by otworzyć własny biznes? mozna go spróbować dofinansować z UE
np:
- ręczna bizuteria czy inny hand made
- catering do biur - kanapki i inne przekąski dostarczane do biur
- sklep/bufet przy jakiejś szkole
- jakiś sklep internetowy - jak masz kogoś kto stronkę zrobi

bo tak na zatudnienie to chyba ciezko , by było dobrze płatne
ale może przedstawicielstwo handlowe
jakaś asystnetka
księgowość po skończeniu kursu?

a jaki masz kierunek? humanistyczny? medyczny? prawo? politechnika?
__________________
Udany sex to taki, po którym nawet sąsiedzi wychodzą zapalić....
loloona_79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-09, 19:34   #8
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: Nie wiem co robić! Proszę o dobre rady, zwłaszcza osoby 24+

Cytat:
Napisane przez loloona_79 Pokaż wiadomość
a może masz do czegoś smykałkę by otworzyć własny biznes? mozna go spróbować dofinansować z UE
np:
- ręczna bizuteria czy inny hand made
- catering do biur - kanapki i inne przekąski dostarczane do biur
- sklep/bufet przy jakiejś szkole
- jakiś sklep internetowy - jak masz kogoś kto stronkę zrobi

bo tak na zatudnienie to chyba ciezko , by było dobrze płatne
ale może przedstawicielstwo handlowe
jakaś asystnetka
księgowość po skończeniu kursu?

a jaki masz kierunek? humanistyczny? medyczny? prawo? politechnika?
Są dwa rodzaje tego stanowiska:
1) nie trzeba mieć jakiegoś wygórowanego wykształcenia, za to najczęściej własny samochód, bardziej przypomina to pracę akwizytora

2) wymagane wykształcenie, doświadczenie w handlu, prawo jazdy kat. B, w większych firmach wymagana znajomość języków obcych. -> ja akurat polecam taką pracę, zwłaszcza jak się lubi jeździć autem, poznawać nowych ludzi i prowadzić strategie marketingowe.

Poza tym Autorko dzisiaj są takie czasy, że z pracą ciężko. Lepiej (według mnie) jednak skończyć jakieś studia, dla samego papierka chociaż, bo konkurencja jest spora, studia to teraz stały się takim standardem. Na dodatek liczą się też znajomości.
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-09, 19:43   #9
Sophie86
Zadomowienie
 
Avatar Sophie86
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 437
Dot.: Nie wiem co robić! Proszę o dobre rady, zwłaszcza osoby 24+

A mogłabyś napisać powody tego rozczarowania? Piszesz też coś o pozytywach - jakie są?
__________________

Once I wanted to be the greatest

Sophie86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-09, 19:43   #10
pogubiona88
Zadomowienie
 
Avatar pogubiona88
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 166
Dot.: Nie wiem co robić! Proszę o dobre rady, zwłaszcza osoby 24+

Też uważam, że studia to teraz standard niestety...
Nie pochwalam go, no ale niestety takie czasy...

Powiedz jedno, czy te wymarzone studia chciałaś dla samego studiowania, czy dlatego że przyszła praca Ci się podoba?
Bo jeśli to pierwsze to pewnie można rzucić, jeśli to drugie to... szkoda rzucać.
Musisz wiedzieć, że studia mają to do siebie, że męczą, wkurzają, mijają się z oczekiwaniami. Ale jeśli zawód do którego uczą jest Twoim marzeniem, to warto się chyba pomęczyć.
pogubiona88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 19:14   #11
weronisha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 46
Dot.: Nie wiem co robić! Proszę o dobre rady, zwłaszcza osoby 24+

Nie idź na studia! Serio - odpuść sobie na teraz. Ja żałuję, że poszłam od razu, po liceum, bez uprzedniego rozeznania siebie. Zacznij pracować, obojętnie gdzie, ale poznaj siebie i swoje wymagania - zobacz, co Cię pasjonuje albo co Ci jest potrzebne do rozwoju kariery.
Znam ludzi, którzy są świetnymi specjalistami - zaczynali po liceum czy technikum i dopiero później przyszła chęć na zgłębienie teorii (nie oszukujmy się - studia to nie przygotowanie do pracy), a wtedy już wiedzieli, co chcą studiować. Podchodzili do tego poważnie, pisali dobre prace, starali się i więcej wynieśli niż Ci, którzy czują, że muszą studiować, bo tak wypada.
Podsumowując, zastanów się po co Ci studia - chcesz rozwijać pasje? Idź na takie, mieć papierek - znajdź najmniej zajmujące, o "odpowiedniej" opinii
weronisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-10, 21:01   #12
Auksencja
Rozeznanie
 
Avatar Auksencja
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 552
Dot.: Nie wiem co robić! Proszę o dobre rady, zwłaszcza osoby 24+

Cytat:
Napisane przez weronisha Pokaż wiadomość
Nie idź na studia! Serio - odpuść sobie na teraz. Ja żałuję, że poszłam od razu, po liceum, bez uprzedniego rozeznania siebie. Zacznij pracować, obojętnie gdzie, ale poznaj siebie i swoje wymagania - zobacz, co Cię pasjonuje albo co Ci jest potrzebne do rozwoju kariery.
Znam ludzi, którzy są świetnymi specjalistami - zaczynali po liceum czy technikum i dopiero później przyszła chęć na zgłębienie teorii (nie oszukujmy się - studia to nie przygotowanie do pracy), a wtedy już wiedzieli, co chcą studiować. Podchodzili do tego poważnie, pisali dobre prace, starali się i więcej wynieśli niż Ci, którzy czują, że muszą studiować, bo tak wypada.
Podsumowując, zastanów się po co Ci studia - chcesz rozwijać pasje? Idź na takie, mieć papierek - znajdź najmniej zajmujące, o "odpowiedniej" opinii
A ja znam też ludzi, którzy wiedzieli już w liceum, co chcą robić i konsekwentnie do tego dążyli. Też podchodzili do tego poważnie i pisali dobre prace.
Ludzie nie dzielą się tylko na tych, którzy studiują, bo tak wypada i na tych, którym później nachodzi ochota na zgłębianie teorii.
Auksencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 21:12   #13
Verunka
Zadomowienie
 
Avatar Verunka
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Montenegro
Wiadomości: 1 250
Dot.: Nie wiem co robić! Proszę o dobre rady, zwłaszcza osoby 24+

Idź do wojska jak masz zdolności. Fajna praca, dobre pieniądze, pozycja. I męża łatwiej znajdziesz A jaka przygoda!
__________________
"A ja bez ciebie jak wiadro bez wody, jak śliwka bez pestki,
bez poręczy schody"




Verunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 21:21   #14
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: Nie wiem co robić! Proszę o dobre rady, zwłaszcza osoby 24+

Cytat:
Napisane przez Auksencja Pokaż wiadomość
A ja znam też ludzi, którzy wiedzieli już w liceum, co chcą robić i konsekwentnie do tego dążyli. Też podchodzili do tego poważnie i pisali dobre prace.
Ludzie nie dzielą się tylko na tych, którzy studiują, bo tak wypada i na tych, którym później nachodzi ochota na zgłębianie teorii.
Dokładnie
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 22:11   #15
banana84
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: iceland
Wiadomości: 1 039
GG do banana84
Dot.: Nie wiem co robić! Proszę o dobre rady, zwłaszcza osoby 24+

Zastanow sie porzadnie. Teraz wiekszosc senspwnych i tych mniej ogloszen zaczyna sie od podpunktu " wyksztalcenie wyzsze". Nawet jesli owe studia nie otworza ci zbyt wielu drzwi - to przynajmniej ich nie zamkna.

Szkola policealna to strata czasu. W przyapdku gdy pracodawca bedzie chcial zatrudnic dajamy na to sekretarke to szybciej z masy kandydatow zaprosi na rozmowe mgr administracji niz jakiegos tam technika.

Wiekszosc szkol tego typu ma niski poziom. A kierunki tam oferowane albo wymagaja jakiegos talentu/predyspozycji (fryjzerka/kosmetyczka)..albo prace jaka mozesz po nich dostac raczej nie sa zbyt dochodowe. Bo np o ile ksiegowa moze zarobic od 1500 do kilku tys (widomo w zaleznosci od kwalifikacji)..to technik farmacji nie przeskoczy powiedzmy pewnego progu.to samo asystentka stomatologiczna.

Siostra skonczyla policelana, ma fach, przepracowala pare lat i teraz by chciala znalezc "normalna prace"..nie stajaca, nie 7 dni w tygodniu, gdzie nie trzba co chwile latac z miotla, z normalna umowa...i zero odzewu..bo byla "tylko" fryzjerka.

Dodam - ze szkole wybrala swiadomie - bo od dzieciaka miala do tego reke i juz w podstawowce nas scinala i farbowala;]

Edytowane przez banana84
Czas edycji: 2013-01-10 o 22:13
banana84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 00:52   #16
coffee
and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 6 965
Dot.: Nie wiem co robić! Proszę o dobre rady, zwłaszcza osoby 24+

Cytat:
Napisane przez weronisha Pokaż wiadomość
Nie idź na studia! Serio - odpuść sobie na teraz. Ja żałuję, że poszłam od razu, po liceum, bez uprzedniego rozeznania siebie. Zacznij pracować, obojętnie gdzie, ale poznaj siebie i swoje wymagania - zobacz, co Cię pasjonuje albo co Ci jest potrzebne do rozwoju kariery.
Znam ludzi, którzy są świetnymi specjalistami - zaczynali po liceum czy technikum i dopiero później przyszła chęć na zgłębienie teorii (nie oszukujmy się - studia to nie przygotowanie do pracy), a wtedy już wiedzieli, co chcą studiować. Podchodzili do tego poważnie, pisali dobre prace, starali się i więcej wynieśli niż Ci, którzy czują, że muszą studiować, bo tak wypada.
Podsumowując, zastanów się po co Ci studia - chcesz rozwijać pasje? Idź na takie, mieć papierek - znajdź najmniej zajmujące, o "odpowiedniej" opinii
Czytałaś w ogóle wątek? Ona jest na studiach. Trzecich. Z dwóch poprzednich zrezygnowała/wyrzucili ją i teraz - na trzecich, wymarzonych - zanosi się na to samo. Tzn. pisze, że chce zrezygnować, bo się zawiodła a na końcu, że ją jednak wyrzucą. Czyli dla mnie: studia nie są wymarzone, bo nie jest łatwo i trzeba się pouczyć.

Napisałabym autorce, by nie rezygnowała, bo po pierwszym
semestrze nie da się określić co to w ogóle za kierunek. Ale skoro ją i tak wyrzucą, to nie ma sensu.

Życie bez żadnego wykształcenia - wg mnie, jeśli jest się kreatywnym, zaradnym, inteligentnym, wytrwałym, to się da. Założyć własną firmę, zacząć pracę na niskim stanowisku i piąć się na wyższe.

Zawsze autorko możesz iść do pracy jakiejkolwiek teraz i od października spróbować zaocznych - bez przerywania pracy. Może jeśli za studia będziesz płacić swoimi pieniędzmi to jednak uda Ci się je skończyć i nie zrazisz się po jednym semestrze.
coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 01:01   #17
malma22
Raczkowanie
 
Avatar malma22
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 294
Dot.: Nie wiem co robić! Proszę o dobre rady, zwłaszcza osoby 24+

Cytat:
Napisane przez weraera4 Pokaż wiadomość
Jeśli nie chcesz rozpoczynać kolejnego kierunku to pomyśl o np. byciu:
- fryzjerką/manikiurzystką- Możesz iść do pracy, w weekendy chodzić do szkoły policealnej, a później masz ZAWÓD. Może nawet udałoby Ci się otworzyć własny salon kiedyś, z koleżanką czy coś. (Bo tak odbiegając od tematu co się dzieje z fryzjerką np. 50-letnią, którą powiedzmy zwalniają i gdzie ją zatrudnią później?? A przecież chyba nie każda fryzjerka zakłada własny salon? Zawsze mnie to interesowało...)
- policjantką?
- stewardessą- Podejrzewam, że w dzisiejszych czasach sam angielski nie wystarczy, konkurencja też jest spora bo niektóre osoby mają wykształcenie wyższe...
- fotografem?

Nie mam więcej pomysłów, chętnie przeczytam wypowiedzi innych bo sama nie wiem czy moje studia skończę! Więc trochę wiem co czujesz Powodzenia
Oooo kochana, zapewniam Cię, że zostać dzisiaj policjantką z samym średnim jest rzeczą niewykonalną

---------- Dopisano o 02:01 ---------- Poprzedni post napisano o 02:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Bywają też zawody do których wykształcena nie potrzeba, nawet jeden typowo kobiecy

Wykształcenie średnie w zasadzie nie przyda się do niczego legalnego - do zawodu albo szkoła zawodowa, albo policealna, skoro studia są za trudne.
Ewentualnie może jakaś ekspedientka, ale nie jest to praca marzeń.
Ona nie napisała, że studia są dla niej za trudne.
__________________
malma22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 07:24   #18
Amitri
Zadomowienie
 
Avatar Amitri
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 002
Dot.: Nie wiem co robić! Proszę o dobre rady, zwłaszcza osoby 24+

A mnie to wygląda na słomiany zapał a nie fakt, że studia są za trudne. Trzy razy zaczynać i nie dotrwać nawet do licencjata? Przecież nawet jeszcze nie zaczęła się sesja zimowa a Ty już odpuszczasz. W ogóle nie ma w Tobie fightera, a z takim nastawieniem to ja czarno widzę Twoje przyszłe życie zawodowe.

Najpierw się zastanów co Ty w ogóle chcesz robić, przecież swój zawód będziesz wykonywać prawie do 70 Później dowiedz się jakie wykształcenie, umiejętności są potrzebne do znalezienia takiej pracy. Od tego powinnaś zacząć.

Moje koleżanki mają albo i nie maturę - jedna pracuje w małym sklepie, druga w hurtowni mięsa. Jak znasz angielski możesz pracować w hostelu na recepcji. Poza tym częste wyjazdy za granicę i umiejętność szybkiego zbierania owoców generują spore przychody. Ale wg. mnie kawalerkę opłacisz tylko z tego ostatniego.

---------- Dopisano o 08:24 ---------- Poprzedni post napisano o 08:22 ----------

Cytat:
Napisane przez malma22 Pokaż wiadomość

Ona nie napisała, że studia są dla niej za trudne.
Ale skoro napisała, że chyba ją i tak wyrzucą to co można innego przypuszczać?
__________________
Ciekawostka na dziś
Amitri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 08:10   #19
Pomyslubrak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2
Dot.: Nie wiem co robić! Proszę o dobre rady, zwłaszcza osoby 24+

Dziękuję za tyle odpowiedzi!!

Kilka spraw może wyjaśnię: pierwsze studia rzuciłam, by móc skoncentrować się na poprawieniu matury, a jeśli chodzi o drugie studia to w trakcie dopiero zdecydowałam się poprawiać ponownie maturę, no i tuż przed maturą zaryzykowałam i z nich zrezygnowałam by móc po raz ostatni przygotować się do matury. Więc nie była to chyba kwestia słomianego zapału.

Zależało mi bardzo na tych studiach, na których teraz jestem. Możecie się domyślić, że to jedne z najbardziej obleganych (prawo/medycyna/architektura), nie chcę pisać dokładnie bo jednak nigdy nie wiadomo kto to czyta, a z tych studiów mało kto dobrowolnie rezygnuję.

Studia są rzeczywiście ciężkie, ale jak na razie ze wszystkich przedmiotów idzie mi dobrze, oprócz jednego- takiego, na który musimy się regularnie przygotowywać, materiału jest mnóstwo, wszystko na pamięć, każde słówko jest ważne. Ja nie za bardzo sobie radzę z takim przygotowaniem na bieżąco, nie mam tak dobrej pamięci i stąd ten wątek. Nie, nie przesadzam, to tak brzmi pewnie jak się to czyta, ale uwierzcie, że nie.

I stąd wątek. Ja chcę pracować w tym zawodzie, do których te studia mnie przygotowują, ale nie wiem czy jestem na tyle zdolna i dopiero teraz zaczynam widzieć brak sensu poprawiania matury

Myślałam o fryzjerstwie, bo chciałabym sama sobie być szefem kiedyś, ale nie wiem czy to tak łatwo otworzyć własny salon- za co??

Nie wiem już. Wczoraj widziałam coś na temat młodej kobiety, która w USA otworzyła własny biznes- przytulanie za 60 dolarów na godzinę, hahaha
Pomyslubrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-11, 09:27   #20
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Nie wiem co robić! Proszę o dobre rady, zwłaszcza osoby 24+

Dlaczego chcesz rezygnować 3. raz? Studia jest dzisiaj łatwo skończyć, jak ktoś rezygnuje to na własne życzenie. Nie chce Ci się w ogóle uczyć? czy to jakaś depresja?ktoś Ci obrzydza te studia?

Dzisiaj nawet w zawodach, które kiedyś nie wymagały studiów jest pełno osób z wyższym wykształceniem. Nie wiem, co mogłabyś spróbować, może jakieś zawody akwizycyjne - przedstawiciel handlowy, agent ubezpieczeń? Albo coś gdzie wymagany jest jakieś inny papier czy licencja, np. kierowca zawodowy, pilot wycieczek (choć tam chyba mieli znieść licencje).
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 09:51   #21
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Nie wiem co robić! Proszę o dobre rady, zwłaszcza osoby 24+

Cytat:
Napisane przez _chocolate Pokaż wiadomość
Dlaczego chcesz rezygnować 3. raz? Studia jest dzisiaj łatwo skończyć, jak ktoś rezygnuje to na własne życzenie. Nie chce Ci się w ogóle uczyć? czy to jakaś depresja?ktoś Ci obrzydza te studia?

Dzisiaj nawet w zawodach, które kiedyś nie wymagały studiów jest pełno osób z wyższym wykształceniem. Nie wiem, co mogłabyś spróbować, może jakieś zawody akwizycyjne - przedstawiciel handlowy, agent ubezpieczeń? Albo coś gdzie wymagany jest jakieś inny papier czy licencja, np. kierowca zawodowy, pilot wycieczek (choć tam chyba mieli znieść licencje).
Bo obecnie w Polsce prawie każdy poniżej 30stego roku życia jest magistrem, więc to nieuniknione

Co do problemu autorki to nie wiem w sumie co doradzić, ciśnie mi się na usta tylko jedno - jak można sobie tak zmarnować kilka lat życia, nie pracować i chodzić na studia, które się co chwilę rzuca... Zero doświadczenia zawodowego, zero wykształcenia... wiek już też taki, że pasowałoby mieć przynajmniej jedno z tych dwóch. Nie wiem co poradzić, chyba najlepiej poprosić rodziców aby uruchomili znajomości i skombinowali jakąś pracę u kogoś ze znajomych, innej opcji nie widzę, bo autorka wątku nie jest w żaden sposób konkurencyjna na rynku pracy.

Edytowane przez visionAM
Czas edycji: 2013-01-11 o 09:53
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 16:25   #22
banana84
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: iceland
Wiadomości: 1 039
GG do banana84
Dot.: Nie wiem co robić! Proszę o dobre rady, zwłaszcza osoby 24+

Cytat:
Napisane przez Pomyslubrak Pokaż wiadomość
Dziękuję za tyle odpowiedzi!!

Kilka spraw może wyjaśnię: pierwsze studia rzuciłam, by móc skoncentrować się na poprawieniu matury, a jeśli chodzi o drugie studia to w trakcie dopiero zdecydowałam się poprawiać ponownie maturę, no i tuż przed maturą zaryzykowałam i z nich zrezygnowałam by móc po raz ostatni przygotować się do matury. Więc nie była to chyba kwestia słomianego zapału.

Zależało mi bardzo na tych studiach, na których teraz jestem. Możecie się domyślić, że to jedne z najbardziej obleganych (prawo/medycyna/architektura), nie chcę pisać dokładnie bo jednak nigdy nie wiadomo kto to czyta, a z tych studiów mało kto dobrowolnie rezygnuję.

Studia są rzeczywiście ciężkie, ale jak na razie ze wszystkich przedmiotów idzie mi dobrze, oprócz jednego- takiego, na który musimy się regularnie przygotowywać, materiału jest mnóstwo, wszystko na pamięć, każde słówko jest ważne. Ja nie za bardzo sobie radzę z takim przygotowaniem na bieżąco, nie mam tak dobrej pamięci i stąd ten wątek. Nie, nie przesadzam, to tak brzmi pewnie jak się to czyta, ale uwierzcie, że nie.

I stąd wątek. Ja chcę pracować w tym zawodzie, do których te studia mnie przygotowują, ale nie wiem czy jestem na tyle zdolna i dopiero teraz zaczynam widzieć brak sensu poprawiania matury

Myślałam o fryzjerstwie, bo chciałabym sama sobie być szefem kiedyś, ale nie wiem czy to tak łatwo otworzyć własny salon- za co??

Nie wiem już. Wczoraj widziałam coś na temat młodej kobiety, która w USA otworzyła własny biznes- przytulanie za 60 dolarów na godzinę, hahaha
Jesli juz wlozylas tyle trudu i pracy w poprawe matury i dostanie sie na studia to chyba jednak warto sie sprezyc jeszcze bardziej. Z tego co piszesz twoj kierunek jest z tych konkretnych, prestizowych i raczej dochodowych. Wiec tym bardziej warto dokonczyc.

O fryzjerstwie pisalam - do tego trzeba miec zamilowanie i jakis talent. Dobre zdrowie - stoisz bowiem po wiele godzin.
By otowrzyc swoj salon trzeba miec i srodki i wypracowana juz grupe stalych klientow, ktorzy za toba przejda.

Sis mowila ze zdazaly sie osoby ktore po studiach probowaly wejsc w tten fach..szybo jednak dawaly sobie spokoj - jak zobaczyly warunki i zarobki.

Dodam tez ze w salonach pracuje duzo osob mowiac oglonie gorzej wyksztalaconych - niestety ma to wplyw tez na relacje, zachowanie i slownictwo wobec siebie. Ja widze jak lata pracy zmienily moja siostre. Na niekorzysc.

Fryjzerki w moim malym rodzinnym miesice maja sie dobrze (ludzie wola przyoszczedzic i zamiast w duym miescie gdzie mieszkaja zrobic wlosy w rodzinnym gdzie taniej)..ale pracuja na dg, na swoich warunkach. Zamykaja o 17-18. W niedziele wolne. W duzych miastach sytuacja w tym zawodzie jest juz inna.

Edytowane przez banana84
Czas edycji: 2013-01-11 o 16:33
banana84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 17:42   #23
katherine87
Raczkowanie
 
Avatar katherine87
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 171
Dot.: Nie wiem co robić! Proszę o dobre rady, zwłaszcza osoby 24+

Ja proponuję skończyć jakiś kurs czy szkołę policealną. Któraś z wizażanek napisała że szkoła policealna to strata czasu. Ja skończyłam i studia i szkołę policealną, a pracę znalazłam właśnie w zawodzie technika i wcale nie narzekam na wynagrodzenie, stać mnie na samodzielne życie i nawet na odłożenie czegoś.
Może dobrym rozwiązaniem byłoby skończenie jakiegoś kursu językowego? Lub księgowości. Ważne też jest w czym Ty się dobrze czujesz.

---------- Dopisano o 18:42 ---------- Poprzedni post napisano o 18:36 ----------

Teraz doczytałam kolejną Twoją wypowiedź. Ja bym jednak skupiła się na nauce. Zwłaszcza że bardzo Ci zależało na tym żeby się dostać na te studia...
__________________
Uwierzyć w siebie
katherine87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 20:19   #24
Sophie86
Zadomowienie
 
Avatar Sophie86
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 437
Dot.: Nie wiem co robić! Proszę o dobre rady, zwłaszcza osoby 24+

Nie zniechęcaj się - zaszłaś bardzo, bardzo daleko. Każde studia mają taki właśnie przedmiot. Znajdź sposób na niego - może wspólna nauka, nowy system notatek? Najważniejsze jest myślenie i sposób rozwiązywania problemów. Na przykładzie ... Często jest tak, że świeżo upieczony prawnik powinien mieć w głowie wszystkie paragrafy, ale zwyczajnie ulatuje mu to z głowy. Ale mądry i inteligentny ma swój sposób, wie gdzie szukać tej wiedzy, którą potrzebuje. Latami się wyrabia - z obycia z dużą ilością spraw. Pomyśl sobie, że jak przez to przebrniesz, będzie lżej. W przyszłości pewnie nie będziesz musiała tak rygorystycznie podchodzić do tej wiedzy - czeka Cię praktyka, a tam przy pracy na konkretnych przypadkach/ zadaniach ta wiedza spokojnie się utrwali. Mówię jak to wygląda po rozmowach ze znajomymi świeżo upieczonymi prawnikami, lekarzami. Do niektórych z tych lekarzy bałabym się pójść, bo jakoś prześliznęli się między egzaminami i niestety czasami nawet nie wiedzą, gdzie nadrobić swoje braki
A przyszła praca naprawdę mało będzie miała wspólnego z tym nielubianym zakuwaniem - chyba, że zechcesz robić karierę naukową
__________________

Once I wanted to be the greatest

Sophie86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 21:04   #25
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Nie wiem co robić! Proszę o dobre rady, zwłaszcza osoby 24+

Ja tu widzę gonienie króliczka, tyle że w odmianie naukowej.

Skoro kosztowało cię to tyle wysiłku, dlaczego tak łatwo rezygnujesz? To studia dwustopniowe czy jednolite? W pierwszym przypadku dotrwałabym choć do inżyniera/licencjata, bo COŚ jednak według mnie wypadałoby skończyć. Rzucić studia zdążysz zawsze.

Tym bardziej, że już czwarty raz bedziesz coś zaczynać. Jaką masz gwarancję, że nowa praca/ szkoła policealna/ coś również nie znudzi się po dwóch miesiącach? Na obecne, prestiżowe studia może już nie być powrotu.

Uważaj, żeby po takiej serii wybrzydzeń nie zostać z niczym, bez innej możliwości niż praca nie wymagająca wykształcenia.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 22:00   #26
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Nie wiem co robić! Proszę o dobre rady, zwłaszcza osoby 24+

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
Ja tu widzę gonienie króliczka, tyle że w odmianie naukowej.

Skoro kosztowało cię to tyle wysiłku, dlaczego tak łatwo rezygnujesz? To studia dwustopniowe czy jednolite? W pierwszym przypadku dotrwałabym choć do inżyniera/licencjata, bo COŚ jednak według mnie wypadałoby skończyć. Rzucić studia zdążysz zawsze.

Tym bardziej, że już czwarty raz bedziesz coś zaczynać. Jaką masz gwarancję, że nowa praca/ szkoła policealna/ coś również nie znudzi się po dwóch miesiącach? Na obecne, prestiżowe studia może już nie być powrotu.

Uważaj, żeby po takiej serii wybrzydzeń nie zostać z niczym, bez innej możliwości niż praca nie wymagająca wykształcenia.
Stawiam, że jednolite i stawiam, że prawo.

Nie rezygnuj, mnie same studia odstręczały, a zaraz zdaję egzamin zawodowy, praktyka, to zupełnie co innego, niż studia..
Jest ciekawsza.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 22:31   #27
malma22
Raczkowanie
 
Avatar malma22
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 294
Dot.: Nie wiem co robić! Proszę o dobre rady, zwłaszcza osoby 24+

Cytat:
Napisane przez Amitri Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 08:24 ---------- Poprzedni post napisano o 08:22 ----------

Ale skoro napisała, że chyba ją i tak wyrzucą to co można innego przypuszczać?
Skoro nie napisała, że za trudne to może lepiej trzymać się i odpowiadać na to co napisała..
__________________
malma22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 02:36   #28
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Dot.: Nie wiem co robić! Proszę o dobre rady, zwłaszcza osoby 24+

A ja stawiam, że medycyna/stomatologia i pokonała Autorkę anatomia. Nie ma się co załamywać, przed pierwszą sesją zawsze jest dół, potem powoli się wszystko zalicza, poprawia, nadrabia i jest dobrze
Nuova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:51.