Duże problemy z cerą, trudny przypadek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-08, 17:13   #1
marek92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3

Duże problemy z cerą, trudny przypadek


Witam, czy jakaś duszyczka z tego forum byłaby w stanie mi pomóc?
Mam problemy z cerą, które ciągną się już od kilku lat.
Odwiedziłem cały tabun dermatologów, wydałem mnóstwo pieniędzy na maści, tabletki, kremy, sterydy. Do ostatniej dermatolożki chodziłem przez ponad rok, na zleconym przez nią wymazie wykryto bakterie Morganella Morgani, po leczeniu (antybiotyki + zastrzyki) początkowo były jakieś efekty, ale obecnie raczej efektów brak. A co najgorsze, po leczeniu, na ostatnich wymazach żadnych bakterii nie wykryto. Miałem zrobiony dodatkowo posiew z krwi - żadnych bakterii nie wykryto.
Stosuję od dawna dietę - głównie nie jem potraw smażonych, pikantnych, ketchupu, musztardy, czekolady, itp.
Dołączam zdjęcie kawałka twarzy - tak mniej więcej wygląda moja cała twarz (najgorsze jest czoło) oraz plecy.

Proszę o jakieś porady, jak pozbyć się tego paskudztwa i tych przebarwień.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zdj.jpg (122,0 KB, 69 załadowań)
marek92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 20:10   #2
Armitage
Rozeznanie
 
Avatar Armitage
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 664
Dot.: Duże problemy z cerą, trudny przypadek

A czy któryś dermatolog proponował Ci Axotret? A może już stosowałeś?
__________________
Wymiana
Armitage jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 21:09   #3
marek92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3
Dot.: Duże problemy z cerą, trudny przypadek

Nie, żaden dermatolog mi jeszcze tego nie proponował.
Jak do tej pory używałem
  • Retin A
  • Zineryt
  • Davercin
  • Epiduo
  • Belogent
  • Skinoren
  • maść ichtiolową
  • Tormentiol
  • Baneocin
  • Atrederm
  • leki robione z gentamycyną
niekoniecznie w tej kolejności,
od tych zostały mi opakowania (w sensie ten mały kawałek kartonika, na którym jest nazwa)

---------- Dopisano o 22:09 ---------- Poprzedni post napisano o 21:48 ----------

Poczytałem w Internecie o tym leku, obecna dermatolog na samym początku proponowała Aknenormin. Starałem się tego uniknąć jak ognia do tej pory, no ale chyba będę zmuszony do przejścia kuracji nim...
marek92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 08:50   #4
mangoo123
Raczkowanie
 
Avatar mangoo123
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 182
Dot.: Duże problemy z cerą, trudny przypadek

Kuracja izotretynoiną nie jest aż taka straszna. Wiadomo może się zdarzyć, że dotkną cię jakieś niepożądane skutki, ale trzeba myśleć pozytywnie.
Miałam ciężką postać trądziku, cała twarz w bolących podskórnych gulach i zaskórnikach. Po 2 miesiącach zostały tylko przebarwienia. W tym momencie nie mam żadnej krostki i tylko kilka zaskórników, co nie zdarzało się nigdy, bo odkąd pamiętam miałam z tym problemy. Dziś mijają 2,5 miesiąca a zostało mi jeszcze 3,5.

Nie warto tracić dużą kasę i się męczyć z antybiotykami i maściami, bo one często pomagają tylko na chwilę. (nie mówię tu o osobach, które mają małe problemy z trądzikiem)
mangoo123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 20:17   #5
Armitage
Rozeznanie
 
Avatar Armitage
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 664
Dot.: Duże problemy z cerą, trudny przypadek

Ja właśnie jestem w trakcie leczenia. Na początku wysuszone skóra i wysyp (chociaż nie aż taki duży jakiego się spodziewałam), po 2 tygodniach cera zaczęła się robić naprawdę ładna. Ostatnio znowu coś się "zepsuło", ale to już chyba moja wina bo zaszalałam z przekąskami . Dermatolog powiedział żeby się "nie bać", zwiększył mi dawkę na 40mg (zaczynałam od 30mg) oraz kazał unikać słodyczy, słonych przekąsek, smażone itp - po prostu mam się zdrowiej odżywiać. Właśnie w niedziele zaczęłam drugi miesiąc kuracji (która trwa 6 miesięcy). Trzeba pamiętać przede wszystkim o filtrach (jestem bladzioch :p) i nawilżeniu.
__________________
Wymiana
Armitage jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 14:30   #6
marek92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3
Dot.: Duże problemy z cerą, trudny przypadek

Dzięki za odpowiedzi.
Boję się kuracji izotretynoiną - czytałem opinie w Internecie, dużo osób narzekało na wypadające włosy, itd... no i ogólnie jest to silny lek, więc organizm będzie po nim pewnie wyniszczony. Jutro idę do dermatolożki, jak nic innego nie wymyśli to chyba będę musiał się zdecydować na ten Aknenormin...
marek92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 11:55   #7
Armitage
Rozeznanie
 
Avatar Armitage
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 664
Dot.: Duże problemy z cerą, trudny przypadek

Bez przesady z tym wyniszczeniem organizmu . Mi dermatolog kazał nie czytać tych opinii w internecie. Jak sam sobie wmówisz, że będzie źle to i tak będzie. Ja na co dzień o tym w ogóle nie myślę i nie mam żadnych problemów. Oczywiście poza wysuszeniem lekkim, ale dermatolog kazał po prostu nawilżać.

Aha i dziewczyny biorą dodatkowo leki antykoncepcyjne, a one też mogą mieć swoje skutki uboczne, więc nie przypisujmy 'całego zła' izotretynoinie.
__________________
Wymiana
Armitage jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:40.