Tłusta Grzywka..... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-21, 14:57   #1
Judytka2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 576

Tłusta Grzywka.....


Dziewczyny moze wy mi cos doradzicie....
Chcialabym zrobic sobie grzywke. Taką prosta lub na ukos jakoś. Mam dlugie wlosy, wycieniowane z tylu ktore musze myc codziennie, lub co dwa dni (jezeli je zwiaze u gory w kucyk). Boje sie ze jesli zrobie ta grzywke to na drugi dzien bedzie ona juz tlusta. I nawet jak związe wloski to bedzie widac tlustą, grzywke.....W dodatku prostuje wlosy po kazdym myciu, a jak wiadomo prostowanie troszke przetluszcza jeszcze nardziej... Ja k to jest z tą grzywka.....co mozna zrobic zeby sie nie przetluszczala i czy w ogole grzywki sie szybko przetluszczaja.??? moze macie jakies sposoby lub same tego doświadczylyscie??? Bo nie wiem czy robic grzywke zebym nie zalowala
Judytka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 15:13   #2
mabo
Rozeznanie
 
Avatar mabo
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 557
Dot.: Tłusta Grzywka.....

przez dłuższy okres czasu miałam dość gęstą, wycieniowaną grzywkę. Ale ze względu na to, że codziennie myję głowę (z przyzwyczajenia za czasów sprzed grzywki ) więc ciężko mi powiedzieć czy rzeczywiście szybciej się przetłuszczała. Na pewno odradzałabym Ci cieniutką grzyweczkę - szybciej będzie widać "nieświeżość".

Ja obawiałam się jeszcze jak to wpłynie na moją problematyczną cerę (dość często moje włosy domagają się mycia), ale muszę przyznać, że niespodzianek na czole nie było wcale więcej niż bez grzywki choć jak już napisałam miałam ją dość gęstą.
Podsumowując obawy miałam, ale szybko zostały one rozwiane.

Radzę Ci zaryzykować Na początek może troszkę dłuższą grzywkę (taką, która w razie w. szybko odrośnie).
mabo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 15:17   #3
Aneta_-
Raczkowanie
 
Avatar Aneta_-
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 297
GG do Aneta_- Send a message via Skype™ to Aneta_-
Dot.: Tłusta Grzywka.....

Miałam podobny dylemat co do grzywy a było ich trocha na skos, szarpana, prosta itp. itd. równiez sie bałam, ze bedzie przetłuszczona ale to zalezy jaka masz cere, jesli mieszaną tzw.strefa T może być w tym przypadku upierdliwa, takową też mam i grzywka mi sie przetłuszcza faktycznie szybciej niz reszta włosów ale myje ja na góra 3 razy w tyg a to nie jest problem wymyć samą grzywke.Co do codziennego mycia włosów to jest to surowo zakazane w moim mniemaniu gdyz codzienne mycie jeszcze bardziej przyspiesza proces przetłuszczania. Sama na poczatku w to nie wierzyłam ale sie myliłam myje 2 razy w tyg i mi to wystarcza nie mam tłustych ani brudnych włosów wiec po co cześciej sie nimi "bawić"?!!!
...a to było tak na samym początku kiedy przestałam je tak często myc miałam przez jakiś tydzień przetłuszczone włosy, a potem umyłam w sobote i dopiero w srode ponowiłam proces i teraz robie tak cały czas. =)
Aneta_- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 15:25   #4
mabo
Rozeznanie
 
Avatar mabo
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 557
Dot.: Tłusta Grzywka.....

Cytat:
Napisane przez Aneta_-
Miałam podobny dylemat co do grzywy a było ich trocha na skos, szarpana, prosta itp. itd. równiez sie bałam, ze bedzie przetłuszczona ale to zalezy jaka masz cere, jesli mieszaną tzw.strefa T może być w tym przypadku upierdliwa, takową też mam i grzywka mi sie przetłuszcza faktycznie szybciej niz reszta włosów ale myje ja na góra 3 razy w tyg a to nie jest problem wymyć samą grzywke.Co do codziennego mycia włosów to jest to surowo zakazane w moim mniemaniu gdyz codzienne mycie jeszcze bardziej przyspiesza proces przetłuszczania. Sama na poczatku w to nie wierzyłam ale sie myliłam myje 2 razy w tyg i mi to wystarcza nie mam tłustych ani brudnych włosów wiec po co cześciej sie nimi "bawić"?!!!
...a to było tak na samym początku kiedy przestałam je tak często myc miałam przez jakiś tydzień przetłuszczone włosy, a potem umyłam w sobote i dopiero w srode ponowiłam proces i teraz robie tak cały czas. =)

a ja się zastanawiałam ostatnio czy to właśnie nie przez to moje częste mycie coraz większe problemy z przetłuszczającym się włosami.
I myślę, że pokieruję się Twoimi doświadczeniami i zacznę stopniowo odchodzić od codziennego mycia.
mabo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 15:26   #5
elly2
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja utopia
Wiadomości: 2 396
Dot.: Tłusta Grzywka.....

Judytka ja mam podobny problem do Ciebie - wlosy myje dzien w dzien - tak mi sie przetluszczaja, no ale zorbilam sobie grzywke, niestety katastrofa, na drugi dzien po umyciu grzywka sie rozdzielala - wygladalo to okropnie, wiec nei licz na cuda, jesli wlosy Ci sie przetluszczaja to i grzywka bedzie
__________________
"Wyjdź ze swojej strefy komfortu. Możesz wzrastać tylko, jeśli jesteś gotów czuć się dziwnie i nie komfortowo próbując czegoś zupełnie dla Ciebie nowego."


elly2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 15:38   #6
shewa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 5 978
Dot.: Tłusta Grzywka.....

Mi tez włosy sie szybko przetłuszczają, myje je co 2 dni. Kiedys myłam je codziennie ale jakos sie polepszyło. Grzywke mam od 2 lat i jakos nie jest tak źle. Owszem przetłuszcza się szybciej, ale wiadomo że włosy na gorze tak samo . Jak nie myje włosów to myje po prostu samą grzywke i jest dobrze Jeśli bardzo zależy ci na grzywce to spróbuj, zawsze mozesz ją myc codziennie jak ja A ze da sie odzwyczaic włosy od codziennego mycia to nie wiem, bo ja probowałam i nadal było tak samo... nawet jak je przetłusciłam nie myjac przez pewien czas to i tak potem było to samo
shewa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 15:53   #7
Vivien
Raczkowanie
 
Avatar Vivien
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 308
Dot.: Tłusta Grzywka.....

Ja wielokrotnie próbowałam "odzwyczaić" włosy od częstego mycia i nic z tego. Jeśli ktoś ma tendencję do nadmiernego przetłuszczania, to nie zda to egzaminu.

Co więcej, wyczytałam gdzieś, że przetrzymywanie takich przetłuszczonych włosów jest dużo bardziej szkodliwe niż ich częste mycie. Włosy oblepione łojem są osłabione, bardziej skłonne do wypadania itp.

Jedyny sposób na osłabienie przetłuszczania jaki znalazłam to częste zmienianie szamponów -ja używam na zmianę trzech rodzajów -i nakładanie odżywki tylko na dolne partie włosów, przy długich włosach tak poniżej ucha, przy krótszych na same końcówki.

Natomiast co do grzywki, to nadmierne przetłuszczanie nie stanowi aż tak strasznego problemu, bo umycie jej i wysuszenie zajmuje dosłownie kilka minut. Ja czasem kiedy nie mam rano czasu umyć całej łepetyny robię tak z przednią partią włosów, a potem wszystkie wiążę i jest gut.
__________________
Million-to-one chances crop up nine times out of ten.
Terry Pratchett
Vivien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-21, 16:18   #8
rumiana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 148
Dot.: Tłusta Grzywka.....

Ja myje codziennie głowę i grzywkę, ale nie dlatego, że mam tłusta tylko dlatego, że nie chce mi się układać. Akurat u mnie jest odwrotnie - im częściej zaczęłam myć, tym bardziej włosy mi się wysuszyły i teraz muszę robić sobie jakieś maseczki natłuszczające. Więc codzienne mycie to noł problem
rumiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 18:45   #9
metafora
Rozeznanie
 
Avatar metafora
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Siódme Niebo
Wiadomości: 647
Dot.: Tłusta Grzywka.....

Też mam ten problem... tłusta grzywka to mój koszmar.
Jednakże mam wrażenie, że w moim przypadku grzywka tłuści się od mojej problemowej cery, która w strefie T ma skłonności do świecenia
Włosy myję co drugi dzień i jest okej Nie wiem jak to się stało, ale na pomysł mycia samej grzywki nie wpadłam Na pewno spróbuję! Może to rozwiąże ten głupi problem
metafora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 19:37   #10
Julia14
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 55
Dot.: Tłusta Grzywka.....

ja zaryzykowałam i kilka miesięcy temu zrobilam sobie grzywkę (oczywiscie fryzjerka mi schrzaniła i wyglądało to tak ze mialam jeden pejs na czole i wtedy na drugi dzien grzywka była okropnie przetłuszczona, nie wiedziałam jak sie uczesać, ale po dwoch tygodniach sobie poprawilam:/wrrr) mam ją dosyć gęstą(najpierw była prosta teraz na skos) i przetluszczanie mu mnie zalezy chyba od tego jak umyje(nie wiem jak inaczej to wytlumaczyć)...myje włosy co dwa dni i raz na drugi dzien jest jeszcze w porządku, a innym razem juz grzyweczka jest juz tłusta(mam cerę mieszaną, więc moze to od tego zalezy?)...ale nie chce męczyć włosów szamponami codziennie
a tak przy okazji, to czy jakies łagodne szampony na ktorych pisze ze mogą byc czesto stosowane też niekorzystnie wpływają na włosy?
Julia14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 21:27   #11
Judytka2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 576
Dot.: Tłusta Grzywka.....

Kurcze moze bym zaryzykowala z tą grzywka Jak mówicie ze mycie jej samej nie jest koloptliwe.......Na pewno bym musiala to robic codziennie przez ten tluszcz na głowie.
Judytka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-03, 20:33   #12
Dominika321_2
Raczkowanie
 
Avatar Dominika321_2
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 108
Dot.: Tłusta Grzywka.....

Temat dawno skończony ale go trochę odgrzeję, bo mam ten sam problem. Od jakiegoś czasu grzywka mocno mi się przetłuszcza. Ogólnie mam cienkie, ławo przetłuszczające się włosy, ale takiego problemu jeszcze nie miałam. Reszta włosów wygląda ok, ale ta grzywka....
Macie jakiś sprawdzony szampon do włosów przetłuszczających? może to kwestia tego? ja mam 2, żeby nie przyzwyczajać włosów do 1 konkretnego. ale teraz już nic nie działa.
__________________
Polecam domowe sposoby na przeziębienie i inne domowe porady.
Dominika321_2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 20:51   #13
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Tłusta Grzywka.....

A czy czoło ci się nie przetłuszcza? Bo ja właśnie dlatego nie ścinam grzywki, mam tłuste czoło
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-07, 14:18   #14
kleo_4
Zakorzenienie
 
Avatar kleo_4
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 7 570
Dot.: Tłusta Grzywka.....

Też mam ochotę na jakąś zmianę, i myślałam o grzywce, ale boję się tegoże po całym dniu macania jej / odgarniania z czoła będzie przetłuszczona :/ Kiedyś, gdy miałam czarne włosy tto grzywka fajnie wyglądała, teraz boję się że przy blond będzie wyglądać nieciekawie, i kolejny problem, jak potem związać, podpiąć spinkami na siłowni np. żeby nie wchodziła w oczy, teraz mam włosy długie, bez problemu wszystkie wchodzą do kucyka...Boję się że będę żałować...
__________________
Kiedy kobieta ma na sobie uśmiech, cała reszta to tylko dodatki do stylizacji

Kocham i jestem kochana

14.12.2015♥ Moje malutkie-największe szczęście
kleo_4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-10, 12:32   #15
MsZet25
Raczkowanie
 
Avatar MsZet25
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 327
Dot.: Tłusta Grzywka.....

Ja codziennie wieczorem myję całe włosy, grzywki nie układam bo przetłuści się od kremu, następnego dnia rano myję samą grzywkę i jest git
__________________
05.08.12- Kocham najbardziej na świecie!

02.04.14- Kierowca!

BLOGUJĘ o włosach

Instagram

Szybkie poniedziałki, namiętne wtorki, gorące środy, mocne czwartki, szalone piątki...
MsZet25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-11, 09:30   #16
kleo_4
Zakorzenienie
 
Avatar kleo_4
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 7 570
Dot.: Tłusta Grzywka.....

No i zrobiłam...
Efekt jest taki, że dzisiaj mam wszystkie podpięte do góry, bo przez noc ona się zrobiła tragiczna, wyglądałam jakbym jakiś bój stoczyła, każdy włos w inną stronę :/
I wcale mi w niej nie jest lepiej, ja to zawsze sobie coś wymyślę... :/
Teraz czekam aż odrośnie, żeby na bok ją zrobić
__________________
Kiedy kobieta ma na sobie uśmiech, cała reszta to tylko dodatki do stylizacji

Kocham i jestem kochana

14.12.2015♥ Moje malutkie-największe szczęście
kleo_4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-12, 12:31   #17
Hazel Eyes
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 553
Dot.: Tłusta Grzywka.....

Cytat:
Napisane przez kleo_4 Pokaż wiadomość
No i zrobiłam...
Efekt jest taki, że dzisiaj mam wszystkie podpięte do góry, bo przez noc ona się zrobiła tragiczna, wyglądałam jakbym jakiś bój stoczyła, każdy włos w inną stronę :/
I wcale mi w niej nie jest lepiej, ja to zawsze sobie coś wymyślę... :/
Teraz czekam aż odrośnie, żeby na bok ją zrobić
Kleo, masz świetną fryzurke w avatarze kolor, cięcie! piękna!!
__________________

Edytowane przez Hazel Eyes
Czas edycji: 2015-03-12 o 18:06 Powód: niezamkniety cytat
Hazel Eyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-12, 14:06   #18
agatka_1308
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 23
Dot.: Tłusta Grzywka.....

Może wypróbuj suchy szampon?
agatka_1308 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-12, 17:17   #19
MsZet25
Raczkowanie
 
Avatar MsZet25
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 327
Dot.: Tłusta Grzywka.....

Cytat:
Napisane przez kleo_4 Pokaż wiadomość
No i zrobiłam...
Efekt jest taki, że dzisiaj mam wszystkie podpięte do góry, bo przez noc ona się zrobiła tragiczna, wyglądałam jakbym jakiś bój stoczyła, każdy włos w inną stronę :/
I wcale mi w niej nie jest lepiej, ja to zawsze sobie coś wymyślę... :/
Teraz czekam aż odrośnie, żeby na bok ją zrobić
Spokojnie, ja też panikowałam przez kilka pierwszych dni. Moja grzywka w ogóle nie trzyma się układana wieczorem, jedynym rozwiązaniem jest codzienne jej mycie. Moja starczy na boki i do góry więc nawet prostownica by nic nie zdziałała.
__________________
05.08.12- Kocham najbardziej na świecie!

02.04.14- Kierowca!

BLOGUJĘ o włosach

Instagram

Szybkie poniedziałki, namiętne wtorki, gorące środy, mocne czwartki, szalone piątki...
MsZet25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-14, 14:53   #20
kleo_4
Zakorzenienie
 
Avatar kleo_4
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 7 570
Dot.: Tłusta Grzywka.....

Cytat:
Napisane przez Hazel Eyes Pokaż wiadomość
Kleo, masz świetną fryzurke w avatarze kolor, cięcie! piękna!!
Gdyby tylko ta fryzurka była moja to bym była prze szczęśliwa, niestety moja grzywka się tak pięknie nie prezentuje

Cytat:
Napisane przez MsZet25 Pokaż wiadomość
Spokojnie, ja też panikowałam przez kilka pierwszych dni. Moja grzywka w ogóle nie trzyma się układana wieczorem, jedynym rozwiązaniem jest codzienne jej mycie. Moja starczy na boki i do góry więc nawet prostownica by nic nie zdziałała.
Moja właśnie po prostownicy bardziej odstaje
Póki co spinam ją nawet na noc - na bok, a rano do góry. Trzeba cierpliwie czekać aż odrośnie...


P.S. Polecam suchy szampon Batiste na problemy z tłustą grzywką
__________________
Kiedy kobieta ma na sobie uśmiech, cała reszta to tylko dodatki do stylizacji

Kocham i jestem kochana

14.12.2015♥ Moje malutkie-największe szczęście

Edytowane przez kleo_4
Czas edycji: 2015-03-14 o 15:04
kleo_4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-15, 19:46   #21
MsZet25
Raczkowanie
 
Avatar MsZet25
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 327
Dot.: Tłusta Grzywka.....

Suche szampony są dobre jeżeli grzywka ma dobry kształt, moja po nocy po prostu sterczy więc mogę robić co chcę a ona i tak nie opadnie na czoło
__________________
05.08.12- Kocham najbardziej na świecie!

02.04.14- Kierowca!

BLOGUJĘ o włosach

Instagram

Szybkie poniedziałki, namiętne wtorki, gorące środy, mocne czwartki, szalone piątki...
MsZet25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 13:24   #22
weronikawroblewska
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 68
Dot.: Tłusta Grzywka.....

Mam grzywkę, którą myję codziennie, bo dzięki temu dużo lepiej się układa i lepiej wygląda. Całe włosy myję natomiast co dwa dni. I uważam, że to nie jest żaden problem -umycie grzywki to 2 minuty. Dlatego nie warto mieć takich obaw, bo zawsze da się z nią coś zrobić. Zresztą robi tak pewnie większość posiadaczek grzywek
weronikawroblewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-29 14:24:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:46.