Pytanie o Shellac do doświadczonych manikiurzystek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-25, 15:13   #1
kara1978
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 17

Pytanie o Shellac do doświadczonych manikiurzystek


Mam pytanie do doświadczonych stylistek paznokci, które wykonują manicure hybrydowy shellac. Tydzień temu po raz pierwszy zakupiłam 3 kolory shellaca ( do frencha i czerwień ).
Stwierdziłam, że zanim zacznę robić tą hybrydę swoim klientkom i zanim zagwarantuję im trwałość shellaca aż do 2 tyg., to przetestuję jak wszystko na sobie i bliskich.
I tak moja czerwień - dziś mija dokładnie 2gi tydzień jak mam shellaca na paznokciach i na trzech paznokciach mam po bokach małe odpryski ( takie, których nie widać z daleka ale drażnią me oko;-) )
Natomiast mojej siostrze zrobiłam frencha i z jednego paznokcia po tygodniu zeskrobała shellaca całkiem, na kilku paznokciach wygląda jakby przy samych skórkach dostało się powietrze ( używała gumowych rękawic podczas pracy w ogrodzie ) a pozostałe paznokcie oprócz tego, że jak się przyglądnę brzegi są " zjechane "to trzymają się całe i pięknie błyszczą.
Proszę o poradę co ewentualnie mogłam zrobić źle, jeśli dokładnie przygotowałam płytki paznokci postępując w obu przypadkach ( moim i siostry) tak samo. Tj. opiłowałam nadając kształt, odsunęłam skórki następnie dokładnie zmatowiłam cleanerem i dopiero nałożyłam base coat
itd....
Muszę jednak dodać, że obie z siostrą dużo pracujemy w domu, moja siostra często w ogrodzie , obecnie ma remont w domu więc jej paznokcie były wystawione na dużą próbę, ale wszyscy zapewniają przecież, że Shellac jest niezawodny i dają gwarancję do 2 tyg.
Czy zatem zrobiłam coś źle przy nakładaniu ( choć postępowałam zgodnie z instrukcjami ) czy shellac trzyma się do 2 tyg. ale nie do końca paniom, które zmywają gary i sadzą kwiatki ?
Dużo tekstu uff...;-) ale z góry dzięki za odpowiedzi
kara1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 14:34   #2
Pauli_uk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11
Dot.: Pytanie o Shellac do doświadczonych manikiurzystek

Czesc, ja mam shellac od tygodnia i sa delikatne odpryski, mam natomiast pytanie co zle zrobilam jezeli jeden paznokiec po wysuszeniu pomarszyl sie? Prosze o pomoc
Pauli_uk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 06:50   #3
PaulaCooper
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 303
Dot.: Pytanie o Shellac do doświadczonych manikiurzystek

Cytat:
Napisane przez Pauli_uk Pokaż wiadomość
Czesc, ja mam shellac od tygodnia i sa delikatne odpryski, mam natomiast pytanie co zle zrobilam jezeli jeden paznokiec po wysuszeniu pomarszyl sie? Prosze o pomoc
Oj ale to sie chyba nie liczy, bo nakladalas bez base i top coat, tylko na primer. Jednak jesli tydzien sie bez tego trzymaly to jest cos

Autorko ja sie wypowiem jako osoba, ktora dzien w dzien siedzi w garach, robi pranie, sprzata, myje podlogi i ogolnie wykonuje wszystkie prace domowe, nie oszczedza paznokci. Gelish trzyma mi sie 2 tyg bez problemu, sama sciagam bo lubie zmiany.


Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
PaulaCooper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-10, 08:06   #4
Pauli_uk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11
Dot.: Pytanie o Shellac do doświadczonych manikiurzystek

Tak tak takze slyszalam ze gelish jest lepszy, mniej rozreklamowany, trzyma sie dluzej... i nie ma zadnych odpryskow. Dlatego postanowilam, ze majac jeden kolor shellaca, zostawie go sobie i bede nakladac na stopy, bo tam mi nie odpryskuje, zamowie sobie natomiast wiecej kolor z gelish. Z tym ze chce uzywac base i top coat shellac, to chyba nie bedzie jakis wielki problem? chcialabym to zuzyc, jak juz zamowilam. No chyba ze to zly pomysl, ktos ma doswiadczenie w mieszaniu produktow?

---------- Dopisano o 08:06 ---------- Poprzedni post napisano o 07:40 ----------

znalazlam nawet bloga, na ktorym jego autorka opisuje jak co 2-3 tygodnie robi sobie gelish u manikiurzystki, plus sytuacje w ktorej manikiurzystka zmienila firme na shellac- czekaly ja reklamacje i zwroty pieniedzy. Ma tez wiele stalych klientek zadowolonych z hybrydy gelish. Autorka bloga takze napisala ze gelish nie odpryskuje, natomiast u mnie- zaczyna juz po tygodniu, widac pierwsze bruzdki. Bloggerka sciagajac hybryde gelish opisuje ze jest nienaruszona, po prostu naklada nowa ze wzgledu na odrost.
Pauli_uk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:17.