Wydzielina z brodawek-HELP!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-19, 09:02   #1
sousa
Raczkowanie
 
Avatar sousa
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 378

Wydzielina z brodawek-HELP!!!


od razu przepraszam za pomyłkę.Temat powinien brzmieć "Wydzielina z sutków", ale z nerwów już sama nie wiem co piszę.

Prosze o pomoc pana doktora i wizażanki..
no własnie..wczoraj w trakcie kąpieli zauważyłam coś niepokojącego/przerażającego.Biała wydzielina z obu sutków, po lekkim naciśnięciu.Od razy sobie wmówiłam ciąże i mleko...co mi jest ??
Ciążę raczej wykluczam..współżyłam z chłopakiem bez zabezpieczenia 2 razy od razu po menstuacji(pierwsze dwa dni po krwawieniu, z tym że ten drugi dzień był jednocześnie dniem tabletki cilest z nowego opakowania).tabletki Cilest, które biorę od 8 miesięcy biorę regularnie i żadnej nie zapomniałam.Jednak mam duże problemy z żołądkiem i jelitami i biorę dodatkowo Sulpiryd, Gasec C i Sylicaps na wątrobę,nigdzie w ulotkach tych lekarstw nie doczytałam osłabiającego wpływu na działanie tabl.antykoncepcyjnych, jednak mimo to w trakcie kolejnych zbliżeń zabezpieczaliśmy się dodatkowo prezerwatywą.
W ksiązkach się naczytałam że mlekotok to są złe symptomy..rak itp.Porszę o jakieś rady, szczególnie proszę o opinię P.dotora, bo ja mam wizytę zaplanowana na 10 lipca do ginekologa a do tego czasu to ze stresu wyłysieję!!!

Edytowane przez sousa
Czas edycji: 2006-06-19 o 09:55
sousa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 09:44   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Wydzielina z brodawek-HELP!!!

kazda wydzieline nalezy konsultowac z lekarzem ,byc moze to wlasnie objaw przyjmowania leków ,nie musi to byc nic groznego ale warto to sprawdzic.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 14:49   #3
sousa
Raczkowanie
 
Avatar sousa
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 378
Dot.: Wydzielina z brodawek-HELP!!!

help pisk pisk
sousa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 23:04   #4
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: Wydzielina z brodawek-HELP!!!

ja również zalecam wizyte u lekarza.

przyciskanie sutków w celu sprawdzenia czy coś się z nich wydziela to jeden z podstawowych elemetuw przy "samokontroli" piersi. to może nie oznaczać niczego poważnego, więc nie matrw się na zapa sale też nie bagatelizuj sprawy.

trzymam kciuki
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-20, 06:41   #5
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: Wydzielina z brodawek-HELP!!!

Do lekarza. A poki co - uzyj wyszukiwarki , poniewaz byly juz takie watki i mozesz znalezc w nich informacje, ktore Cie nieco uspokoja.
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 12:57   #6
moniczkaw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Australia-Sydney
Wiadomości: 83
Dot.: Wydzielina z brodawek-HELP!!!

juz pewnie bylas u lekarza i dowiedzialas sie ze masz mlekotok po sulpirydzie-to nic strasznego.sulpiryd jest neuroleptykiem powodujacym wlasnie mlekotok
moniczkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-30, 15:20   #7
sashka1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 31
Dot.: Wydzielina z brodawek-HELP!!!

mogę wiedzieć jakiego koloru była ta wydzielina jak wyglądała??
poniewaz mam podobny problem i zdarza się to pierwszy raz
jestem w trakcie okresu wczoraj wieczorem po kąpieli
"przycisnęłam"moje sutki i zauważyłam że leci z nich jakby woda
taka lekko mętna nie wiem co to jest..
stosuje plastry antykoncepcyjne od maja czy One mogą
powodować coś takiego??
proszę o odpowiedz
sashka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-01, 16:07   #8
sashka1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 31
Dot.: Wydzielina z brodawek-HELP!!!

Dziewczyny prosze?
moze ktoras z was miala cos takiego?
sashka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 08:18   #9
Nikoru
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 39
Dot.: Wydzielina z brodawek-HELP!!!

Ja mam "to coś". Zauważyłam to jeszcze w szkole średniej, teraz jestem po 30 i żyję ;-)
Sprawcą całego zamieszania jest zbyt wysoki poziom prolaktyny (to taki hormon). Groźne dla życia to nie jest. Ale gospodarkę hormonalną trzeba wyregulować, więc idź do lekarza (najlepiej ginekologa-endokrynologa), niech ci przepisze badanie i jeśli diagnoza się potwierdzi tabletki obniżające poziom prolaktyny. Najpopularniejsze to Bromergon, ale są też inne. Cena 30tabl. ok. 10zł. (wydawane tylko na receptę).
Badanie prolaktyny możesz zrobić sobie również sama (tzn. bez zlecenia lekarza). Jest to zwykłe pobranie krwi (nawet nie trzeba być na czczo). Chyba każde laboratorium to robi. Prywatnie ze 2 lata temu płaciłam ok. 40zł.
Nikoru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 10:53   #10
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Wydzielina z brodawek-HELP!!!

dokładnie - prawdopodobnie masz za wysoki poziom prolaktyny
na obniżenie będziesz musiała brać tabletki i po kłopocie

ja brałam kilka rodzajów, ale po wszystkich oprócz Norprolaku czułam się fatalnie - mdlałam, miałam bóle i zawroty głowy

ale teraz z tego co wiem jest jeszcze nowszy lek, ale oczywiście jeszcze droższy

w każdym razie wybór leków jest spory, więc lekarz na pewno Ci coś dobierze

może Ci się przyda:
poziom prolaktyny podnosi gorąca kąpiel, sauna, długie spanie, stres, tabletki antykoncepcyjne, gruczolak przysadki, itp.
p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 14:29   #11
uleule
Raczkowanie
 
Avatar uleule
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 34
Dot.: Wydzielina z brodawek-HELP!!!

Kiedy stracilam dziewictwo to przez kilka dni krwawilam i wlasnie wtedy zauwazylam tez brazowe plamy na staniku, wydzielina z brodawek byla gesta i nie za duzo jej bylo, po kilku dniach wszystko wrocilo do normy.
Mysle, ze to spowodowane jest zmiana poziomu hormonow tak jak pisza kolezanki
uleule jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-03, 10:01   #12
sashka1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 31
Dot.: Wydzielina z brodawek-HELP!!!

moja jest akurat jak woda tzn taka lekko mętnawa też coś czytałam o tej prolaktynie.. w tym lub przyszlym tygodniu wybiore się do ginekologa. Dziękuje wam bardzo za pomoc;*

A nie wiecie czy te tabletki będe musiała brać ciągle czy tylko przez pewien okres czasu?
i czy czasem nie będe musiała odstawiać plastrów antykoncepcyjnych?
sashka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 12:18   #13
kacha88
Raczkowanie
 
Avatar kacha88
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 119
Dot.: Wydzielina z brodawek-HELP!!!

Witam.Ja również zauwazyłam wypływającą wydzieline z moich brodawek sutkowych przy tym jak naciskam na nie. Jej kolor to włąsnie kolor mętnej wody.Zaczynam brać 3 miesiąc tabletki antykoncepcyjne i przeczytałam w ulotce, że właśnie w pierwszych miesiąca od stosowania tabletek wydzielina sie moze pojawic, ale powinna zniknąć po jakimś czasie. Więc pewnie to jest skutek tego hormonu co Dziewczyny pisały..chociaz sama się zastanawiam czy to nic poważnego..
kacha88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 14:49   #14
mysza007
Zakorzenienie
 
Avatar mysza007
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 3 436
Dot.: Wydzielina z brodawek-HELP!!!

Ja u siebie też zauważyłam coś takiego, ale tylko tuż przez okresem i też podejrzewam, że jest to spowodowane hormonami. Zresztą czytałam w jakiejś gazecie, że takie coś raczej powoduję hormony. Jednak w takim wypadku dobrze jest skonsultować to z lekarzem. Ja niedługo mam wizytę i też skonsultuję to na wszelki wypadek...Pozdrawiam
mysza007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 19:07   #15
Beatris000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7
Dot.: Wydzielina z brodawek-HELP!!!

Ja około miesiąc temu zauważyłam u siebie mlekotok w obu piersiach i wtedy bardzo bolały mnie piersi, tylko że to nie był taki zwyczajny ból jak przed okresem czy jak bym była w ciąży (a przynajmniej tak mi się wydaje), piersi nie były napięte, wrażliwe na dotyk itd. ale ból był nie do zniesienia. Bolało mnie pod pachami, takie promieniujące ukłucia. I głównie z lewej strony, tzn. lewa pierś. Potem dostałam mlekotoku. A teraz mlekotok jest o wiele słabszy, z lewej piersi nie leci praktycznie wcale a z prawej tylko trochę jak mocno uciskam. W dodtaku teraz spóźnia mi się okres prawie 3 tygodnie. Robiłam test tydzień temu i wyszedł negatywnie. Następnego dnia byłam u lekarza. Nie zrobił mi usg więc nie wiem na pewno czy nie jestem w ciąży, ale przepisał mi Duphaston na wywołanie miesiączki i skierował na badania prolaktyny, które mogę zrobić dopiero jak mi się pojawi okres. Miała któraś z Was podobne doświadczenia? Mlekotok z zanikiem miesiączki?
Beatris000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 11:05   #16
kotka20093
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 941
Dot.: Wydzielina z brodawek-HELP!!!

kobiety czytajcie ulotki-na prawdę piszesz że zazywasz sulpiryd jakbys przeczytalam jego ulotke to byś wiedziała że lek bardzo często podnosi poziom prolaktyny a co za tym idzie pooduje wydzielanie mleka , zatrzymanie miesiączki itp. a za chwile będzie post oej nie mam okresu czy to ciąża?
kotka20093 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:10.