Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały :D cz. XX - Strona 56 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-09-30, 14:30   #1651
asik1503
Zakorzenienie
 
Avatar asik1503
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 24 707
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały :D cz. XX

Cytat:
Napisane przez pixelova Pokaż wiadomość
Ja takie mam całe życie bo... taka specyfika moich włosów. Są długie, cienkie, delikatne i proste. Żadna fryzura tego nie zmieni, żadne układanie bo ile bym nie miała kosmetyku na głowie to i tak się wyprostują, więc jedyne co mogę zmienić to długość

Mam od ponad pół roku pierwszy wolny weekend

Edit: zapomniałam! Czy można się do Was przyłączyć? Czytałam, że ponoć to magiczne miejsce
witaj

Ja chciałam zmienić fryzurę po zdjęciu aparatu ortodontycznego na razie skończyło się na podcięciu końców o kilka centymetrów xD bo w sumie w krótkich wyglądam niekorzystnie to za wiele nie poszaleję
__________________
Exaparatka
29.06.16
07.09.16
22.08.18
IG
asik1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-30, 21:30   #1652
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały :D cz. XX

pixelova, hej

tamtaglista, dużo ścięłaś?
Ja tam mam długie i proste włosy i je kocham. Ile można chodzić z takimi? A można Moim zdaniem takie są najlepsze
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-01, 05:03   #1653
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały :D cz. XX

Cytat:
Napisane przez lovebird Pokaż wiadomość
pixelova, hej



tamtaglista, dużo ścięłaś?

Ja tam mam długie i proste włosy i je kocham. Ile można chodzić z takimi? A można Moim zdaniem takie są najlepsze

Impuls wygrał - z tylu były sporo za łopatki zrobiłam long boba


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-01, 13:57   #1654
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały :D cz. XX

Hej
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-01, 14:07   #1655
kalinolistek
Zakorzenienie
 
Avatar kalinolistek
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 9 141
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały :D cz. XX

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Hej
No w końcu! Hej!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie ma na świecie rzeczy, której należy się bać, za to jest wiele takich, dla których warto dać z siebie wszystko."
Hanni Münzer


kalinolistek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-01, 17:00   #1656
Animka11
Zakorzenienie
 
Avatar Animka11
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 4 566
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały :D cz. XX

Mojwa ! Ile Ciebie nie było witamy ,opowiadaj co słychać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Animka11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-01, 17:06   #1657
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały :D cz. XX

No hej



Mieszkamy na nowym, nie mamy jeszcze wieeelu rzeczy zrobionych ale od tygodnia już mamy funkcjonalne wszystkie pomieszczenia, więc już czuję luksus.
Najbardziej brakuje mi kuchni, TŻ zrobił prowizorkę z kawałkiem blatu i pseudo szafką, więc indukcja chodzi no ale rzeczy kuchenne stoją w kartonach, nie mam piekarnika itp



Ale jest super, w końcu mam normalne pełnowymiarowe biureczko
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-10-01, 18:50   #1658
Niezapominajka09
Rozeznanie
 
Avatar Niezapominajka09
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 725
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały :D cz. XX

Ale co na swoim, to na swoim zobaczysz, jak będziecie to wspominać po latach, trochę takie studenckie życie

Edytowane przez Niezapominajka09
Czas edycji: 2018-10-01 o 18:54
Niezapominajka09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-03, 19:21   #1659
Animka11
Zakorzenienie
 
Avatar Animka11
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 4 566
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały :D cz. XX

Super Mojwa ,powoli do przodu gratuluję ,że już na swoim

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Animka11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-04, 04:53   #1660
karolinaaa92
Zakorzenienie
 
Avatar karolinaaa92
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 26 630
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały :D cz. XX

Mojwa, najważniejsze, że razem i na swoim.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
K&D - 28.06.2010
-czy...? -tak! - 10.06.2017

♥ i że Cię nie opuszczę... - 18.05.2019

karolinaaa92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-04, 06:06   #1661
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały :D cz. XX

Dokładnie. Ja ani nie na swoim ani nie razem chwilowo.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-04, 13:56   #1662
maga_83
Raczkowanie
 
Avatar maga_83
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 51
GG do maga_83
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały :D cz. XX

Dziewczyny, mam nadzieję, że miejsce faktycznie jest takie magiczne i dziewczyny w mig zamieniają się w młode panny.
Dlatego postanowiłam dołączyć. Bo tylko cud może mnie "uratować".

Jesteśmy z TŻ ze sobą od 3 lat, 35/40. On po rozwodzie z kilkuletnim synem. Relacje z Młodym mam świetne, za to z TŻ na początku było różnie. Po około roku dotarliśmy się i od tego momentu jest super. Z każdym dniem coraz lepiej. Więc generalnie sielanka, mieszkamy razem, git. Jednak co jakiś czas ostatnio (1,5 roku) z mojej inicjatywy wraca temat założenia rodziny. Chcę być żoną i matką. Chcę być jego żoną i matką naszego dziecka. Ale za każdym razem natrafiałam na ścianę. Że on nie jest pewien, że się boi, że to się rozwali, itp, itd. Fakt, że małżonkę miał bardzo toksyczną, ale bez przesady. Nie chcę, by przelewał na mnie swoje traumy. Nie jestem nią. Żeby nie było, to jak się zaczęliśmy spotykać, to rozmawialiśmy o tych sprawach. On był chętny i na posiadanie drugiej żony i na drugie dziecko.

Czas mi ucieka, młodsza nie będę, a i może się okazać, że zdrowie nie pozwoli mi za jakiś czas zostać matką. Trzy miesiące temu po rozmowie, a właściwie moim monologu i jego równoważnikach zdań powiedziałam mu, że mogę zaczekać na niego do wielkanocy 2019. Ma 9 miesięcy. Po tym czasie rozejdziemy się, jeśli on nie zdecyduje się na założenie rodziny. To nie ma być ultimatum, ale ja mam plany i marzenia i jeśli nie jest nam ze sobą po drodze, to nie ma innego wyjścia. Kocham go, ale nie będę szczęśliwa nie mogąc zaspokoić swoich potrzeb. Na razie minęło 30% czasu i nic. On "ma to cały czas w głowie", ale nic się nie dzieje. Ja szczerze mówiąc nie wierzę, że on podejmie "prorodzinną" decyzję i nie planuję nic wspólnego na przyszły rok. Ale, jak wspomniałam, liczę na cud
maga_83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-04, 14:16   #1663
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały :D cz. XX

Witaj w gronie ale magia nie na każdego działa


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-04, 14:31   #1664
maga_83
Raczkowanie
 
Avatar maga_83
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 51
GG do maga_83
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały :D cz. XX

domyślam się
ale cóż poza nadzieją mi pozostało
maga_83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-04, 16:03   #1665
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały :D cz. XX

Czesc Maga.

Trzymam kciuki, zeby jednak sie ogarnal - rozumiem traume ale mógł to od razu ppwiedziec...

Tamta a jak u Ciebie w ogole? Kiedy znowu razem?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-04, 18:40   #1666
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały :D cz. XX

Cytat:
Napisane przez maga_83 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam nadzieję, że miejsce faktycznie jest takie magiczne i dziewczyny w mig zamieniają się w młode panny.
Dlatego postanowiłam dołączyć. Bo tylko cud może mnie "uratować".

Jesteśmy z TŻ ze sobą od 3 lat, 35/40. On po rozwodzie z kilkuletnim synem. Relacje z Młodym mam świetne, za to z TŻ na początku było różnie. Po około roku dotarliśmy się i od tego momentu jest super. Z każdym dniem coraz lepiej. Więc generalnie sielanka, mieszkamy razem, git. Jednak co jakiś czas ostatnio (1,5 roku) z mojej inicjatywy wraca temat założenia rodziny. Chcę być żoną i matką. Chcę być jego żoną i matką naszego dziecka. Ale za każdym razem natrafiałam na ścianę. Że on nie jest pewien, że się boi, że to się rozwali, itp, itd. Fakt, że małżonkę miał bardzo toksyczną, ale bez przesady. Nie chcę, by przelewał na mnie swoje traumy. Nie jestem nią. Żeby nie było, to jak się zaczęliśmy spotykać, to rozmawialiśmy o tych sprawach. On był chętny i na posiadanie drugiej żony i na drugie dziecko.

Czas mi ucieka, młodsza nie będę, a i może się okazać, że zdrowie nie pozwoli mi za jakiś czas zostać matką. Trzy miesiące temu po rozmowie, a właściwie moim monologu i jego równoważnikach zdań powiedziałam mu, że mogę zaczekać na niego do wielkanocy 2019. Ma 9 miesięcy. Po tym czasie rozejdziemy się, jeśli on nie zdecyduje się na założenie rodziny. To nie ma być ultimatum, ale ja mam plany i marzenia i jeśli nie jest nam ze sobą po drodze, to nie ma innego wyjścia. Kocham go, ale nie będę szczęśliwa nie mogąc zaspokoić swoich potrzeb. Na razie minęło 30% czasu i nic. On "ma to cały czas w głowie", ale nic się nie dzieje. Ja szczerze mówiąc nie wierzę, że on podejmie "prorodzinną" decyzję i nie planuję nic wspólnego na przyszły rok. Ale, jak wspomniałam, liczę na cud
Trzymam kciuki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-04, 19:02   #1667
asik1503
Zakorzenienie
 
Avatar asik1503
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 24 707
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały :D cz. XX

maga witaj i kciuki za poważne deklaracje tża
__________________
Exaparatka
29.06.16
07.09.16
22.08.18
IG
asik1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-04, 19:29   #1668
Animka11
Zakorzenienie
 
Avatar Animka11
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 4 566
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały :D cz. XX

Witam nowa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Animka11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-04, 22:05   #1669
Niezapominajka09
Rozeznanie
 
Avatar Niezapominajka09
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 725
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały :D cz. XX

Cytat:
Napisane przez maga_83 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam nadzieję, że miejsce faktycznie jest takie magiczne i dziewczyny w mig zamieniają się w młode panny.
Dlatego postanowiłam dołączyć. Bo tylko cud może mnie "uratować".

Jesteśmy z TŻ ze sobą od 3 lat, 35/40. On po rozwodzie z kilkuletnim synem. Relacje z Młodym mam świetne, za to z TŻ na początku było różnie. Po około roku dotarliśmy się i od tego momentu jest super. Z każdym dniem coraz lepiej. Więc generalnie sielanka, mieszkamy razem, git. Jednak co jakiś czas ostatnio (1,5 roku) z mojej inicjatywy wraca temat założenia rodziny. Chcę być żoną i matką. Chcę być jego żoną i matką naszego dziecka. Ale za każdym razem natrafiałam na ścianę. Że on nie jest pewien, że się boi, że to się rozwali, itp, itd. Fakt, że małżonkę miał bardzo toksyczną, ale bez przesady. Nie chcę, by przelewał na mnie swoje traumy. Nie jestem nią. Żeby nie było, to jak się zaczęliśmy spotykać, to rozmawialiśmy o tych sprawach. On był chętny i na posiadanie drugiej żony i na drugie dziecko.

Czas mi ucieka, młodsza nie będę, a i może się okazać, że zdrowie nie pozwoli mi za jakiś czas zostać matką. Trzy miesiące temu po rozmowie, a właściwie moim monologu i jego równoważnikach zdań powiedziałam mu, że mogę zaczekać na niego do wielkanocy 2019. Ma 9 miesięcy. Po tym czasie rozejdziemy się, jeśli on nie zdecyduje się na założenie rodziny. To nie ma być ultimatum, ale ja mam plany i marzenia i jeśli nie jest nam ze sobą po drodze, to nie ma innego wyjścia. Kocham go, ale nie będę szczęśliwa nie mogąc zaspokoić swoich potrzeb. Na razie minęło 30% czasu i nic. On "ma to cały czas w głowie", ale nic się nie dzieje. Ja szczerze mówiąc nie wierzę, że on podejmie "prorodzinną" decyzję i nie planuję nic wspólnego na przyszły rok. Ale, jak wspomniałam, liczę na cud
Witaj Maga Widzę, że z tym monologiem, to mamy podobnie i to jest błąd ja wiem, ale czasem przelewa się czara goryczy sama wiesz...ale jak ja Cię doskonale rozumiem...nie chcę dawać ultimatum, ale nie dam rady być z Tobą w pełni szczęśliwa bez rodziny...a jak sobie pomyślę, że jakbyśmy się rozstali to rok-dwa i ożeni się z jakąś małolatą to mnie szlag trafia, że ze mną po 7 nie był gotowy
Niezapominajka09 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-05, 06:45   #1670
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały :D cz. XX

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Czesc Maga.

Trzymam kciuki, zeby jednak sie ogarnal - rozumiem traume ale mógł to od razu ppwiedziec...

Tamta a jak u Ciebie w ogole? Kiedy znowu razem?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Tego nie wie nikt. Na razie zaginam czasoprzestrzeń pracując 10h poza domem, 4w domu i próbując się wyspać


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-05, 06:49   #1671
asik1503
Zakorzenienie
 
Avatar asik1503
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 24 707
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały :D cz. XX

Cytat:
Napisane przez Niezapominajka09 Pokaż wiadomość
Witaj Maga Widzę, że z tym monologiem, to mamy podobnie i to jest błąd ja wiem, ale czasem przelewa się czara goryczy sama wiesz...ale jak ja Cię doskonale rozumiem...nie chcę dawać ultimatum, ale nie dam rady być z Tobą w pełni szczęśliwa bez rodziny...a jak sobie pomyślę, że jakbyśmy się rozstali to rok-dwa i ożeni się z jakąś małolatą to mnie szlag trafia, że ze mną po 7 nie był gotowy
A może to Ty byś w rok, dwa wyszła za jakiegoś spoko gościa kto to wie...
__________________
Exaparatka
29.06.16
07.09.16
22.08.18
IG
asik1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-05, 07:00   #1672
5e34ff6befca073180cbcc66321058714c7d55ca_5effb872cc7f0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 4 840
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały :D cz. XX

Hejo napisze wam ze bylam w zwiazku 9 lat zareczona 4 I sie okazalo ze moj byly nie chcial slubu I dzieci a zwodzil mnie ze chce :/ rozstalam sie 1 pazdziernika 2017 a od 19 pazdziernika jestem w szczesliwym zwiazku z osoba ktora Byla caly czas obok I jestem w ciazy oboje chcemy slubu ale Poki Co remontujemy dom

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
5e34ff6befca073180cbcc66321058714c7d55ca_5effb872cc7f0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-05, 07:52   #1673
maga_83
Raczkowanie
 
Avatar maga_83
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 51
GG do maga_83
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały :D cz. XX

Dziękuję, za przyjęcie do grupy. Nie miałam świadomości, że to taki częsty problem. Myślałam, że to ze mną coś nie tak, że niby ok, a on nie chce.. Ale nie dziękuję za kciuki, aby nie zapeszać.



Niezapominajko, cudownie, że się rozumiemy... Tak, jak piszesz o tym szybkim potem ożenku, o dziwo często ponoć się zdarza. Nie wiem, z czego to wynika. Z tego, że faktycznie z nami coś nie tak, to nie TO, a może facet uczy się na błędach i skoro przez opieszałość stracił nas po wielu latach, to nie chce wypuścić z rąk kolejnej kobiety i się jej szybko deklaruje. Mój swojej ex oświadczył się po 6 miesiącach. Można? Można. Jednak z tego co wiem, to go jakoś "naprowadziła".. Mnie trudno sobie wyobrazić siebie z kimś innym i jego z kimś innym, a wyobrażenie, że z nią się żeni i planuje dziecko powoduje, że mam ochotę zalać się łzami.

Ale tak, jak i Ty piszesz. Nie będziemy szczęśliwe w związku z ukochanym mężczyzną, jeśli marzymy o pełnej rodzinie, a on proponuje układ na wyłączność, jednak bez zobowiązań (bo to dla mnie jest taki związek/układ, niby razem, partnerstwo, wspólne mieszkanie, wakacje, rodzinne imprezy, oczywiście wierność, ale jednak bez zobowiązań większych niż wspólne zakupy dla domu). Prędzej niż później będziemy odliczać czas do ostatniego momentu naszej płodności, będąc "dziewczyną" narastać będzie w nas frustracja i słodko/pierdzący idealny związek się skończy. Więc chyba lepiej prędzej i mieć - w moim przypadku - iluzoryczne szanse na normalny dom. Ale to tak boli


motopana123 - gratuluję! świetne zakończenie, chociaż w naszych sytuacjach trudno sobie wyobrazić, że tak może być...

Edytowane przez maga_83
Czas edycji: 2018-10-05 o 07:56
maga_83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-05, 08:40   #1674
klatka
Zakorzenienie
 
Avatar klatka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 084
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały :D cz. XX

Cytat:
Napisane przez maga_83 Pokaż wiadomość
Dziękuję, za przyjęcie do grupy. Nie miałam świadomości, że to taki częsty problem. Myślałam, że to ze mną coś nie tak, że niby ok, a on nie chce.. Ale nie dziękuję za kciuki, aby nie zapeszać.



Niezapominajko, cudownie, że się rozumiemy... Tak, jak piszesz o tym szybkim potem ożenku, o dziwo często ponoć się zdarza. Nie wiem, z czego to wynika. Z tego, że faktycznie z nami coś nie tak, to nie TO, a może facet uczy się na błędach i skoro przez opieszałość stracił nas po wielu latach, to nie chce wypuścić z rąk kolejnej kobiety i się jej szybko deklaruje. Mój swojej ex oświadczył się po 6 miesiącach. Można? Można. Jednak z tego co wiem, to go jakoś "naprowadziła".. Mnie trudno sobie wyobrazić siebie z kimś innym i jego z kimś innym, a wyobrażenie, że z nią się żeni i planuje dziecko powoduje, że mam ochotę zalać się łzami.

Ale tak, jak i Ty piszesz. Nie będziemy szczęśliwe w związku z ukochanym mężczyzną, jeśli marzymy o pełnej rodzinie, a on proponuje układ na wyłączność, jednak bez zobowiązań (bo to dla mnie jest taki związek/układ, niby razem, partnerstwo, wspólne mieszkanie, wakacje, rodzinne imprezy, oczywiście wierność, ale jednak bez zobowiązań większych niż wspólne zakupy dla domu). Prędzej niż później będziemy odliczać czas do ostatniego momentu naszej płodności, będąc "dziewczyną" narastać będzie w nas frustracja i słodko/pierdzący idealny związek się skończy. Więc chyba lepiej prędzej i mieć - w moim przypadku - iluzoryczne szanse na normalny dom. Ale to tak boli


motopana123 - gratuluję! świetne zakończenie, chociaż w naszych sytuacjach trudno sobie wyobrazić, że tak może być...
Nie zycze Ci zadnych lez ale moje doswiadczenie mowi, warto pocierpiec i swoje przeplakac zeby spotkac kogos kto chce dokladnie tego co Ty. Moj poprzedni zwiazek nie rozpadl sie przez brak oswiadczyn ale tez nie wyobrazalam sobie siebie z kims innym a mysl o tym, ze ex moze miec dziecko z inna kobieta przyprawiala mnie o najgorszy placz nie tylko w domowym zaciszu. Wystarczyla drobna iskra gdziekolwiek.
Warto bylo przez to przejsc i nie cofac sie. Po stokroc warto.

Hej Mojwa! Milo, ze znowu jestes.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

klatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-05, 08:48   #1675
maga_83
Raczkowanie
 
Avatar maga_83
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 51
GG do maga_83
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały :D cz. XX

Cytat:
Napisane przez klatka Pokaż wiadomość
Nie zycze Ci zadnych lez ale moje doswiadczenie mowi, warto pocierpiec i swoje przeplakac zeby spotkac kogos kto chce dokladnie tego co Ty. Moj poprzedni zwiazek nie rozpadl sie przez brak oswiadczyn ale tez nie wyobrazalam sobie siebie z kims innym a mysl o tym, ze ex moze miec dziecko z inna kobieta przyprawiala mnie o najgorszy placz nie tylko w domowym zaciszu. Wystarczyla drobna iskra gdziekolwiek.
Warto bylo przez to przejsc i nie cofac sie. Po stokroc warto.


Najgorsze, że to będzie mój wybór. To ja z niego zrezygnuję, choć nie musiałabym. Zawsze, a na pewno przez długi czas będę się zastanawiała, czy dobrze zrobiłam. Tym bardziej, że to mój ideał. Wiadomo, ma swoje wady, ale do siebie jesteśmy dobrani idealnie. Trudno z czegoś takiego samemu zrezygnować. Pęka mi serce. Ciekawe tylko, czy mając świadomość tego, co się stanie, jeśli TŻ się nie określi, jemu nie pęknie na myśl o rozstaniu.


Nie będę umiała patrzeć, jak pakuje swoje rzeczy i się wyprowadza. Gdyby mnie skrzywdził, to jeszcze czułabym złość. A tu nic takiego nie ma miejsca. To takie trudne..


Ale widzicie, łapie się na tym, że on ma jeszcze 6 długich miesięcy, a ja już przeżywam rozstanie. Już widzę jego minę, swoje reakcje, proces wyprowadzki. Ma to wpływ na nas, bo ciągle chodzę podtruta. Te 6 miesięcy będą koszmarem. Bo to oznacza, że rozstanie będę przeżywać o 6 miesięcy dłużej. Bo nie wierzę, że coś w nim drgnie. Ciągle widzę jego wbitą w podłogę twarz i te pojedyncze zdania, że mu przykro, ze mnie rozczarował, że on nie jest gotowy i nie wie, ile czasu potrzebuje. Ja po prostu nie wierzę. Chociaż czasem czekam na ten moment, łudzę się, że może jednak czeka na dobrą okazję. A potem przychodzi rozsądek, że to nigdy nie nastąpi. Mam wrażenie, że ten czas nie jest na przemyślenie dla niego, a na oswojenie się z sytuacją dla mnie. Sobie go dałam.

Edytowane przez maga_83
Czas edycji: 2018-10-05 o 09:31
maga_83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-05, 11:27   #1676
Animka11
Zakorzenienie
 
Avatar Animka11
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 4 566
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały :D cz. XX

Mega ciężka sprawa. Jak dla mnie to ,że facet nie chce mieć dziecka to chyba by przekreslalo go. Nie wiem ,ale wydaje mi się ,że skoro Ty bardzo chcesz a on nie to ważniejsze jest dużo niż ślub. Co się stanie jeśli z nim zostaniesz ,bo bardzo go kochasz a potem okaże się ,że już dzieci nei możesz mieć i to będzie decyzja której nie można cofnąć ,bo czasu nie cofniesz. Tym bardziej ,nie obraz się ale już młodzi nie jesteście więc ciężko to wszystko zgrać. Bardzo Ci współczuję ,spróbuj z nim porozmawiać tak na poważnie ,bo to naprawdę jest bardzo ważna rzecz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Animka11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-05, 12:03   #1677
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały :D cz. XX

Ze slubem mozna dojsc do kompromisu. Mozna wziac slub bez wesela, bez pompy, tylko symbolicznie.
Z dzieckiem nie ma. Gdyby mi nagle TZ powiedzial, ze chce miec dziecko to nie miałabym serca go trzymac przy sobie i zwodzic.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-05, 12:37   #1678
Animka11
Zakorzenienie
 
Avatar Animka11
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 4 566
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały :D cz. XX

Właśnie o tym pisałam. To napewno ważniejsze od ślubu z którym można jakoś się dogadać. Tutaj nie ma kompromisu. Albo chcemy dziecko oboje albo niestety nie da się razem żyć. A najgorsze ,że gdy kobieta postawi wszystko na faceta który mówi otwarcie ,że dzieci nie chce i będzie żałowała tego po latach nie ma już odwrotu. Niestety to jest coś czego nie da się przeskoczyć ,ale myślę ,że każda kobieta ma swój rozum i wie o tym .

Mojwa jak się mieszka na nowym ? ta sama dzielnica co wcześniej ? Bo już nie pamiętam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Animka11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-05, 12:42   #1679
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały :D cz. XX

Ale dlaczego tylko kobieta? Facet tez moze byc w tej sytuacji, ze ona nie chce a on chce.
Ale tak, masz racje, tutaj trzeba byc dogadanym. Ja swojej decyzji bylam pewna od wieku nastoletniego i takiego partnera szukalam - z TZtem sie dobrze pod tym względem dobralismy, chociaż za kotami nie przepadal ale sie zgodzil

Mieszka sie fajnie, przeraza mnie ta powierzchnia bo nigdy nie mieszkalam w tak duzym mieszkaniu (65mkw). Juz wiem ze najdalej w przyszlym roku kupuje automatycznego robota bo jak z miotla chodzę to mnie szlag trafia.
Kot szaleje


Teraz choruje, wczoraj wieczorem mialam prawie 40 st goraczki wiec nie ma mnie w robocie dwa dni, mam nadzieje ze juz do poniedzialku bedzie OK. W sumie juz dzis jest lepiej, bo 38 nie przekraczam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-05, 13:19   #1680
maga_83
Raczkowanie
 
Avatar maga_83
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 51
GG do maga_83
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały :D cz. XX

Ja zdaje sobie sprawę z tego wszystkiego doskonale. Przy czym, jak zaznaczyłam, on na początku nie robił z niczego problemu. Moja mama miała obawy, czy facet po rozwodzie i z dzieckiem będzie chciał drugi raz, to gdy mu o nich powiedziałam, zareagował fajnie. Problemy zaczęły się dopiero, gdy ja zaczęłam przebąkiwać, że chciałabym wejść na wyższy poziom w związku. Fakt, że może za bardzo napastliwie próbowałam z nim rozmawiać, ale jak nawet chciałam na luzie, ale czułam, że on się usztywnia, to mnie szlag trafiał.



" Gdyby mi nagle TZ powiedzial, ze chce miec dziecko to nie miałabym serca go trzymac przy sobie i zwodzic. " - prosiłam go o to samo, tłumacząc, że to zły pomysł zwodzić mnie latami, aż organizm zaniemoże zajść w ciążę. Że to nie spowoduje, że będziemy ze sobą bez dziecka, bo ja takiego przekrętu nie wybaczę. Ja w ogóle nie rozumiem jego rozumowania. Sprawa jest dość prosta. Albo budujemy razem przyszłość/rodzinę, albo ja chcę, on nie, więc koniec z nami. Nie wiem, nad czym się tu zastanawiać i to tak długo



Nie jestem ani głupia ani naiwna. Zdaję sobie sprawę z tego wszystkiego, co napisałyście. Doskonale. To są moje myśli przez Was spisane. Trudno mi uwierzyć jednak w to, że on mógłby tam ze mną zaigrać. Dlatego łudzę się, że sam musi dojrzeć, stąd ten czas/ultimatum do kwietnia. I pewnie zaczekam, bo nie zmienia się reguł gry w trakcie jej trwania, ale widzę, ile to mnie będzie kosztowało.




Mojwa, a Ty z jakiego powodu jesteś na wątku?

Edytowane przez maga_83
Czas edycji: 2018-10-05 o 13:20
maga_83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-11 22:08:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:55.