Depilacja po męsku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-17, 12:54   #1
Apollo23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 1

Depilacja po męsku


Przede wszystkim chciałbym przywitać wszystkich użytkowników tego forum.

Chciałbym zasięgnąć porady osób, które z depilacją mają do czynienia, na co dzień i które sprawdziły wiele środków, wśród których mogą mi wskazać te, które są warte swojej ceny.
Od pewnego czasu depiluje klatkę piersiowa i brzuch, do czego używam maszynki Gillete Mach 3 ale niestety zauważyłem że w miejscach gdzie miałem króciutkie i jasne włoski wyrastają czarne a w miejscach gdzie już były wyrastają ciemniejsze, dłuższe, twardsze.Druga sprawa to to że kilka razy zaciąłem moje biedne sutusie-nie było to przyjemne . Chciałbym przede wszystkim doprowadzić do stanu, w którym wyrastające włoski będą coraz słabsze i krótsze.
Czego używać do depilacji klatki piersiowej?Boje się na własną rękę używać wosku, bo wyobrażam sobie krzywdę, która mógłbym sobie wyrządzić. Wolałbym depilować się w zaciszu własnego domu niż chodzić do kosmetyczki, co wiąże się oczywiście z kosztami i pewnym dyskomfortem psychicznym nad którym nie będę się rozpisywac .
Proszę zatem o rady i propozycje.
Apollo23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-17, 15:59   #2
goldfish3000
Wtajemniczenie
 
Avatar goldfish3000
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 543
Dot.: Depilacja po męsku

Hmm... gwoli ścisłości...to nie depilacja tylko golenie,gdyż nie likwidujesz całego włosa (z cebulką,bądź na całej długości) lecz tylko tą cześć,która jest widoczna. To,że zgolone woski odrastają mocniejsze i ciemniejsze,to powszechne zjawisko. Jedyny sposób,aby temu zapobiec jest depilacja (wosk,depilator elektryczny) lub inne metody (np. laserowe usuwanie owłosienia). Polecam ci wosk na zimno. Można go zakupić w dowolnej drogerii (np.wosk w plastrach Veet) i w zaciszu domowym zrobić zabieg. Przykleić i zerwać. Jest to bardzo prosty,aczkolwiek nieco bolesny zabieg i może powodować lekkie podrażnienie (czasami mocniejsze) ale ogromnym plusem tej metody jest to,iż włoski odrastają wolniej (jak szybko,to już kwestia indywidualna) a z biegiem czasu są coraz słabsze. Oprócz tego nie narażasz się na zacięcia i nie ponosisz dużych kosztów. Włoski w pobliżu sutków radziłabym usuwać raczej pęsetą,precyzyjnie i bezpiecznie. Depilatora nie polecam. Zabiegi z woskiem na ciepło,też są znakomite, ale tu już potrzeba jest nieco większa wprawa,ale efekty są długotrwałe. Natomiast jeśli nie zdecydujesz się na wyrywanie włosków,w zależności od tego jak mocny jest włos,dobrą metodą jest również usuwanie owłosienia kremami depilacyjnymi. Działa to podobnie jak golarka,krem nie usuwa włosa w całości tylko na powierzchni.Smarujesz,odc zekujesz parę minut i usuwasz taka małą plastikową"szpalchelką" bez ostrza,która najczęściej jest dołączona do kremu. Innym wariantem kremu są pianki depilacyjne i żele.
goldfish3000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:41.