Norwegia.Jest tu ktoś??? - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-21, 10:10   #751
NAUGHTYxANGEL
Zadomowienie
 
Avatar NAUGHTYxANGEL
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 145
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Ja tez juz nie pracuje od 15.1o. i pewnie tylko razz w tyg. teraz bede. Dopiero w ferie ich jesienne troche pracki i przed swietami, a pozniej do kwietnia lub maja lenistwo Wiec nieciekawie - ale czas sie chyba jezyka uczyc
Bing powodzenia i milego dnia
NAUGHTYxANGEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-21, 11:44   #752
koletynka
Rozeznanie
 
Avatar koletynka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 905
GG do koletynka
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

A u mnie spadl snieg! Dobrze, ze TZ wymienil opony w niedziele. Poranek na drodze to byla tragedia. Pod przedszkolem mlodego autobus wpadl do rowu, na szczescie nie wywrocil sie tylko ugrzazl. Ludzie na letnich oponach ledwo pyrkali po miescie, ruch niesamowity. Czulam sie jak w piatek tuz przed zamknieciem monopolowego, kiedy wszystkie norki sie budza i jada uzupelnic zapasy
(u nas na wyspie jest jeden monopolowy, w ktorym zaopatruja sie ludzie rowniez z wysp sasiednich...)

No i przyszla kryska na matyska, musze ostro sie wziasc za przetlumaczenie mojego dyplomu lacznie z aneksami i wysylke do NOKUTu. Dostalam propozycje pracy w zawodzie ale pensje jak dla osoby niewyksztalconej, powiedzieli ze jesli wyksztalcenie zostanie uznane to pensja wzrosnie. Wkurzylam sie, przyjeli mnie ze wzgledu na wyksztalcenie ale moga sobie wytrzec gebe brakiem dopiecia spraw urzedowych i dzieki temu maja wykwalifikowanego pracownika za najnizsze pieniadze
__________________
Oskar


koletynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-21, 14:16   #753
NAUGHTYxANGEL
Zadomowienie
 
Avatar NAUGHTYxANGEL
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 145
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

A u mnie pada, pada i pada - no poprostu konca nie widac... Ja wczoraj zmienilam oponki w aucie i dzis poszlam tylko po zakupy...
NAUGHTYxANGEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 16:52   #754
Bling
Zadomowienie
 
Avatar Bling
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Norwegia/Oslo i Bærum
Wiadomości: 1 235
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Wpadlam na pomysl dzisiaj ze poszukam hotelu ktory zostanie dopiero otwarty i sprobuje swoich sil na stanowisku ktore mi kiedys obiecywano. Asystent.....
Bo jak zaczne szukac po sklepach to juz w sklepie wypadaloby pracowac,a ponoc zarobki tam nizsze niz w hotelach. Zreszta lubialam to robic , tylko ze chcialabym robic to przez caly tydzien a nie tylko w weekendy

Bylam tez dzisiaj u jednego Norwega spytac o mieszkanko. Polacy ktorzy malowali nasz dom, remontuja u niego i mieszkanko bedzie do wynajecia moze od 1 go stycznia. Facet skontatuje sie ze mna pod koniec listopada,no zobaczymy co z tego wyjdzie.

Teraz dokoncze pisemko i moze zaczne tworzyc CV TZtowi moze i on zacznie rozgladac sie za nowa praca.
__________________

To co u innych nazywamy grzechem, w naszym wykonaniu jest jedynie doswiadczeniem zyciowym.
ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღღ ღ ღ ღღ ღ ღ
Bling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 15:35   #755
ANDZIAAA84
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 581
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

oooo Bling, trzymam kciuki

cos cienko z postami na anszym wątku
__________________
...
ANDZIAAA84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 19:49   #756
Bling
Zadomowienie
 
Avatar Bling
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Norwegia/Oslo i Bærum
Wiadomości: 1 235
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Andzia Rzeczywiscie nic sie tu nie dzieje. Dobrze ze mamy jakis kontakt bo tu wszystko zamarlo
Dostalam sie na te praktyke,zaczynam w poniedzialek.
Zamierzam jeszcze w tym tygodniu podzialac w kierunku hotelu .
Praktyka tylko do 14 stycznia, tanai sila robocza w okresie swiat. No ale wazne ze mam,juz cos
__________________

To co u innych nazywamy grzechem, w naszym wykonaniu jest jedynie doswiadczeniem zyciowym.
ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღღ ღ ღ ღღ ღ ღ
Bling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 20:55   #757
NAUGHTYxANGEL
Zadomowienie
 
Avatar NAUGHTYxANGEL
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 145
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Bling, a co dokladnie z tym hotelem planujesz?? Asystentka czego??

Oj, dziewczynki ja mam tyle pracki, ze nie mam czasu pisac :/
NAUGHTYxANGEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-25, 22:44   #758
ANDZIAAA84
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 581
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez Bling Pokaż wiadomość
Andzia Rzeczywiscie nic sie tu nie dzieje. Dobrze ze mamy jakis kontakt bo tu wszystko zamarlo
Dostalam sie na te praktyke,zaczynam w poniedzialek.
Zamierzam jeszcze w tym tygodniu podzialac w kierunku hotelu .
Praktyka tylko do 14 stycznia, tanai sila robocza w okresie swiat. No ale wazne ze mam,juz cos
aj Bling i ja sie musze z forum o tym dowiadywac?? niech no ja Cie dorwe na gadu kurde to na swieta tutaj??

ale ważne że coś rusza a z wymarzonej pracy oczywiście nie rezygnuj

hmm a gdzie jest Norkajestem lekko zaniepokojona

oj w ogole laski piszcie coś! bo nuda wieje

---------- Dopisano o 23:44 ---------- Poprzedni post napisano o 23:40 ----------

Cytat:
Napisane przez NAUGHTYxANGEL Pokaż wiadomość
Hi Laseczki
Dzis w nocy znalazlam Was na Wizazu i czytalam Wasze wypowiedzi w srodku nocy od 24 do 2 rano Ale napisanie wzielo mnie teraz
Mam nadzieje, ze przygarniecie mnie
Ja w NO jestem juz od czerwca b.r. (wczesniej tez bywalam) Ale wiecie co jestem zalamana tym co piszecie, bo ja jak najbardziej jestem nastawiona na TAK
Na poczatku narzekalam, ze tutaj wszystko drogie, ze jestem zalezna od innych, ale teraz jest mi tutaj bardzo dobrze Ceny prawie takie same jak w PL, tyle ze tutaj lepiej placa No, z praca na poczatku tez mialam problemy, ale teraz dobrze jest - czasem nie mam w ogole wolnego, ale teraz sie lenie, bo mniej pracy
A jezyka ja w ogole nie znam - na kursy nie wybieram sie na razie i co wiecej angielskim tez nie wywyzszam sie, ale Kali jesc * Kali pic i jakos sie dogaduje
Angel a gdzie Ty jesteś w No?
ja myslalam ze Ty w Warszawce, teraz sie doczytalam ze w USA ech zakrecona dziewczyna ale dobrze, nie ma co siedziec w miejscu mowie to ja - Andzia- ktora 23.12 poleci sobie do Warszawki a z Nowym Rokiem wymysli co dalej ....

hmm ja co roku z Nowym Rokiem musze kombinowac
__________________
...
ANDZIAAA84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 07:47   #759
Bling
Zadomowienie
 
Avatar Bling
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Norwegia/Oslo i Bærum
Wiadomości: 1 235
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Niestety swieta tutaj,Nowy rok tez tutaj. Po raz drugi.
Kurcze tak mi sie przytylo ,ze juz nie mam ciuchow,masakra.
A taka bylam szczupla jak na mnie,w zeszlym roku,jejciu co sie ze mna dzieje.

Naughty fajnie ze masz prace bo chyba wczesniej pisalas ze teraz to ciezko bedzie,sprzatasz?
Chcialabym w hotelu pracowac jak wczesniej ,byc asystentem husøkonoma

Teraz to nie widze sensu w siedzeniu tutaj. Jutro wyrywamy sie w poszukiwaniach pracodawcow,tez to zrobie a co mi tam. Chcialabym w piatek tez sie wyrwac.
__________________

To co u innych nazywamy grzechem, w naszym wykonaniu jest jedynie doswiadczeniem zyciowym.
ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღღ ღ ღ ღღ ღ ღ
Bling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 19:31   #760
NAUGHTYxANGEL
Zadomowienie
 
Avatar NAUGHTYxANGEL
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 145
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Bling mi tez sie przytylo masakra Za dobre tutaj jedzenie maja Tak, tak sprzatam i pomagam takiej starszej Pani A co do pracy to roznie, bo teraz martwy sezon i raz sie lenie, a raz nie wiem za co sie wziac. Ale zamierzam sie uczyc jezyka i ambitnie sie za cos wziac A Ty kobietko dasz rade, bo znasz jezyk

Andzia84 - tak bylam w USA na 10 dni, bo zostalam mama chrzestna malego brzadca I takie sprawy rodzinne (skomplikowane). Do stolicy wroce niedlugo na troche max do 3 tygodni i znow tutaj az do swiat i pozniej bede znow w NO od kwietnia - maja (zalezy kiedy obrona) i chyba juz na stale (sama nie wiem), bo u mnie 100 pomyslow na minute :d W PL ciagnie mnie do mundurka i hmm... Ale tutaj lepiej :P

Edytowane przez NAUGHTYxANGEL
Czas edycji: 2010-10-26 o 19:38
NAUGHTYxANGEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 19:55   #761
Bling
Zadomowienie
 
Avatar Bling
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Norwegia/Oslo i Bærum
Wiadomości: 1 235
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

tez kiedys mialam byc policjantka lub detektywem
__________________

To co u innych nazywamy grzechem, w naszym wykonaniu jest jedynie doswiadczeniem zyciowym.
ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღღ ღ ღ ღღ ღ ღ
Bling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-01, 21:56   #762
moniapiatek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Hej Dziewczyny
właśnie postanowiłam napisać. Już wcześniej przeglądałam ten wątek (wtedy to myślałam o przyjeździe tutaj), teraz znowu sobie go odświeżyłam - z tą różnicą, że już tutaj jestem . Stwierdziłam, że muszę coś zrobić z życiem...i oto jestem. Tyle , że jestem tu całkiem sama, jak narazie mi to bardzo nie doskwiera (pewnie zacznie).
Fajnie wiedzieć, że jesteście Mam nadzieje, że jakoś się z Wami dogadam
Celem mojego przyjazdu do Oslo były też _jak większości_ większe zarobki. Zobaczymy czy mi się uda. Wstępnie zostaje tu do wigilii, mam nadzieję, że zaczepię się gdzieś na sprzątanie (jakbyście coś słyszały to proszę o info)
Obecnie poznaję miasto, podoba mi się tu. Tylko sama się nie poznaję, w Polsce jestem odważna i niczego się nie boję a tu: chodzę jak mała przestraszona dziewczynka.
Moim najlepszym przyjacielem obecnie jest Laptop, hihihihi.
Pozdrawiam
moniapiatek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-03, 10:38   #763
ignorantka007
Zadomowienie
 
Avatar ignorantka007
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 019
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Mam pytanie dotyczące podatku w Norwegii. Otóż chciałabym złożyć zamówienie na kosmetyki mineralne Everyday Minerals ze Stanów, byłaby to paczka wysłana ze Stanów do Norwegii przez United States Postal Service, wartość paczki z przesyłką wynosiłaby ok 50 dolarów, max 60 dolarów. W Polsce urząd celny może doliczyć 22% vat, orientujecie się może jak to wygląda w Norwegii?
ignorantka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-04, 22:12   #764
yuki23
Raczkowanie
 
Avatar yuki23
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 280
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Hejka,

A ja tak dopowiem swój ciąg dalszy ponieważ zniknęlam bez słowa...

A wieć porzuciłam pracę au-pair i, czego nie żałuję i wróciłam z córką do kraju, chodzę na kurs norweskiego z zamiarem, że kiedyś go spożytkuję

Wiecie może coś na temat branży IT w Norwegii ? Czy rozsiana jest po całym kraju czy skupiona w stolicy, może ktoś ze znajomych pracuje w temacie ??
__________________

yuki23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-07, 20:18   #765
Pyrola rotundifolia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Z leśnych bagien.
Wiadomości: 268
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Drogie Panie/ Panowie
Jak juz tam siedzicie to może wy mi powiecie.
Jak jest z pracą dla ludzi po lesie ale znających systemy GIS, i interesujących się tym? Na dodatek kobieta.

Zamierzam / mam w planach wyjazd i poszukiwanie pracy wąłsnie w tym kierunku.
Pyrola rotundifolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-23, 19:23   #766
carla69
Przyczajenie
 
Avatar carla69
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 20
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

ello dziewczyny a co Was tam wymroziło czy co????????????? gdzie Wy jesteście??????????

Edytowane przez carla69
Czas edycji: 2010-11-23 o 19:24
carla69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-15, 22:08   #767
ewelus162
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Witam, szukam jakies miłej kobietki ktora bedzie mi mogla pomoc! otoz potrzebuje dostac farbe do wlosow blondering, kto mi moze pomoc?? prosze pisac!!
ewelus162 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-22, 12:06   #768
koletynka
Rozeznanie
 
Avatar koletynka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 905
GG do koletynka
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez ignorantka007 Pokaż wiadomość
Mam pytanie dotyczące podatku w Norwegii. Otóż chciałabym złożyć zamówienie na kosmetyki mineralne Everyday Minerals ze Stanów, byłaby to paczka wysłana ze Stanów do Norwegii przez United States Postal Service, wartość paczki z przesyłką wynosiłaby ok 50 dolarów, max 60 dolarów. W Polsce urząd celny może doliczyć 22% vat, orientujecie się może jak to wygląda w Norwegii?
To akurat mam obcykane bo czesto zamawiam ze Stanow.

Generalnie jest tak, ze wartosc zakupionych kosmetykow (nie liczac ceny przesylki) nie moze byc wieksza niz 200NOK, po przekroczeniu tej kwoty trzeba zaplacic clo, nie pamietam jak to wyglada % ale calkiem sporo kasy niestety. Wybieg jest taki, ze firma wysylajaca paczke moze zaznaczyc w deklaracji celnej ze to jest prezent (gift) i8 zanizyc wartosc przesylki, ktora podaje sie na opakowaniu. Nie wiem czy da sie tak dogadac z Everyday Minerals, ja zamawiam od nich probki i staram sie nie przekroczyc kwoty 200NOK a duze zamowienia robilam przez mame w Polsce. Niektore firmy w ogole nie chca slyszec o takim rozwiazaniu, inne znowu bez problemu ida mi na reke. Trzeba pytac przed zlozeniem zamowiena.
__________________
Oskar


koletynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-23, 12:28   #769
Bloou
Rozeznanie
 
Avatar Bloou
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 558
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Dziewczyny, powiedzcie mi, jak Wy znosicie te mrozy? Czy rzeczywiście zimy są trudne do zniesienia?

Bo warunki to na bank sto razy lepsze niż w Polsce - warunki na drogach. Wkońcu państwo jest przygotowane.

Pytam jedynie z ciekawości,
nie planuję żadnej emigracji do Was.
Chyba.

Buziaczki, WESOŁYCH ŚWIĄT!
__________________

Nobody
, not even the rain, has such small hands
- Cummings


JESTEM ZA WPROWADZENIEM WIĘKSZYCH KAR DLA OSÓB, KTÓRE ZNĘCAJĄ SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI.

Bloou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-23, 18:03   #770
jenta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 578
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez Bloou Pokaż wiadomość
Dziewczyny, powiedzcie mi, jak Wy znosicie te mrozy? Czy rzeczywiście zimy są trudne do zniesienia?

Bo warunki to na bank sto razy lepsze niż w Polsce - warunki na drogach. Wkońcu państwo jest przygotowane.

Pytam jedynie z ciekawości,
nie planuję żadnej emigracji do Was.
Chyba.

Buziaczki, WESOŁYCH ŚWIĄT!
Mnie jest trudno, izolacja w tym domu jest kiepska, wiec zimno wlazi wszystkimi katami, ile bym nie nagrzala.
Na drogach raczej chaosu nie ma, no ale to zalezy jak kto jezdzi Korzystam czesto z pociagow i niestety sa opoznienia, zwykle rzedu 10-15 minut.


A tak na marginesie, to sie dzis dowiedzialam, ze moj dzidzius jest plci meskiej

Wesolych Swiat !!!
jenta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-23, 19:29   #771
Bloou
Rozeznanie
 
Avatar Bloou
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 558
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez jenta Pokaż wiadomość
Mnie jest trudno, izolacja w tym domu jest kiepska, wiec zimno wlazi wszystkimi katami, ile bym nie nagrzala.
Na drogach raczej chaosu nie ma, no ale to zalezy jak kto jezdzi Korzystam czesto z pociagow i niestety sa opoznienia, zwykle rzedu 10-15 minut.


A tak na marginesie, to sie dzis dowiedzialam, ze moj dzidzius jest plci meskiej

Wesolych Swiat !!!
O, no to będzie synuś.

A planujesz poród w Norwegii (z tego co zrozumiałam, tam obecnie mieszkasz) ?

Ale ze mnie .. Osoba.. Nawet się nie przedstawiłam!
Ola jestem.
Bardzo lubiąca podróże
__________________

Nobody
, not even the rain, has such small hands
- Cummings


JESTEM ZA WPROWADZENIEM WIĘKSZYCH KAR DLA OSÓB, KTÓRE ZNĘCAJĄ SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI.

Bloou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-24, 07:58   #772
Anulca
Raczkowanie
 
Avatar Anulca
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 134
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez Bloou Pokaż wiadomość
Dziewczyny, powiedzcie mi, jak Wy znosicie te mrozy? Czy rzeczywiście zimy są trudne do zniesienia?



Buziaczki, WESOŁYCH ŚWIĄT!
Puchowa kurtka, buty co wytrzymuja do -30, i welniane majtki i koszulka. Wogole nie marzne. W domy palimy w kominku a w sypialni nie mamy nawet piecyka i jest dosc cieplo. Chyba te drewniane domy sa cieplejsze niz polskie murowane. Bylam w Poznaniu w pazdzierniku i marzlam u mamy, a tu ani razu . Pzredwczoraj bylo u nas -26 stopni a my w domu w krotkich rekawkach. To byl jedyny dzien gdzie dzieci w przedszkolu nie byly na dworze tej zimy..
Chyba jestesmy zachartowani no i mamy lepsze ubrania ktore trzymaja cieplo.

A teraz dla wszystkich usciski i wesolych, norweskich swiat.
http://ak.imgag.com/imgag/product/pr...66187/graphic1

Ja jestem w pracy do 15 a maz w domu kuchci. "ribba, medisterkaker" i dla mnie rybka
Dzieci przyklejone do TV ogladaja Disneya i zajadaja wafler

---------- Dopisano o 08:58 ---------- Poprzedni post napisano o 08:53 ----------

Jenta gratulacje. Moj pierwszy tez syn. Nie wiem czy latwiej czy trudniej sie ich wychowuje, ale przynajmniej maz byl bardzo zadowolony.
Akiedy termin?
__________________
Anulca

z maluchami;
03.02.02
25.06.04
14.01.08

jobb www.sbhf.no
by www.drammen.no
Anulca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-24, 10:42   #773
Bloou
Rozeznanie
 
Avatar Bloou
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 558
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez Anulca Pokaż wiadomość
Puchowa kurtka, buty co wytrzymuja do -30, i welniane majtki i koszulka. Wogole nie marzne. W domy palimy w kominku a w sypialni nie mamy nawet piecyka i jest dosc cieplo. Chyba te drewniane domy sa cieplejsze niz polskie murowane. Bylam w Poznaniu w pazdzierniku i marzlam u mamy, a tu ani razu . Pzredwczoraj bylo u nas -26 stopni a my w domu w krotkich rekawkach. To byl jedyny dzien gdzie dzieci w przedszkolu nie byly na dworze tej zimy..
Chyba jestesmy zachartowani no i mamy lepsze ubrania ktore trzymaja cieplo.
No Anulca, z tymi -26 to mnie zaszokowałaś
A z drewnianymi domkami zaskoczyłaś. Drewniane domki są przepiękne, zawsze chciałam miec taki, ale jedyny problem to ten, czy utrzymują ciepło, a tu okazuje się, że tak

Smacznej rybki
__________________

Nobody
, not even the rain, has such small hands
- Cummings


JESTEM ZA WPROWADZENIEM WIĘKSZYCH KAR DLA OSÓB, KTÓRE ZNĘCAJĄ SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI.

Bloou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-24, 12:11   #774
Lanessa
Zadomowienie
 
Avatar Lanessa
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Gdańsk/Trones
Wiadomości: 1 996
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez ewelus162 Pokaż wiadomość
Witam, szukam jakies miłej kobietki ktora bedzie mi mogla pomoc! otoz potrzebuje dostac farbe do wlosow blondering, kto mi moze pomoc?? prosze pisac!!
Widzialam Blondering w drogerii pare dni temu, w drogerii Vita, wejdz na norweksie google i wpisz nazwe, na ich stronie znajdziesz gdzie jest najblizsza filia
Lanessa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-24, 20:31   #775
Bling
Zadomowienie
 
Avatar Bling
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Norwegia/Oslo i Bærum
Wiadomości: 1 235
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Renifer Rudolf grzeje kopyta
Mikolaj w pospiechu prezenty
chwyta
Wszystkie smutki wnet pojda w kat
serdecznie zycze Wesolych Swiat


U mnie jest tez zimno, wszystko wyciaga korytarz i drzwi wejsciowe a z drugiej strony sauna bezuzyteczna i wielkiem pomieszczenie gospodarcze a raczej graciarnia wlascicieli. No ale nie poddaje sie i ogrzewam
__________________

To co u innych nazywamy grzechem, w naszym wykonaniu jest jedynie doswiadczeniem zyciowym.
ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღღ ღ ღ ღღ ღ ღ
Bling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-25, 15:16   #776
carla69
Przyczajenie
 
Avatar carla69
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 20
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Hej dziewczyny

WESOŁYCH ŚWIĄT
...........(
...........(,)
.........|::::::|... *
.........|::::::|.)/¸.¤ª“˜¨
˜“¨˜“ª¤.¸::::|)/¸.¤ª“˜¨¨˜“¨*
ª“˜¨“¨˜“%¤ª“˜¨¨˜“¨…*

ciekawe gdzie się reszta podziewa???? Odezwijcie się w końcu!!!!!!
carla69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 10:34   #777
LaLaRe87
Rozeznanie
 
Avatar LaLaRe87
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 822
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

mam pytanie, dziewczęta czy orientujecie się może ile przeciętnie zarabiać może fizjoterapeuta w Norwegii? chodzi mi o zatrudnienie w państwowej instytucji, ale również prywatnie.

oczywiście pi razy drzwi
__________________
zdrowie, fitness, Norwegia, smaczne jedzonko
instagram https://www.instagram.com/lalare_fit/


Moja Marcelinka
LaLaRe87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 07:30   #778
kasia3737
Raczkowanie
 
Avatar kasia3737
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 57
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Polecam Ci poszperac na tej stronie. http://www.fysio.no/LOENN-OG-ANSETTELSE/Statistikk
Srednie stawki z grudnia 2009 znajduja sie w dokumencie. Lønnsundersøkelse blant NFFs medlemmer i desember 2009 (alle tariffområder).
Pozdrawiam
kasia3737 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 16:54   #779
elskede
Rozeznanie
 
Avatar elskede
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 720
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Mam do oddania bilety Wizzair do Oslofjord Torp, wylot z Warszawy 21 lutego o godzinie 6:00, powrót do Wawy 23 lutego o godzinie 8:25. Moje życie się całkiem pozmieniało i nie miałabym gdzie się tam podziać. Jedynie wchodziłaby w grę opłata za zmianę nazwiska bodajże 180zł. Jeśli ktoś jest chętny proszę o kontakt.
__________________

elskede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 19:50   #780
aniulkab
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Bergen, Norwegia
Wiadomości: 1
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Hej! Czy jest ktoś z Bergen? Mieszkam tu juz 3 lata, ale nie mam zbyt wielu znajomych do "plotkowania"
aniulkab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-04 18:57:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:31.