Mamy tutaj swoją bazę - czyli już trzy lata razem. XI-XII.2009 - Strona 95 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-18, 17:34   #2821
pietrusia
Zakorzenienie
 
Avatar pietrusia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Okolice Pilzna
Wiadomości: 3 915
GG do pietrusia
Dot.: Mamy tutaj swoją bazę - czyli już trzy lata razem. XI-XII.2009

Karenina zdrówka dla męża

Gocha juz sie bierzesz za odpieluchowanie ??? ja sie za Anie wezme na wakacjach bo teraz duzo czasu spedza u babci a w wakacje bede ja w domu wiec mysle, że wtedy sie uda

U nas tez pogoda do d... Popołudniu nawet słoneczko wyszło ale moje dziewczyny takie zakatarzone i Kamilka tak kaszle strasznie, że wole przetrzymać jeszcze sie na polu wyszaleją...
__________________
Moje
17.11.2009
19.06.2012



Aniołek[*]
pietrusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 18:05   #2822
martaN23
Zadomowienie
 
Avatar martaN23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 472
Dot.: Mamy tutaj swoją bazę - czyli już trzy lata razem. XI-XII.2009

Koszta takich zabiegów są ogromne tu pisał chłopak na forum 2otys plus rehabilitacja i koszta dodatkowe średnio po 5 tys przecież to są kolosalne sumy,a NFZ tego nie refunduje,zresztą czy zabieg będzie udany tego nie wiadomo.Nie stać mnie na takie zabawy.A co do mojego zabiegu?nie wiem czy w ogóle będzie i czy mój lekarz sie tego podejmie,tak czy owak bardzo poważnie to brzmi i sama nie wiem co robić-zresztą wiecie jak sprawa wygląda w tym kraju nie ma nic za darmo....Na razie napiszę do szanownego prezesa i spróbuję załatwić tą sprawę z rentą zła jestem jak nie wiem tyle lat już sie to ciągnie a ja złamanego grosza nie mamZus uzdrowiciel
__________________
Listopadowa Mamusia
Oliwii
Kierowca od 25 listopada 2013
martaN23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 07:45   #2823
gochaa_p
Zakorzenienie
 
Avatar gochaa_p
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 5 596
Dot.: Mamy tutaj swoją bazę - czyli już trzy lata razem. XI-XII.2009

MARTA powodzenia z odwołaniem
PIETRUSIA odpieluchowanie to może za duże słowo, poki co to oswajam ja z nocnikiem
__________________
ślubowaliśmy - 20.09.2008
Wojtuś - ur. 06.12.2009
Ewunia - ur. 10.01.2013
gochaa_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 15:10   #2824
zebra666
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 13 062
Dot.: Mamy tutaj swoją bazę - czyli już trzy lata razem. XI-XII.2009

Marta tak, więc trzymam kciuki żeby odwołanie coś pomogło!

Dostałam wycisk w pracy, ale jeszcze 2 dni i wolny weekend w końcu!
__________________



zebra666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 17:04   #2825
kachula27
Zakorzenienie
 
Avatar kachula27
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 9 529
Dot.: Mamy tutaj swoją bazę - czyli już trzy lata razem. XI-XII.2009

Zeberko a co u Piotrusia?
__________________
http://abcslubu.pl/suwak/11_08_2007_7_1_2002_66.png


Mateuszek jest z nami od 03,11,2009

http://suwaczki.slub-wesele.pl/200911031762.html


Odchudzanko od 28,01,13
Jest mnie mniej o 19,5kg
kachula27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 08:04   #2826
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: Mamy tutaj swoją bazę - czyli już trzy lata razem. XI-XII.2009

Cytat:
Napisane przez martaN23 Pokaż wiadomość
Nie stać mnie na taki zabieg

Zabieg? Nie slyszalam o zabiegu jeszcze, ale dopiero poznaje temat...poki co slyszalam o specjanych komorach (jedna jest w Polanicy), do ktorych wchodzi sie na krotkie sesje i wtedy nastepuje regeneracja. Musze zglebic temat...

Cytat:
Napisane przez zebra666 Pokaż wiadomość
Postanowiłam się wziąść za siebie w końcu i od przyszłego tygodnia zaczynam chodzić do dentysty(bo już dawno nie byłam z powodu kasy oczywiście).

Dentysta... cokolwiek, co wiaze sie dentysta - nawet przeglad czy czyszczenie - budzi we mnie odruch ucieczki na koniec swiata...


Cytat:
Napisane przez kachula27 Pokaż wiadomość
Kareninko oj ja Ci zazdroszcze takiego planu dnia ze nie tylko na Twojej głowie jest zajecie sie dzieckiem

Zdrówka dla małża

Dla mnie to zupelna nowosc, ktora zreszta dzisiaj sie skonczyla, bo malz poszedl do pracy wiec wszystkie terminy ustawiam jak zwykle do 13.30, bo potem rzadzi mlodziez...

A ty przeciez masz siostre w poblizu, prawda?



Cytat:
Napisane przez kachula27 Pokaż wiadomość
Jejku u Was tez taka brzydka pogoda??tylko wieje i pada i tak w kółko,nawet wyjsc z domu sie nie chce na taki ziąb

U nas ma byc dzisiaj do 20 stopni a jutro do 23...

...a w weekend deszcz i zimno...


Cytat:
Napisane przez pietrusia Pokaż wiadomość
Karenina zdrówka dla męża



Witam

maly byl wczoraj z przedszkolem w muzeum i wychowawczyni opowiadala mi dzisiaj jak wczul sie w role przewodnika i "oprowadzal" wszystkich po salach...

W przyszlym tygodniu dzieciaki maja nocowanie w przedszkolu i poza 35455326 rzeczami potrzebny jest materac dmuchany i spiwor...


__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"

karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 10:31   #2827
martaN23
Zadomowienie
 
Avatar martaN23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 472
Dot.: Mamy tutaj swoją bazę - czyli już trzy lata razem. XI-XII.2009

No zabieg kareninko ponoć endoskopowo to robią,ale mi sam zabieg za wiele by nie pomógł -przynajmniej teo typu,bo na razie moje kości jeszcze się trzymają gorzej z tkankami mięśniami itd........Nie wiem zastanowię sie spokojnie i porozmawiam z dwoma lekarzami zobaczymy co wymyślą.Jedno wiem na pewno przydałaby się konsultacja z jakimś dobrym ortopedą.
__________________
Listopadowa Mamusia
Oliwii
Kierowca od 25 listopada 2013
martaN23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-20, 12:28   #2828
pietrusia
Zakorzenienie
 
Avatar pietrusia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Okolice Pilzna
Wiadomości: 3 915
GG do pietrusia
Dot.: Mamy tutaj swoją bazę - czyli już trzy lata razem. XI-XII.2009

Cytat:
Napisane przez karenina19 Pokaż wiadomość

W przyszlym tygodniu dzieciaki maja nocowanie w przedszkolu i poza 35455326 rzeczami potrzebny jest materac dmuchany i spiwor...


[/SIZE][/FONT]
Łał nocowanie w przedszkolu moja na 100% by nie została
Byłam dziś u lekarza i ma zapalenie oskrzeli mam jej na wieczór postawić bańki....
__________________
Moje
17.11.2009
19.06.2012



Aniołek[*]
pietrusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 16:19   #2829
magdawikp
Wtajemniczenie
 
Avatar magdawikp
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: woj. lubelskie
Wiadomości: 2 686
GG do magdawikp Send a message via Skype™ to magdawikp
Dot.: Mamy tutaj swoją bazę - czyli już trzy lata razem. XI-XII.2009

Pietrusia bańki to dobra sprawa
zdrówka

Karenina no to mały ma fajnie - u nas w przedszkolu nie ma mowy aby coś takiego panie zrobiły oj nie

Iza dziś miałą konkurs Kangurek - konkurs matematyczny i teoretycznie od 2 klasy - mała jest w 1
musze przyznać, ze poszło jej OK
ale zaskoczyło mnie punktowanie: za brak odpowiedzi 0 punktów ale za błędną -25% punktów za zadanie, a ja jej powiedziałąm, ze jak nie wie to niech zaznaczy cokolwiek - no i wyszła na tym jak zabłocki na mydle
magdawikp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 19:52   #2830
kachula27
Zakorzenienie
 
Avatar kachula27
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 9 529
Dot.: Mamy tutaj swoją bazę - czyli już trzy lata razem. XI-XII.2009

Cytat:
Napisane przez karenina19;45669595[FONT=Comic Sans MS

Dla mnie to zupelna nowosc, ktora zreszta dzisiaj sie skonczyla, bo malz poszedl do pracy wiec wszystkie terminy ustawiam jak zwykle do 13.30, bo potem rzadzi mlodziez...

A ty przeciez masz siostre w poblizu, prawda?
[/FONT]




U nas ma byc dzisiaj do 20 stopni a jutro do 23...

...a w weekend deszcz i zimno...







Witam

maly byl wczoraj z przedszkolem w muzeum i wychowawczyni opowiadala mi dzisiaj jak wczul sie w role przewodnika i "oprowadzal" wszystkich po salach...

W przyszlym tygodniu dzieciaki maja nocowanie w przedszkolu i poza 35455326 rzeczami potrzebny jest materac dmuchany i spiwor...


Tak mam w poblizu siostre ale ostatnio to jest tak ze ja bardzo czesto jeszcze pilnuje siostry córke i odbieram jej ją z przedszkola a pozniej u siebie mam Julke bo siostra moja juz od ponad roku pracuje

O to ciekawie sie zapowiada,nocka w przedszkolu,podejrzewam ze moj Mati by chcial zostac ale jak juz by przyszło do spania to zaraz chcial by do mamy
Cytat:
Napisane przez magdawikp Pokaż wiadomość
Pietrusia bańki to dobra sprawa
zdrówka

Karenina no to mały ma fajnie - u nas w przedszkolu nie ma mowy aby coś takiego panie zrobiły oj nie

Iza dziś miałą konkurs Kangurek - konkurs matematyczny i teoretycznie od 2 klasy - mała jest w 1
musze przyznać, ze poszło jej OK
ale zaskoczyło mnie punktowanie: za brak odpowiedzi 0 punktów ale za błędną -25% punktów za zadanie, a ja jej powiedziałąm, ze jak nie wie to niech zaznaczy cokolwiek - no i wyszła na tym jak zabłocki na mydle
Madzia gratulacje dla Izuni,mądra dziewczynka Ci rosnie


Pietrusiu zdrówka dla Was

Martus Tobie równiez
__________________
http://abcslubu.pl/suwak/11_08_2007_7_1_2002_66.png


Mateuszek jest z nami od 03,11,2009

http://suwaczki.slub-wesele.pl/200911031762.html


Odchudzanko od 28,01,13
Jest mnie mniej o 19,5kg
kachula27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 21:57   #2831
asioczka
Zadomowienie
 
Avatar asioczka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 837
Dot.: Mamy tutaj swoją bazę - czyli już trzy lata razem. XI-XII.2009

Nadrobilam Was Dziewczyny, troche mnie tu nie bylo, wsiaklam znowu w perfumeryjny szal
U nas po malu do przodu. Nati mało mowi, smoczi jeszcze do spania, ale odpieluchowala sie sama, z dnia na dzien doslownie. oczywiscie na kupe sadzalam ja wczesniej juz, ale w łapane siku nie bawilam sie. a tu niespodzianka, ladnie wola, nawet na spacerze trzyma. ostatnio w biblio skorzystala z wc
choc na noc i na spacer zakladam pieluszke (pomimo protestow . szkoda mi ją wysadzac na zewnatrz przy takiej poogodzie. nie wiem na ile pomocne bylo to, ze od przyjscia ze szpitala jest na pieluchach wielorazowych. jak sobie przypomne odpieluchowanie Mai i lapanie sikow, to mnie skreca a tu taka niespodzianka

Maja uwielbia rządzic, najlepsze kolezanki w przedszkolu ma mlodsze i wiedzie prym wsrod nich w maju jada do innego miasta na jakis wystep, juz przezywa. strasznie wrazliwa jest. czasem daje w kosc, ale jakos sobie radzimy
skonczylam fajny kurs- szkole dla rodzicow, troche mi sie przejasnilo w glowie, choc duzo jeszcze pracy przede mna i tztem
wreszcie wiosna, wiec duzo szalejemy na powietrzu. dumna jestem, bo maja nauczyla sie jezdzic na rowerze, na dwoch kolkach
szaleje na hulajnodze, na basenie nurki daje, marzy o pletwach
a natala ostatnio krzyczala, ze chce sama plywac! miala rekawki, wiec ją puscilam, ale zasuwala

Madzia, gratulacje dla Izy a dla Ciebie matka baty, dziecko w maliny wpuscialas!
Kareninka, koniecznie zdaj relacje z nocowania. u nas by raczej nie przeszlo
aa jeszcze jedna zmiana u nas- dziewczynki wreszcie spia razem w pokoju, tz z tesciem przerobili skrzynie spod lozka Mai na lozeczko dla Natisi )) balismy sie lozka pietrowego, bo obydwie to niezle małpiszony wiec poszlismy w dol zamiast w gore dziewczynki zadowolone baardzo, natala od pewnego czasu nie mogla zniesc, ze spi w lozeczku ze szczebelkami a nie w lozku jak wszyscy

Pietrusia zdrowka dla dziewczynek! widzialam zdjecia na fb, ale cudne panny rosna jak na drozdzach.
Guciu po raz kolejny napisze, ze zazdroszcze i gratuluje decyzji. trzymam za Was kciuki, super, ze udowadniacie, ze chciec to moc ) podziwiam
__________________
Maja jest z nami od godziny 1.40 dnia 18.11.2009 : D
Majusia

http://www.suwaczki.com/tickers/1usaqps60jfvd5cq.png Natka 16.06.2012

Edytowane przez asioczka
Czas edycji: 2014-03-20 o 21:59
asioczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-21, 06:57   #2832
gochaa_p
Zakorzenienie
 
Avatar gochaa_p
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 5 596
Dot.: Mamy tutaj swoją bazę - czyli już trzy lata razem. XI-XII.2009

no znalazła się kolejna zguba ASIOCZKA gratuluje odpieluchowania.

na dworze piękna wiosna a Wojtek gorączkuje od środy Oj dość już mam tych chorób, ciągną się za nami od Walentynek ;(
__________________
ślubowaliśmy - 20.09.2008
Wojtuś - ur. 06.12.2009
Ewunia - ur. 10.01.2013
gochaa_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 09:07   #2833
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: Mamy tutaj swoją bazę - czyli już trzy lata razem. XI-XII.2009

Cytat:
Napisane przez martaN23 Pokaż wiadomość
No zabieg kareninko ponoć endoskopowo to robią,ale mi sam zabieg za wiele by nie pomógł -przynajmniej teo typu,bo na razie moje kości jeszcze się trzymają gorzej z tkankami mięśniami itd........Nie wiem zastanowię sie spokojnie i porozmawiam z dwoma lekarzami zobaczymy co wymyślą.Jedno wiem na pewno przydałaby się konsultacja z jakimś dobrym ortopedą.

No wlasnie - musze sie upewnic czy te komorki macierzyste w ogole cos by mi daly...bo w sumie to jak maja pomoc, skoro u mnie kosc ociera krawedzia o druga kosc..?

Dobrego ortopedy tez szukam...

Cytat:
Napisane przez pietrusia Pokaż wiadomość
Łał nocowanie w przedszkolu moja na 100% by nie została

Tez mam duuuuuuze watpliwosci czy maly da rade...zapytam go w przyszlym tygodniu i zobaczymy...jakby co to mieszkamy 3 min od przedszkola


Cytat:
Napisane przez pietrusia Pokaż wiadomość
Byłam dziś u lekarza i ma zapalenie oskrzeli mam jej na wieczór postawić bańki....

Zdrowka

Cytat:
Napisane przez magdawikp Pokaż wiadomość
Karenina no to mały ma fajnie - u nas w przedszkolu nie ma mowy aby coś takiego panie zrobiły oj nie

Juz pisalam, ze nasze panie lubia takie rozrywki

Brawo dla Izy!!


Cytat:
Napisane przez kachula27 Pokaż wiadomość
Tak mam w poblizu siostre ale ostatnio to jest tak ze ja bardzo czesto jeszcze pilnuje siostry córke i odbieram jej ją z przedszkola a pozniej u siebie mam Julke bo siostra moja juz od ponad roku pracuje

Fajnie, ze siostra ma w tobie takie wsparcie

Cytat:
Napisane przez kachula27 Pokaż wiadomość
O to ciekawie sie zapowiada,nocka w przedszkolu,podejrzewam ze moj Mati by chcial zostac ale jak juz by przyszło do spania to zaraz chcial by do mamy


Ja przewiduje, ze o ile André w ogole sie zdecyduje na to nocowanie, to byc moze nawet zasnie z innymi dziecmi, ale on czesto budzi sie w nocy i jak sie wlasnie obudzi w przedszkolu a tam ani mamy ani taty nie bedzie to.... ale jak pisalam - bedziemy pod telefonem a do przedszkola sa 3 min wiec spoko


Cytat:
Napisane przez asioczka Pokaż wiadomość
U nas po malu do przodu. Nati mało mowi, smoczi jeszcze do spania, ale odpieluchowala sie sama, z dnia na dzien doslownie. oczywiscie na kupe sadzalam ja wczesniej juz, ale w łapane siku nie bawilam sie. a tu niespodzianka, ladnie wola, nawet na spacerze trzyma. ostatnio w biblio skorzystala z wc

Kareninka, koniecznie zdaj relacje z nocowania. u nas by raczej nie przeszlo
aa jeszcze jedna zmiana u nas- dziewczynki wreszcie spia razem w pokoju, tz z tesciem przerobili skrzynie spod lozka Mai na lozeczko dla Natisi )) balismy sie lozka pietrowego, bo obydwie to niezle małpiszony wiec poszlismy w dol zamiast w gore dziewczynki zadowolone baardzo, natala od pewnego czasu nie mogla zniesc, ze spi w lozeczku ze szczebelkami a nie w lozku jak wszyscy

Brawa dla Nati i Mai

Oj dam znac


Cytat:
Napisane przez gochaa_p Pokaż wiadomość
na dworze piękna wiosna a Wojtek gorączkuje od środy Oj dość już mam tych chorób, ciągną się za nami od Walentynek ;(

Zdrowka



Witam

ale wczoraj bylo pieknie dzisiaj tez niby cieplo, ale juz bez slonca

Znalazlam w koncu buty wiosenne dla malego, ale oczywiscie w sklepie nie ma jego rozmiarow wiec musialam zamowic online i teraz czekam...
A zamowilam takie:
>> KLIK <<
i takie do biegania do przedszkola, wzielam kolor jasno-niebieski i zielony >> KLIK <<


I jeszcze przypomnialo mi sie wczoraj jak lezalam juz w lozku, ze przeciez do dzisiaj trzeba przyniesc do przedszkola 4 wydmuszki...wiec tak oto po polnocy karenina stala w kuchni i meczyla jajka...





__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"

karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 12:49   #2834
gucia6
Zakorzenienie
 
Avatar gucia6
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 7 636
Dot.: Mamy tutaj swoją bazę - czyli już trzy lata razem. XI-XII.2009

Asiu, brawa dla dziewczynek
I dziekuje

Marta wspolczuje przebojow ze zdrowiem... i zusem

Magda dla Izy
A z tm konkursem, to pamietam, ze zawsze byl taki matematyczny w podstawowce (nie pamietam nazwy) i zawsze byly punkty ujemne

Karenina, mi sie marzy taka "odskocznia" od domowej codziennosci i teraz jak szukamy z mezem pracy, to mam nadzieje, ze dostane ja pierwsza
A maz zostanie z dziecmi w domu i bedzie dopieszczal swojego bloga

Pietrusiu, zdrowka
__________________
"what doesn't kill me makes me feel alive"
gucia6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 19:58   #2835
gochaa_p
Zakorzenienie
 
Avatar gochaa_p
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 5 596
Dot.: Mamy tutaj swoją bazę - czyli już trzy lata razem. XI-XII.2009

GUCIA powodzenia wiec abys znalazła prace jako pierwsza a tak jakiego bloga ma twój maż ?

KARENINA oby Andre ładnie przespał. mój by tam z tym problemów nie miał :P
__________________
ślubowaliśmy - 20.09.2008
Wojtuś - ur. 06.12.2009
Ewunia - ur. 10.01.2013
gochaa_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 20:56   #2836
zebra666
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 13 062
Dot.: Mamy tutaj swoją bazę - czyli już trzy lata razem. XI-XII.2009

Magda brawa dla Izy!!

Asioczka gratuluję odpieluchowania

Karenina
fajny przedszkolny biwak:d
Dentysty boję się bardzo, ale ostatni raz leczyłam zęby w ciąży i jak Piotrek miał pół roku, więc to mus... chce wykorzystać czas kiedy mam pracę i mogę sobie na to pozwolić. Ale aż drże ze strachu w środku na samą myśl. Boje się ile mam do wyleczenia i ile kasy na to pujdzie. Ale boję się być bezzębna jeszcze bardziej stąd moja mobilizacja.

Kachula
miło, że pytasz.
Piotrek jest wesołym gadułą. Odkąd ja przestałam żyć w stresie z dnia na dzień zaczął mówić zdaniami i wyraźnie. Nadal bardzo rozwinięty fizycznie- szybki, sprawny itd.
Kiedy ja pracuje na rano siedzi u mojej koleżanki, która ma syna w podobnym wieku i nawet dobrze to znosi, ale wraca z gorszym zachowaniem.

Dzisiaj i wczoraj mój syn zafundował mi makabrę w sklepie, że się ekspedientki gapiły na mnie jak za czasów buntu 2 latka. I teraz pytanie- bunt 5 latka, czy efekt tygodnia spędzonego u koleżanki, gdzie obserwuje niesłuchanie i złe zachowanie u rówieśnika? Załamałam się, bo jestem wypompowana po 8 dniach pracy, a doświadczyłam rzucania lizakiem do ekspedientek, tupania, wrzasku, szpików go szyii, tupania, kładzenia się. Koszmar! Wieczorem jak zasnął to mi się wyć chciało...
__________________



zebra666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-22, 07:32   #2837
gochaa_p
Zakorzenienie
 
Avatar gochaa_p
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 5 596
Dot.: Mamy tutaj swoją bazę - czyli już trzy lata razem. XI-XII.2009

niestaty ale może to być wpływ rówieśnika Wojtus tez rozne "ciekawe" rzeczy i teksty z przedszkola wynosi :/

---------- Dopisano o 08:32 ---------- Poprzedni post napisano o 07:48 ----------

hej

kupiłam Ewie kubek niekapek z Aventu, ten 360 st., i co? cały salon zalany, koszulka też :/

a nocnikowanie? Ewcia nauczyła się pokazać że zrobiła już siku , podaje wtedy nocnik , zaraz po zrobieniu :P zawsze to jakiś postęp :P

no i kolejny temat: mąż się uparł na wakacje w Turcji ( a urlop ma w lipcu), boje się że dla dzieci będzie wtedy za gorąco, co myślicie?
__________________
ślubowaliśmy - 20.09.2008
Wojtuś - ur. 06.12.2009
Ewunia - ur. 10.01.2013
gochaa_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-22, 10:17   #2838
gucia6
Zakorzenienie
 
Avatar gucia6
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 7 636
Dot.: Mamy tutaj swoją bazę - czyli już trzy lata razem. XI-XII.2009

Cytat:
Napisane przez gochaa_p Pokaż wiadomość
niestaty ale może to być wpływ rówieśnika Wojtus tez rozne "ciekawe" rzeczy i teksty z przedszkola wynosi :/

---------- Dopisano o 08:32 ---------- Poprzedni post napisano o 07:48 ----------

hej

kupiłam Ewie kubek niekapek z Aventu, ten 360 st., i co? cały salon zalany, koszulka też :/

a nocnikowanie? Ewcia nauczyła się pokazać że zrobiła już siku , podaje wtedy nocnik , zaraz po zrobieniu :P zawsze to jakiś postęp :P

no i kolejny temat: mąż się uparł na wakacje w Turcji ( a urlop ma w lipcu), boje się że dla dzieci będzie wtedy za gorąco, co myślicie?
Jesli beda aktywnisci dla dzieci to wg mnie nie powinno byc problemu
Place zabaw w cieniu, basen, moze jakies fajne krotkie wycieczki
Bo na lezenie plackiem na plazy, to faktycznie moze byc za goraco

A co do bloga meza, to sa sprawy elektroniczne, programowanie i budowa mikroprocesorow, hifi, glosniki, technologia dzwieku... generalnie czarna magia dla mnie
__________________
"what doesn't kill me makes me feel alive"
gucia6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-22, 11:14   #2839
gochaa_p
Zakorzenienie
 
Avatar gochaa_p
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 5 596
Dot.: Mamy tutaj swoją bazę - czyli już trzy lata razem. XI-XII.2009

no na leżenie na plaży to i ja się nie pisze :/ nie lubie
__________________
ślubowaliśmy - 20.09.2008
Wojtuś - ur. 06.12.2009
Ewunia - ur. 10.01.2013
gochaa_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-22, 20:57   #2840
zebra666
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 13 062
Dot.: Mamy tutaj swoją bazę - czyli już trzy lata razem. XI-XII.2009

gochaa chyba tak właśnie jest, bo dzisiaj nie miałam takich problemów jak był cały dzień ze mną... Muszę jeszcze pół roku przemordować kombinując, nie mogę się doczekać aż pójdzie do przedszkola.
__________________



zebra666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 17:39   #2841
magdawikp
Wtajemniczenie
 
Avatar magdawikp
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: woj. lubelskie
Wiadomości: 2 686
GG do magdawikp Send a message via Skype™ to magdawikp
Dot.: Mamy tutaj swoją bazę - czyli już trzy lata razem. XI-XII.2009

Cytat:
Napisane przez asioczka Pokaż wiadomość
Nati mało mowi, smoczi jeszcze do spania, ale odpieluchowala sie sama,
klask i:

Cytat:
Napisane przez asioczka Pokaż wiadomość
Madzia, gratulacje dla Izy a dla Ciebie matka baty, dziecko w maliny wpuscialas!
mama musiałaby sama przeczytać wcześniej regulamin, ja jak byłam w podstawówce to tego nie było
ja jestem z neij dumna choćby dlatego, że z jej klasy 5 dzieci brało udział i ona jako jedyna dziewczynka

no mała robi postępy a ja mam dość zwłaszcza teorii spręzystości - dziś się nasłuchałam na temat gości od tych wyżej i no masakra
magdawikp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 17:52   #2842
domi7ks
Zakorzenienie
 
Avatar domi7ks
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 16 173
Dot.: Mamy tutaj swoją bazę - czyli już trzy lata razem. XI-XII.2009

Hej Piękne

Kachulka siedzę z dziećmi i jeszcze z rok posiedzę, bo Michałek do przedszkola idzie w następnym roku (do niepublicznego, tam, gdzie Polusia). W tym roku by się nie dostał, musi mieć skończone te 3 latka


Gucia ja chce zobaczyć fotki też

Madzia i ja dołączam się do gratulacji dla Izy


Zeberko teraz tak leczą zęby, że nic nie boli
Już niedługo będzie 5 lat jak się znamy....
__________________
pierwszy Skarb- 22.12.2009
drugi Skarb-8.12.2011


Edytowane przez domi7ks
Czas edycji: 2014-03-23 o 17:53
domi7ks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 18:24   #2843
gochaa_p
Zakorzenienie
 
Avatar gochaa_p
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 5 596
Dot.: Mamy tutaj swoją bazę - czyli już trzy lata razem. XI-XII.2009

Cytat:
Napisane przez domi7ks Pokaż wiadomość
Już niedługo będzie 5 lat jak się znamy....
szkoda tylko ze nasze grono nie co wyszczuplało
__________________
ślubowaliśmy - 20.09.2008
Wojtuś - ur. 06.12.2009
Ewunia - ur. 10.01.2013
gochaa_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 20:05   #2844
zebra666
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 13 062
Dot.: Mamy tutaj swoją bazę - czyli już trzy lata razem. XI-XII.2009

Domi ja zawsze robiłam zęby bez znieczulenia i teraz pewnie też tak będzie, bo znieczulenie kosztuje dodatkowo... Ale muszę się przełamać, bo nie mam zbyt mocnych zębów i tym bardziej muszę się pilnować.

Te 5 lat zleciało jak rok...
__________________



zebra666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 08:46   #2845
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: Mamy tutaj swoją bazę - czyli już trzy lata razem. XI-XII.2009

Cytat:
Napisane przez gucia6 Pokaż wiadomość
Karenina, mi sie marzy taka "odskocznia" od domowej codziennosci i teraz jak szukamy z mezem pracy, to mam nadzieje, ze dostane ja pierwsza
A maz zostanie z dziecmi w domu i bedzie dopieszczal swojego bloga

To kciuki zacisniete

Mi tez sie marzy...ostatnio sama nie wiem, co sie ze mna dzieje, ale sama chyba nie wiem czego chce...


Cytat:
Napisane przez gochaa_p Pokaż wiadomość
KARENINA oby Andre ładnie przespał. mój by tam z tym problemów nie miał :P


Cytat:
Napisane przez zebra666 Pokaż wiadomość

Karenina
fajny przedszkolny biwak:d
Dentysty boję się bardzo, ale ostatni raz leczyłam zęby w ciąży i jak Piotrek miał pół roku, więc to mus... chce wykorzystać czas kiedy mam pracę i mogę sobie na to pozwolić. Ale aż drże ze strachu w środku na samą myśl. Boje się ile mam do wyleczenia i ile kasy na to pujdzie. Ale boję się być bezzębna jeszcze bardziej stąd moja mobilizacja.

Pewnie, jak sa srodki to powoli sprawdz, co jest do "naprawy". A moze nie jest wcale tak duzo..?

Cytat:
Napisane przez zebra666 Pokaż wiadomość
Piotrek jest wesołym gadułą. Odkąd ja przestałam żyć w stresie z dnia na dzień zaczął mówić zdaniami i wyraźnie. Nadal bardzo rozwinięty fizycznie- szybki, sprawny itd.


Cytat:
Napisane przez zebra666 Pokaż wiadomość
Kiedy ja pracuje na rano siedzi u mojej koleżanki, która ma syna w podobnym wieku i nawet dobrze to znosi, ale wraca z gorszym zachowaniem.

Dzisiaj i wczoraj mój syn zafundował mi makabrę w sklepie, że się ekspedientki gapiły na mnie jak za czasów buntu 2 latka. I teraz pytanie- bunt 5 latka, czy efekt tygodnia spędzonego u koleżanki, gdzie obserwuje niesłuchanie i złe zachowanie u rówieśnika? Załamałam się, bo jestem wypompowana po 8 dniach pracy, a doświadczyłam rzucania lizakiem do ekspedientek, tupania, wrzasku, szpików go szyii, tupania, kładzenia się. Koszmar! Wieczorem jak zasnął to mi się wyć chciało...
Cytat:
Napisane przez zebra666 Pokaż wiadomość
gochaa chyba tak właśnie jest, bo dzisiaj nie miałam takich problemów jak był cały dzień ze mną... Muszę jeszcze pół roku przemordować kombinując, nie mogę się doczekać aż pójdzie do przedszkola.


Kochana, to jak najbardziej wplyw rowiesnika ale nie mysl, ze jak Piotrus bylby/bedzie w przedszkolu to bedzie duzo "lepiej", bo tam jest jeszcze wiecej dzieci wiec jeszcze wiecej tego wplywu

To jak najbardziej normalne, ze dziecko jest podatne na wplyw grupy rowiesniczej
André ma kilkoro przyjaciol w przedszkolu, ale jednego takiego naaaaaj no i zachowanie tego chlopca jest naprawde kiepskie, wiec na poczatku tej przyjazni ledwo poznawalam moje dziecko...nawet moj malz spytal mnie czy nie byloby lepiej gdyby tego chlopca jak czas do nas nie zapraszac (to bylo po tym, jak po jednej wizycie mialam zbity talerz, wazon z kwiatami i zepsuta klamke, po tym jak ten maly sie na niej wieszal ), ale powiedzialam, ze nie jest to rozwiazanie...i teraz jest juz ok, ale duuuuuzo bylo rozmow, tlumaczenia itp.

Caly czas pojawiaja sie rozne "kwiatki" - teksty uslyszane od kolegow, zachowania podpatrzone itp. Takze jest ciekawie

A jeszcze wiek miedzy 4-5 lat tez jest dosc ciezki jesli chodzi o zachowanie dziecka


Cytat:
Napisane przez gochaa_p Pokaż wiadomość
a nocnikowanie? Ewcia nauczyła się pokazać że zrobiła już siku , podaje wtedy nocnik , zaraz po zrobieniu :P zawsze to jakiś postęp :P

no i kolejny temat: mąż się uparł na wakacje w Turcji ( a urlop ma w lipcu), boje się że dla dzieci będzie wtedy za gorąco, co myślicie?


My bylismy a Portugalii z André w lipcu, kiedy mial 8 m-cy A w zeszlym roku w sierpniu bylismy w Chorwacji wiec dlaczego nie...

Tylko warto sprawdzic w jaki rejon Turcji chcecie jechac i oferte hotelu, zeby dzieci mialy jakies atrakcje a wy chociaz troche odciazenia


Cytat:
Napisane przez gucia6 Pokaż wiadomość
A co do bloga meza, to sa sprawy elektroniczne, programowanie i budowa mikroprocesorow, hifi, glosniki, technologia dzwieku... generalnie czarna magia dla mnie

Science fiction


Cytat:
Napisane przez gochaa_p Pokaż wiadomość
szkoda tylko ze nasze grono nie co wyszczuplało


Liczy sie jakosc a nie ilosc



Witam



__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"

karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 09:52   #2846
kachula27
Zakorzenienie
 
Avatar kachula27
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 9 529
Dot.: Mamy tutaj swoją bazę - czyli już trzy lata razem. XI-XII.2009

Witam mamuski!!!

A no zeszczuplało nasze grono i to baaardzoooooo


My zaraz lecimy na wizyte do laryngologa i wtedy zobaczymy co z tymi naszymi migdałkami bedzie...


Milego dzionka u nas dzis szaro buro i ponurooooooo
__________________
http://abcslubu.pl/suwak/11_08_2007_7_1_2002_66.png


Mateuszek jest z nami od 03,11,2009

http://suwaczki.slub-wesele.pl/200911031762.html


Odchudzanko od 28,01,13
Jest mnie mniej o 19,5kg
kachula27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 12:02   #2847
gochaa_p
Zakorzenienie
 
Avatar gochaa_p
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 5 596
Dot.: Mamy tutaj swoją bazę - czyli już trzy lata razem. XI-XII.2009

no i znowu oboje maja antybiotyk ja pewnie w środe po wizycie u lekarza tez do nich dołącze Maja jednostronne zapalenie płuc - oboje ZA☠☠☠ISCIE !!!!!!!! FUCK !!!!!
__________________
ślubowaliśmy - 20.09.2008
Wojtuś - ur. 06.12.2009
Ewunia - ur. 10.01.2013
gochaa_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 12:17   #2848
gucia6
Zakorzenienie
 
Avatar gucia6
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 7 636
Dot.: Mamy tutaj swoją bazę - czyli już trzy lata razem. XI-XII.2009

Domi, ale mam cie w kontaktach, to powinnas widziec moje albumy

Gocha zdrowka
__________________
"what doesn't kill me makes me feel alive"
gucia6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 18:28   #2849
magdawikp
Wtajemniczenie
 
Avatar magdawikp
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: woj. lubelskie
Wiadomości: 2 686
GG do magdawikp Send a message via Skype™ to magdawikp
Dot.: Mamy tutaj swoją bazę - czyli już trzy lata razem. XI-XII.2009

Cytat:
Napisane przez karenina19 Pokaż wiadomość

Kochana, to jak najbardziej wplyw rowiesnika ale nie mysl, ze jak Piotrus bylby/bedzie w przedszkolu to bedzie duzo "lepiej", bo tam jest jeszcze wiecej dzieci wiec jeszcze wiecej tego wplywu
zgadzam się tu z Kareniną
ale to "tylko" wiek przedszkolny czym dalej tym "ciekawiej"
mam i z Izkąi i z Grzesiem ciekawe doświadczenia - ale prawda trzeba dużo rozmawiać

Cytat:
Napisane przez gochaa_p Pokaż wiadomość
no i znowu oboje maja antybiotyk ja pewnie w środe po wizycie u lekarza tez do nich dołącze Maja jednostronne zapalenie płuc - oboje ZA☠☠☠ISCIE !!!!!!!! FUCK !!!!!
zdrówka
magdawikp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 22:05   #2850
zebra666
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 13 062
Dot.: Mamy tutaj swoją bazę - czyli już trzy lata razem. XI-XII.2009

Karenina domyślam się, że w przedszkolu więcej "nauczycieli", ale u mojej koleżanki panuje samowolka, dzieci j weszły jej na głowę, a w przedszkolu to panie jakiś rygor muszą trzymać. Bardziej o te granice mi chodzi, no i o to, że czegoś się nauczy.

Gochaa
dużo zdrówka Współczuję...

Fajnie, że zostało chociaż to grono, bardzo lubię tu zaglądać, nawet nie mając za wiele czasu.
__________________



zebra666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-28 12:43:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:38.