Me, Myself & I - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2024-02-29, 21:02   #1
RudeRude5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-04
Wiadomości: 3
Unhappy

Me, Myself & I


Wiele razy zaglądałam na to forum, ale dziś zdecydowałam, że sama założę wątek. Czuję, że muszę się wygadać, a zwyczajnie nie mam się do kogo odezwać. Potrzebuję Waszej rady, wniosków, przemyśleń. Im więcej, tym lepiej

Na obecnym etapie życia stałam się dość introwertyczną osobą. W przeszłości byłam chyba gdzieś pomiędzy intro i ekstrawertyczką, ale odejście chłopaka, przyjaciół, problemy w poprzedniej pracy, trudna sytuacja z rodziną i mieszkaniem zrobiły swoje. Dziś jestem człowiekiem, który stoi trochę z boku, a w piątki odpoczywa w samotności, czytając książkę lub oglądając film. Stałam się też trochę mniej ufna wobec ludzi i jakoś tak naturalnie przeszła mi ochota na poznawanie nowych osób. Może głupio to brzmi, ale wystarcza mi swoje własne towarzystwo.

I wszystko byłoby okej, gdyby nie sytuacja związana z pracą. Pracuję w niedużym zespole, który uchodzi w firmie za bardzo towarzyski i cool. A ja czasami czuję, że pasuję do tych ludzi jak kwiatek do kożucha. Średnio umiem w small talk, dlatego najczęściej siedzę sobie w kącie i milczę. Wbrew pozorom można ze mną porozmawiać, ale nie lubię gadania o bzdurach. Lubię dyskusje na jakieś poważne tematy a jak mam gadać o pogodzie to trochę mi się nie chcę. Pogoda jaka jest każdy widzi, bo ma okno Do tego ten mój team jest ze sobą baaardzo zżyty, po pracy ci ludzie przyjeżdżają do siebie na weekendy, chodzą na koncerty, pomagają sobie w remontach, razem gotują, załatwiają swoje sprawy na mieście. Dla mnie to jednak "tu macz".

Do tego wyrosłam już z myślenia, że picie w weekend to coś mega super giga fajnego. A moi znajomi z pracy jeszcze żyją z podejściem, że nawalenie się jest potrzebne żeby się dobrze bawić, co czasem trochę mnie irytuje.

Jeśli chodzi o samą pracę, to najlepiej pracowało mi się całkowicie zdalnie, kiedy nie musiałam przebywać w czymś towarzystwie non stop. Zrobiłam swoje, zamykałam laptopa i miałam spokój.

Na nieszczęście w mojej branży bycie otwartym i sympatycznym jest bardzo pożądane. Nie chciałabym zdradzać, co to za branża, ale bardzo często mam kontakt z klientami.

Ostatnio to moje podejście do budowania relacji w pracy zaczyna mi naprawdę przeszkadzać. Zdaję sobie sprawę, że na dłuższą metę ta moja obojętność na stosunki towarzyskie wyjdzie mi bokiem. Zastanawiam się, co mogłabym zrobić, żeby zmienić nastawienie, ale kompletnie nie mam motywacji i pomysłu.
RudeRude5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-01, 09:17   #2
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 081
Dot.: Me, Myself & I

A może po prostu zmienić pracę zamiast zmieniać siebie? I też zastanów się czy twoje wycofanie jest dla zespołu problemem - całkiem możliwe, że traktują to zupełnie neutralnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-01, 09:49   #3
ColourTheSmallOne
Rozeznanie
 
Avatar ColourTheSmallOne
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 600
Dot.: Me, Myself & I

Praca calkowicie samej to moje marzenie.
Nie zmienisz swojej osobowosci, mozesz sie zmuszac do bycia bardziej towarzyska albo sobie odpuscic.

Cytat:
Napisane przez skara Pokaż wiadomość
A może po prostu zmienić pracę zamiast zmieniać siebie? I też zastanów się czy twoje wycofanie jest dla zespołu problemem - całkiem możliwe, że traktują to zupełnie neutralnie.
W poprzedniej pracy bylam obmawiana za plecami, bo sie nie integrowalam. Coz, dla mnie nie bylo to problemem. Polecam miec po prostu wywalone. Praca jest od tego ,zeby dobrze wykonywac swoje obowiazki.
__________________
When you have built a satisfying relationship with yourself, then you have something of great worth to share with others.

Zdarza mi się zmieniać niektóre drobne fakty w moich postach, żeby nie zostać rozpoznaną.
ColourTheSmallOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-01, 11:17   #4
Aelora
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 1 291
Dot.: Me, Myself & I

Może pomyśl o zmianie branży/stanowiska/firmy, skoro wymaga to od Ciebie bycia ekstrawertyczną osobą i częstego kontaktu z klientem. Rozumiem tę potrzebę, sama nie umiałabym na dłuższą metę pracować w ten sposób, bo zauważyłam jak roszczeniowi potrafią być klienci i jak często trzeba robić dobrą minę do złej gry.
Nie wszystkie zespoły w pracy funkcjonują tak jak u Ciebie, że wszyscy są aż tak ze sobą zżyci i razem piją co weekend. Nie musisz w tym uczestniczyć, ale wtedy staraj się nawiązywać kontakt w pracy, bo brak uczestnictwa w wyjściach i milczenie w pracy może być źle odebrane. Firmy zwracają też większą uwagę na kompetencje miękkie, żeby łatwiej było zorganizować pracę zespołu.
Aelora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-03, 14:20   #5
Mysliciel60
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2024-03
Wiadomości: 44
Dot.: Me, Myself & I

Po prostu musisz nadrabiać merytoryką w pracy, a obowiązku wielkich przyjaźni w pracy nie ma, wystarczą relacje z dystansem, kulturalne i kończące się w pracy.
Mysliciel60 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-04, 01:09   #6
matushkaaa
Raczkowanie
 
Avatar matushkaaa
 
Zarejestrowany: 2024-01
Wiadomości: 286
Dot.: Me, Myself & I

Otóż to.. Nic na siłę. Nie masz potrzeby trzymać się w gronie ludzi to tego nie rób. Nawet jeżeli chodzi o pracę.
matushkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-04 02:09:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:34.