Teście kontra moi rodzice - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-31, 13:24   #1
zagubiona0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 6

Teście kontra moi rodzice


Witam
Zaczynając od początku to jestem z moim narzeczonym 5 lat ,mamy 2,5 letnia córeczke. Zaszłam w ciąze gdy jeszcze nie pracowałam a mój narzeczony miał prace lecz nie zarabiał zbyt duzo . Zamieszkaliśmy wiec z moimi rodzicami , jego rodzice postanowili wybudowac nam dom u siebie na podworku. Zgodzilismy sie i wtedy zaczely sie problemy gdyz moi rodzice zaczeli byc traktowani jak ktos gorszy bo nie dolozyli do budowy gdyz nie stac ich i pracowala tylko moja mama . ciagle byly kłotnie o to z moim partnerem bo czulam ze jego rodzice czuja sie lepsi i chca rzadzic nami. Zamieszkalismy na jesien w nowym domu i wtedy po krotkim czasie jego ojciec wraz z matka wymyslili ze jesli ktos do nas przychodzi (a byli to głownie moi rodzice tylko) ma dzwonic dzwonkiem przy furtce do nich bo oni chca wiedziec ze ktos wchodzi na podworko i bedzie pod ich oknami przechodzic . Bylo mi strasznie przykro ale nie potrafie im sie przeciwstawic moi rodzice przychodzili rzadko i czulam ze czuja sie gorsi i przykro im. Zgodzilam sie na dzwonienie tylko gdy bedzie ciemno bo oni twierdzili ze nie bede rolet zaslaniac juz o 16 gdy jest ciemno a niekiedy jest rozna sytuacja a nie chca by ich widzial ktos,,, mam nadal do jego rodzicow zal o to chodz o tym nie wiedza, czuje jakby moi musieli meldowac sie chcac odwiedzic corke i wnuczke ,znow zacznie sie jesien i nie wiem co robic czy nadal godzic sie na to czy zrobic awanture bo napewno bedzie to awantura bo jego tata jest wybuchowy i bezczelny w słowach . Boje sie ze moj narzeczony nie bedzie umial stanac po mojej stronie bojac sie ojca i rozpadnie sie zwiazek ,,,,co robic???
zagubiona0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-31, 13:32   #2
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: Teście kontra moi rodzice

Cytat:
Napisane przez zagubiona0 Pokaż wiadomość
Witam
Zaczynając od początku to jestem z moim narzeczonym 5 lat ,mamy 2,5 letnia córeczke. Zaszłam w ciąze gdy jeszcze nie pracowałam a mój narzeczony miał prace lecz nie zarabiał zbyt duzo . Zamieszkaliśmy wiec z moimi rodzicami , jego rodzice postanowili wybudowac nam dom u siebie na podworku. Zgodzilismy sie i wtedy zaczely sie problemy gdyz moi rodzice zaczeli byc traktowani jak ktos gorszy bo nie dolozyli do budowy gdyz nie stac ich i pracowala tylko moja mama . ciagle byly kłotnie o to z moim partnerem bo czulam ze jego rodzice czuja sie lepsi i chca rzadzic nami. Zamieszkalismy na jesien w nowym domu i wtedy po krotkim czasie jego ojciec wraz z matka wymyslili ze jesli ktos do nas przychodzi (a byli to głownie moi rodzice tylko) ma dzwonic dzwonkiem przy furtce do nich bo oni chca wiedziec ze ktos wchodzi na podworko i bedzie pod ich oknami przechodzic . Bylo mi strasznie przykro ale nie potrafie im sie przeciwstawic moi rodzice przychodzili rzadko i czulam ze czuja sie gorsi i przykro im. Zgodzilam sie na dzwonienie tylko gdy bedzie ciemno bo oni twierdzili ze nie bede rolet zaslaniac juz o 16 gdy jest ciemno a niekiedy jest rozna sytuacja a nie chca by ich widzial ktos,,, mam nadal do jego rodzicow zal o to chodz o tym nie wiedza, czuje jakby moi musieli meldowac sie chcac odwiedzic corke i wnuczke ,znow zacznie sie jesien i nie wiem co robic czy nadal godzic sie na to czy zrobic awanture bo napewno bedzie to awantura bo jego tata jest wybuchowy i bezczelny w słowach . Boje sie ze moj narzeczony nie bedzie umial stanac po mojej stronie bojac sie ojca i rozpadnie sie zwiazek ,,,,co robic???
Moze czas zaczac zyc wlasnym zyciem i na wlasny rachunek?I samemu zatroszczyc sie o wlasne lokum?
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-31, 14:05   #3
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Teście kontra moi rodzice

cóż. największym błędem było zgadzanie się na budowę domu na tym samym podwórku. strzał w kolano niczym wspólne mieszkanie. myślę, że jeśli narzeczony się nie wstawi za tobą to będziesz miała 2 wyjścia. znosić zachciewajki teściów albo się stamtąd wyprowadzić.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-31, 15:19   #4
zagubiona0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 6
Dot.: Teście kontra moi rodzice

Czyli uważacie że powinnam powiedzieć tesciom ze nie będą moi rodzice dzwonić do nich dzwonkiem wchodząc do mnie bo tonam nie odpowiada i jest przykre ??
zagubiona0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-31, 15:24   #5
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Teście kontra moi rodzice

Cytat:
Napisane przez zagubiona0 Pokaż wiadomość
Czyli uważacie że powinnam powiedzieć tesciom ze nie będą moi rodzice dzwonić do nich dzwonkiem wchodząc do mnie bo tonam nie odpowiada i jest przykre ??


Jesteście dorośli, a daliście się tak uzależnić
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-31, 15:25   #6
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Teście kontra moi rodzice

Cytat:
Napisane przez zagubiona0 Pokaż wiadomość
Czyli uważacie że powinnam powiedzieć tesciom ze nie będą moi rodzice dzwonić do nich dzwonkiem wchodząc do mnie bo tonam nie odpowiada i jest przykre ??
Twoi rodzice nie mogą zadzwonić na Twoją komórkę? Ty idziesz i i otwierasz - więc nikt sam nie chodzi pod oknami Twoich teściów. Czy jest możliwość zrobienia furtki w innym miejscu i wydzielenia wejścia do Was w innym miejscu? Czy dom i działka są przepisane na Ciebie i Twojego narzeczonego? Jeżeli nie - to dlaczego Twoi rodzice mieliby się "dorzucać" do budowy cudzego domu? Więc pretensje Twoich teściów są bezzasadne.

Czy Twoi teściowie są rolnikami?

Edytowane przez 201607040940
Czas edycji: 2015-08-31 o 15:28
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-31, 17:16   #7
zagubiona0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 6
Dot.: Teście kontra moi rodzice

Moja teściowa jest pielęgniarka a teść pracuje zagranicą się ma dużo kasy i czuję się lepszy ..niestety podworko jest tak zrobione ze dużo było by włożyć pracy by zrobić osobną furtkę lub chociaż scieszke ..dom jest zapisany na teściow..jestem pewna że za parę dni usłyszę od nich ze przypominają mi o dzwonieniu do nich dzwonkiem ...I wtedy nie wiem co zrobić

..x narzeczonym kochamy się i nie klocimy się o nic jak właśnie tylko o wspolne relacje naszych rodziców bo nie przepadają za sobą ..wiem że on boi się ojca i nic mu nie powie ..
zagubiona0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-31, 17:21   #8
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Teście kontra moi rodzice

Cytat:
Napisane przez zagubiona0 Pokaż wiadomość
Moja teściowa jest pielęgniarka a teść pracuje zagranicą się ma dużo kasy i czuję się lepszy ..niestety podworko jest tak zrobione ze dużo było by włożyć pracy by zrobić osobną furtkę lub chociaż scieszke ..dom jest zapisany na teściow..jestem pewna że za parę dni usłyszę od nich ze przypominają mi o dzwonieniu do nich dzwonkiem ...I wtedy nie wiem co zrobić

..x narzeczonym kochamy się i nie klocimy się o nic jak właśnie tylko o wspolne relacje naszych rodziców bo nie przepadają za sobą ..wiem że on boi się ojca i nic mu nie powie ..
Jak mogliście się zgodzić na coś takiego? Ja bym się wyprowadziła i to na własne, za własną kasę, chociażby wynajmowane, bóg niech broni od dokładania się teściów do czegokolwiek bo znów będą się tak zachowywać. A facet niech się weźmie i dorośnie.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-31, 20:10   #9
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: Teście kontra moi rodzice

Cytat:
Napisane przez zagubiona0 Pokaż wiadomość
Moja teściowa jest pielęgniarka a teść pracuje zagranicą się ma dużo kasy i czuję się lepszy ..niestety podworko jest tak zrobione ze dużo było by włożyć pracy by zrobić osobną furtkę lub chociaż scieszke ..dom jest zapisany na teściow..jestem pewna że za parę dni usłyszę od nich ze przypominają mi o dzwonieniu do nich dzwonkiem ...I wtedy nie wiem co zrobić

..x narzeczonym kochamy się i nie klocimy się o nic jak właśnie tylko o wspolne relacje naszych rodziców bo nie przepadają za sobą ..wiem że on boi się ojca i nic mu nie powie ..
Czyli nie mieszkacie u siebie,tylko u tesciow i oni stawiaja warunki,wiec masz dwa wyjscia,
1,bedziesz stosowac sie do zasad jakie robia tesciowie
2,wyprowadzicie sie i pojdziecie na ,,swoje,,,nawet wynajeta klitka to bedzie wasze
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-31, 20:39   #10
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Teście kontra moi rodzice

Cytat:
Napisane przez zagubiona0 Pokaż wiadomość
Moja teściowa jest pielęgniarka a teść pracuje zagranicą się ma dużo kasy i czuję się lepszy ..niestety podworko jest tak zrobione ze dużo było by włożyć pracy by zrobić osobną furtkę lub chociaż scieszke ..dom jest zapisany na teściow..jestem pewna że za parę dni usłyszę od nich ze przypominają mi o dzwonieniu do nich dzwonkiem ...I wtedy nie wiem co zrobić

..x narzeczonym kochamy się i nie klocimy się o nic jak właśnie tylko o wspolne relacje naszych rodziców bo nie przepadają za sobą ..wiem że on boi się ojca i nic mu nie powie ..
to powiesz że ustaliłaś z rodzicami że będą dzwonili do CIEBIE i Ty pójdziesz im otworzyć. I metodą zdartej płyty - nie poddawaj się, i powtarzaj tę odpowiedź.

Jeżeli dom jest teściów to nie widzę powodu żeby Twoi rodzice go wykańczali.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-31, 20:46   #11
anavi
Raczkowanie
 
Avatar anavi
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 136
Dot.: Teście kontra moi rodzice

Musicie to załatwić, żeby było do Was osobne wejście. Teraz faktycznie mieszkacie u teściów i w sumie mają prawo rządać co im się spodoba. Nie jesteście po ślubie? To go weźcie i zacznijcie tworzyć osobną rodzinę, z własnymi zasadami.
Argument za osobnym wejściem jest taki, że do córki też zaczną przychodzić koleżanki itd i przecież nie będziecie kochanym teściom ciągle zawracać głowy dzwonkami A na szybko pomysł z dzwonieniem na komórkę i wychodzeniem po rodziców jest też spoko.

Ale rozumiem Cię - my z narzyczonym też kłócimy się głownie o rodziców....
anavi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-31, 20:48   #12
cherry1988
Raczkowanie
 
Avatar cherry1988
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 356
Dot.: Teście kontra moi rodzice

Zgadzam się z dziewczynami - jeśli dom jest na działce teściów, jest formalnie ich, to z jakiej racji Twoi rodzice mieliby tam cokolwiek pomóc robić/dokładać pieniądze??
Mieszkasz u teściów, więc albo się podporządkujesz ustalonym przez nich regułom albo wywalczysz swoje zasady i oni uszanują Wasze życie i prywatność. Inaczej pozostaje Wam iść "na swoje", nawet gdyby miała to być wynajęta kawalerka.
__________________
'88


13.10.2013r.

06.12.2014r.

13.08.2016r.
cherry1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-31, 20:49   #13
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Teście kontra moi rodzice

Trudno zrobić osobną ścieżkę? To przepraszam do Waszego domu po czym się idzie, po trawie?

Ja jestem w szoku, że można tak się dać uzależnić, sterować sobą, na dodatek wydawałoby się, dorosli ludzie a nie potrafią buzi otworzyć w tak bzdurnej sprawie jak dzwonienie dzwonkiem do furtki
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-31, 21:09   #14
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Teście kontra moi rodzice

sama jesteś sobie winna, no prosze cię...
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-31, 21:32   #15
zagubiona0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 6
Dot.: Teście kontra moi rodzice

Wszystkim dziękuję za rady ..dodaliscie mi pewności siebie ..może to mały problem dla niektórych z was dlatego narazie wstrzymam się z wyprowadzka ale zacznę walczyć o swoje .wkoncu powiedzieli że wybudowali dom dla nas to muszą zacząć liczyć się z tym że będziemy też miec swoje zasady .trzymajcie kciuki za mnie
zagubiona0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-01, 06:27   #16
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Teście kontra moi rodzice

Cytat:
Napisane przez zagubiona0 Pokaż wiadomość
Wszystkim dziękuję za rady ..dodaliscie mi pewności siebie ..może to mały problem dla niektórych z was dlatego narazie wstrzymam się z wyprowadzka ale zacznę walczyć o swoje .wkoncu powiedzieli że wybudowali dom dla nas to muszą zacząć liczyć się z tym że będziemy też miec swoje zasady .trzymajcie kciuki za mnie
tak, dla Was ale jak by przyszło co do czego to Ciebie wywalą i powiedzą, że to ich. Zastanów się co sama sobie zrobiłaś bo w razie rozstania tak to będzie wyglądało i nic nie wywalczysz. A w tej chwili to wygląda to tylko tak, że po to ten dom jest, co by syn nie musiał z Tobą później o majątek walczyć i prawda jest taka, że co w ten dom nie włożysz nigdy Twoje nie będzie, chcesz tak żyć?
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-01, 08:44   #17
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Teście kontra moi rodzice

Po co wy się zgodziliście na budowę domu na posesji teściów?

A potem płacz i lament
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-01, 13:07   #18
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Teście kontra moi rodzice

Cytat:
Napisane przez Lady in Blue Pokaż wiadomość
Po co wy się zgodziliście na budowę domu na posesji teściów?

A potem płacz i lament
jak ktos jest biedny i ktos inny chce mu postawic dom to raczej malo kiedy ktos odmawia

ale takie rzeczy to oszalec idzie
ja sie dziwie ze autorki rodzice slowem sie nie odezwali...gdzie moj tata by sie meldował ze przyszedł... :O no bez szans.
postawiłabym na swoim.. bo inaczej zacznie Wam wybierac plytki i firanki, żeby pasowały do otoczenia ;P


albo zrobilabym nalot rodziny.kolezanek po 20 dzwonków na dzien i po tygodniu by im sie odechciało
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-01, 13:11   #19
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Teście kontra moi rodzice

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
jak ktos jest biedny i ktos inny chce mu postawic dom to raczej malo kiedy ktos odmawia

ale takie rzeczy to oszalec idzie
ja sie dziwie ze autorki rodzice slowem sie nie odezwali...gdzie moj tata by sie meldował ze przyszedł... :O no bez szans.
postawiłabym na swoim.. bo inaczej zacznie Wam wybierac plytki i firanki, żeby pasowały do otoczenia ;P


albo zrobilabym nalot rodziny.kolezanek po 20 dzwonków na dzien i po tygodniu by im sie odechciało
Co innego jak dom jest budowany dla rodziny a co innego jak teściowie sobie postawili i jest na nich, czyli bieda nie bieda, jak się rozstaną to ją wywalą i niczego z tego domu nie zabierze. To nie jest mieszkanie na swoim, to jest mieszkanie w domu obcych ludzi.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-01, 19:45   #20
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Teście kontra moi rodzice

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Co innego jak dom jest budowany dla rodziny a co innego jak teściowie sobie postawili i jest na nich, czyli bieda nie bieda, jak się rozstaną to ją wywalą i niczego z tego domu nie zabierze. To nie jest mieszkanie na swoim, to jest mieszkanie w domu obcych ludzi.
to prawda ze to jest dom teściów, na działce teściów. Ale zbudowany dla młodych. Tak się teściowie deklarowali, więc warto pociągnąć ich za słowo. Jeżeli nie w kontekście przepisania majątku ale sposobu korzystania z niego.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-01, 19:49   #21
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Teście kontra moi rodzice

Cytat:
Napisane przez Gosiaczek1969 Pokaż wiadomość
to prawda ze to jest dom teściów, na działce teściów. Ale zbudowany dla młodych. Tak się teściowie deklarowali, więc warto pociągnąć ich za słowo. Jeżeli nie w kontekście przepisania majątku ale sposobu korzystania z niego.
Dopóki dom nie jest na nich zapisany to teściowie wybudowali go synowi ale właśnie dlatego jest nadal na nich żeby w razie czego nie mogła się dziewczyna niczego domagać. Dom nie jest jej dopóki nie zostanie na nich przepisany i w zasadzie nie ma ona w nim żadnych praw a teściowie we własnym domu mogą i o dzwonienie prosić, no niestety. Jak się ładowało w bagno to trzeba było pomyśleć czy nie lepiej na wynajmowanym ale ze spokojem ducha mieszkać.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-01, 19:59   #22
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Teście kontra moi rodzice

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Dopóki dom nie jest na nich zapisany to teściowie wybudowali go synowi ale właśnie dlatego jest nadal na nich żeby w razie czego nie mogła się dziewczyna niczego domagać. Dom nie jest jej dopóki nie zostanie na nich przepisany i w zasadzie nie ma ona w nim żadnych praw a teściowie we własnym domu mogą i o dzwonienie prosić, no niestety. Jak się ładowało w bagno to trzeba było pomyśleć czy nie lepiej na wynajmowanym ale ze spokojem ducha mieszkać.
pytanie czy Autorkę i jej faceta na stać na wynajem. Bo mają małe dziecko, pytanie czy Autorka pracuje. A jak pracuje czy czasami teściowa nie angażuje się w pilnowanie małej.
To że dom jest teściów, i dlaczego - to chyba dla wszystkich oczywiste. Gdyby przepisali go na syna - w formie darowizny to i tak nie wchodzi do majątku wspólnego. Ale warto się postawić teściom, wyraźnie im powiedzieć że przecież zbudowaliście to dla nas, więc o co chodzi.....?
Trzeba się postawić bo za chwilę będą wybierali nie tylko zasłony do sypialni ale też termin poczęcia kolejnego wnuczęcia.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-01, 20:11   #23
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Teście kontra moi rodzice

Cytat:
Napisane przez Gosiaczek1969 Pokaż wiadomość
pytanie czy Autorkę i jej faceta na stać na wynajem. Bo mają małe dziecko, pytanie czy Autorka pracuje. A jak pracuje czy czasami teściowa nie angażuje się w pilnowanie małej.
To że dom jest teściów, i dlaczego - to chyba dla wszystkich oczywiste. Gdyby przepisali go na syna - w formie darowizny to i tak nie wchodzi do majątku wspólnego. Ale warto się postawić teściom, wyraźnie im powiedzieć że przecież zbudowaliście to dla nas, więc o co chodzi.....?
Trzeba się postawić bo za chwilę będą wybierali nie tylko zasłony do sypialni ale też termin poczęcia kolejnego wnuczęcia.
Dopóki nie przepiszą na nich domu to nie jest ich dom i nigdy nie będzie. W takiej sytuacji to problemem byłby i zakup pralki bo co jak ją wyrzucą? Nie no, serio pytam. Dla mnie kawalerka byłaby lepsza niż mieszkanie na cudzym i wkładanie kasy w cudze.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-01, 20:26   #24
zagubiona0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 6
Dot.: Teście kontra moi rodzice

Teście w stosunku do nas nie robią zbytnio problemów aż takich głównie z tym dzwonieniem do furtki ..mamy kontakt w miarę normalny ..Ale mają swoje zasady i jesli teraz im się postawie to pewnie powiedzą że rok temu nie robiłam o to problemu a teraz zmieniłam zdanie ...po prostu nie umiem zbytnio przeciwstawić się komuś ale ile można dawać traktować swoją rodzinę i siebie jak kogoś gorszego ...ja jestem na wychowawczym mamy jedna pensje więc nie stać nas na wynajem ..jak pracowałam kupiłam parę rzeczy za swoje moi rodzice też trochę dołożyli np do mebli ...Ale macie rację wrazie rozstania będę z niczym bo i pewnie Syna przekabacili by na swoją stronę ...
zagubiona0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-01, 20:50   #25
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Teście kontra moi rodzice

Cytat:
Napisane przez zagubiona0 Pokaż wiadomość
Teście w stosunku do nas nie robią zbytnio problemów aż takich głównie z tym dzwonieniem do furtki ..mamy kontakt w miarę normalny ..Ale mają swoje zasady i jesli teraz im się postawie to pewnie powiedzą że rok temu nie robiłam o to problemu a teraz zmieniłam zdanie ...po prostu nie umiem zbytnio przeciwstawić się komuś ale ile można dawać traktować swoją rodzinę i siebie jak kogoś gorszego ...ja jestem na wychowawczym mamy jedna pensje więc nie stać nas na wynajem ..jak pracowałam kupiłam parę rzeczy za swoje moi rodzice też trochę dołożyli np do mebli ...Ale macie rację wrazie rozstania będę z niczym bo i pewnie Syna przekabacili by na swoją stronę ...
teksty typu : rok temu nie robiłaś o to problemu... ucinaj. Powiedz że teraz uważasz że.... Jeżeli ten dom został zbudowany dla WAS, dla młodych to zacznij się czuć jak u siebie. Nie przepraszaj że żyjesz, że Twoi rodzice przyjdą do Ciebie, że przyjdą koleżanki. Powiedz że lepiej już się czujesz, że dziecko jest większe więc częściej będą znajomi przychodzili. Jesteś zależna od swoich teściów ale nie jesteś nastolatką mieszkającą z rodzicami, która musi się im ze wszystkiego spowiadać.
Jesteś dorosła, masz dziecko jak się nie postawisz to małe będzie dziadków pytało czy może pójść pobawić się z kolegami.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-01, 22:10   #26
madzix170
Raczkowanie
 
Avatar madzix170
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 59
Dot.: Teście kontra moi rodzice

Najbardziej rzuca mi się w oczy to, że ty boisz się braku lojalności partnera. A to już niedobrze rokuje. Byliśmy w podobnej sytuacji. Przyszli teściowie zaoferowali zakup mieszkania w rodzinnym mieście mojego TŻ ok. 50 km od naszego ówczesnego miejsca pracy i zamieszkania. Na początku mój ukochany zachłysną się wizją własnego mieszkania ale ja szybko ostudziłam ten zapał.
1. Nie lubimy się z jego mamą ( teście jest fajny ale pod pantoflem), która próbowała nami rządzić i układać nam życie. Niestety nie ze mną te numery.
2. Mieszkanie kupują rodzice tż a pieniądze od moich rodziców (ok. 75 tys zł) idą na remont i wyposażenie. - Po raz kolejny nie mogłam się na to zgodzić bo moi rodzice nie będą fundowali remontu mieszkania , które w razie widzimisię teściów nie zostanie przepisane na tż bo na pewno nie na mnie.
3. Wyłożyłam mojemu ukochanemu jak sprawa wygląda. Jego rodzice jeśli chcą kupić "nam" mieszkanie niech wyłożą taką samą kwotę . Ewentualne braki uzupełnimy kredytem hipotecznym ale mieszkanie kupujemy wspólnie i każde z nas ma 50 % udziałów.
Dzięki temu nikt mnie nie traktuje jak kogoś gorszego, nie próbuje rządzić moim życiem. Ja wiem że nie każdy może sobie pozwolić na luksus dostania pieniędzy od rodziców ale ja na prawdę wolałabym wynajmować chociaż pokój niż mieszkać z teściami albo koło nich.
madzix170 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-01, 22:19   #27
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: Teście kontra moi rodzice

Cytat:
Napisane przez madzix170 Pokaż wiadomość
Najbardziej rzuca mi się w oczy to, że ty boisz się braku lojalności partnera. A to już niedobrze rokuje. Byliśmy w podobnej sytuacji. Przyszli teściowie zaoferowali zakup mieszkania w rodzinnym mieście mojego TŻ ok. 50 km od naszego ówczesnego miejsca pracy i zamieszkania. Na początku mój ukochany zachłysną się wizją własnego mieszkania ale ja szybko ostudziłam ten zapał.
1. Nie lubimy się z jego mamą ( teście jest fajny ale pod pantoflem), która próbowała nami rządzić i układać nam życie. Niestety nie ze mną te numery.
2. Mieszkanie kupują rodzice tż a pieniądze od moich rodziców (ok. 75 tys zł) idą na remont i wyposażenie. - Po raz kolejny nie mogłam się na to zgodzić bo moi rodzice nie będą fundowali remontu mieszkania , które w razie widzimisię teściów nie zostanie przepisane na tż bo na pewno nie na mnie.
3. Wyłożyłam mojemu ukochanemu jak sprawa wygląda. Jego rodzice jeśli chcą kupić "nam" mieszkanie niech wyłożą taką samą kwotę . Ewentualne braki uzupełnimy kredytem hipotecznym ale mieszkanie kupujemy wspólnie i każde z nas ma 50 % udziałów.
Dzięki temu nikt mnie nie traktuje jak kogoś gorszego, nie próbuje rządzić moim życiem. Ja wiem że nie każdy może sobie pozwolić na luksus dostania pieniędzy od rodziców ale ja na prawdę wolałabym wynajmować chociaż pokój niż mieszkać z teściami albo koło nich.
Dopiero teraz mi zaswitalo w glowie,dlaczego babcia mojego Tezeta uparla sie ze dom zapisze na nas ale dopiero po slubie.
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-01, 23:36   #28
madzix170
Raczkowanie
 
Avatar madzix170
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 59
Dot.: Teście kontra moi rodzice

Cytat:
Napisane przez cleopadra Pokaż wiadomość
Dopiero teraz mi zaswitalo w glowie,dlaczego babcia mojego Tezeta uparla sie ze dom zapisze na nas ale dopiero po slubie.
Dlaczego?
madzix170 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-02, 11:42   #29
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: Teście kontra moi rodzice

Cytat:
Napisane przez madzix170 Pokaż wiadomość
Dlaczego?
Bo gdyby zapisala przed slubem to tylko na Tezeta,i on bylby wlascicielem a ja do tego domu nie mialabym zadnych praw,chociaz bede wkladac kase na remont,a jak zapisze na nas po slubie ,to oboje bedziemy wspolwlascicielami.W razie draki to dom idzie na pol
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-02, 12:53   #30
madzix170
Raczkowanie
 
Avatar madzix170
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 59
Dot.: Teście kontra moi rodzice

No i o to własnie chodzi. Kocham mojego TŻ , ufam mu bezgranicznie ale życie jest nieprzewidywalne. Tu nie chodzi nawet o rozstanie ale np w wypadku śmierci kiedy nie posiada się dzieci to spadkobiercami zostają rodzice. A w przypadku kiedy dom jest nadal teściów to najnormalniej w świecie po śmierci syna mogą poprosić cię o opuszczenie domu bo nie masz do niego żadnego tytułu prawnego.
Chociaż ostatnio czytałam gdzieś o precedensie w sprawie majątkowej. Para pozostająca we wspólnocie majątkowej podjęła decyzję o rozstaniu. Problem polegał na tym, że mieszkanie należało wyłącznie do konkubenta ale koszty utrzymania i remontu ponosili oboje dlatego sędzina zarządziła wypłacenie konkubinie równowartości 30 % wartości mieszkania.
madzix170 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-12 13:59:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:40.