Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5 - Strona 117 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-15, 13:49   #3481
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez myboyismine Pokaż wiadomość
znowu będę miała rozkminę... na stronie pup pojawiła sie informacja że znowu jest nabór wniosków na staż... i juz nie wiem czy znowu stać się bezrobotna i czekać na cud w zawodzie czy zostac tu gdzie teraz jestem...
Z tego co czytam na stronie pup Rzeszów nabór wniosków jest do 14.06. cytuje " Powiatowy Urząd Pracy w Rzeszowie ogłasza nabór wniosków o zorganizowanie stażu w dniach od 15.05.2013 r. do 14.06.2013 r. w ramach projektu „Twoja przyszłość w Twoich rękach”, współfinansowanego przez Unię Europejską, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet VI, Działanie 6.1, Poddziałanie 6.1.1."
Myślisz , że udało by ci się do 14.06 znaleźć pracodawce a przede wszystkim meldunek w Rzeszowie ? Jeśli nie będziesz zameldowana w Rzeszowie to stażu z up Rzeszów nie dostaniesz. Właściciele mieszkasz nie chca obcych osób meldować u siebie na mieszkaniu.
Ja bym została na twoim miejscu w sklepie. Nie rejestrowała się jako bezrobotna. Po stażu nie zawsze masz gwarancje zatrudnienia. A w sklepie przecież źle nie jest. Ja bym chętnie w sklepie mogła pracować jak by mi cię coś trafiło.

tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-15, 15:05   #3482
myboyismine
Zakorzenienie
 
Avatar myboyismine
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 21 826
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez tajkuna Pokaż wiadomość
Z tego co czytam na stronie pup Rzeszów nabór wniosków jest do 14.06. cytuje " Powiatowy Urząd Pracy w Rzeszowie ogłasza nabór wniosków o zorganizowanie stażu w dniach od 15.05.2013 r. do 14.06.2013 r. w ramach projektu „Twoja przyszłość w Twoich rękach”, współfinansowanego przez Unię Europejską, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet VI, Działanie 6.1, Poddziałanie 6.1.1."
Myślisz , że udało by ci się do 14.06 znaleźć pracodawce a przede wszystkim meldunek w Rzeszowie ? Jeśli nie będziesz zameldowana w Rzeszowie to stażu z up Rzeszów nie dostaniesz. Właściciele mieszkasz nie chca obcych osób meldować u siebie na mieszkaniu.
Ja bym została na twoim miejscu w sklepie. Nie rejestrowała się jako bezrobotna. Po stażu nie zawsze masz gwarancje zatrudnienia. A w sklepie przecież źle nie jest. Ja bym chętnie w sklepie mogła pracować jak by mi cię coś trafiło.


noo właśnie z meldunkiem jak coś pewnie nie byłoby problemu tylko wiadomo- dopiero od czerwca. Tam gdzie aplikowałam ostatnio na staż powiedzieli, że jak up będzie miał już kasę żebym się jeszcze od nich zgłosiła, ale jak powiedzieli z pracą później u nich może być problem, ale nie powiedzieli kategorycznie nie

zobaczymy jak tu mi pójdzie, najwyżej jak znowu up be miał kasę w jesieni to pomyślę
myboyismine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-15, 15:20   #3483
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Zmieniłaś może mieszkanie, bo piszesz, że z meldunkiem nie byłoby problemu ? Wcześniej tutaj jak się nie mylę pisałaś, że właściciel nie chciał cie zameldować.
tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-15, 15:45   #3484
myboyismine
Zakorzenienie
 
Avatar myboyismine
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 21 826
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

dlatego napisałam ze od czerwca nie byloby problemu bo wtedy zmienilabym...
myboyismine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-15, 15:54   #3485
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Mi się wydaje, że ciężko znaleźć mieszkanie, którego właściciel chętnie by obce osoby zameldował u siebie. Zastanówmy się same, czy jeśli miałybyśmy mieszkanie, to tak chętnie byśmy zameldowały obce osoby, których wogóle nie znamy Ale to moje zdanie tylko. Może są właściciele, którzy by chętnie zameldowały u siebie obce osoby.

Edytowane przez tajkuna
Czas edycji: 2013-05-15 o 16:00
tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-15, 15:59   #3486
gwiazdeczka172
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdeczka172
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: B.
Wiadomości: 10 083
GG do gwiazdeczka172
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

A ja dostałam zaproszenie na test do Zakładu Emerytalno - Rentowego 21 maja na godz. 10:00. No nic, trzeba będzie poczytać ustawy.

Czy jest jakiś sposób by w dość łatwy sposób je ogarnąć?

To moj pierwszy w życiu test hehe, ciekawa jestem jak to będzie. Postaram się nie myśleć o tym, że może być ustawka
__________________
21.06.2008 03.09.2011



Wymiana
gwiazdeczka172 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-15, 16:09   #3487
myboyismine
Zakorzenienie
 
Avatar myboyismine
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 21 826
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez tajkuna Pokaż wiadomość
Mi się wydaje, że ciężko znaleźć mieszkanie, którego właściciel chętnie by obce osoby zameldował u siebie. Zastanówmy się same, czy jeśli miałybyśmy mieszkanie, to tak chętnie byśmy zameldowały obce osoby, których wogóle nie znamy Ale to moje zdanie tylko. Może są właściciele, którzy by chętnie zameldowały u siebie obce osoby.


nie jest tak cieżko... jakoś na wszystkich poprzednich mieszkaniach miałam tymczasowe zamedowanie i nikt problemu nie robił. Niedawno jak pisałam miałam zmienić mieszkanie ale rozmyśliłam się i tam też właściciel powiedział że nie ma nic przeciwoko. To nie jest stały meldunek bo to niemal napewno nikt by takiego nie dał, ale tymczasowe na kilka miesiecy gdzie nie ponosi sie żadnych kosztów ani nic to czemu ma być problem?? ktoś wynajmuje= płaci czynsz, opłaty to po co temu komuś stwarzać prblem.


Gwiazdeczka
, powodzenia
myboyismine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-15, 16:24   #3488
liittleedeviil
Raczkowanie
 
Avatar liittleedeviil
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 235
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez gwiazdeczka172 Pokaż wiadomość
A ja dostałam zaproszenie na test do Zakładu Emerytalno - Rentowego 21 maja na godz. 10:00. No nic, trzeba będzie poczytać ustawy.
Mówiłam, żebyś miała włączony telefon w tym tygodniu!

Edytowane przez liittleedeviil
Czas edycji: 2013-05-15 o 16:26
liittleedeviil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-15, 16:30   #3489
gwiazdeczka172
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdeczka172
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: B.
Wiadomości: 10 083
GG do gwiazdeczka172
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez myboyismine Pokaż wiadomość
nie jest tak cieżko... jakoś na wszystkich poprzednich mieszkaniach miałam tymczasowe zamedowanie i nikt problemu nie robił. Niedawno jak pisałam miałam zmienić mieszkanie ale rozmyśliłam się i tam też właściciel powiedział że nie ma nic przeciwoko. To nie jest stały meldunek bo to niemal napewno nikt by takiego nie dał, ale tymczasowe na kilka miesiecy gdzie nie ponosi sie żadnych kosztów ani nic to czemu ma być problem?? ktoś wynajmuje= płaci czynsz, opłaty to po co temu komuś stwarzać prblem.


Gwiazdeczka
, powodzenia
Ja też twierdzę, że jak się trafi na normalnego właściciela to nie powinno być problemu z zameldowaniem

Nie dziękuję

---------- Dopisano o 17:30 ---------- Poprzedni post napisano o 17:27 ----------

Cytat:
Napisane przez liittleedeviil Pokaż wiadomość
Mówiłam, żebyś miała włączony telefon w tym tygodniu!
To akurat było na maila

Jeśli do pt nie zadzwoni ta kobieta z przedszkola to zadzwonię do niej

W tym mailu napisali też że informują iż zasadnicze wynagrodzenie na tym stanowisku wynosi około 1371 zł netto - czyli najniższa tak? No nic nie zaszkodzi mi pouczyć się ustaw, może będę trochę mądrzejsza haha
__________________
21.06.2008 03.09.2011



Wymiana
gwiazdeczka172 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-15, 16:55   #3490
liittleedeviil
Raczkowanie
 
Avatar liittleedeviil
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 235
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez gwiazdeczka172 Pokaż wiadomość
W tym mailu napisali też że informują iż zasadnicze wynagrodzenie na tym stanowisku wynosi około 1371 zł netto - czyli najniższa tak?
Nie, najniższa to 1181,38 netto.
liittleedeviil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-15, 17:23   #3491
gwiazdeczka172
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdeczka172
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: B.
Wiadomości: 10 083
GG do gwiazdeczka172
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez liittleedeviil Pokaż wiadomość
Nie, najniższa to 1181,38 netto.
Aha ja nigdy nie miałam więc nawet nie wiem
__________________
21.06.2008 03.09.2011



Wymiana
gwiazdeczka172 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-15, 17:30   #3492
astra001
Raczkowanie
 
Avatar astra001
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 208
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez gwiazdeczka172 Pokaż wiadomość
A ja dostałam zaproszenie na test do Zakładu Emerytalno - Rentowego 21 maja na godz. 10:00. No nic, trzeba będzie poczytać ustawy.

Czy jest jakiś sposób by w dość łatwy sposób je ogarnąć?

To moj pierwszy w życiu test hehe, ciekawa jestem jak to będzie. Postaram się nie myśleć o tym, że może być ustawka
Nie chcę cię dołować ale pewnie jest to ustawka. Ja byłam na stażu w pewnej warszawskiej instytucji. W głównej siedzibie był nabór na stanowisko pracy. Pojechałam na test, był bardzo trudny (osoby z ulicy na pewno by 3/4 nie zrobiły) Ja zrobiłam wszystko, wiedziałam co będzie i wszyscy mnie tego uczyli. Po teście zostałam wezwana do komisji i powiedzieli że najlepiej zdałam. Okropnie się ucieszyłam bo wiedziałam że pracę dostanę na 100%. Cały mój urząd przyjechał mnie wspierać. Po tyg dostałam odpowiedź że niestety dupa.... i co może nie ma ustawek. Dowiedziałam się że córka jakieś dyrektorki z działu dostała to stanowisko. Korupcja i znajomości

---------- Dopisano o 18:30 ---------- Poprzedni post napisano o 18:28 ----------

Jutro na 11:30 mam rozmowę w tym biurze nieruchomości. Aż mi niedobrze ale pójdę, może chociaż zaczepię się na trochę jak mnie zechcę.
astra001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-15, 19:00   #3493
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Oglądam wiadomości. Była mowa o kobietach, które wyjechały do pracy na południe Niemiec. Praca miała być przy zbiorze owoców a na miejscu okazało się, że praca jest w domu publicznym. Kobietom udało sie wyrwać stamtąd, zadzwoniły do rodzin i zostały sprowadzone do Polski z powrotem.
tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-15, 20:26   #3494
gwiazdeczka172
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdeczka172
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: B.
Wiadomości: 10 083
GG do gwiazdeczka172
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez astra001 Pokaż wiadomość
Nie chcę cię dołować ale pewnie jest to ustawka. Ja byłam na stażu w pewnej warszawskiej instytucji. W głównej siedzibie był nabór na stanowisko pracy. Pojechałam na test, był bardzo trudny (osoby z ulicy na pewno by 3/4 nie zrobiły) Ja zrobiłam wszystko, wiedziałam co będzie i wszyscy mnie tego uczyli. Po teście zostałam wezwana do komisji i powiedzieli że najlepiej zdałam. Okropnie się ucieszyłam bo wiedziałam że pracę dostanę na 100%. Cały mój urząd przyjechał mnie wspierać. Po tyg dostałam odpowiedź że niestety dupa.... i co może nie ma ustawek. Dowiedziałam się że córka jakieś dyrektorki z działu dostała to stanowisko. Korupcja i znajomości

---------- Dopisano o 18:30 ---------- Poprzedni post napisano o 18:28 ----------

Jutro na 11:30 mam rozmowę w tym biurze nieruchomości. Aż mi niedobrze ale pójdę, może chociaż zaczepię się na trochę jak mnie zechcę.
Domyslam się, że tak może być, choć niekoniecznie - nie mam nic innego do roboty to mogę sobie ustawy poczytać, a przynajmniej zobaczę jak to jest
__________________
21.06.2008 03.09.2011



Wymiana
gwiazdeczka172 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 06:47   #3495
astra001
Raczkowanie
 
Avatar astra001
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 208
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Jaki ładny dzień aż nie chce mi się jechać na rozmowę o pracę, nawet nie wiem w co mam się ubrać. Nie lubię jeździć jak jest tak ciepło. Co tu założyć???
Już trzy osoby "załatwiają" mi pracę po znajomości. 5 miesięcy temu bardzo bym się cieszyła ale teraz wiem że i tak nic z tego nie wyniknie. Każdy lubi sobie pogadać, naobiecywać i olać. Zastanawiam się po co ja załatwiałam pracę (w miarę możliwości) 6 osobom, jak ja potrzebowałam to każdy ma to gdzieś. Nie popełnię tego błędu więcej
Ala mam dzisiaj humorek hehe, to chyba ta alergia
astra001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 10:01   #3496
Auksencja
Rozeznanie
 
Avatar Auksencja
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 552
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez astra001 Pokaż wiadomość
Jaki ładny dzień aż nie chce mi się jechać na rozmowę o pracę, nawet nie wiem w co mam się ubrać. Nie lubię jeździć jak jest tak ciepło. Co tu założyć???
Już trzy osoby "załatwiają" mi pracę po znajomości. 5 miesięcy temu bardzo bym się cieszyła ale teraz wiem że i tak nic z tego nie wyniknie. Każdy lubi sobie pogadać, naobiecywać i olać. Zastanawiam się po co ja załatwiałam pracę (w miarę możliwości) 6 osobom, jak ja potrzebowałam to każdy ma to gdzieś. Nie popełnię tego błędu więcej
Ala mam dzisiaj humorek hehe, to chyba ta alergia
Krew mnie zalewa na takie coś... Też tak miałam 2 razy - ktoś miał mi pracę załatwić, zagadać z kimś, polecić mnie. Czekałam, czekałam i nic, sama sobie robotę znalazłam Sama też teraz nikomu nie pomagam.
Auksencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 10:12   #3497
liittleedeviil
Raczkowanie
 
Avatar liittleedeviil
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 235
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

astra
liittleedeviil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 13:01   #3498
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez astra001 Pokaż wiadomość
Jaki ładny dzień aż nie chce mi się jechać na rozmowę o pracę, nawet nie wiem w co mam się ubrać. Nie lubię jeździć jak jest tak ciepło. Co tu założyć???
Już trzy osoby "załatwiają" mi pracę po znajomości. 5 miesięcy temu bardzo bym się cieszyła ale teraz wiem że i tak nic z tego nie wyniknie. Każdy lubi sobie pogadać, naobiecywać i olać. Zastanawiam się po co ja załatwiałam pracę (w miarę możliwości) 6 osobom, jak ja potrzebowałam to każdy ma to gdzieś. Nie popełnię tego błędu więcej
Ala mam dzisiaj humorek hehe, to chyba ta alergia
astra - umiesz liczyć,licz na siebie. ja miałam trzy zalatwiane i nic...

---------- Dopisano o 14:00 ---------- Poprzedni post napisano o 13:59 ----------

zdycham dziś.
zatrułam się wczoraj i dziś mam piękną biegunkę. dobrze, że toaleta blisko

---------- Dopisano o 14:01 ---------- Poprzedni post napisano o 14:00 ----------

Cytat:
Napisane przez liittleedeviil Pokaż wiadomość
Nie, najniższa to 1181,38 netto.
prawda
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 14:01   #3499
gwiazdeczka172
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdeczka172
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: B.
Wiadomości: 10 083
GG do gwiazdeczka172
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Już wiem, że nie dam rady opanować tych ustaw, są 3 a jedna z nich ma 143 strony no nic poczytam sobie, coś tam kumam, ale ogółem trudnym językiem jest to pisane. pójde na ten test żeby chociaż zobaczyć jak to wygląda. Może uda mi się na głupa dobrze strzelić. Nudne to jak flaki z olejem i zasypiałam jak to czytałam...


Znalazłam z kolei bardzo fajną ofertę, coś w rodzaju pośrednictwa pracy dla osób niepełnosprawnych, chcą doświadczenie, ja takiego nie mam, ale pracowałam z osobami niepełnosprawnymi, więc stricte wiem jaki to rodzaj pracy. No i oczekują bardzo dobrej znajomości programów z Office'a w szczególności Excela, ja bardzo dobrze go nie umiem, w sumie tylko podstawy ale mam jakieś płyty z kursami itp. to można będzie się podszkolić trochę z tego później wystosuje jakiś nietypowy list motywacyjny i zobaczymy co to będzie

---------- Dopisano o 15:01 ---------- Poprzedni post napisano o 15:00 ----------

Tusia, węgiel sobie zjedz, albo Stoperan albo Smecta
__________________
21.06.2008 03.09.2011



Wymiana
gwiazdeczka172 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-16, 14:04   #3500
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez gwiazdeczka172 Pokaż wiadomość

[/COLOR]Tusia, węgiel sobie zjedz, albo Stoperan albo Smecta
modlę się o 17 i chcę stąd wyjść. i oby dojechać do domu...i zaliczyć łóżko. jadłam też ostatnio nieumytego pomidora i kurde może to też być to... idę do wc
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 14:06   #3501
Erite
Zadomowienie
 
Avatar Erite
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 265
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Tusia, współczuję, weź smectę, pomaga. Uratowała mi i tżtowi życie podczas grypy żółądkowej.

Gwiazdeczka, a jakie ustawy masz do ogarnięcia? Może je znam, to bym podpowiedziała na co zwrócić uwagę.
__________________
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi."
~Albert Einstein

If you are good at something never do it for free.
Erite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 14:48   #3502
gwiazdeczka172
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdeczka172
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: B.
Wiadomości: 10 083
GG do gwiazdeczka172
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez Erite Pokaż wiadomość
Tusia, współczuję, weź smectę, pomaga. Uratowała mi i tżtowi życie podczas grypy żółądkowej.

Gwiazdeczka, a jakie ustawy masz do ogarnięcia? Może je znam, to bym podpowiedziała na co zwrócić uwagę.
- ustawa o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji (...) oraz ich rodzin
- kodeks postępowania administracyjnego
- ustawa o służbie cywilnej

Byłabym wdzięczna
__________________
21.06.2008 03.09.2011



Wymiana
gwiazdeczka172 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 15:25   #3503
myboyismine
Zakorzenienie
 
Avatar myboyismine
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 21 826
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

też miałam już z trzy razy załatwianą pracę i jakoś nic z tego nie wynikło.. i też sama sobie znalazłam, bez niczyjej pomocy

nieraz z dnia na dzień mam zmieniane godziny pracy, albo jak mam mieć dzień wolny to nagle wieczorem okazuje się, że mam przyjść na rano... albo mam mieć 8 godz a okazuje się ze 12 czy 13.. i już miałam zacząć narzekać- noo ale powinnam się cieszyć że pracę mam
myboyismine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 15:27   #3504
astra001
Raczkowanie
 
Avatar astra001
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 208
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Tusia współczuję, może jutro dojdziesz do siebie. Pij elektrolity żebyś się nie odwodniła, jest gorąco.

Wróciłam z rozmowy w biurze nieruchomości. Pieniądze takie że szkoda gadać. Na Warszawskie warunki to gó....o!!! Pocieszam się tym że jutro mam kolejną rozmowę w dziale windykacji, pieniądze też są malutkie bo 10 zł brutto za godzinę + premia ale lepsze to niż nic
Trzymajcie za mnie kciuki, zależy mi na tej pracy bo chwilowo nic nie mam. Może w końcu uśmiechnie się do mnie szczęście
astra001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 15:35   #3505
myboyismine
Zakorzenienie
 
Avatar myboyismine
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 21 826
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez astra001 Pokaż wiadomość
Tusia współczuję, może jutro dojdziesz do siebie. Pij elektrolity żebyś się nie odwodniła, jest gorąco.

Wróciłam z rozmowy w biurze nieruchomości. Pieniądze takie że szkoda gadać. Na Warszawskie warunki to gó....o!!! Pocieszam się tym że jutro mam kolejną rozmowę w dziale windykacji, pieniądze też są malutkie bo 10 zł brutto za godzinę + premia ale lepsze to niż nic
Trzymajcie za mnie kciuki, zależy mi na tej pracy bo chwilowo nic nie mam. Może w końcu uśmiechnie się do mnie szczęście

powodzenia kasa nie taka zła
myboyismine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 15:47   #3506
liittleedeviil
Raczkowanie
 
Avatar liittleedeviil
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 235
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez astra001 Pokaż wiadomość
Wróciłam z rozmowy w biurze nieruchomości. Pieniądze takie że szkoda gadać. Na Warszawskie warunki to gó....o!!!
A sam przebieg rozmowy jak?
liittleedeviil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 15:54   #3507
Erite
Zadomowienie
 
Avatar Erite
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 265
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez gwiazdeczka172 Pokaż wiadomość
- ustawa o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji (...) oraz ich rodzin
- kodeks postępowania administracyjnego
- ustawa o służbie cywilnej

Byłabym wdzięczna
Znam jedynie kodeks postępowania administracyjnego, tamte dwie ogarnę o co chodzi jak wrócę z moją Alką z rehabilitacji i napiszę Ci na co zwrócić uwagę.
Jednak wydaje mi się, że jako podstawę najlepiej przyswoić kpa, tak na gorąco to dokładnie przyjrzyj się terminom, kim jest strona, że postępowanie jest dwuinstancyjne i jak wygląda postępowanie w przypadku odwołania od decyzji organu.

10 zł brutto to najniższa krajowa. Jednak lepsza praca niż jej brak. Dział windykacji moim zdaniem fajna sprawa.
__________________
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi."
~Albert Einstein

If you are good at something never do it for free.

Edytowane przez Erite
Czas edycji: 2013-05-16 o 15:58
Erite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 16:09   #3508
Wicked_Girl
Rozeznanie
 
Avatar Wicked_Girl
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Pokój z widokiem
Wiadomości: 778
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez gwiazdeczka172 Pokaż wiadomość
- ustawa o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji (...) oraz ich rodzin
- kodeks postępowania administracyjnego
- ustawa o służbie cywilnej

Byłabym wdzięczna
Miałam na studiach 1 i 2 ustawę. Sama skupiłabym się na kpa.
Nie chcę Cię zniechęcać, ale jeżeli obowiązuje Cię cały kpa to będzie Ci bardzo ciężko. Ja sam egzamin wspominam jako jeden z cięższych. Masz za mało czasu na to po prostu, nawet na pobieżne ogarnięcie.

Cytat:
Napisane przez astra001 Pokaż wiadomość

Wróciłam z rozmowy w biurze nieruchomości. Pieniądze takie że szkoda gadać. Na Warszawskie warunki to gó....o!!! Pocieszam się tym że jutro mam kolejną rozmowę w dziale windykacji, pieniądze też są malutkie bo 10 zł brutto za godzinę + premia ale lepsze to niż nic
Trzymajcie za mnie kciuki, zależy mi na tej pracy bo chwilowo nic nie mam. Może w końcu uśmiechnie się do mnie szczęście
Powodzenia
Wicked_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 16:29   #3509
gwiazdeczka172
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdeczka172
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: B.
Wiadomości: 10 083
GG do gwiazdeczka172
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Cytat:
Napisane przez Wicked_Girl Pokaż wiadomość
Miałam na studiach 1 i 2 ustawę. Sama skupiłabym się na kpa.
Nie chcę Cię zniechęcać, ale jeżeli obowiązuje Cię cały kpa to będzie Ci bardzo ciężko. Ja sam egzamin wspominam jako jeden z cięższych. Masz za mało czasu na to po prostu, nawet na pobieżne ogarnięcie.


Powodzenia
Nikt nie musi mnie zniechęcac, ponieważ sama się już zniechęciłam no ale co tam zaprosili mnie to pójdę zawsze to jakieś doświadczenie. Dla mnie te ustawy są trudne... Nigdy nie byłam w temacie, nie interesowałam się tym, więc jest ciężko...

---------- Dopisano o 17:29 ---------- Poprzedni post napisano o 17:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Erite Pokaż wiadomość
Znam jedynie kodeks postępowania administracyjnego, tamte dwie ogarnę o co chodzi jak wrócę z moją Alką z rehabilitacji i napiszę Ci na co zwrócić uwagę.
Jednak wydaje mi się, że jako podstawę najlepiej przyswoić kpa, tak na gorąco to dokładnie przyjrzyj się terminom, kim jest strona, że postępowanie jest dwuinstancyjne i jak wygląda postępowanie w przypadku odwołania od decyzji organu.

10 zł brutto to najniższa krajowa. Jednak lepsza praca niż jej brak. Dział windykacji moim zdaniem fajna sprawa.
dziękuję
__________________
21.06.2008 03.09.2011



Wymiana
gwiazdeczka172 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 16:59   #3510
_nouvelle_
Rozeznanie
 
Avatar _nouvelle_
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 631
Dot.: Pracy szukamy - ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz.5

Kurde.

Chyba dostałam tę pracę.

Dostałam dziś telefon że zapraszają do biura, że będą tam kierowniczki dwóch konkretnych sklepów i z tego co zrozumiałam, sama mam wybrać sobie lokalizację(?). Byłoby super!

Mam też pytanie, jak to wygląda przy pierwszej umowie o pracę. Coś trzeba w swoim zakresie załatwiać, jakieś ZUSy, OFE i inne cuda?

Pomóżcie, jestem zielona.
__________________
_____________________
_nouvelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:33.