WYPOWIEDZENIE umowy zlecenie/dzieło/ o pracę - ZBIORCZY WĄTEK - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-09, 17:45   #181
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: Wypowiedzenie- proszę o pomoc

Ale nie wytrzymasz do końca miesiąca? Jeśli wytrzymasz, to żadne wypowiedzenie nie będzie potrzebne, bo przecież umowa wygasa końcem kwietnia .
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 20:47   #182
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Wypowiedzenie- proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez SdC Pokaż wiadomość
Ale nie wytrzymasz do końca miesiąca? Jeśli wytrzymasz, to żadne wypowiedzenie nie będzie potrzebne, bo przecież umowa wygasa końcem kwietnia .
dokładnie

Zresztą co to za dziwne praktyki
Umowę daje się przed rozpoczęciem pracy a nie po zakończeniu.
Tylko nie zdradzaj kierowniczce ani koleżankom że chcesz odejść bo jeszcze nie dostaniesz umowy za kwiecień, a co za tym idzie - przerobisz miesiąc za darmo.
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 21:26   #183
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: Wypowiedzenie- proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez kokos111 Pokaż wiadomość
Witam. Mam pewien problem, prosze pomóżcie mi!!!
Pracuje w sklepie od marca na umowie zlecenie. Zawsze pod koniec misiąca dostaję do podpisania umowę zlecenie na poprzedni miesiąc, czyli teraz pod koniec kwietnia podpiszę umowę zlecenie za kwiecień. Jednak chciałabym złożyc wypowiedzienie, ponieważ nie odpowiada mi to, że dostałam do podpisania weksel "in blanco" i w ogóle, jako że jestem nową pracownicą czuję się wykorzystywana przez koleżanki w pracy. Z tego co się dowiedziałam, to jednak nie mogę złożyc wypowiedzenia umowy zlecenie za kwiecień, bo jeszcze jej nie podpisałam, dostanę ją dopiero pod koniec miesiąca, a chciałabym już je złożyć aby do końca kwietnia to załatwić. Może ktoś sie orientuje co mam zrobić w takiej sytuacji???
Po co masz składać wypowiedzenie?
Ostatniego dnia kwietnia podpisujesz umowę za kwiecień i nie przychodzisz w maju. Natomiast aby to miało ręce i nogi, podpisz tę umowę i wręcz wypowiedzenie, wówczas pochodzisz te 14 dni do pracy w maju (płatne muszą być) i nara. choć dla mnie to głupota. czy tę umowy co podpisujesz to masz datę 1 kwietnia czy 31 kwietnia?!
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 09:44   #184
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: Wypowiedzenie- proszę o pomoc

Ja nie rozumiem po co wypowiedzenie.
Umowę masz za kwiecień tylko na miesiąc. Podpiszesz umowę i tego samego dnia poinformujesz kierowniczkę ustnie, że nie będziesz już pracować. I od maja po prostu nie masz obowiązku przychodzić do pracy ponieważ nie podpisałaś żadnej umowy na maj. Umowa jest miesięczna i tylko jak byś chciała zrezygnować po rozpoczęciu miesiąca to musiała byś napisać wypowiedzenie. W przypadku gdy umowa się kończy, a ty nie chcesz dalej pracować to nie masz obowiązku niczego pisać. Umowa się skończy z dniem 30 kwietnia.
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 22:53   #185
agdaska14
Raczkowanie
 
Avatar agdaska14
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 52
GG do agdaska14
Dot.: Wypowiedzenie- proszę o pomoc

Zgadzam się z poprzedniczką. W dniu jak podpiszesz umowę kwietniową (załóżmy że jest to dzień 30.04.2013) mówisz po prostu kierowniczce, że nie chcesz już dłużej pracować. Nie dajesz wypowiedzenia umowy której jeszcze nie podpisałaś. Nawiasem mówiąc Twój pracodawca znalazł niezły sposób na zatrzymanie pracownika i uniemożliwienie mu odejścia z pracy. Jeśli zagrozi, że nie zapłaci wynagrodzenia za kwiecień (w zemście) postrasz go sądem, państwową inspekcją pracy itp.
__________________
"Problemy to tchórze- atakują tylko w grupach" - Gaiman
agdaska14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-01, 18:17   #186
asya_slodka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 15
Dot.: wypowiedzenie umowy zlecenia

Cześć wszystkim. Od jutra(2.06) mam zacząć pracować w sklepie(praca wakacyjna). Będę na umowie zlecenie, praca zmianowa cały tydzień + święta. Chciałam zapytać jak wygląda kwestia wypowiedzenia.. Chciałabym pracować do końca czerwca, ew 1 tydzień lipca dodatkowo, ponieważ planuje wyjazd z chłopakiem za granice po sesji. Kiedy muszę złożyć wypowiedzenie? Pracodawca nie wie o moich planach, bo tak to nikt by mnie nie zatrudnił, a chciałam chociaż na bilet zarobić
Dlatego pytam przed podpisaniem umowy.
Dziękuję za mądre odpowiedzi
asya_slodka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 11:28   #187
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: wypowiedzenie umowy zlecenia

Cytat:
Napisane przez asya_slodka Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim. Od jutra(2.06) mam zacząć pracować w sklepie(praca wakacyjna). Będę na umowie zlecenie, praca zmianowa cały tydzień + święta. Chciałam zapytać jak wygląda kwestia wypowiedzenia.. Chciałabym pracować do końca czerwca, ew 1 tydzień lipca dodatkowo, ponieważ planuje wyjazd z chłopakiem za granice po sesji. Kiedy muszę złożyć wypowiedzenie? Pracodawca nie wie o moich planach, bo tak to nikt by mnie nie zatrudnił, a chciałam chociaż na bilet zarobić
Dlatego pytam przed podpisaniem umowy.
Dziękuję za mądre odpowiedzi
zależy co masz na umowie...
Jeżeli nie ma na niej żadnych regulacji w tej kwestii to właściwie z dnia na dzień, ale równie dobrze może być zapis o miesięcznym wypowiedzeniu.

A tak swoją drogą to Twój plan jest "genialny"... Nie ma to jak na wstępie oszukiwać szefa....
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-04, 09:05   #188
senwinowajcy
Raczkowanie
 
Avatar senwinowajcy
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 289
Wypowiedzenie

Witam

Edytowane przez senwinowajcy
Czas edycji: 2013-06-14 o 22:09
senwinowajcy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 09:43   #189
Erite
Zadomowienie
 
Avatar Erite
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 265
Dot.: Wypowiedzenie

Jaką masz umowę? O pracę? Na czas określony czy nieokreślony?

Zawsze można rozwiązać umowę za porozumieniem stron.

Jeśli masz zlecenie, to zobacz co masz napisane w umowie odnośnie rozwiązania umowy.
__________________
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi."
~Albert Einstein

If you are good at something never do it for free.
Erite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 10:44   #190
senwinowajcy
Raczkowanie
 
Avatar senwinowajcy
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 289
Odp: Wypowiedzenie

y dostaje na lewo?

Edytowane przez senwinowajcy
Czas edycji: 2013-06-14 o 22:10
senwinowajcy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 13:27   #191
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: Odp: Wypowiedzenie

Cytat:
Napisane przez senwinowajcy Pokaż wiadomość
Tak o pracę do końca stycznia a umowa była na 2lata. Za porozumieniem stron też może być natychmiastowa?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Myślę o tym że szefowa może się nie zgodzić. Czy ciężkim naruszeniem pracodawcy może być to że mam umowę na pół etatu a pracuje po ponad 200 godzin i nadgodziny dostaje na lewo?
Masz umowę do końca stycznia 2014 czy miałaś do 2013 i teraz nie masz? Jeśli masz do końca stycznia, to okres wypowiedzenia 2 tygodnie - znowu nie taki duży .
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-04, 15:31   #192
senwinowajcy
Raczkowanie
 
Avatar senwinowajcy
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 289
Odp: Dot.: Odp: Wypowiedzenie

Cytat:
Napisane przez SdC Pokaż wiadomość
Masz umowę do końca stycznia 2014 czy miałaś do 2013 i teraz nie masz? Jeśli masz do końca stycznia, to okres wypowiedzenia 2 tygodnie - znowu nie taki duży .
Do stycznia 2014. Z tego co wynalazlam w necie to miesiąc wypowiedzenia który liczy się od pierwszego dnia następnego miesiąca.:/ a więc byłoby niedobrze:/

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
senwinowajcy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 15:53   #193
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Wypowiedzenie

Cytat:
Napisane przez senwinowajcy Pokaż wiadomość
Do stycznia 2014. Z tego co wynalazlam w necie to miesiąc wypowiedzenia który liczy się od pierwszego dnia następnego miesiąca.:/ a więc byłoby niedobrze:/

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Jeśli umowa jest na czas określony, to są 2 tygodnie liczone od soboty tygodnia, w którym złożysz wypowiedzenie .
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 16:04   #194
asia20100
Wtajemniczenie
 
Avatar asia20100
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2 531
Dot.: Wypowiedzenie

Warto najpierw złożyć wypowiedzenie za porozumieniem stron- może jednak Twoja szefowa się na to zgodzi, więc okres wypowiedzenia nie będzie potrzebny, natomiast jeżeli się nie zgodzi to może masz jakiś zaległy urlop który mogłabyś wykorzystać w tym czasie?
asia20100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 17:30   #195
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Wypowiedzenie

Cytat:
Napisane przez SdC Pokaż wiadomość
Jeśli umowa jest na czas określony, to są 2 tygodnie liczone od soboty tygodnia, w którym złożysz wypowiedzenie .
pod warunkiem, że strony zawarły to w umowie...

jeżeli nie ma takiego punktu to pozostaje tylko porozumienie stron...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 18:55   #196
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Wypowiedzenie

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
pod warunkiem, że strony zawarły to w umowie...

jeżeli nie ma takiego punktu to pozostaje tylko porozumienie stron...
Okres wypowiedzenia jest chyba w prawie pracy regulowany .

http://kodekspracy24.pl/II-stosunek-...iedzeniem.html - art. 36

Edytowane przez SdC
Czas edycji: 2013-06-04 o 19:02
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 19:04   #197
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Wypowiedzenie

Cytat:
Napisane przez SdC Pokaż wiadomość
Okres wypowiedzenia jest chyba w prawie pracy regulowany .

http://kodekspracy24.pl/II-stosunek-...iedzeniem.html - art. 36

w tym co wkleiłaś jest napisane dokładnie to samo co napisałam... do sytuacji autorki ma zastosowanie art. 33 a nie art. 36 KP.

"Art. 33. Przy zawieraniu umowy o pracę na czas określony, dłuższy niż 6 miesięcy, strony mogą przewidzieć dopuszczalność wcześniejszego rozwiązania tej umowy za dwutygodniowym wypowiedzeniem."

Czyli jeżeli umowa nie zawiera takiej klauzuli to nie można jej wypowiedzieć i tyle. Każdy komentarz i orzecznictwo do KP Ci to powie
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 19:13   #198
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Wypowiedzenie

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
w tym co wkleiłaś jest napisane dokładnie to samo co napisałam... do sytuacji autorki ma zastosowanie art. 33 a nie art. 36 KP.

"Art. 33. Przy zawieraniu umowy o pracę na czas określony, dłuższy niż 6 miesięcy, strony mogą przewidzieć dopuszczalność wcześniejszego rozwiązania tej umowy za dwutygodniowym wypowiedzeniem."

Czyli jeżeli umowa nie zawiera takiej klauzuli to nie można jej wypowiedzieć i tyle. Każdy komentarz i orzecznictwo do KP Ci to powie
Czyli jak nie ma takiego zapisu w umowie, a mam umowę na czas określony na 10 lat, to nie mogę się zwolnić? No to masakra .
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 20:19   #199
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Wypowiedzenie

Cytat:
Napisane przez SdC Pokaż wiadomość
Czyli jak nie ma takiego zapisu w umowie, a mam umowę na czas określony na 10 lat, to nie mogę się zwolnić? No to masakra .
nie do końca

pozostaje podpisanie aneksu do umowy dopuszczającego możliwość wypowiedzenia lub rozwiązanie za porozumieniem stron
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-05, 07:04   #200
senwinowajcy
Raczkowanie
 
Avatar senwinowajcy
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 289
Odp: Wypowiedzenie

Uff. No to mnie uspokoilyscie że dwa tygodnie wypowiedzenie . Mam jeszcze jakiś zaległy urlop z tamtego roku no i w tym już się uzbierało.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
senwinowajcy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 16:54   #201
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Odp: Wypowiedzenie

Cytat:
Napisane przez senwinowajcy Pokaż wiadomość
Uff. No to mnie uspokoilyscie że dwa tygodnie wypowiedzenie . Mam jeszcze jakiś zaległy urlop z tamtego roku no i w tym już się uzbierało.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
a sprawdziłaś, co masz w umowie?
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 17:07   #202
senwinowajcy
Raczkowanie
 
Avatar senwinowajcy
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 289
Odp: Dot.: Odp: Wypowiedzenie

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
a sprawdziłaś, co masz w umowie?
A właśnie mi zaginęła gdzieś ta umowa.:/ ale na poprzedniej z okresu próbnego bylo że 2tygodnie to może tak samo. Pracę nowa dostałam teraz trzeba zawiadomić szefowa o odejściu mam nadzieję że nie będzie robiła problemów

W razie czego czy którąś z was się orientuje czy to że nadgodziny mam płatne na lewo może kwalifikowac się jako ciężkie naruszenie pracodawcy? Czy może lepiej zasugerować wizytę moja w pipie i skarbowce w razie jej oporu przed urlopie od poniedziałku?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
senwinowajcy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 17:43   #203
Erite
Zadomowienie
 
Avatar Erite
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 265
Dot.: Wypowiedzenie

Ale umowa na okres próbny może być rozwiązana i nawet długość wypowiedzenia jest uregulowana w kodeksie pracy a w przypadku umowy na czas określony trzeba zawrzeć taki zapis w umowie, żeby można było rozwiązać tę umowę.

Co się zaś tyczy pytania o umowę na czas określony o dlugości 10 lat, to jest to próba obejścia prawa i taka umowa jest postrzegana jako umowa zawarta na czas nieokreślony. Nie można umowy na czas określony zawierać na tak długi okres.
__________________
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi."
~Albert Einstein

If you are good at something never do it for free.
Erite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 17:55   #204
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Wypowiedzenie

Cytat:
Napisane przez senwinowajcy Pokaż wiadomość
A właśnie mi zaginęła gdzieś ta umowa.:/ ale na poprzedniej z okresu próbnego bylo że 2tygodnie to może tak samo. Pracę nowa dostałam teraz trzeba zawiadomić szefowa o odejściu mam nadzieję że nie będzie robiła problemów

W razie czego czy którąś z was się orientuje czy to że nadgodziny mam płatne na lewo może kwalifikowac się jako ciężkie naruszenie pracodawcy? Czy może lepiej zasugerować wizytę moja w pipie i skarbowce w razie jej oporu przed urlopie od poniedziałku?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
nie wierzę w to co czytam. O takie dokumenty (czyli o swój własny tyłek) należy dbać. Poproś w kadrach o kopię. Ale mniejsza o to. Zdziwiła mnie bardziej twoja postawa. Zamiast pójść normalnie z szefową pogadać planujesz straszyć ją urzędami i kontrolami. Tak się nie robi. Nie pali się mostów i nie zostawia za sobą smrodu bez powodu. Kiedyś ktoś może do szefowej zadzwonić po referencje, zastanów się jaką laurkę by ci wtedy wystawiła! Napisz podanie o porozumienie stron i idź pogadaj z szefową. Zaproponuj że przeszkolisz wybraną przez szefową osobę żeby mogła cię zastąpić. Jak się nie zgodzi na tryb natychmiastowy to złóż wypowiedzenie. Na ostatnie parę dni weź urlop jeśli potrzebujesz (masz 4 dni urlopu na żądanie). Rozstawaj się z ludźmi w pokoju. Świat jest naprawdę mały!
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 18:50   #205
senwinowajcy
Raczkowanie
 
Avatar senwinowajcy
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 289
Odp: Wypowiedzenie

Temat do zamkniecia

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
senwinowajcy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 21:08   #206
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
wypowiedzenie umowy help!!!

Witam serdecznie,

Niestety nie mogę znaleźć żadnej informacji na temat czasu wypowiedzenia umowy w pracy.

Czy mając umowę na czas określony gdzie okres wypowiedzenia to 2 tygodnie muszę jako pracownik złożyć wypowiedzenie konkretnego dnia (np z 1 dniem danego miesiąca) czy mogę to zrobić każdego dnia danego miesiąca ?

Czytałam, że okres wypowiedzenia w tygodniach obowiązuje do soboty - tzn, że jeśli złoże wypowiedzenie np 1.08 (czwartek) to obowiązuje mnie to do 17.08 (sobota) czyli jakby więcej niż 2tyg ? a jesli złożę wypowiedzenie 5.08 (poniedziałek) to wypowiedzenie obowiązuje też do 17.08 (sobota) czyli 13dni czy do 24.08 (sobota) czyli już 20 dni?
Proszę o odpowiedź, bo nie wiem co mam robić, może jednak się mylę i okres wypowiedzenia 14-dniowy to w praktyce i w teorii jest te 14 dni.
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 21:48   #207
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: wypowiedzenie umowy help!!!

2 tygodnie i koniec w sobotę
Jak złożysz 5.08 to koniec masz 24.08, bo muszą to być 2 pełne tygodnie, a te dni "ponad" to normalne i zgodne z prawem.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 22:11   #208
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: wypowiedzenie umowy help!!!

ojeej czyli nie dwa tyg tylko 20dni
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 22:14   #209
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: wypowiedzenie umowy help!!!

Jeżeli zależy ci na czasie to złóż w piątek, to wtedy będą się liczyły równe 2 tygodnie od następnego dnia (np jak złożysz w ten piątek, tj. 2.08 to koniec masz 17.08).
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 22:18   #210
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: wypowiedzenie umowy help!!!

Wiem, ale w piątek nie będę jeszcze miała nowej umowy w firmie tylko w sobotę, a nie chcę wypowiadać nie mając w ręku nowej umowy. Tragedia, nie ma opcji żeby to jakoś obejść?
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-02 15:34:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:04.