Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V - Strona 165 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2022-11-20, 16:18   #4921
Lojra
Zadomowienie
 
Avatar Lojra
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 139
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez Farfalla97 Pokaż wiadomość
Dzięki! I myślicie, że to kolor bardziej dla ciepłej czy dla prawdziwej wiosny? Czy dla obu?
W sensie ciepłej czy czystej? Bo ciepła to inaczej prawdziwa wiosna
W sumie to nie wiem, tak patrzę na te palety i one są bardzo do siebie podobne, ten kolor pomadki jest chyba w obu paletach Chyba taka główna różnica to Czysta Wiosna dobrze wygląda w czerni i patrząc na twoje zdjęcia to tobie też w niej ładnie.

Ciepła Wiosna
Czysta Wiosna
Lojra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-20, 16:21   #4922
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez Lojra Pokaż wiadomość
W sensie ciepłej czy czystej? Bo ciepła to inaczej prawdziwa wiosna
W sumie to nie wiem, tak patrzę na te palety i one są bardzo do siebie podobne, ten kolor pomadki jest chyba w obu paletach Chyba taka główna różnica to Czysta Wiosna dobrze wygląda w czerni i patrząc na twoje zdjęcia to tobie też w niej ładnie.

Ciepła Wiosna
Czysta Wiosna
Kolory Czystej Wiosny są też jaskrawsze. Kolory Ciepłej można pomylić niekiedy z jesiennymi, jednak są czystsze.
Czysta Wiosna może nosić czerń i srebro. Prawdziwa/Ciepła - niezbyt, srebro jest zbyt zimne no i nie wygląda tak dobrze w czerni.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-20, 16:41   #4923
Farfalla97
Rozeznanie
 
Avatar Farfalla97
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 789
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez Lojra Pokaż wiadomość
W sensie ciepłej czy czystej? Bo ciepła to inaczej prawdziwa wiosna
W sumie to nie wiem, tak patrzę na te palety i one są bardzo do siebie podobne, ten kolor pomadki jest chyba w obu paletach Chyba taka główna różnica to Czysta Wiosna dobrze wygląda w czerni i patrząc na twoje zdjęcia to tobie też w niej ładnie.

Ciepła Wiosna
Czysta Wiosna
Tak, miało być ciepłej czy czystej

Dzięki. Zawsze myślałam, że źle mi w czerni i też kojarzę, że raczej potwierdzałyście to.

No nic w każdym razie wychodzi na to, że jestem wiosną.
Farfalla97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-20, 16:43   #4924
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez Farfalla97 Pokaż wiadomość
Tak, miało być ciepłej czy czystej

Dzięki. Zawsze myślałam, że źle mi w czerni i też kojarzę, że raczej potwierdzałyście to.

No nic w każdym razie wychodzi na to, że jestem wiosną.
I to już jest dużo tak naprawdę.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-21, 10:08   #4925
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez Farfalla97 Pokaż wiadomość
Co sądzicie o szmince, którą wrzuciłam? Wiem, że zdjęcie trochę ciemne.
Fajnie całość dość Francuska.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-21, 16:04   #4926
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Fajnie całość dość Francuska.
Dlatego właśnie wydaje mi się, że Farfalla jest DC.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-22, 20:09   #4927
Alicyja69
Raczkowanie
 
Avatar Alicyja69
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 127
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Witajcie nieśmiało chciałam się przywitać i poprosić o poradę, dot. znalezienia☠swojego typu urody. Motam się i nie mam już totalnie pojęcia jakim typem urody mogę być, byłabym wdzięczna gdybyście zechciały pomóc i zerknąć na moje zdjęcia, tylko że wolałabym podesłać zdjęcia na priv, ponieważ jakoś nie chcę pokazywać się publicznie

1. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Czuje się dobrze w:
*trawiastej zieleni
*limonkowym
*kobalcie/indygo
*szarym(ale kolory szarawe już nie)
*turkusie
*nasyconym średnim niebieskim
*krwistej czerwieni
*pomarańczy
*czerni(choć bardziej jako dodatek do ubioru, aczkolwiek sama w sobie wydaje się nie robić krzywdy)
Źle się czuję w brązach, zgniłej zieleni i w kolorach poszarzałych, szczególnie brudnych jasnych niebieskich i fioletach(każdy pyta, czy jestem chora)

2. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?
Czysta czerń wydaje się być ok.
Czysta biel - nie wiem, mam mieszane uczucia. Ja raczej preferuję złamaną biel, aczkolwiek jak kupowałam suknie ślubną, to Panie dobrały mi suknię w kolorze bieli zachwycając się, że dawno nie miały kogoś, komu ładnie w takiej czystej bieli. Może kłamały? Nie wiem.

3. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste?
W takich czuję się najlepiej, ale nie wiem, czy mi pasują, niestety nie potrafię tego ocenić.

4. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Nie, wyglądam w nim na chorą, oczy robią się szare, a cera ziemista i zmęczona i to jest opinia nie tylko moja, ale także mojego otoczenia.

5. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne?
Pasują mi ciepłe i zimne kolory, jeśli są nasycone, raczej z przewagą ciepłych. Nie ma większego znaczenia, czy to kolory jasne, czy ciemne, o ile nie są szarawe lub pastelowe.

6. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
Tak, mogę mieć mocny makijaż ust, oczu, pstrokaty kolor włosów i kobaltową sukienkę i w moim odczuciu wygląda to fajnie.


1.☠Jak się opalasz?
Jestem blada, ale opadam się najpierw na czerwono, a potem na kolor złoto brązowy.

2.☠Kolor oczu
mam oczy w kolorze cieplej zieleni z domieszką złota(złote obwódki blisko źrenicy) oczy są wyraźne i to je widać jako pierwsze. Ich kolor jest czysty. Makijażystka malując mnie na lub powiedziała: O, jaka piękna wiosenka, ma Pani oczy wiosny, ale raczej nie jasnej. Ja raczej sądziłam, że jestem ciepłą jesienią, ale nie czuję się dobrze w tych kolorach.
3.Piegi - brak
4. Cera☠- jaki ma odcień Twoja skóra?
Jestem bardzo blada, każdy mi mówi, że jestem "taaaka blada", ale moja cera ma wyraźnie żółte tony.
5.☠Naturalny kolor włosów
coś pomiędzy ciemnym blondem(w wakacje jak słońce je rozjaśniało) a średnim brązem, raczej popielaty, mysi.
6.☠Kolor ust - jasno czerwone
Alicyja69 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-11-22, 20:18   #4928
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez Alicyja69 Pokaż wiadomość
Witajcie nieśmiało chciałam się przywitać i poprosić o poradę, dot. znalezienia☠swojego typu urody. Motam się i nie mam już totalnie pojęcia jakim typem urody mogę być, byłabym wdzięczna gdybyście zechciały pomóc i zerknąć na moje zdjęcia, tylko że wolałabym podesłać zdjęcia na priv, ponieważ jakoś nie chcę pokazywać się publicznie

1. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Czuje się dobrze w:
*trawiastej zieleni
*limonkowym
*kobalcie/indygo
*szarym(ale kolory szarawe już nie)
*turkusie
*nasyconym średnim niebieskim
*krwistej czerwieni
*pomarańczy
*czerni(choć bardziej jako dodatek do ubioru, aczkolwiek sama w sobie wydaje się nie robić krzywdy)
Źle się czuję w brązach, zgniłej zieleni i w kolorach poszarzałych, szczególnie brudnych jasnych niebieskich i fioletach(każdy pyta, czy jestem chora)

2. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?
Czysta czerń wydaje się być ok.
Czysta biel - nie wiem, mam mieszane uczucia. Ja raczej preferuję złamaną biel, aczkolwiek jak kupowałam suknie ślubną, to Panie dobrały mi suknię w kolorze bieli zachwycając się, że dawno nie miały kogoś, komu ładnie w takiej czystej bieli. Może kłamały? Nie wiem.

3. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste?
W takich czuję się najlepiej, ale nie wiem, czy mi pasują, niestety nie potrafię tego ocenić.

4. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Nie, wyglądam w nim na chorą, oczy robią się szare, a cera ziemista i zmęczona i to jest opinia nie tylko moja, ale także mojego otoczenia.

5. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne?
Pasują mi ciepłe i zimne kolory, jeśli są nasycone, raczej z przewagą ciepłych. Nie ma większego znaczenia, czy to kolory jasne, czy ciemne, o ile nie są szarawe lub pastelowe.

6. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
Tak, mogę mieć mocny makijaż ust, oczu, pstrokaty kolor włosów i kobaltową sukienkę i w moim odczuciu wygląda to fajnie.


1.☠Jak się opalasz?
Jestem blada, ale opadam się najpierw na czerwono, a potem na kolor złoto brązowy.

2.☠Kolor oczu
mam oczy w kolorze cieplej zieleni z domieszką złota(złote obwódki blisko źrenicy) oczy są wyraźne i to je widać jako pierwsze. Ich kolor jest czysty. Makijażystka malując mnie na lub powiedziała: O, jaka piękna wiosenka, ma Pani oczy wiosny, ale raczej nie jasnej. Ja raczej sądziłam, że jestem ciepłą jesienią, ale nie czuję się dobrze w tych kolorach.
3.Piegi - brak
4. Cera☠- jaki ma odcień Twoja skóra?
Jestem bardzo blada, każdy mi mówi, że jestem "taaaka blada", ale moja cera ma wyraźnie żółte tony.
5.☠Naturalny kolor włosów
coś pomiędzy ciemnym blondem(w wakacje jak słońce je rozjaśniało) a średnim brązem, raczej popielaty, mysi.
6.☠Kolor ust - jasno czerwone
Brzmi jak Czysta Zima. Jak chcesz, możesz mi wysłać zdjęcia na PW.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-22, 20:43   #4929
Alicyja69
Raczkowanie
 
Avatar Alicyja69
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 127
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Przesłałam, będę wdzięczna za podpowiedź
Alicyja69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-22, 23:49   #4930
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Oglądam program dot. realizacji "Listy do M5"

Eh, kilka aktorek ma niefart, bo zostały strasznie wystylizowane, a chodzi o fryzury.

I niestety chodzi o Marię Dębską oraz Aleksandrę Poplawską.



Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-23, 10:16   #4931
Farfalla97
Rozeznanie
 
Avatar Farfalla97
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 789
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

https://born2be.pl/czerwona-sukienka...uzikami-nizaza

Ta sukienka jest chyba w stylu DC?
Nie twierdzę, że ja jestem DC, ale wiem, że jest mi dość dobrze w ubraniach w tym stylu.

Tylko, że jest krótka z tego co widzę i nie wiem, czy ryzykować zamówienie.
Farfalla97 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-11-23, 13:03   #4932
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez Farfalla97 Pokaż wiadomość
https://born2be.pl/czerwona-sukienka...uzikami-nizaza

Ta sukienka jest chyba w stylu DC?
Nie twierdzę, że ja jestem DC, ale wiem, że jest mi dość dobrze w ubraniach w tym stylu.

Tylko, że jest krótka z tego co widzę i nie wiem, czy ryzykować zamówienie.
Link się nie wczytuje, ale jak szukam po opisie z niego, to wyskakuje ta i wydaje mi się ona bardziej gaminowa, a eterealowo to energetyczna.

Z etereali to widziałabym u Ciebie jeszcze bezkresny - zwłaszcza po tym zdjęciu w lesie w brązowej ramonesce z Twojego albumu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Screenshot_20221123-140319_Google.jpg (54,5 KB, 19 załadowań)
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-23, 14:25   #4933
Farfalla97
Rozeznanie
 
Avatar Farfalla97
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 789
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Link się nie wczytuje, ale jak szukam po opisie z niego, to wyskakuje ta i wydaje mi się ona bardziej gaminowa, a eterealowo to energetyczna.

Z etereali to widziałabym u Ciebie jeszcze bezkresny - zwłaszcza po tym zdjęciu w lesie w brązowej ramonesce z Twojego albumu.
Dzięki Chimay!

Z tym, że jeśli pójdę w bezkresne klimaty, to prawdopodobnie będą też naturalowe klimaty. Chyba, że chodzi o jakieś dodatki.

Z etherali to chyba zagłębię się bardziej we francuski w połączeniu z DC.
Farfalla97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-23, 14:31   #4934
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez Farfalla97 Pokaż wiadomość
Dzięki Chimay!

Z tym, że jeśli pójdę w bezkresne klimaty, to prawdopodobnie będą też naturalowe klimaty. Chyba, że chodzi o jakieś dodatki.

Z etherali to chyba zagłębię się bardziej we francuski w połączeniu z DC.
Tylko jeśli chcesz łączyć Kibbe z E.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-23, 14:45   #4935
Lojra
Zadomowienie
 
Avatar Lojra
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 139
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez Farfalla97 Pokaż wiadomość
https://born2be.pl/czerwona-sukienka...uzikami-nizaza

Ta sukienka jest chyba w stylu DC?
Nie twierdzę, że ja jestem DC, ale wiem, że jest mi dość dobrze w ubraniach w tym stylu.

Tylko, że jest krótka z tego co widzę i nie wiem, czy ryzykować zamówienie.
Też mi się wydaje, że bardziej dla G niż DC. Sama chętnie bym przymierzyła, ale nigdy nic nie zamawiałam z tej strony i tak czytam, że zwroty są płatne A jednak boję się, że z kolei na mnie byłaby za długa, bo jednak w kolanko to nie moja długość...
Lojra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-23, 14:55   #4936
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Tylko jeśli chcesz łączyć Kibbe z E.
Ja chyba należę jednak do tych, dla których kibbologia, analiza kolorystyczna i Ethereali muszą iść ze sobą w logicznym ciągu. Nie wyobrażam sobie siebie w Bezkresnym wydaniu, choćby dlatego, że nie jestem jesiennym typem, ani nawet Zgaszonym Latem. Choćby się oderwało analizę od Ethereali, i tak nie zmienia to faktu, że Bezkresne kolory są ciepłe i zgaszone, czyli jesienne Więc najprędzej odnajdzie się w tym stylu ktoś z grupy Natural i o jesiennym typie urody.

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2022-11-23 o 14:59
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-23, 17:09   #4937
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;89418867]Ja chyba należę jednak do tych, dla których kibbologia, analiza kolorystyczna i Ethereali muszą iść ze sobą w logicznym ciągu. Nie wyobrażam sobie siebie w Bezkresnym wydaniu, choćby dlatego, że nie jestem jesiennym typem, ani nawet Zgaszonym Latem. Choćby się oderwało analizę od Ethereali, i tak nie zmienia to faktu, że Bezkresne kolory są ciepłe i zgaszone, czyli jesienne Więc najprędzej odnajdzie się w tym stylu ktoś z grupy Natural i o jesiennym typie urody.[/QUOTE]

O ile jestem w stanie się zgodzić co do AK i systemów stylistycznych bazujących na yin-yang, to zupełnie nie w przypadku Kibbe łączonego z innymi systemami. Wszystkie te systemy oferują konkretne podejście i albo się w nim odnajdujemy albo nie. Jak nie, to patrzymy na inny system, może będzie akurat dla nas lepszy. A nie wybieramy sobie, co nam się podoba z jednego, żeby załatać dziury (czytaj - co nam się nie podoba) w drugim.

A jeszcze co do tego Bezkresnego, to on się dobrze łączy z Francuskim, nadaje mu dużą dozę nonszalancji i oba te E łączy beżowy (beżowe trencze). Jak się nie ma Bezkresnego, to mając Francuski za dużo tej nonszalancji się nie zniesie (nad czym osobiście ubolewam).

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2022-11-23 o 17:15
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-23, 17:17   #4938
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
O ile jestem w stanie się zgodzić co do AK i systemów stylistycznych bazujących na yin-yang, to zupełnie nie w przypadku Kibbe łączonego z innymi systemami. Wszystkie te systemy oferują konkretne podejście i albo się w nim odnajdujemy albo nie. Jak nie, to patrzymy na inny system, może będzie akurat dla nas lepszy. A nie wybieramy sobie, co nam się podoba z jednego, żeby załatać dziury (czytaj - co nam się nie podoba) w drugim.
Ostatnie zdanie brzmi strasznie fanatycznie - to, że widzę wady danego systemu, nie znaczy, że mam go z miejsca odrzucać czy nie widzieć związku z innymi. Przykładowo, widzę wady analizy kolorystycznej (głównie taką, że niełatwo przyswoić różnice między poszczególnymi typami), ale ją akceptuję. Ethereale Olgi jak rozgryzłam, to zaczęły wydawać mi się dość logiczne i nie stojące w sprzeczność z innymi typologiami, a nawet je do pewnego stopnia uzupełniające. A przecież też widzę jej wady - choćby taką, że w dużym stopniu bazuje na subiektywizmie.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-23, 17:26   #4939
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;89419090]Ostatnie zdanie brzmi strasznie fanatycznie - to, że widzę wady danego systemu, nie znaczy, że mam go z miejsca odrzucać czy nie widzieć związku z innymi. Przykładowo, widzę wady analizy kolorystycznej (głównie taką, że niełatwo przyswoić różnice między poszczególnymi typami), ale ją akceptuję. [/QUOTE]

Nie widzę nic fanatycznego w przyznaniu, że mi z jakimś systemem nie po drodze i wolę inny.
Nie chodzi o takiego rodzaju wady, tylko o jakieś fundamentalne zasady danego systemu. Takimi w Kibbe jest np wzrost albo jego specyficzne definiowanie pojęć takich jak width, petite, vertical, curve. Odrzucenie tego to tak jakby pomijać walor albo czystość w analizie kolorystycznej.

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;89419090]Ethereale Olgi jak rozgryzłam, to zaczęły wydawać mi się dość logiczne i nie stojące w sprzeczność z innymi typologiami, a nawet je do pewnego stopnia uzupełniające. A przecież też widzę jej wady - choćby taką, że w dużym stopniu bazuje na subiektywizmie.[/QUOTE]

Moim zdaniem wszystkie te systemy bazują na subiektywizmie. Choćby właśnie na definiowaniu yin i yang.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2022-11-23 o 17:27
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-11-24, 19:53   #4940
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Wrzuciłam 3 płaszcze/kurtki w różnych odcieniach niebieskiego i jakoś tam wpisujących się we Francuski, dosyć nudne i klasyczne. Wszystkie wydają mi się takie bez polotu, ale może nie umiem ich dobrze połączyć. Problemem jest to, że nie za bardzo daje się je na mnie oryginalniej zestawić, bo im więcej dodatków, więcej zakrycia ciała, tym bardziej chaotycznie i niezbornie to wygląda. Długość przecinająca uda też słabo się łączy z czymkolwiek innym niż zwężane spodnie. No i oczywiście najlepiej bez szalika i czapki

Kolorystycznie chyba najlepiej ten najjaśniejszy, ale to Stradivarius, więc jakościowo bieda. Chyba powinnam się cieszyć, że podszewkę raczyli dać.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-24, 22:42   #4941
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Wrzuciłam 3 płaszcze/kurtki w różnych odcieniach niebieskiego i jakoś tam wpisujących się we Francuski, dosyć nudne i klasyczne. Wszystkie wydają mi się takie bez polotu, ale może nie umiem ich dobrze połączyć. Problemem jest to, że nie za bardzo daje się je na mnie oryginalniej zestawić, bo im więcej dodatków, więcej zakrycia ciała, tym bardziej chaotycznie i niezbornie to wygląda. Długość przecinająca uda też słabo się łączy z czymkolwiek innym niż zwężane spodnie. No i oczywiście najlepiej bez szalika i czapki

Kolorystycznie chyba najlepiej ten najjaśniejszy, ale to Stradivarius, więc jakościowo bieda. Chyba powinnam się cieszyć, że podszewkę raczyli dać.
Mam wrażenie, że te zestawy za bardzo układasz pod DC, stąd zgrzyt. Ty jesteś dość posągowym, ale jednak nieklasyczny typem urody.
Kolorystycznie płaszczyki są w porządku, a przynajmniej nie są zbyt ciemne i jaskrawe.

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2022-11-24 o 22:50
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-24, 22:53   #4942
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;89420463]Mam wrażenie, że te zestawy za bardzo układasz pod DC, stąd zgrzyt. Kolorystycznie płaszczyki są w porządku, a przynajmniej nie są zbyt ciemne i jaskrawe.[/QUOTE]

Nie układam ich w ogóle pod DC, bo typologia Kibbe mi osobiście już się do niczego nie przydaje i kupując ciuchy nie patrzę na nie w ogóle pod tym kątem. Raczej myślałam o Francuskim z dominujacym niebieskim, tylko właśnie trudno znaleźć niebieskie okrycia zimowe nie będące w prawie czarnym granacie i żeby były jednocześnie nie takie nudne i nijakie.
Trudno też je jakoś uatrakcyjnić innymi moimi eterealami, bo są one mało sprzyjające praktycznym zestawom zimowym.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-24, 23:01   #4943
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie układam ich w ogóle pod DC, bo typologia Kibbe mi osobiście już się do niczego nie przydaje i kupując ciuchy nie patrzę na nie w ogóle pod tym kątem. Raczej myślałam o Francuskim z dominujacym niebieskim, tylko właśnie trudno znaleźć niebieskie okrycia zimowe nie będące w prawie czarnym granacie i żeby były jednocześnie nie takie nudne i nijakie.
Trudno też je jakoś uatrakcyjnić innymi moimi eterealami, bo są one mało sprzyjające praktycznym zestawom zimowym.
Świadomie pewnie nie, ale jednak całość wygląda zbyt klasycznie Co do Kibbe, to ja bym z tego wzięła zasadę, żeby unikać akcentowania linii pionowych, a zamiast nich poziome i ukośne. No i trochę bardziej fantazyjnie dobierać dodatki, jakkolwiek to zabrzmi
Co do reszty Ethereali, to najbardziej zimowy jest Karmazynowy - no ale wiadomo, z czym by się wiązała jego realizacja. Swoją drogą, ciekawe, gdzie się Olga w Tobie go dopatrzyła, pewnie w pokrewieństwie ze Słonecznym, bo oba są dramatyczne. No i możliwe, że spodobałaś się jej w czerni.
Ja bym włączyła na przekór trochę zimowemu kanonowi mody, Energetyczny, Słoneczny zostawiła ewentualnie na ciepłe pory roku, a Karmazynowego w ogóle nie brała pod uwagę, w końcu to według wyniku tylko 10 procent cech Twojej urody.

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2022-11-24 o 23:13
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-25, 06:49   #4944
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Wrzuciłam 3 płaszcze/kurtki w różnych odcieniach niebieskiego i jakoś tam wpisujących się we Francuski, dosyć nudne i klasyczne. Wszystkie wydają mi się takie bez polotu, ale może nie umiem ich dobrze połączyć. Problemem jest to, że nie za bardzo daje się je na mnie oryginalniej zestawić, bo im więcej dodatków, więcej zakrycia ciała, tym bardziej chaotycznie i niezbornie to wygląda. Długość przecinająca uda też słabo się łączy z czymkolwiek innym niż zwężane spodnie. No i oczywiście najlepiej bez szalika i czapki

Kolorystycznie chyba najlepiej ten najjaśniejszy, ale to Stradivarius, więc jakościowo bieda. Chyba powinnam się cieszyć, że podszewkę raczyli dać.
HejGratuluję analizy, zawsze jest szansa że coś wniesie nowego Kolorystycznie numer 3 (najjaśniejszy ) najlepiej pasuje. Ale ogólnie wszystkie trzy -coś jest nie do końca tak, nie umiem powiedzieć co...
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-25, 08:34   #4945
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;89420474]Świadomie pewnie nie, ale jednak całość wygląda zbyt klasycznie
[/QUOTE]

Bo Francuski jest klasyczny.

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;89420474]
Co do Kibbe, to ja bym z tego wzięła zasadę, żeby unikać akcentowania linii pionowych, a zamiast nich poziome i ukośne. No i trochę bardziej fantazyjnie dobierać dodatki, jakkolwiek to zabrzmi
[/QUOTE]

Problem w tym, że im więcej dodatków, tym gorzej. W żadnym z moich E nie ma szalików, czapek, rękawiczek, jak popatrzysz na tablice Olgi, to tylko płaszcze zarzucone na ramiona, goła głowa i goła szyja (nie licząc kaszkietów i beretów, które pełnią rolę raczej dekoracyjną). Nawet nie wrzucałam różnych przymiarek z nakryciami głowy i szalikami, bo wygląda to po prostu beznadziejnie.


[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;89420474]
Ja bym włączyła na przekór trochę zimowemu kanonowi mody, Energetyczny, Słoneczny zostawiła ewentualnie na ciepłe pory roku, a Karmazynowego w ogóle nie brała pod uwagę, w końcu to według wyniku tylko 10 procent cech Twojej urody.[/QUOTE]

W jakim sensie Energetyczny? Jeden zestaw z czerwonym golfem jest Energetyczny, szału nie ma.



Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
HejGratuluję analizy, zawsze jest szansa że coś wniesie nowego Kolorystycznie numer 3 (najjaśniejszy ) najlepiej pasuje. Ale ogólnie wszystkie trzy -coś jest nie do końca tak, nie umiem powiedzieć co...
Najpewniej nie są to najlepsze kroje dla mnie, ale znalezienie dobrego kroju + koloru wydaje mi się obecnie niewykonalne.

---------- Dopisano o 09:33 ---------- Poprzedni post napisano o 08:27 ----------

Jeszcze co do etereali sprzyjających zimowym, praktycznym outfitom, to widzę tutaj przede wszystkim Wietrzny, a poza nim jeszcze Bezkresny, Baśniowy, Alabaster, Księżycowy. Z Karmazyna, który wspomniała Maggie, to chyba tylko sam czarny, bo fasony są tak samo niepraktyczne jak Słonecznego.
Jak się żadnego z nich nie ma, to może być problem, żeby ubrać się zimą ciepło i dobrze wyglądać.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-25, 09:06   #4946
Farfalla97
Rozeznanie
 
Avatar Farfalla97
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 789
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Chimay, mnie się podoba najbardziej numer 3 z czerwoną bluzką, ewentualnie nr 1 ze spódnicą i białą bluzką.
Farfalla97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-25, 09:42   #4947
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez Farfalla97 Pokaż wiadomość
Chimay, mnie się podoba najbardziej numer 3 z czerwoną bluzką, ewentualnie nr 1 ze spódnicą i białą bluzką.
Dzięki
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-25, 12:15   #4948
Lojra
Zadomowienie
 
Avatar Lojra
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 139
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Chimay - ten dłuższy ma moim zdaniem lepszy krój i zapięty i rozpięty wygląda lepiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lojra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-25, 13:51   #4949
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Bo Francuski jest klasyczny.



Problem w tym, że im więcej dodatków, tym gorzej. W żadnym z moich E nie ma szalików, czapek, rękawiczek, jak popatrzysz na tablice Olgi, to tylko płaszcze zarzucone na ramiona, goła głowa i goła szyja (nie licząc kaszkietów i beretów, które pełnią rolę raczej dekoracyjną). Nawet nie wrzucałam różnych przymiarek z nakryciami głowy i szalikami, bo wygląda to po prostu beznadziejnie.




W jakim sensie Energetyczny? Jeden zestaw z czerwonym golfem jest Energetyczny, szału nie ma.





Najpewniej nie są to najlepsze kroje dla mnie, ale znalezienie dobrego kroju + koloru wydaje mi się obecnie niewykonalne.

---------- Dopisano o 09:33 ---------- Poprzedni post napisano o 08:27 ----------

Jeszcze co do etereali sprzyjających zimowym, praktycznym outfitom, to widzę tutaj przede wszystkim Wietrzny, a poza nim jeszcze Bezkresny, Baśniowy, Alabaster, Księżycowy. Z Karmazyna, który wspomniała Maggie, to chyba tylko sam czarny, bo fasony są tak samo niepraktyczne jak Słonecznego.
Jak się żadnego z nich nie ma, to może być problem, żeby ubrać się zimą ciepło i dobrze wyglądać.
Francuski to zdaje się, berety, kaszkiety.
Energetyczny - czapki typu beanie w ostrych kolorach, generalnie sportowe fasony, zarówno kurtek, jak i butów.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-25, 15:07   #4950
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez Lojra Pokaż wiadomość
Chimay - ten dłuższy ma moim zdaniem lepszy krój i zapięty i rozpięty wygląda lepiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;89420925]Francuski to zdaje się, berety, kaszkiety.
Energetyczny - czapki typu beanie w ostrych kolorach, generalnie sportowe fasony, zarówno kurtek, jak i butów.[/QUOTE]

O beretach i kaszkietach już pisałam - dla mnie to mało wygodna dekoracja.
Kaszkiet, w którym mi całkiem nieźle, leży w szufladzie, bo jest niewygodny.

Sportowe fasony to z kolei nie jest moja odsłona Energetycznego z tego E moje są raczej tylko (do pewnego stopnia) kontrastowe bloki kolorystyczne, shift dress w stylu lat 60, geometryczne wzory. Posługując się tablicą Olgi, Energetyczny dla mnie to raczej to pierwsze zdjęcie niż to drugie.

Ostatnio kupiłam szalik typu puffer jak na dole, tylko kobaltowy, moim zdaniem wpisuje się w Energetyczny i cóż, wyglądam w nim jak buka.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Screenshot_20221125-155814_Pinterest.jpg (93,3 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Screenshot_20221125-155913_Pinterest.jpg (67,7 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Screenshot_20221001-124433_Chrome.jpg (29,9 KB, 17 załadowań)
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-12-05 15:59:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:34.