Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2. - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-04-03, 10:47   #91
201607211025
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 659
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Widziałam kiedyś zdjęcia z marszu przeciwko aborcji, pełno staruszek i roześmianych licealistów, którzy chyba nawet nie wiedzieli w czym biorą udział, ale w szkole ksiądz kazał iść, bo inaczej będzie nieobecność.
201607211025 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-03, 11:39   #92
201607111003
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1 397
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Właśnie widziałam wymianę zdań na fb. Laska pisze o jakimś kolesiu licealiście, który nawet może nie jest aktywny seksualnie ale zakrzykiwał kobiety że aborcja zło. Facet odpasuje że może i licealista nie uprawia seksu, ale jest aktywnie atakowany religią od przedszkola...
201607111003 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-03, 11:52   #93
nagikot
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 11
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Przejdzie ustawa, nie przejdzie? Nie bądzcie takie pewne, że nie. Co prawda, może cały pis może nie zagłosuje za, ale już gumofilcy zwani partią chłopską, powiedzieli, że będa głosować za, albo przynajmniej część tej partii, więc brakujące głosy w pis moga wypełnić psl.
nagikot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-03, 11:54   #94
201607111003
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1 397
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

PiS nie potrzebuje nawet PSL większość pisowczyków jest na tak i mają ciasteczkowych potworów z ONRu u boku.
201607111003 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-03, 12:01   #95
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Ja ide na rynek pod adasia o 14. Nie biore udzialu w zadnych marszach ale moge chwile postac. Niech widza ze ludzie sie nie zgadzaja
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-03, 12:03   #96
nagikot
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 11
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Elion Pokaż wiadomość
PiS nie potrzebuje nawet PSL większość pisowczyków jest na tak i mają ciasteczkowych potworów z ONRu u boku.
Słusznie napisałaś, że w pis jest wiekszość za tą ustawą, ale nie wszyscy, a jak się gumofilce dołożą to już im wystarczy.
nagikot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-03, 12:06   #97
gosia_9508
Zakorzenienie
 
Avatar gosia_9508
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 191
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez nagikot Pokaż wiadomość
Przejdzie ustawa, nie przejdzie? Nie bądzcie takie pewne, że nie. Co prawda, może cały pis może nie zagłosuje za, ale już gumofilcy zwani partią chłopską, powiedzieli, że będa głosować za, albo przynajmniej część tej partii, więc brakujące głosy w pis moga wypełnić psl.
Jak ostatnio było głosowanie w tej sprawie, to było tylko kilka głosów różnicy (a pis nie miał większości), więc wydaje mi się, że teraz niestety przejdzie. Tylko co dalej? Nie mam pojęcia jak to potem wygląda, w tym temacie (aż wstyd się przyznać) jedyne czym mogę błysnąć to niewiedzą w zakresie ustalania ustaw - jak to potem wygląda? Taka ustawa przechodzi gdzieś dalej i można ją potem jeszcze zablokować czy coś? Czy po prostu sobie przegłosowują i ona przechodzi, i jest po ptakach?
gosia_9508 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-03, 12:09   #98
201607111003
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1 397
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Zablokować może Senat, który po Sejmie odstaje ją do obróbki i może zatrzymać prezydent. Ale wiemy że tego nie zrobi ani Senat ani Duda.
201607111003 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-03, 12:14   #99
nagikot
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 11
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez gosia_9508 Pokaż wiadomość
Jak ostatnio było głosowanie w tej sprawie, to było tylko kilka głosów różnicy (a pis nie miał większości), więc wydaje mi się, że teraz niestety przejdzie. Tylko co dalej? Nie mam pojęcia jak to potem wygląda, w tym temacie (aż wstyd się przyznać) jedyne czym mogę błysnąć to niewiedzą w zakresie ustalania ustaw - jak to potem wygląda? Taka ustawa przechodzi gdzieś dalej i można ją potem jeszcze zablokować czy coś? Czy po prostu sobie przegłosowują i ona przechodzi, i jest po ptakach?
Tak jak napisała, Eliot, ustawa trafi do senatu, gdzie pis ma wiekszosc więc pojdzie dalej do prezydenta, prezydent jest z pis wiec podpisze, i na koniec moze zablokować ja tylko trybunal konstytucyjny, ale obecnie jest zablokowany i nie dziala, wiec jak pis z psl przeglosuja ja to wejdzie w zycie. Niestety.

Wiec dziewczyny uprawiajcie seks póki możecie, bo potem to tylko będzie włożenie penisa tylko w celu zapłodnienia

No albo z proboszczem, bo wtedy wiadomo, jest się bliżej boga i grzechu nie ma

Edytowane przez nagikot
Czas edycji: 2016-04-03 o 12:16
nagikot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-03, 12:27   #100
gosia_9508
Zakorzenienie
 
Avatar gosia_9508
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 191
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Dzięki za małą lekcje ustawodawstwa.

Jak to wejdzie to okaże się, że najpopularniejsze "turystycznie" kraje wśród kobiet w 2016, to były Litwa, Niemcy, Czechy i Słowacja. Może wprowadzą jakieś promocje na bilety w tamte regiony. Biznes by się kręcił.

Cytat:
Napisane przez nagikot Pokaż wiadomość
Wiec dziewczyny uprawiajcie seks póki możecie, bo potem to tylko będzie włożenie penisa tylko w celu zapłodnienia

No albo z proboszczem, bo wtedy wiadomo, jest się bliżej boga i grzechu nie ma
albo tak jak w kabarecie: https://www.youtube.com/watch?v=aImI_aqvgUg - ząbek czosnku w pępek i nie ma się co martwić. U chłopców ta metoda antykoncepcyjna ma 100% skuteczności.

Edytowane przez gosia_9508
Czas edycji: 2016-04-03 o 12:33
gosia_9508 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-03, 12:34   #101
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Zastanawiam się czy następnym krokiem nie będzie wymuszenie na ginekologach raportowania wszystkich przypadków gdzie określają wczesna ciążę.
Gdyby tak się stało to już tylko o krok od ustalenia skali poronien naturalnych i nie, a potem wprowadzenie restrykcji i nadzoru kobiet ciężarnych.
To przypomina to co się działo za rządów Causescu w Rumunii.
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-03, 16:11   #102
Iska00
Zadomowienie
 
Avatar Iska00
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 701
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Witam w wątku

Od czwartku jestem w ogromnym szoku. Wchodzę sobie na FB, a tutaj takie nowiny. Brak mi słów, czuję się bezsilna. Księża, faceci i staruszki mogą ot tak decydować o cudzym życiu, chociaż w najmniejszym stopniu ich to nie dotyczy.
Za czasów młodości tych starszych pań było najwięcej skrobanek w Polsce, a teraz takie święte. Myślałby kto :-/

Mam nieodparte wrażenie, że ta ustawa przejdzie. Niby kto miałby ją zablokować? Senat? Nie, bo ma większość. Prezydent? Nie, bo jest z PiS i zajmuje miejsce w pierwszej ławce w Kościele. Trybunał? Jeśli Prezydent nie skieruje do nich ustawy, to oni nic sami nie mogą zrobić. Poza tym o jakim Trybunale my mówimy. Nie ma już żadnego Trybunału.
Moim zdaniem ta ustawa przejdzie. Mało tego. Jesteśmy dopiero pół roku po wyborach, a kk jawnie przejmuje władze w Polsce. Poza aborcją jest jest ogromna kwota pieniędzy na Rydzyka, kościelne emerytury i światowe dni młodzieży Pamiętajmy też o handlowaniu gruntami rolnymi. Co będzie po 4 latach? Strach się bać. Myśle, że PiS przegłosuje wszystko co im i kk się podoba. Mają jeszcze 3,5 roku na zmianę systemu, przekształcenie kraju w państwo kościelne i ustawienie się na stołkach na zawsze. Mają taką większość, że mogą praktycznie wszystko i to jest przerażające

Nie zdziwiłabym się, gdyby kolejnym krokiem była rejestracja wszystkich ciąż. Może jeszcze obowiązkowe USG przed przekroczeniem granicy albo oświadczenie od ginekologa o braku ciąży, ważne np. przez dwa tygodnie. W końcu taka jedna z drugą mogą być właśnie w drodze na aborcję. Przerażające.

Na kwestię poronienia nie mam słów. Nieumyślne poronienie może grozić 3-letnim więzieniem. Czyli, np. dziewczyna jedzie na rowerze i spadnie z niego, po czym poroni. Niby nie chciała poronić, ale mogła wiedzieć, że jak będzie jechać, to spaść może. I już mamy poronienie nieumyślne z powodu nieroztropności.
Pod karę nie kwalifikuje się tylko poronienie niezawinione ( czyli wszystkie poza umyślnym i nieumyślnym). Ile takich będzie?

Edytowane przez Iska00
Czas edycji: 2016-04-03 o 16:22
Iska00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-03, 17:29   #103
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Iska00 Pokaż wiadomość
Witam w wątku

Od czwartku jestem w ogromnym szoku. Wchodzę sobie na FB, a tutaj takie nowiny. Brak mi słów, czuję się bezsilna. Księża, faceci i staruszki mogą ot tak decydować o cudzym życiu, chociaż w najmniejszym stopniu ich to nie dotyczy.
Za czasów młodości tych starszych pań było najwięcej skrobanek w Polsce, a teraz takie święte. Myślałby kto :-/

Mam nieodparte wrażenie, że ta ustawa przejdzie. Niby kto miałby ją zablokować? Senat? Nie, bo ma większość. Prezydent? Nie, bo jest z PiS i zajmuje miejsce w pierwszej ławce w Kościele. Trybunał? Jeśli Prezydent nie skieruje do nich ustawy, to oni nic sami nie mogą zrobić. Poza tym o jakim Trybunale my mówimy. Nie ma już żadnego Trybunału.
Moim zdaniem ta ustawa przejdzie. Mało tego. Jesteśmy dopiero pół roku po wyborach, a kk jawnie przejmuje władze w Polsce. Poza aborcją jest jest ogromna kwota pieniędzy na Rydzyka, kościelne emerytury i światowe dni młodzieży Pamiętajmy też o handlowaniu gruntami rolnymi. Co będzie po 4 latach? Strach się bać. Myśle, że PiS przegłosuje wszystko co im i kk się podoba. Mają jeszcze 3,5 roku na zmianę systemu, przekształcenie kraju w państwo kościelne i ustawienie się na stołkach na zawsze. Mają taką większość, że mogą praktycznie wszystko i to jest przerażające

Nie zdziwiłabym się, gdyby kolejnym krokiem była rejestracja wszystkich ciąż. Może jeszcze obowiązkowe USG przed przekroczeniem granicy albo oświadczenie od ginekologa o braku ciąży, ważne np. przez dwa tygodnie. W końcu taka jedna z drugą mogą być właśnie w drodze na aborcję. Przerażające.

Na kwestię poronienia nie mam słów. Nieumyślne poronienie może grozić 3-letnim więzieniem. Czyli, np. dziewczyna jedzie na rowerze i spadnie z niego, po czym poroni. Niby nie chciała poronić, ale mogła wiedzieć, że jak będzie jechać, to spaść może. I już mamy poronienie nieumyślne z powodu nieroztropności.
Pod karę nie kwalifikuje się tylko poronienie niezawinione ( czyli wszystkie poza umyślnym i nieumyślnym). Ile takich będzie?
Matka za nieumyslne odpowiadać nie bedzie. Tak zresztą jest w projekcie.

Co nie zmienia faktu ze i tak ta ustawa to syf który nie powinien przejść. Obecna forma moim zdaniem teoretycznie jest w miarę w porządku (rozszerzylabym ja tylko o przypadki gdy nie zadzialala prawidlowo stosowana antykoncepcja inna niż prezerwatywa przy której można szybko zareagować pigułka po - bo nie czarujmy się przy powszechnym dostępie do antykoncepcji nie powinno być mowy o "wpadkach" które w rzeczywistosci sa pójściem na żywioł), w praktyce nadal są problemy i władza powinna pracować nad ich rozwiązaniem zamiast wprowadzać bardziej rygorystyczne zasady. Katolicy zachowują się tak jakby ich siłą do tych aborcji zmuszali - a przecież mają wybór, matka-katoliczka może rodzić tyle ciąż z gwałtów i dzieci bez glow ile tylko zechce. Za to odbierają prawo wyboru osobom uznajacym inne wartości, zgodne z obowiazujacym nie od wczoraj prawem.

Do tego jak to jest przedstawiane... komentarze w Internecie negatywne pojawiają się odnośnie... protestujacych! Że morderczynie, antykoncepcja i hehe brzydkie im nikt dziecka nie zrobi. Ludzie mają tak wyprane mózgi ze nie potrafią dostrzec ze tu nie chodzi o aborcję na życzenie...
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-03, 17:33   #104
AlaZala
Zadomowienie
 
Avatar AlaZala
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 939
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
Matka za nieumyslne odpowiadać nie bedzie. Tak zresztą jest w projekcie.
Ale będzie na niej spoczywał ciężar dowodu, że to poronienie było nieumyślne. A prokurator i tak znajdzie sposób, żeby pokazać, że było umyślne, np. za późno położyła się spać, za szybko szła...
AlaZala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-03, 17:53   #105
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez AlaZala Pokaż wiadomość
Ale będzie na niej spoczywał ciężar dowodu, że to poronienie było nieumyślne. A prokurator i tak znajdzie sposób, żeby pokazać, że było umyślne, np. za późno położyła się spać, za szybko szła...
A jak lezala plackiem w szpitalu to bo za mało ruchu. Nie mamy tylu miejsc w więzieniach. Zresztą nie chce się tu kłócić bo i tak ten projekt jest zły, bardzo zły. Tyle ze to są argumenty które władza może odrzucić i wyjdzie ze nie jest tak źle. Trzeba się skupić na tym co jest pewne: czyli ze ustawa odmawia aborcji w przypadku zagrożenia zdrowia matki, ciazy z przestępstwa i uszkodzen plodu. To juz jest wystarczająco nieludzkie dla kogos kto nie marzy o zostaniu swieta meczennica.

---------- Dopisano o 18:53 ---------- Poprzedni post napisano o 18:44 ----------

I że ciężko będzie wyegzekwowac aborcję z powodu zagrożenia życia. Bo do końca będą utrzymywać ze w sumie no najwyzej zostanie warzywem czy coś, oj tam a jak umrze to trudno. Będzie trudniej niż teraz z aborcjami ciaz stanowiacych zagrożenie dla zdrowia matki lub poważnie uszkodzonych płodów.
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-03, 19:22   #106
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

https://www.facebook.com/wyborcza/vi...48557/?fref=nf widziałyście?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-03, 19:51   #107
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka
 
Avatar antonina_bielska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: słoikowo
Wiadomości: 8 106
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

tak, widziałam i sama nie wiem... mam nadzieję, że to było spontaniczne, ktoś u mojej znajomej na profilu pisał, że niby Anna Dziewit-Meller pisała wczoraj o tym, że dziś będzie kamera w czasie tej mszy i że te kobiety były podstawione...

jesteśmy z Mężem przerażeni tym, co się dzieje, na następny protest idziemy, jestem też za ew. strajkiem generalnym. Mnie najbardziej przeraża potencjalny brak możliwości zrobienia badań prenatalnych jak wejdzie to g.wno w życie, bo przecież trzeba będzie rodzić w każdych realiach

a co do turystyki aborcyjnej, to gdzieś czytałam, że wówczas do odpowiedzialności mają być pociągane osoby pomagające w takich 'wycieczkach' - nie mam pytań
__________________
Lubię czytać

„Leć tam gdzie miłość głaszcze Cię dłonią, nie płacz za tymi, co miłość Twą trwonią”
antonina_bielska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-03, 20:04   #108
AlaZala
Zadomowienie
 
Avatar AlaZala
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 939
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez antonina_bielska Pokaż wiadomość
tak, widziałam i sama nie wiem... mam nadzieję, że to było spontaniczne, ktoś u mojej znajomej na profilu pisał, że niby Anna Dziewit-Meller pisała wczoraj o tym, że dziś będzie kamera w czasie tej mszy i że te kobiety były podstawione...
Nie, nie było spontaniczne, ani kobiety nie były podstawione. To był normalny protest osób, które chciały w ten sposób zaprotestować swój sprzeciw wobec polityki kościoła i PiS-u. Po prostu przerwano odbywający się w kościele, prowadzony przez księdza wiec PiS-owski, żeby zamanifestować odmienne poglądy. Uważam, że pomysł był bardzo trafny!
AlaZala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-03, 20:05   #109
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka
 
Avatar antonina_bielska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: słoikowo
Wiadomości: 8 106
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

No i super, chwała im za to. Pamiętam jak daawno temu wyszłam po liście, w którym mieszkanie ze sobą bez ślubu i używanie antykoncepcji przyrównano do działalności przestępczej...
__________________
Lubię czytać

„Leć tam gdzie miłość głaszcze Cię dłonią, nie płacz za tymi, co miłość Twą trwonią”
antonina_bielska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-03, 20:08   #110
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez antonina_bielska Pokaż wiadomość
No i super, chwała im za to. Pamiętam jak daawno temu wyszłam po liście, w którym mieszkanie ze sobą bez ślubu i używanie antykoncepcji przyrównano do działalności przestępczej...
Do czego by nie przyrównano, takie jest stanowisko kościoła, że to złe. I nie wiem co robią w nim osoby które twierdzą inaczej.

BTW chyba kolejnym krokiem będzie faktycznie delegalizacja antykoncepcji. Bo skoro aborcja odpada bo boli katolików, to antykoncepcja tak samo. I więzienie lub mandaty za niechodzenie na mszę.
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-03, 20:13   #111
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka
 
Avatar antonina_bielska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: słoikowo
Wiadomości: 8 106
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

no moja noga już dawno w tej instytucji nie stała i nie mam zamiaru, ale ostatnio tż się śmiał, że gumki i pigułki na receptę, tylko 'w stanie wyższej konieczności'
__________________
Lubię czytać

„Leć tam gdzie miłość głaszcze Cię dłonią, nie płacz za tymi, co miłość Twą trwonią”
antonina_bielska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-03, 20:20   #112
DopplegangerEddarda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 762
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

No trochę polecieli z tym, że nawet gdy zagrożone jest życie kobiety nie będzie można popełnić aborcji.

Ja jestem generalnie przeciw przy obecnej antykoncepcji ale kurde. Dla mnie to głupota. Cóż. Ja na PIS nie głosowałem.

Racje ma któraś z was odnośnie tego, że jak stare babcie były młode to pewnie nie jedna się skrobała. Ostatnio nawet babcia mi opowiadała o takiej jednej, że jak młoda była to dupy dawała na lewo i prawo a teraz wielka katoliczka pretensje ma do córki, że z mężem wzieła tylko cywilny.
DopplegangerEddarda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-03, 20:25   #113
faeria
she-wolf
 
Avatar faeria
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: większe miasto
Wiadomości: 2 222
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

przeraża mnie to wszystko... tragikomedia, nie wiadomo, czy śmiać się, czy płakać

a słyszałyście o tej akcji? jak najbardziej popieram, oby jak najwięcej
https://www.facebook.com/events/760493544087118/
__________________
"Stop thinking and just let things happen..."



tłumaczę
faeria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-03, 20:26   #114
Sharlottka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 228
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez DopplegangerEddarda Pokaż wiadomość
Racje ma któraś z was odnośnie tego, że jak stare babcie były młode to pewnie nie jedna się skrobała. Ostatnio nawet babcia mi opowiadała o takiej jednej, że jak młoda była to dupy dawała na lewo i prawo a teraz wielka katoliczka pretensje ma do córki, że z mężem wzieła tylko cywilny.
Albo żeby daleko nie szukać Chazan - teraz taki antyaborcyjny, a przecież właśnie na aborcjach się dorobił z tego co ludzie w internecie piszą. Podobno był nawet nazywany Doktorem Skrobaczem
Sharlottka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-03, 21:05   #115
Weronika__
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 186
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Mnie zastanawia trochę to jak oni zamierzają karać za aborcję za granicą. I na jakiej podstawie.
Bo za granicą nie ma juz Polski, za granicą obowiązuje prawo kraju w którym się przebywa,prawda? Więc jak się udam przykładowo do Czech i tam dokonam aborcji to zrobię to legalnie, nie będzie to przestępstwo w myśl czeskiego prawa.
Ale moze sie mylę, nie jestem prawnikiem.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Edit. Juz znalazlam. Kodeks karny powiada ze mogą nas ścigać jeśli popełnione przestępstwo jest również przestępstwem wg prawa w miejscu popełnienia owego przestępstwa lub jeśli takie przestępstwo jest ścigane na podstawie umów międzynarodowych(myślę ze pod to aborcja nie podchodzi)

Edytowane przez Weronika__
Czas edycji: 2016-04-03 o 21:17
Weronika__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-03, 21:51   #116
Japitu
Raczkowanie
 
Avatar Japitu
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 152
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez DopplegangerEddarda Pokaż wiadomość
No trochę polecieli z tym, że nawet gdy zagrożone jest życie kobiety nie będzie można popełnić aborcji.

Ja jestem generalnie przeciw przy obecnej antykoncepcji ale kurde. Dla mnie to głupota. Cóż. Ja na PIS nie głosowałem.

Racje ma któraś z was odnośnie tego, że jak stare babcie były młode to pewnie nie jedna się skrobała. Ostatnio nawet babcia mi opowiadała o takiej jednej, że jak młoda była to dupy dawała na lewo i prawo a teraz wielka katoliczka pretensje ma do córki, że z mężem wzieła tylko cywilny.
Przecież ma być dostępna właśnie tylko w przypadku zagrożenia życia.

---------- Dopisano o 21:48 ---------- Poprzedni post napisano o 21:47 ----------

Cytat:
Napisane przez faeria Pokaż wiadomość
przeraża mnie to wszystko... tragikomedia, nie wiadomo, czy śmiać się, czy płakać

a słyszałyście o tej akcji? jak najbardziej popieram, oby jak najwięcej
https://www.facebook.com/events/760493544087118/
Fajna, mam akurat kilka takich drucianych na zbyciu .

---------- Dopisano o 21:51 ---------- Poprzedni post napisano o 21:48 ----------

Cytat:
Napisane przez antonina_bielska Pokaż wiadomość
tak, widziałam i sama nie wiem... mam nadzieję, że to było spontaniczne, ktoś u mojej znajomej na profilu pisał, że niby Anna Dziewit-Meller pisała wczoraj o tym, że dziś będzie kamera w czasie tej mszy i że te kobiety były podstawione...

jesteśmy z Mężem przerażeni tym, co się dzieje, na następny protest idziemy, jestem też za ew. strajkiem generalnym. Mnie najbardziej przeraża potencjalny brak możliwości zrobienia badań prenatalnych jak wejdzie to g.wno w życie, bo przecież trzeba będzie rodzić w każdych realiach
Przy inwazyjnych badaniach prenatalnych, jest takie ryzyko, 1-2% mogą być powikłania, w tym poronienie, więc lekarze mogą się już bać, jeśli byliby pociągani do odpowiedzialności. Trudno powiedzieć.

Cytat:
Napisane przez antonina_bielska Pokaż wiadomość
a co do turystyki aborcyjnej, to gdzieś czytałam, że wówczas do odpowiedzialności mają być pociągane osoby pomagające w takich 'wycieczkach' - nie mam pytań
To akurat można by robić przy aktualnej ustawie, więc wątpię.
Japitu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-03, 21:52   #117
faeria
she-wolf
 
Avatar faeria
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: większe miasto
Wiadomości: 2 222
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Im więcej nas, tym lepiej! Chociaż w ten sposób wyraźmy nasz sprzeciw...
__________________
"Stop thinking and just let things happen..."



tłumaczę
faeria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-03, 21:59   #118
Leszy
Zakorzenienie
 
Avatar Leszy
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Szczecin/Poznań
Wiadomości: 3 791
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Japitu Pokaż wiadomość
Przecież ma być dostępna właśnie tylko w przypadku zagrożenia życia.
No właśnie. Jestem całkowicie przeciwny tym poprawkom, bo uderzają głównie w kobiety (w facetów również).

ALE

Same poprawki nie mówią, że badania prenatalne będą zakazane, czy że aborcja nie będzie dozwolona w przypadku zagrożenia życia matki (wkurza mnie niezmiernie, że o zdrowiu napisali już bardziej negatywnie).

Ferment trzeba siać, bo ta poprawka jest krokiem wstecz, ale wypadałoby się z nią zaznajomić. Nawet moja TŻ dzisiaj po przeczytaniu poprawek i uzasadnienia przyznała tak jak ja, że to gówno jest spójnie napisane, jeżeli założyć, że człowiek prawnie i etycznie zaczyna się od chwili poczęcia.

I to uważam za główne zło. I na tym w merytorycznych dyskusjach należałoby się skupić. Bo wiadomo, medialnie lepiej w żaden sposób racji nie przyznawać temu choremu projektowi.
__________________
Widziane okiem faceta.

Drukuję w czy de! Projekt: FoldaRap.
http://szczecin.tvp.pl/23874420/030216 24:20
http://szczecin.tvp.pl/23995784/120216 29:30
Leszy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-03, 23:36   #119
2016050952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 019
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Po wejściu w życie ustawy nie ufałabym badaniom prenatalnym, ani żadnym innym badaniom okołociążowym przeprowadzanym w Polsce.

Odwlekałam decyzję o dziecku, trochę że względów wygody, trochę z powodu kilku niezrealizowanych planów. Ale bezwzględnie chciałabym dzieci mieć. A teraz zwyczajnie się boję. Fantastyczny sposób na walkę z niżem demograficznym - zastraszyć kobiety. To na pewno nie zwiększy przyrostu naturalnego. Tzn. może i zwiększy wśród patologii, w połączeniu z 500+. Wśród myślących i odpowiedzialnych kobiet raczej odroczy decyzję o posiadaniu dziecka do czasu powrotu do normalnego prawa w tym temacie.
2016050952 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-03, 23:38   #120
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Leszy Pokaż wiadomość
No właśnie. Jestem całkowicie przeciwny tym poprawkom, bo uderzają głównie w kobiety (w facetów również).

ALE

Same poprawki nie mówią, że badania prenatalne będą zakazane, czy że aborcja nie będzie dozwolona w przypadku zagrożenia życia matki (wkurza mnie niezmiernie, że o zdrowiu napisali już bardziej negatywnie).

Ferment trzeba siać, bo ta poprawka jest krokiem wstecz, ale wypadałoby się z nią zaznajomić. Nawet moja TŻ dzisiaj po przeczytaniu poprawek i uzasadnienia przyznała tak jak ja, że to gówno jest spójnie napisane, jeżeli założyć, że człowiek prawnie i etycznie zaczyna się od chwili poczęcia.

I to uważam za główne zło. I na tym w merytorycznych dyskusjach należałoby się skupić. Bo wiadomo, medialnie lepiej w żaden sposób racji nie przyznawać temu choremu projektowi.
nie? to po co ustawa uchyla art. 4a, 4b i 4c ustawy z 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny etc.? a w zasadzie sam art 4a.

Edytowane przez motyla
Czas edycji: 2016-04-03 o 23:48
motyla jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-24 20:37:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:24.