Poradzcie co mam robic???? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-14, 21:45   #91
janett28
Raczkowanie
 
Avatar janett28
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 69
GG do janett28 Send a message via Skype™ to janett28
Dot.: Poradzcie co mam robic????

[quote=Fresa;6904233]I co on na to?



No nie pije i obiecał ze sie nie napije...Zobaczymy narazie jest ok..
janett28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-14, 21:48   #92
janett28
Raczkowanie
 
Avatar janett28
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 69
GG do janett28 Send a message via Skype™ to janett28
Dot.: Poradzcie co mam robic????

Cytat:
Napisane przez Cześka Pokaż wiadomość
Nie maltretuje Cię psychicznie? a to Ci dopiero ciekawostka... a te wyzwiska i przepychanki? Opisywałas to w pierwszym poście.
Ja i te dwie koleżanki nie zachowujemy się jak pępki świata, ale ZNAMY SWOJA WARTOŚĆ i NIE POZWALAMY na takie zachowania naszym TŻetom.

I troszkę przyhamuj ze słowami, tamten wątek to nie był lincz, tylko próba dotarcia do Onci, aby wreszcie się otrząsnęła i odeszła od chama i buraka.

Skoro chcesz żyć z alkoholikiem (ty to nazywasz weekendowym piciem) to powodzenia, twoje życie.

No faktycznie dotarłyscie do niej!!! Tak dotarłyscie ze zamknęla wątek...
Dla mnie maltretowanie psychiczne to jest cos takiego jesli osoba robi to niemal codziennie tak jak facet autorki z wątku intymnego a ona nie potrafi mu sie przeciwstawic i nie wierzy w siebie..ale to moje zdanie..
janett28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-14, 21:50   #93
starsza pani
Zadomowienie
 
Avatar starsza pani
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 353
Dot.: Poradzcie co mam robic????

Cytat:
Napisane przez cerisecerise Pokaż wiadomość
pani ktora zalozyla ten watek juz nie potrzebuje naszych rad.
Cytat:
Napisane przez janett28 Pokaż wiadomość
O swietnie to ujełas bo jak jeden mąż gadacie tylko o tym ze pije, bije lub bedzie bił ze jestem lub bede jego ofiarą itp..
Cytat:
Napisane przez janett28 Pokaż wiadomość
Zreszta zauwazyłam ze Ty oraz dwie inne kolezanki uwazacie sie za pępki tego świata , zachowujecie sie jakbyscie wszystko wiedziały, miały idealne życie i idealnych facetów.Otrzasnijcie sie w koncu!! Nie ma ideałów i wy napewno tez idealne nie jestescie. Z tym ze ja sobie nie pozwole na takie idiotyczne komentarze typu "powtórka z rozrywki" jak bohaterka tamtego postu. Zrobiłyscie z tego wątka jakis publiczny lincz!
A pozatym jestescie troche monotematyczne juz...
No i co?Warto się było angażować ? Odpowiadać na pytanie tytulowe wątku: "Poradzcie co mam robić".Sama autorka o nim zapomniała.
__________________
Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie.
starsza pani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-14, 21:54   #94
janett28
Raczkowanie
 
Avatar janett28
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 69
GG do janett28 Send a message via Skype™ to janett28
Dot.: Poradzcie co mam robic????

Cytat:
Napisane przez Yen7 Pokaż wiadomość
I o to właśnie chodzi.
Skoro dobrze się z tym czujesz to po co to piszesz?:
Cytat:
Napisane przez janett28
Znamy sie od 10 lat, od 1,5 roku mieszkamy razem .. bez slubu. Niemamy dzieci.. Prze zamieszkaniem razem widzialam ze on lubi sobie wypic ale wydyawalo mi sie ze to nie jest taki duzy problem, teraz odkad mieszkamy razem on musi zalac sie do nieprzytomnosci co weekend w piątek i w sobote. W piatek idzie pic po pracy a potem pol soboty zdycha i obiecuje ze juz sie nie napije , poc zym w sobote wieczorem idziemy gdzies do znajomych i on znowu pije i cała niedzile umiera. Problemem jest tez cała jego rodzina poniewaz za kołniez nie wylewaja .. jego ojciec prawi codziennie jest na bani, jego siostra równiez pije dosc czesto a jego 19 letni brat wlasnie zaczyna przygode z piciem. Wiem ze to wesztstko wyglada dosc drastycznie , nawet jak teraz to pisze to zastanawiam sie co ja z nim robie ale nie potrafie tego zakonczyc. A moze niechce . Dzis koncze 32 lata a on spi naprany w pokoju obok a to ja mialam sie opic (choc raz w swoje urodziny) , niestety nie dostałam nawet kwiatka za to znów były wyzwiska i przepychanki.. wiem ze jutro bedzie przepraszał ale dzis powiedziałam mu ze jutro ma sie wynosic z domu. Kiedy nie pije jest do rany przyłóz, posprzata wyprasuje, pomoze mi we wszystkim ale zaraz zbliza sie piatek i zaczyna sie jazda.. Nie podniosł na mnie reki jeszcze.. ale wiem ze jego ojciec kiedys regularnie bił jego matke i boje sie ze on tez kiedys taki bedzie. Choc wiem tez ze jesli by na mnie podniosł reke to byłby naprawde koniec..Z jednej strony chciałabym to skonczyc ale z drugirj boje sie ze juz nikogo nie znajde bo mam 32 lata i jestem przy kosci(on po pijku potrafi mi to wypomniec ze gdzie on miał oczy jak sie za mnnie łapał) kiedys byłam chuda i mogłam miec kazdego .. on był dosc nieatrakcyjny ale z biegiem lat bardzo sie przy mnie wyrobił, ciuchy, dobre kremy, operacja plastyczna uszu. No w kazdym razie kiedys był okropny a teraz laski sie za nim ogladaja. Co mam robic?? Proponowałam mu leczenie w AA ale on twierdzi ze to nie problem ze po to pracuje cały tydzien zeby w weekend sie napic..

Cytat:
Napisane przez janett28
Ja juz sama niewiem czy go kocham czy nie. Z jedenj strony chyba tak jesli jest trzezwy, a z drugiej gdy widze jak kolejny raz sie zatacza to po prostu czuje ze niemam do niego szacunku i w kazdej kłotni mu to pokazuje. Najgorsze jest to ze jak go wyrzuccam to on mnie prosi i błaga ze sie zmieni potem jest na chwile spokoj i znowu w piatek chlanie. Aha i jeszcze jedno on niema gdzie pojsc poniewaz w domu juz go nie przyjma a raczej beda z niego szydzic a nie ma na tyle kasy zeby cos wynajac. Mieszkanie jest moje ale jego rodzice dołozyli sie do remontu 5 tys zł i on w najwiekszych kłotniach twierdzi ze sie wyniesie ale musze oddac ma te pieniadze. Ja nie mam takiej kwoty i koło sie zamyka.. W naszym zwiazku od dawna jest chyba cos nie tak.. wydaje mi sie ze to przyzwyczajenie ale z drugiej strony w pewnych sytuacjach jestem jeszcze o niego zazdrosna wiec sama juz niewiem ..Najlepsze jest to ze on chce miec juz dziecko ale ja po tych jego wyskokach boje sie zajsc z nim w ciąze bo jaki los czekałby to nasze dziecko..tatus co tydzien nawalony??

Tylko pogratulować !
Ale to Twoje życie.
Sama się już plączesz w zeznaniach jak widzę.

Życzę powodzenia.
To co napisałam to sa moje przemyslenia co do tego związku i nie uwazam zebym sie plątała w zeznaniach. Dałam mu druga szanse i jak narazie jest ok wiec nie rozumiem ...
janett28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-14, 21:56   #95
Cześka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 012
Dot.: Poradzcie co mam robic????

Cytat:
Napisane przez janett28 Pokaż wiadomość
No faktycznie dotarłyscie do niej!!! Tak dotarłyscie ze zamknęla wątek...
Dla mnie maltretowanie psychiczne to jest cos takiego jesli osoba robi to niemal codziennie tak jak facet autorki z wątku intymnego a ona nie potrafi mu sie przeciwstawic i nie wierzy w siebie..ale to moje zdanie..
Wątek zamknęła Lexie, na prośbę Onci. Poczytaj ostatnie posty w tym wątku, to się dowiesz czemu został zamknięty. Oncia się po prostu trochę ogarnęła i przyznała nam troszkę racji. Także radzę najpierw dokładnie poczytać, a potem wysnuwać wnioski.
Dla mnie to Ty się zaczynasz gubić w zeznaniach i tak myślę sobie, po co ten wątek został założony... Jak mniemam Twój pierwszy post został napisany pod wpływem emocji. Ja radze najpierw policzyć do 10ciu i trochę ochłonąć, zamin zaczniesz cos pisac, a potem chcesz to odkręcać.

Na prawdę, nie w mojej intencji być chamska i złośliwa. Po prostu nie lubię się użalać nad sobą i innymi i raczej patrzę racjonalnie na różne sprawy. Stąd moje monotematyczne przemyślenia.
Cześka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-14, 21:57   #96
janett28
Raczkowanie
 
Avatar janett28
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 69
GG do janett28 Send a message via Skype™ to janett28
Dot.: Poradzcie co mam robic????

Cytat:
Napisane przez starsza pani Pokaż wiadomość
No i co?Warto się było angażować ? Odpowiadać na pytanie tytulowe wątku: "Poradzcie co mam robić".Sama autorka o nim zapomniała.

Nie nie zapomniałam o tym ale zauwazyłam ze dziewczyny tutaj sa naprawde monotematyczne.. ja pisze równiez o jego dobrych stronach o tym ze cos zrozumiał i chce sie zmienic a one tak jakby tego nie czytały tylko ciagle gadaja o jego złych stronach i nic wiecej...
janett28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-14, 21:59   #97
janett28
Raczkowanie
 
Avatar janett28
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 69
GG do janett28 Send a message via Skype™ to janett28
Dot.: Poradzcie co mam robic????

Cytat:
Napisane przez Cześka Pokaż wiadomość
Wątek zamknęła Lexie, na prośbę Onci. Poczytaj ostatnie posty w tym wątku, to się dowiesz czemu został zamknięty. Oncia się po prostu trochę ogarnęła i przyznała nam troszkę racji. Także radzę najpierw dokładnie poczytać, a potem wysnuwać wnioski.
Dla mnie to Ty się zaczynasz gubić w zeznaniach i tak myślę sobie, po co ten wątek został założony... Jak mniemam Twój pierwszy post został napisany pod wpływem emocji. Ja radze najpierw policzyć do 10ciu i trochę ochłonąć, zamin zaczniesz cos pisac, a potem chcesz to odkręcać.
A le ja nie rozumiem co ja chce odkrecac?? Pisze tak jak jest i tyle.. A co do Onci to nie sadze zeby sie ogarnęła poniewaz sama stwierdziła ze nadal jest w tym zwiazku..
janett28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-14, 21:59   #98
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Poradzcie co mam robic????

dlatego,bo napisalas, ze on tak wiele razy juz obiecywal i staral sie

W tym pierwszym poscie napisanym wydaje mi sie z glebi serca naprawde jest wszystko,a to co teraz to mysle takie zagluszanie,bo chcesz zeby bylo lepiej no i normalne kazdy chce
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-14, 22:01   #99
Cześka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 012
Dot.: Poradzcie co mam robic????

Cytat:
Napisane przez janett28 Pokaż wiadomość
Nie nie zapomniałam o tym ale zauwazyłam ze dziewczyny tutaj sa naprawde monotematyczne.. ja pisze równiez o jego dobrych stronach o tym ze cos zrozumiał i chce sie zmienic a one tak jakby tego nie czytały tylko ciagle gadaja o jego złych stronach i nic wiecej...
Życzę Ci jak najlepiej i również tego by się zmienił. Jeżeli w niego wierzysz oczywiście... Ja niestety nie umiała bym uwierzyć. Jestem z alkoholowej rodziny i ja nie wierzę w takie obiecanki poprawy...
Cześka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-14, 22:05   #100
janett28
Raczkowanie
 
Avatar janett28
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 69
GG do janett28 Send a message via Skype™ to janett28
Dot.: Poradzcie co mam robic????

Cytat:
Napisane przez Cześka Pokaż wiadomość
Życzę Ci jak najlepiej i również tego by się zmienił. Jeżeli w niego wierzysz oczywiście... Ja niestety nie umiała bym uwierzyć. Jestem z alkoholowej rodziny i ja nie wierzę w takie obiecanki poprawy...

Bardzo dziekuje za te słowa i wierze w niego poniewaz ja pochodze z normalnej rodziny i nie potrafie zrozumiec jak alkohol moze tak człowieka wciagnąc...
janett28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-14, 22:05   #101
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Poradzcie co mam robic????

Cytat:
Napisane przez janett28 Pokaż wiadomość
No nie pije i obiecał ze sie nie napije...Zobaczymy narazie jest ok..
I oby w tym wytrwał, bo jutro sobota (na pewno będzie miał pokusy, ciekawe, czy je zwalczy, czy im ulegnie).

Cytat:
Napisane przez janett28 Pokaż wiadomość
Nie nie zapomniałam o tym ale zauwazyłam ze dziewczyny tutaj sa naprawde monotematyczne.. ja pisze równiez o jego dobrych stronach o tym ze cos zrozumiał i chce sie zmienic a one tak jakby tego nie czytały tylko ciagle gadaja o jego złych stronach i nic wiecej...
Dobrze o Tobie świadczy, że nie chcesz się poddać tylko walczyć.
Jednak, w przypadku alkoholu, ja jestem sceptyczna co do powodzenia (być może dlatego, że nigdy nie miałam, ani mieć bym nie chciała, nic wspólnego z człowiekiem nadużywającym).
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-14, 22:07   #102
Cześka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 012
Dot.: Poradzcie co mam robic????

Cytat:
Napisane przez janett28 Pokaż wiadomość
Bardzo dziekuje za te słowa i wierze w niego poniewaz ja pochodze z normalnej rodziny i nie potrafie zrozumiec jak alkohol moze tak człowieka wciagnąc...
No właśnie... Ty tego nie rozumiesz, bo tego nie doświadczyłaś i będziesz chciała go z tego wyciągnąć.
Obyś sie tylko nie sparzyła...
Cześka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-14, 22:08   #103
janett28
Raczkowanie
 
Avatar janett28
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 69
GG do janett28 Send a message via Skype™ to janett28
Dot.: Poradzcie co mam robic????

Boze juz mi sie te wasze posty po nocach snią.... Ide spac dobranoc dziewczyny..
janett28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-14, 22:10   #104
taka taka
Zakorzenienie
 
Avatar taka taka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 085
Dot.: Poradzcie co mam robic????

złośliwie to zabrzmi, ale to szczera rada: w tym czasie, kiedy będziesz mu dawała szansę, zadbaj o siebie, jeśli dokucza Ci to, że przytyłaś - schudnij, zacznij spotykać się z ludźmi, wychodzić do kina, do knajpy, z nim, ale również z przyjaciółmi, poznawaj innych ludzi, zapisz się na jakiś kurs, na siłownię, czytaj, maluj, wyszywaj serwetki ...
poczuj się silna, atrakcyjna, interesująca
niech ten facet nie będzie taki najważniejszy dla Ciebie, trzeźwy, czy pijany w najgorszym przypadku
taka taka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-14, 22:14   #105
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Poradzcie co mam robic????

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
I
Dobrze o Tobie świadczy, że nie chcesz się poddać tylko walczyć.
.
co wy z tą walka.Jak ona ma walczyc???????????
Heroiczna walka jakie to szlachetne,dla samej idei mozna sie podjac ,ladnie brzmi,czlowiek jakby taki lepszy
A rzeczywistosc skrzeczy weekend sie zbliza,pozniej swieta
itd itd
Ja nie mowie,ze ten facet jest skreslony ale poki nie zajdzie jakis prawdziwy przelom to nic do niego nie dotrze
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-14, 22:20   #106
starsza pani
Zadomowienie
 
Avatar starsza pani
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 353
Dot.: Poradzcie co mam robic????

Cytat:
Napisane przez janett28 Pokaż wiadomość
Boze juz mi sie te wasze posty po nocach snią.... Ide spac dobranoc dziewczyny..
Janett,mowie to bez najmniejszej złośliwości;zamknij ten wątek,bo zaczyna się robić gorąco. Dowiedziałaś się już jakie zdanie mają Wizażanki.Przyjmiesz je lub nie-Twoja sprawa.
__________________
Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie.
starsza pani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-14, 22:20   #107
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Poradzcie co mam robic????

Besss, wyrwałaś jedno zdanie z kontekstu całej wypowiedzi
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-14, 22:32   #108
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Poradzcie co mam robic????

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Besss, wyrwałaś jedno zdanie z kontekstu całej wypowiedzi
no bo wlasnie o walke mi chodzilo ,ktora tu sie ciagle przewija.To jest ogolnie moj bunt przeciwko jej walce

Niech on walczy,a ona ona niech bedzie obok i niech obserwuje.Nie walczy,bo to jest nierealne

skonczylam
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-14, 22:47   #109
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Poradzcie co mam robic????

Ale jaki Twój bunt przeciw jej walce?
To co? Ma od razu spakować mu walizkę i zamki wymienić?
To, że tego nie robi to już jest rozgrzewka przed walką, którą stoczyć muszą oboje, a nie tylko on.
Ona nie musi tego robić, może od razu mu powiedzieć: adieu, ale nikt nie może jej zabronić, żeby z nim była, pomimo, że patrząc z boku widać wyraźnie, że ten związek jednak na przyszłość nie rokuje dobrze.
Ale to jej życie i ostateczna decyzja należy do niej.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-14, 23:02   #110
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Poradzcie co mam robic????

Ok wg mnie ta walka dzieje sie w umysle osoby uzaleznionej,osoba ktora ew.moze w czyms pomoc jest terapeuta,a nie druga osoba ktora jest wspoluzalezniona/ofiara nalogu.Wiem wiem Janet pewnie taka nie jest ale powiedzmy,ze mowie ogolnie
Nie mowie o wyrzucaniu go za drzwi,protestujac przeciwko walce nawet tego nie zasugerowalam to Twoje skojarzenie Freso.
Czyli walką mialoby byc to zostanie z nim w zwiazku???
Wiec skoro walka kojarzy mi sie z tym o czym napisalam w pierwszym zdaniu,a wszystkim kojarzy sie z byciem w zwiazku to moglismy sie nie zrozumiec.
Zalozylam od razu ,ze ona z nim bedzie,ale nie moze dac sie w to wciagac i dac wykonczyc emocjonalnie.Zeby pomoc trzeba wiedziec jak -terapia
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-14, 23:17   #111
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Poradzcie co mam robic????

Oj, Bess.
Nie rozumiemy się, ale to moja wina, bo ja ogólnikami mówię, wychodząc z założenia, że tego, co oczywiste - pisać nie muszę (a to, jak widać: błąd, o czym nie po raz pierwszy się przekonuję, jednak nic z tym zrobić nie potrafię ,a może nie chcę potrafić).

Walka, jej walka, to nie samo tkwienie w tym związku, ale poszukanie dla niego pomocy na zewnątrz i wspieranie go w leczeniu nałogu, o ile on się tego podejmie.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-14, 23:24   #112
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Poradzcie co mam robic????

no tak
ale oni nie sa na tym etapie.- on na tym etapie uzaleznienia(?),albo na tym etapie uswiadomienia sobie problemu.Na etapie -obiecuje,ze przestane
To jak mozna walczyc w takiej sytuacji?
Proponowac inne formy spedzania czasu,przelaczac jak w tv leca reklamy alkoholu,unikac knajp,spotkan zakrapianych alkoholem,odizolowac od kolegow ,ktorzy wyciagaja na piwko
No tak to robi ona ,a co robi on oprocz zaciskania zębow.Wlasnie tego nie popieram
Ja jestem za bierna obserwacja na takim etapie.Obietnica nie dotrzymana ,marsz do terapuety
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-14, 23:28   #113
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Poradzcie co mam robic????

No nie wiem, jak on nie może się obyć w każdy weekend bez alkoholu, to już jest uzależnienie.
Na obserwację już za późno, chyba.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-14, 23:49   #114
ONCIA86
Zadomowienie
 
Avatar ONCIA86
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 990
Dot.: Poradzcie co mam robic????

Cytat:
Napisane przez Cześka Pokaż wiadomość
Dla mnie ten wątek to powtórka z rozrywki... Z intymnego

Zaraz się okaże ze ten pan pijący już jest kochany i milutki, no i przecież pije tylko okazyjnie
Cytat:
Napisane przez dzustam Pokaż wiadomość
Ale to już było... i co najgorsze powraca w nowych odsłonach.

Che pić - niech pije, ma fantastyczną kobietę, która przy nim trwa - cudownie. Nie ma to jak posłuchać o szczęsliwych związkach innych ludzi... podłe zazdrośnice
Cytat:
Napisane przez Yen7 Pokaż wiadomość
Też mi się tak wydaje

Cytat:
Napisane przez janett28 Pokaż wiadomość
Tak sie składa ze czytałam wątek z Intymnego i w zadnym wypadku nie identyfikuje sie z bohaterka tego postu. Moj TZ nie maltretuje mnie psychicznie.. Zreszta zauwazyłam ze Ty oraz dwie inne kolezanki uwazacie sie za pępki tego świata , zachowujecie sie jakbyscie wszystko wiedziały, miały idealne życie i idealnych facetów.Otrzasnijcie sie w koncu!! Nie ma ideałów i wy napewno tez idealne nie jestescie. Z tym ze ja sobie nie pozwole na takie idiotyczne komentarze typu "powtórka z rozrywki" jak bohaterka tamtego postu. Zrobiłyscie z tego wątka jakis publiczny lincz! ja jestem zdecydowanie silniejsza psychicznie niz ona i mam troche wiecej lat!
A pozatym jestescie troche monotematyczne juz...
Cytat:
Napisane przez Cześka Pokaż wiadomość
Nie maltretuje Cię psychicznie? a to Ci dopiero ciekawostka... a te wyzwiska i przepychanki? Opisywałas to w pierwszym poście.
Ja i te dwie koleżanki nie zachowujemy się jak pępki świata, ale ZNAMY SWOJA WARTOŚĆ i NIE POZWALAMY na takie zachowania naszym TŻetom.

I troszkę przyhamuj ze słowami, tamten wątek to nie był lincz, tylko próba dotarcia do Onci, aby wreszcie się otrząsnęła i odeszła od chama i buraka.

Skoro chcesz żyć z alkoholikiem (ty to nazywasz weekendowym piciem) to powodzenia, twoje życie.
[quote=janett28;6904406]No faktycznie dotarłyscie do niej!!! Tak dotarłyscie ze zamknęla wątek...
Dla mnie maltretowanie psychiczne to jest cos takiego jesli osoba robi to niemal codziennie tak jak facet autorki z wątku intymnego a ona nie potrafi mu sie przeciwstawic i nie wierzy w siebie..ale to moje zdanie..[/quote]

Cytat:
Napisane przez Cześka Pokaż wiadomość
Wątek zamknęła Lexie, na prośbę Onci. Poczytaj ostatnie posty w tym wątku, to się dowiesz czemu został zamknięty. Oncia się po prostu trochę ogarnęła i przyznała nam troszkę racji. Także radzę najpierw dokładnie poczytać, a potem wysnuwać wnioski.
Dla mnie to Ty się zaczynasz gubić w zeznaniach i tak myślę sobie, po co ten wątek został założony... Jak mniemam Twój pierwszy post został napisany pod wpływem emocji. Ja radze najpierw policzyć do 10ciu i trochę ochłonąć, zamin zaczniesz cos pisac, a potem chcesz to odkręcać.

Na prawdę, nie w mojej intencji być chamska i złośliwa. Po prostu nie lubię się użalać nad sobą i innymi i raczej patrzę racjonalnie na różne sprawy. Stąd moje monotematyczne przemyślenia.
Cytat:
Napisane przez janett28 Pokaż wiadomość
A le ja nie rozumiem co ja chce odkrecac?? Pisze tak jak jest i tyle.. A co do Onci to nie sadze zeby sie ogarnęła poniewaz sama stwierdziła ze nadal jest w tym zwiazku..
BArdzo prosze, by skonczyło sie gadanie o mnie za moimi plecami.. Przykro mi,wchodzac na temat wogole nie zwiazany z moim zwiazkiem,czytac tego typu komentarze...NIe sadzicie, ze to troche nie fair mowic o kims, gdy nie slyszy???
__________________
Wszystkiego najlepszego MAMO
26.05.2008r.
ONCIA86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-15, 00:15   #115
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Poradzcie co mam robic????

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
No nie wiem, jak on nie może się obyć w każdy weekend bez alkoholu, to już jest uzależnienie.
Na obserwację już za późno, chyba.
my to wiemy ,ale on chyba Janett pisala w pierwszym poscie nie przyznaje ,ze ma az taki problem (wiec tym bardziej nie ma pewnie mowy o jakims specjaliscie)
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-15, 06:27   #116
cerisecerise
BAN stały
 
Avatar cerisecerise
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: brighton
Wiadomości: 1 387
Dot.: Poradzcie co mam robic????

Cytat:
Napisane przez janett28 Pokaż wiadomość
O swietnie to ujełas bo jak jeden mąż gadacie tylko o tym ze pije, bije lub bedzie bił ze jestem lub bede jego ofiarą itp..Ja nie znam go od roku tylko od 10 lat więc widze przeciez jaki jest a to ze pije lub pił co sobote to jest problem ale po to wlasnie z nim zostałam zeby mu w tym pomóc a wy tylko odejdz od niego i tyle. Ja nie lubie chodzic na łatwizne, lubie wyzwania a to jest dla mnie wyzwanie bo i tak juz duzo dla niego zrobiłam i dobrze sie z tym czuje...
nie taka moja intencja byla zeby swietnie to ujac- zadalas pytanie w tytule. dowiedzialas sie naszego zdania. i nagle przestalo ci sie podobac. to faktycznie zamknij watek, bo po co masz nam udowadniac ze jest tak a nie inaczej?
nasze zdanie wyniknelo z tego, ze w pierwszym poscie dosc obrazowo nakreslilas swojego partnera. bylas w stanie wytknac operacje i to, ze przy tobie sie wyrobil, ale nie napisalas ze czasem daje ci kwiatki. rozumiesz co chce powiedziec? ze zdemonizowalas go, mysmy to tak odebraly i stad nasze posty

Cytat:
Napisane przez janett28 Pokaż wiadomość
Tak sie składa ze czytałam wątek z Intymnego i w zadnym wypadku nie identyfikuje sie z bohaterka tego postu. Moj TZ nie maltretuje mnie psychicznie.. Zreszta zauwazyłam ze Ty oraz dwie inne kolezanki uwazacie sie za pępki tego świata , zachowujecie sie jakbyscie wszystko wiedziały, miały idealne życie i idealnych facetów.Otrzasnijcie sie w koncu!! Nie ma ideałów i wy napewno tez idealne nie jestescie. Z tym ze ja sobie nie pozwole na takie idiotyczne komentarze typu "powtórka z rozrywki" jak bohaterka tamtego postu. Zrobiłyscie z tego wątka jakis publiczny lincz! ja jestem zdecydowanie silniejsza psychicznie niz ona i mam troche wiecej lat!
A pozatym jestescie troche monotematyczne juz...
heh kochana, nie wiem o kogo chodzi z tymi kolezankami czeski, ale to ze nie hjestemy idealne to my wiemy. mamy nawet watek od tego
tylko dlaczego atakujesz ze mamy czy tam one maja sie otrzasnac. z czego? z godnosci? z szacunku do samej siebie?

Cytat:
Napisane przez ONCIA86 Pokaż wiadomość
[
BArdzo prosze, by skonczyło sie gadanie o mnie za moimi plecami.. Przykro mi,wchodzac na temat wogole nie zwiazany z moim zwiazkiem,czytac tego typu komentarze...NIe sadzicie, ze to troche nie fair mowic o kims, gdy nie slyszy???
ja sie znam onca, ale nikt cie tu nie obgadywal, podawane byly tylko przyklady. a poza tym istnieje subskrycja...
cerisecerise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-15, 08:22   #117
Cześka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 012
Dot.: Poradzcie co mam robic????

Cytat:
Napisane przez ONCIA86 Pokaż wiadomość
BArdzo prosze, by skonczyło sie gadanie o mnie za moimi plecami.. Przykro mi,wchodzac na temat wogole nie zwiazany z moim zwiazkiem,czytac tego typu komentarze...NIe sadzicie, ze to troche nie fair mowic o kims, gdy nie slyszy???
Chyba jesteś trochę przewrażliwiona na własnym punkcie.
Nikt Cię tutaj nie obgadywał, podawałam tylko przykłady.
Cześka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-15, 10:56   #118
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: Poradzcie co mam robic????

Obgadywanie może być na pw...

Tu pisze się posty jawne, do ogólnej wiadomości. Kazdy może przeczytać, wypowiedzieć się, w ramach regulaminu oczywiście.

Jak widać wiżażankom niektóre wątki bardziej od innych zapadają w pamięć. I pocieszające jest to, że może chociaż ktoś inny skorzysta i zacznie się uczyć na cudzych błędach.

Zresztą wizaż to pewna społeczność, która ma swoją własną, wewnętrzną pamięć, co objawia się tym, że wspominani są starzy użytkownicy i niektóre konrtowersyjne wątki nawet sprzed kilku lat.
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-15, 22:43   #119
ONCIA86
Zadomowienie
 
Avatar ONCIA86
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 990
Dot.: Poradzcie co mam robic????

Ok.
__________________
Wszystkiego najlepszego MAMO
26.05.2008r.
ONCIA86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 07:45   #120
miusic
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 11
Dot.: Poradzcie co mam robic????

Janett28 - wybacz, że to napiszę, ale jesteś naiwna jak małe dziecko i widzę, że widzisz tylko to, co jest ci wygodne.

Dziewczyny mają rację - wzorce wyniesione z dzieciństwa, zwłaszcza tego typu, to bardzo poważne obciążenie i mało komu bez dobrej pomocy uda się z nimi wygrać.

Piszesz, że znacie się od 10 lat. Jednak zwróć uwagę, że można kogoś "znać" od 10 lat, lecz tak naprawdę mało co o nim wiedzieć...

To, że On Cię nie bije po pijaku (na razie) wcale nie znaczy, że za 2 lata nie dojdzie do wniosku, że właściwie mały "klaps" Ci nie zaszkodzi, a może przestaniesz dzięki temu truć mu d...
Czy naprawdę myślisz, że te tysiące lanych równo i dokładnie kobiet było bitych od samego początku znajomości? Większość z nich myślała podobnie tak jak Ty: "on nie jest taki:, "kocha mnie", "nie podniesie na mnie ręki", "to niemożliwe", itp.
Po kilku-kilkunastu latach życia z takim palantem można za to usłyszeć: "cóż, jest dobry dla dzieci", "jestem z nim dla dobra dzieci", "jak nie pije, to w domu wszystko zrobi, i czasem nawet kwiatka przyniesie", "to wina jego kolegów"...

Masz jeszcze szanse, żeby się z tego wyplątać. Uwierz mi, lepiej żyć samej niż w takim związku.
Masz szansę spotkać swoją druga połówkę i przy odrobienie szczęścia nie będzie to chirurg w szpitalu, który właśnie zadrutował Ci połamaną szczękę.

Życzę Ci powodzenia i odwagi do podjęcia właściwej i przemyślanej decyzji
__________________

miusic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:33.