Strzyżenie warstwowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-01-06, 10:47   #1
lemon5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 20

Strzyżenie warstwowe


Witam! Czy znacie może jakieś strony ze zdjęciami, gdzie włosy były strzyżone wartwowo? Dlaczego, gdy idę do salonu fryzjerskiego, fryzjer nie widzi różnicy między strzyżeniem wartwowym a degażowaniem lub piórkowaniem? Proszę o pomoc Pozdrawiam
lemon5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-06, 11:05   #2
mamaczkowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 159
Re: Strzyżenie warstwowe

Byłam niedawno w salonie i pokazałam tą fryzurę na pierwszym zdjęciu. Fryzjerka obcięła mi włosy warstwowo: zaczęła od góry,gdzie mam włosy najkrótsze i stopniowo schodziła w dół. Prawdę powiedziawszy moja fryzura przypomina tą z drugiego zdjęcia. Tam już na pewno widać warstwowe cięcie.
mamaczkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-06, 18:19   #3
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: Strzyżenie warstwowe

ale generalnie to sa te same fryzki tylko jedna jest troszke krotsza i maja inny rodzaj wlosow, i jest lub moze byc to wykonane poprzez strzyzenie slizgowe oraz pazurkowanie ,pikowanie, alw napewno porzez strzyzenie warstwowe
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-06, 18:20   #4
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: Strzyżenie warstwowe

sorki...znow zjadlam litery..chcialam rzec ze nie jest to stzryzenie warstwowe
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-06, 20:09   #5
mamaczkowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 159
Re: Strzyżenie warstwowe

Dlaczego nie można wykonać ich warstwowo? znalazłam wyjaśnienie pojęć:
Degażowanie (efilowanie) - sposób strzyżenia polegający na przerzedzaniu włosów na całej długości. Fryzjer zmniejsza ich objętość, poczynając od nasady aż po końce, za pomocą specjalnych nożyczek z ząbkami (zwanych degażówkami). Metoda zalecana w przypadku zbyt bujnej fryzury, trudnej do ułożenia.

piórkowanie lub pikowanie - ma na celu nadanie fryzurze lekko postrzępionego wyglądu poprzez przerzedzenie włosów w części środkowej i na końcach.

Strzyżenie geometryczne - technika pozwalająca wyczarować modne fryzury nawiązujące do lat 60. Polega na nadaniu włosom formy figur geometrycznych: kwadratu, trójkąta czy koła oraz kątów prostych, rozwartych lub ostrych.

Strzyżenie warstwowe - wykonuje się je na prostych włosach, na dwa sposoby. Jeden polega na tym, że wierzchnia warstwa jest dłuższa, co daje efekt podwinięcia włosów pod spód. Można również włosy na wierzchu skracać stopniowo, żeby uzyskać wrażenie puszystej fryzury.

"Można również włosy na wierzchu skracać stopniowo, żeby uzyskać wrażenie puszystej fryzury." - ja właśnie mam tak obcięte i jak pisałam pokazałam pierwsze zdjęcie. Fryzura ta robi wrażenia puszystej,a ja mam cieńkie włosy i chyba o to chodzi.
mamaczkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-06, 21:27   #6
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: Strzyżenie warstwowe

no ja chyba tez sie orientuje w strzyzeniu.... tak mi sie przynajmniej wydaje
warstwowo tak ,aby wierzchnia warstwa byla dluzsza, wtedy wlosy sie podwijaja pod spod, albo wierzchnia warstwa jest krotsza ,wtedy wlosy wywijaja sie do gory...tego tam nie dopisali...
ale tu nie o to chodzi ,zebym ja dawala wyklady tak jak to Ty zrobilas, tzn probujesz chyba robic, ja napisalam jak sie taka fryzurke fachowo obcina wykorzystujac kilka metod , bo wtedy jest ona obcieta perfekcyjnie i ja tak robie, zreszta nie tylko ja ,a wielu stylistow, ktorzy szkola sie wielu stylistow kreatorow swiatowego fryzjerstwa
:Można również włosy na wierzchu skracać stopniowo, żeby uzyskać wrażenie puszystej fryzury." - ja właśnie mam tak obcięte i jak pisałam pokazałam pierwsze zdjęcie. Fryzura ta robi wrażenia puszystej,a ja mam cieńkie włosy i chyba o to chodzi.:.... takm napisałas:
skracanie stopniowe to nie jest strzyzenie warstwowe jezeli chodzi o scislosc...i znaczenie pojec fryzjerskich
to jest troche jednak skomplikowane... najwazniejsze aby fryzjer zrobil to zeby nadac grubym wlosm lekkosci a cienkim puszystosci i dodal im objetosci, wies sama wizdisz nie da sie poprostu takich fryzur scinac jedna metoda a tym bardziej tylko metoda warstwowa
pozdrawiam
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-06, 21:57   #7
lemon5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 20
Re: Strzyżenie warstwowe

JUż się troszkę pogubiłam Więc jeśli mam cienkie włosy to powinnam mieć je skrócone stopniowo czy strzyżone warstwowo. Ja chyba nigdy dobrze nie obetnę sobie tych włosów A mogłabyś przysłać mi swoje zdjęcie? Może na maila : lemon5@interia.pl Pozdrawiam
lemon5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-01-06, 22:16   #8
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: Strzyżenie warstwowe

magdo dobry fachowiec napewno widzi roznice, i napewno Ci obetnie tak wlosy aby uzyskaly dany ksztalt,
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-07, 08:56   #9
mamaczkowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 159
Re: Strzyżenie warstwowe

Przepraszam bardzo, jeśli kogoś uraziłam moim postem. Nie miałam takiego zamiaru. Nie jestem fryzjerem,nie skończyłam szkoły fryzjerskiej tylko politechnikę. Kierowałam się jedynie wypowiedzią fryzjerki z salonu.
mamaczkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-07, 10:36   #10
kamila22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Łodż
Wiadomości: 210
GG do kamila22
Re: Strzyżenie warstwowe

ja mam podobny problem z tym ze dosc sporo fryzjerów nie odróznia pojecia cieniowania od stopniowania włosów.byłam nawet z fotkami ale oni zawsze mnie tna tak samo .Chciałam wystopniowac włosy nie zmieniajac ich długosci a tu raz dwa trzy i z włosw do ramion zrobili dłuzsza chłopczyce.Wlosy nie wygladały dobrze.Nie miałam róznych długosci.Tylko milon postrzepionych warstw które rózniły sie od siebie o kilka milimetrów a włosy układały sie w "szope"
totalna załamka
kamila22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-07, 11:06   #11
lemon5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 20
Re: Strzyżenie warstwowe

No właśnie ja mam ten sam problem,co Ty. Ja po prostu boję się już iść do fryzjera. Teraz czekam już pół roku,żeby włosy choć trochę mi odrosły. Zawsze miałam dużo włosów, a teraz mam przylizanych kilka włosków na krzyż. Nie wiem już, jak mam tłumaczyć fryzjerom, o co mi chodzi.
lemon5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-01-07, 12:03   #12
estelle
Raczkowanie
 
Avatar estelle
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kraina Wolnosci
Wiadomości: 29
Re: Strzyżenie warstwowe

to witam w rodzinie zawiedzionych,zreszta nie pierwszy raz.
Chcialam identycznie wygladac jak na zdj.nr1,ze wskazaniem,ze nie chce zmieniac dlugosci tylko nadac im forme,i co mialam rowna dlugosc,po 7 miesiacach zapuszczania wlosow, od ostatniej wizyty u fryzjera,teraz mam rowno obcieta dolna warstwe wlosow,postaral sie mocno i jak prosilam 1 cm mniej ale gorna warstwa bardzo krotka,prosilabym o zdjecia fryzurki z tylu, metoda warstwowym.Zapomnialam dodac,ze to byl top stylista,szkoda tylko,ze nie moze paradowac w tej fryzurce,
estelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-07, 20:05   #13
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: Strzyżenie warstwowe

mamaczkowa, nie urazuilas nikogo ,bynajmniej mnie, nie chodzi tu tez o ukonczenie szkoly, bo same widzicie ze wiekszosc fryzjerow , ktora ukonczyla szkoly nie potrafi obcinac, i musze z bolem , przyznac racje,ale jest tez bardzo wielu wspanialych fachowcow,
mamaczkowa napisalas tez ze znal;azlas te opisy, a nie zawsze tych, jak rowniez w innych dziedzinach , udzielaja fachowcy
dlatego tak to wyglada ,
czasem dzennikarze cos tam popytaja sie fryzjerow , cos tam poczytaja cos dodadza od siebie i powstaje calkiem nowa teoria, nie zawsze zgodna z prawda
pytalas dlaczego now mozna ich obciac warstwowo?tak wiec odpowiedzialam, ze mozna inna metoda i zreszta kazde wlosy potrebuja innego podejscia , nie da sie obcinac roznych wlosow tymy samymi sposobami, to tylko tak chcialam to wytlumaczyc ale nie wiem czy dosc obrazowo mi wyzslo
pozdrawiam
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-09, 11:42   #14
lemon5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 20
Re: Strzyżenie warstwowe

A czy może znacie przypadkiem jakiegoś dobrego fryzjera w Bydgoszczy, któremu można powierzyć własne włosy? Pozdrawiam
lemon5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-12, 14:20   #15
P-aulinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 40
GG do P-aulinka
Re: Strzyżenie warstwowe

Hej.Jeśli posiadacie fotki dziewczyn co mają na główce włoski obcięte wartwowo to zamięśccie W sumie najlepiej by było jak byłoby i strzyżenie warstwowe, włoski piórkowane itp. Bo ja szczerze mówiąc chyba nie umiem sobie wyobrazić różnicy Będę bardzo wdzięczna
Pozdrawiam
P-aulinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-12, 14:39   #16
lemon5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 20
Re: Strzyżenie warstwowe

Ja również nie umiem wyobrazić sobie różnicy. I boję się, że znowu nie będę potrafiła wytłumaczyć fryzjerowi o co mi chodzi.
lemon5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-16, 18:23   #17
lucy215
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 26
Re: Strzyżenie warstwowe

to jak, będą te zdjęcia ? chętnie przyjrzałabym się takim fryzurkom
lucy215 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-30, 11:08   #18
Nutek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 195
GG do Nutek
Smile Strzyżenie warstwowe

Witam!
Mam dość gęste i grube włosy, długość do łopatek. Przez bardzo długi czas nosiłam króciutkie, później do uszu, do linii brody itd. itp. zauważyłam, że wraz ze wzrostem stały się bardziej "oklapnięte", nie chcą podnosić się u nasady. Nie jest to raczej kwestia puszystości, bo próbowałam wszystkich szamponów i odżywek, a dopiero suszenie głową w dół daje taki efekt, o jakim marzę. Zastanawiałam się ostatnio nad strzyżeniem warstwowym, które ponoć właśnie mogłoby byc dobrym rozwiazaniem. Zastanawiam sięco and tym myślicie i czy macie jakieś zdjęcia takie strzyzenia na długich włosach?
Nutek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-30, 12:07   #19
annfas
Zakorzenienie
 
Avatar annfas
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 4 436
Dot.: Strzyżenie warstwowe

to jest typowa fryzurka ze strzyzeniem warstwowym
__________________

Always look on the bright side of life...
annfas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-30, 13:45   #20
Nutek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 195
GG do Nutek
Dot.: Strzyżenie warstwowe

Jest super! Dziękuje bardzo!!!
Nutek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-27, 10:51   #21
Anula88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 40
Dot.: Strzyżenie warstwowe

Dziewczyny wiem ze temat stary ale ja wlasnie za kilka tygodni wybieram sie do fryzjera i nie chce skracac wlosow a ze mam cienkie to pomyslalam sobie ze obciecie warstwowe nada im puszystosci i bedzie sprawialo wrazenie ze jest ich wiecej.Zastanawiam sie czy wlasnie Meg Ryan ma taksciete wlosy???(wklejamkilka fotek).Prosze Was kochane dziewczyny o pomoc.Jesli maciejakies zdjatka obcietych warstwowo wlosow to prosze poratujcie mnie.Dzieki wielkie z gory.
Anula88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-28, 08:07   #22
Anula88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 40
Dot.: Strzyżenie warstwowe

I nic tylko cisza:-((((((((((((
Anula88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-08, 22:21   #23
Choomik
Zadomowienie
 
Avatar Choomik
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 1 776
GG do Choomik
Dot.: Strzyżenie warstwowe

Przydałoby się odświeżyć ten temat. Te zdjęcia bardzo by się przydały, jeśli ktoś ma
__________________
Just when you think the world is going nowhere
Just when you almost gave up on your dreams
They take you by the hand
And show you that you can

There're no boundaries...
Choomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-09, 11:41   #24
bubelmart
Rozeznanie
 
Avatar bubelmart
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: okolice Opola
Wiadomości: 775
Dot.: Strzyżenie warstwowe

Czy dobrze rozumuję, że strzyżenie warstwowe to takie gdzie na górze głowy włosy są krótsze a niżej dłuższe? Bo tak mi się wydawało, ale trochę mi zamieszałyście wklejam zdjęcie o co mi chodzi..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg fryzura.jpg (96,7 KB, 518 załadowań)
bubelmart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-12, 16:32   #25
TyTeCzKa
Rozeznanie
 
Avatar TyTeCzKa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 833
Dot.: Strzyżenie warstwowe

piekna fryzura !!!!!! ja właśnie zastanawiam sie co zrobić żeby nadać fryzurze meeeeegaa objetości !! i poszukuje jakieś wspaniałej pianki do włosów która sprawi ze włosy przy głowie beda naprawde uniesione do góry jak znajde jakas fotke to napewno wstawie !!
__________________

Przedłużanie oraz Stylizacja Rzęs Łódź
http://facebook.com/ledithlashes

})i({ Amore Dolce Vita })i({
TyTeCzKa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 11:10   #26
Choomik
Zadomowienie
 
Avatar Choomik
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 1 776
GG do Choomik
Dot.: Strzyżenie warstwowe

Oj przydałoby się. Niestety przy moich włsoach często spoykam sie z opinią, że falowanych włsosów tak się nie cieniuje, bo mija się to z celem (puszenie puszenie puszenie)
__________________
Just when you think the world is going nowhere
Just when you almost gave up on your dreams
They take you by the hand
And show you that you can

There're no boundaries...
Choomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-12, 10:48   #27
angie84
Raczkowanie
 
Avatar angie84
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 95
Dot.: Strzyżenie warstwowe

może ?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2784big.jpg (70,2 KB, 227 załadowań)
angie84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-27, 23:51   #28
Surya
Rozeznanie
 
Avatar Surya
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 785
Dot.: Strzyżenie warstwowe

podbijam jak wyglądają włosy cieniowane warstowo? błagam o fotki
Surya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-17, 22:46   #29
dumpling
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1
Dot.: Re: Strzyżenie warstwowe

błagam wyslij mi te zdjecia na maila bo ja ich nie moge otworzyc ...;( dumpling@tlen.pl
dumpling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-15, 20:41   #30
Aglaranna
Raczkowanie
 
Avatar Aglaranna
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 84
Dot.: Strzyżenie warstwowe

Odświeżam wątek, ponieważ mam cienkie włosy i zastanawiam się właśnie nad strzyżeniem warstwowym. Dlatego potrzebuje jakiś fotek i dokładnie opisanego sposobu strzyżenia, żeby dobitnie wytłumaczyć fryzjerce o co mi chodzi. Proszę o jakieś zdjęcia
Aglaranna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:43.